Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Γεια σου Αννουλα....Πως περασες στην Χαλκιδικη???Ανανεωθηκες???

Εγινες βρε θυριο 24 ????? 8-}8-}8-}8-} Απαπαπα ουτε να το πω δεν θελω , μωρο εισαι ακομι....

Αχχχχ τι ωραια χρονια εκεινα :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: ανεμελα....

[smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] Σβισε τωρα και τα κερακια σου, αντε κανε φουυυυυυυυυυ........ :x;;):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα πηγα για ενα καφε με την μικρη στο χωριο του αντρα μου εχει μια καφετερια εκει μενει και η φιλεναδα μου εκει.Συναντιωμαστε στην καφετερια και παμε να κατσουμε μεσα με τα μικρα γιατι ολοι οι μπαρμπαδες καθοταν εξω.μπαινουν δυο με τσιγαρο μεσα με το καλο του διωχνω εξω μπαινει αλλος ενας και σαν μεγαλος γαιδαρος γεροντοκορος δεν βγαινει εξω ,μου απανταει μια αλλη κοπελα χωρις παιδι "οι καφετεριες ειναι για τους μεγαλους και οχι για τα παιδια". κρατηθηκα να μην της πεταξω το πιατακι του καφε , γιατι τον καφε τον ηθελα.Τελικα αμα δεν κανεις παιδι και δεν το νιωσεις δεν μπορεις να σεβαστεις και το παιδι του αλλου.Και αμα εισαι γεροντοκοροι σαν αυτους καλαυτα χαραλαμπε!!! Πηρα τη μικρη και βγηκα εξω δεν της απαντησα αλλα πηρε χ .

Τι μαγεια να εχεις παιδι τελικα αλλο να το βλεπεις στου αλλους και αλλο να το νιωθεις και να το βλεπεις στο βλεμμα του οταν σε κοιτα με τοσο λατρεια και αναγκη ταυτοχρονα να εισαι εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσουπρες γεια σας..τι κανετε???κινηση ειδα και πολυ μαρεσε...

ειμαι στην μαμα μου απο το μεσημερι..ηρθα να παρω την αδερφη μου να με βοηθησει με τις δουλειες γιατι εχουμε και γενεθλια ωσονουπο..απιστευτο μου φαινεται..σαν σημερα περυσι ειχα παει για καρδιοτοκογραφημα..μετρουσαμε μερες...απιστευτο ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...ισως αν δεν περπατουσε να μην μου φαινονταν τοσο γρηγορα ολα αλλα νοιωθω πως περασε πιο πολυς καιρος..σημερα τον εβλεπε η μανα μου να τρυγυριζει στο σπιτι και εκλαιγε συνεχεια.(ειχε πολυ καιρο να τον δει κοντα μηνα.)μωρο τον πηρες ολοκληρο παιδι τον εφερες μου λεει...

αχ δεν θυμαμαι οσα διαβασα..μην βριζετε ειμαι κουρασμενη ενταξει???θυμαμαι την ευη που κλειδωυηκε εξω...το εχω παθει και εγω μονο που εμενα ο μπεμπης ηταν μεσα ευτυχως στο καρεκλακι του και εγω ευτυχως ειχα τον υπολογιστη εξω(μολις ειχαμε φτασει σπιτι και ξεφορτωνα το αμαξι και ειχε μεινει εξω το λαπιτοπι μου..)δοξα το θεο ειχα σημα και μεσω skype βρισκω την αδερφη μου που περνει τον αλεξη τηλ.που ηταν στο μαγαζι και μου στελνει τα κλειδια με εναν φιλο και ετσι τελος καλο ολα καλα..αλλα και εγω απο τοτε τα κλειδια μαζι μου η ο μπεμπης μαζι μου...επισης ευη..κορυφαιο το ανεκδοτο... :lol::lol::lol::lol:

νατασακι πως ειναι το σοφακι???εμενα ειναι μπουκωμενος ο αλεξης...τον ποτιζω ντεπον πρωι βραδυ μην τυχον και προχωρησει γιατι την πατησα...

