Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.............. Έγραφα μισή ώρα και με πέταξε.... :evil: Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ................................

Λοιπόν, εν ολίγοις: δέκα και είκοσι έφτασα σπίτι απ' το σχολείο, γιατί μας κράτησε μέχρι τις εννιάμιση... Σα να μην έφτανε αυτό, μας πήγε ο διευθυντής με το αμάξι του και όταν πηγαίναμε σχολείο, μόλις ξεκινήσαμε, κάθε τρεις και λίγο άρχιζε το αμάξι να τρέμει λες και είχε πάρκινσον. Τελικά έφταιγε που ήταν τα λάστιχα φθαρμένα, τι φθαρμένα, φαγωμένα όσο δεν έπαιρνε άλλο. Απορώ, δεν προσέχουν τα αυτοκίνητά τους; Και έχει και την ευθύνη για άλλους τέσσερις ανθρώπους, συν ο Ανδρέας ο δικός μου πέντε... Τώρα που επιστρέφαμε, πήγαινε πάρα πολύ αργά, και δεν έτρεμε το αμάξι, αλλά αργήσαμε να φτάσουμε...

Και στο αμάξι η γνωστή βαβούρα, και ο (μαλάκας) βοηθός διευθυντής να κοκορεύεται για τα κατά καιρούς κατορθώματά του...

Απ' ό, τι φαίνεται, τα γλίτωσα τα σεμινάρια. Ανακοίνωσε μέτρα η συντεχνία μας, κατά των οικονομικών μέτρων που λήφθησαν (και πλήττουν μόνο εμάς), και ανάμεσα σ' αυτά είναι και η αποχή από σεμινάρια που γίνονται εκτός έδρας σε μη διδακτικό χρόνο και μας επιβαρύνουν οικονομικά.

Αλλά εκεί που πήγα να χαρώ, έρχεται στο σχολείο γράμμα, με το οποίο με καλούν να περάσω από ιατροσυμβούλιο, την Τρίτη, 20/9, 9 το πρωί στο Παραλίμνι!!!!!!!!!!! Το Παραλίμνι είναι κωμόπολη της επαρχίας Αμμοχώστου στην οποία ανήκει το σχολείο, και απέχει περίπου 45 λεπτά από τη Λάρνακα. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για ποιο λόγο πρέπει να περάσω από ιατροσυμβούλιο, ούτε και κανένας άλλος μπορεί να φανταστεί το λόγο. Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο κι ελπίζω είτε να πρόκειται για παρεξήγηση και να με απαλλάξουν, είτε να με αφήσουν να πάω τουλάχιστον στο νοσοκομείο της Λάρνακας.

Τέλος πάντων...

Αγγελική, το είδα το μήνυμα, ευχαριστώ! Θα πάω στο μαγαζί μια απ' αυτές τις μέρες.

Λένα, το να τον αγνοείται είναι πολύ πιθανόν να φέρει αποτελέσματα, αλλά αφού το κάνει για να του δώσετε προσοχή, μήπως έτσι νιώσει περισσότερο παραμελημένος και εκτοπισμένος απ' το καινούριο παιδί και μεγαλώσει η ζήλια του;

Κορίτσια, σας φιλώ όλες, είμαι πτώμα και δε θυμάμαι τι γράψατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά τα έχει παίξει τις τελευταίες μέρες το mammy μιλάμε ε; Την μια δεν με βάζει μέσα την άλλη με πετάει απ' έξω! :evil: Δε ξέρω αλλά κάτι δεν πάει καλά με το site τον τελευταίο καιρό. Μόνο να μην κλατάρει εντελώς και μας αφήσει ξεκρέμαστες όλες.

Σήμερα ζορίστικα πολύ κορίτσια πάλι με τον λαιμό μου. Βασικά νιώθω να έχω πολλά φλέματα στο στήθος αλλά δε μπορώ να τα βγάλω. Πολύ πίκρα μιλάμε. Είναι ώρες που νιώθω να μου κόβεται η αναπνοή και ζορίζομαι όταν ανασαίνω. Το τι τσάι έχω πιει και μέλι με λεμόνι δε λέγεται. Την πέμπτη έχω και εξετάσεις αίματος, με τόσο μέλι το ζάχαρο θα χτυπήσει κόκκινο. Θα δοκιμάσω αύριο και κανένα φυτικό σιρόπι ή καμιά καραμέλα μήπως και με βοηθήσει.

