Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριος 2009-2011...Σα να μην πέρασε μια μέρα...Νο 28


Recommended Posts

καλυψω μου..

ασε τον καιρο να δειξει..

πιστευω οτι θα παρεις μια σειρα..

ολα θελουν το χρονο τους..'

οπως επισης και οι αγγελικουλα, θελει το χρονο της να προσαρμοστει...

ειναι λιγο δυσκολο στην αρχη,

αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.. ;)

ξερω οτι εισαι δυνατη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 879
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρονια Πολλα Μαρθα!!!!!

αντε και να σε κανει η μαμα σου κανενα αδερφακι για να μη σε λεει εσενα χαϊβανι!

ρε συ αφου σε λεω οτι Πεμπτη πρωι δουλευω.... ΠΑρασκευη πρωι δε δουλευω και τα απογευματα.

δε γινεται Παρασκευη;;;

ΡΕ Αλεκα 3ημερη εκδρομη ο Δημητρης!!!!!!! παει μεγαλωσε αυτος.....

σε λιγο θα σε ζηταει λεφτα να παει για καφε με τους φιλους του...

Χαρα εγραφες οτι σε πηρε η ζζζζ κερακι μελιου και εγω το διαβαζα ΚΕΚΑΚΙ!!!! :lol:

και λεω πως και δε μας εχει πει τη συνταγη που κανει και ολο το σπιτι να μπσχοβολαει;;;

Ισμηνη αφου κανατε το παρτυ, εστω και με πυρετο.... μια χαρα.....

και του χρονου με υγεια ευχομαι!

Νανα τα δικαμου σημερα στην εκκλησια ηταν για μπατσες! τρεχανε σαν τρελα και ο Σπυρος οταν δεν την εβλεπε που ειναι, φωναζε δυνατα: ΜΑΝΑΝΑ!!!! ΜΑΝΑΝΑ!!!! ρεζιλι! τους τσακωνα και τους εβγαζα εξω και νευριαζα με τον αντρα μου που τα αφηνε, γιατι λεει, παιδια ειναι τι να κανουμε!!!

Ε, οχι! μπορει να ειναι παιδια αλλα πρεπει να μαθουν τη διαφορα εκκλησιας και παιδοτοπου! Σωστα;;

ευτυχως κοινωνισαν ηρεμα, αλλα ο Σπυρος παλι φωναζε κιαλλο κιαλλο!!! παλι ολοι μας κοιτουσαν.....

εκανα το απογευμα μηλοπιτα. εχει και καρυδια μεσα. δε νομιζω να βγαλει παλι καμια αλλεργια η Μαριαννα... εχει φαει και αλλες φορες κεεικ με καρυδια.

τωρα περιμςνω να ψηθουν τα γεμιστα...

δε σας ειπα...

παραλιγο να βαζαμε στη Μαριαννα υποθετο γλυκερινης για να κανει κακα...

ειναι γενικα δυσκοιλια, χθες δεν εκανε και σημερα με το που φευγαμε απο την εκκλησια γκρινιαζε οτι την πονανε τα κακατης... με το ζορι εκατσε στο καρεκλακι στο αμαξι.

μετα στο σπιτι ολο ορθια ηταν, ουτε να κατσει δεν μπορουσε και μεχρι που εκλαιγε απο τον πονο.

την εβαλα λαδακι, τιποτα! εστειλα τον αντρα φαρμακειο αλλα μεχρι να ερθειπηγα κοντα της και την ελεγα να σφιχτει να διωξει τα κακα και να παω να τα πεταξω μακρυα και τετοια...

κοκκινιζε, εκλαιγε, ιδρωνε η κακομοιρα εσπρωχνε και το Σπυρο που πηγαινε να την αγκαλιασει για συμπαρασταση... τη λυπηθηκα....

αλλα τα καταφερε! εβγαλε τα πρωα και μετα πηγε να παιξει με τα κουζινικα και εκανε και τα αλλα και οταν την αλλαξα επαθα πλακα! ειχε βγαλει ποσοτητα οσο ενα πορτοκαλι!!! ειχε αδειασει επιτελους η κοιλιτσα της!

