Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Βρε Αντριά πάλι με τα μούτρα στις δουλειες...ουυυφφφ !Τι έγινε με την δουλειά που περίμενες ,κανένα φως?

Όσο για μπλεντερ η βαζάκι,ψηφίζω μπλεντερ κ φρεσκα φρουτάκια.Λενε πως αν μπλεξει με βαζακια ειναι δυσκολο να συνηθισει τις φυσικές τροφές...

Γεωργιάννα τι είδες στο Τζάμπο?Ο Διονυσάκος κλαίει ακόμα? :(

Αφρο καλή η ιδέα σου με την κανέλα,θα το δοκιμάσω μπάς κ φάει την φρουτόκρεμα που δεν την θέλει με τιποτα!!!Εκεί Αναστασια μου κλειδωνει το στόμα εντελώς,μεγάλο θέμα έχουμε κ εμείς.

Ειρηνάκι να σας ζήσει η νεοφώτιστη!!!Εκλαψε όμως ε?Αστα ειναι κ αυτό στο πρόγραμμα,χαίρομαι που όλα κατα τ'άλλα πήγαν τέλεια κ περιμένουμε φώτο φυσικα.... :D

Δάφνη να χαίρεσαι τον γλυκούλι μας Αρούλη!!!!!

Ελενάκο μας λέιπεις!!!Αντε βάλε ιντερνετ κ ασε την κεραία!!!!!χχχαχαχχαχα :D

sweet ακτινίδιο ξέρω πως κάνει κ το συνιστουν στα δυσκοίλια μωρά περισσότερο.Ρωτα κ τον γιατρό σου....

Γιούλη μου παραπονιάρα,τι κάνει ο Αλεξάκος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ δεν σας είπα τα δικά μας νέα!!!! :shock::o

Λοιπόν περάσαμε πολύ όμορφα το πρωινό μας,αν κ ηταν στο τρέξιμο να προλάβω διαφορα για να καταφέρω να πάω για ένα καφέ σε 2 φίλες μου.

Αφησα την μικρή στον μπαμπά για να μην ταλαιπωρηθεί κ πήγααα.....περασα πολυ όμορφα αν κ εστω αυτές οι 4 ώρες που έλειψα χωρίς την κορούλα μου ήταν βουνό.

Μετά στον γυρίσμό περασα απο H&M κ της πήρα ένα πανέμορφο σκουφακι κ παπουτσάκια αγκαλίτσας.

Γυρισα σπίτι κ η μικρή δεν κοιμόταν όπως πάντα,παλι γκρινιαζε κ φώναζε.

Την ταισα κ φυγαμε για καφε σε μια ξαδερφη γειτόνισσα.

Κοιμήθηκε σπαστα κ στις 22.30 μια κ καλή.,την άφησα μονη της στην κουνια.

Εχει γινει ένα καλομαθημένο μωρό,της έχουμε τα πάντα στο σπιτι κ αυτη θελει μονο αγκαλιές αλλιως μας ακουν εως απέναντι!!!!

Πρεπει να αρχισουμε στρατηγική.

Επίσης οπως ανέφερα κ προηγουμένως,δεν θέλει φρουτόκρεμα με τίποτα,της βάζω αχλαδι-μήλο-μπανάνα κ μπισκότο κ τίποτα,είναι καθετη.

Τα αλλα όμως τα τσακίζει,χορτόσουπες κρεμες κ γάλα......

Καληνύχτα λοιπον,πάω να μαζέψω λιγο γτ αύριο περιμένουμε τους κουμπάρους για φαγητό,αχχχ κ νυστάζω πολυ.

Ο Χρηστος μαζεύτηκε με την παρεα να παίξουν playstation Ο.Μ.G!!!!

Όχι να τα βλέπετε,μια εξυπηρέτηση μου έκανε σήμερα ας πούμε,1000 του κάνω εγώ και έχω και νυχτερινή βαρδια διπλη εξυπηρετηση .Μα τι λέω?Σας αφηνω γτ θα σας κουφάνω,είναι η ώρα μου.

Φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!και χρονια πολλα , λογω της ημερας!!!!

γωγω, σουπερ μαμα σε βρισκω, με τις βολτες σας και ολα σας!!!!αφου τρωτε τις χορτοπσουπες σας, μικρο το κακο, δοκιμαστε και την κρεμουλα με το μηλο, κι εμενα μου αρεσε η ιδεα.... αφροδιτη, καποια στιγμη προτεινες ενα βιβλιο για κρεμες, αλλα δεν το σημειωσα...ειναι ευκολο να μου το ξαναπεις;;;mille merci!!!! δαφνη, ο σαλονικιος ειναι η αδυναμια σου, ε;;;;;σε καταλαβαινω!!!!μια χαρα ο αρουλης!!!

γεωργιαννα, πολυ μ'αρεσουν οι γιορτες του σχολειου και τα παιδακια που λενε τα ποιηματακια τους!!! βεβαια, για να εχουν νοημα τα ποιηματα πρεπει να τους εξηγουμε την αντιστοιχιση με τη σημερινη πραγματικοτητα.... ;)

εμεις χτες ξαναδοκιμασαμε να της δωσουμε μπουκαλι το απογευμα αλλα δεν ηθελε.....το βραδυ ομως, μετα το θηλασμο, το ειπιε ολο, και τα 100μλ....σημερα το πρωι, παλι, δεν ηθελε, και την πιεσα λιγο παραπανω ( γιατι και χτες το βραδυ με την τριτη φορα που της το εβαλα στο στομα αρχισε να πινει....) αλλα πηγε να βαλει τα κλαμματα και σταματησα....ο,τι θελει, και βλεπουμε....το σημαντικο ειναι να μην πειναει, κι εγω απ'τη μερια μου θα προσπαθησω να τρωω περισσοτερο...

αυτα, σημερα εχουμε μπακαλιαρο στην πεθερα μου, η οποια παντα μπερδευει την 28η οκτωβριου με την 25η μαρτιου κι ετσι τρωμε και σημερα μπακαλιαρο, αλλα δε βαριεσαι, χαιρομαι και μονο που δεν εχω μαγειρεμα και λαντζα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αφροδίτη, φοβερή η πεθερά :lol: ! Με έκανες και γέλασα!

Εμείς έχουμε "θέμα" με το ρυζάλευρο... Έφαγε προχθές πρώτη φορά 2 κουταλάκια και έβγαλε κοκκινίλες γύρω απ'το στοματάκι της. Χτες, την ξαναδοκιμάσαμε και πάλι τα ίδια :( έβγαλε και στο μέτωπο που ακούμπησε με το χέρι της (που είχε κρέμα πάνω). Την πήγα στον παιδίατρο σε μισή ώρα. Είχαν ηρεμήσει τα σημάδια αλλά φαινόντουσαν ακόμη, και τα είδε. Μου είπε να την ξαναδοκιμάσω σκουπίζοντάς την με βρεγμένο χαρτάκι για να μη μένει το ρυζάλευρο στη μουρίτσα της και αν ξαναβγάλει κοκκινίλες να πάρω HA κρέμα.

Εγώ φοβάμαι να ξαναδώ τη μουρίτσα της έτσι και θέλω να πάρω από σήμερα την υποαλλεργική...

Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αφροδίτη, φοβερή η πεθερά :lol: ! Με έκανες και γέλασα!

