Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Αναστασια τωρα σε ιδα, κοιματε η Σοφουλα???

Οταν ειναι αρρωστα επιτρεπετε να τα χαιδεβουμε λιγακι παραπανο δεν πιραζει, αλλα μολις γινουν καλα παλι στο προγραμα κοριτσια γιατι μαθενουν και μετα ζητο που καικαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευάκι η δικιά μου είναι ακόμα ξύπνια γιατί έίδες την ώρα που μιλούσαμε κοιμότανε του καλού καιρού.

Προβλέπετε μεγαλό ξενύχτι. Κάλεσα ενισχύσεις την μαμά μου. Δεν την παλεύω για τέταρτο ξενύχτι.

Επομένως πάω να κάνω ένα ντους μαζί με την μικρή μετ'α την παραδιδω στην γιαγιά της και επανέρχομαι με ένα ποτηράκι ούζο!

Έχω άγριες διαθέσεις σήμερα. Μου την έχει δώσει με τόσο άχγος και τσίτωμα και θέλω να χαλαρώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Ευούλα τι έπαθες;; πάλι καλά που ήσουν μαζί με τον Τριαντάφυλλο!! δεν το έχω σκεφτεί ποτέ ότι μπορεί να συμβεί... ευτυχώς μένουν κοντά οι γονείς μου που έχουν κι αυτοί κλειδιά, αρκεί να είναι σπίτι φυσικά εκείνη την ώρα!

Αναστασία δεν τη γλιτώσατε τελικά την αντιβίωση ε; δεν πειράζει, αρκεί να συνέλθει γρήγορα το κοριτσάκι μας. Και θα ξαναμπεί στο πρόγραμμά της πιστεύω, είναι τώρα που ζορίζεται η καημενούλα. Καλά κάνεις και την έχεις τώρα στο κρεβάτι σου να την ελέγχεις, κι εγώ το ίδιο θα έκανα.

Εγώ ακριβώς όπως το είπες, έχω ξεπατωθεί στις δουλειές σήμερα! έκανα τζάμια, μαγείρεψα, έπλυνα πιάτα, καθάρισα τα φωτιστικά στο σαλόνι και τα κρυσταλλάκια τους, καθάρισα τις εσωτερικές πόρτες, σκούπισα, σφουγγάρισα και διάφορα άλλα, όλα στηριζόμενη στο ένα πόδι την περισσότερη ώρα, και τώρα πονάει και αυτό =)) . Κυνηγούσα και το ζουζούνι που ο νους της είναι συνέχεια στη διαολιά και τη ζημιά! Εχω και τον Στέλιο που όποτε του λέω να προσέχει το μωρό το παίρνει και το βάζει στο πάρκο, αρχίζει η μικρή τη γκρίνια φυσικά γιατί δεν μαζεύεται πλέον και θέλει να αλλωνίζει σε όλο το σπίτι, και μετά εγώ τα νεύρα τσατάλια! Τι να πεις... άντρες!

Εβαλες ουζάκι τελικά; πάω να βάλω ένα λικεράκι ρόδι που έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το έβαλα εννοείται και θα το ξαναγεμίσω κιόλας.

Μόνο που τα διάβασα όσα έκανες κουράστηκα κορίτσι μου. Χαράς τα κουράγια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και να είχα τελειώσει κιόλας καλά θα ήτανε! αύριο θέλω να βγάλω τα δικά μου χειμωνιάτικα ρούχα, να μου κατεβάσει ο Στέλιος και τα παπούτσια από το πατάρι (του έλεγα σήμερα αλλά βαριότανε), να σιδερώσω και να κρεμάσω την κουρτίνα της κουζίνας και τις υπόλοιπες κουρτίνες το άλλο Σ/Κ, δεν την παλεύω άλλο. Και αν έχει καλή μέρα θα ήθελα να πάμε για ένα καφεδάκι το πρωί, να βγει και λίγο η Αφροδίτη που είναι συνέχεια κλεισμένη μέσα η καημενούλα.

Για πες βρε Αναστασία, η Σοφούλα ακούει όταν της λες μη; η δικιά μου ανάλογα με τις ώρες της, αλλά τις περισσότερες φορές δεν ακούει και κάνει το δικό της! είναι πολύ μικρά ακόμα, έχω υπερβολικές απαιτήσεις; ξέρει όμως τι σημαίνει το μη, γιατί όταν της το λέω νευριάζει ή μερικές φορές όταν πλησιάζει το cd αρχίζει και κάνει νεύρα από μακριά, γιατί περιμένει ότι θα της πω πάλι μηηηη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς είναι και η δικιά μου Ελένη μου!

