Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθαμεε!!

Συμπεθερούλα μου το πήραμε το γλυκό σας το φιλάκι και ανταποδίδουμε με δύο γλυκά φιλάκια!! :D:D:D

Έχεις τρεξίματα ε? Κουράγιο συμπεθερούλα μου... δεν λέει να δροσίσει και ο καιρός λίγο... :roll::roll:

Καλή γενική και μην κουράζεσαι πολύ!

Χριστινάκι για ές εδώ...

http://www.mynewbaby.gr/articles/anaptuxe_morou_ana_mena/oi_antanaklastikes_kineseis_tou_morou_kata_ton_proto_mena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδεςςς αχ τι ωραια που μπορω να σας πω τα περι μωρου...γαλατακι βαζω και εγω το λεει και η κρεμουλα της μεντελα να βαζω γαλα και απο πανω την κρεμα...Γιελιζ μου βαζω δακτυλο αλλα πολλες φορες εκει που τρωει η τρελη κανει πισω χωρις να αφησει τη θηλη και με τραβαει...παντως το βραδυ με βολευει να θηλαζω οταν χρειαστικε να ζεστανω το μπουκαλι και βαριομουνα...1000 φορες να θηλαζω...ευτυχως δεν ξερω γιατι αλλα το βραδυ κοιμαται καπου 4 ωρες..και 5 μην σας πω και κοιμαμαι μια χαρα...τι να πω μια χαρα προς το παρον δεν με ταλαιπωρει και μακαρι να συνεχισει ετσι...απο φτερνισματα ετσι κανει και εμενα...απο φλεματακια και εμενα βγαζει καπου καπου και στο νοσοκομειο οταν το ταιζανε με μπιμπερο και εβγαζε και μου ειπαν οτι ειναι απο το νερο που ειχε στα πνευμονια και αν και κανουν αναροφηση πως λεγεται εχει μεσα ακομα και σιγα σιγα το βγαζει...και οσο αναφορα το φυσιολογικο ορο..εμας μας ειπε οτι ακομα να μην βαζουμε ουτε ορο αλλα ουτε και κρεμα για το συγκαμα..βασικα στον πωπο εγω της βαζω λιγη κρεμα προδερμ ενυδατικη..την εβαζα στον Χριστοφορο και ηταν μια χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κοριτσάκια τα όμορφα!!!

Μιχαέλα και εγώ τον έβρεχα τον αφαλο στην αρχή απλά δεν έπρεπε να κάθεται πολύ ώρα μέσα σε νερό γιαυτό και δεν τον έπλενα στη μπανιέρα.. τέσπα

Μις Κλαρίτα εεε??? Σαν βραζιλιάνικη σειρά είμαστε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι και εμένα ο Κερεμ χθές όλη μέρα δεν έκανε κακάκια ούτε σήμερα ακόμα.. και είναι μέσα στη γκρίνια!!!Μόνο στο βυζί ηρεμεί και είναι συνέχεια συνδεδεμένος!!! :lol::lol: Άντε να τα κάνει να ησυχάσουμε όλοι!! :lol::lol::lol: Γαλακτομπούρεκο!!! Αχ πολύ μάρεσε έτσι θα τον φωνάζω απο εδώ και πέρα!!! :lol::lol::lol::lol:

Νικούλα πάω να σε διαβάσω!

Εύη μου να της κρατάς το κεφαλάκι όταν θηλάζεις για να μην το τραβάει απότομα και σου πληρώνει τη θηλή! Μια χαρά ωράρια ύπνου έχει η μικρή Μίλα!! Μπράβο της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να το κραταω εεε..και εγω το αφηνα για να μην την ποναω ....αλλα με ποναει αυτη...παντως χαιρομαι που τρωει και χορταινει...απο κακα εμεις αλλο τιποτα..και 2 φορες μην σας πω μετα το θηλασμο...στο μπανακι δεν εχουμε μπει ακομα..το βραδυ επεσε ο αφαλος αλλα ακομα εχει καφκαλο επανω και την κανω μπανιο στο νυπτηρα κλασικα κρατωντας το σημειο που ειναι ο αφαλος..βρεχεται μεν αλλα μου ειχαν πει να μην μουλιασει...αντε να πεσει να ευχαριστηθω μπανακι..της μικρης δεν της πολυαρεσει και κλαιει..εε δεν ειναι και οτι καλυτερο να σε κραταν μπρουμιτα και να σε πασπατευουν εε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια η σειρα...μας λειπει κ ενας χορχε :lol::lol::lol::lol: στο μπανιερο που την κανω μπανιο δεν βαζω παραπολυ νερο.οποτε η κοιλια της ειναι απεξω.την κραταω στο ενα χερι ανασκελα κ με το σφουγγαρι της ριχνω νερο κ την πλενω.οποτε δεν ειναι μεσα ο αφαλος,απλα μονο βρεχεται που τον ριχνω νερο.

