Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

ρεββεκαι τι κανεις?βρηκες μηπως το κλειδι για να κοιμαται η μικρη??αυτο να κανεις να την κουραζεις να ξεθεωνεται και να την βαζεις αργα για υπνο να δεις ποτε κοιμαται μεχρι το πρωι..τι θα κερασεις αμα κοιμηθεις ολη νυχτα??? :lol::lol::lol: ...εγω θυμαμαι την πρωτη βραδυα που κοιμηθηκε σερι εγω ξυπνουσα καθε λιγο και λιγακι να δω αν ειναι καλα..απιστευτο μου φαινοταν...και ελεγα δεν μπορει κατι εχει παθει το παιδι μου..και πηγαινα και κοιταζα να δω αν αναπνεει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι και γω ετσι κανω!!!

ξυπνησε στις 1.30 και μετα 5.30,οταν ξυπνησε στις 5.30 λεω αχ αντε παλι τι ωρα ειναι 3 σιγουρα!!!μολις ειδα τι ωρα ηταν εκανα χαρες και απο την χαρα μου δεν μπορουσα να κοιμηθω!!!μετα ξυπνησε 7.30!!!

τωρα κοιμαται και εγω κανω τα μαγειρεματα μου και ετοιμαζω το σπιτι για καθαρισμο ενεργειας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Πρώτη μέρα στο γραφείο μόνη μου και μπορώ επιτέλους να σας γράψω με άνεση...η άνεση βέβαια είναι σχετική γιατί έχω φουλ δουλειά. Άντε να δω πως θα τα καταφέρνω μόνη μου - πολύ καιρό είχα να δουλέψω και έχω ξεμάθει.

Έχουν αρχίσει και μου φέρνουν δώρα για τον Νώντα και κάνει πάρτυ ο μικρός. Χθες του έφεραν μια στράτα και όλο το βράδυ έκανε βόλτες και είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!! Έχει γέλιο γιατί έχει μεγαλώσει και στέκεται όρθιος πλέον και περπατάει!Κοντεύει 10 μηνών το αγόρι μου..

Εγώ είμαι αρκετά κουρασμένη και δεν προβλέπω να ξεκουράζομαι καθόλου μέχρι την βάπτιση.

Τα χέρια μου πονάνε που κράταγα μια ώρα την βαφτιστήρα μου την Κυριακή και δεν καθόταν ούτε δευτερόλεπτο ήρεμη. Είναι και 16 μηνών και στρουμπουλούλα...αχ έγινα νονά!! Πολύ χαίρομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!!!πως ειστε?

εμεις περασαμε ενα σ/κ ονειρο κοριτσια μετα απο εναμισι χρονο πηγα σε ενα κλαμπακι με παρεα περασα πολυ ομορφα!πηγαμε πρωτα για φαγητο και μετα συνεχισαμε!αισθανομουν λες και πηγα πρωτη φορα!

η μικρη μου απο τη στιγμη που εβγαλε τα δοντακια ηρεμησε πολυ!

Ρεββεκα μαλλον πρεπει να της κανεις καθε μερα γιογκα! :D:D:D:D

Ευακη πως ειναι το κοριτσακι σου

Μαρακι πως παει με το ταρζανακι σου?

Σας φιλω!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μου παντα αξια και με το καλο και τα δικα σας βαφτισια...υπομονη με την δουλεια...παντα ετσι γινεται λιγο χρονο δωσε στον εαυτο σου και θα πετας... ;););)

στελιτσα καλωπερασαμε βλεπω...χμμμμ...χρειαζεται που και που οχι τιποτα αλλο αλλα καποια στιγμη θα νομιζουμε πως δεν ειμαστε ανθρωποι με δικες μας αναγκες αλλα μονο μαμαδες εργαζομενες συζυγοι και δεν ξερω και εγω τι...που και που ας νοιωθουμε και 20 χρονων δεν πειραζει κανεναν.. ;);)

το ταρζανακι μου κοιμαται τωρα και ηρεμω και εγω το φαγητο ειναι ετοιμο το σπιτι ετοιμο..αρα εγωωωω....κααααααθομαιιιιι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!

