Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Νάσια, αυτό είναι ακόμα χειρότερο!!!!!!! Τι θα πει, σου ζητάει νερό ή το τασάκι; Να σηκωθεί να τα πάρει μόνος του!!!!!! Κι όχι μόνο τώρα. Γενικώς. Δεν είσαι υπηρέτριά του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δίκιο έχεις Άννα Μαρία μου αλλά φταίω κι εγώ που τον έχω κακομάθει......απλά ορισμένες φορές δεν αντιλαμβάνεται ότι πλέον δεν έχω την πολυτέλεια να τον έχω πασά στα Γιάννενα......πρέπει να ξεκουράζομαι!!!!!! Εεεεεεε κι εγώ τον "τρέχω" καμιά φορά...η μόνη διαφορά είναι ότι αυτός δεν κουβαλάει και έναν άνθρωπο επάνω του.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εδώ τα αδέλφια του διατάζουν τη γιαγιά τους, που είναι 82 ετών, "φέρε μου νερό", "φέρε μου τασάκι", "βάλε μου φαΐ", κι αυτή τρέχει...

Είναι όπως μάθει ο άλλος, απλά κάπου πρέπει να βάλει και το μυαλουδάκι του να σκεφτεί. Για τον άντρα σου δεν ξέρω, οι κουνιάδοι μου πάντως δε διαθέτουν και πολύ (το έριξα πάλι το δηλητήριο βραδιάτικα!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'αρέσει να τον περιποιούμαι αλλά τώρα το σώμα μου δεν αντέχει πολλά και όπως όλοι οι άντρες έτσι και ο δικός μου δεν μπορεί να νιώσει αυτό που περνάμε εμείς οι γυναίκες......όταν μου την δίνει στα νεύρα όμως του κάνω κι εγώ καψόνια......όπως π.χ. όταν μου είχε κολλήσει να πάρω ένα συγκεκριμένο λαπτόπ και τον έστελνα δύο μέρες συνεχόμενα στην Θεσ/νίκη για να το βρεί!!!!!!!!!! Μόλις είχα γεννήσει την κόρη μου και είχα πάθει και μια καραμπινάτη επιλόχεια και τον είχα τρελάνει τον άνθρωπο!!!!!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα μου, περπατα λιγο και χαιδεξε την κοιλιτσα σου, θα σου περασει γρηγορα..μαλλον κανει κολπακια ο μικρος!

Αννα μαρια, εγω μιλαω ελληνικα κι ο αντρας μου κυπριακα..οταν εχω αγνωστες λεξεΙς ρωταω..οι περισσοτεροι μου μιλανε κυπριακα, ορισμενοι προσπαθουν να μου μιλησουν ελληνικα αλλα ζοριζονται στην μεταφραση και τους βγαζω γρηγορα απο την δυσκολη θεση λεγωντας τους να μιλησουν οπως βολευονται..

Εγω στο παιδι μου, θα μιλαω ελληνικα αλλα πιστεψε με οτι και να κανουμε εμεις, εφοσον οι φιλοι του και στο σχολειο θα μιλανε κυπριακα..μαλλον κυπριακα θα μιλαει..αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ξερει να μιλαει σωστα..

Χωρις παρεξηγηση, εγω το εχω ξαναπει..η κυπρος ειναι το πιο καταλληλο μερος να αυτοκτονησει ο μπαμπινωτης..οι περισσοτεροι δεν ξερουν τι σημαινει συντακτικο και νευριαζω οταν χρησιμοποιουν πολλες αγγλικες λεξεις ενω υπαρχουν ωραιωτατες λεξεις και ελληνικες εκφρασεις..τι θα πει ..δεν εχει chance?

Η δεν εχει προβλημα..και αναφερεται στον εαυτο του...αντιλαμβανομαι και σεβομαι οτι η κυπριακη ειναι διαλεΚτος αλλα ας μην ξεφευγουμε..

