Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

η ρεββεκα κατεβαζει ρολα.....

ο ντουβρουτζας που ελεγα???ηρθε....

δεν την παλευω

μην γραψετε πολλα να προλαβω το πρωι

καλο βραδυ ομορφες μανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ααα συμφωνω μαζι σου αλλα για να προτεινεις κατι πρεπει να βλεπεις και απο την αλλη μερια διαθεση...και αν βλεπεις τυπικοτητες τοτε την κανεις με ελαφρια βηματακια...κοβονται τα φτερα σου...ειχαμε πριν καποιο καιρο μεσα απο το ελληνιδες μαμαδες του facebook μια συναντηση μαμαδες της ιεραπετρας και πηγαμε ολες μα ολες γνωριζονταν μεταξυ τους μονο εγω ημουν η καινουρια της υποθεσης...κουβεντιαζαν μιλουσαν και οσο και αν προσπαθουσα να χωθω σε κουβεντες και συζητησεις παντα ημουν ενα βημα πισω...ποσο να προσπαθησω πια...εκει μειναμε..τωρα το πολυ πολυ να κανουμε κανα like η μια στην αλλη και να πουμε κανα καλημερα..δεν κολλησαμε παει και αυτη η ευκαιρια...τι αλλο να κανω??

φευγεις εεε??αντε καληνυχτα και αυριο με το καλο...

μπραβο στελλακι...ετσι πρεπει αμα πια αφηνετε τον καθενα να μπαινει αναμεσα σας...και οσο για τον χορο τον νου σας μην σας ακουσω :lol::lol::lol::lol::lol:

ερχεται το αδερφακιιιιιιιι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επερασαμε ομορφα,ομορφα,ομορφα...ετσι δεν λεει το τραγουδακι;αντε αντε αντε,να μας ξαναπατε!!αλλο τραγουδακι!!

κοριτσια περασαμε πολυ καλα,ευτυχως ο μικρος,με δυο ωρες υπνου μονο κι αυτες στο πηγαινε και στο ελα,ηταν ΚΥΡΙΟΣ!!! επαιξε με τα ξαδελφακια του,με τους συγγενεις του Μανου,εφαγε το φαγακι το μεσημερι,εφαγε το γιαουρτακι το απογευμα και κατα τις 20:00 τελειωσε το παρτυ και την καναμε...ευτυχως δεν ειχε και φοβερη ζεστη,ειχε σκια στον κηπο των παιδιων και ηταν καλα!!

Αννα μπραβο το νεο σας δοντακι!!!

Ρεββεκακι,Μαρακι για τις φιλιες που συζητατε,ειμαι κι εγω πονεμενη στο θεμα..εδω στο Φαληρο ειμαι τρια χρονια,ουτε γνωστες,ουτε φιλες εχω..απο τοτε που εμεινα εγκυος κι επειδη προσεχα πολυ στην διαρκεια της,επαιρνα συνεχεια αναρρωτικες αδειες και δε πηγαινα στο γραφειο,εμενα λοιπον ολη μερα σπιτι μονη μου..η μονη μου παρεα ηταν τα τηλ.που εκανα στην μητερα μου και στην αδελφη μου..και τωρα με το μωρο παλι μονη ειμαι,παλι μονη τον βγαζω βολτες τα πρωινα και το απογευμα ερχεται ο Μανος κι αυτος κουρασμενος δε λεω..δε λεει ποτε οχι να παμε βολτα με το αυτοκινητο καπου πιο μακρυα...θελει γερα κοτσια να αντεξεις σε αυτου του ειδους την μοναξια,καμια φορα την συνηθιζεις,αλλα ανθρωπος εισαι,καποιες φορες σπας!!και δυστυχως ξεσπας εκει που δε πρεπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ οτι βλεπω δεν σας λειπω...δεν με ψαχνει καμμια σας :(

εμεις σημερα πηγαμε στην βαπτιση της μικρης ,της ελενης........................και το ονομα αυτης????

