Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ.

ΛΕΝΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ 9 ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ 6 ΜΙΚΡΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑ ΗΤΑΝ 8 ΚΑΙ 5. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΑΠΛΑ ΑΝ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΜΦΑΛΙΚΗ ΘΑ ΑΡΧΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΕ ΕΠΑΡΚΩΣ. ΟΥΤΟΣ 'Η ΑΛΛΟΣ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΛΕΟΝ. ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΕΡΝΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΟΛΩΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΌΛΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΟΜΦΑΛΙΚΗΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Ε; ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΤΙΤΙΝΑ21 Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ. ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHMERA KORITSAKIAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!O MPEMPOULIS MOU KOIMATAI KAI EINAI EYKAIRIA NA PIW ENA KAFEDAKI ME TON ANTRA MOU PRIN FYGEI GIA DOULEIA....PALI ARGA TO VRADY THA GYRISEI.... :cry::cry::cry::cry:

SHMERA GINAME 2 EVDOMADWN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα χριστινακι καλα κανείς και πίνεις το καφεδάκι σου με τον αντρουλι έτσι πρέπει μικρη μου μην ξεχνιωμαστε με τα μωρα μόνο και αυτοί οι καημενοι σας μωρα είναι χιχιχιχιχιχ.....

Επιστήμη μου μια χαρα θα είναι όλα αφου έχει μεγαλώσει τόσο το nίνι όλα καλα με το kalo να το κρατήσεις αγκαλιτσα ......

Καλημέρα σε ολες και πολλα φιλακια στις κοιλιτσες...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις κουκλες!!!Τι κανετε?

Μιριαμ πως μπορουμε να μαθουμε τι χρειαζεται να εχουμε μαζι μας στην κλινικη?Ξερω για το μωρο, αν δεν κανω λαθος,μονο ενα ρουχο θελουν οταν φευγουμε!!Εμεις εκει μαζι μας τι χρειαζεται.Μια φιλη μου ειπε παρε πραγματα σαν να πας ενα 3ημερο καπου!Εγω θυμαμαι επαιρνα ολη την ντουλαπα μου :mrgreen:

Σημερα μακαρονακι με τυρακι!!Ευκολα πραγματα,δεν εχω και πολυ ορεξη να μαγειρεψω!!

Χριστινακι τελειος ο μικρος φτου σκορδα.Απολαυσε τωρα που μπορεις και τον κουμανταρεις γιατι μετα δεν θα προλλαβαινεις οταν θα ειναι ξυπνιος και θα τρεχει!! :P

Νασια 2 κιλα εχασα απο αυτα που πηρα, δηλαδη 4+ειμαι.Ασε καλυτερα αυτη τη διαιτα να μην την κανει ποτε κανενας,ειναι πικρα.

Καλε τι αλλο γραψατε το μυαλο μου αρχισε να ξεχναει...γερασα... :?

Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!πως ειστε σημερα?????τα μωρακια στις κοιλιτσες????????

εμεις ειμαστε καλα κ ειδικα το βραδυ χοροπηδαγεο μπεμπακος μου!!!!!!

ξυπνησαμε πρωι πρωι σημερα απο τις 8:30 ιπιαμε το γαλατακι μας με τα δημητριακα μας με τα παιδακια μου κ τωρα θα φτιαξω ενα καφεδακι!!!!!!!!!

χθες τελικα πηγαμε ψωνισαμε , πηρα κ τα νυχτικακια μου (να τα πλυνω , σιδερωσω κ ειμαι κομπλε)!!!!

λεω να σιδερωσω σημερα κ τα τελευταια ρουχαλακια του μικρουλι μου να τα βαλω στη βαλιτσουλα του να ειναι πανετοιμη!!!!!!!!!

αυτα τα νεακια μας!!!!!!!

πολλα πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες κοιλίτσες!!

Τι κανετε σημερα??Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Επιστήμη μου με το καλό να υποδεχτεις το μωρακι σου!!

