Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο εμας !

βροχη βροχη ..

εμενα μου αρεσει..αρκει να μην κανει κρυο γιατι τοτε θα πρεπει να σκεφτουμε για πετρελαιο κ τρεχα γυρευε μετα ..

κ γω ειμαι μεσα για Παρασκευη , για που λετε να παμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Δεν πειράζει Ευα μου, και εγώ δεν σε πήρα γιατί μου έτυχαν και εμένα δουλειές και δεν προλάβαινα....

Νικη μου καλά έκανες και δεν έδωσες αντιβίωση. Αφού η κουκλίτσα είχε ήδη αρχίσει να βελτιώνεται όλα καλά! Πήγατε στην δική σας γιατρό;

Ειρήνη δεν βρέχει εκεί; Μα τί κ@λόκαιρος.... εκεί που χρειάζεται πραγματικά η βροχή κάνει τσιγκουνιές!

Πήγατε στο καζάνι Σωσώ;;;; Πως σου φάνηκε; Πως τα περάσατε; Τα μικρά τί έκαναν;

Παρασκευή και εγώ μέσα, και αν ο σύζυγος καθυστερεί θα έρθω μόνη.... μου είπε οτι θέλει να έρχεται μαζί για να βοηθάει με τα παιδιά.... τεσπα....

Ρε σεις.... έχω πρόβλημα με τον Χριστόφορο.... δεν με θέλει :( Όποτε είναι εδώ ο πατέρας του, κάνει οτι δεν υπάρχω. Για παράδειγμα σήμερα το πρωί, όπως και κάθε πρωί, θέλει ο πατέρας του να τον ντύνει, να τον πλένει, κλπ. Πήγα σήμερα να του βάλω την ζακέτα και άρχισε να χτυπιέται ότι θέλει να του την βάλει ο μπαμπάς του... , πήγα να του πλύνω το πρόσωπο και τα δόντια και μόνο που δεν με έβρισε.... τον ρώτησα αν με αγαπάει και μου είπε ΟΧΙ. Πήγα να τον πάρω αγκαλιά και εκείνος σφίχτηκε ακόμα περισσότερο στον πατέρα του.... Έχω στεναχωρηθεί πολύ.... γιατί δεν με θέλει; Επειδή μόνο εγώ τον μαλώνω; Αλλά βέβαια ο Γιώργος τον βλέπει όλες κι όλες 2 ώρες την ημέρα και δεν ασχολείται και συνέχεια μαζί του.... ότι διαολιά και να κάνει εγώ επιπλήττω ή μαλώνω... ο Γιώργος θα είναι ή στο κρεβάτι ή στον καναπέ αραχτός και δεν του καίγεται καρφί... :twisted: αφού είναι το κορόιδο (εγώ) και κάνει τις "δύσκολες" δουλειές.

Μετά σκέφτομαι μήπως είναι αντίδραση προς το μωρό; Και τί να κάνω; Προσπαθώ να αφιερώνω κάποιο χρόνο το απόγευμα μόνο στο Χριστόφορο χωρίς το μωρό, αλλά τις υπόλοιπες ώρες είναι και το μωρό μαζί, τί να το κάνω; Να το φάω για να μην πάθει ψυχολογικά ο Χριστόφορος; Δεν του δίνει και τα παιχνίδια του.... και το μωρό είναι φούτερος και θέλει τα παιχνίδια που παίζει ο Χριστόφορος την κάθε στιγμή....και ο Χριστόφορος κλασικά κλαίει και λέει "μην με ενοχλείς Γιαννάκη, είναι δικά μου". Του μιλάω κάθε μέρα εξηγώντας οτι πρέπει να παίζουν όμορφα, κλπ αλλά είτε τα λέω στον Χριστόφορο είτε στον τοίχο είναι το ίδιο πράγμα. Τα παίρνω και εγώ στο κρανίο και φωνάζω... και τώρα είμαι η υστερική μάνα που δεν την θέλει ο μεγάλος της γιος.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω για την παρασκ..πειτε εσεις..θα ιναι και αντωνια εκτος απροοπτου..οπου θελετε...

υπολογιστε και το καιρο..εσεις που βλεπετε ειδησεις...δειτε τι θα κανει αυριο...\

ευα τι κανεις τα πρωινα;;

εμενα μου την εχει δωσει ο καιρος..μια βαζω ρουχα μια βγαζω ρουχα πο μπαλκονι..καζανι..;;τελεια περασαμε!

