Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

ωραια βαψαμε τα αυγα μας μαριλου..1 χαρα!!

τοσυρεκια γλυκασ δε κανω..

δεν ειναι τοσο γιαγιαδιστικο..και να ειχα και τα σεμενε της θειας..δε θα χρησιμοποιουσα χαρτινα αλλα κανονικα..αφου δε προκειται αν το χρησιμοποιησω αλλως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sas kores !!

ti mou kanete ?? mou leipsate vre !!

sas grapho apo tin douleia ..

ta exo ftisei ..

kuriolektika ..

Exei notia k i mikri exei ta gnosta ...

Pizo kathimerina mexri telikis ptoseos ..

Peinaw k nistazo giati m'exei xanarxisei i Ariadni sta xenixtia ..

gamoto thelo na vriso alla einai pasxa k megali pempti k den mporo ..

pote tha sas doume kale ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ ποτε μπορεις;;σορυ που δεν πανατησα στο μυν..αλλα ετρεχα..

εμενα η μαρθα εχει γινει γαιδουρι...μα καλο γιαδουρι..τεσπα..

ποτε μπορεις ευα;;εσυ πες...

δευτ ισως;;του πασχα..σε μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS !!

PALI APO TIN DOULEIA SAS GRAPHO ..SXOLAO SE LIGO KAI EXO KEFALI KAZANI ..

O NIKOS KANEI BABY SITTING K TA EXEI DEI OLA KOLUWMENA ..

SOSO , AN H MARTHA POU TIN EIXA GIA TOSO IREMO PAIDAKI KANEI NERA , DEN THELO NA SE APOGOHTEUSW LEGONTAS SOU TI KANOUN OI MEGALES MOU ..

EXOUN EPISIS XEFIGEI ALLA NOMIZO OTI TO KANOUN GIATI TOUS LEIPO ..H TOULAXISTON DEN EINAI YPO TIN EPOPTEIA MOU ..EKEI EINAI TO THEMA GMT ..

EXOUN LASKAREI GIATI O NIKOS DEN KRATAEI PROGRAMMATA K EINAI K LIGAKI ELASTIKOS ..

TI NA KANOUME THELOUN K TA PITSIRIKIA TON GERMANO TOUS K STIN SIGKEKRIMENI FASI EGO EIMAI I GERMANIDA TOU SPITIOU ..

AN KANONISETE KAFE STEILTE MOU MIN.MPORO APOGEYMATA PLEON ..

FILAKIA SE OLES !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας γράφω από το laptop του αδελφού μου!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!

Εμείς φάγαμε εχθές οικογενειακώς σπίτι μου, σήμερα περιμένω να σχολάσει ο Γιώργος για να πάμε στα πεθερικά μου. Αύριο είμαι μέσα αν κανονίσετε συνάντηση, ο Γιώργος δουλεύει, εγώ όχι. Σωσώ στείλε μου μήνυμα στο κινητό γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να ξαναμπώ.

Φιλιά σε όλες και του χρόνου!! Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!

Πως τα περάσατε αυτές τις μέρες;;;;

Εμείς μαζευτήκαμε σπίτι μου το Μ. Σαββατο για Ανάσταση και φάγαμε μαγειρίτσα και κατσικάκι στο φούρνο. Καλά περάσαμε....02:30 έφυγαν από εδώ!

Πάσχα πήγαμε στα αδέρφια μου στις Γούβες κατά τη 1 και κάνανε σουβλιστά, αντικριστά και ο αδερφός μου έκανε ένα κοκορέτσι 2 μέτρα!!!! Είχαν βέβαια πάαααρα πολύ κόσμο (συμπεθέρια,συμπέθεροι των συμπέθερων, κουμπάρους, φίλους, κλπ) και φύγαμε κατά τις 16:30 και πήγαμε στης κουνιάδας μου το σπίτι και φάγαμε και εκεί κάτι ψηλά γιατί στις Γούβες με τόσο κόσμο που δεν ξέραμε, ε δεν νιώθαμε και άνετα και απλά τσιμπήσαμε μεζέ.... και δεν με νοιάζει αλλά είχαμε πάει και 1/4 αρνί και τελικά το φάγανε άλλοι.... τεσπα. Αν το ήξερα οτι θα είχε τόσους δεν θα πήγαινα ούτε για βόλτα ...