Εμείς έχουμε "θέμα" με το ρυζάλευρο... Έφαγε προχθές πρώτη φορά 2 κουταλάκια και έβγαλε κοκκινίλες γύρω απ'το στοματάκι της. Χτες, την ξαναδοκιμάσαμε και πάλι τα ίδια :( έβγαλε και στο μέτωπο που ακούμπησε με το χέρι της (που είχε κρέμα πάνω). Την πήγα στον παιδίατρο σε μισή ώρα. Είχαν ηρεμήσει τα σημάδια αλλά φαινόντουσαν ακόμη, και τα είδε. Μου είπε να την ξαναδοκιμάσω σκουπίζοντάς την με βρεγμένο χαρτάκι για να μη μένει το ρυζάλευρο στη μουρίτσα της και αν ξαναβγάλει κοκκινίλες να πάρω HA κρέμα.

Εγώ φοβάμαι να ξαναδώ τη μουρίτσα της έτσι και θέλω να πάρω από σήμερα την υποαλλεργική...

Εσείς τι λέτε?

αν ημουν στη θεση σου, κι εγω μαλλον την υποαλλεργικη θα επαιρνα, κι αν δεν εβγαζε κοκκινιλες προφανως θα εφταιγε η προηγουμενη κρεμα.....παντως, αλλεργια στο ρυζαλευρο πρωτη φορα ακουω.. γενικα, εχετε ευαισθητο δερματακι;;;

ναι, η πεθερα μου εχει μια δικη της ξεροκεφαλη λογικη, αλλα, οπως προειπα, για να γλιτωσω το μαγειρεμα και λακερδα θα ετρωγα!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..,,.

δαφνη με ρωτησες για τον παπαβεντση..

μου εβγαλε την καμπυλη του παγκοσμιου οργανισμου για θηλαζοντα μωρα..

οκ πεσαμε μια καμπυληαλλα ειμαστε πανω απο την καμπυλη της γεννησης...ειπε επι λεξη ¨αυτο δν ανυσηχει κανεναν"....

κοριτσια κ εγω δν εδωσα ξενο ομως σας νοιωθω που δινετε... πεφτει ολο το βαρος πανω μας.. ο παπαβεντσης ειπε να συνεχισω να θηλαζω κ απο βδομαδα φρουτα... εμεις ξεκινησαμε 1 νωριτερα..ετσι αυθερετα! Ομως παρολ αυτά , κι εμεις 290γρ βλαμε τον προηγ. μηνα κ αυτον παμε στα 300-400... τι να κκανουμε γιατι τα αδυνατα μωρα ειναι προβλημα ενω τ;α παχυσαρκα οχι?δηλαδη καπου θυμωνω που μ ας γεμιζουν τυψψεις..πρεπει να χαλαρωσουμε το πιστευω αυτο!

με ολη μου τηνα γαπη το λεω γιατι εχω ριξει πολυ κλάμα επειδη το γαλα μου δν εφτανε και καλα κ επειδη δν εβαζε βαρος... ελπζω ναπανε ολα καλα για τα νινακια σας..

ριζαλευρο δν εχει μεσα ξενο γαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Αφροδιτη το ιδιο μενου ειχαμε στις πεθερες μας!!!! Και η δικια μου της αρεσει τετοια μερα να μαειρευει μπακαλιαρο και μπακαλιαροπιτα Κεφαλλονιτικη παρακαλω!!! Ωραια περασαμε με τα πιτσιρικια στα ποδια μας να φωναζουν και ειναι και ολα αγορια 4!!! Αντε να κανω μια κορακλα να σπασει η ανδροκρατια!!!!!!!!!!!!!!

Ο Αλεξανδρακος μου ξυπνησε αρρωστος, εκανε 2 φορες εμετο. Τελικα ηταν απο το σπανακοριζο που εφαγε εχθες το βραδυ. ευτυχως δεν ηταν γαστρεντεριτιδα.

Αναστασια καλα θα κανεις να της παρεις υποαλλεργικη.

Τι θα γινει με τους γιατρους και με το θηλασμο πια; Γτ να δωσουμε ξενο γαλα;Και ο δικος μου εκανε μια μεγαλη κοιλια στο βαρος αλλα δεν μου ειπε τπτ. Αντιθετα να τον θηλαζω και ενδιαμεσα εαν θελει το παιδι.

