Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααααααααα!!!

Ελπιζω να ειχατε ολες καλο βραδυ..

Εμεις καλσσικα..2 ξυπνηματα..πω πω νυσταζω!!!

Μαριεττα :lol::lol::lol: μια με τον Ορφεα-Μορφεα μια με τον πρωην...γελαω μονη μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ερωτηση προς τις νοτιες_προαστια

Αν θελετε να πατε στις κουνιες διπλα στο Φλοισβο που παρκαρετε;;;(διπλα απο το Φλοισβο ..οχι στα φουσκωτα)

Το Σαββατο που πηγαμε παρκαραμε πολυ πριν το Αβερωφ(σχεδον στο βιλατζ) και καναμε ολο αυτο το δρομο με τα ποδια.Και καλα το μωρο το ειχα στο καροτσι, ο Νικολας ομως περπατησε λιγο ,μετα ηθελε αγκαλια, μετα ηθελε κατω και ετρεχε μονος του και γενικα με ξεπατωσε!!!

Εχει καπου πιο κοντα παρκινγκ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!

Ελπιζω να ειχατε ολες καλο βραδυ..

Εμεις καλσσικα..2 ξυπνηματα..πω πω νυσταζω!!!

Μαριεττα :lol::lol::lol: μια με τον Ορφεα-Μορφεα μια με τον πρωην...γελαω μονη μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ερωτηση προς τις νοτιες_προαστια

Αν θελετε να πατε στις κουνιες διπλα στο Φλοισβο που παρκαρετε;;;(διπλα απο το Φλοισβο ..οχι στα φουσκωτα)

Το Σαββατο που πηγαμε παρκαραμε πολυ πριν το Αβερωφ(σχεδον στο βιλατζ) και καναμε ολο αυτο το δρομο με τα ποδια.Και καλα το μωρο το ειχα στο καροτσι, ο Νικολας ομως περπατησε λιγο ,μετα ηθελε αγκαλια, μετα ηθελε κατω και ετρεχε μονος του και γενικα με ξεπατωσε!!!

Εχει καπου πιο κοντα παρκινγκ;;;;

Καλημερα Παναγιωτα!!

κοροιδευε,κοροιδευε!!!σκατοπαιδο!!!

για να παρκαρουμε ειναι μαρτυριο,οποτε βρισκουμε θεσεις στους απεναντι δρομους της παραλιακης..ψαξε για θεσεις κυριως στην οδο Αιολου..ειναι σχεδον απεναντι απο το θεατρο του Φλοισβου απο παραλιακη μερια και κοντα στην εισοδο με τις κουνιες....θελει ομως υπομονη..και Σαβ/κο ειναι πικρα!!(για το παρκαρισμα εννοω)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα Μαριεττα ..αφου σηκωνεις πολυ πειρεγμα βρε :P:P

Και εγω εκει απεναντι ειπα του αντρα μου αλλα

1)πρεπει να εχει φαναρι να περασουμε απεναντι την παραλιακη γιατι θα εχουμε 2 παιδια και ξερεις εκει πως τρεχουνε

2)να ειναι κοντα στην εισοδο απο τις κουνιες

εεε μου λεει ο ανρας μου σιγα μην παω απεναντι που δε ξερω καθολου την περιοχη...Κριμα παντως να εχει τοσο δυσκολο παρκαρισμα γιατι ειναι φοβερες εκει οι κουνιες!!!!

Παω να κανω καμια δουλεια..ξυπνησε και το μωρο!!!

Καλα η παλιοΡουβιτσα που ειναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο τη βροχερη Δραμα.

Σημερα σα να χειμωνιασε.Κρυο και βροχη.

Δε θελω να φυγει το καλοκαιρι.

Βρε πολυλογουδες ποτε προλαβαινετε και γεμιζετε τις σελιδες?

Παω να διαβασω και επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες...ενα θα σας πω βλεπω τα συννεφα να περνανε απο πανω μου και να φευγουν....τοση ατυχια πια???ενα καλο εχει μονο η μερα σημερα..το αερακι ειναι λιγο δροσερο....αλλα σηκωθηκα το πρωι να βγαλω τα σκυλια βολτα και ειχε τρελη υγρασια...δεσποινα θελω και εγω κρυο συννεφια βροχη χουχουλιασματα...αντε ελα να ανταλλαξουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!

συννεφια...ψυχρα....μπλιαααχχχχ φερτε πισω τον ηλιο μου το καλοκαιρακι μου

σημερα πηγαμε γιατρο

η λυδια μου ειναι 7.440 και 69 υψος

ειναι υγειεστατη!!!καναμε και εμβολιο και πλανταξε στο κλαμμα!!!τωρα κοιμαται!!!

μου ειπε ο γιατρος να αρχισουμε να τρωμε τα παντα!!!κρεας κοτοπουλο εναλαξ καθε μερα με σουπες κτλ!!!μου ειπε επισης να μην της τα κανω εντελως πουρε τα φαγητα να αρχισει να συνιθιζει τα κομματακια!!!

εδω θελω την βοηθεια σας!!!φοβαμαι μην πνιγει!!!ποσο τα αλεθατε??απο ποτε??πια φαγητα ειναι πιο ευκολα στην καταποση??αχ εχω ανχος!!!

εγω ζαλαδες τρομερες ολη μερα!!!εκανα τεστ αιματος για τα παντα και στις 3 περιμενω απαντησεις,θα μου τις στειλουν σε μαιλ!!!

