Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!

Σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το γραφείο! ω ναι, έκανα την απίστευτη βλακεία και ήρθα Παρασκευιάτικο να δουλέψω :shock:

Το πόδι μου είναι καλύτερα, μπορώ κάπως να το πατήσω. Δεν το ξεκούρασα όμως όσο έπρεπε και φοβάμαι μην χειροτερέψει η κατάσταση, αλλά το μικρό μου ζουζούνι καθώς και η έμφυτη δικιά μου ζουζουνιά που δεν με αφήνει να καθίσω ήσυχη στον πισινό μου, δεν μου επέτρεψαν να κάτσω και πολύ ακίνητη.

Ρούλα κουράγιο κορίτσι μου με τα δακρυγόνα και πρόσεχε, να το ήξερες να είχες μια μάσκα μαζί σου... μέσα στο κέντρο είναι το γραφείο σου; τα σπάσανε πάλι όλα ε;

Ινα η ατάκα σου με την πανσέτα έγραψε!!!! :lol::lol: . Ακριβώς έτσι είναι όπως πολύ έξυπνα το διατύπωσες.

Εύη σε ξεπατώνουν τα μικρά ε; η μία σχολείο, ο άλλος τρέξιμο.. πω πω οταν έρθει η ώρα του σχολείου θα φρικάρουμε ομαδικώς με τα διαβάσματα...

Μαράκι μπράβο σου, σε χαίρομαι που σκέφτεσαι τόσο θετικά στη ζωή! θα πάρουμε όλες ένα καράβι για Κρήτη και θα σου έρθουμε για ψυχοθεραπεία :lol::lol: ! Εμένα το μόνο που με αγχώνει τον τελευταίο καιρό και σκέφτομαι συνέχεια είναι η οικονομική κρίση και το δυσοίωνο αύριο, όλα τα υπόλοιπα δεν μπαίνω στον κόπο ούτε έχω χρόνο να τα πολυσκεφτώ. Ούτε σχέσεις, ούτε φιλίες που χάλασαν, ούτε τίποτα, σας μιλάω ειλικρινά δεν ξέρω τι έχω πάθει αλλά νιώθω ότι το μυαλό μου είναι άδειο για ο,τιδήποτε άλλο εκτός από την κόρη μου, τη δουλειά μου και το σπίτι μου.

Ουφ ολοκλήρωσα το γράψιμο τώρα που σχολάω, από τις 12 το παλευω! πάω οδοντίατρο και μετά σπίτι. Φιλιά!

Ωχ!! πάτησα υποβολή και είδα τον γαμπρούλη μουουου! θα μπω μόλις γυρίσω σπίτι να σας καμαρώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηηηη :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: τα καταφερες..και καλα εκανες γιατι ειναι κουκλος..και εσυ εισαι μια χαρα και η νονα φυσικα..και φυσικα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστο την χαρα μεσα στην κολυμπηθρα...για βαφτιση πηγατε η για μπανιο εε???φτου στο τριανταφυλακι μας κουκλι ειναι..αληθεια για πες πως το εκανες αυτο??

ελενακι μπραβο κοπελα μου τετοια κανε εσυ να κακομαθαινουν μετα..και αντε να πεις οχι...φυσικα και να ερθετε ειμαι ανοιχτα απο τις 7 το πρωι και δεν χρεωνω κι ολας..οχι να τα λεμε αυτα..μονο κανα βουτημα να κρατατε ο καφες δικος μου...εκτος αν παμε στα βαρια με την μια οποτε αλλαζει το κερασμα... :lol::lol::lol::lol: και ουτε την κριση να φοβαστε ο ανθρωπος και δη ο ελληνας ξερει να εφευρισκει τροπους για να τα βγαζει περα σε ολα..να σας δωσω και ενα παραδειγμα???εχουμε εναν πελατη στο μαγαζι που ειναι ψαρας και αν εχουμε τιποτα υπολοιπα παμε και παιρνουμε το φρεσκο το ψαρακι μας.. ;););):P:P:P ..θα γυρισουμε στα παλια κοριτσια...οτι εχω για οτι εχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ηταν να μην παρω φορα με τις φωτογραφιες.σημερα εκανα καταλιψη το γραφιο της Φλωρας και ασχολιθικα για να βγαλω μια ακρη.. Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, αλλα νομιζω πως τα αξιζει το παλικαρι μου :roll::roll::oops::oops::oops: Κουκουβα, κουκουβα χαχαχαχα....

Πραγματικα το απολαφσε την ωρα της βαφτισης σινεχια γελουσε...

Οταν λες πως το εκανα αυτο τι ενοεις??? Τον Τριαναταφυλλο???

Αχχχχ Ελενη γιατι κοριτσι μου τα κανεις αυτα τα χαζα και δεν καθεσε στο σπιτακι σου να ξεκουραστεις??

Παντος σινφωνω απολιτα με αυτα που λες και εμενα τιποτα δεν με νιαζει πλεον εκτος απο το σπιτι μου..

