Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Αναστασία,με γεια το δοντάκι!!!!Κοίτα,η Μυρτώ ξεκίνησε από την προηγούμενη Δευτέρα ρυζάλευρο κ τρώει λιγότερο από 50ml νερό,δεν την πιέζω,μόλις τα φάει αυτά θα της αυξήσω κ μετά το γαλατάκι γαλατάκι όσο έτρωγε κ πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!!!γυρισαμε απο κατι γενεθλια και επειδη περασε η ωρα του υπνου μας , δυσκολευτηκαμε λιγι να κοιμηθουμε, αλλα ενταξει ολα καλα!!!ηταν πολυ καλο κοριτσι η αθηνουλα, αν και νυσταζε, γελουσε και καθοταν ησυχο το παιδακι μου!!!! [smilie=angel2.gif]

το απογευματακι πηγαμε και δτην παιδιατρο, οπως μας ειχε πει, για ζυγισμα.....10 γρ βαλαμε σε 14 μερες και μας ειπε καλυτερα να της δινουμε 100 μλ ξενο μετα το θηλασμο, πρωι και βραδυ....με στεναχωρησε λιγο, αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα τελευταια δεν αισθανομαι οτι τρωει καλα....θηλαζει κανα 5λεπτο και μετα αφηνει το στηθος και μου γελα σαν να θελει παιχνιδια, κι εγω την ξαναβαζω κι αυτη χαζευει....τι να πω, μπορει, να βαριεται η να μην θελει να φαει περισσοτερο.....θα το δοκιμασω απο αυριο και υα δουμε τι θα γινει γιατι κι η δικη μου δεν ξερει απο μπιμπερο, ποτε δεν της αρεσε, ακομα και με δικο μου γαλα, ποσο μαλλον με ξενο....

με γεια το δοντακι σας αναστασια, χρυσο να ειναι!!!

ελενα, μετακομισατε;;;αστερι το ζοζεδακι σας, ολα τα τρωει!!!!μπραβο!!!

ειρηνη, δεν μας ειπες λεπτομερειες για τη βαπτιση!!!!εκλαψε η νεκταρια;;;;

δαναη, με γεια οι γοβες!!!κι εγω πηρα φορεμα και παπουτσια, ειναι για κοντυμα, θα σας βαλω φωτο!!

γιουλη μου, εγω ειμαι μεσα, αλλα μαλλον ολες εχουμε πολλες δουλειες απο ο,τι βλεπω γιατι δεν πολυμπαινουμε καλα καλα.....μολις οργανωθουμε και συμμαζευτουμε, θα ξαναβρεθουμε, κι αν θες να μας ξανακαλεσεις θα το κανονισουμε!!!εγω παντως θελω να σε γνωρισω κι απο κοντα, γιατι δεν τα καταφερα την προηγουμενη φορα :(

καληνυχτα παιδακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εμενα απ οταν αρρωστησε δε ξαναθελει μπιμπερο μονο το βυζακι της μαμας απο βαρος δεν ξερω αν εχασε παντως θηλαζει πολυ αλλα ορθια

Ιδεα για απογευματινη κρεμα εγω το εκανα π.χ αντι της ετοιμης φαριν λακτε, εβαλα στον ατμομαγειρα μηλα και μαγειρευτηκαν κ εβρασα σε ενα μπρικι κεχρι εσεις βαλτε ρυζαλευρο, εμενα την κανει δυσκοιλια και το κεχρι εχει σιδηρο . Και αφου πολτοποιησετε τα μηλα αναμειξτε τα και βαλτε και λιγη κανελιτσα θα τους αρεσει γινεται πολυ πολυ γλυκια χωρις εξτρα ζαχαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!γυρισαμε απο κατι γενεθλια και επειδη περασε η ωρα του υπνου μας , δυσκολευτηκαμε λιγι να κοιμηθουμε, αλλα ενταξει ολα καλα!!!ηταν πολυ καλο κοριτσι η αθηνουλα, αν και νυσταζε, γελουσε και καθοταν ησυχο το παιδακι μου!!!! [smilie=angel2.gif]