ααα να σου πω...εσυ δεν ειχες βαλει μια φορα ενα λινκ με τις εβδομαδες αναπτυξης του μωρου(αν το λεω κ καλα)?σου εινα ευκολο να το ξαναβαλεις?

πωπωπω γαλακτομπουρεκο ε?να ειχαμε κ ενα....ε να μην ξεχναμε κ τις παλιες καλες συνηθειες :lol::lol::lol: το καταλαβατε οτι απο τοτε που γεννησαμε, σταματησαμε να μιλαμε για φαγητα κ συνταγες? :lol::lol::lol: τι τρωτε σημερα ? εμεις γεμιστα.

ευη κ εμενα η μπεμπα οταν ειμασταν στο νοσοκομειο για δυο βραδυα χτυπουσε κατι υπνους....να φανταστεις την πρωτη βραδυα κοιμοταν απο τις 2 την νυχτα μεχρι της 11 το πρωι :shock::shock::shock: συνεχεια εσκυβα να δω αν αναπνεει...βεβαια ο ενας παιδιατρος που περασε μας ειπε να την ξυπναμε στο τριωρο κ πως δεν κανει να κοιμοται τοσες ωρες για αρχη.κ ο αλλος παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικο τις πρωτες ωρες ζωης του βρεφους γιατι λεει το σηκωτι παραγει σακχαρο κ πεφτουν σε ληθαργο τα μωρα...με τις ωρες αυτο αλλαζει.οπως κ εγινε,οταν ηρθαμε σπιτι πηρε προγαραμμα στο τριωρο με 2,5 ωρες περιπου.οσο για κρεμα εγω απο την πρωτη μερα βαζω την σουντοκρεμ...αλλωστε λεει οτι ειναι ιδανικη για καθε αλλαγμα πανας.στην μεγαλη παλι εβαζα απο την αρχη της φισσαν.

μαρακι ο μικρος ταλαιπωρειται με δυσκοιλιοτητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σημερα τρωμε κοτοπουλο λεμονατο πεθερας.

Πως τα καταφερνετε με τις δουλειες κοριτσια;Εγω δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα...Οποτε πιανω να κανω δουλειες εξαντλουμαι...

Εμεις ακομα μπρουμυτα την κανουμε μπανακι,στην μπανιεριτσα της.Την κραταει ο αντρας μου και εγω ριχνω νερο με την κανατα. :lol: Δεν μπορω ακομα να την κανω μονη μου μπανιο,φοβαμαι... :oops: Λετε να αρχισω να της γεμιζω την μπανιερα;Μωρε δεν βολευει,μπελας ειναι... :roll: Παντως της αρεσει πολυ το μπανιο!Δεν κλαιει καθολου!

Ο αφαλος μας επεσε την περα που ηρθαμε σπιτι.Οποτε απο τοτε την κανουμε μπανακι μπρουμυτα,αλλα μετα την γυρναμε και την κανω και απο μπροστα.Ειπε ο γιατρος δεν πειραζει.Τωρα εκλεισε τελειως ο αφαλος.Αλλα εχω στεναχωρηθει γιατι εχει πρηστει. :( Ειπε ο γιατρος ειναι ομφαλοκηλη αλλα δεν θα κανουμε τιποτα.Φτιαχνει μετα τον 3ο μηνα.Το ευχομαι...

Κρεμουλα εγω της βαζω μια της Βελεντα,πολυ καλη και φυτικη.

