Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

α χα ....παω τωρα που κοιμαται γιατι ξυπνιο χλωμο να τον φερω στα νερα μου...αμαν αυτο το παιδι μην το πειραξεις αμεσως να βαλει τις φωνες... 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μανουλες....

Μαρακι για να μην καθεσε να μετρας θα σου στιλω μια μεζουρα να εχεις γιατι σχεδον ολες οι συνταγες μου ειναι made in Sweden....Οι αλες ειστε Αθηνα οποτε προτινω μια βολτα απο τα ΙΚΕΑ......

Το πατουσακι του Μανωλιου να το μετρισεις οταν στεκετε γιατι αλιος θα ειναι λαθος...

Βαλτον να παταει σε μια κολα χαρτι και με ενα στιλο κανε μια γραμουλα στην φτερνα και μια στα δαχτιλα, μετα μετρα με την μεζουρα τους ποντους....Παντα να τα περνετε τα παπουτσακια τους μισο νουμερο μεγαλιτερα για να εχουν αερα τα ποδαρακια τους, ουτος η αλος μεγαλονουν πολυ γριγορα και καθε σεζον θελουν αλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!Πως είσαστε??!!Όλα καλά?

Εύη,ευχαριστούμε για τις συμβουλές όσο αφορά το νούμερο παπουτσιών!Το κέικ φαίνεται πολύ νόστιμο και υγιεινό,θα επιχειρήσω να το φτιάξω κι εγώ!

Μαρία,και ο δικός μου ώρες ώρες είναι μυγιάγγιχτο!! Μη τον πειράξω λίγο αρχίζει τα μουυυυ!! :lol:

Δεσποινάκι,μεγάλωσε πολύ η ηλιαχτίδα σας!!Κούκλες είστε!!

Στέλλα,μήπως να μιλήσεις με τον γυναικολόγο?

Ο μικρός μου σήμερα έφαγε σχεδόν όλη την σουπίτσα,του έβαλα αρακά και μάλλον του άρεσε!! :D

Κορίτσια,ξέρετε αν μπορώ να πίνω κάτι που να με ηρεμεί και να επιτρέπεται στον θηλασμό?Σκέφτηκα την βαλεριάνα αλλά κάποιες λένε κάνει,άλλες λένε δεν κάνει...Αν πίνω 3-4 ώρες πριν θηλάσω,πειράζει??Το έχω ανάγκη,δεν κοιμάμαι καλά πολύ καιρό και έχω πιεστεί και νιώθω αρκετά νευρική,ακόμα και το βράδυ ενώ είμαι κομμάτια και νυστάζω,για 2 ώρες στριφογυρνάω και δεν μπορώ να κοιμηθώ... :? Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες....

Μαρακι για να μην καθεσε να μετρας θα σου στιλω μια μεζουρα να εχεις γιατι σχεδον ολες οι συνταγες μου ειναι made in Sweden....Οι αλες ειστε Αθηνα οποτε προτινω μια βολτα απο τα ΙΚΕΑ......

Το πατουσακι του Μανωλιου να το μετρισεις οταν στεκετε γιατι αλιος θα ειναι λαθος...

Βαλτον να παταει σε μια κολα χαρτι και με ενα στιλο κανε μια γραμουλα στην φτερνα και μια στα δαχτιλα, μετα μετρα με την μεζουρα τους ποντους....Παντα να τα περνετε τα παπουτσακια τους μισο νουμερο μεγαλιτερα για να εχουν αερα τα ποδαρακια τους, ουτος η αλος μεγαλονουν πολυ γριγορα και καθε σεζον θελουν αλα...

:lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) χαχαχαχα...καλα εεε το καλυτερο που εχω ακουσει ειναι ακου να τον μετρησω ορθιο...και θες και να πατησει και σε χαρτι...ευη μου..τι αθωα που εισαι...σ'αγαπω...

