Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

αντι να μπαινεις στο μαμμυ και να κοτσομπολευεις..μηπως να επερνες την φιλη σου τηλ (εμενα) για τα χρονια πολλα ???????????

τέτοια ώρα να σε πάρω;; θέλεις να με πάρει στο κυνήγι ο Βαγγέλης;; άσε που στο έχω ξαναπεί ότι με το τηλέφωνο δεν έχω καλή σχέση. Σου ευχήθηκα όμως από εδώ! Εσύ βρε κακούργα φίλη ούτε περαστικά δεν μου είπες που κουτσάθηκα :(

Μαριέττα μπορεί εν μέρει να έχεις δίκιο, σκέψου όμως πόσο δυσκολότερα θα είναι να μεγαλώνεις το παιδάκι σου μόνη σου... και για σένα αλλά κυρίως για αυτό. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, να κάνεις μια συζήτηση (να ξανακάνεις μάλλον) με τον Μάνο και όλα θα πάνε καλά. Εμείς εδώ είμαστε για ό,τι χρειαστείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια τι κανετε???πως ξεκινησε η μερα σας???

μαριεττακι πως εισαι σημερα ηρεμησες???οι αντρες παιδι μου ειναι χαμενη υποθεση μην τους δινεις σημασια..αν περιμεναμε απο αυτους την συμπεριφορα που αξιζαμε τοτε γενικα ο κοσμος μας θα ηταν πολυ καλυτερος..για αυτο επιμενω εμεις οι καινουρια γενια μαμαδων που καναμε αγορια να βλεπουμε τα λαθη και να προσπαθουμε να τα διορθωσουμε...μονο ετσι θα παμε ενα βηματακι παραπερα....

σημερα βαριεμαι για αυτο θα κανω μια απλη και ταπεινη μακαροναδα...εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ολες στην ιδια φαση ειμαστε ειναι κριση της ηλικιας της γενια η ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας μας εχουν διαλυσει.Σκεφτομουν να σας ρωτησω στα ποσα χρονια γαμου η σχεσης σε πιανει φαγουρα??? Μαλωνουμε σε καθημερινη βαση για διαφορα, χτες το βραδυ στον υπνο μου εβλεπα οτι χωριζα και προσπαθουσα να δω τι αισθανομαι! Σημερα διαβασα στο φορουμ για την κοπελα που εχασε τον αντρα της μου κοπηκαν τα ποδια.Οποτε θα κανω υπομονη για καμια σαρανταρια χρονια ακομη μετα θα τον χωρισω σιγουρα.Ολα τα γουρουνια την ιδια μουρη εχουν αλλα οι πανσετουλες ειναι τελειες να της μασουλας, τι να κανουμε.

ΨΑροσουπα το μενου σημερα για να φαει και η μικρη, η οποια ξυπνησε τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες!τα εχω φτυσει τα κουκουτσια γενικως δε με βλεπω καλα...που να ερθει και το δευτερο :roll::roll::roll: πολυ κουραση ρε κοριτσια και προπαντως ρουτινα....!αλλα οταν κοιταω το βλασταρακι μου να μου χαμογελα σβηνουν ολα και νοιωθω ο πιο τυχερος ανθρωπος στο κοσμο!

θα αρχισω με το μαριετακι.μαριετακι μου οτι θελεις εσυ θα κανεις και προπαντως οτι ειναι καλυτερο για τη δικη σου ψυχολογια που συνεπαγεται και του παιδιου σου .φυσικα δεν ειμαι και μεσα στο σπιτι σου να ξερω ποσο σοβαρα ειναι τα πραγματα οποτε δε μπορω να σε συμβουλεψω τι θα κανεις...σιγουρα ενας χωρισμος προπαντως οταν υπαρχει και παιδι πρεπει να ειναι η αισχατη λυση !! ο ηλιας αξιζει να προσπαθησουν οι γονεις του να τα βρουν και να ειναι αγαπημενοι ετσι?????????ομως θα συμφωνησω με τη μαρια.κι εγω εχω τετοια θεματα αλλα οπως ειπε κι η μαρια οταν κλεινει η πορτα εγω ειμαι το αφεντικο σε τετοια θεματα..κοιτα να ηρεμησεις ομως βρε κοριτσακι,αυτες οι καταστασεις δεν ειναι καλο να λυνονται με μια εκρηξη θυμου,γιατι υπαρχει και ο μικρος στη μεση!εμας και παλι βρε κοριτσια το θεμα μας μεχρι τωρα ηταν και τα πεθερικα αλλα αυτο το θεμα το τακτοποιησαμε σιγα σιγα με πολυυυυυυυυ κοπο!!!!!το θεμα μας τωρα ειναι η ρουτινα.......εγω εγκυος γυναικα με ενα μωρακι και να αναλαμβανω το 90% απο τις δουλειες του σπιτιου....και να θες να βγεις απο τη ρουτινα βρε κοριτσια πειτε μου που να βρεις το κουραγιο?????ο αντρας μου γενικα ειναι υπεροχος πιστευω αλλα νομιζω δεν προσπαθει αρκετα να με βοηθησει αν και δουλευει και κανει βαρια δουλεια....και σκεφτομαι οτι δεν θα τραβηξει και για πολυ να ζουμε σαν αδερφακια............!