Αφροδιτη -Σταματια .....απο που να ξεκινησω ?

η Ελενη μας θεα πανεμορφη και πολυ κομψη

η μικρη υπεροχη

ολα τελεια ο στολισμος οι μπομπονιερες το γλυκο ;)

καλα κοριτσια η μαμα της ελενης ειναι κουκλα,,,,στην αρχη νομιζα οτι ειναι η αδερφη της :shock:

μετα την βαπτιση πηγαμε τον παναη στην πρεμιερα απο την ταινια με τα στρουμφακια,πρωτη φορα σε σινεμα το αντρακι μου

μετα πηγαμε στο βερντε για καφε

και τωρα θελω συμπαραστασηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

αυριο ειναι η πρωτη μας μερα στο σχολειο,

το παιδακι μου βγαινει στην παλιοκοινωνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα!!!!!!καλα χορευτικα αποψε και οχι μονο(αποψε)...καιρος να μαθετε και νεους χορους...οχι τα κλασσικα μονο :oops::oops::oops: (δωσε θαρρος στον χωριατη....)...συγνωμη αλλα καμια φορα παραφερομαι :oops::oops:8-}8-} (η Σαρα θα με σχολιασει παλι...)

τελικα δωρο καναμε ενα σετ μπουρνουζι-καπα με πετσετα μεγαλη,μικρη και γαντακι για το μπανιο..

ειχαν σχεδιασει πολλα παιχνιδια για μικρους και μεγαλους με κυνηγι θησαυρων,αναζητηση προσωπων απο παιδικες φωτογραφιες,μετρηση της κοιλουμπιτσας της εγκυουλας με κορδελα, ετσι ωστε να πετυχει καποιος την σωστη περιμετρο,δοκιμασια παιδικων τροφων και να βρουν τι τροφη ειναι καθε βαζακι που ειχαν φτιαξει..και διαφορα τετοια χαζα,αλλα περασε η ωρα απο το μεσημερι και δεν το καταλαβε κανεις...περπατησε κι ο μικρος στο γκαζον,ηταν γλυκας!!!

ειμαι πτωμα ομως,τα ποδια μου ειναι πρησμενα...και θα βαλω τον Μανο να μου κανει μασαζ...οχι,χορο δεν εχει αποψε που να χτυπιεται κατω στα πατωματα...τον χορο "πώς το τριβουν το πιπερι" τον ξερετε;μονο αυτο αν θελει να χορεψει :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοφωτιστη η μικρη Αφροδιτη-Σταματια και ο μικρος Γιαννακης της Κατερινας!!!

Σαρα σε βλεπω να την στηνεις απ'εξω απο το σχολειο ολη μερα με πασατεμπο και το μωρο στο καροτσι να κοβεις βολτες μεχρι να σχολασει ο καπετανιος!!!οχι τιποτα αλλο,αλλα θα νομιζει ο κοσμος οτι κανεις ελεημοσυνη!!(ενταξει,κοβω την πλακα,μη θυμωνεις!!)

Καλη αρχη στο αντρακι μας!!και για εκεινον και για σενα θα ειναι δυσκολο,αλλα καθε αρχη και δυσκολη,δε λενε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα το κακο στην ολη υποθεση με τις φιλιες ειναι πως οταν το λεω στον αλεξη μου δειχνει τον μπεμπη και μου λεει την καλυτερη παρεα εχεις τι τις θες τις αλλες?? :twisted::twisted::twisted::twisted: ποσο δυσκολο ειναι να το καταλαβει?εκεινος λειπει ολη μερα καθε μερα βλεπει πανω απο 100 καινουρια ατομα και ειναι 12 ωρες μεσα σε κοσμο..ενω εγω κλεισμενη σε 4 τοιχους...και να παω που μονη μου??βολτα με τον μπεμπη μεχρι το μαγαζι...πολυ ωραιαααα :(:(:(:(:(

ειρηνακι μας ελειψες βρε απλα υποθεσαμε πως διαβαζες...δεν διαβαζες????εεεε???τελειο το ονομα της μικρης..

ΕΛΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.....μεγαλη μερα δηλαδη αυριο...ποπο εισαι καθολου προετοιμασμενη???ψυχολογικα..ο παναης πως ειναι...αγωνια η φοβαται???η πρωτη μερα ειναι δυσκολη αλλα μετα ολα θα στρωσουν...ενα σωρο καινουριους φιλους θα κανει...και θα περναει σουπερ..ισως οχι τοσο καλα οσο με την μαμα αλλα θα το αντεξει...

η ταινια καλη??θελω να παω να την δω...

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι θα κρατηθω στο υψος μου ...θα κατσω 5 λεπτα μονο,μετα θα φυγω :(:(:(:(:(:(:(:(

αλλα καθε 1 ωρα το πολυ θα τους παιρνω τηλ να ρωταω για το παιδι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη η ταινια να πας να την δεις

Μαριεττα τι ωρα ειναι εσενα η βαπτιση ????της αναστασουλας?????

12:00 (κι ουτε ενα τηλεφωνημα!!)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να του βαλεις καλυτερα μια κρυφη καμερα πανω του ξερεις τις κατασκοπευτικες μπορει να το κακοποιουν το παιδι..και αμα κανα αλλο παιδι τσακωθει μαζι του??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελα πλακα κανω...παντως εγω θα το εχω στα υποψην οταν παει ο δικος μου σχολειο...πως θα το αφησεις το παιδακι σου μεσα στην ζουγκλα???τα παιδια ειναι πολυ σκληρα την σημερον ημερα..ευκολα πληγωνουν καποιον και δυσκολα ζηταν συγνωμη...

καλε τι λεω???ωραια παρηγοριαααα...θυμαμαι τα δικα μουυυυ... :(:( μην δινεις σημασια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυριο θα στειλω προσκλητηρια,οπως παντα η γνησια Ελληνιδα την τελ.στιγμη...

η βαπτιση θα γινει στις 25/9 και ωρα 12:00 στην εκκλησια Παναγια Μυρτιδιωτισσα στο Π.Φαληρο(η διευθυνση της εκκλησιας ειναι Πρωτεως 86)..η εκκλησια ειναι διπλα σχεδον στο σπιτι μας κι επειδη ειναι μικρη και συμπαθητικη,την διαλεξα..ο Μανος ουτε που θα ασχολιοταν..αυριο θα κλεισουμε και τυπικα τον φωτογραφο,τωρα για γλυκα δε ξερω τι να κανω..εσεις ειχατε γλυκακια μετα την βαπτιση;εντωμεταξυ δε θελω πολλους στολισμους και τυμπανοκρουσιες στην εκκλησια...καμια ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να του βαλεις καλυτερα μια κρυφη καμερα πανω του ξερεις τις κατασκοπευτικες μπορει να το κακοποιουν το παιδι..και αμα κανα αλλο παιδι τσακωθει μαζι του??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελα πλακα κανω...παντως εγω θα το εχω στα υποψην οταν παει ο δικος μου σχολειο...πως θα το αφησεις το παιδακι σου μεσα στην ζουγκλα???τα παιδια ειναι πολυ σκληρα την σημερον ημερα..ευκολα πληγωνουν καποιον και δυσκολα ζηταν συγνωμη...

καλε τι λεω???ωραια παρηγοριαααα...θυμαμαι τα δικα μουυυυ... :(:( μην δινεις σημασια....

μωρε θα μπουκαρω μεσα φιλεναδα............τι μα@@κια ειπα οτι θα κατσω 5 λεπτα????μεχρι το τελος θα κατσωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να του βαλεις καλυτερα μια κρυφη καμερα πανω του ξερεις τις κατασκοπευτικες μπορει να το κακοποιουν το παιδι..και αμα κανα αλλο παιδι τσακωθει μαζι του??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελα πλακα κανω...παντως εγω θα το εχω στα υποψην οταν παει ο δικος μου σχολειο...πως θα το αφησεις το παιδακι σου μεσα στην ζουγκλα???τα παιδια ειναι πολυ σκληρα την σημερον ημερα..ευκολα πληγωνουν καποιον και δυσκολα ζηταν συγνωμη...