Προχτες εμαθα απο την αδερφη της κουμπαρας μου (ξαδερφες μου ειναι) οτι μια αλη ξαδερφη μου, (ολες πρωτες ξαδερφες ειμαστε) εχει θιμωσει μαζι μου γιατι και καλα δεν της εδοσα να βαφτισει τον Τριαναταφυλλο..

Οταν ημουν εγκυος μου το ειπε καπια στιγμη πως θελει να βαφτισει ενα παιδακι αλλα εγω δεν γουσταρω καθολου τον αντρα της και γενικα δεν ηθελα να μου τον βαφτισουν αυτοι...

Το θεμα ειναι πως εγω δεν της εταξα το παιδι μου αλλα αυτη θεορισε οτι εγω ειμουν ιποχρεομενη να την παρω τηλεφωνο να της πω εγω προσοπικα οτι διαλεξα αλη νονα....

Σε αλη περιπτοση θα ειχα στεναχοριθει πολυ αλλα τωρα δεν με νιαζει καθολου, να πιει ξιδι αν θιμωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη τον τριανταφυλο ξερω πως τον εκανες πανω κατω.. =))=))=))=))=)):oops::oops::oops: να μην κλαψει την ωρα της κολυμπηθρας..αυτο εννοω...εγω παντως ελπιζω πως αφου θα ειναι μεγαλος ο δικος μου δεν θα κλαιει εε???και κοριτσια πειραζει που εγω δεν θελω να στολισω καθολου στην εκκλησια???θα παμε σε ενα μοναστηρι και δεν θελω τιποτα εκει ουτε στον χωρο ουτε στην κολυμπηθρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου γειά σας!

Χάθηκα αλλά είχα άρρωστη την Σοφία μου και τα είχα παίξει. Έκανε πυρετό μέχρι και 39,5 και υποφέραμε όλοι ομαδικώς. Πήγαμε στην γιατρό μας είπε ότι ήταν ίωση με κόκκινα λαιμά και αυτά αλλά μας έβαλε και κάναμε και μια καλλιέργεια ούρων για να δούμε για ουρολοίμωξη.

Ευτυχώς δεν είχαμε κανένα μικρόβιο και επιβεβαιώσαμε ότι ο πυρετός είναι από τα λαιμά.

Αν αύριο δεν μας έχει πέσει ο πυρετός θα πάρουμε αντιβίωση.

Αυτά τα δικά μας.

Διάβασα τα νέα σας αλλά τι να πρωτοσχολιάσω. Δεν έχω και καθαρό μυαλό δυστυχώς για να τα θυμάμαι όλα.

Να πω μόνο πως ο Τριαντάφυλλος είναι ένας κούκλος και ότι όλα στην βάφτισή σας Εύη μου φαίνονται τέλεια!!!! Μπράβο σας!

Μαράκι είδα και το δικό σου το κουκλάκι και το θαύμασα στις φωτογραφίες σας!!!

Ελενάκι μου τι έπαθες ρε κοπέλα μου? Για πρόσεχε λίγο. Μου φαίνεται ότι κουράζεσαι πολύ. Προσεχε τον εαυτό σου για να μπορείς να προσέχεις και την πριγκιπέσσα σου.

Ινα μου κοντά γεννήσαμε εμείς. Εγώ γέννησα 3 Νοεμβρίου και θα κάνουμε το πάρτυ μας στις 5. Επομένως μάλλον την ίδαι μέρα θα έχουμε πάρτυ ε;

Ρουλίτσα έπεσε δουλειά ε;

Παναγιώτα που είσαι; Πως πάτε συνήλθατε;

Κατερινάκι τέλος οι αναγούλες; Αρχίσανε οι γερές οι μάσες;

Μαριετάκι εύχομαι να βρείτε την άκρη με τον Μανο και να μην διαλύσατε την οικογένεια σας. Κάντε το για τον Ηλία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου περαστικα στο Σοφακι :( Την καιμενουλα χαλια ειναι το κακομιρο...

Ελπιζω να γινει γριγορα καλα και να μην χριαστει και αντιβιοση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη τον τριανταφυλο ξερω πως τον εκανες πανω κατω.. =))=))=))=))=)):oops::oops::oops: να μην κλαψει την ωρα της κολυμπηθρας..αυτο εννοω...εγω παντως ελπιζω πως αφου θα ειναι μεγαλος ο δικος μου δεν θα κλαιει εε???και κοριτσια πειραζει που εγω δεν θελω να στολισω καθολου στην εκκλησια???θα παμε σε ενα μοναστηρι και δεν θελω τιποτα εκει ουτε στον χωρο ουτε στην κολυμπηθρα...

Μαρακι εγω δεν εκανα τιποτα για να μην κλαψει, ισα ισα που περιμενα να γινει χαμος απο το κλαμα και τις τσιριδες αλλα ο κυριος το ιδε προταγονιστης και σκορπουσε χαμογελα δεξια και αριστερα..