η μικρη με συνδεει με καιρο..εχω πολλα νευρα μαλλον...χθες παλι την τραβηξα αυτι και την εσπρωξα..το μετανιωσα πολυ αλλα δεν ακουει τιποτα...τιποτα σας λω..απο τα βασικα..ελα να βαλουμε παουτσια ...ελα να πιουμε γαλα..δε σας λεω για ζημιες..για τα βασικα..δε ξερω..πολυ ενταση..τα πρωινα σχολεια..

μαριλου φαση ειναι καλο μου αυτη..μπορει να σε δοκιμαζει..μη σειξεις οτιι ενοχλεισαι..θα το συνεχισει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ... τι τραβάμε και εμείς οι μαμάδες!

εγώ με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να είμαι ψύχραιμη μπροστά του και να μη ξεσπάω πάνω του.

τα καταφέρνω για την ώρα αλλά βλέπω τι με περιμένει ... ωχ!

από την άλλη του αρέσει να πετά οτιδήποτε κρατά

έχει σπάσει πάνω από 4 παγουρίνο

τα έχω πάρει όλα από τα Τζάμπο αλλά όλα τελικά σπάνε

αλλά το μόνο που πιάνει είναι η αδιαφορία

έτσι και δώσω σημασία την έβαψα!

η τιμωρία γενικά πάει και έρχεται και για την ώρα ευτυχώς πιάνει!

πόσο έξυπνα πάντως είναι και πόσο πρέπει να προσέχουμε την συμπεριφορά μας ... είναι φοβερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..εμαι λιγο ξενερωμενη..με το καιρο,με τη μαρθα με τη κουραση..δε ξερω..τεσπα\1ελενη αναλογω τον καιρο θα βρεθουμε εξω η μεσα!!\

οσον αφορα φυσιοθεραπεια..εχω τη σοφια..που ειναι αστερι..

καλα θα μιλησουμε το απογ..

και γω θελω στολη..εχεις δικιο για ολα τα παραπανω..δε λεω..

βαζω ρουχα εξω απλωμενα,βγαζω ρουχα μεσα..ελεος με το κωλοκαιρο..και γω θελω να κατεβασω χειμερινα..αλλα δε ξερω ποτε..

χαλασε ο υπολογ του λευτ και τα χει παρει κρανιο...και 2 μερες θα κατσει μαλλο ξενοδοχειο..και δε μιλιεται...

κυριακη τελειωνει..

ειμαι απο το λαπτοπ που σερνει..εμενη τελειωνει και καθεται 6 μηνες..πως θα την παλεψω εγω;;θα με βοηθαει..ουτε παραγγελια να ειχαμε την ημερομηνια..

χθες περασαμε στο ρακοκαζανο...η μαρθα ξεσαλωμενη..τα γνωστα..

η ραπρτομηχανη δεν ηρθε ακομα..νανα ...θελω να βαλω τα ροξ αλλα δε ξερω ποτε θα ειναι ετοιμος ο υπολογ..

ασε γιατι αν θελει παλι λεφτα..

τεσπα!

ΛΕΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ..ΑΛΗηθεια..να δουμε τι κανει ρε αδερφε!

ελενη μιλησες με ζ;;

μαρκερ τι κανεις;;

νανα..γελαω γιατι συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι αγορι...χαχαχ..μου κολησε ρε αδερφε..

εγω παιδια πολλα νευρα..δε ξερω..

παλι την μαλωσα χθες..παλι τηνς εσπρωξα..

με γραφει σε ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρή Σωσώκα πάλι αλλού ήθελες να γράψεις και πάλι αλλού γράφεις! :lol::lol: Ελα, δεν παρεξηγούμε.... ορμόνες είναι αυτές, Γεωργία είσαι εσύ... :lol::lol::lol:

Όσο για την ανυπακοή.... ουφ είναι θέμα.... και εγώ τραβάω αυτιά, σπρώχνω, ρίχνω και καμιά ελαφριά, το μετανιώνω αλλά δεν γίνεται διαφορετικά....θα μας χορέψουν στο ταψί αυτά...