το απογευματακι πηγαμε και δτην παιδιατρο, οπως μας ειχε πει, για ζυγισμα.....10 γρ βαλαμε σε 14 μερες και μας ειπε καλυτερα να της δινουμε 100 μλ ξενο μετα το θηλασμο, πρωι και βραδυ....με στεναχωρησε λιγο, αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα τελευταια δεν αισθανομαι οτι τρωει καλα....θηλαζει κανα 5λεπτο και μετα αφηνει το στηθος και μου γελα σαν να θελει παιχνιδια, κι εγω την ξαναβαζω κι αυτη χαζευει....τι να πω, μπορει, να βαριεται η να μην θελει να φαει περισσοτερο.....θα το δοκιμασω απο αυριο και υα δουμε τι θα γινει γιατι κι η δικη μου δεν ξερει απο μπιμπερο, ποτε δεν της αρεσε, ακομα και με δικο μου γαλα, ποσο μαλλον με ξενο....

με γεια το δοντακι σας αναστασια, χρυσο να ειναι!!!

ελενα, μετακομισατε;;;αστερι το ζοζεδακι σας, ολα τα τρωει!!!!μπραβο!!!

ειρηνη, δεν μας ειπες λεπτομερειες για τη βαπτιση!!!!εκλαψε η νεκταρια;;;;

δαναη, με γεια οι γοβες!!!κι εγω πηρα φορεμα και παπουτσια, ειναι για κοντυμα, θα σας βαλω φωτο!!

γιουλη μου, εγω ειμαι μεσα, αλλα μαλλον ολες εχουμε πολλες δουλειες απο ο,τι βλεπω γιατι δεν πολυμπαινουμε καλα καλα.....μολις οργανωθουμε και συμμαζευτουμε, θα ξαναβρεθουμε, κι αν θες να μας ξανακαλεσεις θα το κανονισουμε!!!εγω παντως θελω να σε γνωρισω κι απο κοντα, γιατι δεν τα καταφερα την προηγουμενη φορα :(

καληνυχτα παιδακια!!

ΝΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΘΕΤΙΚΕΣ...ΕΓΩ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΓΩΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ...ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑΝ Η ΔΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ Η ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ...ΕΙΠΑΜΕ ΟΜΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι εγω δεν απαντησα γιατι δε θα μπορεσω συγνωμη που το προσπερασα ξεχναω.

εμεις διναμε συμπληρωμα κ επινε 100μλ -180 ξενο ομως επειδη τρωει τεσσερις κουταλιτσες απο κρεμουλα μου το μειωσε κι επινε 80-70. τωρα που αρρωστησε δυο μερες θελει μονο στηθος τιποτα αλλο αλλα ισως εχει κ ανορεξια που ναι αρρωστη τη δευτερα θα ξερω αμα το κοψε το συμπληρωμα μακαρι να μην το εχει πια αναγκη αμα γινει αυτο θα της το δινω μονο αμα χρειαστει να λειψω... θα σας πω νεωτερα μολις γινει καλα τωρα ξυπνησε κλαιγοντας γοερα κ σταματα μονο αν ειμαι ορθια κ την εχω αγκαλια ειμαι πτωωωωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα

μεςγεια τα δοντακια σας!! καλες μασες...

ΑΦΡΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑ

αφροδιτη καλο κουραγιο!\

βλεπω ξεκινησατε ολς φρυτακια κ κρεμες...εμεις ξεκινησαμε χωρις εντολη γιατρου μηλο μονο πρωι..εσεις αυθορμητα ξκινηστε η με εντολη γιατρου;

εμεικς δινουμε μονο μηλο το πρωι κ μετα ολη μρα στηθος... το ριζαλευρο δν εχει ξενο γαλα μεσα?

ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας~!

Λοιπον να σας πω για τα βαπτισια μας...

Ηταν ολα πολυ πολυ ωραια...το ευχαριστηθηκαμε πολυ... σηκωθηκαμε το πρωι ετοιμαστηκαμε ολοι βαψιμο μαλλα κλπ... εγω αγχωμενη οσο δν πηγαινε δν μαρεσε το μαλλι το μακιγιαζ κλπ..ηρθαν οι νονοι με συνεφεραν λιγο κ πηγαμε στην εκκλησια!