ινα πολυ γελασα με την ιστορια τοκετου σου!οπως και αυτο για τη πανσετουλα :lol::lol::lol::lol:

μαρια ειδα τις φωτο με το μανωλακι σου και τα σκυλακια θεος!!!!!!!!!καλα για τι εξαλλο μαλλι δε το συζητω...!!!!ΘΕΟΣ!

ελενακι τι επαθες βρε κοπελα μου εμεινα τωρα!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και μεσα στην ερημια...ευτυχως πηγαν ολα καλα.να το ψαξεις λιγο ε??μη το αφησεις ετσι!υποθετω απο τη κουραση ειναι παντως!αχ πως σας σκεφτομαι εργαζομενες μανουλες!εδω δε τα βγαζω εγω περα που ειμαι ολη μερα σπιτι φανταζομαι εσεις!πως μας εχουν κανει ετσι δε μπορω να καταλαβω???γιατι πρεπει η γυναικα σημερα να γινεται χιλια κομματακια??? :evil::evil::evil:

ειρηνη κουκλι ο μικρος σου!!!

σελιγο θα παω να δω και το σπορακι μου!οσες φορες και να παω παντα εχω το ιδιο αγχος ολα να ειναι καλα!( μη τα ξαναλεω..αν εχω ξεχασει καμια ξερετε...το'χω χασει λιγο τελευταια μη παρεξηγητε!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου μην ειστε ετσι..στεναχωριεμαι να σας ακουω ετσι..εαν ειχαμε πολλα λεφτα και δεν επρεπε να δουλευουμε τοσο ειτε εμεις ειτε οι αντρες μας τετοια προβληματα δεν θα ειχαμε σιγουρα γιατι εκει που θα βαριομασταν τσουπ θα κλειναμε ενα εισητηριο και θα πηγαιναμε οπουθελαμε για ενα καφε βρε αδερφε..την στιγμη ομως που καμια μας δεν εχει τετοιες πολυτελειες(η εχει καμια και μας το κρυβει??? :P:P )ας προσπαθησουμε να κανουμε κατι ελαχιστο για μια αλλαγη..εγω πχ.στελνω πονηρα προστυχα εως και πολυ σοκιν μυνηματα στον αλεξη στο κινητο...βλακειουλα και ισως παιδιαστικο αλλα παντα πιανει..δεν χρειαζονται πολλα κοριτσια απλα η διαθεση εστω και απο τον εναν..

και κακα τα ψεμματα αυτος ο ενας ειναι 99%η γυναικα..ειναι η φυση μας ετσι κοριτσια δεν μπορουμε να αλλαξουμε..ξερετε ποσες φορες εχω σιχτηρισει που ο αλεξης δεν δινει σημασια και δεν σπουδαιολογει αυτα που εγω θεωρω σημαντικα και που για αυτον ειναι απλα ενα εννοειται μωρο μου???και μια που το σκεφτομαι και μια που πεισμωνω και λεω οχι παλιοζωη(βασικα καπως αλλιως το λεω αλλα η αγωγη μου δεν μου το επιτρεπει να σας το πω)δεν θα μας παρεις απο κατω..και κανω κατι που εστω και λιγο θα διαφοροποιησει την σημερινη μερα απο την χθεσινη...

μην στεναχωριεσται που η ζωη σας δεν ειναι οπως την ονειρευοσασταν κοριτσακια γιατι εχετε-εχουμε στην αγκαλια μας ενα τεραστιο θυσαυρο που αλλες γυναικες που εχουν την ζωη την ηρεμη την ξεκουραστη την πολυτελη με εναν αντρα προθυμο να ικανοποιησει καθε τους επιθυμια θα τα εδιναν ολα αυτα και ακομα παραπανω για να αποκτησουν εναν...μανωλακη εναν ηλια εναν γιαννακη εναν τριανταφυλο εναν γρηγορακη ενα νικολακη μια σοφουλα μια αφροδιτη μια χρυσα (καλε ποια παιδακια εχω ξεχασει???χιλια συγνωμη κοριτσια :oops::oops: )

αυτοι οι ατρες μας τα χαρισαν αυτα τα αγγελουδια και αν δεν ειναι ενα ατυχημα τοτε εμεις τους διαλεξαμε για μπαμπαδες των παιδιων μας και πρεπει να τους συγχωρουμε την βλακεια τους...που ειναι και μπολικη...

