Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Veloudenia ούτε εγω έχω κοιλίτσα ακόμη!!! Σαν να έχω παραφάει είμαι, μην σου πω κιόλας ότι όταν πρηζόμουν πριν αδιαθετήσω η κοιλιά ήταν μεγαλύτερη ακόμη!! Βέβαια με βολεύει γιατί εκτός από τα τζιν που με πίεζαν από την αρχή, τα υφασμάτινα παντελόνια μου μου κάνουν ακόμη οπότε έχω ρούχα να κυκλοφορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xaxaxaxa Veloudenia mia apo ta idia opou lew oti eimai egkuos me koitane paraksena ! gt den exei fouskwsei sxedon ka8olou h koilia mou. oso gia ta tis garides na apofeugete tis katepsugmenes protimeiste tis freskes gt 8a fate kai ta sunthritika pou rixnoun mesa ...protimeiste freska proionta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha imaste kompses mexri ton 9 :D

apokliete se kapia fasi tha parafouskosoume k emis .

oute ego exo pari tipota akomi apo rouxa egkimosinis . apla prospatho na 3etriposo apo to ntoulapi mou ta ligo pio fardia mplouzakia klp . giati i pliopsifia olo ton rouxon mou ine theostena . me boleboun pantos tora ta kolan arketa .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μην ανησυχείς για την κοιλίτσα!

Εγώ στην μπέμπα έκανα μια μικρή κοιλίτσα στον 5ο μήνα και μετά την β επιπέδου άρχισε να φαίνεται κανονικά (μόλις μπήκα στον 6ο μήνα). Τα Χριστούγεννα που ήμουν στον 7ο φαινόταν μια πολύ μαζεμένη κοιλιά και μέχρι και 1 μήνα πριν γεννήσω αν δεν έλεγα ότι είμαι έγκυος (σε μαγαζιά-δημόσιες υπηρεσίες κλπ) δεν το καταλαβαίναν ...Ωστόσο μια χαρά κοιλιά είχα στον 9ο και δεν μπορούσα να την αντέξω...όσο πιο αργά πάρουμε βαρος, τοσο το καλύτερο...

τώρα η κοιλιά μου δεν είναι 'πλάκα' όπως ήταν πριν μείνω έγκυος την 1η φορά που πήγαινα και συνεχεια γυμναστηριο κλπ γιατί παρότι έχασα τα κιλά της 1ης εγκυμοσύνης + ακόμη 2, δεν πρόλαβα να αποκτήσω τους παλιους κοιλιακούς μου...έτσι, το πρωι είναι επίπεδη αλλά το βραδάκι είναι λιγο πεταχτούλα...βέβαια μόνο χωρίς μπλουζάκι φαίνεται και φοράω κανονικά το belly ring μου το οποίο και είχα βγάλει στον 6ο-7ο μήνα πέρυσι και έβαλα ξανά πίσω 2 μήνες αφού γέννησα...

ααα επίσης σε αυτό το λινκ θα δείτε διάφορες ωραίες φωτογραφίες από κοιλίτσες!

http://www.i-am-pregnant.com/names/photobook3.htm

όπως μπορείτε να παρατηρήσετε η κάθε μία είναι διαφορετική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou, shmera prwi prwi me phre h gynaikologos mou thlefwno gia na mou pei pws kai to epenalhptiko papp A evgale to idio apotelesma, thn akousa kai aythn ligo agxwmenh kai mou ekleise epeigon rantevou na paw thes/nikh ston swthriadh, den kserw ti akrivws einai aytos alla apo oti katalava einai kapoio kentro pou kanoun kai ton megalo yperhxo gia na me eksetasei kai aytos kai den kserw isws mou kanoun kai allo papp A, popo koritsia me exei faei to agxos, nomizw pws tha arrwsthsw mexri thn paraskevh

Σκορπίνα τι ποσοστο σου έδωσε η καινούρια εξέταση? Ξέρω κοπέλες από το μάμμυ που με ποσοστό 1:30 για σύνδρομο down έκανα υγιέστατα μωράκια...και ποσοστά 1:300

είναι μια στατιστική μέθοδος που δίνει τα ποσοστά και είχα διαβάσει μερικά επιστημονικά άρθρα σχετικά (στα αγγλικά) πέρυσι που το εξηγούσαν . Αν θέλεις να σου στείλω κάτι.