αν δεν ειναι σιδηρος μου πε νευρολογο!!!διοτι εχω αυχενικο εδω και 10 χρονια και νευραλγια τριδυμου!!!ισως επειδη αλαζει ο καιρος!!!

εχω πολυ λιγη μυωπια αλλα ειχα αφησει τα γυαλια δεν τα φορουσα,και εχτες τα φορεσα και λιγο καλητερα ενιωσα,πρεπει να παω οφθαλμιατρο αλλα περιμενω τις αιματος πρωτα!!!

δωστε μου πληροφοριες για το φαγητο πλιζζζζζζ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls!! Επιτέλους, λίγη δροσούλα... αλλά όχι και σπουδαία πράγματα!

Χτες είχα πάει στο γραφείο (πάλι στα κρυφά, η κατάληψη συνεχίζεται..) και ήμουν ως αργά.. Γύρισα κατά τις 7 στη μάνα μου, ο μικρός μόλις με είδε γελάσαν και τ'αυτιά του.. έπεσε κατευθείαν πάνω μου.. αχ το παιδάκι μου... στεναχωριέμαι βρε κορίτσια... τώρα είναι που μας έχουν περισσότερο ανάγκη κι εμείς πρέπει να δουλέψουμε... άτιμη κοινωνία... τπ..

Μετά μας έπιασε η βροχή (μα δεν είχαν πει αργά το βράδυ βροχές στην Αττική;;;), έτρεχα στο σπίτι να βρω το αδιάβροχο του καροτσιού και ένα δικό μου, για να τον πάρω να πάμε σπίτι.. Παίξαμε λίγο, θήλασε και παραδόξως, κοιμήθηκε μέχρι το πρωί!!! Φτου φτου να μην το ματιάσω, μακάρι να το κάνει πιο συχνά αυτό!!

Παναγιώτα, μήπως να πηγαίνεις στο Φλοίσβο με το τραμ;; Όση ώρα θα κάνεις να φτάσεις, τόση ώρα ή και παραπάνω θα κάνεις να βρεις χώρο να παρκάρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο το Λυδιάκι!! Μια χαρά!!

Ρεββέκα όταν της το αλέθεις, μην το κάνεις τελείως αλοιφή, άστο να κρατάει λίγο, να'χει μικρά μικρά κομματάκια μέσα.

Εγώ του δίνω κυρίως μοσχαρίσιο κρέας, ποντίκι και μετά κοτόπουλο. Δηλαδή στις 7 μέρες θα του δώσω 2 μέρες κοτόπουλο και τις υπόλοιπες μοσχαρίσιο. Τα βράζω με πατάτα, καρότο, κρεμμύδι, ντομάτα και κολοκυθάκι (όχι πάντα). Τον πρώτο καιρό τα άλεθα με λίγο λάδι και λίγο λεμόνι και λίγο ζουμί απ' αυτό που έβρασε. Αλλά από ένα σημείο και μετά το βαρέθηκε κι άρχισα και του μαγειρεύω σχεδόν κανονικά. Τα θέλει πιο γκουρμέ το παιδί μου!!! =)) Δηλαδή, αφού βράσω πρώτα το κρέας, μετά τσιγαρίζω ελαφρά κρεμμυδάκι, σβήνω με ντομάτα, ρίχνω ελάχιστο αλατάκι, κανελίτσα και ξαναρίχνω μέσα το κρέας μέχρι να βράσει η ντομάτα. Αφού βράσει, το βγαζω, ρίχνω λίγο νερό ακόμα και βάζω το ζυμαρικό σουσαμάκι να βράσει. Αυτό είναι τόσο μικρό που ούτε άλεσμα δε θέλει. Αλέθω κρέας με καρότο, λίγη πατάτα και λίγο ζουμί και μαζί με το σουσαμάκι συνήθως το τρώει ευχαρίστως. Ή μπορείς να βάλεις ρυζάκι, αλλά αυτό θέλει λίγο άλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλάρες!!

Μόλις τελειώσα την δουλειά και ήρθε η ώρα να πάω σπιτάκι μου να δω το αντράκι μου που μου έχει λείψει τόσοοοοοο..

Πολύ δουλειά!! Από την μία είναι καλό που έχουμε δουλειά αλλά από την άλλη γυρνάω κομμάτια, δεν προλαβαίνω να φάω ούτε μια μπουκιά φαγητό και πεινάωωωωωωω

Ο καιρός στα Δυτικά Προάστεια είναι έτοιμος για βροχή και για πολύ γούτσου γούτσου.Επειδή όμως λείπει ο άντρας μου στην δουλειά θα κάνω ζουζουνιές με τον Νώντα!!

Μακάρι να μπορούσα να διαβάσω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω...φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, σημερα εχω προβλιμα με το μαμμι δεν μπορω να μπω ........

Βρικα κατι σε αλο μαμαδοσαιτ και ειπα να σας το βαλω....

Ασχετο με τα μωρα μας αλλα σχετικο με την κατασταση της χωρας μας, οπια εχει κουραγιο ασ το διαβασει....

Χίλια σόρυ για το σεντονι, το κάνω κοπι-πέιστ. Μου φάνηκε εξαιρετικο πάντως...