Ειρηνη μου υπαρχει και ρυζαλευρο χωρις γαλα μεσα, αυτο που του δινω εγω. βαζω το γαλα το δικο μου μεσα.

Επειδη κολησε το ιντερνετ μου θα τα πουμε αργοτερα γτ θα χασω οσα εγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Πολύ ησυχία έχει πέσει γενικότερα.....χμμμμμ.

Εμείς ξυπνήσαμε το πρωί κ πήραμε τους κουμπάρους που θα βαπτίσουν την Χριστινούλα κ πήγαμε για καφέ στο Θησείο.

Περάσαμε πολύ όμορφα,είχε ήλιο,παντού κόσμος κ μπαλόνια.

Η μικρή κοιταζε με ανοιχτό το στόμα.

Μετά γυρίσαμε σπίτι έβαλα στον φούρνο μπριτζολίτσες με πατατούλες εφτιαξα μια ωραία σαλάτα κ απολαυσαμε το δείπνο μας.

Με ένα ωραίο προφιτερόλ κάναμε το φινάλε της ημέρας.

Απο παράδοση σκίζουμε έτσι?Ουτε μπακαλιαρος ουτε τίποτα.

Μανουλα που εισαι με την σκορδαλια σου κ τα μπακαλαρακιαα!!!

Πως πέρασε η μέρα δεν το κατάλαβα,τώρα είμαι κουρασμένη ,κοιμήθηκε η μικρή κ σιγα σιγα θα την πέσω κ εγώ....

Το πρωί θα πάω βόλτα στα μαγαζιά με την κουμπάρα :D

Φιλιά πολλά!!!

Γεωργιάννα πολυ αντροκρατια επικρατεί βρε παιδί μου όντως χιχι!!!

Η θηκη τελεια εβαζα κ το σκουφάκι της μέσα :D:D Σε ευχαριστώ κ πάλι για την εξυπηρέτηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες είμαι πολύ χαρούμενη!

Πήραμε τελικά την Nutricia HA (υποαλλεργική) και δεν έβγαλε κοκκινίλες! Και μάλιστα, παρόλο που είναι πιο άνοστη, έφαγε παραπάνω!

Αφροδίτη, δεν έχουμε ευαίσθητο δερματάκι, οπότε "έφταιγε" η προηγούμενη κρέμα.

Γωγώ, τι ωραία που περάσατε σήμερα!!! Κι εμείς όλο βόλτες είμασταν. Φαγητό στην πεθερά το μεσημέρι και καφέ με τα ξαδέλφια το απόγευμα! Καλές 9 μαζευτήκαμε :lol:

Η μπουμπού μου "νιαουρίζει" οπότε θέλει μαμ και νάνι! Καλό βράδυ σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!και του χρονου, και καλη λευτερια!!!