Γιατι να πρεπει να στολισεις καλε, οτι θελει ο καθενας κανει..Εγω στην Φλωρα δεν στολισα τιποτα γιατι ειμασταν στην πολη και οσο βαφτιζοταν το δικο μου παιδι στην πορτα ιδι διαβαζαν το επομενο παιδακι, βιομιχανια κανονικη τι να το κανεις το στολιζμα ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμάμαι όρθια, αλλά μπήκα να καμαρώσω τον Τριαντάφυλλο!! τι χαμογελαστό παιδί είναι αυτό καλέ; φτου σκόρδα! πρώτη φορά βλέπω μωράκι να το χαίρεται τόσο πολύ :D

Μπράβο συμπεθέρα μου να τον χαίρεσαι! πριγκηπικό θέμα βάπτισης ο γαμπρός, πριγκηπικό και η νύφη, άντε σόι πάει το βασίλειο :lol::lol::lol:

Αναστασία περαστικά στη Σοφούλα, πολύ στενοχωρήθηκα που ταλαιπωρείται η καημενούλα. Ελπίζω να είναι καλά αύριο και να μην χρειαστεί αντιβίωση. Αχ τρέμω με τις παλιοϊώσεις...

Παναγιώτα εσύ τι κάνεις; πως είναι τα μικρά συνήλθαν;

Μαρία αφού όπως λες είναι μοναστήρι ούτε εγώ θα στόλιζα, ή ίσως να έβαζα κάτι πολύ λιτό και απλό και μόνο στον εξωτερικό χώρο. Βάπτισαν κάποιοι φίλοι μας σε ένα μοναστήρι μέσα στο πράσινο εκτός Αθηνών φυσικά, είδα τις φωτογραφίες και ξετρελάθηκα! Είχε τόση ομορφιά το τοπίο που δεν χρειαζόταν τίποτα άλλο. Είχαν βάλει ένα ποδηλατάκι (ίσως και δύο δεν θυμάμαι καλά) με λουλούδια και μια γάζα να κρέμεται, τίποτα άλλο και ήταν τέλεια!

Κατερίνα φάε κοπέλα μου να το ευχαριστηθείς κι εσύ και το μπεμπάκι! θα τα χάσεις πάλι τα κιλάκια μην ανησυχείς καθόλου!

Κορίτσια αυτό με τα "μη" και τη διαπαιδαγώγηση γενικά θέλω να τα συζητήσουμε αλλά θα σας θέσω αύριο τα ερωτήματά μου γιατί νυστάζω τώρα. Μαζεύτηκα σπίτι μου στις 9 :cry:

Τα ξαναλέμε από αυριο λοιπόν, καληνύχτα και καλό Σ/Κ να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

Σοφουλα περαστικα σκατουλι!!τι τραβας κι εσυ με τον λαιμο σου!! :-*:-*

Ρουλα παλαμακια χτυπαει καθε φορα που θα σε βλεπει μαλλον και θα καμαρωνει την μαμα του!! :YMHUG::YMHUG: για το ψαρι εγω οταν θα το αρχισω θα το κανω βραστο στην αρχη και μετα ψητο..μας εχει πει για μπακαλιαρο στην αρχη...οσο για τα βραδυα κι εμεις ειναι καμια εβδομαδα που ξυπναει κλαιγοντας γυρω στις 05:30 και μετα στις 06:30!!!λιγο αγκαλια,λιγο στο κρεββατι μου και τον παιρνει παλι ο υπνος..εγω πιστευω οτι παμε για 6ο δοντακι...

Ευη εισαι ΘΕΑ!!!!!! και γαμω τις γυναικαρες!!αν ημουν αντρας σιγουρα θα σου την επεφτα!! 8-}8-}

οσο για τον Τριανταφυλλενιο,τι να πω!!! ΘΕΟΣ και παλι ΘΕΟΣ!!ενας μικρος ζωγραφιστος,χαμογελαστος πριγκηπας!!! (που να δειτε τον δικο μου την ωρα της βαπτισης!!εντελως το αντιθετο!!)..θα βρω χρονο και θα βαλω κι εγω φωτο...

Μαρια δε χρειαζεται στολισμος ρε συ!!κατι απλο οπως λεει κι η Ελενη κι ολα καλα!!

Ελενη συγχαρητηρια κοριτσι μου!!θα παρεις το βραβειο της ανοιχτης παλαμης καποτε,αλλα θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο μετα!!συγνωμη,σου το ζητησαν να πας στο γραφειο ή απο μονη σου το εκανες επειδη ελειψες καποια μερα;δε ξερω τι θεση εχεις στην εταιρεια,αλλα θα βρεθει καποτε καποιος να το αναγνωρισει αυτο;μπα!!δε νομιζω!!!

Κατερινα ορμα στα φαγητα παιδι μου και μη στερεισαι τιποτα!!μονο γλυκα και αλατι να προσεχεις και μην ανησυχεις για τα κιλα σου!!!και να πινεις νερακι μπολικο!!!μαγνησιο καλα εκανε και σου εδωσε!!!καλο κανει ετσι κι αλλιως,εγω θυμαμαι επαιρνα απο τον 4ο μηνα και μεχρι να γεννησω,γιατι ειχα συσπασεις νωρις...