ελενακι μου αυτες οι δουλειες ποτε δεν τελειωνουν αλλα πως να τα εχεις ολα στην εντελεια οταν εχεις και μια τοσο απαιτητικη δουλεια???ο αλεξης μου ειναι τρελος με την ακαταστασια φανταστειτε για να τον πιεσω να μετακομισουμε ειχα γεμισει το σαλονι κουτες και εμπαινε μεσα και τρελενοταν..και φυγαμε μια ωρα αρχιτερα...τωρα πλεον δεν τον πολυνοιαζει στην αρχη μου εκανε ψιλοπαρατηρησεις αλλα τωρα πια χαμογελαει..ισως οχι και τοσο οταν παταει κανα τουβλακι αλλα ειναι οκ...οποτε και εσυ ηρεμησε και ολα θα γινουν σιγα σιγα...

ευη βρηκες τους ωροσκοπους η να στους βρω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα πηγα για ενα καφε με την μικρη στο χωριο του αντρα μου εχει μια καφετερια εκει μενει και η φιλεναδα μου εκει.Συναντιωμαστε στην καφετερια και παμε να κατσουμε μεσα με τα μικρα γιατι ολοι οι μπαρμπαδες καθοταν εξω.μπαινουν δυο με τσιγαρο μεσα με το καλο του διωχνω εξω μπαινει αλλος ενας και σαν μεγαλος γαιδαρος γεροντοκορος δεν βγαινει εξω ,μου απανταει μια αλλη κοπελα χωρις παιδι "οι καφετεριες ειναι για τους μεγαλους και οχι για τα παιδια". κρατηθηκα να μην της πεταξω το πιατακι του καφε , γιατι τον καφε τον ηθελα.Τελικα αμα δεν κανεις παιδι και δεν το νιωσεις δεν μπορεις να σεβαστεις και το παιδι του αλλου.Και αμα εισαι γεροντοκοροι σαν αυτους καλαυτα χαραλαμπε!!! Πηρα τη μικρη και βγηκα εξω δεν της απαντησα αλλα πηρε χ .

Τι μαγεια να εχεις παιδι τελικα αλλο να το βλεπεις στου αλλους και αλλο να το νιωθεις και να το βλεπεις στο βλεμμα του οταν σε κοιτα με τοσο λατρεια και αναγκη ταυτοχρονα να εισαι εκει.

εχεις δεν εχεις παιδι ο σεβασμος στον αλλο που σου λεει μην καπνισεις μεσα επρεπε να υπηρχε..αν εσενα να στο ελεγαν δεν θα το εκανες?αρα ειναι καθαρα θεμα παιδειας..και αν υπηρχε και σημανση απαγορευσης του καπνισματος δεν επρεπε να παρεις το παιδι να βγεις εξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα νεκρααααααα.......... :o:o:o

ΠΟΥ ΠΙΓΑΤΕ ΟΛΕΣ??????

Γεια σας φιλεναδες, μπικα και εγω με μια ορεξη να διαβασω και τελικα θα μινω μπουκαλα.. :(

Μαρακι εψαξα για τον οροσκοπο μου αλλα ακρη δεν βρικα, αν εχεις ορεξη βαλε και εσυ ενα χερακι :D

Ινα εχει δικιο η Μαρια ειναι καθαρα θεμα παιδειας νομιζω το ποσο εισαι ικανος να σεβαστεις ενα πλαζματακι και να καταλαβεις την αναγκη μιας μητερας να παει μια βολτα σε μερη που ειναι (μονο για μεγαλους)χωρις να χριαζετε πρωτα να εχει babysiter.....Αλλα τετια βοδια εχει παντου διστυχος :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. Σπίτι είμαι, είμαστε οικογενειακώς άρρωστοι, άλλος πολύ, άλλος λίγο. Ευτυχώς το πολύ το'χω εγώ και το λίγο ο μικρός.. Μπούκωμα και συναχάκι, αλλά κάνουμε μάχη να του βάλω λίγο οτριβίν ή λίγο ορό...

Εγώ έκανα και πυρετό, πονάει ο λαιμός μου κι έχω βήχα, ζαλάδα και γενικά πονάνε τα πάντα μου... λες και μ' έχουν δείρει 100 νοματαίοι.. :P

Ουφ!! I hate ιώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!Τι ησυχία είναι αυτή????

Ρουλάκι περαστικά κοριτσάκι μου!!!

Ίνα,μην ψάχνεις άκρη με τέτοιους ανθρώπους....Δυστυχώς ο καθένας νοιάζεται για την πάρτη του μόνο!!