η μικρη μου εφαγε παλι αποψε 100 μλ και επειδη ειδα οτι ρουφουσε ενω ειχε τελειωσει το γαλα στο μπουκαλι, της καναμε κι αλλα 100 και τα ειπιε κι αυτα....δεν ξερω τι να κανω..ο γιωργος λεει οτι το παιδι ειναι ακριβως στο 50% στην καμπυλη και δεν χρειαζεται ξενο, να μην της ξαναδωσουμε....απο την αλλη , βλεπω οτι το πινει, αν και με πιεση γιατι στην αρχη το φτυνει και γυρναει το κεφαλι απ'την αλλη, οποτε μαλλον το θελει...δεν ξερω τι να κανω....κανονικα την ταιζω στις 12 κοιμισμενη, και τωρα το σκεφτομαι, θα φαει απο μενα η ειναι χορτασμενη;;;κι αν δεν φαει, πως θα εχω εγω γαλα;;;; ειμαι πολυ προβληματισμενη...σκεφτομαι μηπως της δινουμε σταθερα 100μλ το βραδυ για 2 εβδομαδες, μεχρι να ξαναπαμε στην παιδιατρο για ζυγισμα, και να δουμε τοτε τι βαρος εβαλε...παντως με μιση καρδια το δινω αυτο το γαλα, γιατι βρωμαει το απταμιλ, το εχετε μυρισει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη, καταλαβαινω τι λες, οι παιδιατροι ασχολουνται με παιδια σαν τα δικα μας, των 6,5 κιλων....η ξαδερφη μου εχει ενα μπεμπη 3,5 μηνων 9 κιλα, και δεν αποτελει προβλημα για κανεναν!!! αι σιχτιρ!!! τσαντιζομαι, γιατι πιεζω το παιδι μου να φαει, ενω δεν θελει.... τι πολιτισμος ειναι αυτος που μετραει την αναπτυξη σε γραμμαρια;;;;μμμμμ θα μου πεις ο ιδιος που μετραει την ευτυχια σε ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες είμαι πολύ χαρούμενη!

Πήραμε τελικά την Nutricia HA (υποαλλεργική) και δεν έβγαλε κοκκινίλες! Και μάλιστα, παρόλο που είναι πιο άνοστη, έφαγε παραπάνω!

Αφροδίτη, δεν έχουμε ευαίσθητο δερματάκι, οπότε "έφταιγε" η προηγούμενη κρέμα.

Γωγώ, τι ωραία που περάσατε σήμερα!!! Κι εμείς όλο βόλτες είμασταν. Φαγητό στην πεθερά το μεσημέρι και καφέ με τα ξαδέλφια το απόγευμα! Καλές 9 μαζευτήκαμε :lol:

Η μπουμπού μου "νιαουρίζει" οπότε θέλει μαμ και νάνι! Καλό βράδυ σε όλους!

Xαίρομαι που βρέθηκε λύση για την μπεμπούλα μας!!!

Απολαμβάνει κ περισσότερο το φαγητό,τι καλά!!!!!!!!!!!

Ναι,περάσαμε πολύ ωραία εχτές κ γενικοτερα όλο έξω είμαστε....με πιάνει κ μια τρέλα μην πιάσει ο βαρύς χειμώνας που ακούω οτι έρχεται κ θέλω να το ξεζουμίσω το θέμα,έχει κ άδεια ο Χρηστος,μια μαζί ,μια χωριστα ο καθένας βγαίνουμε..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!

Ξύπνησε η μπέμπα στις 3.20,την ξανα κοίμησα αλλά απο τότε δεν κλέινω μάτι εγώ...

κοιμήθηκα κ νωρίς.

Η ώρα είναι 4.45 ξημερώνει Σαββατο κ είμαι καλά χαχαχχα :D

Αρκεί να μην νυστάζω για να μπορώ να οδηγήσω το πρωι γτ θα πάρω το μηχανάκι.

Γιατί χαθήκατε οι πιο πολλές???Τι συμβαίνει?Γενικοτερα μιλάω.

Φιλιά πολλά Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε,έτσι γεμάτο όπως η χτεσινή ημέρα που ήταν για όλες μας.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ώρα είναι 4.45 ξημερώνει Σαββατο κ είμαι καλά χαχαχχα :D

Καλημέρα!

Γωγούλα, ξενύχτι έ? Έτσι-έτσι!!! Πάνε τα ξενύχτια στα μπαράκια :lol: τώρα έχουμε μωροξενύχτια! :lol:

Και η δικιά μου ξύπνησε 4:30, την ξανακοίμησα και ξαναξύπνησε 5:30! Ε, εκεί την τάισα. Κοιμάται μόνη της μετά το μαμ και μόλις την βάζω στο λίκνο αρχάζει να "σφίγγεται".............. Κακάκια!!!!!!! :lol:

Βρε πουλάκι μου, της λέω, τι έμπνευση είναι αυτή 6 η ώρα το πρωί?