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε. Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

(Αντε τώρα να δούμε αν θα το δημοσιεύσει :roll: Έκανα για καλό και για κακό και μια αντιγραφή)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΑΝΧΩΘΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΙΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Κ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΟ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.

ΕΓΩ ΛΕΩ ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ Κ Η ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΜΩΣ.

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΕ Κ ΤΙΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΜΠΑΣ Κ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΝΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΣΑΔΙΑΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΧΑΧΑ

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΝΕΥΡΑ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ,Η ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ Ε?ΤΙ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΕΤΑΡΤΗ Κ Η ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ.

Α ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΕΧΩ Κ ΓΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΣΚΥΒΩ ΚΛΠ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΧΑΜΗΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ.ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΑΡΕ ΤΗΛ.ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ Κ ΡΩΤΑ Κ ΠΕΣ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΟΚ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο ειμαι σιγουρη οτι η κορακλα σου θα ειναι κουκλα κ σκετη γλυκα! οπως ακριβως διαβαζουμε κ σενα!!

μαντι εψαξα λιγακι στο ιντερνετ κ βρηκα αυτο, ισως σε βοηθησει κατι απο αυτα

http://www.ygeiaonline.gr/index.php?opt ... ktikihealt

κατεβα εκει που λεει βηχας

κ ο αντρας μου εχει ενα γαιδουροβηχα κανα 2 βδομαδες αλλα ο δικος του μαλλον ειναι απο το ιτσγαρο.. εχει 4 μερες που το σταματησε κ εχει βελτιωθει λιγο αλλα αυριο θα παει να τον δει γιατρος.. θα δουμε

ιατροσυμβουλιο??? μηπως εχεις κανει κατι κ αποτελεις αντικειμενο προς μελετη?? :lol::lol:

ελπιζω κοριτσι μου να μη χρειαστει να πας κ ταλαιπωρεισαι τζαμπα...

νομιζω πως πρεπει να παμε μια βολτα απο τις κλινικες.. ολοι με ρωτανε που θα γεννησω κ που θα γεννησω κ εγω δεν ξερω ακομα :lol::lol::lol:

αγγελικουλα αγορακι εχεις εσυ?

οποιες σκεφτομαι αγορι εχουν, εκτος απο την αναστασια κ τη νασια...

καλε μιλατεεεεεεεε θελω να διαλεξω νυφη!! :mrgreen:

μιριαμ εχεις γιατρο την τεταρτη ε?? αχ εγω δεν ξερω ποτε θα ξαναπαω τωρα, γιατι η γυναικολογος μου γενναει, εχει πητ αρχες οκτωβρη.. για να δουμε ποτε θα ξαναδω το μικρακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα δεν εχω καταφερει να διαβασω τα νεα σας αλλα ελπιζω να μπω σε μια σειρα τωρα να βλεπω τι γινεται παλι...παω να γραψω την ιστορια τοκετου και θα σας βαλω το λινκ..φιλακια στις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες μανουλες μελλοντικες και ηδη!!!Τι κανετε? Σημερα παλι νωρις ξυπνησα αλλα ειπα να μην μπω σαν φαντασμα και γραφω παλι!! :P Πως κοιμηθηκατε?Νομιζω αρχισε να δροσιζει ο καιρος και σιγα σιγα πρεπει να βγαλουμε και χειμωνιατικα ρουχαλακια..αλλα τι μας χωραει αραγε? :?

Σημερα ψαρακι με ρυζακι και σαλατουλα!Εσεις τι καλο θα φατε?

Κισκα περιμενουμε με αγωνια να διαβασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα κοριτσάκιααααααα!!!!

Καλημέρα στις όμορφες κοιλιτσες σας!!!!!!

Λίγο έλειψα και δεν προλαβαίνω να διαβάζω….. :D

Nikoylinaki τι κάνουν τα μωράκια σου;;;;;; η μικρή βλέπω ταλαιπωρεί τον αδερφούλη της, τον στριμώχνει από τώρα!!!!

