Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

Γεια σας κοπελιές μου!!!!!

Εδώ είμαι ακόμα.... ουφ.... δεν μπορώ να μου τα αλλάζουν συνέχεια... φρικάρω!

Πήγα σήμερα και με είδε η γιατρός, 3.650γρ ο μπέμπης και λέει οτι έχουμε ακόμα περιθώριο για λίγες μέρες, οπότε γεννάω Τρίτη και 13! :shock: Αν είχε πάρει περισσότερο βάρος θα με έβαζε μεθαύριο.

Δεν πειράζει... κατά βάθος λίγο ανακουφίστηκα που θα παραταθεί η γέννα γιατί με έχει πιάσει ένας πανικός να το πω, και σκέφτομαι ότι μπορεί να πεθάνω στην γέννα και τί θα απογίνουν τα παιδιά και κάτι τέτοια κουλά σκέφτομαι και κλαίω σαν την τρελή. :?

Κατά τα άλλα είμαστε καλά! Ευτυχώς η γαστρεντερίτιδα μας άφησε από χθες και σήμερα βγήκαμε και λιαστήκαμε στις κούνιες! Ο καημένος ο μικρός τα είχε δει όλα με τόσους εμετούς.... αφού φοβόταν να φάει για να μην κάνει εμετό....

Μαράκι μου μια χαρά σας βρίσκω! Καλά το έκανες και πήγες την βολτίτσα σου!!!!! Αφού και η μικρή σου έμοιασε και είναι χωριογύρα :D πάλι καλά να λες!!!! :lol::lol:

Πάω να φάω ψητά μπιφτεκάκια και βραστό κουνουπίδι ... μιαμ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

de paw καλα μαριλου με τισ σκεψεις σου..ολα καλαθα πανε..

καλα δε μπορειτε να φανταστιετε τι εκανα..αλλαζα τη μικρη...και ειχα το κοκκινο το μελανι για τον κωλο της..και τραβαει το τραπεζομαντηλο και πεφτρει..και απο τα νευρα μου παιρνω το μελανι και το πεταω στο νεροχυτη..και εχγινε ολη η ασπρη κουζχινα κοκκινη..σοκ..εβρισα πολυ..μα παρα πολυ..

και καθαριζα 2 ωρε με χλωρινη!!

δε μπορειτε να φανταστειτε..το ψχαλι θελει πεταμα,το ντιβανι θελει αλλαγμα!!

νευρασθενικηγ εχω γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναίκες στα πρόθυρα νευρικής κρίσης!!!Ελατε να μαζευτουμε να κάνουμε όλες μαζι ένα group therapy!!!Μαριλού μας γιατι σκέφτεσαι τέτοια πράγματα βρε πουλάκι μου???Ολα καλα θα πανε!!!θετικες σκέψεις που έρχεται ο μπεμπουλης ο junior και χαλάρωση!!!γιατι μόλις ξετσουτσουνίσει κι αυτός θα τρέχεις και δε θα φτάνεις!!!Σωσω συνιστώ ψυχραιμία!!!!Εν ανάγκη ένα yoga βρε αδερφέ!!!Μπορει να βοηθήσει λίγο!!!Η μικρή έχει πυρετό σήμερα πρώτη φορα τόσο πολυ!!!39,5 έφτασε και ομολογω ότι χεστηκα λίγο πάνω μου!!!Ευτυχως η φίλη μου έχει θείο παιδιατρο στα 20 μέτρα απ'το σπίτι και ήρθε με το βαλιτσάκι του sport billy και μας έσωσε!!!Ιωση είναι λέει θα περάσει!Η μπεμπα τεζα εντωμεταξυ !!!ουτε να κουνιέται ούτε να ανοίγει τα ματια της,μόνο αγκαλια και να ψήνεται η καημενη!!!Ελπιζω αύριο να είναι καλύτερα!Ατιμε χειμώνα!!!Σε βαρέθηκα!!!Θελω το καλοκαίρι μουυυυυυυυ!!!!!!!Ασχετο αλλα τα μωρα τόσο πολυ κλανουν???????!!!!!!Παιδια εδω και κανένα δίμηνο ρίχνει κάτι ξεγυρισμενες και δολοφονικά βρωμερές,που νομίζεις ότι εκλασε κανένας μπαρμπας που έφαγε μπροκολο :mrgreen::mrgreen::mrgreen: και οχι τίποτα άλλο αλλα δεν έχει ούτε αναστολές ούτε ντροπές για το ποτε και σε ποιον θα κλάσει!!!Και λιποθυμαει κόσμος αβερτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου Χρόνια μας Πολλά και καλά!

