Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

ναι το θήλαστρο έχει αυτο το καλό .βλέπεις τι τρώει..κ εγω γιαυτο βγάζω μια φορά την ΄μερα..για να ξέρω τι τρώει πάνω κατω απο εμενα αλλα κ για να ξέρω αν παραγω περισσοτερο γαλατακι η λιγότερο...

θα το κάνω αυτο με το νερακι στο επιτόπου .. :D μια χαρα μου φαίνεται....γιατι το λυπάμαι να το αφήνω κ με τα μωρομάντηλα μόνο ...αλλα δεν μπορώ κ 10 φορες την μέρα , μου εχει βαρύνει κιολας κ τον πιέζω κ στο στομαχακι κ τον λυπάμαι.............

πάλιιιιιιιιιι κλαιειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

βρε κοριτσια δεν με αφήνει λεπτό..ενα φαγητό ειπα να φτιαξω κ με έχει στο τρεξιμο.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθα και εγώωω!!! Ο Κερεμ μόλις ξαλάφρωσε ήπιε γαλατάκι και το έριξε στον ύπνο!!! Επάνω στη πλάκα γίνεται χαμός, κάνουν ΤΗΝ φασαρία οι μάστοροι και αυτός κοιμάται του καλού καιρού!! :lol::lol: Φανταστείτε πόσο χαλάρωσε το παιδάκι μου... :lol::lol:

Μιχαέλα μου ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!! Μπράβο σου!! Πολύ χάρηκα!!! Μις Κλαρίτα λοιπόν απο εδώ και πέρα!!!! :lol::lol::lol:

Ελίς μου χρόνια σας πολλάαα!!!!! Σε 5 μέρες θα έχουμε και εμείς... :D:D

Νικόλ μου μια χαρά είναι τα κιλά του μικρού σου!!! Φτου φτου!! Εμείς 2 μηνών είμασταν 6 κιλά...

Τρεεεχχαααα μαναααα!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μιχαέλλα μου...τα κατάφερες!

Γιελιζ κι εμενα ο δικός μου κοιμαται με την φασαρία!

Νικολ μου σουπερ το παιδακι σου, μια χαρα τα κιλά σας!Εμεις τωρα ειμαστε 5700γρ!

Συμπεθερα μου του δινω τσαγακι αλλά δεν βοηθάει πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ κι εμενα ο δικός μου κοιμαται με την φασαρία!

Όχι που δεν θα κοιμόταν!!! Μαράκι τα παιδιά μας έχουν ταυτιστεί!!! :lol::lol::lol: Λές και έχουμε το ίδιο παιδί είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Οντως Γιελιζ!!! Απο την κοιλια μας τις ιδιδες συνηθειες εχουν!! :lol::lol::lol::lol:

Εμενα τώρα γκρινιαζει...θε΄λει να κοιμηθει αλλά μονο στην αγκαλιά μου θελει...και εχω απο το πρωι που προσπαθω να σφουγγαρισω γιατι θα εχω κόσμο σημερα το βραδυ αλλά ματαια!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάλτον στο σλίνγκ!!! :D:D:D

Να μαθαίνει κιόλας σιγά σιγά τις δουλειές του σπιτιού... :lol::lol::lol::lol::lol: να ξεκουράζει αύριο μεθαύριο την κόρη της Νίκης!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

Νοικοκύρη θα της τον στείλω της Νικης??? :lol::lol::lol:

ΤΟν εβαλα στο ρηλαξ κι είναι ήρεμος προς το παρον..παω να κάνω καμιά δουλειά τώρα....

Αυριο πάω στους γονείς μου...θα μπω καποια στιγμή απο εκει...

ΦΙλιά σε΄ολες..και σε όλα τα όμορφα μας μπεμπάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς εδω και παλι...αυτο με την κρεμα για το συγκαμα που λετε...στο Χριστοφορινο εβαζα σε καθε αλλαγη..και στη Μιλα εκανα το ιδιο μεχρι που μου ειπαν να μην το κανω..λεει και η sudocream αλλα και η johnson που εχω εχει λεει κατι..τωρα δεν θυμαμαι την λεξη..και δεν κανει να την βαζουμε απο τωρα...το προβλημα ειναι οτι καθε μαια και γιατρος λενε αλλα...ελεος..καλα το θηλαστρο πολυ καλο δεν λεω...αλλα εχω ενα θεμα...αμα πιει απο το μπουκαλι δεν την πιανει υπνος ενω με το στηθος νανουριζεται κιολας...οποτε πιο πολυ την ημερα της δινω αμα ειναι μπιμπερο και το βραδυ στηθος για να κοιμαται πιο ευκολα...Χριστινα δεν ειναι τιποτα αυτο κατι τετοιο μας ανεφερε και η παιδιατρος οταν μας πηρε και εμας το αιματακι..το εστειλα εχτες και περιμενω τις απαντησεις..ωχ μιλαγα στο τηλ και ξεχασα τι ηθελα να σχολιασω..φιλακια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας...ερημιες για αποψε?καλα τα μωρακια μας ειναι ολα τα λεφτα :D:D:D χριστινα πολυ μαλλι ο μαγκας σου.κ εσενα ευη η δικια σου με το κοκαλακι λεει πολλα :D:D:D