Σήμερα ήρθε για πρωινό καφέ η αγαπημένη μου ξαδέρφη που είχα να την δω από το καλοκαίρι!!!! Οι μεγάλοι άντρες του σπιτιού πάνε βόλτα και εγώ με το μωρό σπίτι .... να χαλαρώσω λίγο και να μαγειρέψω μακαρόνια με κιμά.

Εγώ δεν θα σας τιμήσω σήμερα όπως καταλαβαίνετε γιατί ακόμα δεν έχω συνηθίσει να έχω και τα 2 παιδιά εκτός σπιτιού.... που θα πάει, θα μάθω και εγώ!!!

Όποιο πρωινό πάντως θέλετε κερνάμε καφεδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!! Πού χαθήκατε καλέ;;; κι εγώ που μπήκα για να γράψω τον πόνο μου.....

Έπεσε η μικρή μου εχθές το βράδυ και της βγήκε το μπροστινό δόντι... :(:( Πήγαμε στον οδοντίατρο 10.30 το βράδυ, της το ξαναέβαλε και ελπίζουμε να μην της πέσει... Ζορίστηκε πολύ το καλό μου..

Εσείς τί κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo emena !

xristos anesti k xronia polla se oles ! nomizo oti den ta eipame ta xronia polla ..

vre Giorgia se epairna na sou po ta xronia polla alla den sikones to til.

sas grapho apo tin doulia..m'exoun prixei leme ..

an katafero na tin vgalo kathari ..ti na po..i apoliti anorganosia epikratei ..

k apo pou na xekiniseis k pou na teleiwseis ..tespa ..den sas zalizo ..

kafedaki tha pioume ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Γράφω από την δουλειά! Για τον Μάιο θα δουλέψω δύο Σάββατο από 3 ώρες.

Μπήκα να γράψω Χρόνια πολλά στις Ειρήνες!!! sk + irene να χαίρεστε το όνομα!! Δεν ξεχνάω καμία πιστεύω.. μπερδεύομαι με τα παρατσούκλια :D:D

Στην δικιά μου δώσανε πούλο την τελευταία εβδομάδα. Εκτός το δόντι που έφυγε κ ξαναμπήκε (ας μην ξαναμπώ σε λεπτομέρειες :) , φυτρώνει τραπεζίτης , έχει αμυγδαλίτιδα + συνάχι και πρήστηκε από εχθές το μάτι της! Έλεος! Α! Ξέχασα να αναφέρω ότι γέμισε ΚΑΙ σπυράκια, πήγαμε γιατρό και μας είπε ότι μάλλον είναι αλλεργική σε τσιμπήματα...Βάζουμε κάθε μέρα: Fenistil, Fucidine, Otrivin, πίνει σταγόνες και της βάζω ένα πράγμα που σκυλοβρωμάει για να μην την δαγκώνουν κουνούπια. Αυτά. Αν έχετε κάποια απορία θα σας την λύσω την Δευτέρα που θα ξαναμπώ. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις ρε νικη.....

τι να πω..

χρονια πολλα ειρηνη βαλαντια και την φιλεναδα της κορης μου...ρινουλα μου!!

πολυχρονες και οι 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιτσες!!! χρονια πολλα στις εορταζουσες, παντα ευτυχισμενες!!! και γω θα ημουν μεσα για ενα καφεδακι σε λιγο... μπορει να παμε μποουλινγκ σε καμμια ωριτσα. αν ενδιαφερει καμμια θα τα πουμε εκει. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Εχω τοοοοοσο καιρό να μπω και μου έχετε λείψει!

Ο Δημήτριος - Πάρης μια χαρά με τρέχει και γενικά είμαι τρελαμένη αλλά οκ!

Ελπίζω να το κρατήσω και να μπαίνω συχνά να βλέπω νεα σας!

Φιλήστε μου τα ζουζουνια σας!!!

Γέννησε και η Μαριλού μας;;;;;

Τώρα το είδα!!!!!!!!!!!!

Να σας ζήσει!!!!!!!!!!!!

Πάντα γερά και δυνατά και τα δυο σας τα αντράκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...