Κατερίνα,είχες ρωτήσει για το τι μπορείς να κάνεις για να μπουσουλήσει ή να περπατήσει πιο γρήγορα ο μικρός σου,λοιπόν,θα πάρεις ένα μεγάλο μπουκάλι από εμφιαλωμένο νερό,θα βάλεις μέσα διάφορες πολύχρωμες χάντρες ή κουμπάκια και θα βάλεις κόλλα στο καπάκι και θα το βιδώσεις για να μην υπάρχει κίνδυνος να το ανοίξει,θα τον βάζεις στην στάση μπουσουλήματος και θα τοποθετείς το μπουκάλι μπροστά του,αν του τραβήξει την προσοχή,θα πάει να το πιάσει και το μπουκάλι θα κυλάει και έτσι θα προσπαθεί να το πιάσει! ;) Ελπίζω να αρέσει στο μπουμπούκι σου!!

Όσο για το όχι και το μη,ο Άκης καταλαβαίνει αλλά βάζει τα κλάμματα με ένα παράπονο κι ας μη το λέω και πολύ αυστηρά ή δυνατά...Βέβαια μετά δεν πειράζει αυτό που δεν πρέπει...Και πολλές φορές όταν ξεχνιέται και πάει πάλι να πειράξει κάτι για το οποίο του έκανα παρατήρηση,τελευταία στιγμή το θυμάται και βάζει τα κλάματα πάλι!!χαχαχα έχει πολύ πλάκα!

Που είστε κοριτσάρες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τσουπρες!εγω μαζευω τα κομματια μου ο αντρα μου εχει ολο απογευματινες βαρδιες και δε τη παλευω!σημερα το πρωι αφησαμε λιγο το γιαννακη γιατι ειχαμ κατι δουλειες στο ικα και πηγαμε και για ενα καφεδακι(σοκολατιτσα για μενα φυσικα μη χασω και κανα γραμμαριο!)εκει ερχοντουσαν συνεχεια παιδακια με χαρτομαντηλα και μια γυφτισσα με ενα νεογεννητο μωρακι.περιττο να σας πω οτι το δακρυ πηγε κορομηλο...γυρναω σπιτι βλεπω ειδησεις αυτα με τους σεισμους αν ακουσατε....παλι το δακρυ κορομηλοοοοο.....ρε κοριτσια πραγματικα αυτες οι ορμονες με εχουν κατατροπωσει...!!!και στην εγκυμοσυνη με το γιαννακη τα ιδια ειχα παθει φανταστητε ειχα παει σε ζωολογικο κηπο και ειχα συγκινηθει τοσο με τα ζωακια που δε μου ειχε μεινει χαρτομαντηλο για χαρτομαντηλο.....δε με αντεχω αλλο εχω καταντησει εντελως μυξοκλαψιαρα :roll::roll::roll::roll::roll:

ανουλα μου το εχω κανει αυτο εχω μπουκαλι με χρωμματιστε μπαλες μεσα.δεν ειναι οτι δε του παρακινει το ενδιαφερον....παει τα το πιασει..καταφερνει και καθεται σα χελωνακι να μπουσουλισει αλλα η κοιλιτσα ακουμπα παντα στο πατωμα και δε μπορει να παει πουθενα.σημερα μιλαγα με μια κοπελα στις κουνιες και μου ειπε οτι και ο δικος της ηταν ετσι και ξαφνικα 13 μηνων σηκωθηκε.για να δουμε....

με τη κουραση που μου εχει βγει βεβαια τωρα στην εγκυμοσυνη χαιρομαι που δεν περπαταει ακομα και δε κουνιεται απο τη θεση του...η αληθεια ειναι οτι με εχει βολεψει. κανει με το μπαμπα του ασκησουλες να περπατησει και να μπουσουλησει γιατι ..τον βαζω κι εγω αλλα κουραζομαι αρκετα να τον κραταω ορθιο σκυμενη και το αποφευγω.

βρε τον ακη..ειδες ομως δεν πειραζει αυτα που του λες οχι απλα παραπονιεται λιγο! :lol::lol::lol::lol::lol: ....μην αγχωνεστε κοριτσια συντομα θα καταλαβουν και το οχι εχουν καιρο!