και κοριτσια οπως μου λεει και η μαμα μου συνεχεια..οτι και να σε στεναχωρει οτι και αν εχει γινει μεταξυ σας το βραδυ που θα πεφτετε για υπνο να τον καληνυχτιζεις με ενα φιλι και εκεινος μπορει να μην παραδεχεται αλλα ξερει...

τα εβγαλα παλι τα ψυχολογικα μου σημερα... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο μαρια ολα στη σχεση ειναι στο χερι των γυναικων...συνηθως.σιγουρα υπαρχουν τροποι να βγεις απο τη παλιορουτινα εστω και μικρα πραγματακια....εγω δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κοπει καθε ορεξη να κανω τετοιες μικρες εκπληξεις απο τοτε που γεννησα το γιαννη.ασχημο το ξερω....αλλα τι να κανω ετσι νοιωθω.ισως πρεπει να εφαρμοσω το"τρωγοντας ερχεται η ορεξη"αν και ο γιατρος σημερα εβαλε απαγορευτικο στο σεξ γιατι ειναι χαμηλα ο πλακουντας,με μαλωσε γιατι ειπε οτι μπορει να καταλαβει απο τις συσπασεις που εκανε η μητρα μου οτι κουραζομαι και μου εδωσε μαγνησιο.επισης μας ειπε οτι κι εκεινος για κοριτσακι το κοβει!κατα τα αλλα μια χαρα ηταν το σποριδιο ζωηρο ζωηρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι λογικο ειναι να επικεντρωνεσαι σε αλλα θεματα τωρα και δεν νομιζω κανεις να σου πει και κατι..απλα εκει που νοιωθεις βαλτωμενη εκει κανεις το ξεσπασμα...και φυσικα δεν ειναι το σεξ που μετραει αλλα το παιχνιδι η ιντριγκα...αν για παραδειγμα εισαι ενα ατομο πιο ηρεμο πιο υσηχο το να κανεις κατι διαφορετικο σε τσιτωνει..πχ.το να εισαι εγκυος με ενα μωρακι που δεν εχει κλεισει χρονο ειναι πολυ εξτριμ...αυτο ειναι το στοιχιμα σου..

και επισης αν αφησεις ασκουπηστα και μια μερα δεν εγινε και κατι...κανε τα απολυτως απαραιτητα κατερινακι μου και μην νοιαζεσαι..να σου πω τουλαχιστον ο γιαννακης κοιμαται και την μερα και την νυχτα???ετσι ισως ειναι καλυτερα για σενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το νου σας ειμαι μονη σπιτι βαριεμαι μερ=χρι αηδιας και εχω πει μονο ενα ποτηρι κρασι γιατι τελειωσεεεεεεεεεεε!!!!και εχω μια δοση βλακειας παραπανω.

Τι υπεροχη ηταν η πρωτη εγκυμοσύνη ξαπλα και υπνο μεχρι αηδια.Κατερινα σταματα λιγο κοριτσακι θα βγει το μωρο να πιασει τη σκουπα.τι θα κανουμε στο δευτερο το στομαχι μου ποναει απο τωρα.

Διαβαζα αυτα που ελεγε η Μαρια και θυμηθηκα μια μερα!

Δεν εχουμε ζεστο νερο σπιτι και θελω να κανω μπανιο βαζω κατσαρολες βραστηρες, σαν το παλιο καλο καιρο για να μαθαινουν οι νεοτερες, βαζω τις μπαλες μπανιου τις body κρεμες μου και ολο το πακετο κλπ κλπ και παω να δω τηλεοραση με τον αντρουλη μου. Ερχετε κοντα μου δινει ενα φιλι και τι μου λεει. Αγαπη μου παω εξω για τσιγαρο και να δω τι κανουν τα φιλαρακια. Τα λογια ειναι περιττα.

Θα ελεγα καιαλλα, αλλα ειναι συνετο να σταματησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα...ινα μου σορρυ που γελαω αλλα ειναι οπως τις ταινιες μετα περιμενεις να βγει το φουσκωτο σφυρι που θα τον βαρεσει στο κεφαλι και να γραψει το ντοινγκ...