Εγω ειμαι καλυτερα σημερα..Τις δυο προηγουμενες μερες δεν ημουν κ τοσο καλα.Κυριως μετα το μεσημερι με πιανει..Είναι που εχω αρχισει να βαραινω σιγα σιγα.Με πιανει κ το στομαχι μου, μαλλον με πιεζει ο μικρός γιατι μεγαλωνει..Είναι που η αναμονη με σκοτωνει..Κ εχω κ ενα καινουριο.Φοβαμαι μηπως δεν καταλαβω ότι γενναω.Χαζό αλλα μια ανησυχια την εχω!!Τεσπα, ορμονες ειναι οτι θελουν κανουν!!

Πήρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις, ολα καλα!Περιμενω τωρα τη Δευτέρα για να δω πάλι το τζιτζικακι μου!Ε δεν μπορει θα παρω λιγο τα πανω μου!

Εγω αυτη τη φορά κορίτσια τα εκανα γαλλικο τα νυχακια μου μηπως κ γλυτωσω να μου τα ξεβαψουν.Στην κλινικη αυτη σου τα ξεβαφουν τα νυχια ακομα κ στον φυσιολογικο.Δεν ξερω αν ειναι παντου ετσι.Ε λεω τουλαχιστον να ειναι περιποιημενα τα νυχακια μου.Μ αρεσουν τα πιο εντονα, κοκκινα, φούξια αλλά δεν θελω να δωσω στόχο! :lol:

Θελω να κατεβω μια βολτουλα για ψωνια αλλα τις τελευταιες μερες ζεσταινομαι πολύ..Οπότε ας το αφησω για Τρίτη απόγευμα που δεν θα εχω τον ηλιο πανω απ το κεφαλι μου..

Σήμερα τρωμε χυλοπιτες με κοκκινιστο κοτοπουλακι!!

Καλημερα και πολλά φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα καλημερα, οσο και να αγχωθουμε τα μωρακια μας θα βγουν απο την κοιλιτσα μας.Κοτοπουλο με λαζανια μιαμμμμμμμμμμμ!!!!

Νια ασε το μυαλο δεν υπαρχει πλεον εχει εξαφανιστει...και λιγο που εμεινε θα μας το παρουν κι αυτο!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια με τις φουσκωτες κοιλιτσες!

Τι κανετε?

Εγω απο το πρωι τρεχω και δεν φτανω.. Αλλαξαμε σεντονια με τον αντρα μου, εβαλα πλυντηριο, σκουπισα και ξεσκονησα πανω κατω και ειπα να πλυνω κατι πραγματακια του μωρου που αγορασα αυτες τις μερες..ειπα να τα πλυνω στο χερι γιατι ηταν σκουφακια, γαντακια, 2-3φορμακια, 2 σεντονακια και σαλιαριτσες.. Τα επλυνα, τα απλωσα, εγινα λιωμα απο την κουραση κι υστερα απο λιγο βλεπω ειχαν γεμισει κατι καφε μισροσκοπικα μυγακια ..μαλλον φυσηξε αερας και τα μετεφερε απο τα δεντρα που ειναι γυρω απο την αυλη!τα νευρα μου εγιναν κροσσι πρωι πρωι..κι. Οχι τπτ αλλο αλλα που θα απλωσω και τα δυο πλυντηρια που εβαλα?!και τα ρουχα του μωρου θα πρεπει να τα ξαναπλυνω!κατι τετοιες ωρες μισω την εξοχη!

Ακομα βαλιτσα δεν εφτιαξα ουτε εχω τελειωσει με το σιδερωμα!

Μπηκα και στην 36η βδομαδα και νιωθω οτι οι αντοχες πλησιαζουν το μηδεν..να δω ποτε θα προλαβω!

Κοριτσακια μου σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα πολλα ..σορυ δεν ειμαι σε θεση αυτη την στιγμη να τα θυμηθω ολα..

Ηλιαννα μου, με γεια τα νυχτικακια.. Σε βλεπω να ετοιμαζεις βαλιτσα πριν απο μενα..

Χριστινα, τι ωραιο μαλλακι εχει το κουκλακι ο γιος σου!!´

Νια μου, αυτο το εγρο με την βλαχοπουλου μου αρεσει η σκηνη με τον εξαρχακο και την πορτα.. Σ´αυτο δεν ειναι... Βαγγεεεεεεεεεληηηηη......φιλακια στα νινακια σου!

Αναστασακο μου, λιγη υπομονη με την διατροφη ..για τα μωρακια μας θα πρεπει να κανουμε πολλες θυσιες ακομα..