εμεις τα παμε καλα με την επαναφορα στο κρεβατι...εχει λιγη γκρινια αλλα μετα υποχωρει.παω να ξαπλωσω γιατι με τοσο κλαμα νιωθω εξαντλημενη.τι λετε ειμαι για γελια?? :lol::lol::lol::lol: ή μηπως για κλαματα?? 8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Τι κάνετε? Εγώ από ότι έχετε καταλάβει δεν έχω χρόνο για ιντερνετ. Σήμερα πρώτη μέρα από τότε που έχω έρθει στην δουλειά που είμαι λίγο χαλαρά..λέω να πάρω και άδεια αύριο να μαζεψω λίγο το σπίτι γιατί το βράδυ θα έχουμε κόσμο. Γιορτάζει ο Δημήτρης μου!! Ο Νώντας είναι μια χαρά!! Ρούλα μου περαστικά σου!! Ευτυχώς το αντράκι μου (και εγώ) μέχρι στιγμής δεν έχει αρρωστήσει ούτε μια φορά από τότε που γεννήθηκε. Και τότε που νόμιζα ότι ήταν κρυωμένος ήταν η αλλεργία του που δεν την είχα πάρει χαμπάρι και τον ενοχλούσε στον λαιμό.

Ετοιμαζόμαστε για την εκδρομούλα μας και έιμαι πολυ χαρούμενη που θα πάμε πρώτη φορά όλοι μαζί η παρέα μου τριήμερο!!

Κατερινάκι εγώ που δεν είμαι έγκυος και συγκινούμε με το παραμικρό..πόσο εσύ μάλλον!! Βλέπω τα παιδάκια στην τηλεόραση είτε στην Σομαλία, είτε στην Τουρκία τώρα και σπαράζει η καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...τελικα τον ματιασα χθες οτι παμε καλα που τον ξαναπηγα στο κρεβατακι του..ειχαμε ενα βραδυ δραμμα.δεν κοιμηθηκε πολυ..ουτε και το πρωι τωρα καταφερα να τον κοιμησω.δεν ξερω τι φταιει. μπορει να εχει και δοντια γιατι οπου βρει δαγκωνει.δε μου το εχει ξανακανει κατι τον ενοχλει παντως τον κακομοιρη.ευγενια καλα να περασετε!!!.εγω σκεφτομουν μπας και κλεισω τιποτα για πεμπτη παρασκευη που οι τιμες ειναι πιο χαμηλες μιας και πεμπτη εχει ρεπο ο αντρας μου ετσι να ξεφυγουμε λιγο θα δω αν μου τη βαρεσει θα κλεισω τελευταια στιγμη αυριο.σε ενα μηνα εχετε κ γενεθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έχετε τρελαθεί?

Πειράζει να το φωτιστικό έχει λιγο σκόνη? ΟΧΙ! Και όποιος σας παρεξηγήσει είναι ηλίθιος. Έχουμε παιδιά, δουλειά και όλα τα λοιπά..δεν θα τρελαθούμε.

Και εγώ χθες τελειώσα τις δουλειές στις 11:00, αλλά δεν το κάνω και κάθε μέρα.Ευτυχώς εχω και βοήθεια από την μητέρα μου αλλά και πάλι δουλειές στο σπίτι κάνω κάθε ΣΚ. Και από εδω και περα θα πάρω και γυναίκα για τα χοντρά. Ε δεν γίνεται..και έχω και παράπονα από τον άντρα μου που έρχεται στις 12 το βράδυ και θέλει σχέδια και του λέω είμαι κομμάτια...και μου λέει δεν με θέλεις πια...έχεις βρει κάτι άλλο. Ναι του λέω, έχω βρεί τον Νώντα, και τρια πλυντήρια σίδερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια και χαρα!!

ειμαι σπιτι εκτακτως,γιατι η νταντα επεσε και χτυπησε το ποδαρι της και εχει τα καλα της Ελενης!!!μας πηρε χθες το βραδυ να μας το πει,εχει στραμπουληξει τον αστραγαλο κι ετσι πηρα αδεια απο το γραφειο :evil::evil: κι ελεγα να την επαιρνα την ερχομενη Δευτερα,να πηγαινα να εκοβα τα μαλλια και να τα εβαφα,αλλα θα το κανω το Σαββατο!!!ελπιζω αυριο να ερθει,γιατι δε με παιρνει να παρω αλλη αδεια.εχω υπολοιπο τωρα τεσσερις μερες και λεω να τις κρατησω για μεχρι τελος του χρονου....ουτε η μανα μου ουτε η μανα του Μανου μπορουσαν σημερα να τον κρατησουν τον Ηλια κι ετσι μου εκατσε στραβη :evil::evil:

ο μικρος εχει αρχισει κατι νουμερα βραδυατικα..ξυπναει φωναζοντας κατα τις 02:30,λιγη αγκαλιτσα και ξανα κοιμαται...και ξανα εγερτηριο στις 04:30 και παλι τα ιδια!!και το μεσημερι δε κοιμαται καθολου,μετα το μεσημεριανο το παει σερι μεχρι τις 21:30-22:00 που θα του δωσω το γαλα!!τι σκατα εχει;;;μαλλον παμε για δοντακι 6ο!!!