Λέτε δηλαδή να με δοκιμάζει; Δεν ξέρω.... μίλησα με κουμπάρα μου που είχε παρόμοια ιστορία και είχε μιλήσει με ψυχολόγο.... λέει οτι πρέπει να αφιερώνω περισσότερο χρόνο στο μεγάλο χωρίς όμως να βρίσκεται το μωρό μαζί...ακόμα και βόλτα να πάμε χωρίς το μωρό.... δεν ξέρω....

Προσπάθησα μετά που τον πήρα από τον παιδικό να εφαρμόσω το "αφιερώνω περισσότερο χρόνο". Η αλήθεια είναι οτι του άρεσε του Χριστόφορου και ήταν χαρούμενος! Αλλά δεν μπορώ να φορτώνω το μωρό συνέχεια στην μάνα μου ... εντάξει για καμμια ώρα τα απογεύματα που κοιμάται λίγο και το μωρό θα το κατεβάζω κάτω για να ασχολούμαι αποκλειστικά με τον Χριστόφορο, αλλά παραπάνω δεν γίνεται. Απλά στεναχωριέμαι πολύ οταν με απαρνείται :cry:

Ειρήνη και εμένα το έκανε αυτό και εφάρμοσα κάτι που το έκοψε μαχαίρι. Ότι πετούσε του το έπαιρνα σε περίπτωση που του το έλεγα όμορφα και δεν με άκουγε. Του έλεγα οτι αφού το πετάει σημαίνει οτι δεν το θέλει και θα το πάρω εγώ. Το έκανε κάμποσες φορές, είχε μείνει σχεδόν χωρίς παιχνίδια, αλλά στο τέλος δεν το ξανα έκανε. Σε ανύποπτο χρόνο επέστρεφα τα παιχνίδια σιγά σιγά.

Αυριο πάμε Σπιρτούλενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σωσώ με μπέρδεψες...ποιες είναι όλες αυτές που αναφέρεις; τόσα επεισόδια έχω χάσει??????

Τα νεύρα καλό μου είναι γιατί είσαι με την κοιλιά τούρλα! Γεννάς μέρα με την μέρα, υπομονή θέλεις να έχεις; εδώ εγώ με πιάνω να νευριάζω και χωρίς λόγο!

Μαιρούλα σε ότι ρωτάς για το Χριστόφορο έδωσες και απάντηση! Όλα μαζί είναι! Και ζηλεύει, και σε θέλει περισσότερο και παίζει ρόλο που την μαλώνεις μόνο εσύ. Η παιδίατρός μου έρχεται το Σάββατο και θα πάω Δευτέρα.

Εμείς αλλάξαμε χειμωνιάτικα με καλοκαιρινά την Δευτέρα. Γίνεται ακόμα ένας ψιλοχαμός αλλά το πολλά φυλάχτηκαν. Εγώ κρυώνω...σήμερα είπα στον Γιώργο να μου πάρει το πάπλωμα από το καθαριστήριο..

Αύριο που κλείσαμε τελικά; στης σπιρτούλενας είναι αυτό απέναντι από του Πετούση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω ρε παιδια..που λετε;;

καλα θα ειναι στης σπορτουλενας...αλλα αν ερθει και η αντωνια...

δε ξερω..αλλη ενακτικη παιζει;;τι λετε;

αν θετε σπιρτουλενας οκ..κανενα θεμα!!

τα κατεβασα τα χειμερινα..τσακ μπαμ!!

10 ρουχα ο καθενας και τελος..σαβουρες δε κραταω!!

περισσοτερα ειναι τα παπουτσια μου απο τα ρουχα μου!!

ε αμαν ρε συ νικη..που θελεις και το παπλωμα;;χαχα

δε θα μπορεσουμε να σε παρουμε γιατι δε θα χωραμε..θα ειναι και η θουλη..πες και τη κουμπαρα σου να ερθει..με τα σαπουνια..να μου φεριε και τη παραγγελια..αχαχ..