Το άρθρο που ακολουθεί δημοσιεύτηκε στις 8 Αυγούστου 2011 στην σουηδική εφημερίδα Dagens Nyheter - ναυαρχίδας του σουηδικού τύπου - και περιγράφει την κατάσταση στην Ελλάδα αντικειμενικά, κόντρα στην κυρίαρχη προπαγάνδα των ευρωπαϊκών ΜΜΕ (και των σουηδικών ΜΜΕ δυστυχώς μεταξύ αυτών).

"Η Ελλάδα βυθίζεται όλο και περισσότερο στην οικονομική κρίση. Είναι όμως πραγματική κρίση; Ή έτσι θέλουν να την παρουσιάσουν τα διεθνή και μη ΜΜΕ;", αναρωτιέται η συντάκτρια του άρθρου στη Σουηδία.

Η Κάισα Έκις Έκμαν πριν μερικούς μήνες πήρε την απόφαση να επισκεφτεί από κοντά μια παρεξηγημένη χώρα με ένα διερρηγμένο κοινωνικό συμβόλαιο, όπου όλοι διαφωνούν μεταξύ τους.

Και ιδού η γνώμη της για τις δραματικές εξελίξεις στο οικονομικό τοπίο της χώρας μας, αλλά και μερικές αλήθειες που κάποιοι... δυσκολεύονται να παρουσιάσουν.

"Πώς θα νιώθαμε αν όλα όσα μας ανήκαν πουλιόνταν για να ξεπληρώσουμε δάνεια από τα οποία δεν είδαμε ποτέ όφελος; Αν οι μισθοί μας μειώνονταν στο μισό και τα λεφτά πήγαιναν κατευθείαν σε ξένες τράπεζες; Και αν εμείς, ενώ προετοιμαζόμασταν να ζήσουμε στο όριο διαβίωσης, ως επιστέγασμα όλων αποκαλούμασταν τεμπέληδες και κακομαθημένοι; Αν κάποιος εξοικειωθεί με αυτή την κατάσταση, μπορεί να αποκτήσει μια ιδέα πώς είναι να είσαι Έλληνας αυτή τη στιγμή.

Έχω μόλις επιστρέψει από την Ελλάδα. Σε μία χώρα που βρίσκεται σε κρίση επικρατεί μια ιδιαίτερη ατμόσφαιρα. Μια καχεξία και απελπισία, αναμεμιγμένη με την πολιτική αφύπνιση που ακολουθεί μεγάλα γεγονότα και προκαλεί ευφορία. Ξαφνικά, οι χαμηλοί μισθοί και η δυσκολία πληρωμής των λογαριασμών, από ατομικό πρόβλημα του καθενός, απέκτησαν κοινό πολιτικό περιεχόμενο.

Ορισμένοι σκέφτονται να μεταναστεύσουν. Άλλοι να ρίξουν την κυβέρνηση. Μια αναγκαία αντιασφυξιογόνα μάσκα κρέμεται σε πολλά σπίτια, ως ανάμνηση των διαδηλώσεων των 28 και 29 Ιούνη, οπότε το κοινοβούλιο υπερψήφισε το πακέτο στήριξης προς την Ελλάδα.

Δεν νομίζω ότι έχω βρεθεί παλιότερα σε χώρα όπου όλοι μα όλοι που συνάντησα να συμφωνούν. Είναι όλοι αγανακτισμένοι με το ευρώ, με τη Γερμανία, με την κυβέρνησή τους και με τους εαυτούς τους που την ψήφισαν. Ύστερα από μια βδομάδα στην Αθήνα, μπορώ να πω ότι αν ήμουν Ελληνίδα, θα ήμουν κι εγώ αγανακτισμένη.

Αυτά που μαθαίνουμε για την Ελλάδα από τις σουηδικές εφημερίδες είναι πάνω κάτω ότι οι Έλληνες δουλεύουν πολύ λίγο και αμείβονται πολύ καλά. Ο υπουργός Οικονομικών της χώρας μας, Άντρες Μπόρι, έχει δηλώσει ότι "οι Έλληνες βγαίνουν στη σύνταξη στα 40".

Στο άρθρο "Ερωτήσεις και Απαντήσεις για την Ελλάδα" της 17/6 στην Dagens Nyheter γραφόταν ότι οι μισθοί στην Ελλάδα έχουν αυξηθεί κατακόρυφα".

Η καγκελάριος της Γερμανίας Άνγκελα Μέρκελ έκανε έκκληση στους Έλληνες να δουλεύουν περισσότερο και να μην κάνουν τόσο πολύ καιρό διακοπές. Όλα αυτά καρυκευμένα με τη συνηθισμένη μπούρδα περί ενός τεράστιου και μη αποτελεσματικού κράτους. Τώρα θα αναλάβει η Ευρωπαϊκή Ένωση και θα τους δανείσει ακόμα περισσότερα χρήματα, αυτό θα μπορούσε να βάλει σε μια τάξη τα πράγματα, άρα γιατί διαμαρτύρονται;

Τι τραγικός αχταρμάς παραπληροφόρησης! Και τι τραγική έλλειψη αλληλεγγύης προς μία χώρα που οφείλουμε τώρα να υποστηρίξουμε!

Οι Έλληνες εργάζονται τις περισσότερες ώρες στην Ευρώπη – 42 ώρες τη βδομάδα σύμφωνα με τη Eurostat, την στατιστική υπηρεσία της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Το μέσο κατά κεφαλήν εισόδημα είναι 803 ευρώ. Το πραγματικό όριο ηλικίας δεν είναι τα 40 χρόνια, όπως ισχυρίζεται ο Άντερς Μπόρι, αλλά τα 61,4.