Ευγενια μαζι σου με τα χιλια για τις δουλειες του σπιτιου!!11 μηνων ε!!!με το καλο τα πρωτα του γενεθλια!!

Κατερινα καλα θα κανετε να πατε καπου,εστω και μονοημερη...εγω τον ψηνω να παμε Ναυπλιο την Παρασκευη..ελπιζω να εχει καλο καιρο..τουλαχιστον να μη βρεχει!!

Ρουλα περαστικα!!!πινετε πορτοκαλαδες οικογενειακως!!

Αννα κι εμενα καπως σαν τον Ακη ειναι ο Ηλιας:του λεω μη,ποτε ποτε κουνωντας το χερι μου κι απο τα νευρα του,κουναει κι εκεινος τα χερακια του και φευγει απο το απαγορευμενο σημειο...κι αν καμια φορα του μιλησω πιο εντονα,σουφρωνει το στοματακι του και κλαιει με παραπονο!!το καημενο!!αλλα μετα,παλι τα δικα του!!τωρα τον ψαχνω κατω απο το τραπεζι της κουζινας,στα δωματια...τρεχω απο πισω του γενικως!!ανοιγουμε το ψυγειο(καταψυκτη) και καθομαστε με τις ωρες εκει μπροστα,ανοιγουμε τα ντουλαπια και επεξεργαζομαστε τα τροφιμα,παιζουμε με τα πορτοκαλια που εχω στην κουζινα και μετα τα ψαχνουμε κατω απο τον καναπε...εχει τρελη πλακα!!!και δε περπαταει..τρεχει!!!και κοριτσια σφυριζει!!!επειδη σφυριζω γενικα,καπως προσπαθει κι εκεινος κι εχει πολυ γελιο!!!η πιο τρελη εικονα ειναι να περπαταει με το μπιμπερο στο ενα χερι,με το αλλο να κανει ποτε! ποτε!! και να σφυριζει!!!ολα μαζι!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΑΝΤΡΑ!!!ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!!!

φιλια κορες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε; Επιδημία στραμπουληγμάτων;;; Να προσέχω να μην κολλήσω κι απ' αυτό γιατί είμαι επηρρεπής.. :lol:

Κορίτσια τα χάλια μου εξακολουθώ κι έχω, ευτυχώς ο μικρός το πέρασε ελαφρά, ένα μπούκωμα έχει εδώ εκεί και που και που βήχει λίγο. Λέτε να πρέπει να τον πάω στο γιατρό;

Τι έκανε ο μπαγάσας πριν και έλιωσα η μάνα;;; Ήρθε με μια χαρτοπετσέτα και μου σκούπισε τη μύτη!!

Μαριέττααααααααα..... άλλος για τη βάρκα μας;; =)) =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε???βλεπω σε λιγο καιρο ολοι οι αντρες της παρεας(και εννοω τους μεγαλους)να αρχισουν τα παραπονα για παραμεληση γιατι απο οτι διαβαζω ολες οι αγορομανες αρχισαμε να ερωτευομαστε νεοτερους μας εεε?? ;);) κοριτσια εμενα που ειναι και πιο μεγαλος και ξερω τι σας περιμενει σας το λεω ξεκαθαρα..δεν φανταζεστε τι ερχεται...να εχετε παντα καθαρα βρακια :oops::oops::oops: γιατι θα τα αλλαζετε καθε λιγο και λιγακι...

δεν θα ασχολειθω με τις δουλειες που ολες εχετε βαλθει να παρετε βραβεια... :D

σημερα πηγα jumbo με την μητερα(οχι την δικια μου)περασαμε μαζι την μερα :shock::shock::shock::shock::shock: ψωνισε για ολα τα εγγονια φυσικα διαλεξα και εγω οτι ηθελα για τον δικο μου και τωρα ειμαι ανετη και ελευθερη να ασχολειθω με τα γενεθλια...ευτυχως εχω την αδερφη μου εδω και με βοηθαει οποτε ειμαι λιγο πιο ηρεμη...λοιπον αυτα για τωρα και επανερχομαι με τους ωροσκοπους της ευης... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εισαι λεων με επιφυλαξη βεβαια γιατι δεν εχουμε ωρα..η φλωριτσα είναι ιχθυς και το τριανταφυλακι σου είναι κριαρακι…