ειμαι σιγουρη πως δεν στο ειπε με κακια η με αχαρηστια αλλα με αφελεια..ειναι χαζοβιολιδες...ειναι αυτο που λεω συνεχεια ακομα και στον εαυτο μου..αυτο που εμεις θεωρουμε must...σε αυτους ουτε καν τους περναει απο το μυαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν καθαρα θεμα βλακειας οταν του το ειπα την αλλη μερα αρχισε μα εγω δεν...ξερεις εγω να που...

το σιγουρο ειναι την αλλη φορα θα βαλω τα λαμπακια του χριστουγεννιατικου δεντρου για να φαινομαι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω για υπνο..δεν την παλευω αλλο...ηρεμηστε κοριτσια η ζωη ειναι πολυ χαλια απο μονη της για να την χαλαμε κι αλλο...συγκεντρωθειτε στα μπουμπουκια σας και αγηστε τους ολους να κουρευονται...

καληνυχτα ηρεμη και υσηχη να περασουμε...

υγ...ειδες αμα τα λεω/αυτοι παιδι μου δεν σκεφτονται τα προφανη θες να καταλαβουν και τα υπονοουμενα????εχεις κατι ονειρα και εσυ ομως...εις αυριο τα σπουδαια ομως που λεγαν και οι αρχαιοι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες...

Πω πω δεν μπορει να ληψει κανεις μια μερα και γινοντε πραματα και θαματα εδω περα...

Πλεον οταν ειναι ο μικρος ξιπνιος δεν μπορω ουτε να σας διαβασω καλα καλα, απο το ενα στο αλο ειναι και σινεχια παει οπου ειναι πιο επικινδινα μιλαμε, το μεσημερι που κοιματε διαβαζουμε με την Φλωρα οποτε μενω εγω η μανα παραπονεμενη και χωρις το λαπτοπακι μου :cry:

Ρε σις τι σας εχει πιασει ολες???? Μαριεττα τι να σου πω κοπελα μου, σε καταλαβενω απολιτα αλλα απο την αλη το οτι δεν εισται παντρεμενοι δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο...

Αν του εξιγησεις οτι εισαι κουραζμενη και οταν θελει να σιναντισει τους δικους του μπορει να το κανει μονος του καπου αλου και οχι στο σπιτι σας δεν το δεχετε???

Τωρα οσο για την μανουλα μην χεσω :x βρικε την καραμελα της καταθλιπτικης και την πιπιλαει ολη μερα, να την πατε σε εναν καλο ψυχολογο και οταν εσθανετε ετσι να κανει καμια σινεδρια για να σινελθει..

Να σου πω και εσοις να βλεπατε εναν σιμβουλο γαμου δεν θα ηταν κακο, τουλαχιστον να ακουσει αυτα που του λες εσυ και απο εναν αλον (ιδικο) μπας και καταλαβει οτι η μανα του τον εκμεταλεβετε σινεσθιματικα..

Παντος οτι ειναι να κανεις μην το κανεις εν βραζμο αλλα μετα απο πολυ ορημη σκεψη...

Κατερινακι και εσυ χαλαροσε λιγο με τις δουλειες και οσον αφορα το ρουτινιαζμα κανε ιπομονη...

Εδω εμεις που δεν ειμαστε εγκυουλες και ρουτινιαζουμε κατι χρονια τωρα, αλοστε τα παιδια θελουν σταθεροτιτα και ρουτινες για να εσθανοντε ασφαλια..

Εχει δικιο η Μαρια πρεπει να αρχισουμε να εκτιμουμε τα μικρα καθιμερινα πραγματακια που μας σινβενουν μεσα στην ημερα μας...Απλα πραγματα οπως να στροσουμε λιγο πιο ομορφο το καθιμερινο μας τραπεζι και να φαμε ολοι μαζι σαν οικογενια, η περνοντας διπλα απο τον αντρα σου να του σκασεις και ενα φιλακι χορις να το περιμενει (η να τον χουφτοσεις οπως κανω εγω οταν θελω να τον αναστατωσω) :lol::lol::lol:

Σημπεθερα μου τι επαθες??? Περαστικα ...Αχχχχχ τ'αλεγα εγω δεν στ'αλεγα...Μην ανχωνεσε τοσο πολυ για ολα θα καταρεφσεις..Κατσε τωρα να ξεκουραστεις και μην κανεις τπτ..

Ινα αν θελεις να ξεκουραζεσε και στην δεφτερη εγκυμοσυνη θα πρεπει να περιμενεις μερικα χρονακια για να κανεις το δευτερο παιδακι σου, εγω μια χαρα ημουν με την Φλωρα. Της ελεγα βαλε ενα dvd να δεις και κανε ισιχια γιατι η μαμα παει να ξαπλωσει και εγω i-)i-)i-)i-)i-)

Κοριτσια παω να απλωσω ενα πλιντιριο τωρα που κοιματε ο ταλιμπαν γιατι μετα δεν θα μπορεσω...

