Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Τόνια μου τετοια συσκευη πήρα κ εγω αλλα η παιδίατρος μου είπε να μην βάζω τίποτα άλλο πέρα απο ορό γιατι αυτα ερεθίζουν την μυτούλα τους κ τους δημιουργεί πρήξιμο με αποτελεσμα να μην μπορούν να ανασάνουν ακόμα περισσότερο..............οι ορυλάδες λέει τα απαγορευουν.....

ρωτα την παιδίατρό σου και εσύ αν θες ...γιατι οι γνώμες ποικίλουν.......φυσικά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η παιδιατρος μας ειπε να το παρουμε,νικολ μου.ειχαμε αρκετα μυξακια και φοβηθηκαμε μην μας κανει καμια ωτιτιδα.

κοριτσια σε πια ενοτητα θα μας βρισκω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θα μας τρελάνουν...οχι τιποτε άλλο με μάλωσε κ άντρας μου ότι προτρεχω κ αγοράζω άχρηστα πράγματα................ο.κ. κοριτσακι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA KORITSAKIA!!!!!!!!!!!!!HRTHE O PAIDIATROS MAS SHMERA!!!!!!!!!!

O MPEMPIS EINAI APSOGOS 3620 FTASAME PHRAME 530 GRAMARIA APO THN PROHGOUMENH FORA!!!!!!!!!!OLA KALA...LIGA PONAKIA EXOUME MONO ALLA ME TO GALA POU MAS EXEI DWSEI KANEI LEEI 2 EVDOMADES GIA NA DRASEI SWSTA GIA TOUS KOLIKOUS!!!!!!!THA ANEVASOUME KAI THN POSOTHTA POU PINEI SE 120 ML GIA NA MHN GRINIAZEI OLH THN WRA GIA MAM!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Τι κάνετε???

Εύη και Χριστίνα!! Είναι κουκλάκια τα μωράκια σας!!!! φτου φτου!!! Χριστινάκι μια χαρά τα νέα σας απο τον γιατρό! Μπράβο!

Νικόλ μου ΤΕΛΕΙΑ η φωτό του προφίλ σου!!! Μα τι κούκλακι είναι ο γιόκας σου?? Για φάγωμα!!! Και εγώ θέλω να τα έχω όλα τα μωράκια μας μροστά μου και να αρχίσω να φιλάω-δαγκώνω πατουσάκια και μπουτάκια!! ΑΑΧ! Δεν χορταίνω να τα βλέπω τα μωράκια μας!!!

Νικάκι μου... μη κλαίς βρε πουλάκι μου...σκέψου ότι όλ αυτό που νιώθεις είναι λόγω ορμονών και προσπάθησε να πάρεις τα πάνω σου... πάνε κάνε αγκαλίτσα τη μπουμπού σου μύρισε την φίλησε την και θα νιώσεις πολύ καλύτερα!!!

Τόνια ωραίο φαγάκι έχεις...εγώ έφτιαξα φασολάκια σήμερα...

Τι άλλο ήθελα να σχολιάσω? Ήρθε ο άντρας μου... μου έπιασε την κουβέντα και τα ξέχασα!

:lol::lol::lol:

Α γέννησε η νύφη της θείας μου και η νύφη μια φίλης της μαμάς μου και έψαχνα να βρώ δωράκια απο το Αμαζον και βρήκα αυτό... http://www.amazon.co.uk/Peepee-Teepee-Sprinkling-WeeWee-Aeroplanes/dp/B000QRBSS0/ref=sr_1_11?s=baby&ie=UTF8&qid=1316174338&sr=1-11 :lol::lol::lol::lol::lol: Μα δεν έχει πολύ γέλιο??? Όσες έχουν αγοράκια που κάνουν πολλά συντριβανάκια... ορίστε, σας βρήκα τη λύση!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALA KORITSIA EXOUME KANEI KOUKLIAAAAAAAAAAAAAAAA OXI APLWS OMORFA MWRAKIA!!!!!!!