κατερινααααα ετοιμασου να ανοιξεις το επομενο θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!για μενα χτυπα η καμπανα καλε???να το ανοιξω το θεματακι μονο μην λειπω δυημερο και δε σας προλαβω ε???ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω :roll: μολις εστειλα το μπουμπουκακι μου στη μανα μου να κανω καμια δουλεια τωρα το πρωι.εχω και προταση βιβλιου κοριτσια...για σας που εχετε περασει κατα καιρους κριση με τα "γουτσου γουτσου" στο κρεβατι εχω παρει ενα υπεροχο βιβλιο!λεγεται ερωτικη νοημοσυνη και ειναι της Esther Perel.Πολυ καλο οχι οτι τα πραγματα αλλαζουν βεβαια σαν απο θαυμα...αλλα κανει κατανοητα πολλα πραγματα που εμενα προσωπικα δε μου περναγανε καν απο το μυαλο.

με το θεμα του υπνου εχω απογοητευτει κοριτσια...ειχα ενα παιδι αστερι που κοιμοταν μονο του και το κατεστρεψα...δε φανταζομουν οτι θα συνηθισει τοσο το κρεβατι μας.χθες ολη μερα ημουνα και κουρελι γενικως απο την αυπνια και δεν επεμεινα αφου δεν ηθελε στο κρεβατι του.το βραδυ που επεμεινα πολυ ειχαμε δραμματα.στο τελος σπασαν τα νευρα μου και τελικα τον κοιμησε ο αντρας μου στο κρεβατι.δεν αντεχω κι εγω να τον βλεπω να κλαιει.χθες πηγε να κανει εμετο ο καημενουλης οταν εβαλε τα κλαματα.αλλα μολις ειδε οτι τον βαλαμε στο κρεβατι.καθισε σκεπαστηκε μονος του με τη κουβερτα και επεσε να κοιμηθει :shock: ειναι μεγαλος παγαποντης.δε ξερω τι να κανω πραγματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!

Χαθηκα ρε κοριτσια...αλλα ορεξη μηδεν!!!!!

Γιορταζει καμια σημερα;;;Γιορταζει καποιος δικος σας;;;Αν ναι, Χρονια Πολλα!!!!

Αναρωσαμε απο τη γαστρεντεριτιδα (ολοι μας) αλλα ο βηχας επιμενει (και στα 2).

Χθες προσπαθησα να ανεβασω φωτο απο τη βαπτιση αλλα τζιφος. :roll::roll::roll:

θα προσπαθησω παλι σημερα.

τι θα κανετε το 3-ημερ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου πόσο σε καταλαβαίνω!!!

Ο δικός μου κοιμάται όλη την ημέρα πανευκολα στο παρκοκρεβατο του στην γιαγιά και σε εμένα όταν έρχεται να κοιμηθεί το βράδυ γίνεται πανικός!! Έχει μάθει τον τελευταίο καιρό που τον ταιζα και τον κράταγα αγκαλιά να ρευτεί και τον έπερνε εκεί ο ύπνος και τώρα θέλει συνέχεια αγκαλιές και στο κρεβάτι μας. Δυο μέρες τώρα ουρλιάζει για μισή ώρα και...ο Δημήτρης δεν αντέχει να τον ακούει και τελικά τον φέρνει να κοιμηθεί σε εμάς. Σήμερα στις 4 ξύπνησε και ήθελε πάλι να τον πάρω αγκαλιά ή να τον χαιδεύω μέχρι να κοιμηθεί. Χθες προσπαθούσα και τις 2 φορές να τον κοιμήσω στην κούνια του αλλά μόλις τον έπερνε ο ύπνος και έφευγα ξύπναγε και άρχιζε πάλι τα ουρλιαχτά. Αλλά το πήρα απόφαση. Από Δευτέρα που θα γυρίσουμε από την εκδρομή θα κλαίει όσο θέλει!!! Έχω και την μάνα μου και τον πατέρα μου που τους κάνει ότι θέλει και έχει μάθει να γίνεται πάντα το δικό του.... θα φάω καλά!!! :(:(:(

Γιορτάζει σήμερα ο άντρας μου!! Να τον χαίρομαι!!! Να χαίρεστε και εσείς όσους γιορτάζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!παναγιωτα περαστικα σας!με αλλες μαμαδες που μιλαω στις κουνιες ακουω παντου για γαστρεντεριτιδα,πρεπει να ειναι σε εξαρση αυτη την εποχη.