Πρόκειται δηλαδή για έναν από τους πιο σκληρά εργαζόμενους και ταυτόχρονα πιο χαμηλά αμειβόμενους λαούς της Ευρώπης. Όμως έχουν μια χώρα που εξαρτάται από τον τουρισμό και όχι από κάποια αμιγώς δικιά της μεγάλη παραγωγή. Και μια χώρα με ένα διερρηγμένο κοινωνικό συμβόλαιο.

Όπου ο κόσμος δεν εμπιστεύεται το κράτος, ενώ το κράτος δεν παρέχει στους πολίτες του ούτε τις βασικές κοινωνικές υπηρεσίες. Και το οποίο, ως επιστέγασμα όλων, βρίσκεται στη θηλιά του ευρώ.

Κάθε εθνικό νόμισμα μπορεί να παρομοιαστεί με ένα ρούχο. Κάθε χώρα φορούσε μέχρι πρότινος το ρούχο που της ταίριαζε. Μπορούσε να το στενέψει και να το φαρδύνει αν ήταν ανάγκη. Για παράδειγμα, μπορούσε να υποτιμήσει το νόμισμά της σε περίοδο κρίσης, ή να αυξομειώνει τα επιτόκια ανάλογα με τι ανάγκες της.

Όταν όμως εισήχθη το ευρώ, όλες οι χώρες έπρεπε ξαφνικά να φορέσουν τα ίδια ρούχα. Μόνο που τα μέτρα των ρούχων πάρθηκαν για να ταιριάζουν σε ορισμένες μόνο χώρες – όπως τη Γερμανία και τη Γαλλία. Για άλλες χώρες, όπως η Ελλάδα, το εν λόγω κουστούμι δεν ταίριαζε.

Η Ελλάδα κυβερνάται για δεκαετίες από δύο δυναστείες – τη συντηρητική Νέα Δημοκρατία και το σοσιαλδημοκρατικό ΠΑΣΟΚ, με δύο οικογένειες στην κορυφή, μία στο κάθε κόμμα. Και οι δύο κυβερνήσεις έχουν πάρει μεγάλα δάνεια, αλλά λίγοι ξέρουν τι δρόμο πήραν τα χρήματα των δανείων.

Πολλά από αυτά έχουν εξαφανιστεί στη διαφθορά και σε σκοτεινά συμβόλαια. Λέγεται ότι η κατασκευή ενός δρόμου στην Ελλάδα κοστίζει πολύ περισσότερο απ’ ότι στις υπόλοιπες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καθώς παρεμβάλλονται πάρα πολλοί μεσάζοντες.

Ενα μεγάλο μέρος των φορολογικών εσόδων πηγαίνει στη στήριξη μιας κρατικής γραφειοκρατίας που υπάρχει για να εξυπηρετεί μόνο τον εαυτό της. Ταυτόχρονα οι βασικές κοινωνικές υπηρεσίες αποτελούν πονεμένη ιστορία για τον κόσμο. Ένας ασθενής πρέπει να πληρώσει φακελάκι στο γιατρό για να τον φροντίσει, ενώ οι Έλληνες μαθητές χρειάζονται ιδιαίτερα μαθήματα για να ανταποκριθούν στις σχολικές εξετάσεις. Και μέσα σ’ όλα αυτά, ήρθε η οικονομική κρίση το 2008. Η Ελλάδα, η οικονομία της οποίας εξαρτάται από τον τουρισμό, επλήγη ακόμα πιο σκληρά.

Υπό άλλες συνθήκες, η κυβέρνηση θα μπορούσε να υποτιμήσει το εθνικό νόμισμα για βγει η χώρα από την κρίση. Όμως μετά την εισαγωγή του ευρώ, κάτι τέτοιο είναι αδύνατο. Η Ελλάδα περιορίζεται από το κουστούμι της το οποίο δεν μπορεί να βγάλει. Κι έτσι το κουστούμι καταστρέφεται – μόνο που αυτό δεν επιτρέπεται να συμβεί, καθώς το ίδιο φοράνε και οι υπόλοιπες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Είναι προτιμότερο λοιπόν να πετσοκοφτεί αυτός που το φοράει.

Αυτό ονομάζεται "εσωτερική υποτίμηση" και σημαίνει απλά ότι αντί να υποτιμηθεί η αξία του νομίσματος περικόπτεται το εισόδημα του λαού.

Κατ’ απαίτηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης, του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου (ΔΝΤ) και της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, οι Έλληνες κρατικοί γραφειοκράτες έβαλαν σε εφαρμογή ένα σχέδιο. Οι μισθοί θα συμπιεστούν και μεγάλα τμήματα γης θα ιδιωτικοποιηθούν. Παραλίες, αεροδρόμια, εθνικές οδοί και κατά το ήμισυ όλες οι δημόσιες επιχειρήσεις θα ξεπουληθούν. Στην πλατεία Συντάγματος κυκλοφορεί μια φήμη ότι η Ακρόπολη θα εξαγοραστεί από μια γερμανική εταιρεία.