Νασια μου, εΧεις απολυτο δικιο γι αυτο που λεΣ με τους νονους..και χαιρομαι που με την βαφτηστηρα σου εχετε τετοια σχεση παρα την αποσταση..ξερω πολλους που μενουν κοντα και στην καλυτερη των περιπτωσεων βλεπονται μια δυο φορεΣ τον χρονο κι αυτο απο υποχρεωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, άσε, εγώ έχω ένα θέμα μ' αυτά τα αγγλικά που πετάνε όλοι οι Κύπριοι. Το "δεν έχει chance" είναι το λιγότερο... Δεν είπαμε να πεις το σάντουιτς "αμφίψωμο" που λέει κι ο Μπαμπινιώτης, αλλά οι περισσότεροι λένε τα μισά κυπριακά και τα άλλα μισά αγγλικά. Π.χ. λέω στην ξαδέλφη μου "ο υπολογιστής" και μου απαντά "computer το λένε, άκου υπολογιστής". Ο ξάδελφός μου σε κάποια φάση μου έλεγε για ένα δωμάτιο ότι "εδώ θα μπει ένα mirror". Στο facebook, πολλοί Κύπριοι γράφουν στα αγγλικά τα στάτους τους, ακόμα κι όταν απευθύνονται αποκλειστικά σε Κύπριους. Μια γνωστή μου φιλόλογος γράφει είτε στα αγγλικά, είτε μισά ελληνικά και μισά αγγλικά, π.χ. "Have a nice weekend everyone! Εμείς πάμε beach".

Στο σχολείο εμείς δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα, γιατί οι πιο πολλοί μαθητές ούτε καν ελληνικά δεν ξέρουν, πόσο μάλλον αγγλικά. Ειδικά σε χωριά κάποιων επαρχιών, οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν αν τους μιλήσει κάποιος Έλληνας. Π.χ. πέρσι η φυσικός ήταν απ' τη Θεσσαλονίκη και οι μαθητές είχαν πρόβλημα συνεννόησης μαζί της. Ενώ αυτή καταλάβαινε τι της έλεγαν, αυτοί δεν μπορούσαν να καταλάβουν!!!

Με τον άντρα μου μιλάμε απ' την αρχή ελληνικά, δε μιλήσαμε ποτέ μεταξύ μας στα κυπριακά, εκτός από διάφορες λέξεις και φράσεις που πετάει αυτός επειδή του αρέσουν. Πάντως, έχω ένα μαθητή 45 χρονών από τον Πειραιά (ο ψυχοπαθής που σας έλεγα) κι ο άντρας μου έχει ένα φίλο από την Εύβοια (αυτός που θέλει να μας βαφτίσει το παιδί που σας έλεγα) που, επειδή είναι πολλά χρόνια εδώ μιλάνε σχεδόν κυπριακά.

Στο παιδί συμφωνήσαμε να μιλάμε και οι δύο ελληνικά, και φαντάζομαι ο υπόλοιπος κόσμος θα του μιλά κυπριακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας καληνυχτώ! Πάω να την πέσω γιατί είμαι ολίγον πτώμα! Θα τα πούμε αύριο....ελπίζω!!!!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, ξερεις ποσες φορες εγω δεν καταφερα να συννενοηθω??πολλες..στο γραφειο πχ μου ζητανε συνδετηρα κι εννοουν συρραπτικο..τον συνδετηρα τον λενε κλιπ λεει..εγω θεωρω οτι τα περισσοτερα παιδια στην κυπρο , ακομα κι αν ειναι αριστοι μαθητες, δεν ξερουν να μιλανε σωστα επεοδη δεν διαβαζουν βιβλια..προς θεου, δεν θελω να το παιξω εξυπνη και να υποβιβασω κανεναν, παντου υπαρχουν εξαιρεσεις..

Οσο για το παιδι, εγω θα ηθελα να μιλαει αποκλειστικα ελληνικα αλλα κι αυτο εχει καποιες συνεπειες και δυσκολιες..τα πιο πολλα παιδια κοροιδευουν καποιο παιδακι που μιλαει ελληνικα η που "καλαμαριζει" ..δεν θελω να δημιουργησω προβλημα στο παιδι μου και να ειναι διχασμενο..απο την αλλη λεω εγω στο παιδι μου θα μαθω να μιλαει ελληνικα και θα απαιτησω να μου μιλαει ελληνικα..δεν θελω να με λεει μάμμα αλλα μαμά!!εχει διαφορα για μενα!