Σωσώ μου καλά να είστε να τους θυμάστε. Δύσκολα τα μνημόσυνα..

Μαίρη μια χαρά θα πάνε όλα! Μην ανησυχείς καθόλου.Την άλλη εβδομάδα θα έχεις τον κούκλο σου αγκαλιά.

Anm, αυτός ο χειμώνας μας έχει διαλύσει!

Εμένα είχε διάρροια 10 μέρες περίπου. Πήρα την παιδίατρο μου και μου είπε ότι είναι εντερική διαταραχή μάλλον από την αλλαγή του γάλατος. Τώρα έχουμε επανέλθει βέβαια στην σκόνη και περιμένω να στρώσει τελείως και μετά θα δοκιμάσω το Noulac. Μου είπαν ότι πλησιάζει στη σκόνη.

Εύα και Τόνια όλα καλά με την δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις καλα...

τονια καλα με δουλεια λεει...ξεκουραστα σχετικα με την αλλη δολυεια..

αντε ρε!!παλι κανει κονξες με το γαλα νικη;;

μλκ!

ανμ περαατικα..

κωλοχεριμωνας πραγματικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΕ ΞΗ ΜΑΡΙΛΟΥ 6 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ..ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ!

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΛΑ!!ΘΗΛΑΖΕΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟ!!3600 ...ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΦΙΛΕΝΑΔΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρούλα μου να σου ευχηθώ κι από δω να σου ζήσει ο αγόραρος!!!!Να το χαίρεστε το junior μέλος της οικογένειας!!!Αντε και καλά αρμέγματα!!!!!Κατσε καλέ λίγο να ηρεμησεις που θες και τρίτο!!!!Παιδικό σταθμό θα κανεις????!!!Αν πάλι επιμένεις τόοοοοοοσο πολύ,βάλε τα δυνατά σου για τη μπεμπούλα μετα!!!!

Εμεις ακόμη Νεάπολη διακοπές!!!Απο αρρώστιες λίγο καλύτερα πάμε αλλα ακόμη μυξες όρους και βηχαλάκι και οι δύο!!!Που θα παει,δε θα έρθει το καλοκαίρι????!!!!Φιλιά πολλα σε όλες από τη μαγευτική Νεάπολη σε σας και τα ζουζούνια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!!!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!!!!!

Είμαι πολύ καλά και γέννησα σχετικά εύκολα! Το μωρό είναι 3.610γρ και 51εκ!

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που έχω πλεον 2 κουτσούβελα!!!!

Ο μικρούλης είναι μια χαρά και ο Χριστόφορος είναι άψογος με το μωράκι!!!!! Δεν περίμενα οτι θα είναι τόσο καλός μαζί του! :D

Οταν τα καταφέρω θα πω λεπτομέρειες!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου ήθελα να έρθω να σε δω στο νοσοκομείο αλλά κόλλησα να έρθω μόνη μου.. :oops:

Πώς σου φαίνεται τώρα με το δεύτερο; έχεις τις ίδιες ανυσηχίες με το πρώτο;

Σωσώ κατέβα μπας και κανονίσουμε καμιά συνάντηση!