Έμενα στο σπίτι κάποιων νέων που ανήκουν στη "γενιά των 700 ευρώ". Σύντομα θα μεταμορφωθούν στη "γενιά των 500 ευρώ". Είναι στην ηλικία μου – 30 χρονών και πάνω – όχι τόσο νέοι τελικά, όπως νιώθουν πιο νέοι απ’ ότι είναι καθώς ακόμα αναρωτιούνται τι θα κάνουν στο μέλλον. Κανείς τους δεν έχει παιδιά. Το να κάνουν παιδιά είναι κάτι αδιανόητο γι’ αυτούς. Είναι μορφωμένοι, έχουν πολλά χρόνια πανεπιστημιακών σπουδών στο ενεργητικό τους, όμως δουλεύουν ευκαιριακά ως διακοσμητές γάμων.

Ο ασφαλέστερος τρόπος να βρουν μια σταθερή δουλειά ήταν παλιότερα δια μέσου του κράτους, όμως αυτό πρόκειται τώρα να αλλάξει. Η κατάσταση αυτή δεν είναι εντελώς άγνωστη· το ίδιο ισχύει για τη γενιά μας σε όλη την Ευρώπη. Μόνο που στην Ελλάδα συμπιέζονται επιπλέον οι μισθοί μέχρι το κατώτερο όριο, με πρόσχημα την κρίση.

Στην πλατεία Συντάγματος διοργανώνεται κάθε απόγευμα συνέλευση. Όταν βρέθηκα εκεί στα μέσα του Ιούλη, ο αρχικός ενθουσιασμός είχε κάπως υποχωρήσει. Οι συμμετέχοντες δεν ήταν πια χιλιάδες, παρά εκατοντάδες. Ο καθένας μπορούσε να πάρει το λόγο και να μιλήσει ενώ τα θέματα ήταν διάφορα: από προτάσεις για γενική απεργία μέχρι εκκλήσεις να μην κλέβονται αντικείμενα από τους συγκεντρωμένους στην πλατεία. Ορισμένες ελληνικές λέξεις στριφογυρίζουν επίμονα στο μυαλό μου. Μία από αυτές είναι ο "Ισημερινός", που Σημαίνει Εκουαδόρ.

Ο πρόεδρος του Εκουαδόρ, Ραφαέλ Κορέα, ήταν ένας μεγάλος ήρωας για την πλατεία. Τρεις στους τέσσερις Έλληνες επιθυμούν η Ελλάδα να ακολουθήσει το παράδειγμα του Εκουαδόρ και της Αργεντινής: να κηρύξει στάση πληρωμών του χρέους. Ένας στους τέσσερις θέλει να φύγει η χώρα από το ευρώ. Αυτό που πρέπει να καταλάβει κανείς είναι ότι οι Έλληνες δεν είναι εξοργισμένοι με ένα αναγκαίο κακό – παρά με ένα μη αναγκαίο κακό.

Το πακέτο στήριξης που δόθηκε στην Ελλάδα δεν επιλύει την κρίση, παρά αναγκάζει τη χώρα να βυθιστεί βαθύτερα σ’ αυτήν. Αντί να γίνουν επενδύσεις στην ύπαιθρο, να φτιαχτεί κάποια παραγωγή που να μην βασίζεται στον τουρισμό, να χτιστεί κράτος πρόνοιας και να γεμίσει ο λαός αισιοδοξία, περικόπτονται τα εισοδήματα του κόσμου. Το ΔΝΤ, διαβόητο για τις πολιτικές λεηλασίας του στον τρίτο κόσμο, τα μάζεψε και έφυγε από τη Λατινική Αμερική. Τώρα κατασπαράσσει τα άκρα της Ευρώπης. Θα το αφήσουμε αυτό να συμβεί;".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!τικανετε που ειστε καλε? :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ρεββεκακι μια χαρα το Λυδιακη μπραβο!!!!!!!!!στην ερωτηση σου μαλλον τα κοριτσια πρεπει να σου πουνε για να μαθω και γω!

Ευη πολυ ωραιο το αρθρο οντως!πραγματικα αναρωτιεμαι τι μπορρουμε να κανουμε εκτος απο το να μεταναστυσουμε?

Θα σας πω κατι αλλα μην με κοροιδεψετε!πολλες φορες σκεφτομαι οτι ολα αυτα γινονται για καποιο λογο πως θελουν να πουλησουν την Ελλαδα και ολα αυτα τα κανουν για καλυψη οτι αναγκαστηκαν δηλαδη να την πουλησουν!πολλες ιδεες περνανε απο το μυαλο μου !μαλλον σκεφτομαι βλακειες!

κοριτσια θελω να ειμαι αισιοδοξη οτι ολα θα φτιαξουν δεν αντεχω στην ιδεα οτι ολη μας τη ζωη θα ζουμε με το ανγχος να εχουμε λεφτα τουλαχιστον για τα απαραιτητα!

ουφ τσαντιστηκα τωρα!τους μισω τους γελοιους! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!απο χθες ωρες ολοκληρες προσπαθω να αλλαξω φωτο στο προφιλ,να σας βαλω μερικες καλοκαιρινες μας να δειτε και ενα βιντεακι μας αλλα τιποτα!ειμαι ανεπιδεχτη μαθησεως σε αυτα :(:(:(:(:( βεβαια υποψιαζομαι κι οτι ισως ειχε καποιο προβλημα το μαμμυ και μπλοκαρε τις προσπαθειες μας γιατι με πεταγε.δωστε τα φωτα σας οσες γνωριζετε pls!

ευγενια αξια!!