Οπότε, άλλαγμα, πλύσιμο και ξανανανούρισμα! 7 παρά ξάπλωσα αλλά όπως λες Γωγούλα, ούτε εμένα με ξαναπαίρνει εύκολα ο ύπνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!βλεπω ειχατε ξενυχτια χτες, εεεε;;;;τωρα μας ξενυχτανε τα μωρα μας, τι να κανουμε!!!

η δικη μου κοιμηθηκε πριν λιγο, αλλα με γκρινια..απο την τεταρτη που εχασε την ωρα του υπνου της, γιατι πηγαμε στα γενεθλια της βαφτηστηρας μας, ολο γκρινια εχει....που θα παει, θα στρωσει....λιγη υπομονη ακομα....

τελικα, με το θεμα του γαλακτος, το συζητησαμε με το γιωργο και ειπαμε να μην της ξαναδωσουμε ξενο, αλλα να τη θηλαζω και τη νυχτα....ελπιζω να εχουμε αποφασισει το καλυτερο για το παιδακι μας....

ο καιρος ειναι καταθλιπτικος σημερα, η εμενα μου φαινεται;;;;παντως, επειδη εκανα τις δουλειες μου χτες, σημερα εχω μια μεγααααααααλη βαρεμαρα!!!

εσεις τι κανετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Γωγω μου μαζι με τους ψαραδες συκωθηκες για να πας αγορα !!!!!!

Και εμεις ειχαμε ξενυχτη. Του εδωσα ντεπον κατα την 1 και μιση γτ εκλαιγε πολυ. μετα κοιμηθηκε αλλα ξυπναγε συχνα για στηθος.

Αφροδιτη εαν δεν κλαιει για γαλα μη της δωσεις ξενο.

Αληθεια που εχουν χαθει τα αλλα κοριτσια; Σουλα και Δαναη με το καλο αυριο η βαπτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Γωγω μου μαζι με τους ψαραδες συκωθηκες για να πας αγορα !!!!!!

Και εμεις ειχαμε ξενυχτη. Του εδωσα ντεπον κατα την 1 και μιση γτ εκλαιγε πολυ. μετα κοιμηθηκε αλλα ξυπναγε συχνα για στηθος.

Αφροδιτη εαν δεν κλαιει για γαλα μη της δωσεις ξενο.

Αληθεια που εχουν χαθει τα αλλα κοριτσια; Σουλα και Δαναη με το καλο αυριο η βαπτιση.

γεωργιαννα μου, δεν κλαιει για να φαει, κλαιει οταν της βαζω το μπουκαλι στο στομα....

τα δοντακια σας εχετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω την όμορφη παρεούλα... είμαι εδώ και εγώ και ας μην με βλέπετε. Μπαίνω διαβάζω τα νέα σας αλλά πάντα κάτι τυχαίνει τη στιγμή που θέλω να γράψω και άντε πάλι απ' την αρχή!! Ο Παναγιωτάκης βαφτίστηκε τη Κυριακή που μας πέρασε, απο τη τρίτη βουτιά και έπειτα έκλαιγε η ψυχούλα μου αλλά εντάξει σκέφτηκα μια μέρα είναι θα περάσει.. Αυτό που πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι τους πιάνει όλους τους συγγενείς να θέλουν να πάρουν όλοι το μωρό αγκαλιά, το οποίο είναι τρομαγμένο, κουρασμένο, ντυμένο μέχρι εκεί που δεν πάει.. εκεί λίγο τα πήρα κάποια στιγμή και δεν άφηνα κανένα να το πάρει αγκαλιά για να το ηρεμήσω.. ακούστε σχόλιο που άκουσα.. ''τόση ώρα να ντύσει το μωρό;; Έτσι μου ρθε να πάω να το ντύσω εγώ'' :x ... τι να πείς.... Πολλά δώρα μάζεψα βρε παιδιά, άντε να τα αλλάξεις όλα αυτά γιατί είναι μικρά και δεν θα προλάβει να τα φορεσει.Καλοφώτιστα να είναι τα μωράκια μας και καλοί χριστιανοί. Μόλις βγάλει ο άντρας μου τις φωτό απο τη φωτογραφικη θα σας βάλω καμία.. Έχουμε αρχίσει τα χαρτιά για το σπίτι που μας άρεσε, να δούμε πότε θα μετακομίσουμε.. ουφφφ.. αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσουμε και τις σούπες μάλλον. Φιλάκια πολλά απο μένα και τον Παναγιωτάκη... μουτςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ εγω!!!!!!!