Βρε Μαριετακι χακερ σε εκανα βραδυατικα ρε.. :oops::oops::oops: οκ...θενκς για την απαντηση!!! :mrgreen:

Πωσ ειστε;;;εμεις με μυξουλες και γκρινια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγενια παντα αξια νονα, με το καλο και τα δικα σας βαφτισια..

Μαρακι ασε σημερα πολυ το ευχαριστιεμε που εχει δροσουλα, το προι να φανταστιτε εφτιακξα το αγαπημενο μου τσαγακι και το απολαφσα στο μπαλκονι (μαζι με τσιγαρακι βεβεα) :oops::oops: ....

Εγω σημερα θα φτιαξω μπριζολες στην γαστρα αλλα η Φλωρα δεν τις τρωει και δεν ξερω τι να της φτιαξω ρε γμτ. :-?:-? Εχθες το σνιτσελ το εφαγε αλλα ηταν και το μονο που εφαγε ολη μερα :?

Γενικα ειναι καλα και αρχισε τις ταρζανιες παλι αλλα αυτην την εβδομαδα θα την κρατισω στο σπιτι να ξεκουραστει...

Ρεββεκα ειδα την Λυδια στο FB, τιφλα να ειχει ο Μιχαλακης............Ο Jackson βρε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τελια κινιση το μουνβαλκ.....

Παω ξιπνισε το μικρο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια παντα αξια!!!!καλη αρχη στην δουλιτσα!!!

ευη την ειδες χαχαχα τι γελιο αυτο το παιδι μου!!!!

τωρα ακομα κοιμαται!!!θα ξυπνησει θα φαει φρουτακι και μετα βολτα!!!αααααχχχχ αυτη ειναι ζωη!!!!

στελλακη μπραβο αν μπορεις να το κανεις πιο συχνα αλαζει η διαθεση σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν περάσει ήδη τρεις εβδομάδες δουλειάς απλά μεχρι τώρα είχα και την αντικαταστάτρια και όταν γινόταν πανικός με βοηθούσε. Τώρα να δούμε τι θα γίνει..

Και εγώ θέλω να δροσίσει λίγο - βαρέθηκα την ζέστη και ειδικά τώρα που δεν κάνω μπάνια σητν θάλασσα..δεν έχω και ρούχα και πρέπει να πάω να ψωνίσω. Τι όμως ? Φθινοπωρινά? Και να λιώνω? Σοβαρά προβλήματα έχω!!

Έυη μου χαίρομαι που η Φλώρα είναι καλύτερα - σιγά σιγά θα αρχίσει να τρώει κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν περάσει ήδη τρεις εβδομάδες δουλειάς απλά μεχρι τώρα είχα και την αντικαταστάτρια και όταν γινόταν πανικός με βοηθούσε. Τώρα να δούμε τι θα γίνει..

Και εγώ θέλω να δροσίσει λίγο - βαρέθηκα την ζέστη και ειδικά τώρα που δεν κάνω μπάνια σητν θάλασσα..δεν έχω και ρούχα και πρέπει να πάω να ψωνίσω. Τι όμως ? Φθινοπωρινά? Και να λιώνω? Σοβαρά προβλήματα έχω!!

Έυη μου χαίρομαι που η Φλώρα είναι καλύτερα - σιγά σιγά θα αρχίσει να τρώει κανονικά.

