Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μ'αρέσει που είναι σοβαρό μαγαζί...


Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια μου τα εχω παρει με το Λ???...

Παραγγειλαμε μια κουβερτα, μας εστειλαν αλλο σχεδιο και αυτο που θελαμε θα ερθει σε 1 μηνα...

Παραγγειλαμε καροτσι (3πλο συστημα), ειχαν πει για τελος Σεπτεμβρη και τωρα πηραν οτι καροτσι και καθισμα αυτοκινητου θα ερθουν μεσα Οκτωβρη και το πορτ μπεμπε μεσα Νοεμβρη... που μπορει να εχω γεννησει, οποτε τι να το κανω μετα;;;;Η παραγγελια εγινε πριν 1 μηνα εν τω μεταξυ...

Τα εχω παρει ασχημα και σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια, γιατι φοβαμαι μη με παρουν και μεσα Οκτωβρη και μου πουν για Δεκεμβρη...

Περιττο να πω οτι μπηκε στη μαυρη λιστα το μαγαζι...

Κατα τ αλλα μας λενε να μη ψωνιζουμε απο το εξωτερικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ!!ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα ειναι οτι το πηρα με τις εκπτωσεις περιπου 100 ευρω φτηνοτερα, οποτε αν το παρω απο αλλου τωρα (αλλο 1 μαγαζι το εχει γιατι ειναι καινουργιο σχεδιο), θα πληρωσω 100 ευρω πανω. Αυτο με εξοργιζει... Και απο το εξωτερικο δε το βρισκω ευκολα γιατι ειναι καινουργιο και δε το εχουν... Μονο σε φουξια το βρισκω ευκολα, που δε παει για τον αγοραρο μου!!! :D

Εχω εκνευριστει παρα πολυ. Ξερετε τι θα κανω; Θα περιμενω το καροτσι και το καθισματακι και αν γεννησω και δε μου εχουν φερει το πορτ μπεμπε, θα το ακυρωσω... Αυτοι θα χασουν... Και δε θα πεθανω κιολας χωρις πορτ μπεμπε!!!

Ε αμα δε φερουν και το καθισματακι του αυτοκινητου που με ''καιει'' μεχρι τοτε, θα ειναι ντροπη...

Οι καλοι μου ομως μου ειπαν να μου δωσουν ενα αλλο προσωρινα αμα δεν εχει ερθει το δικο μου :lol: . Παλι καλα...

Πουλανε ενα προϊον και αντι να εχουν 1-2 κομματια στην αποθηκη,περιμενουν να παραγγειλουν τελευταια στιγμη;;; Δηλαδη αν τωρα ημουν 35 εβδομαδων τι θα γινοταν;;;;; :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εχω ακούσει τα χειρότερα πηγαίνετε στο Ανατελλω και πείτε του τι τιμες που είδατε στο ebaby και μαλλον θα σας κάνει τις ίδιες.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο όνομα έχει.....εγώ ευτυχώς είχα νευριάσει για διάφορα και τα πήρα από αλλού τα ίδια και πιο φτηνάαααααα!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλάτε για κατάστημα στην Αθήνα Λητώ ή για το ηλεκτρονικό κατάστημα των Λητώ?

Πάντως εδώ στη Χίο που έχει Λητώ είναι άψογη η εξυπηρέτηση.Αν δεν έβρισκα κάτι στο κατάστημα,ψάχναμε μαζί στο ηλ.κατάστημά και μου το έφερναν μες τη βδομάδα που το χα παραγγείλει.Αν κάτι αργούσε ή δεν υπήρχε,με ενημέρωναν αμέσως!

Αγόρασα από κει την κούνια και την αλλαξιέρα και ήρθε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης,μου την έστησε και όταν ήθελα να να κατεβάσω σε άλλο επίπεδο το στρώμα,ξανάρθε και μου το έφτιαξε εκείνος,χωρίς αμοιβή φυσικά!