MaDi είσαι καλύτερα σήμερα;;;; περαστικά σου!!!!

Ηλιάννα μάλλον το κοριτσάκι σου ζηλεύει την άφιξη του τρίτου διαδόχου!!!! Εκεί που συνήθισε στην ιδέα του αδερφούλη της ……..τσουπ έρχεται και άλλο να της πάρει τα πρωτεία!!!!!!

Αναστασία μου με γεια τα πραγματάκια της μπεμπούλας σου!!!!!!! Αχ εσύ θες γλυκό και εγώ θέλω αλάτιιιιιιιιιι, αλλά ουτε και γλυκά μπορώ αφού τα περισσότερα έχουν αλάτι!!!! Τι να κάνουμε υπομονή!!!! αχ αναστασία μου εγώ δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ!!!!!!!

Αγγελικούλα άντε σήμερα έχεις ραντεβουδάκι και θα δεις το μαναράκι σου!! Εμείς το είδαμε χτες, 2.629 ο μπεμπούλης μας κουνούσε τα χεράκια του!!!! Όλα καλά, μου είπε ότι κατά 99% θα τον πάρει τον μήνα ο μπεμπης ….αλλά ποτέ δε ξέρεις!!! Όλα καλά!!! Άντε σειρά σου τωρααααααα………

Έυη μου καλως ορίσατε στο σπίτι σας!!!!!!! Πώς τα παει η πριγκίπισσά σου;;;; Περιμένουμε να μας γράψεις για την γέννηση της μπουμπούς!!!!! τι καλά!!!

Muriam τι είναι αυτό που μας πιάνει με τις δουλειές;; δεν σταματάμε ποτέ!!!!!! Τι κάνει το αγοράκι σου;;;

Βανεσάκι καλή επιτυχία στο δωματιο της μικρής!!! Περιμένουμε φωτό!!!

Maimoudaki Λενάκι θα του περάσει του μικρούλη!!!!! Απλά ζηλευει το μαναράκι σου!!!!

Τιτινάκι τι κάνει ο κούκλος σου; Ηρέμησε λιγο το μαναράκι σου;;; φιλάκιαααααααα να του δώσεις!

Λυδία , Αννα Μαρία , Teddy_Dion, Κατερινούλα 11, Νάσια, Επιστήμη, Μαρία Σαραντοπούλου είστε όλες καλά;; Τα μωράκια σας;;;;

φιλάκια σε όλες!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

και γω κοριτσακι εχω λενακι αλλα απο κυπρο ειμαι! :D

αναστασουλα μου βλεπω καλα τα πας με το ζαχαρο!μια χαρα! ;) δεν ρωτησες τον γιατρο σου αν μπορεις τωρα που το ισορροπησες να φας εστω και λιγο γλυκακι?

ευακι περιμενουμε με ανυπομονησια την ιστορια τοκετου σου!η μπεμπα πως ειναι?

ηλιαννακι μου καλα ειναι που θα φερεις παπα να κανεις ευχελαιο!θα το εχω και γω υποψη μου πριν γεννησω!

νιακι μου μην ανησυχεις για την κοιλιτσα!τελεια ειναιιιι!πραγματικα!και μην ξεχνας εχεις διδυμακια!

οσο για τις ορμονες κοπελες μου και γω νευριαζω πολυ ευκολα πλεον και προσπαθω να συγκρατηθω για να μην δημιουργω εντασεις!

τι αλλο ειπατε?αχχχ δεν θυμαμαι!

φιλακια κοπελες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koyklares ......ax aytos o ypnos...........eyh moy perimenoyme .........anastasaki kai esy ligo ypno ee????????

lena moy emena poy me pas exw kai apo ta dyo kale .............tha kanw ega mia gynaikaraaaaaaaa xaxaxaxaxxa.............

ante na arxisoyn ta sympetheria............ ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria moy mpravo mia xara paidaros o mikros soy..........me to kalo na ton pareis agkalitsa.........

girl moy to exw parei apofash tha ginw mpalona xaxaxxaxa.as einai kal ayta kai oi koilia tha fygei.......

omws re koritsai ana mhn me matiasw den exw kanei oyte mia ragada xixixixixixi oyte kai perisi eixa kanei ante na dw omws mexri to telos ti tha ginei.............

shmera mageireyei poios allos h mamamaaaaaaaaaa kai tha fame xtapodaki styfado miam miam....kai egw twra tha valw na kanw mia damaskhnopita giati h kahmenoyla h mama moy den prolabenei kai phre ta damaskhna kai tha xalasoyn opote exoyme kai glykaki .......opoia thelei erxete ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikoylinaki σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!