Λενα μου, στο δημοσιο πληρωνεις την γεννα?δεν το ηξερα αυτο.. Εγω θα γεννησω στην κλινικη του γιατρου ..καπου 2500€ η φυσιολογικη.. Φανταζομαι ο παιδιατρος δεν ειναι μεσα στην τιμη..

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε...

Α, για τα νυχια , ξερω οτι δεν κανει οταν μπαινεις στον μηνα σου να τα βαφεις επειδη μπορει να γεννησεις ανα πασα στιγμη και αν μπεις χειρουργειο και χρειαστει να γινει καποια αναισθησια, πρεπει τα νυχια σου να ειναι αβαφα γιατι απο εκει καταλαβαινουν αν ειναι ολα οκ με την κυκλοφορια του αιματος..αν πχ, ξαφνικα αρχισουν να γινονται μωβ- μελιτζανι πως θα το δουν αν τα εχεις βαμμενα??ετσι ισχυε παλια..τωρα δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Τιτινάκι τι κούκλος είναι αυτός!!!!!!!!!φτου φτου!!!!!Καλά το χρώμα στο μαλλί είναι απίστευτο!!!Ψυχουλάκι μου!!!!!

Νασιούλα μια χαρά η μπεμπούλα σας, πολύ πολύ ωραία!!!!!!!!!!!!Και όπως είπαμε δυνατό κορίτσι!!!!Θα τρελάνει κόσμο!!!Περιμένω με αγωνία να δω τι άλλο θα ξεθάψει η πεθερούλα…..Σίγουρα κάτι αξιόλογο θα υπάρχει ακόμα!!

Αγγελικούλα πάλι κουράστηκες παιδί μου;γιατί δεν ζητάς λίγη βοήθεια από τις γειτόνισσες καλέ…..σίγουρα θα είναι πρόθυμες να σε βοηθήσεις…

πολύ καλή εξυπηρέτηση αυτό το Prenatal!!Πώς να μην τα πάρεις και λίγα της έσουρες της πωλήτριας….Όσο για την γειτόνισσα και το ίντερνετ της χρειάζεται να της κόψεις την παροχή (το λιγότερο που μπορείς να κάνεις!!)Από Δευτέρα παίρνω το πάπλωμά μου και τρέχω για το αρχαιολογικό…………

Αναστασάκο κουράγιο με αυτή την παλιοδίαιτα, μετά θα του δώσεις να καταλάβει!! Α….είπαμε ότι το πάπλωμα δεν κάνει να χρησιμοποιείται αλλά εδώ μας δίνουν συνήθως αυτά που δεν κάνει να χρησιμοποιήσουμε….

Κατερινούλα τη Δευτέρα θα δεις το μπουμπουκάκι σου και θα συνέλθεις τελείως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου, αυτη την στιγμη οι γειτονισσες πινουν καφεδακι και κανουν μπωτε στις μουρακλες και τα μαλλια τους.. Κανουν οτι δεν βλεπουν..μπηκα κι εγω σπιτι και Κατεβασα τα ρολλα!ξερω οτι με σχολιαζουν τωρα αλλα σκασιλα μου..

Οσο για το παπλωμα , αν δεν το δεχτουν στο αρχαιολογικο, εχω κατι κονε με λουβρο ..εκει σιγουρα θα το θελουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxxxxxx ti exw pathei den exw royxa na valw shmera gia to krevati poy tha pame ti tha kanw???????????gia ton gamo phra kai elega na valw ena forema tis mamas shmera alla to dokimasa kai eimai san toyrta xixixixixixi lew na etoimastw kai na thn kanw gia pswnia .allo poy den thelw xaxaxaxaxa........

se ayto einai aggelikh moy ...xaxaxaxa exei poly fash .........

dwra moy dextika thn filia soy ........thanksssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πω πω, τι κόπωση είναι αυτή που νιώθω κάθε πρωί...