πλακα κανω αλλα σιγα μην κατσει ετσι..πρεπει να ειμαστε κανα δυο για να το πετυχουμε...το μεσημερι ξερετε τι εκανε??ανεβαινε πανω μου σκαρφαλωνε και μετα κατεβαινε απο το κρεβατι εκανε τον κυκλο του κρεβατιου πηγαινε στην μερια του πατερα του σκαρφαλωνε πανω στο κρεβατι μετα στον πατερα του μετα παλι εμενα και εκανε γυρω γυρω κυκλους..ποσες φορες το εκανε ουτε και ξερω.. :shock::shock::shock::shock: ..βρε κοριτσια λετε να εχει προβλημα ???να ειναι υπερκινητικος???

αννουλα δεν ξερω τι να σου πω ισως να αγχωνεσαι πολυ αν προσπαθησεις το βραδυ να εισαι χαλαρη και ηρεμη..ενα φασκομηλο ισως σε βοηθησσει αλλα και η βαλεριανα δεν νομιζω να πειραξει τοσες ωρες πριν τον θηλασμο...αλλα και παλι αν ψυχολογικα δεν εισαι ηρεμη πως θα σε βοηθησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα δεν ξερω τι να σου πω ισως να αγχωνεσαι πολυ αν προσπαθησεις το βραδυ να εισαι χαλαρη και ηρεμη..ενα φασκομηλο ισως σε βοηθησσει αλλα και η βαλεριανα δεν νομιζω να πειραξει τοσες ωρες πριν τον θηλασμο...αλλα και παλι αν ψυχολογικα δεν εισαι ηρεμη πως θα σε βοηθησει?

Μια χαρά είναι το παιδί σου!!Τα ζωηρά παιδιά δείχνουν ότι είναι υγιείς!! ;)

Έπινα παλια βαλεριάνα,με γαληνεύει λίγο,ηρεμούν τα νευράκια μου!Έχω ακούσει και κάτι για μελισσόχορτο αλλά φοβάμαι για τον θηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Οχι φασκόμηλο όταν θηλάζεις!!!!!! Κόβει το γάλα!!!!!

αληθειαααα????δεν το ηξερα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΑΝΝΑΑΑΑΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΣΚΟΜΗΛΟΟΟΟ...μην εχουμε κι αλλα και το εχω βαρος..ρουλα βοηθα βρε..τι να κανει? :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθειαααα????δεν το ηξερα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΑΝΝΑΑΑΑΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΣΚΟΜΗΛΟΟΟΟ...μην εχουμε κι αλλα και το εχω βαρος..ρουλα βοηθα βρε..τι να κανει? :?::?::?::?:

Εσύ να βοηθήσεις ήθελες!!!Εξάλλου το ψάχνω πολύ καλά ότι κι αν ακούσω πριν το δοκιμάσω!!!Ψείρας!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και καλα κανεις ετσι πρεπει....δεν ειναι και λιγο πραγμα..αφου πετυχες με τον θηλασμο πρεπει να κανεις το καλυτερο.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτήσω σ' ένα γκρούπ στο facebook για θηλάζουσες και θα σου πω Άννα.. μέχρι τότε, ένα ζεστό γαλατάκι και νάνι!! :D

Σε πρόλαβα!!έχω ρωτήσει!!!Για πες να σε κάνω φίλη!!Καλή ιδέα το ζεστό γάλα...το έπινα στην εγκυμοσύνη όταν δεν μπορούσα να κοιμηθώ!Πως δεν το σκέφτηκα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και καλα κανεις ετσι πρεπει....δεν ειναι και λιγο πραγμα..αφου πετυχες με τον θηλασμο πρεπει να κανεις το καλυτερο.. ;)

:D:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εγω την κανω ..εχει ζεστη και ανεβαινω στο δωματιακι μου να αναψω κλιματιστικο...ο αλεξης ακομα δεν ηρθε απο την δουλεια ο μπεμπης κοιμαται απο το απογευμα παλι και με βλεπω να τον ξενυχταμε τον μακαριτη...οποτε αν προλαβω μπορει να ριξω και εναν στα γρηγορα....υπνακοοοο :oops::oops::oops::oops::oops: μπορει να τα πουμε πιο μετα αλλα δεν υποσχομαι κι ολας...φιλια στις επομενες... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εε;;; Άννα η φώτο προφίλ σου στο facebook είναι τέλεια!!!!