καλη αρχη μονη σου τοτε στη δουλιτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ρε κοριτσια???το διαλισαμε το μαγαζι?αα μαριετα μου φαινεται θα σου παρουμε τον τιτλο της ξεσηκωστρας!απο το πρωι τωρα τελιωσαμε τις δουλειες και ειμαι κομματακια.ο αντρας μου τωρα φτιαχνει μια πιτσα με τον γιαννη οποτε βρηκα χρονο.παω να κανω ενα μπανακι και μετα θα προσπαθησω να ξαναμπω!(τις δουλειες με βοηθεια τις εκανα ε???μη βαρατε! [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες, ελπίζω να ειστε όλες καλά! εμείς τα γνωστά μας, καλά πάντως! μπήκα να διαβάσω τα νέα σας αλλά μόλις με πήραν τηλ. και μου έρχονται επισκέψεις... πάω να τους υποδεχτώ λοιπον και ελπίζω να καταφέρω να ξαναμπώ. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ κοριτσια αμα σας πω τι μου εκανε μολις!παντα το απογευμα του δινω ενα μπισκοτακι να φαει μονος του .αυτες τις μερες τον εχω κανει χρυσο να πιασει το μπιμπερο εστω του νερου να πιει μονος τουαλλα φυσικα αυτος αρνιοταν πεισματικα. τον βαζω λοιπον στο καρεκλακι του του δινς το μπισκοτο του (χαρα αυτος εννοειται)του ανοιγω και το καπακι του μπιμπερο και του λεω"μετα πιες και νερακι"τρωει λοιπον το μπισκοτο και μετα πιανει ο κυριος το μπουκαλι του το βαζει και ελαφρως ανασηκωμενο να μη τρωει αερα και αρχιζει και πινει για ωρα! :evil::evil::evil::evil::evil::evil: ειναι μεγαλο καθαρματακι ο γιοκας μου τελικα!! :twisted::twisted::twisted::twisted:(ενοειται οτι αυτα τα εκανε νομιζοντας οτι λειπω,τον κρυφοκοιτουσα πινω απο το καναπε)να δειτε πυ αυτος κατεβαινει το βραδυ απο τη κουνια του βγαινει και για ποτακι και σε μας κανει οτι σε μας κανει τον πολλα βαρυ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια παντα αξια!!!!!!!

Κατερινα στειλε κανενα κομματι πιτσας κι απο δω!!ο αντρας σου θα φτιαχνει τελειες μαλλον πιτσες,αληθεια παραγγελνετε καμια φορα; 8-)8-)

ρε συ!!! βαλε καμια φωτο του Γιαννακη να τον δουμε επιτελους μεγαλο!!!αμα πια!!!! :lol::lol:

Στελλα θελω κι εγω ποτο εξω :roll::roll::roll: μπραβο που βγηκατε!! και μπραβο που περασατε καλα!!!

Ρεβεκκα νιωθεις καλυτερα με την γιογκα τωρα που εχεις ξεκινησει;

Φλωριτσα τι κανεις αγαπη μου;να μη κουραζεσαι και να τρως το φαγακι που σου φτιαχνει η μανουλα...εισαι και τυχερη γιατι η μαμα ειναι και καλη μαγειρισσα και ζαχαροπλαστισσα!!!

Εμεις τωρα γυρισαμε απο το Παιδων,ευτυχως Θεε μου ολα καλα με το κεφαλακι του μπεμπη..δε θα χρειαστει να ξαναπαμε...εκλεισε η προσθια πηγη,αλλα οι ραφες ειναι ακομα ανοιχτες κι αυτο ειναι φυσιολογικο...ο μικρος ομως δε γουσταρε τον γιατρο καθολου(κι ειναι τοσο συμπαθητικος!!!) κι εκλαιγε...

γυρισαμε σπιτι και μου αρεσει που μπουμπουνιζει και βρονταει εξω κι εμεις ειμαστε στο σπιτακι μας!!καιρο ειχαμε τετοια ωρα να ειμαστε σπιτι..μας τρωνε οι βολτες για χαρη του παιδιου!!

σημερα η κοπελα ζωγραφισε!!!εφαγε ο μικρος το φρουτακι του,επαιξε μαζι της πολυ ωρα,κοιμηθηκε και μαζι του κοιμηθηκε κι η νταντα του :shock::shock::shock: της ειπα να κατσουν στο δωματιο του μιας κι ειχε πιο δροσια σημερα απο κει κι ειχε παρει κι ενα βιβλιο για να διαβαζε,γιατι ηταν η ωρα να κοιμηθει το μωρο και το μωρο νανουριζοταν μονο του οπως παντα και μαλλον κοιμησε και την νταντα του!! =))=))=))=)) εγω σιδερωνα και μαγειρευα και παω να δω τι κανει το μωρο και βλεπω και τα δυο μωρα να ειναι στην αγκαλια του Ορφεα!!με επιασαν τα γελια...πρεπει να κοιμηθηκε καμια ωρα!!!(η νταντα ε!!),μετα τον εκανε μπανιο,τον ταισε και τον αποχαιρετησε...της ειπα αυτες τις μερες απο αυριο να κατσει σπιτι της για να διαβασει επειδη δινει εξετασεις την Δευτερα κι επειδη θελω αυτες τις μερες να ειμαι μονη μου με το μωρο μιας και απο Τριτη γυρναω στο γραφειο...ναι!!ειπαμε θα κανω κοπανα την επομενη της βαπτισης...αλλιως δε θα με ελεγαν Μαριεττα!!!