KALA YELIZ MOU FANTASTIKO AYTO APO TO AMAZON EINAI PARA POLY XRHSHMO.......EMAS OLO SINTRIVANAKIA MAS KANEI O MIKROS....MAS EXEI KATOURISEI OLOUS KAI TON PAIDIATRO MAS EPISHS!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni μου μπράβο το αντράκι σου που κρατάει μόνος του το μπιμπερό!!!! Μεγάλωσε μωρέ και θέλει να το κάνει μόνος του!! :D:D:D

Πιπίτσα μου σαραντησατε και εσείς ε? Άντε καλές βόλτες τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η παιδιατρος μας ειπε να το παρουμε,νικολ μου.ειχαμε αρκετα μυξακια και φοβηθηκαμε μην μας κανει καμια ωτιτιδα.

κοριτσια σε πια ενοτητα θα μας βρισκω;

Τόνια μου είμαστε εδώ...

Νέοι Γονείς ‹ Γονείς με παιδιά στην ίδια ηλικία με τα δικά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια??Τώρα κατάφερα να μπω...όλη μέρα είχαμε επισκέψεις για να δουν τον Στεφανάκο και το απογευμα ήρθαν τα ανηψια μου και γινόταν χαμός!! :roll: Να σας πω την αληθεια μου έλειψε κι ο αντρουλης μου και το σπιτάκι μας, στην ησυχία μας!! :?

Ο Στεφανάκος ήταν πολύ ήσυχος σήμερα αλλά αργησε να κοιμηθει...βασικά μόλις τον κοιμησα!!

Χριστινάκι μου μεγάλωσε το μαγκάκι σας μπράβο!!

Καλά Γιελιζ τέλειο το δωράκι απο το αμαζον...Και μολις χθες πάλι με κατούρησε!!! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα μου ριξε ενα χαμόγελο...το μωράκι σου νιωθει ότι δεν εισαι καλά και αναστατώνεται και αυτο..Απολαυσε αυτο που σου συμβαίνει, μοιράσου αυτα που νιωθεις με τους δικούς σου ανθρωπους κι αστους να σε βοηθήσουν..πρεπει να αρχισεις να νιωθεις καλά...και για σενα και για το μωράκι σου!

Τονια μου κι εμεις του πηραμε απορροφητηρα για τις μυξούλες αλλά ευτυχως δεν τον ενοχλει και τοσο...Ο παιδίατρος μας το συστησε...

ΟΙ υπολοιπες τι κάνετε?Πολύ ησυχία αυτές τις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Σημερα ξυπνησαμε πρωτοι;που ειστε καλε;

γιελιζ φοβερο το δωρακι.που τα βρισκεις βρε παιδι μου;

κι εμας ολο μας κατουραει.πριν 2 μερες ομως συναιβει ενα πραγματικα αστειο γεγονος.

Ειναι 2 το βραδυ ο μπεμπης μολις εχει φαει και παω να τον αλλαξω για 2η φορα.τον πλενω και την ωρα που παω να του βαλω την πανα του φευγει ενα αεριο και με κανει στην κυριολεξια απο πανω μεχρι κατω μεσα στο σκατο.ρουχα ,ποδια ,χερια ,πατωμα,πορτα μεσα στο σκατο.το αποκορυφωμα μου ριχνει και μια κατρουλια στο τελος.φωναξα τον αντρα μου να τον ξαναπλυνει,αφου εριξα μια πετσετα κατω για να μην τα πατησει κι αυτος και μπηκα οπως ημουν για μπανιο.μου ηρθε να τον πνιξω.αλλα τι φταιει το σκατουλι.ειχα φαει καρπουζι και τον πειραξε.

τωρα κοιμαται το παιδι μου στο ριλαξ.οπου να ναι θα ξυπνησει για να φαει.

τελικα το φαγαμε ολο το ρολο κιμα εχθες.αφου θα ειμαι μονη λεω να κανω μακαρονακια ολικης με τονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιααα!!!

Μόλις γυρίσαμε απο το πρωινό μας καφεδάκι... σήμερα ο Κερεμ ξύπνησε στις 8 και μισή τον άλλαξα, έφαγε και αποφάσισε να μην ξανακοιμηθεί και να μου κάνει χαρούλες!! :lol::lol::lol: Ε και εγώ τον πήρα και πήγαμε βόλτα. Τώρα πίνει γαλατάκι και έτοιμος είναι να κοιμηθεί...