Παντως αννα μαρια συγνωμη που θα το πω αλλα γι αυτη την κατασταση με την γλωσσα στα σχολεια ευθυνονται καθαρα οι κυπριοι γονεις..γιατι να κοροιδεψεις το αλλο παιδακι επειδη μιλαει ελληνικα?και γιατι και οι δασκαλοι δεν μιλανε ελληνικα στα παιδακια οταν διδασκουν?αφου τα βιβλια ειναι στα ελληνικα..κι εγω μεγαλωσα σε νησι και ειχα προφορα περιεργη αλλα τουλαχιστον στην αθηνα δεν μιλουσα ετσι..οκ οταν μιλαω με καποιον απο το νησι, στα πεντε λεπτα ξεκινω κι εγω και μιλαω ετσι αλλα η κυπριακη παραπαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια καλως τον δεχτηκατε!! να περασετε τελεια!!

κοριτσια μια χαρα κανει να βαψεις τα μαλλια σου οσο θηλαζεις.. δεν υπαρχει κανενα προβλημα, η βαφη ΔΕΝ περναει στο αιμα!!! εσας γιατι σας εχουν πει οτι δεν κανει?????

ειναι ακομα ενα ταμπου κ απαγορευση για να γινεται ακομα πιο δυσκολος ο θηλασμος.

την κολπικη εξεταση δεν την κανουν ολοι οι γιατροι κ κανονικα δεν πρεπει να γινεται αν δεν υπαρχουν ενοχλησεις.. γινεται για να δει ο γιατρος σε τι κατασταση ειναι ο τραχηλος, η οταν εχει περασει-πλησιαζει η πητ. λογικο ειναι να ποναει, ο τραχηλος ειναι ψηλα, δεν ειναι στην εισοδο του κολπου..

και δε μπαινει χερι, απλα οπως λεει η νασια επειδη ποναει φαινεται φοβερο κ τρομερο

νασια να προσπαθεις να μην κουραζεσαι κοριτσακι μου

να ερθω κ εγω στην παρεα σας με την αναστασια οταν πατε στο ζαχαροπλαστειο????

μη σου πω επειδη θα γεννησετε κ θεσσαλονικη θα ερθω να σας δω στην κλινικη κ θα σας εχω κ απο μια τουρταρα φτιαγμενη με τα χερακια μου!!!! :mrgreen:

καλη ξεκουραση!!

αγγελικουλα ολοκληρο παλικαρι ο δικος σου!!!!!

πω πω 3 ωρες αναμονη!! :o

αννα μαρια να πεις στον αντρα σου οτι δεν υπαρχουν κανονες για το νονο-νονα. το κακο με τους φιλους-γνωστους ειναι οτι αν πατησεις εναν καβγα μετα ξενερωνεις κ χανεται η επαφη κ ας ειναι κ ο πιο αγαπημενος.. ενω οι συγγενεις δε χανονται ευκολα. κ συμφωνω με τη νασια!

μιριαμ πως εισαι εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, με βρίσκεις σύμφωνη σε όλα.

Ελάχιστα παιδιά στην Κύπρο διαβάζουν βιβλία. Καλά, όχι ότι στην Ελλάδα διαβάζουν, αλλά νομίζω ότι εκεί είναι σε γενικές γραμμές καλύτερα τα πράγματα. Όταν ένα παιδί διαβάζει, η διαφορά γίνεται αμέσως εμφανής. Π.χ. μια μαθήτριά μου, ενώ είναι ανήλικη, φέτος γίνεται 17, διαβάζει πάααρα πολύ, και το επίπεδό της είναι πολύ ψηλότερο από αυτό των ενήλικων συμμαθητών της, οι οποίοι μπορεί να την περνάνε μέχρι και δέκα χρόνια. Ο τρόπος που γράφει είναι απείρως καλύτερος. Φυσικά, έχει και ταλέντο στο γράψιμο, αλλά σ' αυτό βοηθούν και τα βιβλία που διαβάζει.