Αν δεν εχει ξιπνισει τα ξαναλεμε αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να με παλι....

Ρε σι Μαρια με τις φωτογραφιες πως το κανεις και τις βαζεις μετα που τις επεξεργαζεσε γιατι εγω εχει 3 μερες προσπαθω να σας βαλω φωτο απο τα βαφτισια μας αλλα ολο μου βγαζει οτι ειναι πολυ μεγαλες και μαλον δεν θα με καμαροσετε (και ειχατε μια σκασηλα) :lol::lol::lol: γιαφτο αναστατοθικε το mammy το καταλαβα =))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. έχω ψιλοχαθεί αυτές τις μέρες γιατί είχαμε πολλή δουλειά στο γραφείο.. την Τετάρτη με τα επεισόδια ήμουν στο κέντρο γιατί είχαμε διοργανώσει ένα σεμινάριο και δεν το θεώρησαν απαραίτητο να αλλάξουμε ημερομηνία... γκρρρρρρρρρρρ... φάγαμε τη δόση μας από δακρυγόνα και ησυχάσαμε...

Σήμερα στα 5΄λεπτά που ήμουν στο Σύνταγμα άρχισαν να τσούζουν μάτια και λαιμός.. έχει πέσει πολύ χημικό, η πλατεία είναι σαν βομβαρδισμένη, χάλια μαύρα... και η ατμόσφαιρα πολύ βαριά.. πως θα την βγάλω τη μέρα δεν ξέρω..

Χάηθηκε κι ο άνθρωπος χτες.. κρίμα κι άδικο.. και τόσο κακό για το τίποτα... αυτά που θέλουν να κάνουν τα κάνουν... και θα τα κάνουν...

Κατά τ' άλλα, καλά είμαστε, ο μικρός όλη μέρα φωνάζει μαμά και μπαμπά.. πιάνεται και σηκώνεται όρθιος και πάει από δω κι από κει, κουτουλάει το κεφάλι του κι έχουμε δράματα για μερικά λεπτά.. και μετά ξανά βουρ στην περιπέτεια.. χτες το βράδυ έκανε πρώτη φορά μόνος του παλαμάκια, έτσι στο άσχετο, χωρίς να του κάνω εγώ! Πλάκα είχε! :)

Τις τελευταίες μέρες ξυπνάει πολύ το βράδυ, πχ απόψε ξύπνησε 3-4 φορές.. δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει.. ή δόντια είναι ή επειδή λείπω στη δουλειά;;.. ή και τα δύο ίσως..

Αυτές τις μέρες θα του αρχίσω ψάρι.. τι προτείνετε;; Μπακαλιαράκι;; Γλώσσα; Και πως το μαγειρεύουμε; Σαν σούπα;; Ή μήπως να το ψήσω, να'χω βράσει λαχανικούλια δίπλα και λίγο λαδολέμονο;; Μιαμμ.. κι εγώ θα φάω! =))

Μου έστειλαν ενα ωραίο e-mail και σας το κάνω copy-paste:

Απαντήσεις από παιδιά 1ης Δημοτικού στις ακόλουθες ερωτήσεις:

Γιατί έφτιαξε ο Θεός τις μαμάδες;

1. Γιατί είναι η μόνη που ξέρει που βρίσκεται το σελοτέϊπ

2. Κυρίως για να είναι καθαρό το σπίτι

3. Για να μας βγάλουν έξω από κει όταν γεννιόμαστε

Πως έφτιαξε ο Θεός τις μαμάδες;

1. Με χώμα όπως κι εμάς

2. Με μαγεία και υπερδυνάμεις και πολύ ανακάτεμα

3. Όπως έφτιαξε και μένα. Απλώς έβαλε μεγαλύτερα ανταλακτικά

Από τι υλικά είναι φτιαγμένες οι μαμάδες;

1. Από σύννεφα και μαλλιά αγγέλων και οτιδήποτε ωραίο στον κόσμο και μια στάλα κακίας

2. Ξεκίνησε από τα κόκαλα του άντρα. Μετά μάλλον έβαλε ελατήρια νομίζω

Γιατί σου έδωσε ο Θεός τη μαμά σου και όχι κάποια άλλη μαμά;

1. Γιατί είμαστε συγγενείς

2. Γιατί ήξερε ο Θεός πως η δικιά μου με αγαπάει περισσότερο από ότι οι άλλες μαμάδες

Τι είδους μικρό κορίτσι ήταν η μαμά σου;