καλε τι λεω???ωραια παρηγοριαααα...θυμαμαι τα δικα μουυυυ... :(:( μην δινεις σημασια....

Μαρια κι εμεις τι κανουμε εδω;κουκια σπερνουμε;θα τα κανουμε τα αντρακια μας ζορικα με τους ξενους,για να μη τις τρωνε και αμα λαχει να ριχνουν αυτα την πρωτη,πριν τα προλαβουν τα αλλα...α!! ολα κι ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυριο θα στειλω προσκλητηρια,οπως παντα η γνησια Ελληνιδα την τελ.στιγμη...

η βαπτιση θα γινει στις 25/9 και ωρα 12:00 στην εκκλησια Παναγια Μυρτιδιωτισσα στο Π.Φαληρο(η διευθυνση της εκκλησιας ειναι Πρωτεως 86)..η εκκλησια ειναι διπλα σχεδον στο σπιτι μας κι επειδη ειναι μικρη και συμπαθητικη,την διαλεξα..ο Μανος ουτε που θα ασχολιοταν..αυριο θα κλεισουμε και τυπικα τον φωτογραφο,τωρα για γλυκα δε ξερω τι να κανω..εσεις ειχατε γλυκακια μετα την βαπτιση;εντωμεταξυ δε θελω πολλους στολισμους και τυμπανοκρουσιες στην εκκλησια...καμια ιδεα;

αη μαρη τσιγκουνα...............πηγενε κοψε κανενα λουλουδακι απο το παρκο να στολισεις :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν θα εχω καθολου στολισμο στην εκκλησια δεν θελω ειναι μοναστηρι και το θελω πιο μυστηριο...στο κεντρο ομως θα γινει...χαλασμος..οσο για γλυκο εγω θελω κατι δροσερο στην εκκλησια μιας και θα ειναι νταλα καλοκαιρομεσημερο αλλα δεν εχω συζητησει ακομα με τον ζαχαροπλαστη μου τι θα κανουμε..παντως κατι στην εκκλησια και φυσικα και στο κεντρο μετα κανενα παγωτο μαλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επειδη τον γιο μου τον κοβω λαπα,σαν τον μπαμπα του που η μανα του μου λεει οτι ηταν πολυ ησυχο παιδι,θα τον σκληρηνω..αληθεια λεω!!να μοιασει απο μενα που στο σχολειο ημουν τσαμπουκαλου κι ακομα και στους δασκαλους τους την ελεγα!!ολοι ελεγαν στην μαμα μου οτι εχει θρασσος κι η μαμα μου στεναχωριοταν..ναι αλλα ελα μου που οταν συγκριναν εμενα με τα αδελφια μου,ολοι ελεγαν οτι η Μαριεττα θα την βγαζει λαδι και ειναι δυνατη..ενω τα αδεφλια μου ειναι ακομα λαπαδες και στεναχωριουνται και σερνονται...ενταξει,δεν ειμαι αναισθητη,αλλα δε σηκωνω μυγα στο σπαθι μου αν προκειται για το δικιο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αη μαρη τσιγκουνα...............πηγενε κοψε κανενα λουλουδακι απο το παρκο να στολισεις :lol:

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοφώτιστα να'ναι τα ζουζούνια!!!

Και με το καλό για τα υπόλοιπα!!

Ειρήνη καλή αρχή για τον Παναή, είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!! ;)

Και κοίτα μην τους ζαλίζεις στα τηλέφωνα συνέχεια... Για φαντάσου να παίρνουν όλες οι μαμάδες τηλέφωνο για να δούν τι κάνουν τα βλαστάρια τους!!! Τι θα κοιτάνε;; Τα μωρά ή ν'απαντάνε στα τηλέφωνα;;; :-?:-?:-?:-?