εμεις καλα ειμαστε,χθες ηταν μια απολαυση ο Ηλιας,τον ειχα ολη μερα και περπαταγε,ειναι πολυ ομορφο και πρωτογνωρο συναισθημα να τον βλεπεις να περπαταει και να γινεται ανεξαρτητος και μετα φυσικα να τον ψαχνεις!!!γελαω συνεχεια μαζι του και το καταλαβαινει!!κι οταν κουραζεται,ερχεται κοντα μου,απλωνει τα χερακια του και κουρνιαζει πανω μου οπως οταν ηταν βρεφος!!!ειναι γλυκας!!!με τον Μανο ειμαστε καπως καλυτερα,πιο ηρεμα...πηγαμε μια βολτα στο Mall προχθες,ξεχαστηκαμε λιγο....

κοριτσια κανονισα να ερχεται γυναικα σπιτι να μου κανει μασαζ στον αυχενα και γενικα στο σωμα,την εχει η αδελφη μου και εχει βρει την υγεια της....θα ερχεται Παρασκευες που θα ειμαι σπιτι.και δυο φορες τον μηνα να ερχεται καλα θα ειναι!!η πλατη κι ο αυχενας μου ειναι υπο διαλυση....

στο ζωδιο ειμαι Ταυρος κι ωροσκοπο εχω Καρκινο...οποτε την γκρινια την εχω στο αιμα μου,αλλα και το πεισμα επισης!!! ο Μανος ειναι Καρκινος με Καρκινο,οποτε βγαλτε συμπερασμα!!! το παιδι μας που ειναι Τοξοτακι,δε νομιζω να ταιριαζει με τους γονεις του,ε;;

φιλια και καλημερα σε ολες!!παρουσες και απουσες!!ελπιζω Στελλα,Ρεββεκα να ειστε καλα!!η Παναγιωτα καλα ειναι,την διαβαζω κι απο αλλο ποστ ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες...

Εβαλα και εγω τον μικρο για υπνο και ετιμαστικα να σας γραψω (ετσι νομιζα διλαδι) γιατι τωρα τον εχω αγγαλια :shock::shock: μετα απο 10 λεπτα αρχισε να κλαιει....

Αααα ρε Ελενη αρχισες παλι τα 12ωρα??? Καλα σου λεει η Μαριεττα απο πιον θα ακουσεις ενα ευχαριστω και ξεπατωνεσε??

Τhank u all για τα καλα σας λογια σχετικα με την βαφτιση μας αλλα Μαριεττα μηπος πρεπει να βαλεις γιαλια φιλεναδα, εγω ΘΕΑ???? :lol::lol::lol::lol: Ν'ασε καλα βρε με εκανες και γελασα προι προι..

Χερομε που ειστε καλιτερα με τον Μανο, ρε γαμοτο ειναι αδικο να χορισετε για τριτους αφου καταβαθος αγαπιεστε..Αν δεν υπιρχε αγαπη μεταξοι σας τοτε ναι να το διαλισετε αλλα τωρα οχι δεν το δεχομε...Εχετε και τον Ηλιο (ονομα και πραμα) μεσα στο σπιτι σας που αξιζει να εχει 2 γονοις ευτυχιζμενους..

Αχχχχ ποσο ζηλεψα που εγραψες για μασαζ, πολυ καλα θα κανεις να φερνεις καπιον να σε τριβει και εγω ετσι ειμαι οπως τα λες, "υπο διαλυση"... Ο αυχενας μου ιδικα κοριτσια ειναι ενα ματσο χαλια. :(

Κοριτσια εχω διαπιστωσει προς μεγαλη μου εκπλιξη πως ολες σας ξερετε οχι μονο το ζοδιο σας αλλα και τον οροσκοπο σας :-??:-?? Εγω γιατι δεν ξερω τι οροσκοπο εχω??? Πως το βλεπεις αυτο???

Οπια μπορει ας μου βγαλει και εμενα τον οροσκοπο μου...

Ειμαι γενημενη στης 18 Νοεμβριου του 1975...Για ωρα πρεπει να ρωτισω την μαμα μου αν θιματε γιατι εχουν περασει και κατι χρονακια απο τοτε..

τα παιδια μου ειναι 1 Αυγουστου 2004 στης 22.04

και 12 Νοεμβριου 2010 στης 15.45

Αντε σας εβαλα μαθιμα για το Σ/Κ.. :x:x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ κοριτσια μολις εκανα μια διαπιστοση :idea::idea::idea:

Θελουμε μονο 10 σελιδουλες ακομι για να ανιξουμε αλο θεματακι και λεω να βαλουμε τα δινατα μας να το γεμισουμε αυτο γιατι το επομενο θεματακι θελω να εχει θεμα????? Τι αλο,Τα πρωτα μας γενεθλια :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Αντε μαζεφτιτε γιατι ο Μανωλιος εχει την αλη ευδομαδα παρτακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!αρρωστησαμε και γω και ο αντρας μου,ευτυχως ο γιαννης ειναι μια χαρα ακομα.καταρροη και λιγο λαιμο...και πανω που ελεγα χθες οτι εχω ενα χρονο να αρρωστησω!με γλωσσοφαγα!εγω μαρια ειμαι λεων με ωροσκοπο σκορπιο.εξου και ο οξυθυμος χαρακτηρας και η στενομυαλια!εχουμε ομως και καλα...για την εκκλησια αφου ειμαι μοναστηρι μην στολισεις βρε μαρακι,κι εμενα δε μου ακουγεται καλα!