1. Η μαμά μου ήταν πάντα η μαμά μου και ποτέ από όλα αυτά τα πράματα

2. Δεν ξέρω γιατί δεν ήμουν εκεί αλλά μάλλον θα ήταν αυστηρή

3. Λένε ότι παλιά ήταν καλή

Τι χρειαζόταν να ξέρει η μαμά σου για τον μπαμπά πριν τον παντρευτεί;

1. Το επώνυμό του

2. Από πού κατάγεται. Μήπως είναι απατεώνας; Μεθάει πίνοντας μπύρες;

3. Βγάζει τουλάχιστο 800? το χρόνο; Λέει ΟΧΙ στα ναρκωτικά και ΝΑΙ στις δουλειές του σπιτιού;

Γιατί παντρεύτηκε τον μπαμπά σου;

1. Ο μπαμπάς μου φτιάχνει το καλύτερο σπαγγέτι στον κόσμο. Και η μαμά μου τρώει πολύ

2. Γιατί γέρασε πολύ για να κάνει κάτι άλλο μαζί του

3. Η γιαγιά μου λέει ότι τότε η μαμά μου είχε τα μυαλά της πάνω από το κεφάλι

Ποιος είναι το αφεντικό στο σπίτι σου;

1. Η μαμά μου δεν θέλει αλλά αναγκάζεται γιατί ο μπαμπάς είναι χαζούλης

2. Η μαμά. Φαίνεται από τον έλεγχο δωματίου. Βλέπει πράγματα και κάτω από το κρεβάτι. Ο μπαμπάς είναι εύκολος. Απλώς τον αγκαλιάζεις.

3. Μάλλον η μαμά, αλλά μόνο γιατί έχει πολύ περισσότερα να κάνει από τον μπαμπά

Τι διαφορά έχουν οι μαμάδες από τους μπαμπάδες;

1. Οι μαμάδες δουλεύουν στη δουλειά και στο σπίτι ενώ οι μπαμπάδες μόνο στη δουλειά

2. Οι μαμάδες ξέρουν πώς να μιλάνε σε δασκάλες χωρίς να τις τρομοκρατούν

3. Οι μπαμπάδες είναι πιο ψηλοί και δυνατοί αλλά την πραγματική δύναμη την έχουν οι μαμάδες γιατί αυτές πρέπει να ρωτήσεις αν χρειαστεί να κοιμηθείς το βράδυ στης φίλης σου

4. Οι μαμάδες έχουν μαγεία, σε κάνουν καλά όταν είσαι άρρωστος, χωρίς φάρμακα

Τι κάνει η μαμά σου τον ελεύθερο χρόνο της;

1. Οι μαμάδες δεν έχουν ελεύθερο χρόνο

2. Έτσι όπως την άκουσα να λέει, πληρώνει λογαριασμούς όλη μέρα

Τι χρειάζεται να κάνει η μαμά σου για να γίνει τέλεια;

1. Από μέσα καλή είναι. Απ' έξω μάλλον κάποια πλαστική χειρουργική

2. Δίαιτα. Και ίσως τα μαλλιά της

Αν άλλαζες ένα πράγμα από τη μαμά σου ποιο θα ήταν;

1. Έχει αυτή τη μανία με την καθαριότητα στο δωμάτιό μου. Αυτή τη μανία θα ξεφορτωνόμουν

2. Θα την έκανα πιο έξυπνη ώστε να καταλαβαίνει ότι έφταιγε η αδελφή μου και όχι εγώ

3. Θα ήθελα να ξεφορτωθεί τα αόρατα μάτια που λέει πως έχει στο πίσω μέρος του κεφαλιού της

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!περιμενω τον μικρο να ξυπνησει για να παμε στο σπιτι της μανας μου...εχω δωσει παραγγελια σημερα να μου φτιαξει γιουβαρλακια!!!(ειδες μαρια τι μου κανεις????μου ειχανε σκαλωσει απο προχθες που τα ειχες φτιαξει).κοριτσια μου προσπαθωνα μη κανω πολλες δουλειες,δε τρελενομαι κι ολας.και παλι ξερετε ποσες δουλειες εχει ενα σπιτι .με ενα μωρο 10 μηνων οσο και να θες να προσεξεις ειναι καπως δυσκολο.εμενα ακομα παρολο που στεκεται δεν κουνιεται απο τη θεση του..προσπαθει δηλαδη αλλα ουτε να συρθει τελικα δεν τα καταφερνει ο μικρουλης μου.