Και βέβαια καταλαβαίνουν και το μη και το όχι. Το έχω καρατσεκάρει! Γιατί άμα της το πω γλυκά και την δελεάσω με κάτι άλλο π.χ. της πω "όχι κοριτσαρα μου μην πατάς τα κουμπιά του DVD έλα να κάνουμε γκολ με τα μπαλόνια μας" τα αφήνει και έρχεται κοντά μου. Αν της πω με αυστηρό ύφος "ΜΗΗΗΗΗ" μερικές φορές νευριάζει και με γράφει κι άλλλες φοβάται και προσπαθεί να με ρίξει με χαμόγελα.

Άστα θέλει πολύ υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά, πολύυυυ υπομονή, χα χα χα!

Εσένα δελεάζεται από κάτι άλλο, στην Αφροδίτη ούτε αυτό πιάνει! Εκεί, πρέπει να κάνει το δικό της, να πιάσει αυτό που θέλει! και λέω εντάξει, να κάνω υπομονή, θα αλλάξει όμως μεγαλώνοντας ή μήπως θα γίνει ζιζάνιο; ακούω και αυτά που λένε ότι όσα μωράκια είναι ήσυχα μεγαλώνοντας ζωηρεύουν πολύ και η δικιά μου ήταν σωστό αγγελούδι, οπότε τρέμω τώρα. Με καθησύχασες που μου είπες ότι τα ίδια κάνει και η Σοφούλα, μάλλον είναι της ηλικίας τους τώρα λοιπόν και ευελπιστώ να μάθουν να ακούνε σιγά σιγά.

Πόσες φορές πάντως κρατιέμαι να μη γελάσω... παίρνω πάντα το αυστηρό μου ύφος και ακόμα και όταν μου γελάει εγώ εκεί, σοβαρή! αλλά εκεί που κρατιέμαι με το ζόρι είναι όταν την βλέπω να πλησιάζει το έπιπλο του dvd (που έχει πάνω και διάφορα άλλα διακοσμητικά), και πριν φτάσει γυρνάει 2-3 φορές να δει αν την κοιτάω και χαμογελάει... και μετά σηκώνεται και μουγκρίζει νευριασμενη γιατί περιμένει να με ακούσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το ακόμα πιό αστείο είναι ότι πάει να αγγίξει κάτι, της λέω "μη", τραβάει το χεράκι της για μερικά δευτερόλεπτα και μετά ορμάει με φόρα, αρπάζει το διακοσμητικό στα χέρια της και ή το βάζει αμέσως στο στόμα ή πάει να φύγει τρέχοντας :lol::lol: . Κάτι να κάνω να προλάβω σου λέει!

Τι ύπουλα πλάσματα, μια σταλιά σκατά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι σαν να την βλέπω Ελενάκι!

Πιστεύω ότι τα παιδια που παίρνουν πολύ αγάπη και σιγουρια από τους γονείς τους, ωριμάζουν πολύ πιο γρήγορα και ακούνε πιο εύκολα από αυτά που τρώνε τιμωρίες και τα μαλώνουν με το παράμικρό. Οπότε ας κάνουμε υπομονή τώρα που όντως είναι πολύ μικρά για πειθαρχία και αργότερα με τον πιο όμορφο τρόπο που μπορούμε να έχουμε θα τους εξηγούμε γιατι και πως πρεπει να συμπεριφέρονται.

Βέβαια δεν έχεις πάντα την ίδια διάθεση και έτσι κάποιες φορές μπορεί να γινόμαστε και απότομες και άδικες μαζί τους αλλά άνθρωποι είμαστε κι εμείς όχι ρομπότ.

όπως και να έχει πιστεύω ότι θα τις βάλουμε σε μια σειρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι, συμφωνώ απολύτως! και έτσι όπως πάνε τα πράγματα πολλά ίσως να μην μπορέσουμε να τους προσφέρουμε, από αγάπη όμως θα είναι γεμάτα!