οσες ετοιμαζεται βαφτισουλα μην αγχωνεστε.να την απολαυσετε στο επακρο!

α ρε ρουλακι με τις γαστρονομιες σου!μην στεναχωριεσαι βρε οι περισσοτερες μανουλες σα και σενα ειναι εργαζομενες.να σου πω και τη γνωμη μου?πιστευω οτι το να αποχωριζεται λιγες ωρες τη μερα το παιδι τη μανα κανει καλο.μετα νομιζω εστω και σε λιγοτερο χρονο σιγουρα θα εχεις περισσοτερη ορεξη και θα του προσφερεις ποιοτικοτερο χρονο.μακαρι κι εγω να εβγαινα λιγο για δουλιτσα.τωρα βεβαια οπως τα εμπλεξα θα περιμενω ακομα τουλαχιστον 2 χρονια και μετα αν...βρεθει και κανεις να με παρει μετα απο τοσα χρονια αποχης καλα θα'ναι.δε βαριεσαι καλα ειναι κι ετσι αφου δεν εχω και αλλη επιλογη τωρα ας χαρω το αγγελουδι μου η μαλλον τα αγγελουδια μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!απο χθες ωρες ολοκληρες προσπαθω να αλλαξω φωτο στο προφιλ,να σας βαλω μερικες καλοκαιρινες μας να δειτε και ενα βιντεακι μας αλλα τιποτα!ειμαι ανεπιδεχτη μαθησεως σε αυτα :(:(:(:(:( βεβαια υποψιαζομαι κι οτι ισως ειχε καποιο προβλημα το μαμμυ και μπλοκαρε τις προσπαθειες μας γιατι με πεταγε.δωστε τα φωτα σας οσες γνωριζετε pls!

ευγενια αξια!!

οσες ετοιμαζεται βαφτισουλα μην αγχωνεστε.να την απολαυσετε στο επακρο!

α ρε ρουλακι με τις γαστρονομιες σου!μην στεναχωριεσαι βρε οι περισσοτερες μανουλες σα και σενα ειναι εργαζομενες.να σου πω και τη γνωμη μου?πιστευω οτι το να αποχωριζεται λιγες ωρες τη μερα το παιδι τη μανα κανει καλο.μετα νομιζω εστω και σε λιγοτερο χρονο σιγουρα θα εχεις περισσοτερη ορεξη και θα του προσφερεις ποιοτικοτερο χρονο.μακαρι κι εγω να εβγαινα λιγο για δουλιτσα.τωρα βεβαια οπως τα εμπλεξα θα περιμενω ακομα τουλαχιστον 2 χρονια και μετα αν...βρεθει και κανεις να με παρει μετα απο τοσα χρονια αποχης καλα θα'ναι.δε βαριεσαι καλα ειναι κι ετσι αφου δεν εχω και αλλη επιλογη τωρα ας χαρω το αγγελουδι μου η μαλλον τα αγγελουδια μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω τα καταφερα να αλλαξω εικονα εστω και στο προφιλ?? :ymparty::ymparty::ymparty:

παντως ας μου πει καποια πως να επισυναψω εικονα στο μηνυμα και να βαλω ενα βιντεακι.ελενακι εσυ μου ειχες πει πως αλλα δεν βρισκω τωρα το ποστ σου δυστυχως!παω να κανω καμια δουλιτσα και ισως βγαλω και καμια βολτα το γιαννη.νοιωθω ενα πτωμα!τα λεμε ελπιζω το βραδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινάκι μου άκου τι θα κανεις για να βάλεις εικόνες και βιντεάκι εδώ.

Λοιπον δεν θα γράψεις στην γρήγορη απάντηση που κάνουμε συνήθως αλλά θα πατήσεις κάτω αριστερά στο τέλος της σελίδας (εφόσον έχεις διαβάσει δηλαδή και την τελευταία δημοσιευση παραβλέπεις το κενό που γράφουμε και κοιτάς αριστερά κατω) την λέξη απάντηση που αναγράφεται (κάτω απ' το προηγούμενη - την είδες;;)

Εφόσον πατήσεις εκεί κάτω από το άσπρο περιθώριο που σου εμφανίζει για μηνυμα έχει ένα μπλε περιθώριο που γράφει επιλογες και προσθήκη συνημμένου. Πατάς λοιπόν προσθήκη συνημμένου και ακριβώς από κάτω σου εμφανίζει ένα λευκο κενό και δίπλα την λέξη αναζήτηση. Την πατάς την λέξη αναζήτηση και σου εμφανίζει τα αρχεία σου. Επιλέγεις το αρχείο σου (εικόνα ή βίντεο) κάνοντας διπλό κλικ πάνω του και σε παει πάλι εκεί που ήσουν πριν πατήσεις αναζήτηση μόνο που τώρα στο λευκό κενό έχει την "διαδρομή" του επιλεγμένου σου αρχείου.

Πατάς προσθήκη αρχειου που βρίσκεται δίπλα από την λέξη αναζήτηση και περιμένεις λίγο. Ή θα στο περάσει και θα φανούν κάτι γράματα δεξια έξω απο το άσπρο περιθώριο που γράφουμε ή που θα σου γράψει πάνω πάνω στην αρχ'ή της οθόνης για ποιο λόγο δεν μπορεί να στο επισυνάψει (αν σου κάνει κάτι τέτοιο πέστο μου να δούμε τι θα κάνουμε).