Μιχαελα και εμενα ετσι κοιμοταν στην αρχη.Τωρα ξυπναει.Αλλα 2 βραδιες μου κοιμηθηκε 11-5 μακαρι να το καθιερωσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη φυσικο ειναι να φοβασαι.....κ εγω στην πρωτη μου για παρα πολυ καιρο την εκανα μπανιο ή με τον αντρα μου ή με την μαμα μου...εγω δηλ κρατουσα μονο την πετσετα κ οι αλλοι την κανανε.οσο θα γεμιζει το μωρο θα δεις θα ειναι πιο ευκολο.κ ποσο μαλλον εσενα που γεννηθηκε κ μικρη.τωρα δεν φοβαμαι.απο την πρωτη μερα την κανω μονη μου μπανιο.απλα με τα ρουχα τα μωρακια πιανονται πιο ευκολα κ ανετα,ενω γυμνα ειναι λιγο επιφοβα.παντα με προσοχη γιατι υπαρχει κ οφοβος να μας γλυστρησουν,ειδικα αμα αχορευουν την ωρα του μπανιου :D:D:D θα δεις σε δυο μηνες θα ειναι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη και εγώ όταν τον κρατούσα μπρούμητα και τον έπλενα στη βρύση έκλαιγε...τώρα στη μπανιέρα δεν θέλει να βγεί!!!! Το απολαμβάνει! Όλο γελάκια είναι κι κουνάει χέρια πόδια συνέχεια!!! :lol::lol:

Μιχέλα έναν Χόρχε και ένα Ματία θέλουμε! Και είμαστε κομπλέ!! :lol::lol::lol:

Εγώ πήρα τον άντρα μου να μου φέρει γαλακτομπούρεκο όταν έρχεται! :lol::lol::lol: όχι θα μου ξέφευγε!!! Εμείς σήμερα τρώμε μοσχαράκι κοκκινιστό και ρύζι. Μιάαμ!

Εννοείς τα άλματα ανάπτυξης?

Νίκη και εγώ την ίδια κρέμα βάζω.. και μέχρι στιγμής δεν είχαμε κανένα πρόβλημα... ευτυχώς. βέβαια όταν κάνει κακάκια τον πλένω πάντα...πιστεύω παίζει και αυτό ρόλο.

Με τις δουλειές τώρα πια τα καταφέρνω μια χαρά μόνη μου... στην αρχή τα έκανε ο άντρας μου όλα... εγώ έκανα λίγα πράγματα μιας και ήμουν με το βυζί έξω όλη την ώρα. Αλλά εδώ και ένα μήνα περίπου τα κάνω μόνη μου. Βάζω τον Κερεμ η στο σλίνγκ η στο καρότσι με το πορτ μπεμπέ και κάνουμε δουλειές... :lol::lol::lol:

Και εγώ απο την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι τον κάνω μόνη μου μπάνιο... είδα 2 φορές πώς τον κάνανε στο νοσοκομείο και το ίδιο έκανα και εγώ στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ειναι πολυ ζωηρη,γι'αυτο φοβαμαι...και γι'αυτο την κανουμε στην μπανιεριτσα της και οχι στον νηπτηρα.Τουλαχιστον ειναι πλαστικη,γιατι 2 φορες κοντεψε να του πεσει του αντρα μου που κουνιοταν.Παντως το απολαμβανει,μου κανει εντυπωση!Πεφτουν τα σαπουνια στα ματια της και χαμπααααααρι αυτη! :lol: Βγαζει κραυγες ευχαριστησης! :lol:

Ουτε να την πλυνω στην βρυση μπορω,φοβαμαι. :oops: Με βαμβακι βρεμενο την καθαριζω,ευτυχως δεν μου εχει συγκαει ή τιποτα τετοιο...Τι να κανω βρε κοριτσια,ειναι λιγο ζορικη και φοβαμαι... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αλματα αναπτυξης τα καταλαβαινεις οταν το μωρο σου κανει πισωγυρισματα στην συμπεριφορα του,πχ ενω κοιμαται σερι το βραδυ ξαφνικα για μια εβδομαδα να ξυπναει ενδιαμεσα.αυτο συμβαινει γιατι θα επελθει καποια μεγαλη αλλαγη σε αυτα που κανει.τα αλματα ειναι αυτα

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γιεληζ αυτο.....οσο για τις δουλειες κ εγω πιστευα οτι με δυο θα ειναι ζορικα αλλα ευτυχως ολα ειναι καλα.αν το μωρο δεν ποναει,κλαιει,ειναι ηρεμο,τρωει κ κοιμαται ειναι σιγουρα πιο ευκολα τα πραγματα.προς το παρον δηλ. ειμαστε καλα.κανω κ τις δουλειες κ το φαγητο.κ τα απογευματα ειματε πολυ free.για αργοτερα δεν ξερω.τωρα τα πρωινα λειπει κ η μεγαλη κ εχω αρκετη ησυχια.το μεσημερι παντα οταν κοιμαται η μικρη,ριχνω εναν υπνακο δυο ωριτσες κ ισως γιαυτο κ το βραδυ αντεχω...ακομα.