Προσπαθώ από τώρα να την μαζέψω όσο γίνεται φυσικά, γιατί αν την αφήσω τώρα να τα πιάνει όλα δεν μπορώ μετά ξαφνικά να την αρχίσω στα μη, θα λέει τι έγινε τώρα ξαφνικά με δουλεύει; το μόνο που σκέφτομαι είναι να τα μαζέψω όλα για να μην υπάρχει τίποτα να πιάνει που δεν πρέπει, αλλά μετά φοβάμαι ότι θα πηγαίνουμε σε ένα σπίτι επίσκεψη και θα αρπάζει ό,τι βρει μπροστά της... θέλω να το συζητήσω και με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.

Τελοσπάντων.. για πες εσύ, εντάξει τώρα με τη δουλειά; δεν κάθεσαι παραπάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην μαζέψεις τίποτα και επέμενε να της λες μη. Πάντα όμως όχι μία έτσι μια αλλιώς γιατί όντως θα σκεφτει¨"τι έπαθε ξαφνικά; μ' αφού με άφηνε."

Στην δουλειά πλέον μετά την διαδικασία της μετακόμισης που δεν είχαμε ωράριο τώρα παώ κανονικά και φεύγω κανονικότατα στην ώρα μου και την Πέμπτη νωρίτερα στις 13.30 (αντί της 15.30) και Παρασκευές δεν πάω καθόλου. Δεν μου λέει κανένας να κάτσω παραπάνω αντιθέτως μου λένε "φύγε να πάς στο παιδί σου" Ευτυχώς.

Φοβάμαι όμως που στο τέλος του μήνα αποχωρουν τρεις κοπέλες απο την δουλειά λόγω απόστασης και δεν έχουν σκοπό να τις αντικαταστήσουν και πρέπει να καλύψουμε όλοι οι υπόλοιποι τα καθηκοντά τους.

Πως θα τα προλάβουμε και πως θα φεύγουμε στην ώρα μας δεν ξέρω.

Εσένα σου ζητάνε να κάτσεις παραπάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις κοπέλες;;; πω πω... ε φυσικά και δεν θα τις αντικαταστήσουν, λιγότερο κόστος μια χαρά τους έκατσε! αλλά κι αυτές, με τόση ανεργία πως το ρισκάρανε να φύγουν;

Εμένα δεν είναι ότι μου ζητάνε να καθίσω άμεσα, έμμεσα γίνεται το πράγμα αλλά είναι και η ίδια η δουλειά που το επιβάλλει, όταν κάτι πρέπει να τελειώσει σε μια συγκεκριμένη προθεσμία και υπάρχουν μόνο 2 άτομα να το κάνουν, ε δεν μπορώ εγώ να φεύγω σαν κυρία. Δεν μου πάει και σαν χαρακτήρας κιόλας να το κάνω. Αλλά τις υπόλοιπες μέρες που ρολάρει η δουλειά φεύγω στην ώρα μου ή μισή ώρα μετά γιατί δεν μου πάει να φεύγω ακριβώς, ποτέ δεν το έχω κάνει δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έτσι όμως δεν επωφελούσε αυτό που δικαιούσαι απ' το ωράριο.

Δεν γινόταν να το παρεις και εσύ σε μέρα (να μην πήγαινες καθόλου μια μέρα δηλαδή) ή να πιγαίνεις αργότερα από το κανονικό γιατί αλλιώς σε βλέπω μία να φεύγεις στην καλύτερη μισή ώρα αργότερα και δέκα να κάθεσαι 10ωρά και 12ωρα.

Καταλαβαίνω πως νοιώθεις είναι και θέμα χαρακτήρος μπορεί τα ίδια να έκανα κι εγώ αν έπαιρνα απλά μειωμένο ωράριο καθημερινά αλλά είναι άδικο και πρέπει να το επωφεληθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω ρε γαμώτο έτσι είναι, και φοβάμαι κιόλας ότι επειδή έχω πάρει την 1 ώρα μειωμένο που είναι για 2 χρόνια, σε λίγους μήνες να δεις που θα ξεχαστεί εντελώς και θα δουλεύω οκτάωρα ή και περισσότερο! δεν μπορούσα να πάρω 1 μέρα όπως εσύ και η Μαριέττα γιατί η γυναίκα που έχω για την μικρή σχολάει στις 3 και ήδη με το μειωμένο επιστρέφω στις 5, αυτές τις 2 ώρες έρχεται και κάθεται ο πατέρας μου με την μικρή αλλά δεν μπορεί να κάνει πολλά, το φαγητό της της το δίνω εγώ αμέσως μόλις μπω... οπότε πρέπει να το παλέψω να κρατηθεί με νύχια και με δόντια αλλιώς θα έχω πρόβλημα με το μωρό. Το κακό είναι ότι είμαι η πρώτη γυναίκα που γίνεται μητέρα στα κεντρικά που δουλεύω και δεν είναι μαθημένοι και αυτοί σε τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ελενάκι σε νοιωθω και απ' ότι καταλαβαίνω εισαι στη τσίτα με όλα!