Αν στο περάσει πατάς υποβολή και θα εμφανιστεί στην κουβεντούλα μας.

Αντε να σε δω! Για κάνε μια προσπάθεια. Βάλε εικόνα και μετά προσπάθησε και το βίντεο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες μου τι κάνετε; Εγώ καταρέω! Είμαι πάρα πολύ κουρασμένη και νοιωθω ότι έχω κάψει ποοοολλλα εγκεφαλικά κύτταρα αυτες τις μέρες. Απ' την δουλειά που έχουμε μπλέξει με την μετακόμιση. Αντε να πάμε Κορωπί να μπούμε σε μια σειρά να ηρεμησουμε....

Ευάκι πολυ καλό το άρθρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Με τον ξάδερφό μου που μιλάω που μένει στην Σουηδία έτσι τα βλέπει κι εκείνος τα πράγματα. Δεν αρκεί όμως να το διαβάσουμε μόνο εμεις αλλά και μερικοι μερικοι που εθελοτυφλουν και μας βυθιζουν σε περισσότερα προβλήματα.

Παναγιώτα μου κουριάγιο κι εγώ νυστάζω πολύυυυυυυυ.

Ρεββεκάκι μου, μια χαρά η ανάπτυξη της Λυδίτσας σου.

Όσο για τα φαγητά όπως σου τα είπε η Ρουλίτσα ΄και σιγά σιγά εφόσον στο επέτρεψε και ο γιατρός δίνε της από τα δικά σου μικρες μπουκίτσες. Μην φοβάσαι. Μικρά είναι, δεν είναι χαζά να πνιγούν.

Μαράκι το κακόμοιρο το σκυλάκι το λυπάμαι και εγώ από το ταρζανάκι σου. :lol::lol::lol:

Μαριεττάκι κι εγώ έχω λίγο άγχος μην πλαντάξει η Σοφούλα στο κλάμα στην βάφτισή της αλλά θα το ξεπεράσουμε εφόσον δεν μπορούμε να το αποφύγουμε όπως πολύ σωστά λές κι εσύ "ότι είναι να γίνει θα γίνει".

Κορίτσια μου σας αφήνω να κάνω καμια δουλειά.

Πιστεύω ότι θα μπω το βράδυ (αναλόγως τα κουράγια μου...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου ευχαριστω πολυ!τα προσπαθησα και λεει πως το αρχειο μου το βιντεακι και οι φωτο που επιχειρησα να βαλω(μια παντα καθε φορα)δεν μπορουν να φορτωθουν στο φορουμ,το λογο δεν τον λεει ομως :roll: τι να κανω?

υπομονη κοριτσακι θα γινει η μετακομιση και θα στρωσουν τα πραγματα.μην αγχωνεσαι για τη βαφτιση θα γινει και την επομενη μερα μικρη σου δεν θα θυμαται τιποτα οποτε μη τρελενεσαι!το κλαμα δεν το αποφευγεις εκτος κι αν η σοφουλα μας βγει φαινομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δε καταλαβαινω αφου στο status εχει αλλαξει η εικονα γιατι στα post μου παραμενει η παλια οεοοο?μισω τη τεχνολογια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι προσπάθησα κι εγ'ω να βάλω φωτο για να δω αν εμένα με αφήσει και δεν μ'αφείνει ούτε εμένα.

Καποιο πρόβλημα απ' το φουρουμ μου φαίνεται οτι θα υπάρχει. Αστο και ξαναπροσπάθησε αύριο μηπως και έχει στρώσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!Τι κάνετε???Χάθηκα λίγο αλλά με τρέχει ο μικρός!Έχει ξεσαλλώσει τελείως!!Πήρε φορά και μπουσουλάει συνέχεια,όπου κι αν τον ακουμπήσω,ακόμα και στο κρεβάτι του! :shock: Σήμερα ήταν όλο γκρίνια και δεν έφαγε τίποτα εκτός από την φρουτόκρεμα...Μάλλον δοντάκια..Αύριο έχουμε εμβολιάκι,να δούμε και πόσο μεγαλώσαμε!Τι ωραία που δρόσισε εδώ μετά τη χθεσινή βροχούλα! :D Επιτέλους!Δεν μ'αρέσει η βροχή αλλά δεν αντέχω την πολλή ζέστη!Σήμερα ήταν ό,τι πρέπει,ήλιος και δροσιά!! :D Χθες πήγαμε ΙΚΕΑ και πήραμε προστατευτικά για τις γωνίες και τις πρίζες γιατί ο μικρός είναι πολύ ταρζανάκι!!Κυνηγάει την γάτα σε όλο το σπίτι κι αν την φτάσει την ζουλάει!! :lol::lol: Καημενούλα γατούλα..

Κατερίνα,η φωτογραφία προφίλ έχει αλλάξει αν πάω στο προφίλ σου αλλά στο φόρουμ έχει μείνει η ίδια,το έχουν πάθει και άλλα κορίτσια πριν κάποιες μέρες..

Εύη,πως είναι η Φλώρα?Εύχομαι καλύτερα!

Μαριέττα,χαίρομαι πολύ που η κοπελίτσα πήρε τον αέρα και ασχολείται με τον μικρό όσο χρειάζεται!

Μαρία,τι κάνει το ταρζανάκι σου εσένα???Την πλήρωσε το σκυλάκι?? :lol:

Ρεββέκα,μπράβο το Λυδιάκι μας,μεγαλώνει!!