Εμας μας τσίμπησε ψύλος!!! Τα έχω πάρει στο κρανίο! Την παίρνουν οι γιαγιάδες στο χωράφι που έχουμε εδώ πιο κάτω και μάλλον εκεί την πάτησε. Εκτός και αν φταίει το σκυλάκι του αδελφού μου.. Δεν ξέρω.. το θέμα είναι όμως ότι δεν μπορώ να μην την πηγαίνω βόλτα στο χωράφι..έχετε ιδέα καμία αλοιφή για πρόληψη;

anm, περαστικά! Κι εμείς με μυξούλες είμαστε. Πήγαμε παιδίατρο για εμβόλιο, μας εξέτασε αλλά δεν έχει κάτι αλλο, ευτυχώς, μόνο μυξούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικούλα κακώς δεν μου ήρθες! Και τί πως ήσουν μόνη;;;; Ήθελα τόοοσο πολύ παρέα.... με είχαν παρατήσει ολομόναχη γιατί ασχολούνταν με τον κύριο Χριστόφορο και σε εμένα ερχόταν ο Γιώργος για καμιά ώρα κάθε απόγευμα και τα αδέρφια μου το ίδιο .... στην τουαλέτα ήθελα να πάω και άφηνα το μωρό στην διπλανή μου κοπέλα :cry:

Όσο για το μωρό είμαι πολύ πιο χαλαρή από το πρώτο. Ξέρεις τί θα αντιμετωπίσεις και ξέρεις πως να αντιδράσεις σε κάθε περίπτωση οπότε είναι ευκολότερα τα πράγματα. Σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονο γιατί όλη μέρα είναι και τα 2 αγγελούδια! Ο μικρός μαμ-κακά-νάνι και τώρα ξεψαρώνει σιγά σιγά και μένει και ξύπνιος αλλά ήσυχος για κάποιες ώρες :D . Ο Χριστόφορος είναι όπως ήταν, δηλαδή με τις γκρίνιες του και τα καψώνια που μου κάνει αλλά με τον αδερφούλη του είναι σκέτη γλύκα! Συνέχεια πάει και τον φιλάει, τον χαϊδεύει και τον περιεργάζεται! Όταν κλάψει τρέχει κατευθείαν και μου λέει: " ξέρεις μανουλίτσα το μωρό μας κλαίει, πάρε το αγκαλίτσα να του δώσεις λίγο τζιτζάκι να πιει γάλα! " :lol: Ε, έτυχε βέβαια και 1-2 φορές να μου πει επιτακτικά " βάλε το μωρό στο ριλάξ ", αλλά οκ...παιδάκι είναι, αλίμονο να μην ζήλευε λίγο, θα ήταν ανησυχητικό.

Όσο για τον ύπνο μου...... δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδιααααααα! που λέει και το γνωστό άσμα! :lol: Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από το περασμένο Σάββατο (δηλαδή πριν γεννήσω!) και έχω να χορτάσω ύπνο από τις 28/01/2010... δηλαδή μια μέρα πριν γεννηθεί ο Χριστόφορος....

Δίκιο είχε η πεθερά μου.... για κάθε παιδί μειώνεται κατά 2 ώρες ο βραδινός ύπνος..... Ρε συ Εύα!!!!! Εσύ με τα 3 πως κοιμόσουν;;; ....ή μάλλον αλλάζω την ερώτηση: κοιμόσουν;;;;; Για πες!

Μαράκι περαστικά στην μπουμπού σου μωρέ!!!!! Και εσύ Νίκη μου στην κουκλίτσα σου!

Πάω να δω αν καταφέρω να γράψω την εμπειρία του τοκετού!

Υ.Γ. Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου.... τα μωράκια που θηλάζουν κάθε φορά που τρώνε χέζουν κιόλας;;;; :shock: Εχω φάει πολύ σκατό στη μάπα λέμε!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δίκιο είχε η πεθερά μου.... για κάθε παιδί μειώνεται κατά 2 ώρες ο βραδινός ύπνος..... Ρε συ Εύα!!!!! Εσύ με τα 3 πως κοιμόσουν;;; ....ή μάλλον αλλάζω την ερώτηση: κοιμόσουν;;;;; Για πες!