Φτου φτου, κουκλάκι ο γιος, κούκλα και η μαμά!!!!

Μαράκι καλό ύπνο!!! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εγω την κανω ..εχει ζεστη και ανεβαινω στο δωματιακι μου να αναψω κλιματιστικο...ο αλεξης ακομα δεν ηρθε απο την δουλεια ο μπεμπης κοιμαται απο το απογευμα παλι και με βλεπω να τον ξενυχταμε τον μακαριτη...οποτε αν προλαβω μπορει να ριξω και εναν στα γρηγορα....υπνακοοοο :oops::oops::oops::oops::oops: μπορει να τα πουμε πιο μετα αλλα δεν υποσχομαι κι ολας...φιλια στις επομενες... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

Καληνύχτα!!!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εε;;; Άννα η φώτο προφίλ σου στο facebook είναι τέλεια!!!!

Φτου φτου, κουκλάκι ο γιος, κούκλα και η μαμά!!!!

Ευχαριστώώώώώώ!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαπαπαπα εχω μπλεξει στο φατσομπουκι!!!!

τι κανουμε???

αννακι εχεις υπερενταση!!μια απο τα ιδια και γω!!δοκιμασε να βαλει αιθεριο ελαιο λεβαντα στο δωματιο,θα κανει καλο και στον ακη!!!

ωραιο το κεικ ενα παρομοιο φτιαχνω και γω αλλα βαζω και μπανανα και μελι!!!αμα βρω την συνταγη ευκαιρη θα σας πω!!!

η μικρη μου ξεραθηκε στον υπνο!!δεν ειχε κοιμηθει το μεσημερι πρωτη φορα!!!

φαγαμε και μπροκολο σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! είναι καμιά εδώ;

Τι κάνετε κουκλίτσες; εγώ καλά, η μικρή κοιμήθηκε πριν από μισή ώρα και ακόμα να ξυπνήσει, υποτίθεται ότι πρέπει να πιεί το γάλα της και μετά να κοιμηθεί για βράδυ... λέτε να μας ξενυχτήσει;;

Α, να καλωσορίσω κι εγώ τη Δέσποινα! καλώς μας ήρθες και να σου ζήσει η κορούλα σου, είναι μια κούκλα! Το φορεματάκι της είναι παρόμοιο με αυτό που φορούσα κι εγώ στη δικιά μου πριν τη βάπτιση, μόνο που είναι σε μπλε το δικό μας.

Η Μαριέττα που είναι να μου κάνει καμιά περίληψη; Τι κάνεις Μαριεττάκι, τι έγινε με την κοπέλα που θα κρατάει τον Ηλία;

έχω λίγο χρόνο μέχρι να ξυπνήσει, πάω να διαβάσω ότι προλάβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ενινα.

Κι η δικη μου πριν κανενα μισαωρο κοιμηθηκε,αλλα αφου εφαγε το γαλα της.

Τωρα ξανα το πρωι.

Ηρθε η ωρα της μαμας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφφφ τι ζεστη ειναι αυτη, βαρεθικα πια ας δροσισει επιτελους λιγο.......

Αννα για τσαγακι δοκιμασε και το τιλιο ειναι χαλαροτικο και ακινδινο απο οτι ξερω...

Πιρα τα αποτελεζματα απο τις εξετασοις της Φλωρας το απογευμα και μαλον εχει λοιμωδη μονοπυρηνωση, σας παραθετω το λινκ για να διτε τι ειναι..