Κάνε υπομονή, πολλές κοπέλες βρέθηκαν σε αυτή τη θέση και ήταν όλα μια χαρά!!!!

Την Παρασκευή τι ώρα θα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai to deytero test to idio mou eipe pws einai 1:195, thn paraskeyh exw rantevou 2:30 kai mexri tote to klama paei syneffo

καλά πώς βγήκε ακριβώς ίδιο το ποσοστό? εντύπωση μου κάνει...μου φαίνεται πολύ περίεργο....

Κάνε υπομονή! Η Παρασκευή είναι κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha poli oreo to link :)

oso gia afto pou ipes gia to baros exis apolito dikio . oso pio arga paroume kg toso to kalitero .

na rotiso kati bre koritsia?? patatakia garidakia k sokolates trote????? k an nai poso sixna??

Veloudenia εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μου ήμουν πολύ πιο επιρρεπής σε γαριδάκια κλπ...τα έτρωγα και μετά γινόταν χάλια το στομάχι μου...αλλά τοτε είχα λίγο και το σύνδρομο της εγκύου ότι δηλαδή πρέπει να φάω παραπάνω κλπ....τώρα που έχω κάποια σχετική εμπειρία, ξέρω ότι και να πεινάσω ένα βράδυ δεν πρόκειται να πάθει κάτι το μωράκι μου, ίσα ίσα μπορεί και να του κάνω καλό! έτσι, λειτουργώ στο θέμα της ποσότητας του φαγητού σαν να μην είμαι έγκυος...ότι έτρωγα πριν, τρώω και τώρα... με τους ίδιους ρυθμούς που έτρωγα junk food πριν, τρώω και τώρα...ίσως και με λιγότερους λόγω αναγούλων....

1 ατασθαλία την εβδομάδα πιστεύω ότι είναι αρκετή...άντε 2!

αλήθεια κανένα κρασάκι πίνετε? πριν καπνίζατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina euxomai ola na pane kala!!! o Theos mazi sas!!euxomai na mhn einai tipota!

veloudenia kai koritsakia emena fenetai h koilitsa pleon...oxi para poly alla exei parei mia klisi pros ta eksw! :D:D egw pira idi 3-4 kilakia...!stin arxi etrwga pio poly twra to exw meiwsei arketa kai paramenw statheri!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha prin pou rotisa gia garidakia klp sto tsak imouna na xtipiso ena kouti garidakia :)

alla sigkratithika ...k telika kateli3a sto na ftia3o mia salatoula k na tin fao .

oso gia to krasaki , pote den epina , den mou aresi . oute to krasi oute kanena allo alkoolouxo poto . opote den to steroume ...

den kapnizo oute k kapniza

STEROUME OMOS TIN COCACOLITSA MOU :(((((((((((((((((((((((((((((((((((

stin arxi den epina katholou tin ekopsa maxeri , meta omos den mporousa na xonepso me tipota opote siga siga arxisa na pino mia sto toso . tora pino mia sto toso ALLA THELO K ALLOOOOOO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γύρισα και όλα είναι μια χαρούλα.Μας ταλαιπώρησε λίγο βέβαια γιατί ήταν γυρισμένο μπρούμυτα αλλά κάποια στιγμή κατάφερε η γιατρός και το γύρισε και έτσι τα μετρήσαμε όλα και μας είπε πως πάμε μάλλον για κοριτσάκι.Αχ μου έφυγε ένα απίστευτο βάρος.Όλες αυτές τις μέρες ήμουν τόσο αγχωμένη για το αν θα βγει καλή η αυχενική η όχι.

Σκορπινάκι μην αγχώνεσαι θα δεις που θα πας την Παρασκευή και θα σου πουν πως τελικά είναι όλα τέλεια.Το ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά για το σποράκι θα σκέφτεσαι μόνο θετικά.

Veloudenia μπορεί να ήταν το δεύτερο παιδάκι τους και γι αυτό φαινόταν η κοιλίτσα τους.Εμένα πραγματικά σε αυτήν την εγκυμοσύνη πετάχτηκε πολύ νωρίς η κοιλίτσα μου ενώ στον Δημητράκη μου γεννούσα και ήταν σαν να είμαι στον 6,είναι και θέμα σωματότυπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι :lol: το έλεγα χθες και στην αδελφή μου και με κορόιδευε ότι αφού έχουν εμένα τι τους θέλουν τους υπερήχους!!!!!!Ελπίζω μόνο μην μας κάνει μετά από κανα μήνα έκπληξη κανένα τσοτσουνάκι :D !!!!!!!