:

=))=))=))=))=))=))=))=)):)):))=))=)):lol:

to allo me ton toto to xereis ??????????????????//

akous ekei an koimomoun ...ax den mporo ..exw pethanei sto gelio ..

grapho ap'tin douleia , filakia se oles sas !!

mairi tha sou ertho kapia stigmi aneu pitsirikarias omos giati se neogennito paidakia pou pane paidiko apagoreuetai dia ropalou !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερχομαι κα ιγω σημερααααααααααααααααααααααααααααααα!!!

ψυλος;;χαχαχ!!1σορυ που γελαω αλλα...ψυλλος;;

μαριλου εμεις θα τα παουμε!!

ο σαραντισμος ισχυει;;οι θειαδες μαζευτηκαν;;

νικη!!!

ευα!!μεγεια την δουλεια;;πως τα πασ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες

τι κανετε ? εμεις καλα ..

δουλεια πηξημο αλλα καλο πηξημο δεν παραπονιεμαι ..

Μαριλουκιον τι κανει το μπεμπιδιο

Σωσω ωραια πραγματακια καινουργια στο μπλογκ , χρυσοχεεεερα μουυυυυ!

Ποτε θα σας δουμε καλε ..

Σας αφηνω παω να χορεψω ( ..ναι ναι χορευουμε καθε απογευμα πλεον ... :roll: ) με τις πιτσιρικες ..καινουργια χουνερια παλι αυτα ..αλλα καλο μας κανει ..ασκηση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα πολύ πεταχτά ένα γεια και από εμένα!!!!!

Είμαστε πολύ καλά!!!!

Θούλη μου άντε καλέ ελάτε να σας δούμε!!!!! Ναι η πρώτη φουρνιά από θειάδες ήρθαν χθες! Ουφ...το δύσκολο κομμάτι έφυγε! Ήταν οι πιο στρίντζες! Τί εννοείς με τον σαραντισμό; Αν πάω το παιδί στην εκκλησία όταν σαραντίσει; ... ναι θα το πάω. Όλα τα υπόλοιπα όμως του σαραντισμού ούτε τα πιστεύω ούτε τα ακολουθώ. Σιγά μην κλειστούμε στο σπίτι... :D Με είδε μια γειτόνισσα όταν γυρνούσα από τον μανάβη.... μου λέει σαράντισες κιόλας;;;; (με ειρωνεία) όχι καλέ της λέω την προηγούμενη βδομάδα γέννησα. Και μου λέει: ααααααα! και βγαίνεις έξω;;;; :shock: Τα νεύρα μου με έπιασαν... δεν πήγα και στο σπίτι της! Εδώ το έχουν σαν γρουσουζιά να μπει λεχώνα στο σπίτι σου... :? δεν το έχω καταλάβει όμως το γιατί.... τεσπα.

Αντε Ευα καλούς χορούς! Και εμένα με χορεύουν αλλά στο ταψί!!!! :lol:

Νίκη μου καλά είναι η μικρή με το τσίμπημα;;;

Σωσωκα φιλεναδίτσα μου πολύ ωραίες οι συνταγές σου και τώρα πάω να πάρω υλικά να κάνω την μπουγάτσα σου!!! (με έτοιμο φύλλο.... :roll: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νηστισημο κεικ

http://spider-puppeta.blogspot.com/sear ... E%9C%CE%91

τελεια σοκολατακια με ταχινι

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... st_23.html

προφιτερολ ευκολο και γρηγορα

http://spider-puppeta.blogspot.com/sear ... E%95%CE%A3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε ταλαντούχα Σωσώ!!!! Τέλεια είναι όλα! Να δω πότε θα αξιωθώ να φτιάξω τίποτα από αυτά! Μπράβο που βάζεις και νηστίσιμα!!

Άσε Θούλη! Ψύλλος.. έχουμε σε ένα χωράφι πιο κάτω από το σπίτι μας ζώα και την κατεβάζουν οι γιαγιάδες και μάλλον την πάτησε από εκεί..καλύτερα είναι τώρα. Αρχίζουν και υποχωρούν τα σπυράκια..

