Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Παναγιωτα εψαχνα την ερωτηση σου και την ανακαλυψα στο προηγουμενο θεμα μας!!

το κασετοφωνακι μαλλον ειναι δημοσιογραφικο,δε θυμαμαι,θα την ρωτησω την αδελφη μου και θα σου πω τι εκαναν κι εκεινοι...παντως κοριτσια,θυμαμαι που η νταντα της ανιψιας μου ηταν ολη μερα στην τηλεοραση κι η μικρη επαιζε μονη της και η γυναικα δε της μιλουσε καθολου...κατι ειχαν υποψιαστει ο γαμπρος μου με την αδελφη μου γιατι οταν γυρνουσαν απο την δουλεια,η μικρη πηγαινε κατευθειαν στην τηλεοραση και τους εδινε το κοντρολ...οταν ειδαν την καμερα,τους γυρισε το κεφαλι και της ειπαν με τροπο να μη βαζει την μικρη στην τηλεοραση και καλα κι εκεινη βεβαια αρνηθηκε οτι την εβαζε...

παντως κοριτσια σημερα την ευχαριστηθηκα την κοπελα κι ο μικρος ακομα περισσοτερο!! ηρθε το πρωι,εφυγα για ψωνια κι οταν γυρισα παιζανε μαζι,του ετοιμασα το φρουτο,τον ταισε,δεν το εφαγε ολο,αλλα οκ...παιξανε ξανα,εγω εκανα δουλειες,κοιμηθηκε,τον εκανε μπανιο μετα και τον ταισε...και το εφαγε ολο...εγω ημουν στην κουζινα για να μη με βλεπει ο μικρος..κι οταν την χαιρετησαμε της εστελνε φιλακια και της εκανε γεια!!μετα ομως κουρνιασε στον ωμο μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

τον εμαθε να χτενιζει τα μαλλακια του και τον εβαλε και περπατησε σημερα αρκετη ωρα!!

με ποναει η μεση μου!!!!!!νομιζω οτι θα παθω λουμπαγκο!!!

δεν εχω προλαβει να σχολιασω τα δικα σας,ζητω συγνωμη,αλλα ειμαι πτωμα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ νατασσουλα συγκηνηθηκα..πως και πως περιμενω και τα δικα μας..μωρε τι ομορφες στιγμες μακαρι τετοιες να εχουμε μονο...

φυσικα και συνεχιζει και μαλιστα τωρα πια δεν χρειαζεται και να τον καλεσεις οταν θελει να παει καπου παει περπατωντας βεβαια καποια στιγμη πεφτει γιατι δεν ειναι και της υπομονης αλλα τρεχει και ετσι χανει την ισσοροποια του..αλλα και με την στρατα του ειναι πλεον θαραλεος και πιανεται και φευγει χωρις να τον περνει η κατηφορα...αν συνεχισει ετσι μεχρι τα γενεθλια του τον βλεπω να μην χρειαζεται μπουσουληματα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσακι κι εμεις ετοιμοι ειμαστε σχεδον,μενει να παρω μπαλονια (ο δικος μας παπας μας αφηνει :lol::lol: ) ...εγω δεν εχω δωσει προσκλητηριο στον αδελφο μου ακομα,οποτε εγω πρεπει να ντρεπομαι πιο πολυ απο σενα :lol::lol::oops::oops: ..και ποτε να προλαβω;την περασμενη εβδομαδα γυρισαν απο διακοπες,μετα ετρεχαν κι εκεινοι με διαφορα,Σαβ/κο φυγαμε εμεις...ελπιζω να ερθουν :-?:-?:-ss:-ss:lol::lol:

τραπεζι τελικα κλεισαμε στο μαγαζι που ηθελα,αλλα το βραδυ κι οχι μετα την βαπτιση,ηταν ηδη απο καιρο κλεισμενο με αλλη βαπτιση,παντως θα ειναι πολυ στενος ο κυκλος,οποτε θα μαζευτουμε καμια 30ρια ατομα...

πωπω!! η μεση μου λες και θα σπασει!!!τωρα ξαφνικα νιωθω μια πιεση στο κεντρο της μεσης,αλλο πραγμα!! κι ο μικρος με εχει πεθανει στις αγκαλιες αυτες τις μερες και δεν αντεχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττακι μου ειδες???ολα μια χαρα πανε..εχεις ηρεμησει τωρα καθολου?