Μαράκι σαν το σπιτάκι μας πουθενά! Και εγώ ούτε στη μάνα μου δεν νιώθω τόσο άνετα όσο στο σπιτάκι μου...

Τόνια μου όποιος ψάχνει βρίσκει και τη χαρά του και τον μπελά του έλεγε ο παππούς μου!! :lol::lol: Και πόσο δίκιο είχε!! Εγώ χθές που έψαχνα βρήκα τη χαρά μου γιατί μου άρεσαν πολλά πράγματα αλλά και τον "μπελά" μου γιατί θα καταξοδευτώ πάλι με τόσα πράγματα που βρήκα να αγοράσω! :lol::lol:

βρήκα αυτό το παιχνίδι http://www.amazon.co.uk/Lamaze-Spin-Explore-Garden-Gym/dp/B000I2MRHE/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1316247371&sr=1-1 σκέφτομαι να το πάρω για τον Κερεμ... πώς σας φαίνεται???

Εμείς σήμερα θα φάμε τα φασολάκια που έκανα χθές γιατί δεν τα φάγαμε τελικά... ο καλός μου ήθελε γύρο και φάγαμε γύρο..

Χθές πήγαμε και είδαμε τα μωράκια που σας έλεγα,2 κοριτσάκια.... έτυχε και γεννήσανε και οι 2 την ίδια μέρα και τις έχουν και στο ίδιο δωμάτιο... Χάζεψα μόλις τα είδα!! Δεν ήξερα που να πρωτοκοιτάξω!!! 2 κουκλίτσες!! Αχ κορίτσια πόσο μικρα μου φάνηκαν δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! Τα κοιτούσα και δεν μπορούσα να θυμηθώ πώς ήταν ο Κερεμ όταν γεννήθηκε... λές και ήταν πάντα όπως είναι τώρα! :lol::lol::lol: Με κοροίδευε ο άντρας μου που μου φάνηκαν μικρα τα μωρά λές και το δικό μας είναι πολύ μεγάλο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Σημερα ξυπνησαμε πρωτοι;που ειστε καλε;

γιελιζ φοβερο το δωρακι.που τα βρισκεις βρε παιδι μου;

κι εμας ολο μας κατουραει.πριν 2 μερες ομως συναιβει ενα πραγματικα αστειο γεγονος.

Ειναι 2 το βραδυ ο μπεμπης μολις εχει φαει και παω να τον αλλαξω για 2η φορα.τον πλενω και την ωρα που παω να του βαλω την πανα του φευγει ενα αεριο και με κανει στην κυριολεξια απο πανω μεχρι κατω μεσα στο σκατο.ρουχα ,ποδια ,χερια ,πατωμα,πορτα μεσα στο σκατο.το αποκορυφωμα μου ριχνει και μια κατρουλια στο τελος.φωναξα τον αντρα μου να τον ξαναπλυνει,αφου εριξα μια πετσετα κατω για να μην τα πατησει κι αυτος και μπηκα οπως ημουν για μπανιο.μου ηρθε να τον πνιξω.αλλα τι φταιει το σκατουλι.ειχα φαει καρπουζι και τον πειραξε.

τωρα κοιμαται το παιδι μου στο ριλαξ.οπου να ναι θα ξυπνησει για να φαει.

τελικα το φαγαμε ολο το ρολο κιμα εχθες.αφου θα ειμαι μονη λεω να κανω μακαρονακια ολικης με τονο.

Πολύ γέλασα με την περιγραφή σου!!! Σας έχεσε κανονικά δηλαδή ο γιόκας σου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααααα........εμεις περνουμε τον πρωινο μας υπνακο...η αληθεια σημερα απο τα ξημερωματα ειναι λιγο ανυσηχη...ολο στριφογυριζει κ δυσανασχετει...ριχνει κ κατι ξεγυρισμενες πουρδιτσες κ μετα ησυχαζει...λιγο δυσκολευτηκαμε να κοιμηθουμε το πρωι αλλα τα καταφερε.

βρε κοριτσια εμεις που θηλαζουμε ποιες τροφες ειναι καλες για να μην εχει πολλα αερια το μωρο αλλα κ να μπορει να κανει κακα του ευκολα?οτι τρωμε κ οι μεγαλοι?σκεφτηκα να προμηθευτω φρουτα (δεν τα παω κ καλα μαυτα),πινω μονο χυμους.φανταζομαι οσα ειναι ενεργητικα βοηθουν.