σιγα σιγα θα μπουμε σε προγραμμα...το βραδυ τι ωρα κανετε μπανιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου μια φορά την ημέρα κάνουμε κακακια καποιες φορες μια μερα κάνουμε και μια οχι...αλλά ζοριζεται και πονάει μεχρι να τα κάνει!!

Οντως ξεχασαμε τα φαγητα και τις συνταγες...

αλλά ενα γαλακτομπουρεκο θα το έτρωγα κι εγώ!! :lol::lol::lol::lol:

Γιελιζ ουτε κι ο Κερεμ εκανε κακακια???Εμας οι μικροι πανε πακετο...τα ιδια κανουν!!! :lol::lol: Σιγα μην γλυτωνε το γαλακτομπουρεκο !!! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα μου παω να διαβασω την εμπειρια σου! Μην ανησυχεις για την ομφαλοκηλη, δεν ειναι τιποτα!Φιλια απο τον γαμπρο σου εχεις!Α κ μην φοβασαι για το μπανιο, σιγα σιγα θα το απολαμβανεις κι εσυ!

Ευη κι εμενα εκλαιγε στο μπανιο στην αρχη και τωρα κλαιει οταν τον βγαζω απο το μπανιο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγω με τις δουλειες κανω λιγα καθε φορα κι οτι προλαβω...ερχεται κι η μαμα μου που κ που κ ετσι κατι γινεται! Εγω δεν ξερω τι θα φαω γιατι θα ειμαι μονη...κατι ευκολο κ γρηγορο!

Εμεις βαζουμε σουντοκριμ σε καθε αλλαγη της πανας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι εντελώς τα ίδια πράγματα κάνουν όμως!! Αν θυμάσαι και στη κοιλιά τα ίδια έκαναν!!! Μαζί σκάλιζαν μαζί τους έπιανε λόξυγγας!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Το γαλακτομπούρεκο εννοείται ότι δεν θα την γλίτωνε... επίσης μαζί με το γαλακτομπούρεκο παρήγγειλα και εκμέκ κανταίφι!! και μια κρεμούλα για πιο Light :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα εμείς κάνουμε κατά τις 8:30-9:00 το βράδυ... μετά πίνουμε γαλατάκι χαζεύουμε λίγο τιβι και κατά τις 11- 11 και κάτι πάμε για ύπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις μου ηρθε το θηλαστρο.....τα εβαλα για αποστηρωση κ ανυπομονω για αντληση...σε λιγο θα ξυπνησει κ η μπεμπα οποτε εχουμε εργασια σε λιγο :D:D:D αχ μακαρι να τα καταφερω....στειλτε μου θετικη ενεργεια...φου φου φου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA MAS HRTHE GRAMMA APO TI INSTITOUTO YGEIAS TOU PAIDIOU...EIXAN PAREI APO TO MWRO AIMA STO MEEYTIRIO KAI MAS EIXAN PEI THA ESTELNAN THN KARTELA ME TO AIMA TOU EKEI GIA NA TO ELENXOUN....HRTHAN OI APANTHSEIS...KAI GRAFEI PWS YPARXEI PERIPTWSH NA YPARXEI Ανεπάρκεια του ενζύμου G6PD KAI OTI PREPEI NA KANOUME AIMATOLOGIKES EXETASEIS OTAN TO PAIDI FTAEI 6 MHNWN!!!KSERETE KATI GIAYTO??????NA ANHSYXHSW????????DIAVASA OTI PREPEI NA APOYEVGNTE KAPOIA FARMAKA KAI TA KOUKIA H NAYTHALINI KAI H FAVA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα όοοοολη μου η θετική ενέργεια μαζί σουυ!!!! ΦΟΥΥΥΥΥΥ!!!! Λες να βγώ στο μπαλκόνι να φυσήξω πρός Καβάλα???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Περιμένουμε να μας πείς πώς πήγε!

Μόλις έκανε κακάκια ο Κερεμ! Απο το πολύ σφίξιμο τον έπιασε και λόξυγγας!!! :lol::lol::lol: Πάω να τον αλλάξω και μετά θα βγώ να περιμένω τα άτομα που θα φέρουν τον ηλιακό θερμοσίφωνα που παραγγείλαμε.. μόλις πήραν τηλ!

Τα λέμε αργότερα φιλάκιαααα!!!

Τιτινάκι δεν γνωρίζω τι είναι αυτό... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι μου κάνετε?