Μαίρη, νιώθω τύψεις τώρα που δεν ήρθα..ντράπηκα να σου πω την αλήθεια. Είμαι χαζή το ξέρω. Απ'όσο θυμάμαι, στον θηλασμό ενώ τρώει το μωρό χέζει κιόλας. Φοβερός ο Χριστόφορος! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Εύα, πώς πάει η δουλειά; προσαρμόστηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα οαμε μαζι νικλη στη μαριλου..

σιγα καλε που το εχεις και τυψεις..;;χαχαχ!!

αλλα χωρις τα παιδια να παμε καλυτερα!!

ναι καλε..και αυτοι που νηστευουν ανθρωποι εινια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μας!!!!Τι κάνετε κοριτσάρες?Εμεις ακόμη στη Νεάπολη και ξεχειμωνιάζουμε!!!!Ειναι τόσο ωραία εδω και η μπεμπα μου τους έχει τρελλανει όλους και δε μας αφήνουν να φύγουμε!!!Αλλο που δε θέλω κι εγω!!!Η επιστροφή μας μάλλον αγνωστον το πότε!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια σας ακόμη καλύτερα!!!Μαιρούλα μη μασάς με τους σαραντισμούς και τις π@π@ριές!!!Οτι σου γουστάρει να κανεις!!!Φιλιά πολλα στα ζουζούνια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπούλες τί μου κάνετε;;;

Εμείς καλά είμαστε! Φτιάχνει η κατάσταση σιγά σιγά και μπαίνουμε σε πρόγραμμα! Μόνο που ο μικρός πρέπει να ξεκίνησε τους κολικούς.... έχει 2-3 μέρες τώρα πολλά αέρια (ο κλανιάρης! χαχα! ) και κάθε απόγευμα μετά τις 7 έχει γκρίνια και θέλει βυζί ασταμάτητα... Ενώ πιπιλάει τον πιάνει το παράπονο και κλαίει με το βυζί στο στόμα.... το καλό μου.... μαζεύει και τα ποδαράκια του και όταν του τρίβω την κοιλίτσα ηρεμεί... ελπίζω να είναι πιο ανώδυνοι κολικοί από του Χριστόφορου γιατί είχε ταλαιπωρηθεί πολύ για σχεδόν 3 μήνες...

Κατά τα άλλα υπέροχα!!!! Είναι τα καλύτερα παιδάκια!!!!

Αχ βρε Νικούλα μου, δεν το είπα για να νιώσεις τύψεις καλέ! Απλά δεν έπρεπε να ντρέπεσαι! Θα σας περιμένω όποτε θέλετε!!!! Και άντε να γίνει και καμιά μάζωξη στο σπίτι μου γιατί πλέον με τα 2 πιτσιρίκια και ειδικά τώρα, είναι δύσκολο να βγαίνω χωρίς τον Γιώργο...

Σωσώ μου η πορτοκαλόπιτά σου έκανε θραύση! Πήρα φύλλο να κάνω και αύριο! Την μπουγάτσα τελικά δεν την έκανα ακόμα αλλά από βδομάδα θα την κάνω σίγουρα! Και τα σοκολατάκια με το ταχίνι θα κάνω πιο πολύ για τον Χριστόφορο!!! Α! Να ρωτήσω...αντί αιγίνης μπορούμε να βάλουμε αμύγδαλο ή φουντούκι;

Αχ και το τσουρέκι πολύ καλό!! :-bd Και το κέικ θα είναι ωραίο!!!! Μιαμ μιαμ! Όλα είναι ωραία!!!!

Πάρε τις κοπελιές από βδομάδα και ελάτε καλέ!!! Να δω και εγώ λιγάκι κόσμο!

Μαράκι ακόμα χωριογυρνάτε;;;;; χαχα! Σε κόβω να βρεις και κανένα γαμπρουλάκι εκεί πέρα και να μας αποχαιρετήσεις εντελώς! :lol: Αφού περνάτε καλά μια χαρά το κάνεις!!!! Αλήθεια.... δουλειά πότε ξεκινάς;;

Ευαααααα! Τί έγινε;;; Εποχορέψατε;;;; :lol: Με την δουλειά καλά;;;; Οι κόρες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...