εχω μεγαλη αγωνια για αυριο!!!!!!ολα ειναι ετοιμα!!!

πηγα εκανα τα νυχια μου πριν λιγο γυρισα κ απο το κομμωτηριο χτενιστηκα απο σημερα...τωρα απλα περιμενω να περασουν οι ωρες...ειμαι σιγουρη μαι δεν θα κλεισω αποψε!!!!!!!

τι κανετε εσεις τσουπρακια μου???πολυ ξενυχτι βλεπω πεφτει!!!!!

χοανιτα να σας ζησει ο νεοφωτιστος!!!!!!!!!ειναι λιγο σπασιμο αυτο με τις αγκαλιες...να δω τι θα κανω κ εγω γιατι εκεινη την ωρα περνει εναν υπνακο κ αν δεν κοιμηθει γκρινιαζει...

φιλουρες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα καλοφωτιστος και καλος χριστιανος ο παναγιωτακης!!!σουλακι, κι εσυ με το καλο αυριο και με κανενα κλαμα ευχομαι!!!χιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια???

Αχ εγώ είμαι ταλαίπωρη!!!Εφυγα στις 9.30 κ γύρισα στις 16.00 κ όλα αυτά για έρευνα αγοράς στα υλικά....ναι ναι...τουλάχιστον πήρα τις ιδέες μου κ βρήκα κ μπαουλάκι ξύλινο με σχεδιακια για την βαπτιση,θα μας το πάρει η νονά,ευτυχώς που ήταν μαζί κ το είδε :D

Ο μπαμπάς τα έπαιξε με την κόρη,δεν μπορουσε να την ταισει γτ δεν ήθελε με τίποτα φρουτόκρεμα ,δεν μπορουσε να την ντύσει κ τον κατουρησε την ωρα που την άλλαζε κ άλλα πολλά...τα παιξε κυριολεκτικα!!!

Εχει γίνει πολυ ζωηρή,δεν σας κάνω πλάκα....δεν κάθετε λεπτό ,φωνάζει κ θέλει αγκαλιές!!!

Τι έχουμε να πάθουμε παναγιά μου!!!!

Ευτυχως κοιμήθηκε όταν ήρθα κ φορτίζει μπαταρίες για να με ξεκάνει....εγώ πως θα αντεξω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera se olous sas!!!

Ir8ame prin kanena 2wro..Sas to spiti mas den exei =))..Kourastikame paaaaara poli k skefteite kaname k staseis ston dromo giati i apostasi einai megali..Eutixws i mikri itan fronimi e4es koimi8ike apo tis 7:30 to apogeuma k tin 3ipnisame emeis to prwis stis 9:00 :o..

Egw eimai teleiws aipni, den koimi8ika ka8olou mia kriwna mia den me voleve to krevvati den kanw na feugw apo to spiti mou :D..I mikri koimate dipla mou..Itan mesa stin idiotropia otan ir8ame spiti eklaige sinexws k katafera k tin koimisa prin 1 writsa peripou alla sinexws petagete ston ipno tis..Egw perimenw to stegnwtirio na siderwsw na min exw na kanw tipota avrio..