Εκει βγηκαμε φωτογραφιες ..ειχε ερθει αρκετος κοσμος ηδη εμεις εκει φωτογραφιζομασταν με τηνΝεκταρια κ το διασκεδασαμε..μετα πηγαμε υπογραψαμε κ αρχισε η φασαρια.....

Η νεκταρια νυθσταζε κ ηθελε να κοιμηθει ... ε κ την επιασε το κλαμα.... εκλαιγε ασταματητα..θεε μου!!! Μιλαμε τοσο κλαμα..ολοι οι φιλοι μας πουθ μας ξερουν απορησαν πουθ εκλαιγε...κ εγω μαζι!

Εκεινη την ωρα ευχηθηκα να ειχα δωσει πιπιλα στυο παιδι μου!! Μευα το ξανασκεφτηκα κ πηρα πισω την ευχη ~ χαχα

Την ωρα που η νονα ειπε : ΝΕΚΤΑΡΙΑ ξεκινησαν τα ζουμια ευτυχως κρατηθηκα...συγκινηθηκα απιστευτα πολυ.....σαν ταινια περασε απο μπροστα μου η εγκυμοσυνη η γεννα κ τωρα η βαπτιση της...

Μετα πηγαμε μπροστα να την γδυαουμε...ειχε ηρεμισει μεχρι που την εγδυσα..κρυωνε τσαντιστηκε ποιος ξερει..να παλι κλαματα... ηρεμισε μονο στη κ0ολυμπηρθα οντας παιδι του νερου αλλα μολις πηρε πρεφα οτι δν θα μεινει πολυ να το κλαμα..

γενικα ηταν βαφτισια κλαματος !

το μονο κακο ητν οτι επειδη εκλαιγε δν βγαλαμε φωτογραφιες μετα.... αλλα θα ποαμε να κανουμε ενα στουντιο με τον φωτογραφο οταν μπορεσουμε!

τα πραγματα ηταν ολα οπως τα ειχαμε συμφωνησει..ο στολισμος μας πολυ ωραιος και εντυπωσιακος , οι μπομπονιερες φυσικα κανανε παταγο ( ετσι γραφετε?) , μη πω για τα γλυκακια κ τα ζαχαρωτα! αναρπαστα!!! Τα βαφτιστικα της ρουχα ηταν πολυ ομορφα κ προσεγμενα οπως κ η λαμπαδα κ ο σταυρός μας! Ειχα ζητησει απο τους νονους να ειμναι εκπληξη κ πραγματικα εντυπωσιαστηκα πολυ ! Ειχαμε στολισει κ τις ιδιες τινκερμπελ !! τι ταυτηση!!

με το καλο οι υπολοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!καλη χριστιανη η ΝΕΚΤΑΡΙΑ σου ειρηνη!!!χαιρομαι που περασατε ωραια, δεν πειραζει που ριξατε και λιγο κλαμα, τι να κανουμε!!!!μπραβο!!!και στα δικα μας οι υπολοιπες!!!

γιουλη μου, δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο, ολες σε ακουμε και μας λειπεις οταν δεν μπαινεις συχνα, απλα μπορει να ξεχναμε να σχολιαζουμε, εμενα μου συμβαινει συχνα και με πολλα κοριτσια... ζητω συγγνωμη, δεν το κανω επιτηδες, το ρημαδι το μυαλο φταιει....διαβαζω τα νεα σας, και οταν ερχεται η ωρα να γραψω, τα ξεχναω, και μου ερχονται σε ασχετες στιγμες, οταν πλενω τα πιατα π.χ.!! :lol:

αφροδιτουλα περαστικα!!!μπουκωμα εχει;;;;μακαρι να το κοψετε το συμπληρωμα, και ωραια ιδεα για κρεμα, το κεχρι που το βρισκουμε;;;;

τα νεα μας: τη θηλασα πριν καμια ωρα και ειχα ετοιμο ενα μπουκαλι με 100μλ ξενο να της δωσω μετα... της εβαλα το μπουκαλι στο στομα, καταπιε μια γουλια και μετα γυρνουσε το κεφαλι απο την αλλη και το εφτυνε....μαλλον δεν πεινουσε, η ηταν τοσο χαλια το απταμιλ που της εδωσα.....τι να πω... θα ξαναδοκιμασω το βραδυ και βλεπουμε....παντως το παιδι μου, γενικα, δεν κλαιει για γαλα, ισως ειναι απο τα παιδια που δεν τα πολυνοιαζει αν τρωνε...