Πρέπει να βρεις όμως λύσεις και τρόπους τέτοιους ώστε να υπάρχουν και ώρες που θα μπορείς να είσαι και εσύ λίγο χαλαρή γιατί αλλιώς θα σαλτάρεις καμια μέρα και θα κάνεις κανα μεγάλο μπαμ και όποιον πάρει ο χάρος. Γιατι όσο καλή κι αν είσαι έχεις κι εσύ σίγουρα τα όρια σου.

Εστω κι αν δεν ειναι μαθημένοι στην εταιρεια με τέτοιες καταστάσεις μην το αφήσεις. Εν ανάγκη πες τους ψέματα ότι έχεις πρόβλημα με την κοπέλα που σου κρατάει την μικρή και δεν κάθεται ούτε λεπτό παραπάνω και πρέπει να φεύγεις.

Και σκέψου και το άλλο. 'Οταν έρθει η ώρα να τις βάλουμε παιδικο (που θα μπορούσε να συμβαίνει ήδη αυτό) τι θα κάναμε θα λέγαμε ναι μωρέ εντάξει θα πάω λίγο αργότερα κι ας περιμένει το παιδί μου στους δρομους;

Καλώς ή κακώς πρέπει να σεβαστούνε ότι πλέον έχουμε παιδια και υπάρχουν κι από έκει πολλές υποχρεώσεις. Αν εισαι και απαραίτητη αλλα και πολλά χρόνια στην δουλεια δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Όσο για τις δουλειες του σπιτιου.. παρέβλεψε και καμία ή πάρε και καμια γυναίκα για τα χοντρά μια στις δεκαπέντε. Με 20 ευρώ που θα δώσουμε μία ή δύο φορές το μήνα δεν σωνόμαστε.

Νοιώθω ότι είσαι πολύ πιεσμένη και ότι προσπαθείς να τα προλάβεις όλα και θεωρώ ότι αυτό είναι αρκετά επιπονο και σωματικά και ψυχικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά βρε Νατασσάκι μου, έτσι νιώθω! πολύ άγχος, και για τη δουλειά και για το σπίτι. Για αυτό έλεγα τις προάλλες ότι νιώθω ένα κενό στο κεφάλι μου και δεν προλαβαίνω να σκεφτώ τίποτα πλέον! νιώθω σαν ρομποτάκι που έχει κουρδιστεί να τα προλαβαίνει όλα στο λιγότερο δυνατό χρόνο, και φυσικά όλα για τους άλλους γιατί για τον εαυτό μου δεν το συζητάω καν... Για αυτό προφανώς και κατέρρευσα τη Δευτέρα, δεν θέλει πολύ...

Πρέπει να με μαλώσω λίγο, να τα "πω" με τον εαυτό μου, να βρω τις ισορροπίες μου και να προσαρμοστώ γιατί δεν με βλέπω να αντέχω πολύ με αυτούς τους ρυθμούς!

Σε ευχαριστώ που τα είπαμε, το είχα ανάγκη! το ξενυχτήσαμε πολύ όμως και αύριο θα σερνόμαστε! εντάξει είναι η Σοφούλα, κοιμήθηκε; πάμε κι εμείς σιγά σιγά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πάμε για ύπνο γιατί η Σοφούλα προς το παρόν κοιμάται αλλά δεν αργεί να γίνει ανύσηχη αν σηκώσει πυρετό όπως τα προηγούμενα βράδια. Είναι καλύτερα βέβαια και ευελπιστώ πως θα κοιμηθεί ύσηχη αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Καλή ξεκουραση να έχεις, να μου φιλήσεις την μικρή πριγκιποπούλα σου και θα τα πούμε πάλι.