Γνώμη μου πάντως είναι αν δεν έχεις δώσει προκαταβολή κλπ,να πας από αλλού.Δεν είναι και τεράστιο ποσόν τα 100 ευρώ που θα πληρώσεις παραπάνω,μπροστά στην ηρεμία σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα...εγω με μια πρωτη ματια ειδα οτι τα Λητω ειναι ψηλοακριβα π.χ. το καροτσι που ηθελα (το τριπλο πεγκ περεγκο)ειναι ακριβο ενω στο ebay ειναι πολυ πιο φθηνο....και αν το παρω απο Βουλγαρια ακομη πιο φθηνο και το σετ υπαρχει ετοιμοπαραδοτο...Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι ακριβο και σε αλλα πραγματα που σε αλλα μαγαζια επαρχιακης πολης τα εχω βρει σημαντικα πιο φθηνα....Τωρα δε ξερω τι να σου πω για το τι θα κανεις...μη βρεθεις και χωρις πραγματα τελευταια στιγμη..αλλα να τους ενοχλεις καθημερινα μπας και το επισπευσουν το θεμα σου και τελικα τα παρεις ολα στην ωρα τους!!!

Φιλια και ελπιζω να ξεμπερδεψεις συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω οτι ειναι ακριβο σαν μαγαζι,αλλα το καροτσι που ηθελα ειναι καινουργιο μοντελο και δε το εβρισκα ευκολα, μονο αυτοι,το ανατελλω και το ebaby το ειχαν. Στο εξωτερικο το εβρισκα μονο σε φουξια. Στο ebaby πρωτον εστειλα καποιες ερωτησεις και με εγραψαν, δευτερον ελεγαν παραδοση μετα απο 2 μηνες. Πιστευοντας οτι το Λητω θα το εφερνε νωριτερα, στον 1 μηνα που ελεγαν, το προτιμησαμε.

Στο ανατελλω το ειχαν ιδια τιμη. Βλακεια που δε το πηραμε απο εκει, αλλα νομιζα οτι θα ηταν σοβαρο μαγαζι το Λητω και το προτιμησα...

Τωρα το ανατελλω το εχει 100 ευρω παραπανω, αλλα με προβληματιζει αν μια στο εκατομμυριο ειναι οντως θεμα απο την εταιρια, μη το παραγγειλω στο ανατελλω και μου το φερουν τελικα στην ιδια ημερομηνια με το Λητω και με 100 ευρω πανω!!!!

Παντως αμα τον αλλο μηνα δε το φερει το Λητω, θα το ακυρωσω και ο θεος βοηθος. Ετσι,για το γαμωτο!!! :D Αλλωστε μονο το καθισματακι αυτοκινητου με καιει για αρχη, θα βρω ακρη....

Προκαταβολη εδωσα 100 ευρω, αλλα θα τα παρω πισω αμα δεν ειναι σωστοι... Βλεπω να βγαινουμε στα καναλια.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, ρωτησα μια φιλη που δουλευει σε τετοιο καταστημα σε επαρχιακη πολη και μου ειπε οτι επειδη τα εργοστασια στην Ιταλια ηταν κλειστα ολο τον Αυγουστο και πεσαν μαζεμενες παραγγελειες πραγματι , η ροη των παραγγελειων θα αρχισει να επανερχεται τον Οκτωβριο.Αρα, μηπως να εκανες λιγο υπομονη? αλλα και παλι σε συμβουλευω να τους ζαλιζεις συνεχεια για να μη σε ξεχασουμε!!!Το εχω παθει κι εγω αυτο με το νυφικο μου και αν δεν τους ζαλιζα θα παντρευομουν με το τζιν μου!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, ρωτησα μια φιλη που δουλευει σε τετοιο καταστημα σε επαρχιακη πολη και μου ειπε οτι επειδη τα εργοστασια στην Ιταλια ηταν κλειστα ολο τον Αυγουστο και πεσαν μαζεμενες παραγγελειες πραγματι , η ροη των παραγγελειων θα αρχισει να επανερχεται τον Οκτωβριο.Αρα, μηπως να εκανες λιγο υπομονη? αλλα και παλι σε συμβουλευω να τους ζαλιζεις συνεχεια για να μη σε ξεχασουμε!!!Το εχω παθει κι εγω αυτο με το νυφικο μου και αν δεν τους ζαλιζα θα παντρευομουν με το τζιν μου!!!!!! :lol::lol::lol:

Μια χαρα με το τζινακι σου!! Θα σου ερχοταν και πιο οικονομικα!!!