Αχ σας διαβάζω όλες που βαφτίζετε τα μικρά σας...εμείς αργούμε ακόμα..την Άνοιξη θα κάνουμε γαμοβάφτιση αν όλα πάνε καλά.Θα τον πούμε Δημήτρη αλλά τον φωνάζουμε Άκη για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι γιατί έχω κόντρα με τον πεθερό! :twisted::twisted::twisted:

Δεν θυμάμαι άλλα να σχολιάσω,συγχωρέστε με!!Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν αντεχω αλο....

Για τεταρτη φορα χαθικαν αυτα που εγραψα........

Τα παραταω για σημερα κοριτσια, ισος ξαναπροσπαθισω αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν αντεχω αλο....

Για τεταρτη φορα χαθικαν αυτα που εγραψα........

Τα παραταω για σημερα κοριτσια, ισος ξαναπροσπαθισω αργοτερα....

Πριν πατήσεις υποβολή,να τα κάνεις ένα copy κι αν χαθούν πατάς το paste και στα ξαναβγάζει!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καταλαβα!καλα τι γκαντεμια ειναι αυτη?τωρα που αποφασισα να βαλω φωτο χαλασε??? :twisted::twisted::twisted::twisted: ανουλα μου τι να σου πω δε ξερω τι να σε συμβουλεψω!εμενα ο μικρος μου βουδας δε κουναει απο τη θεση του και θα καθυστερησει αρκετα απ'οτι τον κοβω.μας βλεπω 12 μηνων να ξεκιναμε να τα κανουμε ολα μαζι.το εχω παρει αποφαση πλεον.να πω την αληθεια στη κατασταση που ειμαι τωρα δεν θα αντεχα να τον κυνηγαω απο πισω!λετε γι'αυτο να καθυστερει το μαναρι μου???μωρε ας μου μπουσουλισει και ας τον κυνηγαω με τη κοιλια χαλαλι του.αυριο εχω ραντεβου να δω το σπορακι μου!κοριτσια ξερετε τι με ειχε πιασει χθες το βραδυ θυμομουν αυτα που περασα στη γεννα και δε μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ!το παιδι κατεβαινε στραβα και δεν με επιασε ουτε στο ελαχιστο η επισκληριδιος!με ακουσανε μεχρι τη θεσσαλονικη,ευη θυμασαι?? :lol::lol::lol::lol::lol: καλα δεν το συζητω για τα ραμματο στο τελος που τα ενιωσα ενα ενα στο πετσι μου!εκει ηταν που φωναξα το περισσοτερο φανταστητε η μανα μου με ακουγε απεξω και ειχε βαλει τα κλαματα...ηθελε να μπουκαρει μεσα.μου ειπε η αναισθησιολογος οτι εχω καποιο προβλημα στη πλατη και δε με πιανει!μου ειχε κανει στο τελος ναρκωση ελεφαντα αλλα εγω τιποτα.μετα μου κανανε και ηρεμιστικη να κοιμηθω αλλα τιποτα τσιτα τα νευρα!τετοιο νευροσπασμα ειμαι πια που δεν με πιανει τιποτα????αχχχχ λετε να ξαναπερασω τα ιδια?βεβαια η αληθεια ειναι οτι προτιμω αυτη τη σπλατερια που εζησα παρα να εχω αναγκη πεθερες κτλπ για 3 μερες μεχρι να αναρρωσω αυτο δεν θα το αντεχα χειροτερα!

πειτε μου εχετε ακουσει τετοια περιστατικα?υπαρχει περιπτωση να ειμαι τυχερη στο δευτερο και να με πιασει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κατερίνα με ανατρίχιασες βραδιάτικα!!!! :shock::shock::shock: Εγώ ήθελα να το παίξω θαρραλέα και δεν ήθελα ούτε παυσίπονα,ούτε επισκληρίδιο....και πέτυχα την ημέρα που το νοσοκομείο εφημέρευε και οι μαίες ήταν κουρασμένες και δεν είχαν καμιά όρεξη να με ακούν! :shock::shock: χτυπιόμουν για να μην τσιρίζω και αυτές μου έλεγαν "πάρε βαθιές ανάσες" έτσι απλά...τι ανάσες ΄έπαιρνα και έκλεινα το στόμα με τα χέρια...ε αν δεν φωνάξεις και λίγο πως να αντέξεις τον πόνο οέο???!!!Τελικά κάποια στιγμή λέω,κάντε μου επισκληρίδιο,δεν γινόταν να μην χτυπιέμαι και να μην φωνάζω!Ε μέχρι να έρθει ο αναισθησιολόγος,μέχρι να μου κάνει 100 ερωτήσεις,μέχρι να με ετοιμάσουν,ρωτάει πόσο διαστολή είχα και λέει η μαία 7,ε τότε λέει ότι είναι να βάλω,το βάζω τώρα.Έγινε η επισκληρίδιος 4 παρά...όταν άρχισα να μουδιάζω κάπως και να ηρεμώ,είχε φτάσει η διαστολή 10 και έπρεπε να σπρώξω!!Ε με την 3η άκουσα και το κλάμα του μπουμπούκου!Το μόνο καλό είναι ότι δεν ένιωσα καθόλου τα ράμματα και μετά για κανένα 2ωρο ήμουν σαν να μην γέννησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...