Το να μιλάει, όμως, ο δάσκαλος ελληνικά δεν είναι πάντα τόσο εύκολο. Εμένα, η αλήθεια είναι ότι κάτι τέτοιο δε μ' αρέσει. Μου φαίνεται πολύ προσποιητό και δήθεν. Εγώ ούτε να διανοηθώ να μπω στην τάξη και να μη μιλήσω σε απόλυτα κυπριακά στους μαθητές μου. Θεωρώ ότι αν αρχίσω να μιλάω ελληνικά, δε θα με σεβαστούν, γιατί θα παίζω θέατρο μπροστά τους. Άλλωστε, οι δικοί μου μαθητές δε θα καταλάβαιναν κιόλας!!!! Είμαστε αναγκασμένοι να διαλέγουμε τις πιο απλές λέξεις για να συνεννοούμαστε. Αλλά και σ' εμένα ως μαθήτρια δε μου άρεσε να μπαίνει ο Κύπριος καθηγητής και να προσπαθεί να "καλαμαρίσει". Τώρα στο σχολείο ήρθε μια καινούρια καθηγήτρια, μεγάλης σχετικά ηλικίας, και μιλούσε μισά ελληνικά, μισά κυπριακά. Αναρωτιόμασταν τι είναι, και τελικά μάθαμε ότι είναι από ένα χωριό της Κύπρου, αλλά παντρεύτηκε στην Ελλάδα κι έζησε εκεί κάποια χρόνια. Να μην πω για μια συμμαθήτριά μου, που συγκατοικήσαμε κιόλας στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο, και δεν ήξερε να μιλήσει και μ' έκανε συνέχεια ρεζίλι, και τώρα έρχεται στην Κύπρο και μιλά ελληνικά, με ελληνική προφορά σε όλο τον κόσμο, ακόμα και σ' εμένα που τη γνωρίζω από πέντε χρονών. Το θεωρώ πολύ γελοίο.

Όσο για τα παιδάκια που κοροϊδεύουν τα παιδιά που μιλούν ελληνικά, είναι θέμα κουλτούρας, κι όχι το πώς μιλά ο δάσκαλος ή οι γονείς. Μια φίλη μου, Κύπρια που γεννήθηκε στην Ελλάδα, όταν ήρθαν στην Κύπρο πήγαινε στην α' δημοτικού, και μάλιστα σε χωριό, και όλα τα παιδιά την κυνηγούσαν για να την κάνουν να τους μιλά και να την κοροϊδεύουν, κι αυτή καθόταν μόνη της σε μια γωνιά και προσπαθούσε να μη μιλά με κανένα.

Εμένα δε μ' αρέσει ούτε το "μάμμα", ούτε το "μαμά", ούτε το "μητέρα", ούτε το "μάνα". Όχι, το "μάνα" μου αρέσει, έτσι λέω κι εγώ τη μάνα μου και ποτέ "μάμμα". Ο άντρας μου πάλι, τη δική του την αποκαλεί "μαμά", "μανούλα", "μανουλίτσα", "θα ξεράσω βραδιάτικα".

Η κυπριακή δεν έχει σχέση με την τοπική προφορά σε κάποιο νησί ή περιοχή της Ελλάδας. Είναι διάλεκτος, με δική της γραμματική και συντακτικό. Δε θα ήθελα να δω την κυπριακή να εξαφανίζεται. Το σημαντικό είναι να χρησιμοποιείται όταν πρέπει. Π.χ. ένας μαθητής μου έγραφε αποκλειστικά στα κυπριακά. Κι όταν λέμε κυπριακά, τα πιο βαριά που υπάρχουν. Όσο κι αν προσπάθησα να του εξηγήσω ότι σε κάποιες περιπτώσεις θα χρειαστεί να γράφει στην κοινή ελληνική, δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να καταλάβει. Αλλά οι δικοί μου μαθητές είναι οι πιο ακραίες περιπτώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, του τα έχω πει όλα αυτά του άντρα μου. Του φέρνω ως παράδειγμα το δικό μου νονό που είναι αδελφός του πατέρα μου και όλες τις γιορτές, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, Πάσχα, Δεκαπενταύγουστο, γενέθλια, ονομαστικές γιορτές, τις περνούσαμε μαζί. Το Μάρτιο που είχαμε τη θεατρική παράσταση του σχολείου ήρθε κι αυτός και οι άλλοι καθηγητές τα παίξανε που ήρθε ο νονός μου!

Μετά του φέρνω ως παράδειγμα τους δικούς του νονούς και το νονό του αδελφού του που ήταν απλά γνωστοί με τους γονείς του (οι δικοί του δεν ήταν καν γνωστοί των γονιών του, ήταν γνωστοί της γιαγιάς του...) και τους είδαν μόνο στη βάφτιση...

Ελπίζω να τον πείσω, όχι γιατί λατρεύω τον αδελφό μου, αντίθετα, όλο σκοτωνόμαστε, αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλός νονός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε για τα κυπριακα...