σκατοκουβεντα αλλα τι να κανω....

και να πω οτι δεν τρωει λαχανικα και φρουτα;;;

σιγουρα 4 φορες/βδομαδα διαφορα λαχανικα (αρακα, καλαμποκι, πιπερια, καροτο κλπ), φρουτα καθε πρωι και μερικες φορες και απογευμα, κυριως αχλαδια και χυμο πορτοκαλι (τωρα βαζω και ροδι που μας δοσανε), δημητριακα φιτνεσ και σπεσιαλ Κ..... τι αλλο πια να τη δωσω;;;

λεω να παρουμε αποξηραμενα δαμασκινα κα να τα τρωει σα γλυκο. να δουμε αν την αρεσει...

παω να δω τα γεμιστα μπας και την πεσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

εμεις ξυπνησαμε στις 8 ολα καλα...

σημερα θα φτιαξω λαχανορυζο....

γεωργια πως τα περασατε στο παρτυ;

κοριτσια με το κερακι, μυριζει ολο το σπιτι....

αχ βρε βαγκ ταλαιπωρηθηκε το μικρουλακι μας...

ευτυχως τα καταφερε...δοξα το θεο...

και η αδερφη μου ειχε το ιδιο προβλημα με το μεγαλο της γιο,

και υποθετο που του εβαζε, τιποτα δεν εκανε...

μετα του εκανε κλεισματακι....

δυσκολο, πολυ....

ζζζζζζ σε βλεπωωωω...καλημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέραααααααα

Εχθές γυρίζοντας απο της Χαράς η μεγάλη αρχισε να λεει οτι πεινάει και ζήταγε πίτσα!!

Πήραμε λοιπόν μια πίτσα και έφαγα κι εγώ ένα κομάτι!!!! Τι το ήθελα....εκτός του οτι κοιμήθηκα στις 2 απο τις καούρες και τον πόνο (αδιαθέτησα κι όλας) το πρωί έβγαλα το κομάτι μου ατόφιο στον νεροχύτη του μπάνιου!!! :?:?:?:?:?

Απλά πιστεύω οτι ξάφνιασα το στομάχι μου!!! Καλά να πάθω!!! Ακόμα δεν έχω συνέλθει απο την καούρα και πονάει κι η κοιλιά μου!!!! Χάλια

Χαρά κι εγώ κάτι σε όριζο θα κάνω σήμερα....το επιβάλλει η κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα

Δουλειά σήμερα..

Η μικρη στις 5 το πρωι ειχε πάλι πυρετο...

για να δουμε πώς θα παει και σήμερα...

Βαγκ αν στο ξανακάνει αυτο..βάλτην στη μπανιέρα και ρίχνε της στο ποπουδακι ζεστο νερό με το ντους..

βοηθαει πολύ..

Έχω περασει απειρες παρομοιες καταστασεις με τον μεγαλο μου..

απιστευτα δυσκοιλιος..καμμια σχεση η μικρή..

ζζζζζζζζ περαστικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...κομματια..κομματια ειμαι...παρεδωσα λεμε..

περασαμε πολυ ωραια..διαμορφωσαμε το σπιτι ετσι ωστε να χωρεσουμε 22 μεγαλοι και καμαι 12αρια παιδια..

απο τισ 6,30 που ηρθανε φυγανε 10 και..δε το περιμενα..

πολυ ωραια ολα..τα φαγητα....ξεχασα να τα βγαλω φωτο και τα εβγαλα μισοτελειωμενα..

η μικρη καλη ητανε..

το πρωι σηκωθγκαμε..πηγαμε για καφε..

1 χαρα..σας χρωσταω φωτο..

βαγκ παρασκ πρωι,οκ;;

αλεκα ακους;;

μαρια πολυ ερυαισθητη μας βγηκες..ζααχαχαχ..

χαιρομαι που βρεθηκατε!!

φροσω πως ειναι ο δον;;ισμηνη ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μας.