εμεις κοιμομαστε εδω κ μιση ωριτσα κ σε λιγο παμε για υπνο κ τα μεγαλα κοριτσακια...μετα λεω να βγαλω γαλατακι για την νυχτα...το μεσημερι που την ταισα εβγαλα απο αυτο που εφαγε αλλα 30μλ.οποτε εχω συνολο 100μλ...λετε να μην της φτασουν για ενα γευμα :?:?:? γιαυτο ευκαιρια αποψε να δω τι τρωει σε καθε γευμα.συνηθως τωρα που κανουμε μπανιο το βραδυ κοιμαται απο τις 8.30 περιπου μεχρι τις 12 κ μετα ξυπναει ξελιγομενη...οποτε θα βγαλω λιγο ακομα για να εχω καβατζα για το επομενο γευμα.

ευη κ εμενα την παιρνει ο υπνος στο βυζι κ πολλε φορες τρωει λιγο κ μετα πεφτει σε ληθαργο.δεν ξυπναει με τιποτα κ μετα κοιμαται λιγο κ ξυπναει νωρις πινασμενη.για να δουμε αποψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA!!!!TI KANOUN TA MWRAKIA MAS????????????EMEIS FAGAME STIS 6:30 KAI AKOMA DEN EXOUME KOIMITHEI TELEIWS....OLO KSYPNAEI KAI KLAIEI TON KOUNAW LIGO KAI KSANA KOIMATAI KAI KSANAKSYPNAEI....EEE SYNITHISMENA PRAGMATA :P:P:P

ARGOTERA THA PAME KAI STHN EKKLHSIA NA PAROUME THN MISH EYXOULA!!!!!!!! :D:D:D:D

ELPIZW NA EINAI FRONIMOS O MIKROULIS MOU KAI NA MHN RIXEI KAMIA ROUKETA STON PAPPA!!!!XAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα εδω παλι και εμεις...καλα το βραδυ τρομαξα να την ξυπνησω την υπναρου...ειχε φαει στις 9 και ειχε παει η ωρα 1 και δεν ειχε ξυπνησει...με τα πολλα την ξυπνησα και πλακωθηκε στο φαγητο...απο πανες και εμεις αλλο τιποτα..εχτες εκανε κακακια..την ανοιγω να την αλλαξω και πρρρρ....ξανακανει κακα και τσισα πανω μου...ξαπλωτη ηταν αλλα πεταχτηκαν πανω μου..το κανω και εγω αυτο με το βαμβακι..εε δεν μπορω καθε 3 και λιγο να πλενω...τωρα περιμενω να περασει λιγο η ωρα να βγαλω απο το θηλαστρο να φαει μετα..εμεις εχουμε το εξης προβλημα...κοιμαται ευκολα...και δεν την κουναω να μην μαθει ετσι αλλα αμα κανει κακα στον υπνο η την πιασει λοξυγγας και χασει την σειρα της δεν μπορει μετα να κοιμηθει..τωρα εχω βρει πως αμα την κανω σουβλακι..(φασκιωνω δηλαδη ετσι κανανε στο νοσοκομειο0και την βαζω πανω στο στιθος να ακουει την καρδια μου ηρεμει και κοιμαται οχι αμεσως αλλα τα καταφερνουμε..τις αρεσει και το μασαζ αναμεσα στα ματια..το κανω και στο Χριστοφορο απο μωρο και πιανει παντα...μιλαμε ξερα και τα 2...αα για οσες εχετε ΤΕΒΕ...πηγε εχτες ο αντρας μου να πληρωθει και να γραψει το μωρο στο βιβλιαριο και μας ειπαν οτι για ενα χρονο θα πληρωνω μειωμενα ασφαληστρα επειδη γεννησα...μια χαρα γιατι το εχουν φτασει στα υψη...αα θυμαστε για την παιδιατρο του τεβε που σας ελεγα το χειμωνα??Που ειχαμε ενα σωρο προβληματα??Πρεπει την αλλη βδομαδα να παω για να δει το παιδι και προσπαθουσα να προετοιμαστω ψυχολογικα..στο νοσοκομειο η παιδιατρος που παρακολουθουσε το παιδι ειναι με το τεβε αλλα ειναι πατρα...λεω στον αντρα μου δεν ρωτας αμα μπορουμε να την εχουμε και εμεις??Τελικα μπορουμεεε...μας αλλαξαν την αλλη την βλαμενη...και πραγματικα ειναι τοοοσο καλη αυτη...και ξερει και το παιδι απο την ωρα που γεννηθικε μιας και ηταν μεσα στον τοκετο...ποσο χαρικα δεν λεγεται..ανυπομονω να παμε να δουμε τα κιλακια της..την πιανω και εχει κανει μπουτακια και εχουν γεμισει και τα πλευρα της...ουφ...αυτα...ελπιζω να μπορεσω να μπω και μετα ...καλημερα μανουλες και μωρακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Τι κάνουνε οι μανούλες μου???