ευγενια ευχομαι τα πραγματα για σας να ειναι καλυτερα...γιατι με μας δε μας βλεπω!΅παιρνει ο ατιμος τοσο απελπισμενο υφος που δε μου παει η καρδια.κι εμενα στη γιαγια του αν και δε παει πολυ συχνα κοιμαται κατευθειαν στο παρκοκρεβατο :twisted::twisted::twisted: μονο στη μανουλα κανει πεισματα..αν βρεις τροπο να το ξανακοιμησεις στο κρεβατι του πες μου κι εμενα :lol::lol::lol::lol::lol:

φιλακια κοριτσια παω να κανω καμια δουλεια γιατι αφησα για λιγο το παιδι και μεχρι στιγμης δεν εχω κανει τιποτα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε???Εμείς μια χαρά...ξενυχτάμε αλλά δεν πειράζει...χθες κάναμε εμβολιάκι,είμαστε 9 κιλά και 68,5 εκατοστά...είμαστε λίγο κοντούλιδες ή ιδέα μου είναι???Τα δικά σας πόσο ήταν 8,5 μηνών?

Ευγενία,να χαίρεσαι τον άντρα σου!

Και όσοι έχετε Δημήτρη ή Δήμητρα,να τους χαίρεστε!!!

Γιορτάζει και ο Άκης μου,ανεπίσημα βέβαια μιας και δεν βαπτιστήκαμε ακόμα,αλλά δεν πειράζει... :mrgreen:

Παναγιώτα,χαίρομαι που είστε καλύτερα!Περαστικό και το βηχαλάκι!

Κατερίνα,έχω να σου πω έναν τρόπο για τον μικρό σου για να κοιμάται στο κρεββατάκι του αλλά θα πρέπει να σε βοηθήσει ο άντρας σου μιας και είσαι εγκυούλα...Του δίνεις το βραδυνό του γάλα,φιλάκι,αγκαλίτσα και του λες ώρα για νάνι,τον βάζεις στο κρεβατάκι του,κλείνεις το φως και βγαίνεις από το δωμάτιο,αν απλά γκρινιάζει,δεν αντιδράς,αν κλαίει πολύ,μπαίνεις μέσα,τον παίρνεις αγκαλιά,του λες ηρέμησε,είναι ώρα για νάνι,μόλις ηρεμήσει,τον ξαναβάζεις στο κρεβατάκι και φεύγεις,αυτό το κάνεις όσες φορές χρειαστεί!Μπορεί να χρειαστεί και 2 ώρες αλλά μέρα με τη μέρα θα είναι όλο και πιο εύκολο.Αυτό για να μην τον αφήνεις να κλαίει γιατί υπάρχει και η μέθοδος με το ελεγχόμενο κλάμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χάθηκα κι εγώ αλλά έχω πήξει!!

Η Σοφούλα συνήλθε εντελώς δόξα το Θεό. Έχει χαλάσει βέβαια κι εμάς το πρόγραμμα μας γιατί σας αρρωστούλα που ήταν της κάναμε όλα τα χατήρια. Θα την στρώσω πάλι όμως που θα μου πάει.

Ευγενία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και εσύ Αννούλα έστω και ανεπίσημα να χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Παναγιώτα συνήλθατε κι εσείς; Μπράβο! Θα περάσει και ο βήχας που θα πάει, υπομονή.

Ξαναπροσπάθησε με τις φωτογραφίες ρε συ!

Τριήμερο εμείς δεν θα κάνουμε τίποτα, ο άντρας μου δουλεύει και τις τρεις μέρες (δεν υπάρχουν αργίες για τον Μπίλλυ...), με βολεύει βέβαια γιατί θέλω να ετοιμαστώ για τα γενέθλια της Σοφούλας!

Την άλλη Παρασκευή θα έχουμε πάρτυ και θα γίνει χαμός!

Αύριο γίνεται ενός χρονού ο Μανωλιός μας! (σωστά Μαράκι; αύριο δεν έχει γενέθλια το παλικάρι σου;)

Απίστευτο δεν είναι βρε κορίτσια; Τα μωρά μας πλέον από εδώ και στο εξής ΄μπαίνουν στην κατηγορία "παιδάκια" και όχι "μωράκια" και όπως σωστά μας επισήμανε και η Μαρία έχουμε να δούμε πάααααρα πολλά από εδώ και στο εξής!