και εγώ δεν έχω κάνει ραγάδες.....και μου φαίνεται περίεργο γιατι περιμενα να κάνω...αφού όταν πήρα κιλά και έχασα έκανα στα μπούτια...ίσως φανούν μετά :(

αχ πολύ θα ήθελα δαμασκηνόπιτα αλλά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!!!

φιλάκια στα μωράκιαααααααα!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααααααααααααααα φουσκιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

τι κανετε????????πως ειστε????????τα μωρουλινια στις κοιλιτσες τι κανουν????

εμεις καλα ειμαστε μια χαρα, κ εγω καλυτερα ειμαι απο0 θεμα ψυχολογιας , προς το παρον δηλαδη γιατι ποτε δεν ξερει...!!!!!χαχαχα!!!!! τωρα εχω ποση ωρα που τα μικρα μου καθονται η αννα μαρια της εχω βαλει κ βλεπει τη βαπτιση της, κ ο αγγελος τον γκαμυ μπεαρ, μι χαρα!!!!!χιχι

αγγελικουλα μου περιμενουμε τα νεα απο τον γιατρο φιλεναδα!!!!!!!

μυριαμακι μου κ εσυ μια απ'τα ιδια ε????αχχχχχ οσο για τα πονακια κ εγω του το εχω πει που ποναγα κ μου ειχε πει πως ειναι φυσιλογικο κλπ. τα γνωστα....!!!!τωρα ομως ποναω πολυ κ συχνα, θα δειξει... :roll::roll::roll::roll::roll:

φιλακια στην κοιλιτσα!!!!!

αναστασια μου πρωινη πρωινη κ σημερα ε????πως εισαι?????

ευη μου περιμενουμε να μας τα διηγηθεις....!!!!!!φιλκακια στα ζουζουνακια σου!!!!!

μαρακι 12 μου μια χαρα μεγαλωσε αρκετα ο μπεμπης σου!!!!!χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!!!!!

οσο για την κορη μου μπα δε νομιζω , δεν το εκανε απο ζηλεια.της εχω εξηγησει κ εχει καταλαβει τα παντα!!την ειχε πιασει, δεν ξερω τι... :roll::roll::?:?:? ενω χθες που το εξηγησα παλι ουτε που θελει να τα ξαναφορεσει!!!!!!!τα πιανει κ αυτα, τι να πεις..!!! ;);)

γκιρλ πως εισαι κοριτσακι μου????? η μπουμπουκα σου??????φιλακια!!!!!

νιακι μου γλυκακι σημερα???μιαμ μιαμμμμμμμ!!!!!!!

αννα μαρια πω πω παλι καλα τουλαχιστον που το καταλαβε ο ντραιβερ κ μετα πηγαινε πιο σιγα!!!!!μα καλα απ'κει τι να σε θελουν αραγε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ας μου εκοβε κι εμενα το αλατι και ας ειχα το γλυκο...αχ !!ο καθενας το ζορι του, αλλα δεν τα παραταμε, ολα για τα μωρακια μας!!

Η Κισκα εγραψε πουθενα?γιατι δεν εντόπισα...

Ηλιανακι ολα καλα κοριτσι μου εσυ τι κανεις?

Νια ειναι αναλογα το δερμα της καθεμιας, αν ειναι μαλακο, ελαστικο,σκληρο...εγω εκανα μερικες αλλα θα παρω κρεμα μετα που τις εξαφανιζει!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κ εγω αναστασουλα μου, να εδω με τα θηριακια μου , χαχα , τωρα παιζουν στα δωματια τους.εκανα τις δουλιτσες μου κ τωρα ξαπλωσα στον καναπε!!!!!

σε λιγο θα παω να κανω κ το φαγητακι μας, φακες λεω να φτιαξω σημερα , τις εχω πεθυμησει!!!!!!