Αύριο είναι τα γενέθλια του πατέρα μου (γίνεται 76...) και θα πάμε σήμερα το μεσημέρι για σουβλάκια. Δεν κατάλαβα για ποιο λόγο θα πάμε σήμερα και όχι αύριο, αλλά μας βολεύει, αφού αύριο μας κάλεσαν σε παιδικά γενέθλια (ο μικρός γιορτάζει σήμερα!). Είναι ο γιός της κοπέλας που έκανε τη μαλακία με τα ρούχα που είχε πει ότι θα μου έδινε. Σκέφτηκα να μην πάω, αλλά δε θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μαζί της και επίσης, θέλω να δω και το καινούριο σπίτι τους! :P

Αγγελική, τι να πω για την πωλήτρια και την κουνιάδα; Κάτι τέτοια μας κάνουν και ο νονός μου (αδελφός του πατέρα μου). Επειδή τα μαγαζιά τα έχουν ο πατέρας μου με τον αδελφό του (ναι, ο πατέρας μου συνεχίζει να εργάζεται), πηγαίνει ο πατέρας μου και πληρώνει τους λογαριασμούς και των δύο σπιτιών, γιατί ο νονός μου είναι ό,τι να 'ναι και πάντα το ξεχνάει (όχι ότι ο πατέρας μου είναι καλύτερος). Μια φορά ξέχασε να πάει και η νονά μου έκανε καβγά. Εντάξει, δεν ξεκατινιάστηκε, αλλά τους την είπε. Φυσικά, αυτό δε συγκρίνεται με τα δικά σας.

Κατερινούλα, νομίζω ότι είναι πολύ φυσιολογικό να φοβάσαι ότι δε θα καταλάβεις ότι γεννάς. Γι' αυτό και πολλές γυναίκες πηγαίνουν αρκετές φορές στην κλινική, ότι και καλά γεννάνε, ενώ κάνουν λάθος. Πώς να το ξέρεις, το έχεις ξανακάνει;

Νία, άσε, κι εμένα μειώνεται η ποικιλία των ρούχων. Κάτι φορεματάκια έχω, κάτι παντελόνες, κάτι φαρδιές μπλούζες, αλλά όσο περνάει ο καιρός οι επιλογές λιγοστεύουν.

Κορίτσια, σας αφήνω. Ήρθε η μάνα μου και έφερε το τελάρο της κούνιας, και προβλέπεται μουρμούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μικρά μου φουσκωτά κοιλάκια!!!!!!!!!!!!!

Πώς είμαστε σήμερα?????? Τα κέφια???????

Εγώ το έριξα λίγο έξω εχθές.......4 η ώρα γυρίσαμε στο σπίτι :o όλως παραδόξως δεν πολυκουράστηκα γιατί καθόμουν την περισσότερη ώρα! Ευτυχώς το μπαράκι δεν είχε πολύ κόσμο οπότε είχα άπλα......γιόρταζε ένας φίλος και μας είχε καλέσει, ήταν και ο κουνιάδος μου εκεί και μόλις τον είδα λέω στον άντρα μου πάμε να φύγουμε γιατί θα πεί πάλι τίποτα και θα μου τα χορέψει τα νεύρα....αλλά ωωωωωωωω τί έκπληξη!!!!!!.....με είχε στα όπα όπα, μου έλεγε και χαζά για να γελάω, κάναμε πλάκα και για την κοιλιά μου που έχει γίνει τούμπανο......πώς το 'παθε??????????? :shock::shock: Γενικά πέρασα καλά......τώρα θα ξαναβγώ λογικά όταν τα παιδιά μου πάνε σχολείο :lol::lol:

Έκανα λίγες δουλίτσες σήμερα...μην φανταστείτε πολλά πράγματα, τα πάνω πάνω και τώρα κάαααααθομαι!!!!!!! Σαν να πεινάω ολίγον τί και σκέφτομαι τί να σαβουρώσω......μακαρόνια με κιμά σήμερα.......

Εχθές που πήγα στα Μουδανιά για το ντόπλερ συνάντησα και κάτι συμμαθητές μου που είχα να τους δώ τουλάχιστον μια δεκαετία......μα πώς έχουν γίνει όλοι έτσι????? Τόσο πολύ μεγαλώσαμε????? Όλοι τίγκα στην ρυτίδα, στις άσπρες τρίχες και στα γεροντόπαχα ήταν......Μιλάμε ένιωσα σαν κοριτσούδι, μια χαρά κρατιέμαι τελικά :mrgreen::mrgreen:

Teddy μου βοήθα λίγο την πεθερά στην αρχαιολογική σκαπάνη βρε κορίτσι μου........Ποτέ δεν ξέρεις τί δεινόσαυροι μπορεί να κρύβονται στα μπαούλα της!!!!!!!!!!!!! :o:o

Αναστασάκο αν γεννήσεις στην Γενική τελικά τα μόνα ρουχαλάκια που χρειάζεσαι για το μωρό είναι αυτά της εξόδου όταν θα φεύγετε δηλαδή.......εκτός αν άλλαξαν το σύστημα από το 2009 που γέννησα εγώ αλλά δεν το φαντάζομαι!!! Κατά τα άλλα, καλά σε συμβούλεψε η φίλη σου.....σαν να φεύγεις για τριήμερο......

Ηλιαννάκι μου μεγειά τα νυχτικάκια!!! Ετοιμάστηκες ε???? Αχχχχ εγώ να δούμε πότε θα το πάρω απόφαση......λέω να φτιάξω την λίστα μου σήμερα....αργά και βασανιστικά το πάω :oops:

Νία μου βουρρρρρ στην αγορά για ψώνια......κοίτα μην κάνεις σαν εμένα που όταν βγαίνω να ψωνίσω για μένα τελικά μόνο για την κόρη μου ψωνίζω!!! Μην γυρίσεις στο σπίτι με ψώνια μόνο για τα μωρά.... :-p

Κατερινούλα μου μην αγχώνεσαι...όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις θα το καταλάααααααβεις!!!!!!!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρεις χαμπάρι......εγώ φοβάμαι μην με πάρει χαμπάρι και η γειτονιά......Χυλοπίτες ε? Μου αρέσουν πολύ αλλά για έναν παράξενο λόγο έχω χρόοοοονια να φάω.....

Αγγελική μου γενική επιδιόρθωση και πέταμα θέλουν οι γειτόνισσες....που μου θέλουν και μπωτέ τα τσόκαρα!!!!!!!!!!!!! Ξανά από την αρχή η μπουγάδα????? Πωπω πίκρα.......

Άννα Μαρία μου χρόνια πολλά για τον μπαμπάκα σου!!!! Να τον χαίρεστε!!!!!

Χμμμμμμ πάλι σεντόνι άπλωσα........φανταστείτε να μην το δημοσιεύσει :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωρε Αγγελικη,πολυ σπαστικο, τουλαχιστον του μωρου απλωσε τα μεσα,σε εσωτερικη απλωστρα!!!

Νασια μαλλον κατα εκει με βλεπω να γεννησω,αλλα μια λιστουλα για το τι πρεπει να εχουμε εμεις που θα βρουμε?Ξερει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεριζωωω τις αιθέριες παρουσιες με εναν εμφανη τυμπανισμο στην κοιλιακη χώρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι λεω πρωινιατικαα?

μου εφτιαξε πολυ η διαθεση ( απ'οτι βλεπετε :oops::oops: ) η πρωτη μου ξαδερφη μετα απο 3 εξωσωματικες επιτελους τα καταφερανε! μα τι χαραααααα!

αγγελικακι και τα κανες στο χερι και λερωθηκαν? κριμααα :?

αννα μαρια, να χαιρεσαι τον μπαμπα σου γερος να ειναι να τα εκατοστησει τα χρονια του :D

νασια μου πολυ χαιρομαι που περασες ωραια, εισαι καλυτερα με τον αντρα σου τωρα εε?!

και εγω περασα πολυ ωραια, πηγαμε σε μια καφετερια στην γλυφαδα με 3 φιλες μου, ολες κοκκαλα :evil::evil::evil::evil::evil: οι 2 δεν εχουν ακομα παιδια και η τριτη εχει ενα αγορακι 14 μηνων και τωρα εχει γινει στυλακι..! κατι τετοια βλεπω και δεν μπορω να βγω απο το σπιτι :lol::lol:

α! μου παν θα 'ρθουν στο μαιευτηριο μολις γεννησω να δουν το μωρο.. και με την κατερινα τα ιδια λεγανε και μονο η μια φανηκε! τελως παντων αντε να δουμε! κατα τ'αλλα καλα περασα ειχα πολυ καιρο να τις δω.. τωρα οταν πανε τα παιδια σχολειο παλι.. που λεει και η νασια :lol::lol:

νταξειι ως συνηθως τα πονακια συνεχιζονται, δεν ξερω ισως ειναι και απο το περπατημα χθες γιατι παρκαραμε μακρια και περπαταγαμε 10 ωρες! αμα δυναμωσουν θα παρω τηλεφωνοο να παω απο το ιατρειο του!