χθες βραδυ επειδη ειχα στο ψυγειο γαλα τη το εδωσα (ε μην παει κ χαμενο),δεν πηρε απο το στηθος κ μεσα στην νυχτα ξυπνησα μουσκεμα κ πρησμενη.

η μικρη μου οταν ξυπναει μετα απο ωρες υπνου τρωει σαν λυσσασμενη κ μετα κανει εμετο,αλλα πολυ εμετο.μαλλον της πεφτει αποτομα.απο χθες το βραδυ που καναμε μπανιο μεχρι τωρα το πρωι αλλαξαμε τεσσερις αλλαξιες.

καλημερα τονια.....μονο εμεις πρωινες?αυτο με το σκ@το το εχουμε κ εμεις...στην αρχη με το που τα εκανε ετρεχα να την αλλαξω.δεν προλαβαινα να βαλω το καινουργιο παμπερς κ με γεμιζε...να καλα τα σελτεδακια γιατι θα χρειαζομασταν καινουργιο στρωμα :lol::lol::lol: τωρα πια την εμαθα την σκατουλα κ την αφηνω κανενα τεταρτο να τα κανει καλα καλα κ μετα την αλλαζω.

καλημερα γιεληζ.........δεν πιστευω με τις κουνουργιες νυφες να σας γυαλισε καμια κ να αφησετε ξεκρεμαστη την συμπεθερα σας :lol::lol::lol: εμενα ο αντρας μου καθε μερα μου λεει οτι συνεχεια αλλαζει η μπεμπα οσο μεγαλωνει...κ εγω του λεω μην ανυσυχεις μεγαλωνει μερα με τη μερα αλλα εσενα μοιαζει ακομα :D:D:D μην φοβασαι δεν θα αλλαξει πολυ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!!

Η γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να τρώω τα ΠΑΝΤΑ! και ότι πρέπει να τρώω τα πάντα! Απλά αν δώ ότι κάτι που έφαγα πειράζει το μωρό... το σταματάω... Το μωρό θα πάρει αποσένα ότι και όσο χρειάζεται, τρώς δεν τρώς καλά... οπότε καλό είναι να ενισχύσεις τη διατροφή σου με φρούτα λαχανικά κρεατάκι κόκκινο για να καλύπτονται οι δικές σου ανάγκες... Επίσης καλό είναι να πίνεις μπόλικο νεράκι και χυμούς (φυσικούς) για να έχεις πεισσότερο γαλατάκι.. Οι παλιές λένε ότι τα αποξηραμένα φρούτα βοηθάνε πολύ στην παραγωγή (σταφίδες- σύκα κτλ.. το σύκο δε είναι φούλ στο σίδηρο οπότε είναι καλό να τρώς) Επίσης λένε το ίδιο και για τον χαλβά... το ταχίνι είναι μία απο τις καλύτερες τροφές! δες http://www.clickatlife.gr/story/diatrofi/taxini-threptiko-kai-aparaitito?id=1938938

Όσο για τις νύφες...η αλήθεια είναι ότι έχουμε πολλές προτάσεις.... αλλά εμείς είμαστε πιστοί... δώσαμε τον λόγο μας και θα τον κρατήσουμε!! :lol::lol::lol::lol::lol: Αλήθεια αύριο βαφτίζει η συμπεθέρα μου!!!! Με το καλό συμπεθέρααα!!!! Περιμένουμε τα νέα σας!!!

Είπατε όλες για σκατά και ζήλεψε και ο δικός μου και άρχισε να σφίγγεται!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες???? Τι κάνετε καλέέέέ???? Εξαφανιζόλ έχει πέσει τις τελευταίες μέρες????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς καλά είμαστε!!!!!! Ο μπαμπάκας μόλις μας τάισε γαλατάκι μανούλας κι η μαμά αρμέγεται (έχω ήδη βγάλει περίπου 140μλ. από το 1 στήθος!!!!) και μόλις τελέψω τρώμε το πρωινό μας και πάμε S/M….