ευη διαβαζα αυτα που γραφεις και ξερεις τι σκεφτομουνα????εμενα αυτα τρεχαλιτα μου τα φυλαει για οταν γεννησω και θα εχω και το αλλο!συμφωνω και επαυξανω οτι οσες θελετε δευτερο περιμενετε μερικα χρονακια ακομα.εχω φαει μεγαλο πακετο!και ακομα φανταστητε δε βγηκε το δευτερο.απο ολες τις αποψεις βολευει...φανταστητε μετα που θα πηγαινουν λυκειο και θα πρεπει να γραφτουν και τα δυο φροντηστηριο ή να πρεπει να σπουδασουν μαζι εκτος αθηνων σε διαφορετικες πολεις??? :shock::shock::shock::shock: εγω αυτα σκεφτομουν χθες και παλαβωσα λιγο...ξερω οτι σκεφτομαι μακρια αλλα....ευχομαι μεχρι τοτε να εχουμε κερδισει το λαχειο :roll::roll::roll::roll:

ινα καταλαβαινω τι λες μερικες φορες οι αντρες ειναι λιγο χαζοβιολιδες δε νομιζω οτι το κανει επιτηδες.εμας εχουν αντιστραφει οι ρολοι εντελως....εχω γινει εγω η χαζοβιολα της υποθεσης :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα εριξα πολυ γελιο με τις απαντισοις τον παιδιον :lol::lol::lol:

Κουραγιο σημερα στην δουλεια, φανταζομε τι εχει γινει εκει αλλα μου φενετε αυτοι που μας κιβερνανε ειναι στον κοζμο τους η μαλον ειναι Αριανοι γιατι αλιος δεν εξιγιτε ειναι εκτος τοπου και χρονου..

Κατερινα και εγω γιουβαρλακια θα τους ταισω σημερα αλλα πρωτα εχει σηρα η φρουτοκρεμα γιατι ξιπνισε το θυριο......

Στελλα που εισαι?????? Με στεναχορεις πολυ να το ξερεις.....Φιλακια στην μπουμπου σου :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαβαστε αυτο. Το εγραψε ενας φιλος μου στο fb...

Δύο γυναίκες συνάδελφοι συζητάνε στη δουλειά :

-Τι έγινε χτες βράδυ; Κάνατε καλό σεξ με τον άντρα σου;

-Χάλια! Γύρισε σπίτι, κάθισε.... στο τραπέζι κατευθείαν, έφαγε σε 3 λεπτά, με πήδηξε για 4 λεπτά, γύρισε πλευρό και κοιμήθηκε σε 2 λεπτά. Εσύ;

-Α! Ήταν υπέροχα χτες βράδυ!!! Γύρισε ο αντρούλης μου από τη δουλειά, και με πήγε έξω για ένα ρομαντικό δείπνο. Μετά το δείπνο κάναμε έναν περίπατο για... μι...α ώρα. Όταν γυρίσαμε σπίτι, άναψε κεριά σε όλο το σπίτι και ξαπλώνοντας στο κρεβάτι κάναμε μια ώρα προκαταρκτικά. Μετά, κάναμε έρωτα για μία ώρα. Μετά συζητούσαμε για μια ώρα ακόμα. Ήταν σαν παραμύθι!!!

Την ίδια ώρα, συζητάνε οι άντρες τους στη δουλειά : -Τι λέει, κάνατε κανένα καλό σεξ χτες βράδυ με τη γυναίκα σου;

-Ναι. Χτες ήταν υπέροχα! Γύρισα σπίτι και το φαγητό ήταν στο τραπέζι. Έφαγα, πήδηξα τη γυναίκα μου και την έπεσα για ύπνο. Ζόρικα!!! Εσύ;

-Σκατά! Γύρισα σπίτι και δεν υπήρχε φαγητό γιατί είχαν κόψει το ηλεκτρικό επειδή είχα ξεχάσει να το πληρώσω. Έτσι, έπρεπε να πάω τη γυναίκα μου έξω για φαγητό το οποίο ήταν τόσο ακριβό που δεν είχα λεφτά για ταξί με αποτέλεσμα να γυρίσουμε με τα πόδια σπίτι περπατώντας μια ώρα! Ήμουνα τόσο θυμωμένος όταν γυρίσαμε σπίτι που δε μου σηκωνόταν για μια ώρα ότι κι αν κάναμε και όταν μου σηκώθηκε δεν τελείωνα για μια ώρα ακόμα όσο και αν το πάλευα! Αφού τελικά τα κατάφερα να τελειώσω, ήμουνα ακόμα τόσο θυμωμένος που δεν μου κόλαγε ο ύπνος για μια ώρα ακόμα! Άστα να πάνε. Σκατά, σου λέω !!!

Αφιερομενω στους λατρεφτους μας συζηγους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοσμεεεεεε....τι κανετε???