Είσαστε όλες καλά??? Τα στρουμπουλάκια μας???

Εμείς μόλις φάγαμε…. ντιντιλώσαμε & τώρα την έχουμε αράξει στο ρηλαξάκι μας!!!! Τελευταίο γεύμα χθες βράδυ κάναμε στις 00.30΄με ξένο γάλα κι αποκοιμηθήκαμε καμιά ωρίτσα μετά & ξυπνήσαμε 8 παρά το πρωί!!!! Μία χαρούλα!!!! Κοιμηθήκαμε κι εμείς καλά!!!! Τώρα έχει αρχίσει τα πριτσάκια!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χθες πήγαμε στην Ευαγγελίστρια & Σαραντίσαμε!!!! Ο μπεμπούλης…. κοιμότανε του καλού καιρού!!!! Τον κράτησε αγκαλιά ο Ιερέας…. τον πήγε μέσα στο Ιερό…. χαμπάρι το νινί!!!! Είχε λίγη ώρα που είχε φάει και κοιμήθηκε αμέσως!!!!! Κάποια στιγμή με πήρανε τα ζουμιά…. ήμουν τόσο πολύ χαρούμενη…. πώς περάσανε όμως έτσι αυτές οι 40 μέρες ούτε που το κατάλαβα!!!!! Ο παραδεισούλης μου μεγαλώνει μωλέέέ…….

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μετά πήγαμε την 1η μας επίσκεψη με τον μπέμπη στη γιαγιά του καλού μου!!!! Ξετρελάθηκε με το νινί μας…. όλο του φιλούσε τα πατουσάκια!!!! Εξακολούθησε ο μικρός να κοιμάται μέχρι που πείνασε & τον τάισε ο μπαμπάς!!!! Είχαμε πάρει 1 μπιμπεράκι με δικό μου γαλατάκι… μόλις γυρίσαμε πλακώθηκα στ΄αρμέγματα γιατί το στήθος μου είχε γίνει τούμπανο & πονούσε!!!!!

Εχθές το μεσημέρι ήρθε ο αδελφός μου να δει τον μπέμπη…. κάποια στιγμή ο μικρός έκανε κακάκια…. γιόμισε ο τόπος!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεγάλες διαρροές…. κι ο αδελφός μου λερώθηκε…. χάλια έγινε!!!! Ευτυχώς το ρίξαμε στο χαβαλέ….

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μιλήσαμε και με τη μάνα μου στο τηλέφωνο και της είπα να έρθει όποτε μπορέσει να δει το παιδί…. έληξε το εμπάργκο πια…. μάλλον θα έρθει αύριο σχολώντας….

Την Κυριακή θα πάμε στις νονές μας!!!! Θα πάρουμε μαζί και τα συμπράγκαλα (γιατί πάντα είμαστε εκεί για πολλές ώρες!!!!) ν΄αρμεχτώ…. και μπιμπεράκια…. και τα βυζιά βέβαια!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πώς θα θηλάσω???? Αχ…. πολύ μου αρέσει που θα μπορούμε να βγαίνουμε τις βόλτες μας…. όσο έχει ακόμη καλό καιρό…. το είπε κι η Παιδίατρος…. να βάζω το νινί στο μάρσιπο & να βγαίνουμε το πρωί βολτίτσα…. να βλέπει και το παιδί κόσμο…. κι εμένα θα μου κάνει καλό…. μπας και χάσω κανένα κιλό…. ευκαιρία είναι…. αχ…. ξέχασα πάλι να ζυγιστώ!!!!