Πήραμε καρότσι χθες!!!! Το είχαμε σταμπάρει όταν ήμουν ετοιμόγεννη κι είναι πράσινο-λαχανί-γκρι απαλό τα χρωματάκια του!!!!! Το καθισματάκι βγαίνει (για να έχουμε το νινί στο τουτού) κι είναι 2πλής φοράς….

Μετά την αγορά μας πεταχτήκαμε από τους θείους μας…. δεν μας περιμένανε και καταχάρηκαν που μας είδανε!!!! Εκτός του ότι θέλανε να παίξουνε με το νινί (αλλά κοιμότανε του καλού καιρού!!!) μου λέγανε κι εμένα πως αδυνάτισα & δε φαίνεται πως έχω περάσει εγκυμοσύνη!!!! Τα 9 κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα όλα με το που γέννησα!!!! Αλλά πρέπει να έχω χάσει κι άλλα…. δεν προλαβαίνουμε να φάμε…. μου κάνει την τέλεια δίαιτα το σπλαχνάκι μου…. που θέλω να χάσω καμιά 10αριά κιλάκια ως τη Βάπτισή μας το Μάϊο!!!!

Αυτάάά!!!!

Σας αφήνω!!!!! Το άρμεγμα τέλεψε!!!!!

Το απόγευμα θα έρθει η μάνα μου να δει τον εγγονό της!!!!

Μάκια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα τωρα αρχιζει να ξυπναει το μπεμπε μου.

αχ κοριτσια μετα απο αυτο που επαθα φοβαμαι και να τον αλλαξω :lol::lol::lol::lol:

ωραιο το παιχνιδακι γιελιζ.εγω επαιδη δεν ξερω καλα αγγλικα δεν τα παω καλα με τις αγορες απο το ιντερνετ.

τα αερια σισυ μου δεν εχουν παντα σχεση με τις τροφες που καταναλωνει η μαμα αλλα και με τον αερα που καταπινει το μωρο οταν τρωει.εαν δεν ρευτει καλα εχει αερια μετα.σαν μεγαλοι ανθρωποι ρε παιδι μου.αφου εαν ειναι κανενας ξενος μπροστα παντα διευκρινιζω οτι δεν το κανα εγω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σημερα γιορταζει η σοφιτσα..........ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ...ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!!

να χαιρεσαι την οικογενεια σου...φιλια στις πανεμορφες τσουπρες σου...

η μπεμπα μου κοιμαται απο τις 1 το μεσημερι...ξυπνησε στις 3...εφαγε ενα τεταρτο κ ξανακοιμηθηκε...ακομα δεν εχει ξυπνησει :?:?:? δεν μπορει να μου κανει τετοιους υπνους το βραδυ ;););)

μαλλον πρεπει να ζεστενοταν γιατι της εβγαλα το απο κατω κ την σκεπασα μονο με την πανα κ μαλλον ηρεμησε κ το εριξε στον υπνο....

η μεγαλη μου πηγε...για αλλη μια φορα σε γεννεθλια...κ παλι χωρις την μαμα :(:(:( παντως καλοπερναει :):):) το μπαμπα μας τον εστειλα σ/μ κ εγω μονη σαν το λεμονι........κ εχει κ απιστευτη ζεστη :evil::evil::evil: μα ποτε θα δροσισει επιτελους?

ουπς ακουω τιτιβισματα...πανω στην ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια...τι κάνετε? Εμείς καλά είμαστε...ο μικρός σήμερα το έριξε στον ύπνο...Αντε αυριο γυρναει ο καλός μου και γυρνάμε κι εμείς σπιτι μας!! :D:D:D Πριν απο λιγο πηγα σε γαμο μιας φιλης αλλα δεν θα παω στο παρτυ αφου θα ειμαι μονη με τον Στεφανο!

Πιπίτσα με γεια το καρότσι σας!!!

Σοφάκι μου με το καλό η βάφτιση αύριο και ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!! Παντα γερη να εισαι και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Γιελιζ πολύ ωραίο το παιχνίδι σας!! Εμας μας πήρε ο αδεφός μου αυτό http://www.fisher-price.com/gr/products ... p?id=39955

Μπράβο στον Κερεμ σου που είναι πιστός!!! :lol:;););)

Μιχαέλα μου κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει να τρωω τα πάντα!!