κατερινα εγω πιστευω πως αν το ειχες προγραμματισει και αν ηθελες ενα μωρακι τοσο νωρις θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα και δεν θα ειχες πελαγωσει τοσο...οσο για το οικονομικο θεμα αν το σκεφτομασταν τοσο δεν θα ειχαμε κανει ουτε το πρωτο...μην αγχωνεσται βρε κοριτσια αφηστε τα πραγματα και οπως ερθουν...και αν βλεπουμε τα πραγματα πιο θετικα πιστευω θα ερθουν ολα και πιο ευκολα..ας μην δοκιμαζουμε την μοιρα μας...

ευη μολις επεξεργαστεις την φωτο στο imgur αντιγραφεις εδωτον κωδικο που ειναι στο 4 bbcode(BBCode (message boards & forums) )..για δοκιμασε..

υγ...ωραιο το ανεκδοτο...για μια ακομα φορα επιβεβαιωνεται το χασμα μεταξυ μας..το οποιο ειναι αιωωωωωνωωωωων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο το ανεκδοτο!!!μωρε ετσι γκρινιαρα που ειμα μαλλον αντρας θα επρεπε να ειχα γεννηθει εγω.βλεπω πως περιγραφετε ωρες ωρες τους αντρες σας και ειναι σα να βλεπω τον εαυτο μου :roll::roll::roll::roll::roll::roll: μη βαρατε ε???? :lol::lol::lol::lol::lol: παντως δεν ημουν παντα ετσι....με το σκαμπανευασμα ορμονων με εχει παρει λιγο απο κατω,πανω απου αρχισα να συνερχομαι απο το πρωτο.μαρια συμφωνω οτι δεν θα ηταν για ολες το ιδιο χαος οπως τα βλεπω εγω.το βλεπω ακομα και τωρα με το ενα.αλλες ειναι πιο αισιοδοξες κι εγω πνιγομαι με το παραμικρο.ειναι θεμα χαρακτηρα ισως τι ναπω...βεβαια να κυνηγας το σκατουλι ολη μερα με τη κοιλια τουρλα δε το λες κι ευκολο :roll::roll::roll::roll: γι'αυτο μαλλον ο θεος εχει κανει τοσο χαριτωμενα τα μωρακια για να μας κοιτανε μεσ'τα ματια και να ξεχναμε ολα μας τα αγχοι και τις δυσκολιες.εμενα τουλαχιστον ο δικος μου στο τελος της ημερας μπορει να με εχει βγαλει off αλλα ειναι και το ηρεμηστικο μου οταν το κοιταω λιωνω!

μαρια γεμιστα ε?αχχ πολυ πεινα εχει πεσει ρε κοριτσια δεν ημουν ετσι με το πρωτο τοοοσο πολυ.χθες μου την ειπε ο γιατρος που εχω παρει κιλα....αλλα του απαντησα οτι αυτη τη φορα οτι και να μου πει θα πρεπει να με δεσει για να μη τρωω..... καλε τι παιδι ειναι αυτο μεσα τη κοιλια μου??σα το μυλο τα αλεθει ολα και μετα απο 10 λεπτα ξαναπειναω.

οντως η στελιτσα που ειναι και η παναγιωτα?επισης και η ρεββεκα χαθηκε!

ειρηνη ησουν κεντρο χθες???τωρα εισαι καλυτερα απο τα χημικα και τα δακρυγονα?εμαθα απο κατι φιλους που πηγαν οτι ηταν απαραιτητη η μασκα ......εγω να σου πω οταν βλεπω στις ειδησεις τι γινεται δεν πιστευω στα ματια μου οτι εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο σα χωρα...αδυνατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα εχεις το δικιο με τις ορμονες..και βλεπω να την πληρωνει ο γιατρος...χιχιχιχι...και εγω το πιστευω αυτο που λες πως τα μωρα ειναι ειδικα σχεδιασμενα για να μην μπορουμε να τους φερουμε αντιρηση..καποιες στιγμες με φερνει στα ορια μου ειναι τωρα σε μια φαση που ναι μεν καταλαβαινει οταν του λεω μη και οχι αλλα και απο την αλλη ειναι τοσο υπουλος και ξερει πως αν μου χαμογελασει η με αγκαλιασει εγω δεν θα μπορεσω να αντισταθω και θα τον αφησω να κανει οτι θελει..και αυτο ειναι αδικο γιατι εχω μαθει ναειμαι εγω ι αρχηγος και τωρα με κανει αλλος κουμαντο...αχ δεν μπορω..

κοριτσια τι ζωδιο ειστε?κατερινα?εγω ειμαι κριος με τοξοτη...φωτια και λαβρα..εξου και ο χαρακτηρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...