Μαρακι ναι σημερα ενιωσα διαφορετικα και πιο ηρεμη μεσα μου για το μωρο και την κοπελα!!

αφου να σου πω σκεφτομαι να μη χρησιμοποιησουμε κασετοφωνακι,γιατι τωρα ντρεπομαι,αλλα ο Μανος επιμενει τουλαχιστον τις πρωτες μερες...

Ο Μανωλιος δε χρειαζεται μπουσουλημα!ο Μανωλιος ειναι αετος με φτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ξυπνησε και καθως εσκυβα στο κρεββατακι του να του δωσω την πιπιλα,με πεθανε η μεση μου..μαλλον απο το σκυψιμο στο κρεββατι του και απο το αλλαγμα εχω ψοφησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της ηλικιας ειναι η μεση και ασε τις δικαιολογιες :lol::lol::lol::lol::lol: ...βαλε τον μανο να σε τριψει λιγακι ας κανουν και αυτοι κατι..αμαν πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της ηλικιας ειναι η μεση και ασε τις δικαιολογιες :lol::lol::lol::lol::lol: ...βαλε τον μανο να σε τριψει λιγακι ας κανουν και αυτοι κατι..αμαν πια...

τωρα τον εβαλα να με τριψει,κι επειδη ειναι ξαπλα στον καναπε,βαριοταν να σηκωθει και με εκανε με τα δαχτυλα του και με πιεσε και με σουβλιζε ο πονος...του λεω χριστιανε μου βαλε ολη την παλαμη να ειναι πιο μαλακο το τριψιμο και μου ειπε αν θες ελα στο κρεββατι....αντε βγαλε ακρη...ο καθενας κοιταει τον κωλο του :evil::evil: να μου πεις τι ηθελε ο ανθρωπος!! αλλα ετσι οπως ειμαι εγω τωρα,αν εκανα και sex,την Κυριακη θα με πανε σηκωτη την μανα!!!!!!!!

κοριτσια δε μπορω να καθησω στην καρεκλα,μαλλον παω να ξαπλωσω...δε λεω ακομα καληνυχτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν κάνω τραπέζι. Θα μαζευτούμε σπίτι οι γονείς μου, η πεθερά μου, η κουνιάδια μου με την οικογένεια της και 6 ζευγάρια που είναι κουμπάρια μας (ναι! Εχουμε πολλά κουμπάρια!) και θα έχω στήσει τραπέζια ή στην πυλωτη ή στην ταράτσα αναλώγως τον καιρό και θα παραγγήλουμε να φάμε. Απλά και όμορφα. Δεν είχα διάθεση για πολλά πολλα.

Στα γενέθλια της μικρής που πλησιάζουν πρώτα ο Θεός θα το κάψουμε

Μαράκι σίγουρα στα γεννέθλια του θα τρέχει όχι απλά θα κάνει βήματα!

Μαριετάκι πάρε κανα παυσίπονο για την μέση ρε συ. Δεν παλεύεται ο πόνος αυτός.

Από τις αγκαλιές του μικρού είναι.

Στέλνει φιλάκια ο σκατούλης; Τι γλυκό!!!! Εμένα δεν το κάνει ακόμα. όποτε της στέλνω εγώ για να το μάθει με κοιτάει με νάζι και γελάει μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να πας να ξαπλωσεις και αστον να κανει οτι νομιζει..βρε απο το ολοτελα καλη και η παναγιωτενα που λεει και η παροιμια...

εγω παντως την κανω...ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε τσουπρες...καληνυχταααα

υγ.μια χαρα νατασσα και εγω πολυ θα το ηθελα να καναμε κατι τετοιο αλλα εδω περα δεν εχουν μαθει σε τετοια..τα θελουν ολα..κανονικοτατα..

σας αφηνωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δειτε μια φωτογραφια...δεν ειναι τρομερη!!!!

καθε φορα που την κοιταζω,συγκινουμαι απιστευτα...μια εικονα χιλιαδες συναισθηματα...mother-of-india.jpg[/attachment:gx6wtlp6]

post-9608-13873937740587_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πας να της πεσεις κι εσύ Μαριεττάκι μην σκεβρώσεις στην καρέκλα λέω εγώ;

Να πάω κι εγώ να ξαπλώσω μπας και κοιμηθώ (παρ' όλο που δεν νυστάζω) γιατί το πρωί δεν θα έχω σηκωμό.