τα φιλια μου σε οολα τα κοριτσουδιααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω!!

Κοιμηθηκα καμια ωριτσα, ξυπνησα και τελειωσα τις δουλειες..εφαγα δυο τοστακια και τωρα αραξα στο καναπε!βλεπω μαμαλακη, τι συμπτωση, εχει παει στο νησακι μου και βλεπω τις ομορφιες του!

Αναστασακι μου, ετσι εκανα ,με τα ρουχα, τα ξαναεπλυνα(πλυντηριο αυτη την φορα) και τα εβαλα σε απλωστρα μεσα στο σπιτι..οσο για την λιστα, εχει κανει η μυριαμ μια στο νο7 στην πρωτη σελιδα.. Αλλα αποψη μου ειναι να παρεις οτι πιστευεις θα σε βολεψει.. Πχ, η λιστα που μου εδωσαν εμενα στην κλινικη γραφει και πιστολακι μαλλιων..αλλα και να ξεχασεις κατι μπορουν να σου το φερουν οι δικοι σου αν ειναι μικρες οι αποστασεις..

Μαρι μου, τι ωραια προσφωνηση μας εκανες?!καφεδακι με φιλεναδες,ε?σε πιανει κι εσενα κατι οταν βλεπεις τις αλλες στυλακια και νιωθεις βαρελακι?αχ κι εγω τα ιδια..υπομονη φιλεναδα.. Μπηκαμε 36η βδομαδα!!!!!

Νια, ειναι δυσκολο να βρεις ρουχαλακια...οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα...στενευουν και τα περιθωρια να βρεις κατι καλο αλλα στενευουν και τα ρουχα..κι εγω οταν βγαινω να παρω κατι για μενα, καταληγω να παρω για το μωρο και για μενα τιποτα!

Νασια μου, χαιρομαι που διασκεδασες χθες!!και κυριως που δεν κουραστηκες!α, και που κρατιεσαι πιο καλα απο τους συμμαθητες σου!!πω πω, εγω εχω χρονια να δω τους δικους μου συμμαθητες , το καλοκαιρι που θα παω λευκαδα ισως δω κανεναν...οσο για τον κουνιαδο, μην του δινεις και πολυ θαρρος,ε!

Αννα μαρια, να σου ζησει ο μπαμπας σου!76,ε!?να τα εκατοστησει!δεν μπορω να με φανταστω πως θα ειμαι τοτε!καλα να περασετε σημερα και αυριο στα παρτακια...

Κατερινουλα, μαρια12, μυριαμ, λυδια, βανεσσακι, χριστινα, λενα, δωρα, επιστημη, ..φιλακια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικακι μου τι κανειις? φτανουμε προς το τελος και εμεις!

εχεις δικιο με τα πραγματα του μαιευτηριο ειναι οπως βολευει και την καθε μια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε καποια πραγματακια θα τα βαλω προς το τελος τα καλλυντικα και αυτα! πιστολακι και εγω θα παρω μαζι γιατι τι θα το κανω το βρεγμενο μαλλι? νυχτικακια εχω παρει,αλλα δεν τα εχω βαλει ακομα μεσα! μια μεγαλουτσικη κοκκινη βαλιτσουλα θα παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγορασα καινουργια βαλιτσα , πρωτο παιδι βλεπεις.ελπιζω να χωρεσουν τα πραγματακια μεσα..

Γιαμτο μωρο, τι να βαλω?

Ποσα ολοσωμα, ποσα εσωρουχακια με μακρυ μανικι και ποσα με κοντο..ειναι και μεταβατικη περιοδος και δεν ξερω..

Αυτες τις πανες που ειναι και σεντονια για καλαθουνα, ποσες θελουμε στην κλινικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΑΠΟ ΤΙΝ ΖΕΣΤΗ ΕΧΩ ΛΑΛΙΣΕΙ ΛΙΓΟ!!!!ΘΕΛΩ ΔΡΟΣΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ....

