Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Μπράβο το Σοφάκι μας που συνήλθε!!!!

Ρουλάκι,αυτό με τον ύπνο το είχα εφαρμόσει μια περίοδο και έπιασε αν και ταλαιπωρήθηκα αρκετά...μετά έκανε εμβόλιο και μου το χάλασε...έχει 2 μέρες τώρα που άρχισα ξανά την μέθοδο γιατί έχει φτάσει 9 κιλά και τα χέρια μου δεν αντέχουν άλλο να τον κουνάω,απλά τον θηλάζω και τον βάζω στο κρεβάτι ξύπνιο και του χαϊδεύω την πλατούλα μέχρι να κοιμηθεί ή χτυπάω απαλά με ρυθμό στον πωπούλι του και αποκοιμιέται!Ελπίζω να στρώσουμε σύντομα...

Τηλεόραση δεν βλέπει,μόνο τα σαββατοκύριακα τον αφήνω μισή ωρίτσα όταν έχει την εκπομπή στο Αλτερ με τα τραγουδάκια.

Από ύψος δεν είμαστε ψηλοί,ο άντρας μου 1,76 και εγώ 1,60,μπορεί να παίζει ρόλο ότι μέχρι πριν 2-3 μήνες μας μετρούσε άλλη παιδίατρος ενώ τώρα μας μετράνε με άλλον τρόπο...Γεννήθηκε 49 εκ. ήμασταν ως τώρα στο 50% και τώρα μας βγάζουν μια καμπύλη κάτω αλλά τώρα που το σκέφτομαι φταίει ο τρόπος μετρήματος... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κουκλάρες και παιδάκια!!!

Απίστευτο δεν είναι? Αύριο ξεκινάνε τα γεννέθλια!!! Μαράκι να τον χαίρεσε τον Μανωλιό σου!! Να τα εκατοστήσει και να τον δεις όπως επιθυμείς!! Να έχει πάντα υγεία και πολύ πολύ ευτυχία στην ζωή του..

Εμείς το γιορτάσαμε χθες... ο Νώντας ξεράθηκε απο τις 8:30 το βράδυ και ξύπνησε 8.30 το πρωι. Πάλι καλά γιατί είχα που είχα το τρέξιμο μου, αν είχα και τον Νώντα θα έπεφτε για ύπνο στις 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΩΛΙΟΟΟΟΟΟ!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Να τον χαίρεσαι Μαράκι, υγεία να έχει πάντα και το Μανωλιό μας και εσείς για να καμαρώνετε τα κατορθώματά του!

Αλήθεια ούτε εγώ το πιστεύω ότι πέρασε ένας χρόνος... πότε βρε είμασταν εδώ και τα λέγαμε για τα άγχη της εγκυμοσύνης, πότε περιγράφαμε τη γέννα μας και να τώρα που έφτασαν τα πρώτα γενέθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΝΩΛΑΚΗ!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Μαρια μου να χαιρεστε τον κουκλο σας κ να τρελαινεστε με τα καμωματα του!!!!

Πω πω πως περναει ο καιρος κ ξεκινησαμε ηδη να γιορταζουμε τα πρωτα γενεθλια!!! Δεν μπορω να το πιστεψω ακομα!!!! Αντε τωρα με το καλο το σπορακι μας κ μακαρι να κανουν την εμφανιση τους κ αλλα πολλα μικρα σπορακια!!!!

Παω να σας διαβασω κ επανερχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAA ΚΑΛΑ!!!!

Εγω νόμιζω ότι ήταν αύριο τα γεννέθλια του Μανωλιού!!

ΜΑΝΩΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!

[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και μια καλημέρα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ! Τι κάνετε κοριτσάκια μου; χάθηκα κι εγώ λίγο λόγω τρεξίματος, και στη δουλειά και στο σπίτι. Εμπαινα και σας διάβαζα όμως, αλλά δεν είχα χρόνο να απαντήσω.

Θα με συγχωρέσετε αλλά επειδή τα διάβαζα αποσπασματικά τόσες μέρες, δεν τα θυμάμαι όλα! Ευγενία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου για εχθές, περάσατε καλά;

Ρούλα, βρογχίτιδα τελικά ε; αχ περαστικά σου βρε Ρουλάκι, περαστικά και στο συναχωμένο ζουζουνάκι σου.

Δεν διάβασα το άρθρο για την τηλεόραση, η δικιά μου πάντως βλέπει αρκετή τηλεόραση δυστυχώς... όχι συνέχεια βέβαια, απλά επειδή είναι ανοιχτή όλη μέρα αν ακούσει κάτι που την ενδιαφέρει π.χ. μουσική για να χορέψει, γυρνάει και κοιτάει... πρέπει να κόψουμε κ εμείς αυτή τη συνήθεια και να την κλείνουμε κάποιες ώρες.