Τονια μου αυτο που έπαθες το έχω πάθει τουλάχιστον 4 φορές!! Με έχεσε κανονικοτατα!!!Γι'αυτο και ο αντρας μου εχει τρομοκρατηθει και δεν θέλεινα του αλλάζει πάνα!! :lol:;););)

Οι άλλες τι κάνετε??Πολλές ησυχιες εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Εμέις σπιτάκι μας σήμερα. Χθες το βραδάκι πήγαμε με τους κουμπάρους μας για ιταλικά (αυτό στη Λήδρα Μαράκι μου) και αφήσαμε το μικρό στους γονείς μου. Περάσαμε ωραία αλλά μου έλειπε ο μικρούλης μου.

Σήμερα όλη μέρα σπίτι, ο ανδρούλης μου πρέπει να τελειώνει με τη διπλωματική του και ήταν πολύ αγχωμένος και έτσι για συμπαράσταση του κάναμε παρέα με το μικρό.

Μ αρέσει να μαστε οι 3 μας.

ο μικρός κοιμάται και θέλω να τον κάνω μπάνιο και δεν θέλω να τον ξυπνήσω αλλά πρέπει. :?

Χτες σπάσαμε όλα τα ρεκόρ μας. Κοιμηθήκαμε απ τις 9.30 το βράδυ μέχρι 8.30 το πρωί. Εννοείται ότι ξυπνούσε ενδιάμεσα, έπαιζε μόνος του, μιλούσε στο περιστρεφόμενο του, έβηχε και εννοείται ξυπνούσα και έλεγχα οτι είναι καλά. Σήμερα κοιμήθηκε όλη μέρα 1 ώρα και αποκοιμήθηκε και τώρα. πολυ bad timing :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia mou ti kanete?????????egw etsi k ets o mikros apo to prwi eina apisteyta anhsyxos den xerw ti na tou kanw gia na hremhsei........olo ton vazw gia na koimithei kai olo meta apo ligo ksypnaei...dne mporw na ton katalavw katholou shmera den exei kamia sxesh me tis alles meres..mallon kolikous tha exei to manaraki mou den xerw ti allo na pw....twra koimithike epitelous alla gia poso den xerw...tha doume!!!!!!! :?:?:?:?

shmera giname 3 evdomadwn...gia pote pernaei o kairos oyte pou to katalavainw!!!!!!!!afhste pou exw xasei teleiws tis meres :D:D:D:D

xronia polla sto sofaki mas na xairete ta zouzounakia ths!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου σουπερ ο μικρός σου!!!Αντε να τελειωνει κι ο αντρας σου με τη διπλωματική να ηρεμησετε..Αληθεια πώς του φάνηκε το σχολείο???

Εμενα ο δικός μου έκανε μπανιο και πρεπει να φαει τώρα το τελευταιο του γέμα αλλά κοιμάται...ακομη λιγο και θα προσπαθησω να τον ξυπνήσω!!

Χριστινάκι μου λες να έχει κολικούς ο μικρος σου?Σφιγγεται και μαζευει τα πόδια του??Κλαιει έντονα??

Να του δινεις λιγο τσαι οταν γκρινιαζει και θα δεις ποσο θα βοηθήσει..Κι αν νομζεις πως εχει κολικούς να το πεις στο γιατρο σας να σας δωσει σιροπακι να ηρεμησει το μικρό σου!

http://www.babyspace.com.cy/default.php ... er&show=17

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου????

Τέτοια ώρα που γράφω….. μάλλον καλημέρα πρέπει να πω….. εεεε!!!! Τι κάνετε καλές μου????