Ισμηνη περαστικα στο Ιολακι, ευχομαι να κλεισει τον κυκλο σημερα ο πυρετος και να μην εχει τιποτα αλλο.Ειδα και την τουρτιτσα σας και ομολογω πως τετοια δουλεια μονο οι επαγγελματιες ζαχαροπλαστες !Αυτοι αντε εχουν και τα μεσα λογω δουλειας εσυ παιρνεις τα ευσημα ως ερασιτεχνης!Θα σκισουν τα πτυχια τους σου λεω!Να την χαιρεσαι την κουκλαρα σου!

Σωσω αφου ειχες δασκαλα την Ισμηνη μονο τετοια τουρτα θα εφτιαχνες!Με οποιο δασκαλο καθησεις...Ευγε κοριτσακι!Αν και αραχνη ηταν αριστουργηματικη!!Αν και γενικα δεν τρωω αραχνες αυτη θα την τιμουσα!Να την χαιρεσαι ,αντε και του χρονου με τουρτα μαυρη και θεμα νεκροκεφαλες :lol:

Καλυψω πακετο ο πονοκεφαλος και ΄γω δευτερη μερα που υποφερω!Ευτυχως χωρις τιποτα αλλο γιατι καποια στιγμη εχθες νομιζα πως την αρπαξα.

Βαγκ εμεις αυτο με τα κακα το εχουμε παθει αρκετες φορες...με κλαμα πολυ!Παντα οταν στουμπωνει με κλυσμα την ανακουφιζω και'γω. βοηθαει αρκετα.Τελικα δεν ειναι θεμα διατροφης γιατι και η Λυδια τρωει τα παντα και φρουτα και λαχανικα και ακτινιδιο κατα καιρους που λενε οτι βοηθαει πολυ.Ευχομαι να μην το ξαναπαθει γιατι ειναι πραγματικα ζορι.

Συμπεθερα τρελενομαι για κερια!Αλλαζουν κατι στην ατμοσφαιρα ρε παιδι μου!Εχουν μια μαγεια και να τα βλεπεις και να τα μυριζεις.

Αχ πλησιαζουν Χριστουγεννα ε????Αντε Νοεμβριος μπαινει για να στολιζετε τα προφιλ σας σιγα σιγα!Ειμαι το φρικιο των Χριστουγεννων δεν πιστευω να το ξεχασατε απο περυσι? :mrgreen: Απλα φετος νομιζω θα στολισω μονο την κορυφη!Ενα αστρο και τελος :shock: Τα υπολοιπα δεν νομιζω να μεινουν στην θεση τους!Θα παραμονευει απο κατω η Λυδια :mrgreen:

Μαρακι78 που εισαι καλη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω

Νανα πως πηγε ο Καραγκιοζης?ηταν ησυχο παιδακι ο Ανθιμουλης?

Χρυσουλα Ν7???Εμεις φοραμε 4+ και 5 καποιες φορες.Κοριτσια ακουστε τι επαθα με τα παμπερς.Επαιρνα simply dry και ημουν απολυτα ευχαριστημενη.2 χρονια μονο μια διαρροη το πιστευετε?Τις τελευταιες 2 φορες που πηρα παρατηρησα οτι τα εχουν αλλαξει.Φυσικα κανανε οικονομια στην ποιοτητα.Τα κανανε πιο λεπτα αλλα μουφα, πρωτη φορα μετα απο χρονο μην σας πω την βρηκα το πρωι βρεγμενη.Τα αλλαξα με λιμπερο που παλι τα ειχα αγορασει μια φορα παλια και με την πρωτη κιολας πανα παλι μουσκιδι.Δεν μας πανε καθολου ρε παιδι μου τα λιμπερο.Και τις δυο φορες που τα πηρα ειχαμε διαρροες.

Τωρα πηρα τα babylino και μιλαμε εχω παθει πλακα δεν το περιμενα!Ειναι τελεια σαν τα παμπερς πριν τα αλλαξουν και καλυτερα μηνσας πω!Τελος οι διαρροες και εμφανισιακα πολυ ομορφα.Και το καλυτερο?στην μιση τιμη.22 κομματια 6μιση ευρω.

Φροσακι ολο θελω να σε ρωτησω τι γινεται με την αδεια σου?Καθεσαι τωρα ετσι?η κανω λαθος?