Ενταξει ,μαλλον φταιει η εταιρια στην Ιταλια, αλλα και απο το καταστημα θα μπορουσαν να μου το πουν απο πριν,οχι που μου ειπαν σιγουρα τελος Σεπτεμβρη... Φανταζομαι οτι περιπου ξερουν τι γινεται, η κοροϊδια μου τη δινει...Ειδικα οταν εχω να κανω με ''σοβαρο'' μαγαζι...

Αμα εγω τους πω οτι θα τους πληρωσω μετα απο ενα μηνα ομως, επειδη δεν εχω λεφτα,δε θα το δεχτουν,εεε;;; :lol:

Παντως δε ξαναψωνιζω απο εκει και θα φροντισω και οι γνωστοι μου να μαθουν τι γινεται...

Και αμα το πορτ μπεμπε δεν ερθει μεχρι να γεννησω, θα το ακυρωσω... Εκεινοι θα χασουν!!!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον, ειναι για γελια οι ανθρωποι..

Τελικα αγορασα το καροτσι και το καθισματακι αυτοκινητου...

Το πορτ μπεμπε τωρα μας λενε για τελος Νοεμβρη....

Ευτυχως μου εκοψε και ενω ειχα δωσει 100 ευρω προκαταβολη, τους εβαλα με τον τσαμπουκα και μου αφαιρεσαν 80 απο το καροτσι... Οποτε εχω αφησει μονο 20!!Αμα δεν ερθει εγκαιρως, θα το ακυρωσω εννοειται, σιγα μη δεχτω δανεικο και βλακειες... Και αμα δε δινουν και τα 20 ευρω... Χιχιχι, θα μας ακουσει ολο το λεκανοπέδιο... Δοξα τω θεω δε μασαω...

Ακουστε τωρα τι εγινε με την κουβερτα... το θεϊκο...

Μου ειπαν ενα μηνα μετα...

Περναει ο μηνας, παιρνω τηλ να ρωτησω, η υπαλληλος δεν ηξερε να μου πει και θα με επαιρνε την επομενη μερα.. Πως κοβει στον αντρα μου και μου λεει να τη παμε πισω γιατι δε θα βγαλουμε ακρη.Οντως την παμε πισω και παιρνουμε τα λεφτα μας...

Με παιρνουν λοιπον τηλ προχθες να μου πουν οτι το σχεδιο αυτο (που το περιμενα 1 μηνα...) δε το βγαζει πια ο κατασκευαστης :shock::shock: !!!! Δηλαδη 1 μηνα πριν δε το ηξερε ο κατασκευαστης;;;; Πραγματικα μας δουλευουν ετσι;;; Σου λεει, θα ειναι ετοιμογεννη και θα κρατησει την αλλη. Που να ηξεραν οτι εγω την πηγα πισω...

Δε ξαναψωνιζω τιποτα απο αυτους... Εξωτερικο και παλι εξωτερικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Εγώ όπως έχω γράψει και στο θέμα της αγοράς που έκανα, προτείνω το www.meandhome.gr του Getitnow το νέο μαγαζί. Έκανα μια αγορά και όλα πήγαν τέλεια! Έχω επίσης αγοράσει από εξωτερικό 1-2 φορές, αλλά βιβλία, από Αμαζον, όχι κάτι άλλο... Αν κάποια έχει να μας προτείνει κάποιο καλό site για αγορές για το Σπίτι προσωπικής φροντίδας, να μας το πει να δούμε τιμές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...