πλακα κανω..πες τηες να εςρθει αμα θελει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Δεν είναι κουμπάρα μου βρε Σωσώ! Συνυφάδα μου είπαμε! Γυναίκα του αδελφού του άντρα μου :D

Πάμε όπου θέλετε. Εμένα θα με φέρουν ή θα πάρω ταξί. No problem! Ίσως έρθει και μία συνάδελφος με ένα παιδί 17 μηνών και ένα άλλο στην κοιλιά 6 μηνών. Μου είπε αν θέλουμε να πάμε σπίτι της αλλά της είπα για πρώτη φορά όχι. Την δεύτερη ναι :lol::lol::lol::lol:

Μα δεν μου λέτε. Στον παιδότοπο του Envy έχετε πάει; Ξέρετε how much????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεες

Νικη στον παιδοτοπο που λες κ γενικα σε παιδοτοπους που πληρωνεις 5 η 6 ευρω ανα παιδι σορυ αλλα εγω δεν ακολουθω ..για μενα ειναι τουλαχιστον κοροιδια να δωσω 6 ευρω χ 3 παιδια κτλ κτλ κτλ ..

χωρις να θελω να προσβαλω η οτιδηποτε σχετικο τις υπολοιπες ετσι ? ;)

εαν θελετε ευχαριστως αλλα εγω δεν θα ακολουθησω ..

Τεσπα ..μηπως να ψηφισουμε κ μεις για το που θα παμε ?? :lol::lol::lol::lol::lol:

σΩΣΩ εισαι καπως κ ειναι λογικο , κρατα γερα λιγο εμεινε ακομα ..ο Λευτερης ποτε τελειωνει ειπαμε ? τουλαχιστον να ασχοληθει λιγο με την μικρη για να ηρεμισεις λιγακι ..

οσο για το οτι δεν ακουει τιποτα , ξερεις κανενα παιδακι που ειναι σηκω κατσε σε οτι λενε οι μαναδες ..γιατι εγω αδυνατω να σκεφτω καποιο ..την προηγουμενη φορα που δεν ηθελαν να μαζεψουν το δωματιο τους τους τα πεταξα ολα μα ολα στο μπαλκονι σε μια μεγαλη μαυρη σακουλα ..ηρεμα κ χωρις φωνες ..αν δουν οτι αρχιζω να φωναζω εχω την εντυπωση οτι στο μυαλο τους ζητωκραυγαζουν ναιιιιιιιιιιιιι την τρελαναμε την μανααααααααα.

οποτε κ γω πλεον κουλ κ ηρεμη ..

Μαιρη το ποσες φασεις εχουν να περασουν τα τεκνα μας ακομα δεν τις βαζει ο νους σου ..οντως ομως προσπαθησε να κανεις κατι με τον Φοφορο αποκλειστικα μαζι του εστω κ για ενα μισαωρο ..να ειναι ομως δικο σας αυτο το μισαωρο χωρις παρεμβολες του μπεμπιδιου.

ετρεχα παλι χτες το απογευμα ..ω ναι παλι εσπασαν τα γυαλια της Νικης ..ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!

Εδωσα 60 ευρω κ τελειωσε το θεμα αλλα μεσα στην βροχη χτες το απογευμα την τσουβαλιασα κ κατεβηκαμε ..και δεν εφταιγε κιολας το καημενο ..και στεναχωρηθηκα που την ειδα να το σκεφτεται ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ενβι εχει παιδοτοπο;;;δε το ξερα....

παιδια πειτε εσεις..εγω λεω σπιρτουλενας αλλα κατσε να ρωτησω και αντωνια..

τα σπασατε ρε τα γυαλια;;

κριμα!!

πατως για το ενβι δε το εχω ακουσει..τωρα παιδια που χαλαει ο καιρος η επιλογη για παιδοτοπους ειναι...μετρημενη στα δαχτυλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εύα!! Για το Envy ρώτησα αν ξέρετε τιμή απλά για να ξέρω όχι για να πάμε σήμερα! Εννοείται ότι δεν θα έκανα ποτέ τέτοια πρόταση με τόσα παιδάκια! Καμιά φορά ψάχνουμε με τον Γιώργο που να πάμε και ήθελα να ξέρω.