αναστασια μου πολυ στεναχωρηθηκα με τη σοφουλα σου,ευχομαι ολα να πανε καλα και να η χρειαστει αντιβιωση.τωρα δυστυχως ξεκινανε οι ιωσης και δε τη γλιτωνουμε!

ελενακι γιατι μωρε δουλευεις τοσο?φοβασε μηπως δε πανε καλα τα πραγματα και σε διωξουν?(χτυπα ξυλο)γιατι αν δε εχεις τετοιο φοβο μη χαραμιζεσαι βρε κοριτσακι!

μαριετα χαιρομαι που ειστε καλυτερα με το μανο.περπαταει το βλασταρακι σου ε??αχχ πρεπει να ειναι μοναδικες αυτες οι στιγμες.εμενα εχει γινει σιφουνας με τη στρατα μεχρι και πανω απο τα ποδια μας περναει και ακους μονιμως ενα αουτσσσ μεσα στο σπιτι (πονανε αυτα τα παλιοροδακια της στρατας!)τον βαζω και να μπουσουλισει αλλα τιποτα,για πειτε κανα κολπακι για μπουσουλιμα!

ευη δεν εχω λογια για τον τριανταφυλλο.....!καλε τι τουπε και χαμογελα ειναι αυτα!την ειδε διασημοτητα ο δικος σου! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δεν εχει και αδικο δηλαδη τετοιο κουκλι!

το θεμα με τα πρεπει και τα μη πει πρεπει οντως να το θιξουμε καποια στιγμη.εμενα ακομα δεν καταλαβαινει απο οχι.....αν ειναι ομως κατι επικινδυνο να χτυπησει δεν το ρισκαρω κι ας χτυπιεται....προσπαθω να τον ξεγελασω με κατι αλλο.ο παιδιατρος μου ειπε οτι το οχι πρεπει να μπει στη διαπαιδαγωγηση τον 16 με 18 μηνα οτι μονο τοτε μπορουν πληρως να καταλαβουν την εννοια.....δυσκολα για μενα τα πραγματα γιατι μολις θα εχω γεννησει...θα εχω ζηλιες και δε θα μπορω να λεω και πολλα οχι πιστευω...μη του κατσει και πολυ βαρης ο καινουργιος ερχομος!

επισης με το θεμα του υπνου ξεκινησαμε πολυ καλα κοιμοταν παντα στο κρεβατι του.τωρα ομως που ο αντρας μου ηταν εδω μια βδομαδα μετα την εγχειρηση τον καλομαθε τα πρωινα να κοιμαται στο κρεββατι μας...να πω την αληθεια κι εμενα με την εγκυμοσυνη με βολεψε γιατι ξαπλωνω κι εγω διπλα του και δε χρειαζεται να πηγαινοερχομαι.τα βραδυα κοιμαται στο κρεββατι του με ορισμενες εξαιρεσεις που πρεπει πρωτα να τον κοιμησω στο δικο μας και μετα τον παω κοιμισμενο εκει.για πειτε εμπειρες μανουλες...λετε να μου κακομαθει????ξερω οτι αν τον βαζω στο κρεβατακι θα ξαναμαθει σε καμια βδομαδα με λιγο κοπο αλλα νιωθω κι εγω ενα πτωμα αυτες τις μερες να καθομαι απο πανω του μια ωρα μεχρι να τον παρει ο υπνος.ευτυχως το βραδυ κοιμαται μονος συνηθως αμεσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τα πω λιγο γρηγορα γιατι η μικρη καθετε με ενα μπισκοτο στο χερι και τα τρωει πολυ γρηγορα

Αναστασια ειναι ιωση και κραταει μια βδομαδα τρεις μερες με 39 και στις υπολοιπες ανα εξαωρω με 38 την περασαμε και το μονο που την ευχαριστουσε ηταν το μπανιο.

ευη ολα ηταν υπεροχα και σεις πολυ ομορφοι εμας ο παπας μας δεν επετρεπε στολισμο και στολισαμε λιγο το πεζοδρομιο. καλο ε?

η μικρη μου οταν ερθει η ωρα για υπνο δειχνει το κρεβατι της περνει την κουβερτα της αγκαλια και γυρναει μπρουμυτα και κοιμάται μονη της "υπεροχο πραγμα". το βραδυ μπορει να μην ξυπνησει καθολου μπαινει και σε υπνοσακο και πολυ μ αρεσει.

σημερα η μικρη θα φαει κοτοσουπα και της εβαλα και λιγο βουτυρακι μεσα για νοστιμια .

Α περπαταει και μονη της οχι πολυ αλλα φτανει που ξεκινησε αυτα σας αφηνω γιατι θα διαλυσει το καθισματακι της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!τι κάνετε?εμείς μια χαρά .είχαμε παει βόλτα το πρωί και τώρα σπιτάκι...τα ταρζανακια παιζουνε και βρήκα ευκαιρία να γράψω λίγο μέχρι να ορμισουν στο λάπτοπ.