ΜΑΡΑΚΙ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΖΟΥΜΕΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!!ΑΧ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΙΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ!!!!!Κ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΝ ΕΚΘΕΣΗ Κ Η ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΙ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΨΕΣ ΧΘΕΣ Ε?Η ΜΠΕΜΠΙΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΗΛ.ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....ΑΝ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ Κ ΚΑΝΑ ΠΑΜΠΕΡΣ.ΤΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΟΛΑ Η ΚΛΙΝΙΚΗ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΝΕ ΣΤΙΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΠΛΩΣΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΕΣΕ ΤΩΡΑ Κ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ.ΕΓΩ ΟΤΝ ΒΛΕΠΩ ΧΑΛΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΙΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΠΛΩΝΩ.ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΝΗΣΑΚΙ ΕΙΣΑΙ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΖΩΗΡΕΨΕ ΕΙΔΕΣ?ΜΙΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!ΣΟΡΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμ, καλά το κατάλαβα ότι θα είχε μουρμούρα. Τι να μην πάρουμε καρότσι μου είπε γιατί δε θα το χρειαστώ και μέχρι 2-3 μηνών κάνει και μετά θα πρέπει να πάρω άλλο, τι ότι δεν πρέπει να βάλω την κούνια να κοιτάει στην ανατολή... Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυ......................

Νία, τελάρο εννοώ το από κάτω της κούνιας. Όχι τα κάγκελα που είναι το γύρω γύρω, το από κάτω που ακουμπάει το στρωματάκι.

Τελικά πήγαμε και είδαμε και σε ένα άλλο μαγαζί για πράγματα. Είδαμε ένα καρότσι, μάρκας Chippolino. Την γνωρίζετε; Νομίζω είναι γνωστή. Μας φάνηκε καλό το καρότσι, είναι καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου και πορτ μπεμπέ + όλα τα υπόλοιπα αξεσουάρ, τσάντες, ποδόσακοι, αυτό το πράμα για τη βροχή, 450 ευρώ. Τα υφάσματα μου φάνηκαν καλά, οι επιφάνειες που ακουμπάει το μωρό μαλακές. Είναι και πολύ ελαφρύ, επειδή έχουμε σκάλες και δεν έχουμε ασανσέρ, και κλείνει και εύκολα.

Πήραμε και αποστειρωτή, της Νuk. Αυτές τις μέρες με έχει πιάσει απογοήτευση, ότι δε θα καταφέρω να θηλάσω, επειδή δεν έχω καθόλου πρωτόγαλα, αυτές τις σταγόνες που έχετε εσείς, και επειδή το στήθος μου, μου φαίνεται ότι αντί να μεγαλώνει μικραίνει. Μάλλον θα φταίει και η σύγκριση με την κοιλιά που κάθε μέρα είναι και πιο μεγάλη!

Αγγελική, στα δέντρα μπορείτε να βάλετε εκείνα τα κίτρινα χαρτάκια με την κόλλα. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα έντομα κολλάνε εκεί πάνω. Είναι λίγο αηδιαστικά, αλλά μπορείς να τα αλλάζεις συχνά.

Μαρία, τέλεια η προσφώνηση!!!!!

Νάσια, το ρίξαμε έξω χτες ε;

Αναστασία, όπως είπε και η Αγγελική, έχει δημοσιεύσει η Μύριαμ μια λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστούμε. Εγώ την έχω τυπώσει και την έχω βάλει πάνω στο ψυγείο!!! Πάντως, αν πάρω τα πράγματα που παίρνω για τριήμερο, θα πάρω ελάχιστα. Όποτε πάμε κάπου για λίγες μέρες, εγώ παίρνω ένα πολύ μικρό σακ βουαγιάζ με 2-3 πραγματάκια, κι ο άντρας μου ένα τεράστιο σακ βουαγιάζ με 800 πράγματα, τα οποία δε χρειάζεται, ούτε και πρόκειται να προλάβει να χρησιμοποιήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ Η ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ!!!!!!ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 3 ΦΟΡΜΑΚΙΑ 3 ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ ΜΑΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ...ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΜΙΚΡΗ Κ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ Κ 2 ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΑΓΓΑΛΙΑΣ.ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.....ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ Κ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ....ΛΕΣ Κ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...