Το απόγευμα που έχει Eurobasket την Ελλάδα μας θα προσέχει ο μπαμπάς μας το νινί για να βάλω επιτέλους εκείνο το ρημάδι το σίδερο & να κάνω κι ένα μπάνιο η Χριστιανή!!!! Ακόμη…. έχουμε πόσα δωράκια του μπέμπη που δεν έχουμε ακόμη αξιωθεί να δούμε…. αν μας αρέσουνε…. αν μας κάνουνε…. αν είναι ν΄αλλάξουμε κάτι εγκαίρως!!!!

Σήμερα θέλω οπωσδήποτε να φτιάξω γεμιστά!!!! Έβαλα τον καλό μου και μου έφερε πολλές τοματούλες & ελπίζω να προλαβαίνω να κάνω λίγο-λίγο την προετοιμασία (είναι και μπελαλίδικο φαγί τρομάρα μου!!!!) ανάμεσα σε αρμέγματα-θηλασμούς!!!! Εσείς τι τρώτε????

Αυτάάά!!!!!!!

Χαιρετώ προς το παρόν…. θα κοιτάξω να ξαναμπώ……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπάβο Πιπίτσα μου κ εμείς την προηγούμενη βδομάδα πήραμε ευχούλα..........

Τιτίνα και Κισκα πολύ όμορφα μοράκια..... :D φτου φτου φτου......

Καλό μεσημέρι ..έκανα τις δουλίτσες μου λέω να πάω κ α;πο το παιδί μου σιγα σιγα.................

ποναει κ το στήθος μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΤΙ κάνετε?Ησυχίες βλέπω σήμερα...κι εμένα έφυγε ο αντρας μου κι ήρθα στους γονείς μου..ο μικρός ήταν πολύ ανησυχπς, είχε και κολικούς, αλλά τώρα ευτυχώς ηρέμησε!

Χριστινάκι μου τι όμορφο μωράκι είναι αυτό???Μαγκάκι με αυτό το μαλλί!!! :D:D

Ευη μου τι ομορφα ρουχαλάκια η μικρη σου...γι'αυτο λένε ότι τα κοριτσάκια έχουν άλλη χάρη!!! :D:D:D κουκλάκι η μικρή σου!!

Πιπίτσα μου καλές βόλτες απο εδώ και πέρα!!!

Νικόλ μου τι όμορφη φωτο εχεις στο προφιλ σου??Τρελλάθηκα με τον μικρό σου!!!

Φτού μας αλλά έχουμε πανέμορφακια μωρακια όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;

Εμεις δεν ειμαστε και πολυ καλα...Η μικρη μου δεν ξερω τι εχει παθει,τρωει για 5 λεπττα και μετα κοιμαται και δεν ξυπναει με τιποτα.Μετα απο μια ωρα ξαναπειναει και κλαιει.Εχω εξαντληθει,απο χθες κραταει αυτο το σκηνικο και μου το εκανε και πριν λιγες μερες.Εχω εξαντληθει...Προσπαθησα να της δωσω ξενο μπας και χορτασει αλλα δεν το ηθελε και μου πνιγηκε και 2 φορες.Πηρα τον γιατρο και μου ειπε να την αφηνω να πεινασει καλα και να μην της δινω καθε μια ωρα.Να την ξεγελαω με πιπιλα.

Εγω δεν ειμαι παλι καθολου καλα,κλαιω ολη μερα. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Πεπουλίνο μου μην στεναχωριέσαι τα μωράκια μας έχουν τα πάνω τους και τα κάτω τους. Εμένα χθες όλη μέρα ξέρεις πόση ώρα κοιμήθηκε; ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ. Απ τις 7 το πρωί ως το βράδυ τα χα παίξει, ήταν τόσο μουρμούρης για ώρες ατελείωτες άκουγα ένα ουυυυυυυυυυυυυυ :lol::lol::lol: Η ώρα 8.30 πάω να ετοιμάσω το μπάνιο του και απόκοιμήθηκε και δεν ξυπνούσε με τίποτα. Μην απογοητεύεσαι με το ξένο γάλα, μπορεί να μην του κατσε η συγκεκριμένη μάρκα, είναι και αμάθητο το μωράκι θα στρώσει. Το μωράκι διαισθάνεται αν εσύ δεν είσαι καλά. Προσπάθησε να σαι ήρεμη και θα δεις ότι θα ναι και το μωρό καλύτερα.

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνουν;; Μαράκι οι προηγούμενοι μας ενοικιαστές ήταν απ το χωριό σου.