Αννούλα δεν νομίζω να είναι ανησυχητικό το ύψος του μικρού, δεν σου έχει πει τίποτα η παιδίατρος άλλωστε σωστά;

Αχ κοριτσάκια αυτά θυμάμαι.. :oops: . Σήμερα μετά την πολύ δουλειά στο γραφείο έχω πάλι οδοντίατρο και περιμένω πως και πως την ώρα να γυρίσω σπιτάκι μου. Το τριήμερο θέλω να κάνω κάποιες τελευταίες δουλίτσες από τη γενική του σπιτιού και ευελπιστώ να βρω αρκετό χρόνο για την μπεμπουλα και τον αντρούλη μου. Αυτά προς το παρόν, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΩΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Να τον χαιρεστε Μαρακι μου!!!Να ειναι παντα καλα το αντρακι σας!!!!!

Καλημερα κοριτσια!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ [/color] ΜΑΝΩΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Μαρακι μου να τον χαιρεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλάκι χρόνια σου πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαράκι μου να τον χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι πάντα γερός, δυνατός και ευτυχισμένος στην ζωή του και εσείς να είστε πάντα δίπλα του με αγάπη και περιφάνεια να τον καμαρώνετε!!!!

Δώστου ένα φιλί από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλακη χρονια πολλα αγορακι μας!!!!!!!

Η ζωη να ειναι παντα γεναιοδωρη με την παρτη σου κι ολα τα καλα του Θεου και της Παναγιας να ειναι στην αγκαλια σου!!!!!!!

Κι εσυ να δινεις και να παιρνεις ευτυχια κι αγαπη και να εχεις παντα διπλα σου ανθρωπους που θα σε δεχονται οπως εισαι....

Κρητικαρε να εισαι μεσα σε ολα και να μη μασας στην ζωη σου,ολα τα εμποδια να τα "πηδας" και ολες οι γκομενες στα ποδια σου να βρισκονται....(δεν ειναι αυτες τα εμποδια,ετσι;)αλλα αυτες θα τις "κανονιζεις"οπως θα μαθεις λιγο αργοτερα!!!! :lol::lol:

Η μαμα κι ο μπαμπας να σε χαιρονται και γρηγορα με το καλο,να σου χαρισουν ενα αδελφακι...αδελφουλα κατα προτιμηση,γιατι η φιλη της μαμας η Σαρα μας εχει πρηξει για τα καλα!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΑ....βεβαιως!!βεβαιως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και καλα Μανωλακι μας

Μαρια μου να τον χαιρεστε τον αντρακλα σας.... [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion5.gif] [smilie=occasion5.gif] [smilie=occasion5.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια με συγκηνησατε αληθεια...σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ειστε ενας θυσαυρος που με κανετε να νοιωθω τοσο ομορφα κι ας ειμαι μιλια μακρια...

εχω αφησει την αδερφη μου να τακτοποιει την κουζινα και μπηκα στα πεταχτα γιατι το ηξερα πως θα γεμιζατε το θεμα με χρονια πολλα και επρεπε και εγω να τα διαβασω να κλαψω λιγακι...

το μεσημερι σβησαμε το πρωτο μας παστακι..ειχα βαλει ενα κερακι σε μισο παστακι που αφησε ο αλεξης και καναμε ενα φουυυυ...και αυριο θα σβησουμε και την μεγαλη τουρτα..το μισο σπιτι ειναι γεματο μπαλονια και το αλλο μισο γεματο ταψια και κατσαρολες..μολις ηρεμησουμε θα σας βαλω και φωτο ...

κοριτσακια μου εσας αφηνω και ελπιζω να σας βρω στο καινουριο θεματακι...και παλι ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου που ειστε εδω για μενα..και μαριετα αν με κανεις και ξανακλαψω θα σε χτυπησω...σε ευχαριστω φιλεναδα.. :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

αννουλα ευακι μου γλυκο..τρελοκομειο ειρηνη...παναγιωτα μου γλυκια..ευγενιτσα μου..ισμηνη μου...και σε ολες σας..σας ευχαριστω οτι κι αν πω ειναι λιγο...

νατασακι μου τελειο τραγουδι..μολις βαλω φωτο στο φατσομπουκι απο τα γενεθλια θα μπεις να τις παρεις να μου κανεις βιντεακι ναι σκηνοθετη μου???...σε φιλω...

γεια σας κοριτσιααααα..σας ευχαριστωωωωωω :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασακι μου τελειο τραγουδι..μολις βαλω φωτο στο φατσομπουκι απο τα γενεθλια θα μπεις να τις παρεις να μου κανεις βιντεακι ναι σκηνοθετη μου???...σε φιλω...

γεια σας κοριτσιααααα..σας ευχαριστωωωωωω :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

μμμμμμ..... Μου βαλες ιδέα τώρα....

Επανέρχομαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλιό χ ρ ό ν ι α π ο λ λ ά !!!!!!

Να'σαι γερός, καλότυχος, ευτυχισμένος, να'χεις πρόοδο στη ζωή σου και να'σαι πάντα πρωτοπόρος!! Η μαμά κι ο μπαμπάς να 'ναι καλά να σε καμαρώνουν!!!

Και που'σαι;; Όταν θα σβήνεις το επίσημο ;) κεράκι, να ευχηθείς για ένα αδελφάκι!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, εσύ συγκινήθηκες από τις ευχές των κοριτσιών..