Egw eimai ena apo ta 8imata twn paidiatrwn pou den me stiri3an me ton 8ilasmo, talaipwri8ika swmatika alla panw apo ola 4ixologika na kratisw ton 8ilasmo..Oloi me erixnan para poli eklaiga xtipiomoun na min dwsw 3eno alla ipostiri3i ka8olou..Oloi metrousan ta gr pou evaze k meta eixa "epi8esi"..Me apo8arrinane se ka8e zigisma..Egw peismwna, eklaiga, den tin efeuga apo to sti8os mou, kourastika, ligisa..Ton 1,5 mina prin stamatisw ton 8ilasmo evgala sinexws me ton 8ilastro k tis to edina me mpimpero gia na vlepw posa ml pinei k meta edina sti8os den afina ka8olou to 8ilastro apo ta xeria mou egine i proektasi twn xeriwn mou evgaza gala k wspou na maze4w ta ml pou i8ela gia to geuma erxotan to 3wro pou eprepe na maze4w gia to epomeno pleon den itan 8ilasmos auto pou ekana..Vasano megalo parallila arxisa na 4axnw k douleia k i8ela siga-siga na meiwsw tin parawgi mou k etsi twra pia dinoume 3eno alla den antexa allo me ekeino to palio8ilastro nomizw to pale4a oso ginotan..8a i8ela PARA POLI na ta alliws ta pragmata, o 8ilasmos ton teleutaio kairo den itan opws 8a eprepe na itan opws kanoun oles oi 8ilazouses manoules diladi sti8os, agkalia, xadia alla 8ilastro, mpimpero k den to i8ela..Misisa ton euato mou..

I giatros mou eipe pws i Victoria einai mwro pou den zita fagito, tis perissoteres fores egw tis edina ka8e 3wro, mwro pou 8elei piesi gia na faei k me to mpimero 8a evlepa posa ml trwei me to sti8os epaize, 3exniotan, tempeliaze k den epine oso eprepe k apo varos pigename pisw-pisw mono otan to evgaza arxisame k vazame ta dipla k tripla gr..

Signwmi gia to terastio minima alla akoma ponaw gia tin katali3i mas sto 8ema 8ilasmos..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Γωγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα.. τώρα με τη βάφτιση που τρέχαμε υπήρξαν στιγμές που κρατούσε τον Παναγιωτάκη ο μπαμπάς του και όταν γυρνούσα σπίτι ήταν ένα πτώμα και έπρεπε μετά να αναλάβω εγώ το ξενύχτι που ήμουν ήδη κουρασμένη αλλά δεν θέλω να είμαι αχάριστη, ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ και με το παιδί και με το σπίτι, νιώθω τη στήριξη του παρα πολύ.. απλά μερικές φορές ο Παναγιωτάκης θέλει το μεμε της μαμάς για να ηρεμήσει και να κοιμηθεί!! Happy όλα καλά θα πάνε, εγώ πάντως την έζησα τη βάφτιση μέχρι την τελευταία στιγμή και πέρα απο το σημείο εκείνο που ήθελαν όλοι να τον πάρουν αγκαλιά δεν άφησα τίποτα και κανέναν να μου χαλάσουν τη μέρα.. Άντρια το πάλεψες πολύ και έχω να σου πώ ότι όταν διάβαζα τα post σου σε θαύμαζα και έπερνα κουράγιο απο σένα.. γιατί δυστυχώς παρατήρησα και εγώ ότι θέλουν οι νέοι γονείς να θηλάσουν και δεν μας υποστηρίζουν οι παλιότεροι αλλά ούτε και οι γιατροί.. πάντως αγωνίστηκες πολύ οπότε πρέπει να είσαι χαρούμενη γιατί πήρε απο σένα αυτό που έπρεπε απο εκεί και έπειτα θα έκανες κακό στον εαυτό σου ψυχολογικά και θα ταλαιπωριόταν και η Βικτώρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...