μπα δεν ειδα ουτε εγω κατι να εγραψε η ευη...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου!τι κανετε?οι κοιλιτσες μας?

Αναστασακι μου πρωινη κι εσυ?αχ κι εγω μια απο τα ιδια.. Δεν με φτανει το οτι δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδυα( οπα) ξυπναω και πρωι σαν τον γαλατα!

Αννα μαρια, γιατι πηγαινεται ολοι με ενα αυτοκινητο ?ας παει ο καθενας με το δικο του, μεγαλο ρισκο στην φαση που εισαι μα οδηγει ο οποιοσδηποτε!

Ευη μου, περιμενουμε να δΙαβασουμε για τον τοκετο σου..ηταν γρηγορος ε?

Νια μου, μου αρεσει τρελα το χταποδακι και στιφαδο αλλα και με κοφτο μακαρονακι.. Μιαμ ειναι κολαση αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη μου ειπαν να αποφυγω θαλασσινα..

Μαρια 12, παιδαρος,ε!τελεια!λες να παρει τον μηνα ολοκληρο?τα αγορια ετσι λενε οτι κανουν..εγω ομως πιστευω οτι αρχες οκτωβρη ,εκει τισ πρωτεσ μερεσ ερχεται ο ζουζουνος σου!

Ηλιαννακι μου γλυκο, τι κανεις?περιεργο αλλα κι εγω σημερα νιωθω καλυτερα ρε φιλεναδα..μαζι περναμε τα ιδια στις ιδιες φασεις απ οτι προσεξα..

Λενα κι μου, κι εγω αγορι εχω!οι περισσοτερες εχουμε αγορακι απο οτι καταλαβα!θα γινει χαμος με τις νυφες!ειναι περιζητητες!

Κοριτσακια εχουν η αναστασια, η νασια , η νια (εχει ποικιλια) , το βανεσσακι, η γκερλ, και το δωρακι μας!η λυδια μας δεν ξερουμε τι εχει ..

Το κοριτσακι της νασιας ειναι λογοδοσμενο με τον γιο της μυριαμ..

Ο γιος της χριστινας δεν ξεΡω αν τα εφτιαξε με την κορη της ευης (εχουν πρωτεραιωτητα)!

Πρεπει να βρουμε γρηγορα νυφη αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι βρηκα!!

Δωρακι σας κανουμε προταση εσας επειδη εχετε και προικα απο την γιαγια σας!

Παντως οποια παρει το καμαρι μου, θα εχει την καλυτερη πεθερα!υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα κανω ποτε οτι μου εχουν κανει και θα αγαπαω την νυφη μου σαν κορη μου!

Οι υπολοιπες κοιλιτσες που χαθηκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!!

Κάτι γίνεται με αυτό το mammy, με πετάει συνέχεια…

Ευάκι περιμένουμε μη αγωνία την περιγραφή της γέννας αστραπή, τα φιλιά μου σε μαμά και κόρη!!!

Αγγελικούλα με το καλό να πας στον γιατρό σήμερα και να μας φέρεις νεάκια!!!

Λενάκι έχω και εγώ κοριτσάκι!!!και άλλη νύφη στην παρέα λοιπόν…

Μαρία μου μια χαρά ο μπεμπουλίνος σου, μπράβο το ζουζουνάκι!!

MaDi πως είσαι με το βήχα σήμερα;

Nia πάντα φιλόξενη, φιλάκια!!

Αννα Μαρία μίλησες τελικά με κάποιον για εκείνο το συμβούλιο;

Ηλιαννάκι καλά θα κάνεις ευχέλαιο κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα εγραψα βρε κοριτσια αλλα με πεταξε και τα ξανα εγραφα....ουφ...οριστε το λινκ

http://www.mammyland.com/forum/30/18806 ... 42#p787042

καλε αμα δεν εχετε ραγαδες δεν θα κανετε γιατι να κανετε??Εγω μια χαρα ουτε μια..και απο κοιλια σουπερ..ηδη εχει μπει πολυ μεσα και δεν το περιμενα..ειναι μαον που δεν ειχα πολλα κιλα...αντε να φυγουν ολα τα ραμματα να βαλω τον κορσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Ξύπνησα απ' τις εφτάμιση κι απ' το άγχος μου για το ιατροσυμβούλιο δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Τους παίρνω τηλέφωνο στις οκτώ, και μου λένε ότι με καλούν επειδή πέρσι, δηλαδή το Μάιο, είχα υπερβεί την άδεια ασθενείας που δικαιούμαι.