Μαρκερακο που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Σωσώ απαιχτη η τούρτα! Τα συγχαρητηρια και στον σύζηγο!!! Κανετε φανταστικό δίδυμο!

Εγώ ρε κορίτσια είχα πάρει λόγω οικονομικού μπειμπιλίνο αλλά του έκαναν σύγκαμα! Οπότε ξαναγύρισα στα πάμπερς που θεωρώ πια κορυφαία!

Ακόμα χάλια είμα! Βράζω ρύζι να φάω!!! :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ, τέλεια η τούρτα!!!

μπράβο σας!!!

μπορώ να πω ότι πλησιάζει της ισμήνης... χαχαχα!!!

ισμήνη, πώς είναι το ιολάκι;

ναι ρε μαράκι;

πού είσαι;

τελικά την άλλη δευτέρα ξεκινάει το φεστιβάλ... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ελειψα μια μερα και τρεχω και δεν φτανω για να σας προλαβω!!!

Σωσω και Ισμηνη να χαιρεσται τα παιδακια σας!!με υγεια και καλοτυχια !!!

Αλεκα πολυ ομορφη η φωτο σας!!!

Σοφιμπελ και εγω μαζι σου για τα babylino.θεωρω οτι ειναι τα καλητερα.βεβαια σε καθε παιδακι ταιριαζει κατι αλλο απ οτι φαινεται.να μπεις στο babylino club να κανεις εγγραφη . στελνουν εκπτωτικα κουπονακια τα οποια τα χρειαζομαστε οπωσδηποτε σε αυτες τις δυσκολες εποχες.και με την εγγραφη μου χαν στειελι εν α κουτι με δωρακια, απο μωρομαντηλα, πανες μεχρι βαμβακι.μαρια ζ δεν ξερω αν ειναι πιο οικονομικα, ξερω οτι εχουν λιγοτερα τεμαχια απο τις αλλες μαρκες οποτε μια η αλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σόφη έχεις δίκιο για τα πάμπερς.

κι εγώ παρατήρησα ότι έχουν χαλάσει την ποιότητά τους.

εγώ χρησιμοποιώ τα χάγκις.

βγάζουν πολύ συχνά 50% έκπτωση και αγοράζω ποσότητες.

αν ξεμείνω, θα πάρω λιντλ.

τα μπεϊμπιλίνο τα είχα δοκιμάσει πέρσι το καλοκαίρι που είχα έρθει ελλάδα, από καθαρή περιέργια...

τα βρήκα τραγικά!!!

ήταν πολύ χοντροκομμένα και μύριζαν πάρα πολύ άσχημα!!!

γενικότερα, όμως, έχω ακούσει καλά λόγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχασριστω πολυ....

τηε ισμηνης δε τη φτανω ουτε για αστειο...αλλα δε πειραχζει...ας κανει η ισμηνη και γω θα προσπαθω για το καλυτερο...

εμεις καλα..

τετ πεταμε αλλα ακομα δεν ετοιμασαμε τιποτα!!!

ζζζ...ρυζι,ε;;;

κανενα κιλακι πεφτει ρε συ ζζζη τζαμπα η διαρροιες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello μικρες μου

δυο μερες στην σειρα μπηκα φτου φτου

σωσω οπως ειπα και στο fb πολυ πολυ καλη η αραχνοτουρτα.

λογικα οκ για παρασκευη γιατι δεν σας ειπα, ενω εχω αδεια οοοοολη την βδομαδα δουλευα και σημερα και αυριο.ειπε απο τεταρτη οκ.

ισμηνη το διδυμακι μας? δεν προλαβα να σε call.

vag το καλοκαιρι 7 μερες ελειπε.

παντως και εγω και αυτος περιμενουμε την επομενη εκδρομη. αλλο ενα αλλο δυο παιδια στο σπιτι αν και για να ειμαι δικαια το ξωτικο θα προτιμουσα να λειπει το ατιμουτσικο. με εχει τρελανειιιιιιιιιιιιιιι.