Εγώ συγκινήθηκα από αυτά που έγραψες για το Μανωλάκη σου..

http://www.eimaimama.gr/2011/10/xronia- ... ki-mo.html

Υπέροχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, εσύ συγκινήθηκες από τις ευχές των κοριτσιών..

Εγώ συγκινήθηκα από αυτά που έγραψες για το Μανωλάκη σου..

http://www.eimaimama.gr/2011/10/xronia- ... ki-mo.html

Υπέροχο...

κωλοπαιδο Μαρια,ακομα δε μπορω να σταματησω τα δακρυα .....πατσισαμε νομιζω!!

δε πας να γινεις συγγραφεας; το εχεις παιδι μου!!αλλα τι λεμε!!αυτα ειναι λογια καρδιας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι εχασα εδω??????φτου μου!!!!

ΜΑΝΩΛΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

ΝΑ'ΝΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΟΛΑ ΕΙΡΗΝΗ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑ!!!!!!(κλεμενο αλλα κολαει εεε???

να τον χαιρεσαι μαρακι μου αν και καθυστερημενα!συγνωμη αλλα χθες ειχα πονακια και μουν κρεβατομενη.

ευχομαι σημερα να γινει χαμος στο παρτακι σας τα γελακια των παιδιων να σκεπαζουν τη μουσικη!ριξτε καλε και δυο τρεις τουφεκιες για τα πρωτα γενεθλια του μανωλιουυυυυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ειναι παρα πολυ ωραιο ρε!!!!!!Μπραβο.

τι κανετε κοριτσια;;;

εμεις μεσα, εχουμε τον Ν. με ωτιτιδα.

Μαρακι να περασετε τελεια αυριο!!!!

Καλο 3-ημερο σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι για τον γιόκα σου!

Ελπίζω να σου αρέσει...

Καλα εεε εισαι και πολυυυυυυυ σκηνοθεταρα λεμε .........Το ειπα οσο πιο χορταστικα μπορουσα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! τι υπέροχο βιντεάκι έφτιαξες Αναστασία μου, μπράβο! εδώ πήραν εμένα τα ζουμιά, φαντάζομαι τι έχει να γίνει μόλις το δει το Μαράκι μας!

Μαρία ελπίζω το πρώτο του γενέθλιο πάρτυ να ήταν τέλειο και να περάσατε καταπληκτικά μικροί-μεγάλοι! Θα περιμένουμε λεπτομέρειες! πολύ ωραίο και το κειμενάκι που έγραψες! έχω πει κι εγώ το ίδιο αμέτρητες φορές, πόσο φτωχά είναι τα λόγια για να εκφράσεις κάτι τόσο δυνατό...

Επόμενη τώρα είναι η Σοφούλα μας; και η μικρή Αναστασία της Ινας νομίζω μαζί; μετά ο Τριαντάφυλος, ο Νώντας, και μετά πάμε στα μωράκια του Δεκεμβρίου σωστά;

Σήμερα πήγαμε στην παρέλαση το πρωί μετά από πολλάαα χρόνια, ευτυχώς στη δική μας παρέλαση δεν έγιναν επεισόδια. Με φανταζόμουν κι εγώ η χαζομαμά μετά από μερικά χρόνια να καμαρώνω την κόρη μου που θα παρελαύνει :lol: ! Αν θα είμαστε ακόμα στην Ελλάδα βέβαια έτσι όπως έχουμε καταντήσει... Γενικα είμασταν την περισσότερη μέρα έξω και το ευχαριστήθηκα γιατί το είχα πολύ ανάγκη, το μόνο κακό ήταν ότι το βράδυ που είμασταν σε γιορτή η Αφροδίτη είχε γκρίνια και ακεφιά και τελικά ήταν ματιασμένη η καημενούλα, αργότερα ηρέμησε και το έριξε στην κουβέντα και το χορό το μανάρι μου.

Αυτά λοιπόν και από εμένα, καληνύχτα κούκλες και μικρά κουκλάκια, όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!

το μαμμυ δεν μου ανοιγει γρηγορα...περνει ωρα να παω απο μια σελιδα στην αλλη..αλλες φορες μου κολαει και δεν προχωραει καθολου..αυτος και ο λογος που δεν μπαινω εδω...σας το εχω ξαναπει αλωστε...

ετσι μπηκα και διαβασα αυτην την σελιδα μονο....

παναγιωτα περαστικα.....

μαρακι τα χουμε πει απο το φατσομπουκη για τον μανωλιο..να τον χαιρεσαι για ακομα μια φορα...

κοριτσια επισης αλαξα προφιλ στο φατσομπουκη...ειναι beki pat....

η μικρη λυδια περασε μια γερη ιωση...η πρωτη της...

μετα παθαμε αλεργεια απο το αυγο....πρωτη φορα που της εδωσα...

εχουμε και 2 δοντακια...και συνεχιζουμε να μην κοιμομαστε....

ειχα παει και ελλαδα αλεξανδρουπολη...

αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...