μακαρονια με κιμα σημερα και μετα σουπερμαρκετ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!

τρωμε βλεπω...εμεις με την συνταγη του γιατρου ολα,τιποτα στην τυχη.ρυζαλευρο οχι ακομα .παρολο που κανουμε κακακια,ο γιατρος ειπε οχι ακομα.

πριν 15 μερες ξεκινησαμε φρουτοκρεμα,πρωτα αχλαδι,επειτα λιγο μηλο και τελευταιο βαλαμε σταφυλακι και πορτοκαλι.τρωμε ολο το μπωλ.αλλα τα κακακια σκηρυναν...θα δουμε θα ρωτησω για ακτινιδιο αν κανει...στις 10-11 χορτοσουπα και 28-11 κρεατοσουπα.Εσας αλλαξαν τα κακια τους;

Σημερα η κοπελα μας ειχε ποιημα....ειμαι περηφανη Ελληνιδα ελεγε κι εγω σκεφτομουν, αχ κοριτσακι μου μακαρι να συνεχισεις να εισαι...αλλα δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη... :cry::cry:

Να εχετε μια καλη μερα και προσοχη στα μωρακια .....περαστικα σε οσα ειναι αρρωστουλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Gioulaki mou 8elw na pistevw pws 3ereis pws niw8w gia sena, pws se noiazome..Otan eimastan egkies legame ta 4ixologika ams k 3elafrwname :)

Twra eimai stin mama mou 8a faw mia salatoula k 8a paw spitaki mou na kanw kammia douleia, mporei na ertei o aderfos mou (perimenw til tou) gia na mou prosexei tin mikri na kanw kati tis..

Avrio prwi prwi 8a figoume gia Pago gia to proskinima pou sas eipa k prepei na etoimasw k tin tsanta mas..

Na rwtisw kati? Ti dinete sta mikra sas? Etoimo froutaki sto vazaki i ta kanete eseis sto mplenter? To savvato 3ekiname froutaki k tis agorasa vazaki gia na min fortwnome k frouta k mplenter na parw mazi mou..I 3aderfi mou einai geopwnos k ekane para pollous elegxous se gewrgous, xwrafia ktl k mou eipe pws vazoune apisteuta farmaka (den milaw gia olous min pare3igi8w) k mou eipe kalitera vazakia pou pernane apo austirous elegxous..3erw? Den 3erw ti na piste4w k ti einai swsto k ti la8os..Ti gnwmi sas please :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μου χίλια συγγνώμη, είχα κι εγώ σκοπό να γράψω πως αυτό το ΣΚ δε με βολεύει γιατί έχω ετοιμασίες για το παιδικό εργαστήρι που ξεκινάει... Κάπου έχασα το δρόμο και δεν απάντησα ποτέ, συγγνώμη. Πάντως είμαι μέσα αν το κανονίσεις γι άλλη φορά!

Άφρο μου περαστικά σας και πάλι, ταλαιπωρείται ακόμη η Αννούλα ε?

Ειρήνη να σου ζήσει η Νεκταρία σου, ήθελε να κάνει σαματά βρε στη βάφτισή της, τι έτσι αθόρυβα θα γινόταν!! Ήθελα να σε ρωτήσω, στον Παπαβέντση πήγατε? Τι σας είπε?

Αφροδίτη μου κι εγώ προβληματισμένη με το βάρος του Άρη είμαι, πήρε 290γρ. αυτό το μήνα. Ξέρω πως ο παιδίατρος, που θα έρθει από βδομάδα, θα τα βρει λίγα και θα προτείνει διάφορα οπότε απευθύνθηκα και στον Παπαβέντση να μου πει μια γνώμη και θα περιμένω απάντηση.

Πέντε μηνών σήμερα! Μεγαλώσαμε! Πότε πέρασαν πέντε μήνες, δε το πήρα χαμπάρι!!