οσο με κοσμο ειναι πολυ καλη σπιτι μονη της ειναι.......

φιλακια πολλα κοριτσαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Αλεκα! τι καμ μπακ ειναι αυτο;;;; θες και να αλλαξεις αβαταρ τρομαρα σου!

Σωσω η τουρτα σουπερ! τα ματια της αραχνης απο πιο αρκουδακι τα ξεριζωσατε;;;;;; :lol:

χρυσοχερης ο αντρουλης σου!

Παρασκευη πρωι, με το καλο να ερθετε και να ειμαστε ολοι υγειεις, θα ειμαστε ΤΡιανδρια!

ΝΑνα τι ειναι τα χαγκινς;;; εδω στα σουπερ μαρκετ δεν εχω δει τετοια μαρκα....

Σοφη και η δικια σου δυσκοιλια;;; και ο Ορεστης;;;;

και ατυο που λες Ισμηνη με το ζεστο νερο.... δε νομιζω απο τη χαλαρωση να τα κανει μεσα στη μπανιερα!

Καλυψω και εμενα παλι ποναει το κεφαλι μου.... τι εγινε αυτη τη φορα... οσσες μερες εχω περιοδο ποναει και το κεφαλι;;; ολα τα κουλα πια!

ζζζζ χαραμι η πιτσα ρε γμτ... πιασε ενα λαπά να στρωσεις τωρα!

αντε καληνυχτα και καλο μηνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως ποιες ειναι οι χαγκινκς??7 νουμερο???4+???εμεις ημασταν του 5+ αλλα το καταργησαν και τελικα μειναμε στο 5αρι.Δοκιμασα 2 βραδυα το μεγαλητερο νουμερο και δεν ειχαμε διαρροες, ευτηχως δουλεψε.βεβαια θελει προσοχη στο πως θα την βαλω την πανα γιατι του ειναι μεγαλη,μην εχουμε το αντιθετο αποτελεσμα.

σας καληνυχτιζω μικρες...ειδε τελικα καμμια μπλακ αουτ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Αλεκα

δυο μερες καπακι ??οντως φοβερο!!!!οΔημητρης ειναι δυναμικος σαν και εσενα προφανως....

Σωσωκα η τουρτα σουπερ!!!μου αρεσε παρα πολυ!!!!και ιδιαιτερα που τα κανατε μαζι με τον Λευτερη!!!ομορφη εικονα και σημαντικη για το παιδι!!!!να ειστε καλα να της κανετε καθε χρονο τετοιες τουρτες!!!!!

Βαγκ αυτο που σου προτεινε η Ισμηνη τον κανω στον εαυτο μου πολλα χρονια τωρα :lol::lol::lol:

Μαριαζζζ γιατι εγω δε μενω ποτε στο 1 κομματι??αλλα στη 1 πιτσα????

Σοφη περυσι δεν ειχαμε στολισει δεντρο λογω της απιστευτης διαολιας του μικρου..φετος ομως θα το στησω!!!!

Ισμηνη ελπιζω η μικρη να ειναι καλυτερα...

Καλυψω μαλλον μου εχει μεινει ψυχολογικο απο τη μανα μου που παντα ολο τα αρνητικα μας εξεθετε..με τον καλο τροπο βεβαια..τα καλα τα κρατουσε για τον εαυτο της!! :lol::lol: στανταρ μου εχει μεινει απο εκει!!!

σας εκανε εντυπωση το 7 εε??? :lol::lol:

το κακο ειναι οτι εχει κοψει τα φρουτα εκτος απο το πορτοκαλι που το πινει μονο στιμμενο..τα αλλα τα αηδιαζει γμτ...τι να κανω????

αναγκαστηκα και του εβαλα το μικρο ποδηλατο μεσα στο σπιτι και κανει..

τα λεμε και στη συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!

Καλο μηνα!!!!!

εχθες αρχισα παλι διατροφη...στοχος τα Χριστουγεννα!!!!

πηγα κ αερομπικ!

5κιλα να φυγουν κ να μην ξαναρθουνε ποτε!!!!!!!

να σας διαβασω...να δω κ την τουρτα κ επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...