Ας είναι καλά όλα τους Παναγία μου κι ας προβλιματιζόμαστε εμείς... Θα μεγαλώσουν γρήγορα και δεν θα το πάρουμε και χαμπάρι κιόλας!

Σας φιλώ κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε Δημήτρηδες και Δημητρούλες!!

Υγεία πάνω απ' όλα και κάθε καλό!!

Ευγενία να τον χαίρεσαι!

Τα νέα μου: βρογχίτιδα τελικά.. Πηγα στο γιατρό χτες το απόγευμα, πήρα την κρυάδα και την τσαντούλα με τα φάρμακα και ησύχασα... :(

Ο μικρός εξακολουθεί κι είναι μπουκωμένος και κάνουμε μάχη για να του βάλω τον ορό.. αλλά πρέπει γιατί σήμερα μου'βγαλε κάτι μυξούλες να με το συμπάθειο! :P:lol:

Κατερίνα το θέμα του ύπνου είναι μια πονεμένη ιστορία... έχω μια ξαδέλφη που ο μικρός τον άλλο μήνα κλείνει 4 χρονών κι ακόμα στο κρεβάτι τους κοιμάται! Οπότε, ίσως καλύτερα να δυσαρεστηθεί και ταλαιπωρηθεί τώρα αλλά να του κοπεί η συνήθεια, παρά να στο συνεχίσει για χρόνια...

Ο δικός μου μέχρι στιγμής κοιμάται συνήθως θηλάζοντας και μετά τον βάζω στο κρεβάτι του...

Άμα σταματήσω το θηλασμό δεν ξέρω πως θα τον κοιμίζω... θα'χω θέμα σίγουρα..

Τον τελευταίο καιρό πάντως ξυπνάει τουλάχιστον 2 φορές μέσα στη νύχτα. Τον βάζω να θηλάσει και μετά τον ξαναβάζω στο κρεβάτι αλλά συνήθως τα ξημερώματα καταλήγει να κοιμάται στο κρεβάτι μας για κανά δίωρο... τον έχουμε και στο δωμάτιό μας ακόμα και δύσκολα να αποφύγω το co-bedding...

Έχω ανοίξει αυτό το μήνυμα πριν από τις 12 κι έχει πάει 5.30 και δεν έχω καταφέρει να το στείλω ακόμα!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.................

Άννα διάβασα τώρα αυτά που γράφεις. Αυτό που περιγράφεις για τον ύπνο λες να πιάσει και για τις μεταμεσονύκτιες ώρες;; Δύσκολο μου φαίνεται από τη δική μας μεριά γιατί συνήθως κουτουλάμε από τη νύστα και άμα τον έχεις δίπλα σου να τσιρίζει... καλό ξημέρωμα!

Αυτό που λες περί ύψους.. ο παιδίατρος τι λέει;

Πάντως είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές στις καμπύλες αλλά στα χαμηλά ποσοστά. Τους προηγούμενους μήνες σε ποια ποσοστά ήταν. Αν ακολουθεί μια σταθερή πορεία από τότε που γεννήθηκε, τότε δεν υπάρχει λόγος ν'ανησυχείς. Αν όμως τους πρώτους μήνες ήταν πχ στο 50% ή στο 75% και ξαφνικά έπεσε στο 25%, τότε ίσως θέλει λίγο ψάξιμο.

Εσείς τι ύψος έχετε;;

Ο δικός μου 9 μηνών ήταν 75 πόντους. Γεννήθηκε 53 και όλο το διάστημα είναι γύρω στο 90 στις καμπύλες. Εμείς είμαστε 1.85 ο άντρας μου και 1.68 εγώ. Παίζει ρόλο κι αυτό στο τι να περιμένεις στην ανάπτυξη ενός παιδιού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα απίστευτο δεν είναι;;; Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ... δεν είναι πια μωρά, είναι παιδάκια... :-):x :X :x

Προτεινόμενος τίτλος για το επόμενο:

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο6/Αρχίζουν τα γενέθλια!!!

=)) =)) =))

Άσχετο, τηλεόραση τ'αφήνετε να βλέπουν;

Διάβασα ένα ενδιαφέρον κείμενο που έγραψε μια γνωστή μου από τη δουλειά (γεννήσαμε και με μια μέρα διαφορά): http://www.eimaimama.gr/2011/10/tv-or-not-t.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...