συγνωμη για το μεγαλο ποστ...θα σας δω αργοτερα!!!!!! φιλια σε ολες τις μαμαδες και σε ολα τα μωρα (στην πιστα και μη!!)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δικιο μαριετα παω να προσπαθησω τωρα να βαλω φωτο.ναι φτιαχνει τελειες πιτσες σαν ιταλος που ειναι!θα κανει μια με τσενταρ και μια κλασικη!ρε συ δεν ηξερα οτι θα πηγαινατε στο παιδων ολα καλα ομως απ'οτι καταλαβα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δικιο μαριετα παω να προσπαθησω τωρα να βαλω φωτο.ναι φτιαχνει τελειες πιτσες σαν ιταλος που ειναι!θα κανει μια με τσενταρ και μια κλασικη!ρε συ δεν ηξερα οτι θα πηγαινατε στο παιδων ολα καλα ομως απ'οτι καταλαβα :D

ολα καλα Παναγιτσα μου κι ηρεμησα....ειχαμε παει μια φορα τον Μαρτιο μετα απο παροτρυνση της παιδιατρου και τωρα ξαναπηγαμε για μια επανεξεταση....καποια στιγμη το ειχα ανακοινωσει,αλλα με το μπουρου μπουρου θα το ειχες χασει....

φαε και για μενα ενα κομματι και απο τις δυο!!! στον μικρο θα δωσετε;

το εμβρυακι σου τι κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γλυκα!!!

παω για υπνο :D:D:D ειπα να πω μια καληνυχτα!!!

δεν καθομαι πολυ στο κομπιουτερ ωσπου να βρω απο τι προερχεται αυτη η ζαλαδα!!!

αυριο επιτελους παω γιατρο!!!εξετασεις οφθαλμιατρο ορλ...και την μικρη επισης παιδιατρο!!!

μαριετακι τελεια βρε!!!!χαιρομαι πολυ που ολα ειναι οκ!!!μπραβο!!η γιογκα φυσηκα με βοηθαει και μενα αλλα και την λυδια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γλυκα!!!

παω για υπνο :D:D:D ειπα να πω μια καληνυχτα!!!

δεν καθομαι πολυ στο κομπιουτερ ωσπου να βρω απο τι προερχεται αυτη η ζαλαδα!!!

αυριο επιτελους παω γιατρο!!!εξετασεις οφθαλμιατρο ορλ...και την μικρη επισης παιδιατρο!!!

μαριετακι τελεια βρε!!!!χαιρομαι πολυ που ολα ειναι οκ!!!μπραβο!!η γιογκα φυσηκα με βοηθαει και μενα αλλα και την λυδια!!!!

καληνυχτα Ρεβεκκακι!! να κανεις εξετασεις,μαλλον αυχενικο ή τιποτα μυωπια αν εχεις...παντως ο γαμπρος μου που ειναι οφθαλμιατρος μου ειχε πει οτι στην εγκυμοσυνη πεφτουν καπως οι βαθμοι μυωπιας και μετα τον τοκετο επανερχονται στα πρωτα επιπεδα..αλλα εγω πιστευω οτι ειναι αυχενικο,μιας και πασχω χρονια απο αυτην την βλακεια...

φιλια σε σενα και στο Λυδιακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβεκκα,αν εχεις κοψει το κρεας που ελεγες και θηλαζεις ετσι κι αλλιως,μηπως σου λειπει σιδηρος και για αυτο ζαλιζεσαι...τουλαχιστον παρε σιδηρο που επαιρνες στην εγκυμοσυνη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα κι εγώ να διαβάσω τα νέα σας αλλά δεν θα μείνω γιατί είμαι κομμάτια.

Σας καληνυχτώ λοιπόν και θα τα πούμε αύριο εκτενέστερα.

Να ευχηθώ μόνο στην Ευγενία μας πάντα άξια και με το καλό και η βάφτιση του γιόκα της!

Και να συμφωνήσω με την Μαριέττα που αγαναχτεί με το Κατερινάκι μας που δεν βάζει μια φωτο του Γιαννάκι να τον δούμε πως μεγάλωσε και να τον καμαρώσουμε.