Εμείς σήμερα έχουμε γενέθλεια, 3 μηνών!!!!!!!!!!!!!!!!

Χριστίνα και η δική μου έχει έλλειψη του ενζύμου, είναι πολύ πιθανό να είναι ψευδές το αποττέλεσμα, συμβαίνει τις περισσότερες φορές και ιδίως όταν είναι καλοκαίρι. Θα ξανακάνουμε την εξέταση όταν θα είναι 1 έτους, τότε θα είναι σίγουρο 100%. Αποφεύγουμε ναφθαλίνη και κουκιά, για φάβα δεν λένε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ κι εμενα λοξυγγα εχει τωρα!! :lol::lol::lol::lol: Ουτε συνεννοημενοι να ηταν ο Κερεμ με τον Στεφανο!

Ελις χρονια σας πολλα!

Μιχαελλα σου στελνω μπολικη θετικη ενεργεια απο Κυπρο :D:D:D φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!

Χριστινακι δεν ξερω τι σημαινει αυτο αλλά δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα σου στελνω θετικη ενεργεια απο Ροδο! :D

Χριστινακι,δεν ειναι κατι σοβαρο αυτο για το ενζυμο.Απλα δεν θα πρεπει να τρωει κουκια.Αν οντως ειναι αληθες το αποτελεσμα. ;)

Συμπεθερα,το χαμομηλακι δεν τον βοηθαει να κανει κακακια;

Ελις χρονια σας πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η θετικη σας ενεργεια επιασε τοπο :D:D:D:D:D ειμαι πολυ χαρουμενη...στην κυριολεξια πεταω απο την χαρα μου[smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif] .εβγαλα απο το ενα στηθος 70ml...οχι απλα τελεια,απιστευτα καλα.πολυ ευκολα κ γρηγορα κ ανωδυνα...ειμαι πολυ περηφανη κ ευτυχισμενη...κ ειναι γαλα,ασπρο οχι διαφανο.τωρα θηλαζω απο το αλλο κ θα ξαναδοκιμασω κ απο τα δυο....

το καλυτερο δωρο που πηρα για την μπεμπα :D:D:D:D

μαρια κ παλι χιλια ευχαριστω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσακι ήμουν σίγουρη ..εδω εγω βγαζω 70-80 κ απο τα 2 όμως! που δεν εχω γάλα ...δεν θα έβγαζες εσυ που το ταιζεις μόνο με το δικό σου? ;) μπράβο κοριτσακι μου ..ετσι θα φιλας κ στο ψυγειο για να μπορεις να φευγεις κ απο το σπίτι.........

τι μου κάνετε? για κακάκια διαβαζω κ γελάω γιατι ήδη τον εχω αλλαξει 5 φορες απο κακάκια :shock: κ μέχρι το τελος της μέρας σίγουρα αλλες τόσες...τον αλλαζω κ μετα απο λίγα λεπτα ξανα κακάκια....πουφφφφφφφφφφφ

τον πλένω κ εγω 2-3 φορες κάτω απο τη βρυση για να μην συγκαεί αλλα δεν παλευεται κοριτσια τόσες φορές...θα κάνω αυτο που λέτε με βρεγμενο βαμβάκι τις υπόλοιπες.....

Για τα κιλα μας τι λέτε ....πολλα δεν είναι 5350 για 1,5 μηνών παιδί? του δίνω γάλα απο εμενα που τις περισσότερες φορες δεν ξέρω πόσο είναι (αν δεν βγαλω με θήλαστρο) του δίνω κ ξένο γιατι εξακολουθεί να πεινάει.....κ μόλις τελειώσει κ με αυτο ξανα στήθος ...οσο γέμισε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ ασε μου εφυγε ενα αγχος....ευχομαι να συνεχισουμε ετσι κ να βγαζω οποτε χρειαζομαι.για το μπανακι που λες, μπορεις να εχεις ενα μικρο τα ταπερακι κ με βαμβακι ή ακομα κ με ενα αλλο σφουγγαρακι να το πλενεις τοπικα.τον βαζεις πανω στα σελτεδακια κ το πλενεις...τακ τακ μπουζαλενιο στη στιγμη :D:D:D

τωρα περιμενω να κοιμηθει κ να ξαναδοκιμασω απο αυτο που ηδη εφαγε να δω τι θα βγαλει κ αυτο.ειμαι περιεργη να της το δωσω με το μπουκαλι για να δω περιπου κ τι τρωει σε καθε γευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...