Άντρια με το καλό τα φρουτάκια σας, εγώ βαζάκι δε θα έδινα, πολλά συντηρητικά έχουν...

Καλημερίζω όλα τα κοριτσάκια, δε θυμάμαι τι άλλο διάβασα :oops: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου κι εγώ προβληματισμένη με το βάρος του Άρη είμαι, πήρε 290γρ. αυτό το μήνα. Ξέρω πως ο παιδίατρος, που θα έρθει από βδομάδα, θα τα βρει λίγα και θα προτείνει διάφορα οπότε απευθύνθηκα και στον Παπαβέντση να μου πει μια γνώμη και θα περιμένω απάντηση.

.

δαφνη, πριν 2 εβδομαδες που μου ειπε η παιδιατρος οτι πηρε λιγο και να ξαναερθω για ζυγισμα, ρωτησα κι εγω τον παπαβεντση για το βαρος της μικρης και μου ειπε οτι ειναι μια χαρα και δεν εχει ξεφυγει καθολου απο το μεσο ορο, αλλα δεν μου απαντησε ξεκαθαρα, φανταζομαι γιατι καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη.....η αληθεια ειναι οτι οντως η αθηνουλα μια χαρα ειναι, ουτε καχεκτικη ουτε παχουλη....και το στηθος μου ειναι παντα διαθεσιμο, χωρις ωραρια, αν γκρινιαζει και δεν θελει να κοιμηθει, τοτε θα θελει να φαει....και σημερα που του εδωσα του παιδιου ξενο, το εκανα μεν με μιση καρδια, αλλα σε καμια περιπτωση δεν θελω να την αφησω να πειναει, αν οντως δεν της φτανει, και μια στις χιλιες να ειναι....δεν ηθελε ομως, το πουλακι μου να φαει ξενο, γιατι της μαμας ειναι καλυτερο!!!θα ξαναδοκιμασω το βραδυ, αλλα δεν θα σκασω κιολας....το πολυ πολυ να ξεκινησουμε νωριτερα τις κρεμουλες μας....πες μου, αν θες, οταν σου απαντησει ο παπαβεντσης, και περιμενω και τα νεα της ειρηνης, ελπιζω να θυμηθει να μας γραψει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, για να μην το ξεχασω, εγω δεν θα προτιμουσα βαζακι, θα κουβαλουσα μπλεντερ και γενικως το νοικοκυριο ολο, τι ελληνιδα μανα ειμαι!!! :lol::lol::lol::lol: και καλα να περασετε, ελπιζω να ξεσκασετε λιγακι, ολοι το εχουμε αναγκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιδια δε δινω βαζακι και αγορασα και με εχει χιλιοβολεψει το babycook της βεαβα

το βαζακι ειναι καθαρα ανθυγειινο....

εμενα παιδια δεν ξαναπιε ξενο το παιδι απ οταν εδωσα το φρουτο αλλα αρρωστησε κιολας οποταν δεν εχω καθαρη εικονα τωρα βλεπει το μπιμπερο και κλαιει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Γλυκερια και εμαεις ειχαμε ποιματακι σημερα και ηταν η πρωτη φορα που ενοιωσα κοροιδια!!! Αυτα τα παιδια φωναζανε Ελευθερια και οι αλλοι πουλανε την χωρα μας!!!!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑΑ!!!

Γιουλη εμεις σου γραφουμε αλλα εσυ δεν μας απαντας πολλες φορες. Εγω προσωπικα εαν δεν νωριζω οτι ο ανδρας μου δουλευει δεν μπορω να κανονισω.

Αφροδιτη καλο ειναι που δεν θελει το ξενο. Οταν κλεισει τον 5ο να ξεκιναγατε ρυζαλευρο;

Αφρο ωραια συνταγη, μπορουμε και το πρωι και το απογευμα φρουτο; Εγω ακομη το απογευμα του δινω γαλα, σπανια του δινω ρυζαλευρο. Ετσι μου ειπε ο γιατρος, μεχρι τον 8ο περιπου.

Ανδρια μακρυα απο τα βαζακια σε καθημερινη βαση. Καλυτερα να βαζεις φρεσκα φρουτα. το να της δινεις καπου καπου δεν εγινε και τπτ. Μερικες φορες και τα βιολογικα δεν ειναι βιολογικα!!