Αλήθεια βρε Κατερινάκι αμιαν πια! Θέλουμε Γιαννάκι - θέλουμε Γιαννάκι!

Που την βρίσκω την όρεξη Παναγία μου. Αντε σας αφήνω πολλα είπα.

Πάω να ξεραθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαριεττα εγω πιστευω πως αυτα μονο σε σενα συμβαινουν...ρε να την παρει ο υπνος την κοπελα...τι επαθε...της ειπες τιποτα μετα???χαχαχαχαχχαχαχαχαχα ειλικρινα σε φανταζομαι να ανοιγεις την πορτα να την βλεπεις να κοιμαται και να γουρλωνεις τα ματια και να μην ξερεις τι να κανεις...να βαλεις τα γελια να θυμωσεις να απελπιστεις????τι να κανεις???παρεπιπτωντος....ΜΟΡΦΕΑ τον λενε τον ανθρωπο οχι ορφεα...ο ορφεας ηταν της μουσικης ο μορφεας του υπνου...(τωρα το παιζω εξυπνη ασε με να τα πω :-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B )

ουτε εγω θυμαμαι να ειχες πει τιποτα για γιατρο(ομαδικο αλτσχαιμερ)...τι ειχε καλε το παιδι και το ετρεχες στους γιατρους??τελος καλο ολα καλα παντως...

κατερινα ελα ρε μην λες για φαι και πιτσα και εγω θελωωωωω....πρεπει να σας πω πως εκοψα το βραδυνο και τις ατασθαλιες...τερμα τα τσιλιμπουρδισματα κοριτσια και κατι παει να γινει σε σχεδον μια βδομαδα εχασα 2 κιλα...εχω ακομα.....ναι...δεν λεω μην το γρουσουζεψω...χιχιχιχιχι

νατασσακι γεια σου και αντιο σου....βαλε μια ψηφο ακομα στην καλπη ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσακι γεια σου και καληνυχτα μαζι ενα πραγμα!!!

Μαρια λες να τραβαω τα προβληματικα στοιχεια; :lol::lol: οχι μωρε,η κοπελα μαλλον γλαρωσε απο το βιβλιο που της προτεινα να διαβασει,παρεπιπτοντως ειναι πολυ καλο:ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΝΤΙΟ ο τιτλος της Πασχαλιας Τραυλου....περισσοτερα στο οπισθοφυλλο :lol::lol::lol:

απλα διαβαζει γιατι δινει εξετασεις για πιστοποιηση βρεφονηπιοκομου για να μπορει να εργαστει και σε δημοσιο φορεα...αλλα μαλλον κι ο μικρος την ξεκανε :lol::lol: ε! να ακους και το νανουρισμα του μπεμπη,δε θες και πολυ..μπηκα να δω τον μπεμπη,ειδα απο μακρυα οτι κοιμοταν και λεω σιγα στην κοπελα:κοιμηθηκε!!εστριψα το προσωπο μου γιατι ο τοιχος με εμποδιζε να την δω...εβλεπα μονο τα ποδια της και τι να δω!! η ωραια κοιμωμενη στην αγκαλια του Μορφεα!!!!!!!!!!!!!!!(μου αρεσει να με διορθωνουν!!!! :)):)):)):-ss:-ss:-ss:oops::oops::oops:[-([-([-(:ymtongue::ymtongue::ymtongue::-B:-B:-B

δε σκεφτηκα τιποτα αλλο παρα αν ημουν στην θεση της το ιδιο θα εκανα,αφου ετσι κι αλλιως το μωρο ειχε στην επιβλεψη της...αλλο εγω αν σιδερωνα,μαγειρευα,καθαριζα το μπανιο,μαζευα την κουζινα...ειχε πλακα!!!της ζητησα παντως να ειναι εκεινη μονο στην βαπτιση που θα με βοηθησει να γδυσω και να ντυσω μετα τον μπεμπη...ουτε μανες,ουτε κουνιαδες,ουτε αδελφες και ξαδελφες...και το δεχτηκε...θεωρω οτι ο μπεμπης που την γνωριζει ηδη καλα θα ειναι πιο ηρεμος μαζι της και μαζι μου,παρα δεκα ατομα απο πανω μας την δυσκολη ωρα εκεινη!! για μενα ειναι το πιο δυσκολο κομματι σε καθε βαπτιση...ολοι καθονται και κοιτανε ποσο γρηγορα και καλα θα γδυσεις και θα ντυσεις το παιδι σου....αυτο με αγχωνει γιατι αν κλαιει κιολας, χεστα κι αστα!!!