Ακούστε τώρα κανονισμοί: κάθε χρόνο δικαιούμαστε 42 μέρες άδεια ασθενείας. Εγώ πέρσι ήμουν συμβασιούχος, οπότε δικαιούμουν 28 μέρες + 14 επιπλέον= 42. Εγώ πήρα 34 μέρες, δηλαδή 28+6, και τώρα μου ζητάνε να περάσω από ιατροσυμβούλιο, για να δουν αν μπορούν να μου εγκρίνουν τις άλλες έξι μέρες!!!!!! Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση, μετά από πέντε μήνες, να πάω εκεί και να καταλάβουν ότι το Μάιο είχα πρόβλημα και έπρεπε να πάρω άλλες έξι μέρες;;; Αφού ό,τι και να είχα τότε, θα μου έχει περάσει μέχρι τώρα.

Τους εξήγησα ότι είμαι έγκυος εφτά μηνών και δεν μπορώ να οδηγήσω και να πάω στο Παραλίμνι και μου είπαν να μου γράψει μια έκθεση ο γιατρός μου, όπου θα εξηγεί τους λόγους που πήρα άδεια και ότι δεν μπορώ τώρα να οδηγήσω και να πάω εκεί πέρα.

Τον πήρα πριν λίγο, κι ενώ φοβόμουν ότι θα άρχιζε την απίστευτη γκρίνια και τα "στα 'λεγα εγώ", τελικά ήταν πολύ συνεργάσιμος, γιατί γενικά δεν τα πάει καλά με τις Δημόσιες Υπηρεσίες, τον εκνευρίζει η γραφειοκρατία και η ανοησία τους, οπότε μου είπε να πάω αύριο το πρωί να μου γράψει την έκθεση.

Θα πάρω και έναν εκπρόσωπο της συντεχνίας μας, για να με βοηθήσουν κι αυτοί, όπως οφείλουν.

Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα, γιατί αν μου κόψουν απ' το μισθό μου εκείνες τις έξι μέρες, είναι αρκετά λεφτά... Είναι πολύ άδικο, γιατί ξέρω κοπέλες που από τη μέρα που μένουν έγκυες κάθονται και δεν πατάνε σχολείο, με άδεια γιατρού, κι εμένα για έξι μέρες μου δημιουργούν πρόβλημα;

Αγγελική, εγώ δεν μπορώ να οδηγήσω και να πάω στο σχολείο, γιατί είναι σχετικά μεγάλη η απόσταση και σε άλλη επαρχία. Επιπλέον, μετά από ένα ατύχημα που είχα δύο χρόνια πριν περίπου, δεν έχω ξαναοδηγήσει σε αυτοκινητόδρομο και δεν είναι τώρα η κατάλληλη περίοδος για να ξαναρχίσω! Είχαμε κανονίσει να πηγαίνω με τον (καλό) βοηθό διευθυντή, αλλά μας φορτώθηκε και ο διευθυντής, μετά μας φορτώθηκε και ο (μαλάκας) βοηθός διευθυντής, και στο τέλος ο διευθυντής έφερε και τον καινούριο φιλόλογο και γίναμε πέντε. Μέσα στο αυτοκίνητο έχει τρομερή βαβούρα, γιατί ο διευθυντής και ο (μαλάκας) βοηθός διευθυντής μιλάνε πάαααρα πολύ δυνατά, και χτες ο (καλός) βοηθός διευθυντής μου παραπονιόταν ότι δεν αντέχει στο αμάξι με τέτοιο κλίμα. Του λέω να κανονίσουμε να πηγαίνουμε οι δυο μας, αλλά αυτός είναι λίγο ήσυχος και δε μιλάει γενικώς, και μου λέει ότι μπορεί να παρεξηγηθούν οι υπόλοιποι. Άσε που εγώ σε λίγο καιρό θα φύγω, οπότε θα μείνει αυτός μόνος του και θα επιβαρύνεται αυτός μόνο με τα καύσιμα... Οπότε, μπλέξαμε...