Εύη τι τέλειος ο Τριαντάφυλλος και όλα πολύ ωραία ήταν στην βάπτιση.

Aναστασια μου περαστικά στη σοφουλα.

Kατερινακι περαστικά και σε εσάς μακάρι να μη κολλήσει ο μικρουλης.λοιπόν εμένα ο μεγάλος μου δεν μπουσουλησε ποτέ σηκώθηκε κατευθείαν 13 μηνών και μετά από λίγο περπάτησε

Ίνα μου μπράβο περπάτησε η μικρή? ο δικός μου στέκεται κανονικά όρθιος χωρίς να κρατάει αλλα δεν κάνει βήμα,βέβαια μπουσουλαει όλο το σπίτι.

Λοιπόν για πείτε κοριτσάκι έχετε σκεφτεί ιδέες για τα γενεθλιακια?

Σήμερα διάβασα για στρουμφοπαρτυ και μ άρεσε η ιδέα...είδε και ο μεγάλος μου φωτογραφίες που έβλεπα και μου λέει Στρουμφακια να κάνουμε....αχ δεν ξέρω έχω μπερδευτεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εχετε δίκιο, πολύ καιρό κράτησε αυτό το θεματάκι! πρέπει πριν τα γενέθλια του Μανωλιού να ανοίξουμε άλλο.

Αχ επίσης έχετε δίκιο και για όσα μου είπατε, είμαι πολύ χαζή που πήγα για δουλειά χθες... τεράστιο βραβείο ανοιχτής παλάμης θα πάρω!! η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ υπεύθυνη θέση, είχα μάλλον, γιατί η αντικαταστάτρια που ήρθε όταν σταμάτησα λόγω γέννας δεν είναι προσωρινή αλλά κανονική κι αυτή, και έτσι πλέον μοιραζόμαστε κατά κάποιο τρόπο τη δουλειά. Αλλά λόγω του ότι έλειπα τόσους μήνες δεν θέλω να δώσω άλλα δικαιώματα, για αυτό πήγα το ζώον. Βρίστε με έχετε δίκιο, κι εγώ με βρίζω!

Ευη υπάρχουν διάφορα σάιτ που μπορείς να βρεις τον ωροσκόπο σου, δεν θυμάμαι τώρα γιατί πάνε και χρόνια, αλλά αν ψάξεις στο google θα βρεις. Το βρίσκεις εύκολα, έχει ένα πινακάκι με έτη και μήνες γέννησης καθώς και ώρα, και σου βρίσκει τον αντίστοιχο ωροσκόπο. Εγώ είμαι Ιχθείς με ωροσκόπο μάλλον Παρθένο. Και λέω μάλλον γιατί εγώ γεννήθηκα στον Καναδά και έβαλα την ώρα Καναδά (παρεμπιπτόντως αν θυμάμαι καλά πρέπει να γεννήθηκα την ίδια ώρα με την κόρη μου!!), δεν ξέρω αν έπρεπε να βάλω την αντίστοιχη ώρα Ελλάδος :?::roll: . Μάλλον Παρθένο όμως πρέπει να έχω, έτσι εξηγείται η εμμονή μου με την καθαριότητα!

Μαριέττα χαίρομαι που είστε καλύτερα με τον Μάνο! μπόρα ήταν και πέρασε. Σε θέλω αισιόδοξη, όλα θα πάνε καλάαααα!

Κατερίνα περαστικά σας! και ο άντρας σου πρώτα χειρουργείο και μετά ίωση;; Για τον Γιαννάκη πιστεύω καλύτερα να μην τον παίρνετε στο κρεβάτι γιατί θα μάθει, και όταν γεννηθεί το σποράκι και θέλεις να θηλάσεις και να το έχεις κι αυτό δίπλα σου, που θα χωρέσετε όλοι μαζί;;;

Πάω γιατί ξύπνησε η μπουμπού και με φωνάζει, ίσως ξαναμπώ αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες...

Κατερινακι αρωστησες?? Περαστικα να προσεχεις..

Αχχχχ μην κανετε το λαθος να τον μαθετε τον μικρο να κοιματε στο κρεβατι σας γιατι μετα θα φτησεις αιμα για να τον επαναφερεις στο δικο του, εγω αν και το θελω πολυ ουτε μια φορα δεν τον κοιμησα στο κρεβατι μου και οταν ερχετε η ωρα για υπνο κοιματε σαν πουλακι μεχρι το προι..

Αναστασια το Σοφακι μας πως ειναι σημερα???

Ινα και η δικια σου θυριακι μου ακουγετε, φτου φτου σκορδα.

Ελισα τα στρουνφακια εεε??? Καλο μου ακουγετε για θεματακι του παρτι...Αφου το θελει και ο big brother κανονιστικε :D:D

Εγω σημερα την εκανα την πατατα μου μεσημεριατικα...Κλιδωθικα εξω απο το σπιτι :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ναι ναι καλα διαβασατε, κλιδωθικα το βουρλο.. Ευτυχος ηταν και ο Τριανταφυλλος μαζι μου γιατι αλιος θα την ειχα σπασει την βρομοπορτα..

