Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

αχ δεν έχω ενδιάμεσο υπέρηχο...κανονικά δηλαδή δεν έχω γιατί αν θέλω μπορώ να πάω να κάνω έναν ...με 'ψήνει' η μαμά μου να πάμε...πέρυσι (όλο πέρυσι και πέρυσι λέω αλλά είναι τόσο κοντά που τα θυμάμαι όλα!!!) όλο για επιπλέον υπερήχους πήγαινα...όλο δικαιολογίες έβρισκα για να δω ότι όλα είναι καλά...

φέτος είπα να το δω πιο ψύχραιμα...ελπίζω να αντέξω!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ αυτές οι μανούλες!!!!! :lol:

Μας είπε η γιατρός ότι είναι όντως δύσκολο να ξεχωρίσει το φύλο αυτή την εβδομάδα αλλά μας είπε ότι όπως το βλέπει για κοριτσάκι της φαίνεται.Στον Δημήτρη μου που την έκανα και νωρίτερα μου είχαν πει κατά 90% αγόρι.

Veloudenia τι να κάνεις, εσύ φταις που την έφαγες ,όχι βέβαια !!!!! :lol: Ο άνδρας σου φταίει!!!!!!!

samantha και εγώ δεν άντεξα και πήγα και ενδιάμεσα ενώ δεν μου είχε κανονίσει,αλλά πως να περάσουν τόσες εβδομάδες αγωνίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianap sigxaritiria!!!!!!!!!!!ainteeeeeee eidame kai ena rozouli!!!epitelous!!!teleia???e???exeis ena agoraki opote sou ekatse mia xaroula!!ax koritsia gera na nai kai oti na nai! :D:D

veloudenia nai mou eipe oti mporw na pinw anapsiktika oti thelw...!!! an kai egw prin epina miso litro thn mera coca-cola kai twra ainte na piw 1-2 potiria ana 2 evdomades!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μαι ειλικρινής έχω περιορίσει τα πάντα όσον αφορά γλυκά, αναψυκτικά, πατατάκια και τα σχετικά. Ο γιατρός δεν μου έχει απαγορεύσει τίποτε απολύτως, μόνο προσοχή μου είπε για τα κιλά, αλλά θεωρώ πως είναι καλύτερο να τρώω από λίγο και σε όλη την εγκυμοσύνη παρά να φάω πολύ τώρα και μετά να περιοριστώ είτε λόγω ζάχαρου είτε λόγω κιλών κλπ. Κρασάκι πίνω βέβαια, όχι συχνά βέβαια και ένα ποτηράκι μόνο αλλά πίνω ενώ το τσιγάρο το έκοψα την ημέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό αν και το τελευταίο διάστημα (κανένα 6μηνο δηλαδή και παραπάνω) το χα περιορίσει τόσο πολύ που και να κάπνιζα ακόμη δεν θα είχα πρόβλημα σχεδόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariannap συγχαρητήρια, σου εύχομαι ολα καλα και μια καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Παντως εγω κοριτσια στον γιο μου το ειχε δει το φυλο ο γιατρος εναν υπερηχο πριν την αυχενικη αλλα δεν ηταν σιγουρος μεχρι που μας το επιβεβαίωσε στην αυχενική!! Τωρα το μωρακι μας ηταν πολυ ζόρικο χαχααχαχαχα δεν μπορούσαμε να το δούμε με τιποτα αφηστε που στην αρχη ειχε τετοια θεση που ο γιατρος δεν μπορουσε ουτε την αυχενικη να κανει... Και αφου ειδε οτι δεν γινεται τιποτα μου λεει πηγαινε να φας κατι και ξανα ελα... :D:D:D Παω λοιπον και τσακιζω ενα Maffins σοκολατα και να δειτε μετα στον υπερηχο ηταν αλλο παιδι..αχαχαχαχαχα ηθελε το γλυκακι του!!!!