Ετοίμασα το βιογράφικο μου (απ τη Δευτέρα το προσπαθώ αλλά λόγω μικρού το σταματούσα συνέχεια) και θα πάω να το πάρω κάπου που ίσως βρεθεί καμιά δουλειά γιατί οι αντικαταστάσεις δεν είναι σταθερό πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω τα κατορθώματα του γιόκα μου.

Σο relax toυ έχει 3 μαραφέτια που κρέμονται από πάνω. χθες κατάφερε να πάρει στα χέρια του το ένα, ώς το βράδυ κρατούσε ένα σε κάθε χέρι και σήμερα το πρωί κρατάει δύο στο ένα χέρι και ένα στο άλλο και τα τραβάει με μανία.

Επίσης όταν ελαφρύνει το μπιμπερό, απ τα 50Ml και κάτω θέλει να κρατάει το μπιμπερό μόνος τού και σπρώχνει το δικό μου να το φύγω. Δεν σας κάνω πλάκα, το έχω σε βίντεο να κρατάει μόνος του το μπιμπερό για ένα λεπτό. Ο μπαμπάς καμάρωνε το γιο του, λέει θέλει να ναι ανεξάρτητος από τώρα. :lol::lol::lol:

Απ τους 3 μήνες και μετά κορίτσια θα βλέπετε απίστευτα πράγματα απ τα μωρά σας. Θα με επιβεβαιώσουν και τα άλλα κορίτσια που έχουν συνομήλικα αγγελούδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..σε ευχαριστεί κ ο μπέμπης... :D:D αυτοι οι παλιοκολικοι ..........αντε να περάσουν οι 60-70 μέρες να ησυχάσουμε.....κ εμείς Μαρακι πρέπι να έχουμε λίγαα πονάκια γιατι όλο αγκαλιά θέλουμε.....

beboulinο μου υπομονή κοριτσακι κ εμένα μερικές φορες είναι μες στη γκρίνια άλλες κοιμάται .....

και εμένα το ξένο γαλα παρόλο που δεν τον θηλάζω αποκλειστικά γιατι δεν εχω πολύ.... δεν του αρεσει..πίνει όταν πινάει πολύ κ μετα στραβώνει τα μουτρα του ...του βάζχω στηθος κ λυσάει απο τη χαρά του.....εχουν προτιμήσεις τρομάρα μου...κ μου λέγανε όλοι θα μάθει ατο μπουκάλι κ δεν θα θέλει στήθος...καμία σχεση ......τα μωρα επιλέγουν τελικα.............

Chrystallenι μου ανυπομονώ να πάει 3 γιατι πραγματικά αρχίζουν κ κάνουν απίστευτα πραγματάκια...εμενα έχει αρχίσει να μου γελάει κ να μου κάνει αγκουυυυυυ όταν του μιλάω....αλλα μου σπρώχνει κ το μπουκάλι όταν δεν θέλει αλλο..........είναι τρελα.....τα μωράκια...φανταζομαι την εκφρασή σου που κραταγε το μπουκαλι μια μπουκίτσα ανθρωπος... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι πραγματικά όλα τα καλοκαιρινά μωράκια να τα φας.....απίστευτα μωράκια ..υπέροχες φατσούλες.....αχ να μπορούσα να τα έχω όλα μπροστα μου να φάω μπουτακια κ πατουσάκια να το ευχαριστηθώ ...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου.

ολες καλα απο οτι βλεπω.εκτος απο σενα μπεμπουλινο μου.εισαι ακομα πεσμενη ψυχολογικα.αχ αυτο το νινι σε τυρανναει!!!δεν ξυπναει με τιποτα βρε παιδι μου;στα 5 λεπτα που θα κοιμηθει εαν την αλλαξεις δεν ξυπναει;αααχ τα ιδια τραβαω κι εγω.να δεις κατι ξενυχτια μεχρι τις 5 το πρωι.εμενα τωρα τελευταια δεν ειναι οτι κοιμαται πανω στο στηθος,αλλα δεν το θελει και τσιριζει.τελικα εφταιγε το οτι δεν ηταν καθαρη η μητουλα του.πηρα συσκευη ρινικης αποφραξης του καθαριζω τη μητουλα και πιο καλα κοιμαται και πιο καλα τρωει.βεβαια σκαω απο την στεναχωρια καθε φορα που του το κανω,αλλα.....

σε 4 μερες θα κανουμε το πρωτο μας εμβολιο.ευτυχως σημερα ηρθε και το βιβλιαριο υγειας του μωρου.εκανε 2 μηνες να το φτιαξει το ΓΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...