Κι εγώ σ΄ευχαριστώ που μου κράτησες παρεούλα μέχρι τέτοια ώρα.

Καληνύχτα λοιπόν και όνειρα γλυκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα, καλή ξεκούραση! να δώσεις κι εσύ ένα φιλάκι και μια αγκαλίτσα στη Σοφούλα σου από μένα και ελπίζω αύριο να είναι πολύ πολύ καλύτερα. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες..

Σορι για εχθες το βραδι αλλα νυσταξα οση ωρα περιμενα και τελικα πιγα για υπνο..

Αααα ρε Ελενη πολυ πιεζμενη εισαι βρε κοριτσι μου σινεχια, στεναχωριθικα πολυ με αυτα που διαβασα..

Ασε τουλαχιστον τις δουλιεις του σπιτιου πιο χαλαρα και κιτα λιγακι τον εαυτο σου η τουλαχιστον παρε μια γυναικα να σου κανει παραθιρα, παντζουρια, μπανιο κα. εσυ να εχεις μονο ενα σκουπιζμα σφουγγαριζμα και τα παλιορουχα βεβεα...

Αναστασια ελπιζω σημερα η Σοφουλα να ειναι περδικι και να μην κανει αλο πυρετο...

Και εγω σημερα θελω να κανω δουλιεις αλλα ο αντρας μου δουλεβει και ο μικρος αλονιζει οποτε μαλον δεν θα μπορεσω..

Φιλια κουκλες καλη Κυριακη να εχουμε.. :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρτε και ενα ανεκδοτο προινο.

Ήταν δύο μύγες πάνω σε ένα σκατό!!!!. Και λέει η μία στην άλλη:- Έκλασα... Και λέει η άλλη:- Σκάσε μωρή σιχαμένη!! Τρώμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα Ευη μ ετο ανεκδοτο.τωρα ειδα τις φωτο απο βαφτιση ,πού όμορφες!

Ελενίτσα σήμερα να ξεκουραστεις!!!!φρικαρω με τα κατωρθωματα σου,βρεγμενη σανιδα θελεις

εμεις ειμαστε μια χαρα

παω γιατι θελει παιχνιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!!!!!Χάθηκα αλλά από την Πέμπτη δεν είχα ίντερνετ!!Γύρισα χθες το μεσημεράκι Αθήνα!!Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχούλες για τα γενεθλιάκια μου,αν και ήταν σαν μια συνηθισμένη μέρα...ούτε κεράκια δεν έσβησα... :cry::cry::cry: Δεν πειράζει,άλλη φορά!!Και έφτασα τα 24 λοιπόν....Ο μικρός μου έβγαλε 3ο δοντάκι και περιμένουμε το 4ο!!Που και που έχει λίγο συναχάκι και μας ταλαιπωρεί τα βράδια αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά,υπομονή...Κι εμένα τα λαιμά μου είναι χάλια μέρες τώρα!

Είδα φωτογραφίες από τα κουκλιά της Ειρήνης,εμένα μου φαίνονται να μοιάζουν πολύ πάντως,μόνο το χρώμα ματιών διαφέρει!!

Εύη,τι να πω για τον Τριαντάφυλλο????Είναι ΘΕΟΣ!!!!Τι χαρά είναι αυτή στην κολυμπήθρα??!!Να τον χαίρεσαι,είναι τέλειος!!

Νατάσσα,πως είναι η Σοφούλα μας?Περαστικά!!

Ελένη,χαλάρωσε βρε πουλάκι μου με την δουλειά και τις δουλειές!!Θα πάθεις τίποτα...πως είναι το πόδι σου???Είδες τι έπαθες,από υπερκόπωση πρέπει να ήταν..αλλά μυαλό δεν έβαλες....

Μαριέττα,πως τα πάτε με τον Μάνο??Κι εγώ είχα περάσει μια άσχημη φάση με τον Γιώργο και ήμουν έτοιμη να σηκωθώ να φύγω αλλά τελικά έφτιαξαν τα πράγματα και δεν μετανιώνω που έκανα υπομονή 6 μήνες,κι ας πέρασα έναν εφιάλτη....

Η Ρεββέκα καλά είναι,δεν μπαίνει γιατί της κολλούσε πολύ το μάμμυ και νευρίασε και δεν μπαίνει...

Αυτά θυμάμαι κοριτσάρες!Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...