Ο συζηγος εχει δηλώσει οτι δεν θελει να μαθει το φυλο (χαχχααχαχα Και καλα τωρααααα) Οποτε ο γιατρος μου λεει αν δω κατι θα στο πω στο αυτί αλλα δεν ειδε τιποτα :|

Μονο κάποια στιγμή που ενω εκανε τον υπέρηχο μου λεει τελικά τα δυο αδερφάκια είναι πολυ διαφορετικά το ενα απο το αλλο....Βρε λες να είναι κοριτσάκι???? Τελος του μηνα θα ξερουμε σίγουρα....Πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί όντως κάτι να είδε και να το πέταξε γιατί τι άλλο να εννοεί;Εμένα πάντως χάρηκε πάρα πολύ με το κοριτσάκι και αγχώνεται μήπως στο μέλλον του βγει τελικά και αυτό αγοράκι.Έχει πολύ πλάκα και στον Δημήτρη ενώ του έλεγε ο γιατρός ότι είναι αγοράκι δεν το δεχότανε και ήλπιζε μέχρι που στην Β επιπέδου του έβγαλε ο γιατρός μια φωτογραφία με το τσουτσουνάκι :lol::lol::lol: να το βλέπει και να μην το αμφισβητεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai to deytero test to idio mou eipe pws einai 1:195, thn paraskeyh exw rantevou 2:30 kai mexri tote to klama paei syneffo

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΗ....ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΜΑΙ...ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλά θα πάνε στο τέλος αλλά η αναμονή σκοτώνει... να σαι σίγουρη ότι το σποράκι σου είναι καλά και να μην σκέφτεσαι τίποτε αρνητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera :) ti kanoume ? elpizw na eisaste oles kala .skorpina82 kai apo mena thetikh energeia mpolikh na deis ola 8a pane kala! marianna mou exw kataxarei me to koritsaki sou! apo oti katalabainw oi antres ta 8eloun ta koritsakia ligo perissotero. o George x8es to vradi eixe valei to auti tou panw sthn koilia mou kai elege ante kale klwtsa th mama , gelagame trella :D tou lew kai egw pou to ksereis an h klwtsia den paei sto mpampa ?? kai leei emena to koritsaki mou siga mh me xtuphsei xaxaxaxa alla kai oi duo den exoume provlhma ti 8a einai. shmera eimai kalutera den exw pureto alla exw mia fwnh ntalikerh! to bradu 8a parw to papA na doume apotelesmata loipon filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο sotkou σου έπεσε τελικά ο πυρετός με ντεπον;Σήμερα θα πας για μάθημα με αυτή τη φωνή;Θα σε πειράζουν σίγουρα τα παιδιά ιδιαίτερα ε αν είναι και μικρή τάξη ..... :D .Καλά αποτελέσματα και για το Παπ-Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsakia !! iste kala??

ego k simera ekatsa spiti k mporo na po oti barieme . na bgo e3o barieme na katso edo barieme ;) exo tin aisthisi oti me exi patisi treno :) doulebi k o antroulis mou mexri arga to apogebma k kapos prepi na skotoso tin ora mou . mallon tha arxiso na kano to psifiako mas album apo tis diakopoules tou kalokeriou . elega na to kano , na to kano den ebriska pote xrono . mallon tora ine i efkeria .

esis ti kanete ola kala ????

sotkou k pali perastikoulia

skorpinaki kane oso ipomoni mporis kopela mou , ola tha pane kala ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia υπάρχει λόγος που κάθεσαι σπίτι ή απλά για να ξεκουραστείς.Και εγώ καμιά φορά που παίρνω άδεια αυτό το καιρό για να μείνω σπίτι και να ξεκουραστώ βαριέμαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να περάσουν οι ώρες.Τελικά δεν ξέρουμε τι θέλουμε.Τι ωραία να το φτιάξεις το άλμπουμ ευκαιρία είναι.Αχ καλοκαιρινές διακοπές,πόσο διαφορετικές θα είναι οι φετινές ,του 2012!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ixa repo k simera :) otan exo na kano xilia dio pragmata thelo to krebataki mou k otan ime spiti barieme k den 3ero ti na kano :) opote exis apolito dikio sto oti den 3eroume ti theloume . k nomizo pos tora exi epidinothi i katastasi perissotero .

alithia iparxoun meres pou niothete k esis san na sas exi patisi treno xoris na iparxi idieteros logos???

ax naiii marriana , fetos to kalokeraki tha ine poli diaforetiko . den mporo na to pistepso pragmatika . den mporo na to siniditopiiso !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.... ΟΣΟ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

ΕΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΠΙΣΙΜΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΒΑΣΑΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ. ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΑΣΙΜΟ ΚΙΛΩΣ ΜΗΠΩΣ ΒΛΑΨΩ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ PAPP-A KAI ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΗ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙΤΕ. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H+M poli xerome pou ola pigan kala me to PAPP-A . Efxome na perasoun grigora kai oi enoxlisis 1on gia na niosis esi kalitera kai 2o gia na mas kanis perissoteri parea ;) . ego tetarti tha paw ston giatro gia iperixo k anipomono ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia kalhspera phra thn apanthsh apo to PappA kai mou vghke arnhtikh 1pros 1000 kai sthn 16h evdomada 8a paw gia to TestA :) ouffffff mou efuge ena varos!!!prepei na kseanxw8w gt exei gemisei to prwsopo mou olo ere8ismous apo to palioagxos!!!!filakia

ps: bravo X+M :) 8a fugoun kai oi emetoi pou 8a paei !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to aplha test einai : Ένα απλό υπερηχογράφημα ανάπτυξης του εμβρύου, κατά το οποίο γίνεται και προσδιορισμός της ηλικίας της εγκυμοσύνης (με βάση την αμφιβρεγματική διάμετρο της κεφαλής του εμβρύου, BPD).

Βιοχημικές μελέτες στο αίμα της μητέρας για τον προσδιορισμό των επιπέδων της β-χοριακής γοναδοτροπίνης (b-HCG), της α-φετοπρωτεϊνης (AFP) και της ασύζευκτης οιστριόλης (uE3).

Τα επίπεδα των b-HCH, AFP, uE3 και η ηλικία της εγκυμοσύνης σε συνδυασμό με το ιστορικό της μητέρας (ηλικία, σωματικό βάρος, διαβήτης, φυλή) θα συνυπολογιστούν από ένα ειδικό πρόγραμμα, από το οποίο θα προκύψει η στατιστική πιθανότητα που έχει το έμβρυο στο Β' τρίμηνο της εγκυμοσύνης για το σύνδρομο Down (τρισωμία 21) ή άλλες χρωμοσωματικές ανωμαλίες, όπως είναι η τρισωμία 18 (σύνδρομο Edwards) και η τρισωμία 13 (σύνδρομο Patau).

merikoi giatroi den to kanoun plewn emena o dikos mou ,mou eipe na thn kanw to apotelesma gia sundromo down vghke 1pros 1000 alla eimai 30 isws giauto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πρωτα ο Θεος περιμενω και εγω το δευτερο μωρακι μου 29 Μαιου. Παμε για αυχενικη 22/11!! Υποφερω απο εμετους τα πρωινα πραγμα που δεν ειχα στο πρωτο μου μωρο. Ελπιζω να λεμε... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, den prolavainw na diavasw ta nea sas apla mpika na sas pw pws ksekinaw gia thes/nikh na me dei o giatros, fovamai poly ti tha akousw, makari panagia mou na mhn mou poune kati kako, tha sas pw ta nea mou to vradaki pou tha epistrepsw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε!!! :) Να σκέφτεσαι θετικά!!

Τι κάνετε; Εγώ περιμένω την οριστική απάντηση από τον γιατρό για τα αποτελέσματα αυχενικής- PaPP A και έχω λίγο άγχος αλλά όλα καλά θα πάνε δεν μπορεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina mou mhn anhsuxeis ! ola kala 8a pane apo oti diavasa einai statistikes eksetaseis mhn agxwnesai!!!

eimai psilwkommatia shmera ponane ta podia mou to kefali mou,mou gurise kai se sunaxi to kruwma ...tsakw8hka kai me mia paliogria sto ika (prwtofanes) gt ths eipa epeidh eimai arrwsth kai egkuos mporw na perasw prin apo ekeinh (h opoia den eixe rantevou) alla etsi ki alliws egw ena lepto 8a ekana eixa milhsei me to giatro gt paw idiwtika (endokrinologos) kai mou eipe h paliogria oxi to paizete oles egkues kai me epiase ligo to kefalonitiko pou kruvw mesa mou kai thn stolhsa ,nomizw pws ths anevasa thn piesh ligaki xaxaxaxaxa :D pou einai o laos shmera de vlepw kinhsh

polla filakia 8a ta poume argotera :D :*** ola kala 8a pane!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...