ποτε δεν το ειχα ψαξει τοσο πολυ (ετσι κ αλλιως δεν ηταν μερος της στενης μου καθημερινοτητας) αλλα οταν ακουγα κυπριους-κυπριες στη σχολη να μιλανε μεταξυ τους πολυ μου αρεσε!

μαρεσε αυτο το τραγουδιστο της προφορας!!

φανταζομαι θα τον πεισεις...

κ εμεις για νονο δεν εχουμε καταληξει ακομα, λεμε για εναν φιλο κολλητο του τολη

τον νονο τον προτεινεις εσυ η περιμενεις να δεις ποιος θα σου πει? πως παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, νομίζω σου προτείνει αυτός. Εμένα μέχρι τώρα μου έχουν προτείνει δύο ζευγάρια, κι εγώ πρότεινα στον αδελφό μου. Ο λόγος που προτείνει αυτός είναι γιατί είναι πάρα πολλά τα έξοδα του νονού. Εκτός από τα της βάφτισης, πρέπει να αγοράσει ολόκληρη προίκα στο παιδί. Ένας γνωστός μου που βάφτισε πρόσφατα, ξόδεψε γύρω στο χιλιάρικο, και είχε κάνει τις πιο οικονομικές επιλογές.

Εγώ πάντως, όποιον κι αν επιλέξω για νονό, θα του τονίσω ότι δε θέλω να μου αγοράσει την Άρτα και τα Γιάννενα για το παιδί. Το θεωρώ ηλίθιο, γιατί είναι πράγματα τα οποία θα φορέσει για ελάχιστο καιρό και μετά θα μπουν στη ντουλάπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ναι, τζαμπα λεφτα ειναι.

καλε μηπως εχωαργησει πολυ που δεν εχω ψαξει που θα γεννησω?

κ βαριεμαι να γυρναω τις κλινικες?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, ακόμα δεν ξέρεις πού θα γεννήσεις;!!

Με ποια κλινική συνεργάζεται ο γιατρός σου;

Εμάς εδώ ο κάθε γιατρός έχει τη δική του κλινική, οπότε δεν τίθεται θέμα επιλογής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αυτη παει σε ολες τις ιδιωτικες...

κ αν τις εχω μετρησε καλα ολες ειναι 5 :?

κ μονο που το σκεφτομαι πονοκεφαλος με πιανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα σε όλες τις γκαστρούλεςςςςςς!!!!!!!

Αγγελικούλα μας περάσατε 3127γρ!!!!!! εμείς 2882γρ…. μπορεί να γεννήσεις και πρώτη αφού σε δείχνει μια εβδομάδα παραπάνω!!! Άντε και οι δυο την Δευτέρα στο γιατρό….την ασπιρίνη γιατί την έπαιρνες;;; αυτή την εξέταση τραχήλου που λένε την κάνουν προς το τέλος γιατι μπορεί να προκαλέσει τοκετό....λένε…..

Ηλιαννα πώς είσαι σήμερα;;πονάς στο στήθος;;; Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!

Άννα Μαρία μου όντως θράσος να σου ζητάνε να κάνεις κατι και αδιαφορία…. Εγώ φτύνω τον άντρα μου,,,,,,, μου λέει να μην κάνω τίποτα, ούτε καν να μαγειρεύωωωω, να ξεκουράζομαιιιιιιιιι λέει, και μου κάνει και μασαζάκι για χεράκια μου!!!! Δόξα το Θεό!!!! Και εμείς από ρουχα, και όλα τα διάφορα τα έχουμε αφού από την χαρά μας να φανταστείτε με τον αντρούλη μου την κούνια την είχαμε από τον 3ο μήνα!!!

Εγώ βάφτισα τον γιο της αδερφής μου και δε νομίζω να υπάρχει καλύτερη νονάαααα!!!χα χα χα…το μαναράκι μου με βλέπει και τρελαίνεται!!! Τον αγαπώ και κάνω τα πάντα για αυτόν αλλά και ο άντρας μου που έχει βαφτίσει κοριτσάκι φίλων του και αυτό τρελαίνεται για μένα, βλέπει ότι την αγαπώ και παίζω μαζί της! Δεν είναι απλό να είσαι νονός, είναι σημαντικό!!!!!!

Νάσια μου τι κάνει το Μαράκι σου;;;; και τι κάνει και μωράκι σου;;;;

Και εγώ έχω κακομάθει τον αντρούλη μου αλλά ρε κορίτσιαααααα και εκείνος το ίδιο!!!!