Εμείς καλά είμαστε…. ο μικρούλης κοιμάται στην αγκαλίτσα του μπαμπάκα του κι εγώ αρμέγομαι!!!! Δεν ήμουν και στα καλύτερά μου σήμερις…. όσο περνάνε οι μέρες αυξάνονται κι οι ανάγκες του μωρού σε γαλατάκι, έτσι δεν είναι???? Ταυτοχρόνως το παλεύουμε όσο γίνεται με τον θηλασμό (Είμαστε όμως και μαμά και νινί με τις μέρες μας βέβαια!!!! Τη μία μέρα μπορεί να θηλάζουμε συνέχεια σαν εχθές….. την άλλη να μηηηηνννν….. ) Όπως σήμερα π.χ. που δε θηλάσαμε πολύ & τώρα το βράδυ…. από τη λαιμαργία του το χρυσούλι μου μου έριξε κάτι δαγκωματιές στη θηλή…. κόντεψα να λιποθυμήσω από τον πόνο εκείνη την ώρα!!!! Ξένο θα πιούμε όταν ξυπνήσει (όπου να΄ ναι υποθέτω….) κι όλη μέρα πίνει από το μπιμπερό!!!!

Απόψε φεριππείν…. ήπιε μπιμπεράκι γύρω στις 9 το βράδυ (μέχρι να το τελειώσει βέβαια πήγε 10...) κι αποκοιμήθηκε κατά τις 11 παρά…. πέφτουνε με τον καλό μου γύρω στις 11.30΄ ξυπνάει επιτόπου το μουτράκι…. προσπάθησα να τον θηλάσω….. τον είχα πάνω από 1 ώρα στο στήθος κι αν ήπιε στο σύνολο…. πόσο… να ήπιε 15΄ κι αν….. ξανακοιμήθηκε…. ακόμη κοιμάται όμως!!!! Δεν πεινάει ήθελα να ΄ξερα??? Εννοείται μόλις ξυπνήσει θα του δώσω ξένο, αφού αποπειραθώ πρώτα πάλι να τον θηλάσω!!!! Για να δούμε….

Πώς θα το καταφέρω να ελαχιστοποιήσω τα μπιμπεράκια στο καλομαθημένο μου???? Με έχει πιάσει μία φοβερή ανασφάλεια…. πως δεν θα χορταίνει με το γάλα μου και τώρα έχω την καβάντζα του θηλάστρου…. τι θα κάνω μετά…. κι άλλα τέτοια!!!!! Βέβαια…. ο ίδιος ο μπέμπης θα με βοηθήσει…. όταν πεινάει θα ψάχνει το στήθος…. έτσι δεν είναι??? Δεν ξέρω…. μου φαίνεται βουνό… είναι και το άλλο…... χθες που πήγαμε στους θείους μου ξαφνικά…. δεν είχα μαζί μου μπιμπεράκι με γαλατάκι κι απογοητεύτηκα πάρα πολύ…. γιατί ο μπεμπίκος δεν ήθελε να θηλάσει κι ώσπου να φτάσουμε σπίτι έμεινε νηστικός!!!!

Αύριο που έχουμε κανονίσει να πάμε πάλι στους θείους μου (κι όπου είναι να πηγαίνουμε γενικότερα δλδ.!!!!) θα έχω οπωσδήποτε δικό μου γαλατάκι σε μπιμπεράκια & το θήλαστρο!!!!! Ουφ…. έχω αγχωθεί πάρα πολύ!!!!! Πάει να σπάσει το κεφάλι μου από τη στενοχώρια μου!!!!! Επομένως…. είναι πολύ πιο εύκολο για μας στην παρούσα φάση να έρχεται κόσμος στο σπίτι παρά να λείπουμε εμείς!!!! Και θέλω προτού φύγουμε να μαγειρέψω για τον καλό μου για τη δουλειά & να κάνω και μπανιολούσιμο γιατί δεν ξέρω τι ώρα θα επιστρέψουμε!!!! Ουφφφφφφ………

Το απογευματάκι ήρθε η μάνα μου με τον αδελφό μου…. δε μπορώ να πω πως δεν γκρίνιαξε…. καλύτερα από άλλες φορές ήτανε σήμερα…. όλη την ώρα αγκαλίτσα τον κράταγε τον μπέμπη που και σ΄εκείνη φάνηκε πολύ ήσυχος!!!!! Της είπα…. όποτε θέλει μπορεί να έρχεται!!!! Καθίσαμε στο μπαλκόνι (όσο να πεις πιο δροσιά από το σαλόνι!!!!) και με 29 βαθμούς….. με ζάλισε….. πως θα κρυώσει το νινί που ήταν μόνο με την πάνα του!!!! Έπρεπε λέει να του βάλω 1 φανελάκι!!!!! Το είπε 1…. το είπε 2…. στο τέλος της την είπε ο αδελφός μου!!!! Πωωωωωω…….