Ετιμασα το μωρο για να παμε βολτα στο παρκο, βγικα στην εξοπορτα για να τον βαλω στο καροτσι και να βαλω μετα παπουτσια για να φιγουμε αλλα εκανε ενα ρεβμα απο τον αερα και τσουπ εκλισε η πορτα... :o:o:o Τα κλειδια απο μεσα και εγω ξιπολιτη στο πατακι της πορτας...Τελιο θεαμα...

Ευτυχος στην απεναντη πορτα σινομιλουσαν 2 γοιτονες μου και τους ζητησα τηλεφωνο για να παρω στον αντρα μου να ερθει και παντοφλες για να μην γιρναω ξιπολιτη...Φισικα και με φιλοξενισαν στο σπιτι τους μεχρι να ερθει να μ'ανιξει... [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα μωρα σας κοιμουνται ευκολα το μεσημερι;εμεις φτανει και 17:00 για να την κανει λιγο...ειδικα τα Σαβ/κα που ειμαστε σπιτι,ενω τις καθημερινες γυρναω και ηδη κοιμαται...μαλλον τον ξεσηκωνουμε!!!

ρε σεις!!πώς μπορω να βαλω φωτο;μου πεταει συνεχεια το μηνυμα οτι το αρχειο που ψαχνω ειναι ακυρο!!μα ειναι δυνατον!!μηπως επειδη ειναι μεγαλα τα αρχεια;

θα μπω το βραδακι,γιατι ο Μανος εχει παει γηπεδο..Μαρια ακους;μη χεσω την ομαδα σας!!!!

φιλια κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες...

Κατερινακι αρωστησες?? Περαστικα να προσεχεις..

Αχχχχ μην κανετε το λαθος να τον μαθετε τον μικρο να κοιματε στο κρεβατι σας γιατι μετα θα φτησεις αιμα για να τον επαναφερεις στο δικο του, εγω αν και το θελω πολυ ουτε μια φορα δεν τον κοιμησα στο κρεβατι μου και οταν ερχετε η ωρα για υπνο κοιματε σαν πουλακι μεχρι το προι..

Αναστασια το Σοφακι μας πως ειναι σημερα???

Ινα και η δικια σου θυριακι μου ακουγετε, φτου φτου σκορδα.

Ελισα τα στρουνφακια εεε??? Καλο μου ακουγετε για θεματακι του παρτι...Αφου το θελει και ο big brother κανονιστικε :D:D

Εγω σημερα την εκανα την πατατα μου μεσημεριατικα...Κλιδωθικα εξω απο το σπιτι :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ναι ναι καλα διαβασατε, κλιδωθικα το βουρλο.. Ευτυχος ηταν και ο Τριανταφυλλος μαζι μου γιατι αλιος θα την ειχα σπασει την βρομοπορτα..

Ετιμασα το μωρο για να παμε βολτα στο παρκο, βγικα στην εξοπορτα για να τον βαλω στο καροτσι και να βαλω μετα παπουτσια για να φιγουμε αλλα εκανε ενα ρεβμα απο τον αερα και τσουπ εκλισε η πορτα... :o:o:o Τα κλειδια απο μεσα και εγω ξιπολιτη στο πατακι της πορτας...Τελιο θεαμα...

Ευτυχος στην απεναντη πορτα σινομιλουσαν 2 γοιτονες μου και τους ζητησα τηλεφωνο για να παρω στον αντρα μου να ερθει και παντοφλες για να μην γιρναω ξιπολιτη...Φισικα και με φιλοξενισαν στο σπιτι τους μεχρι να ερθει να μ'ανιξει... [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Ευη απο την μια γελαω που σε σκεφτομαι,απο την αλλη τρεμω στην ιδεα οταν βγαινω απο το σπιτι..παντα στην τσεπη εχω το κινητο σε περιπτωση αναγκης και τα κλειδια τα βαζω στο καροτσι πριν βγω απο το σπιτι για να κλειδωσω...ανθρωποι ειμαστε...κι οταν κανω τσιγαρω,εχω και την πορτα της κουζινας ξεκλειδωτη ,γιατι φοβαμαι μη τυχον τα παραθυρα απο το σαλονι κλειδωσουν αυτοματα και μετα μεινω με το τσιγαρο στο χερι και τον Ηλια να με μουτζωνει απο μεσα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω απιστευτα ρουχα προς σιδερωμα!!!!κερναω καφε και μετα να τσιμπησουμε για βραδυ!!!εννοειται οτι θα σιδερωσει οποια ερθει!!! =))=))=)):-ss:-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα θα πατε νωρις για υπνο??? Ο μικρος ακομι περπαταει γιατι ξυπνησε αργα σημερα και δεν μπορω να κατσω ακομι αλλα εχω ορεξη για κουβεντουλα αργοτερα....