Λενάκι και η αδερφή μου και οι φίλες μου που θήλασαν έβαφαν τα μαλλια τους κανονικά απλά χρησιμοποιούσαν φυτική βαφή….

Πιστεύω ότι είναι ωραίο που μπορείς να διαλέξεις μαιευτήριο…αφού είναι σε 5!!!

φιλάκια και στα υπόλοιπα κορίτσιααααα!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια τι κανετε?

Σαν πουλακι κοιμηθηκα χθες αλλα προβλεψα καλα....τελευταιο γευμα στις 8.00 και μια κουταλια μαλοξ και ολα σουπερ!!

Λενακι δεν ξεχνω αυτο που εγραψες,σε περιμενω στην κλινικη με την τουρταρα σου!!!

Ηλιανα φατε δεν πειραζει,ακολουθω κι εγω μετα !!!

Μαρακι μου καλημερα πως εισαι?

Φασολακι σημερα, να λαδωσουμε λιγο!!!

Που ειστε καλε ολες?Σημερα λεω να ξανα παμε για κρεβατακι με τη μαμα μου, και να αλλαξω κατι φαουλ που μου πηρε η πεθερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου καλά είμαι...παρέα με τον μπεμπούλη μου!!!

Εγώ πάντα προσπαθώ να τρώω βραδινό νωρίς και αν φάω αργά θα φάω κάτι ελαφρύ και έτσι δεν έχω πρόβλημα. Βοήθησε το μαλόξ!

Και εγώ σήμερα κοιμήθηκα όλο το βράδυυυυυυυυυυυ!!!!! Τέλειαααααααααα

Θα πας για ψώνια της φραουλίτσας τι ωραία!!!!

Εγώ έχω ραντεβού στις 12.30 με τη μαία...να πάω να δω τι θα μου πει!

Σου κολλάει το μάμμυ σήμερα ή μονο σε μένα συμβαίνει;;;;

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου με τις ομορφες κοιλιτσες!

Κλασικα, μολις τελειωσα τις δουλιτσες και χαλαρωνω..

Καλε χθες εβρεξε σε ολη την ελλαδα και εμεις εδω ειχαμε καλοκαιρακι..

Ζηλευω ζηλευω ζηλευω τρελα!!!θελω κι εδω να βρεξει..σημερα εκανε λιγη ψυχροιλα το πρωι και τωρα εχει λιγη συννεφια..λετε να κανει κι εδω τιποτα?μακαρι..

Μαρια12, οι μετρησεις εχουν και μια αποκλιση, ας μη το ξεχναμε αυτο..εμενα απο την αρχη ο υπερηχος με εβγαζε λιγο παραπανω..βεβαια ζητησε να με δει νωριτερα απο το κανονικο και ειπε οτι θα μου πει την δευτερα ποτε θα γεννησω..την αλλη βδομαδα θα διανυουμε την 38η βδομαδα..ειμαστε κοντα..

Λενακι, ψεξε το καλα με τις κλινικες..εκεινη που πηγες στον ανασταση δε σου αρεσε?εμεινες ευχαριστημενη?

Αννα μαρια, χωρις να θελω να σε επιρρεασω αλλα κι εγω νομιζω πως ο αδερφος σου ειναι η καλυτερη επιλογη..

Εμας θα το βαφτισει ο αδερφος του αντρα μου (ειναι ο μονος νορμαλ απο το σοι του) ..εγω θα ηθελα να το βαφτισει η αδερφη μου βεβαια αλλα θα παει για το επομενο..πριν λιγο καιρο βαφτησε και την κορη πρωτης μας ξαδερφης..

Ισχυει αυτο που λενε οτι αν βαφτησεις αγορι πρεπει να βαφτιζεις μονο αγορια?

Οσο για το πως γινεται το κονε με τουν νονους, εγω πιστευω ο νονος το ζηταει απο το ζευγαρι..αλλα σε περιπτωση που υπαρχει καποιος αδερφικος φιλος που γνωριζεστε απο τα γεννοφασκια σας, και θελεις να σου βαφτισει το παιδι, ισως να μην θελει να σε φερει σε φερει σε δυσκολη θεση και να θελει να το κανει..εκει κανεις μια νυξη, ριχνεις ενα δολωματακι κι αν τσιμπισει προτεινεις εσυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...