τι εκανε σημερα ο αητος μας;; :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω μωρε κοιτα να δεις που τελικα δεν θα χρειαστει το κασετοφωνακι... :-*:-*:-*:-*:-*:-* και εγω το ιδιο νομιζω για την βαφτιση..και φυσικα το ποσο νευριαζω οταν δεν αφηνουν την μαμα να κανει την δουλεια της δεν λεγεται...αμα χωθει η δικια μου εκεινη την ωρα εεε ρε γλεντιαααααα....εισαι ετοιμη με την βαφτιση???ψυχολογια?αγχος?

το παιδακι μου ειναι μια χαρα..σημερα πηγαμε στην δεσποινα(την γειτονισσα που θα γινοταν κουμπαρα αλλα η αγαπημενη ειχε αλλη αποψη?)τα παιδια ευτυχως βρηκαν αλλο σπιτι και εφυγαν απο κει και σημερα ηπιαμε μαζι καφε..μονη μου τον ηπια δηλ.αφου εκεινη ειναι εγκυος..αλλα το ποσο το ευχαρηστιθικα δεν λεγεται...σχεδον χρονο ειχαμε να βρεθουμε ετσι..φυσικα ειχα τον μανολη μαζι και η δεσποινα εχει ενα σκυλακι...ενα θα σου πω απο ενα σημειο και μετα η ζιζελ πηγε και κρυφτηκε κατω απο το γραφειο που δεν την εφτανε ο δικος μου...εχω και εγω δυο σκυλια αλλα δεν τα βαζω μεσα γιατι ειναι μεγαλα και θα του δωσουν καμια πατημασια και δεν θα ξερει απο που του ηρθε..μεχρι να μεγαλωσει λοιπον λιγο τους εχουμε φτιαξει ενα χωρο στην αυλη και τα εχουμε εκει...αλλα ετουτο ειναι μικρο και πηγαινε ο δικος μου και της ζουλαγε την μουσουδα της τραβουσε τα αυτια της εβαζε το χερι του στο ματι της και της τραβουσε τα βλεφαρα και αυτη η ψυχουλα καθοταν και τον εγκυφε μωρε...το λυπηθηκα το σκυλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια την κανω...σας αγαπω αλλα δεν την παλευω...αντε πηγαιντε και εσεις σιγα σιγα...

καληνυχτα ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε ολοι μικροι μεγαλοι...θα τα πουμε αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καημενο το σκυλακι!!! θα τον βλεπει και θα φευγει :lol::lol::lol:

τι ωραια να τα λες μετα απο τοσο καιρο!!μπραβο βρε Μαρακι,αντε τωρα θα εχεις και παλι κοντα την φιλη σου και θα νιωθεις διαφορετικα!!! και θα την συμβουλευεις για την εγκυμοσυνη της...ειναι το πρωτο της μωρακι; ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!

απο ψυχολογια καλα ειμαι,με πιανουν λιγο οι ντροπες μου...αλλα τωρα που το σκεφτομαι,πιο πολυ ντρεπομουν οταν ημουν νονα...

ο,τι ειναι να γινει,θα γινει...ετσι λεω παντα...τον μικρο μονο φοβαμαι που μαλλον θα κλαιει...λιγο ο κοσμος που θα πεσει πανω του,λιγο ο παπας,δε θελει και πολυ ενα μωρακι...ξερω γω;

ρε συ!! εψαχνα τοσο καιρο εναν πρωην μου που ειναι φωτογραφος απο την Θεσσαλονικη...εβαζα στο face το ονομα...τιποτα...κατι με ειχε πιασει να τον δω πώς ειναι τωρα!!μιλαμε καιρο τον εψαχνα...και τον βρηκα!!!δεν εχει αλλαξει και γαμωτο κατι με επιασε...Ευη σου ερχομαι!!!!! μαλλον πρεπει να κατσω στα αυγα μου....ενταξει κοριτσια,θα συνελθω απο Τριτη...ερχεται η ψυχρολουσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...