Ευτυχώς που έχω την Σοφούλα πλέον και με ξυπνάει (ξυπνητήρι έχει αυτό το παιδί μέσα του...) 6.15 σηκώνεται όρθια στην κουνια της και φωνάζει μαμα μαμ. Έτσι σηκώνομαι την παίρνω αγκαλίτσα και πάμε της φτιάχνω το γάλα της και όσο το πίνει ξανακοιμάται (ευτυχώς) και ετοιμάζομαι κι εγώ πλέον για την δουλειά.

Αντε λοιπόν κοπέλα μου πάμε για ύπνο.

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερή φωτογραφία... την είχα δεν πριν πολύ καιρό...

Κορίτσια είμαι ψόφια...

Ρουλάκι καληνύχτα και σε σένα. Καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EEEEEE ολες τωρα θα φιγετε?????

Μαριεττα τι επαθες πουλακι μου, πονας???? Μην στεναχοριεσε απο τον πονο θα ειναι..... :lol::lol::lol:

Σας επιασε η δροσια εεεε???? Βαρδαρης φισαει με τις κριαδες μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.....

Βρικα αυτο στο FB μου αρεσε πολυ και ειπα να σας το βαλω να το διαβασετε.....

Anika Koulia♥

Μαντμαζέλ, κοινοβουλευτισιόν χοντροκλεψιόν γκαραντί, απατεών αλέ ρετούρ και μίζα ντούμπλε φας.

Γκραν σουξέ, κι από μανζέ γκουρμέ... εξοπλισμέ, ζιμενσέ, χρηματιστίκ, βατοπεδουάρ, ολυμπιάντ, ασφαλιστίκ κασέ και ζενερέλ φαταούλ αχορταγιέζ!!!

Εμείς, ψηφοφορέλ γκραν μαλακιστίκ ξεφτίλ!

Τώρα, μέσα στο μαιζόν εγκλειστίκ, τρε μπατίρ, καταστασιόν απελπιστίκ, πολύ κοντά σε πεζοδρομουάρ βιζιτέ!!!

Σακ βουαγιάζ

Εδω βρεχει!!!!!!!!!!! Γιουπιιιιιιιιι δροσια..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω σαν πολυ δεν εχετε χαλαρωσει???ουτε σελιδα δεν γεμιζουμε πια???με την καινουρια χρονια πρεπει να εχουμε αλλαξει και θεμα και τιτλο..

καλημερα ειπα?δεν ειπα...καλημερα στις πιο ομορφες μανουλες της ελλαδας(δεν λεω του κοσμου μην το παρουμε και πανω μας..)και στα πιο ομορφα μωρα του κοσμου..(αυτα δεν πειραζει ας το παρουν πανω τους) :P:P:P

ευη νομιζω πως ηρθε ο καιρος να σε μισησω και να σε ζηλεψω...και τι δεν θα εδινα τωρα για ενα μαυρο συννεφο(βασικα για ενα οποιοδηποτε συννεφο) για μια ψιχαλα για ενα μπουμπονητο..κατι που να δηλωνει πως κοντευει να βγει ο σεπτεμβρης και οι 30 βαθμοι στο θερμομετρο ειναι απλα αυτοκολλητο και οχι η πραγματικοτητα... :?:?:?:? η φλωρα τι κανει σημερα??

τι τρωτε σημερα κοριτσια?εγω κανω γεμιστα οποτε ολοι θα βολευτουμε... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες!!!!

εγω οπως καταλαβαινετε 10.30 ειμαι στο κρεββατι για νανακια!!!!

η μικρη κοιμηθηκε καλα εχτες μονο 2 φορες ξυπνησε :D

μετα την γιογκα και τις φιγουρες αλα μαικλ τζακσον ξεραθηκε στον υπνο!!!!!!

μαριετα αυτη η φωτο ειναι φοβερη,εχω δει αλλη μια που θηλαζε το παιδι της και ενα κατσικακι :o

ευη μου πως ειναι η μικρη φλωρα???καλημερα!!!

σημερα τι εχει το μενου??εμεις φακορυζο!!!!

δεν ξερω τι να μαγειρευω πια εχω στερεψει απο ιδεες!!!!

καλημερα στις εργαζομενες του γραφειου και του σπιτιου!!!

μαρακη καλημερα μολις πατησα υποβολη ειδα το μυνημα σου!!!γεμιστα εεε??καλη ιδεα!!!

και δω ζεστη εχει αλλα αλοπροσαλη!!!το πρωι και το βραδυ τουρτουριζεις και ολη μερα καιγεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...