Εεεεε να μην ξεχνιομαστε εχουμε να γεμισουμε και 10 σελιδες μεχρι την αλη εβδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ευη ηδη μαλλον το εμαθε χθες και σημερα ηθελε πρωτα να τον παρει ο υπνος στο κρεβατι μας...κι γω ρε γαμωτο τα εχω φτυσει δεν αντεχω να μενω πολυ ορθια γι'αυτο τον βαζω.ασε που με τον αντρα μου δεν κοιμαται και ξεσηκωνεται.τι να κανω???μαλλον πρεπει να βαλω μια πολυθρονα αναπαυτικη διπλα στη κουνια του και να επιμεινω??τι λετε?βαλαμε τα χερακια μας και βγαλαμε τα ματακια μας κοινως!ευτυχως ειχες μαζι σου το μωρο!ασε κι εγω τα τρεμω αυτα!παντα οταν βγουμε βολτα η πρωτη κινηση ειναι απο νωρις να βαλω τα κλειδια στη τσεπη μου.(γιατι δεν εχω και καλο ιστορικο με αυτα.....η κλειδαραδες στο παρελθον ειχαν πλουτισει απο μενα :lol::lol::lol::lol::lol: )

μαριετα καλο σιδερωμα....εμμμμμ εγω θα σας τιμησω αλλη μερα να ερθω για καφε βρε μη σου στερησω την ευχαριστηση του σιδερωματος! :lol::lol::lol:

ελιζα ωραια ιδεα τα στρουμφακια θα το ψαξω,στο ιντερνετ κοιταξες??

μολις τον εβαλα για υπνο το μεσημερι ημουν λιγο γκαντεμο......γιατι εκανε κακα ξυπνησε και μετα κλαυτα...βαριοτανε να παιξει νυσταζε αλλα δεν ηθελε να κοιμηθει οπωτε επειδη δεν αντεχα αλλο να τον σηκωνω απο δω και απο κει τον πηρα και πηγαμε στα public...εκει εχει εναν οροφο με βιβλια παιχνιδια μωρα και καφετερια....ηπιαμε το καφεδακι μας με το γιαννη :lol::lol::lol::lol: του πηρα ενα παιχνιδακι να με αφηση επιτελους ησυχη και ενα βιβλιο για μενα..κατσαμε και χαζεψαμε ολα το απογευμα εκει..εννοειται οτι ο δικος μου οταν ειναι εξω καθεται παναγια και δε βγαζει μιλια!τωρα μετα απο πολυ κοοοπο κοιμηθηκε...παω κι εγω να ξεκουραστω φιλακια καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ.

Δυστυχώς δεν την γλυτώσαμε την αντιβίωση. Ο πυρετός αν και λιγότερος και ποιο αραια και που επέμενε και έτσι η γιατρός μας καλώς ή κακώς μας συνέστησε αντιβίωση. Ευελπιστώ να περασει γρήγορα γιατι δεν αντέχω άλλο.

Ευτυχώς είναι ευδιαθετη και τρωει κανονικά επομένως δεν στεναχωριέμαι παρα πολύ αλλά έχουμε βγει ΕΝΤΕΛΩΣ έξω απ' το πρόγραμμά μας και κοιμάται ώρες αλλά ντάλων και το βράδυ ξενυχτάμε...

Ίνα μου αυτή η ίωση πρέπει να είναι που περάσατε κι εσείς όντως. Άντε να δούμε, αν κρατάει μια βδομάδα μάλλον Τρίτη πρέπει να είμαστε καλά.

Κατερινάκι καλό θα ήταν να βάλεις όντως μια πολυθρόνα δίπλα στην κούνια του και να μην τον πέρνεις στο κρεβάτι σας. Αν και εγώ που στα λέω τα ίδια σκατά κάνω τώρα που είναι άρρωστη γιατί αφενός την λυπάμαι κι αφετέρου θέλω να την ελέχγω για τον πυρετό της να μην ανεβαίνει πολύ και δεν πέφτει μετά με τα αντυπιρετικά.

Ευάκι τώρα διάβασα τι έπαθες με τα κλειδιά... Ευτυχώς που είχες τον Τριαντάφυλλο μαζί σου.

Ελενάκι πως είσαι; Ξεκουράστηκες καθόλου ή λυσαξες με τις δουλειές του σπιτιού;

Ελισάκι και μένα μ' αρεσει η ιδέα για τα στρουμφάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους κοιμηθικε....Εχω καλομαθει που τον βαζω απο της 21.00 για υπνο και σημερα μου κακοφανικε λιγακι.. Η Φλωρα ξεραθικε εδω και ωρα γιατι σημερα πιγε μεχρι το χωριο του αντρα μου μια βολτα και ειμαι σηγουρη πως δεν εκατσε δεφτερολεπτο εκει...

Κατερινα ειναι παμπονιρα αυτα τα μικρα ανθρωπακια, δεν θελει και πολυ για να αποκτισουν καινουρια χουγια, βαλτον σε μια ταξη οσο μπορεις πιο γριγορα γιατι αν ερθει και το μικρο μετα θα δισκολεφτεις πολυ...

Μαριεττααααα παρατα το σιδερο και ελα να μου κανεις παρεα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...