Για τα γυαλιά έχεις προσπαθήσει να της βάλεις κορδόνι;

Κορίτσια, πιστεύω ότι τα παιδιά όσο μας βλέπουν και 'τσιμπάμε' σε αυτά που κάνουμε τόσο τα κάνουν. Η τελευταία μόδα της δικιάς μου είναι να σκληρίζει όταν θέλει κάτι. Κάθε φορά της έλεγα να μην φωνάζει κτλ. Εχθές αποφάσισα να την αγνοήσω. Σκλήριζε μέσα στο αυτί μου...1-2-3-4-5-6, την 7η φορά μου λέει ήρεμα: 'Μαμά, φωνάζω' και της απαντάω 'πιο σιγά μόνο μην σε ακούνε οι γείτονες' και συνεχίζω και την αγνοώ..βαρέθηκε λοιπόν κι αυτή και άρχισε να παίζει όμορφα και ωραία και είχε ξεχάσει και τί ήθελε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Νικη δεν πιστευω να παρεξηγηθηκες γι¨αυτο που εγραψα ε??? :?

oντως απο δω και περα επιλογες λιγοστες δυστηχως ..

να παμε σπιρτουλενα να τελειωνουμε ..τι λετε ?

παρκο σε στιλ Ευκαλυπτο δεν νομιζω οτι μπορουμε μιας κ με τις βροχες των προηγουμενων ημερων θα εχει λασπες και ενταξει ειπαμε οτι θα γινουν κ@λος τα μικρα αλλα μαλλον περισσοτερο απο τις αλλες φορες οποτε δεν νομιζω να λεει ..

εγω παω οπου λεει ο λαος :D

για τα γυαλακια της Νικης μου , τι να πω ..τα προσεχει οντως το φραντζολακι μου πολυ δεν μπορω να πω αλλα δυστηχως την πατησαμε ξανα ..κ στεναχωρηθηκε η καημενη ..το κορδονακι δεν την βολευει αν κ το δοκιμασαμε στις αρχες ..

στην συγκεκριμενη περιπτωση τα εβγαλέ χτες για το κολυμβητηριο κ τα εβαλε στην τσαντα της ελα μου ομως που ενα ταλιμπανακι εκατσε πανω στην τσαντα με δυναμη ..Ευτυχως οι φακοι ανεπαφοι αλλα ο σκελετος εκοψε κυριολεκτικα στα δυο ..

θα τα δειτε σημερα κ παρακαλω πειτε της οτι ειναι τελεια σουπερ ουαου γιατι γκρινιαζει ακομα για τα προηγουμενα .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είσαι τρελή; :D:D:D:D:D εννοείται ότι δεν το παρεξήγησα! :D:D:D:D

Άντε πείτε κάπου!!! 1 σχολάω και μετά θα πρέπει να μου στείλετε μήνυμα στο κινητό. το μεσημέρι λάπτοπ δεν ανοίγω σπίτι γιατί κολλάει η μικρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον παμε σπιρτουλενα ?

xρυσοχερεεεεεεεεεεες !! εγω δεν εκανα τιποτα γιατι ξεβρωμιζω το σπιτι ..μα τι σκονη ειναι θεε μου τουτη ..

τι ψηνετε αληθεια σημερα ? εγω κανω αρακα , που τον τρωνε ολοι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω περίοδο και θέλω κάτι γλυκό αλλά όχι και πολύ γλυκό τύπου σοκολάτα, πάστα και τέτοια. Χαλβά έμαθα να κάνω πέρυσι που νύστεψα όλη τη σαρακοστή :D

Κι εγώ μακαρόνια θα κάνω. Καθάρισα εχθές την μισή κατάψυξη (μισή γιατί έκανε Γιώργος μουσταλευριά και με είχε πρήξει!) και είχα περισσεύματα από μοσχάρι και ζυγούρι. Άσχετο, αλλά η μουσταλευριά του Γιώργου βγήκε τέλεια! Πρώτη φορά την έκανε!

Λοιπόν, πάμε σπιρτούλενας; απέναντι από του πετούση είπαμε; Σωσώ, η Τόνια θα έρθει; κάτι είχες γράψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα παιδότοπο Envy! Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ. Η μικρή δεν ξεκόλησε από τον παιδότοπο και μου άρεσε και το περιβάλλον. Πληρώνεις ό,τι πάρεις. Έχουν προσφορά καφέ + σάντουιτς 4€. Η σοκολάτα έκανε 3,5 και η βάφλα 4€. Τα Σ/Κ έχουν κοπέλα το Σάββατο το απόγευμα και την Κυριακή όλη μέρα. Καθημερινές ξέχασα να ρωτήσω.

Το καλό είναι ότι δεν σε υποχρεώνουν να πάρει κάτι το παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...