Δε σχολιάζω τι άλλο γράψατε, γιατί ήδη έγραψα πάρα πολλά.

Σας φιλώ όλες, κι ελπίζω να μη με πετάξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleos re anna maria ti einai ayta ta pragmata pwpwpwwpw.......

elpizw na mhn soy kopsoyn tipota giati twra ta exeis kai perisotero anagkh ta xrhmata .......mhn stenaxwriese esy kai tha deis oti einai na ginei tha ginei filakia.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ουτε εγω εκανα ραγαδες στην κοιλια και ειναι περιεργο γιατι το δερμα μου το εχει να κανει ραγαδες!παλιοτερα που ειχα παχυνει και μετα εκανα διατροφη για να ξαναερθω στα κιλα μου ειχα κανει πισω στην μεση ραγαδες και τωρα εκανα κατι λιγες στο στηθος, αλλα κοιλια τιποτα!βεβαια δεν μπορω να πω οτι εχω και καμια τεραστια κοιλια!

Αχ κανεις δεν με πιστευει οτι μπαινω στον μηνα μου!ολοι λενε οτι ειναι εφτα μηνων κι εχω ακομα δρομο μπροστα μου!

Νια μου, δεν εχω φαει ποτε μου δαμασκινοπιτα και μου αρεσουν πολυ τα δαμασκηνα!!πως την κανεις?

Μαρια12, γιατι δεν κανει να φαμε δαμασκινοπιτα??

Αννα μαρια κανε λιγη υπομονη ακομα!ποτε παιρνεις την αδεια σου?

Δωρακι μου, τι κανεις καλη μου?

Καλα ευη, αυτο δεν ειναι γεννα!ειναι γεννα εξπρεσσσσς!!!!!

Το απογευμα θα παω γιατρουλι!!τωρα με επιασε μια λιγουρα και καουρα μαζι!δεν ξερω πως γινεται αλλα ελα που γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεος με τους ηλιθιους ρε Αννα Μαρια...ρε κοριτσια δεν οδηγουσα τον τελευταιο μηνα και οταν βγηκα απο το νοσκομειο οδηγησα μιας και ο αντρας μου δουλευε...και καπως μου φανηκε...σαν να ειμαι σε διαστημοπλοιο...πωπωωωω...αντε Αγγελικη περιμενουμε νεακιαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ νια μου, μου κολλησε τωρα να κανω δαμασκινοπιτα!!θα παω να παρω δαμασκινα να κανω!!που βρηκες την συνταγη??

Κατα τις 4;30 θα παμε γιατρο.. Τι ωρα θα τελειωσουμε , δεν ξερω ..παντα γινεται χαμος γιατι ναι μες υπαρχουν τα ραντεβου αλλα δουλευει και με σειρα πρωτεραιοτητας και συνηθως εχει τοσες εκει και πανε συνηθως με τον αντρα τους η καποια φιλη που δεν βρισκουμε θεση να καθισουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, άσε... Χάλια... Χωρίς να έχω ξεπεράσει την άδεια που δικαιούμαι, 30 εβδομάδων έγκυος, και με ταλαιπωρούν σωματικά και ψυχικά. Δε φτάνει που ενώ είχα άδεια το Μάιο και έκανα ένα σωρό δουλειές του σχολείου απ' το σπίτι... Απ' ό,τι μου είπε ένας συνάδελφος που μιλήσαμε στο τηλέφωνο, σε μεγάλο βαθμό αυτό ήταν θέμα της περσινής διευθύντριας, η οποία θα μπορούσε να καλύψει τις έξι μέρες (που δεν ήταν καν έξι επιπλέον από τις 42 που δικαιούμαι), για να μην ταλαιπωρηθώ. Αλλά πού να κάνει τέτοιο πράγμα η κακόψυχη;

Αγγελική, η άδειά μου ξεκινά 24 Οκτωβρίου. Έχω καιρό μπροστά μου. Εννοείται ότι θα πάρω και λίγο νωρίτερα άδεια, αλλά μ' αυτά που γίνονται έχω αρχίσει να φοβάμαι με τις άδειες. Ευτυχώς φέτος είμαι μόνιμη, οπότε δικαιούμαι 42 χωρίς συν και πλην...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...