Αυτάάάά!!!!!!!

Σας φιλώ κοκώνες!!!!!!

Υ.Σ.: Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια???? Για να κάνω PAP-TEST δεν πρέπει να έχω καθαρίσει τελείως από τα λόχεια??? Είναι μέρες που έχω ψιλομικρή ροή κι άλλες που έχω μπόλικα καφέ!!!! Τι να κάνω…. να το τρενάρω κι άλλο ή αν πετύχουμε αποκλειστικό θηλασμό θα έχω περισσότερο μετά ???

Υ.Σ.2: Σοφάκι μας!!!!!!!

Πολύχρονη κοριτσάρα μου!!!! Να χαίρεσαι τα μπιζουδάκια σου & με το καλό η Βάπτιση!!!!!!! Καλοφώτιστες να είναι οι μικρούλες σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Τι κάνετε?

Συμπεθέρα μου Χρόνια Πολλάα!! Να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου!! ΦΙλάκιαα!

Πιπίτσα μου με γειά το καρότσι, καλές βόλτες!!!

Γιατί δεν μιλάς με μία σύμβουλο θηλασμού για να σου πεί τι πρέπει να κάνεις? Εγώ πιστεύω θα σε βοηθήσει πολύ! ;););)

Εμένα ο γιατρός μου είπε όταν μου έρθει 3 φορές περίοδος θα κάνουμε ΠΑΠ. Αν έχεις καφέ σημαίνει ότι τελειωνουν τα λόχεια σιγά σιγά... με τον θηλασμό δεν έχεις περισσότερα λόχεια... ούτε και περίοδο έχεις... εμένα ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος.

Μιχαέλα το έριξε στον ύπνο η μικρή? Μπράβο της! Και ο δικός μου αν ζεσταίνεται γκρινιάζει, δεν τη μπορεί καθόλου τη ζέστη... όλο το καλοκαίρι μόνο με ένα κορμάκι το περάσαμε και δούλευε και το κλιματιστικό!

Μαράκι τέλειο το παιχνίδι σας!! Τον βάζεις καθόλου η είναι για πιο μετά? Μας έφεραν και εμάς ένα παρόμοιο αλλά δεν το ανοίξαμε ακόμα...

Άντε με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!

Chrystalleni μου μπράβο που κοιμηθήκατε τόσες ώρες!!! Θα ξεκουράστηκες και εσύ!

Χριστινάκι μεγαλώσατε!!! 3 εβδομάδων!! Όλοκληρα παλικάρια γίνατε!!! :D:D:D Μπορεί να εχει κολικούς προσπάθησε να τον κάνεις να ρεύεται... να μην μένει αέρας μέσα και επιδεινώνει την κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ντιοσάκι μου!!!!!!!!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε!!!!!

Είχα πει θα μιλήσω με Σύμβουλο Θηλασμού στην αρχή, μετά το άφησα.......

Τώρα όμως προκύπτει άλλο θέμα!!!!!

Εκεί που τρώει (είτε βυζί είτε μπιμπερό) τον παίρνει ο ύπνος!!!!!! Για τα καλά όμως!!!!!! Αφού ροχαλίζει!!!! Τί να κάνω???? Τί του γαργαλάω πατοουσάκια κι αυτάκια.... τί τον αφήνω από την αγκαλιά και ψιλοξυπνάει ελάχιστα.... μα είναι δυνατόν να χάνει γεύματα έτσι???? Βέβαια.... βάρος παίρνει κανονικά αλλά.....

Θα δω τι θα κάνω.......

Τώρα αρμέγομαι...... κάθε φορά που θα θηλάσω έστω και για 5΄ βγάζω πολύ πράγμα μετά με το θήλαστρο!!!!!!

Μόλις τελέψω πρέπει μαγειρέψω..... εσείς τί τρώτε σήμερις???? Εμένα πήρε ο αντρούλης μου 1 ρολό κοτόπουλο γεμιστό & θα το φτιάξω στο φούρνο με πιλαφάκι και σαλτσούλα για συνοδευτικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...