Εμεις ειχαμε πολυ κλαμα εχθες το μεσιμερι με αποτελεσμα να μην ξεκουραστει, του εδωσα ντεπον και ολα καλα!! Βγαινει και το 2ο δοντακι και ποναει το μαναρι μου.

Στην κρεατοσουπα βαζουμε πια και μπροκολο, κουνουπιδι, κρεμμυδι και μπορουμε και ντοματα. Βεβαια οχι ολα μαζι ενα ενα την φορα για να δουμε για αλλεργιες.

Τωρα κοιματε και περιμενω για να παω στα Τζαμπο λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρ, χαρούμενα μηνογενέθλια! 5 και ο Αρούλης! Τι ωραία! Μεγαλώνουμε!

Αντρια, βαζάκι με τίποτα. Φρούτα κανονικά δίνω στη μπέμπα. Αν δεν μπορείς λόγω ταξιδιού να της δώσεις φρουτόκρεμα, περίμενε άλλη μια μέρα και δώστης όταν γυρίσετε με το καλό.

Κορίτσια, θα δυσκολευτούμε με τον αποθηλασμό... Κι εμένα μόνο γάλα μαμάς θέλει :lol: . Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια ξένο αλλά με το μπιμπερό ούτε χαμομήλι ήπιε, ούτε νερό πίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw paaara poli gia tis simvoules aplws anafera gia vazakia giati opws proanafera mou eipe i 3aderfi mou pou einai mesa se auta ta pragmata pws oi pleistoi vazoun to kosmou ta farmaka k ormones sta frouta tous k an 3erame poso kako mas kanoune den 8a 3anatrwga me tipota..Pantws sta vazakia kanoune pollous elegxous gia ta sintiritika tous..Ti na pw k egw? K egw 8a protimousa na ta kanw moni mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ναι τον αγαπώ αυτόν τον Σαλονικιό παιδίατρο!! :D:lol: Απόλυτα καθησυχαστικός, μου επεσήμανε πως ο Άρης δεν έχει πέσει από τη καμπύλη του κι απλώς μου είπε ότι μπορώ να ξεκινήσω λίγο νωρίτερα τις στέρεες, με φρούτα και λαχανικά, αν πιστεύω πως ο μικρός είναι αναπτυξιακά έτοιμος (να μπορεί να καθίσει σχετικά καλά και να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό). Θα περιμένω βέβαια και τον δικό μας γιατρό από βδομάδα και θ'αποφασίσω τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera mou vgike o k@los sorry gia tin ekfrasi alla niw8w kommatia..Ekana geniki to spiti k petaxtike k i kopela tis geitonisas k me voi8ise k ekana k ola ta ntoulapia tis kouzinas, mesa ta rafia k e3w tis portes..Evgala 2 sakoules apo axrista xartia, trofima pou den trwgame, liga ligmena k kamposes savoures tou andra mou, vrika eukairia pou eleipe =)) ..Twra kataferame na fame k ka8isame ston kanape, i mikri koimi8ike apo tis 8:30 eutixws..Akomi exoume na etoimasoume ta pragmata pou 8a paroume mazi mas avrio sto ta3idaki..

Eseis?

Sorry an merikes fores den sxoliazw i den sas grafw k toso sixna alla wres wres eimai sta katw mou :(.. O kairos mou fernei kata8li4i k polles fores 8elw na klaiw..Panta ton xeimwna 4ixoplakwnome..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ξαφνικα δε θελει το ξενο και επιτρεψαμε μονο στο βυζι , το σχολιο της παιδιατρου μου ηταν οτι τα 150 μλ που ετρωγε δεν ηταν τιποτα απλα ενα τσιλιμπουρδισματακι και τωρα που μπηκε το φρουτο δεν το χει αναγκη ειμαι χαρουμενη για δυο λογους:1, θα διατηρηθει το γαλα μου 2. ξερω οτι πινει γαλα ξενο σε περιπτωση που λειπω κ πεινασει το τρωει οποτε ειμαι ηρεμη αν χρειαστει καποιος να κανει babysitting για ενα τριωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...