Λοιπόν από θέμα ποτού επιτρέπεται μέχρι και ένα ποτηράκι κρασί την μέρα και όσο για τα αερούχα το μόνο κακό είναι οι θερμίδες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase marriana mou exo tromero thema me tin coca cola :) ime e3artimeni !!! diladi i kafeini pou periexi den pirazi?? mporoume na pinoume k kathimerina , xoris na iparxi problima ??

ton proigoumeno mina pigame na doume mia fili sto meeftirio pou molis ixe genisi ena iperoxo agoraki . k mas ipe pos oi giatroi tis legane oti ine koritsaki k otan pige gia b epipedou se allo giatro tis lei .. 3erete to filo ?? lene k aftoi nai , koritsaki exoume :) k tous lei o giatros ..agoraki enoite , oxi koritsaki :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna mou sugxarhthria kai apo edw!!! latreuw coca cola alla exw ton kervero ton George pou ama me dei na pinw ourliazei...kai etsi sto spiti den kukloforei plewn mono sprite h' soda...omws otan exw eukairia pinw ligaki.kamia fora trww kanena sokolataki h' frygania me marmelada verukoko ths giagiakas mou :) axx auth h TV den exei tpt!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ τελικά το έφαγα εγώ το γλυκάκι ........μισή σοκολάτα mars ...η μαμά μου φταίει που μου την έφερε!!!!! :lol::lol::lol:

έσκασε και το 1ο πιθανό κοριτσάκι στην λίστα!!!!! :D:D:D μπράβο! με το καλό!

πάντως για να πω και την γνώμη μου, μου φαίνεται πολύ νωρίς το ότι βλέπουν το φύλο από την 12η εβδομάδα! εμείς φτάσαμε στην 18-19η για να το δούμε και το επιβεβαιώσαμε στην β επιπέδου, δηλαδή στην 22η εβδομάδα! Και τα μηχανήματα υποθέτω ότι ήταν καλά, στο Ιασώ έκανα την αυχενική, μετά έκανα άλλους 2 υπερήχους στο ιατρείο του γιατρού μου και μετας μπόρεσε να το δει καθαρά...βέβαια τα κοριτσάκια φαίνονται πιο αργά, ενώ τα αγοράκια πιο γρήγορα :D:D

σίγουρα θα υπάρχουν ανατροπές στην λίστα!!

βαριεμαι να δουλέψω σημερα πάρα πάρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κορίτσια κοιτάω την λίστα και βλέπω ότι σχεδόν όλες σας έχετε κάνει την αυχενική!!!!!!!!!!!!

αργούμε ακόμα, στις 22 του μηνός!!!πολύ αργά μου φαίνεται...έτσι και πέρυσι...μου έβγαλε το λάδι μέχρι να μου την κάνει............ :?:?:? σχεδον 13 εβδομάδων την έκανα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K ego ekana tin amartia samantha :) meta tin salatoula akolouthise k misi sokolata!!!!

o antras mou ftei!!!! pige super market xthes k mou efere ektos ton allon sokolates k garidakia . k simera ime spiti k den mporesa na antistatho

ax ax ένα ένα μας τα λες!!!!!! :lol::lol::lol::lol: τι σοκολάτα?

την σαλατούλα την έφαγες για μεσημεριανό?

εγώ έχω απαγορεύσει τις σοκολάτες κλπ από το σπίτι αλλά η έξυπνη η μαμά μου έφερε μια να την μοιραστούμε -λέει-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ena ena sas ta leo giati ena ena thimame na ta fao :)

nai gia mesimeriano efaga tin salatoula giati ligo noritera ixa fai ena santouitsaki me kaseri k zampon k den ixa ore3i gia kanoniko fagito meta .

oso gia tin sokolatitsa cadbury whole nut , i oreoteri sokolata ;)

pantos k ego pistebo pos o kaliteros tropos gia na anistathis ine na min iparxoun mesa sto spiti gia na min apoteloun pirasmo !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...