Στέλλα μπράβο που τα βρήκατε με τον άντρα σου... καλό... Dirty dancing!!! =))=))=))

Μαριέττα, είδες που τζάμπα αγχωνόσουν χτες;! Μια χαρά περάσατε και μπράβο σας!!! :):):)

Κι εμένα μου λείπει να'χω κολλητές φίλες... Δύο έχω εδώ και 20 και 30 χρόνια, με τις οποίες λέμε τα πάντα, αλλά η μία έχει πάει στο Μεγανήσι για μόνιμα και η άλλη είναι που έχασε τον άντρα της κι όπως καταλαβαίνετε, έχει το δικό της γολγοθά...

Πάτησα υποβολή κι έχετε γράψει ίσα με 2 σελίδες νέα μηνύματα... @-)@-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσλαβουν τηλεφωνητρια,ασ ζησει και καμμια αλλη κοπελα :lol:

καληνυχτα και αν ακουσετε αυριο στην τηλεοραση οτι αγνωστη εισεβαλε σε παιδικο σταθμο....εγω θα ειμαι :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα απο τον explorer...τα καταφερα...δεν εμπαινε καθολου...αλλα οπως μπηκα ετσι θα βγω...οχι τιποτα αλλο αλλα το μωρο μου παραδιδει μαθηματα χορου και η μοναδικη μαθητρια(ετσι νομιζω τουλαχιστον..)δεν πρεπει να το χασω..φιλακια και καληνυχτα

ειρηνη περιμενουμε νεα με αγωνια...

οι υπολοιπες με το μαλακο...εχω δουλειες αυριο.. :lol::lol::lol::lol:

καληνυχτα αγαπες σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παμε για υπνο;

μη ξεχναμε και την περιληψη της Παναγιωτας:

η μικρη Αφροδιτη-Σταματια βαπτιστηκε,οπως επισης και ο μικρος Γιαννακης,το αδελφακι του σπορου μας!!

Μιλαγαμε περι φιλιας κλπ...λιγο χλωμα τα κοβω τα πραγματα..

Το αγορακι της Αννουλας εβγαλε νεο δοντακι

Η Στελλιτσα κανει αγκαλιτσες με το αντρακι της αυτην την ωρα κι ισως παμε και για αλλο αδελφακι,Θεου θελοντος!!

Ο Καπετανιος παει σχολειο αυριο για πρωτη φορα και η μαμα του θα φυλαει τσιλιες απ'εξω ολη μερα!

Η Ειρηνη οπως παντα με βριζει και στην συγκρεκριμενη φαση επειδη δε θελω στολισμους στην βαπτιση,με λεει τσιγκουνα..δε της κραταω κακια,μανα μαθητη θα ειναι απο αυριο,αστην ακομα λιγο...

Εμεις περασαμε πολυ ομορφα στο baby shower..ο μικρος αν και αυπνος,ηταν ΚΥΡΙΟΣ...

αν ξεχασα κατι,μη βαρεσεις ειναι και περασμενες 24:00!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!κοριτσια μη το ξεχασω:

ο μικρος ξυνει συνεχεια τα αυτακια του πισω στον λοβο και εχει κανει κατι πληγες!!εχει ανοιξει το δερμα!!

η κοντη(κουνιαδα)μου εδωσε λαδι με βαλσαμο,κανει λεει για ολες τις πληγες και σε δυο μερες λεει η κοντη,θα περασει..του εβαλα λιγο πριν κοιμηθει,αλλα θα παρω και την γιατρο αυριο..

εχετε παρομοια εμπειρια; μου ειπε η κοντη (τι να κανω;σημερα την εφαγα ολη μερα στην μαπα!!)οτι μπορει να μη ξεπλενω καλα το μωρο απο το σαμπουαν και αυτο να εχει κανει ερεθισμο και ο μικρος να εχει φαγουρα!! ρε κοριτσια απο βρεφος τον λουζω,τωρα δε τον ξεπλενω καλα;τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...