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=723

Βασικα ακομι δεν την ειδε ο γιατρος αλλα απο αυτα που του περιεγραψα εχθες χορις να εχει αποτελεζματα εξετασεον στα χερια του μιλισε για αυτον τον ιο και σημερα με τα αποτελεζματα στο χερι πιρα τηλεφωνο στην θεια μου και χορις να της πω εγω κατι μου ειπε και αυτη για αυτον τον ιο...

Τωρα αυριο που θα παμε στον παιδιατρο μου ειπε πως μπορει να ψιλαφισει το σικοτι της και να καταλαβει αν ειναι διογγομενο, τοτε δεν θα εχουμε καμια ανφιβολια πλεον... :(:(

Τι να πω ρε γαμοτο, που το κολισε παλι αυτο τωρα??? Ευτυχος η θεια μου ηταν καθισιχαστικη και καπος ηρεμισα αλλα και παλι ειναι ιος και μπορει να κολισε και το μωρο..Απο οτι διαβασα τωρα στο λινκ θελει 6-8 ευδομαδες μεχρι να εκδιλοθει η νοσος, αρα μπορει ιδι να τον εχει κολισει και τα καλιτερα να ερχοντε...Εεεεε ρε γλεντια που θα κανουμε φετος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι είμαι κι εγώ εδώ για λίγο. Είμαι ένα πτώμα και δεν με βλέπω να μένω για πολύ όμως. Τα έχω παίξει τις τελευταίες μέρες με όλα! Εσύ εγκληματίστηκες στην δουλειά; Η Αφροδιτούλα σου τι κάνει;

Διαβασα κορίτσια τα νέα σας πάλι με δόσεις (Απαπα με αηδιάσατε με τις φακές, έλεος!) Δεν το βλέπω να ξαναμπαίνει η Κατερινούλα μας με αυτά που γράφουμε καλέ.

Δεσποινάκι είστε δύο κούκλες! Φτου,φτου,φτου! Τί όνομα της έδωσες της μικρής σου;

Μαράκι και μένα το κάνει αυτό με τα σκαρφαλώματα. Έχει μάθει και κατεβαίνει και από το κρεβάτι με τον κώλο η άτιμη και την βλέπεις μόλις φτάνει στην άκρη γυρνάει μπρούμητα τουρλώνει τον κώλο και πάει με την όπισθεν τσουπ,τσουπ όσπου να ακουμπήσει τα πόδια της κάτω. Με το άλλαγμα και το ντύσιμο πως τα πάτε;;; Εγώ την κυνηγάω πλέον για να την ντύσω. Μου έρχεται να την δέσω εκείνη την στιγμή. Σπάνια κάθεται ψιλοακίνητη (αν κρατάει κάτι που να της αρέσει πολύ). Είναι υπερκινητικά τα παιδια μας αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό. Μην ανησυχείς θα ηρεμήσουν κάαααααποια στιγμή όλι έτσι μου λένε. Κάτι θα ξέρουν έτσι δεν είναι;;;;

Ρεββεκάκι η μικρή σου είναι μούρλια!!!!! Την έδειχνα στον άντρα μου εχτές και μου είπε πως είναι σαν τις κούκλες τις παιδικές που παίζουν τα παιδια και όντως! Μια κούκλα ζωγραφιστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι και πως περνάει αυτή η ίωση; πόσο κάνει να περάσει; Γαμώτο ταλαιπωρία πάλι και για σένα και για τη Φλωρίτσα. Ελπίζω να μην κόλλησε ο Τριαντάφυλλος. Αύριο που θα σας δει ο παιδίατρος δεν μπορεί να δει και τον μικρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι διάβασα το link και καλύφτηκα στις ερωτήσεις μου. Πρέπει να κανεις εξέταση αίματος και στον μικρό νομίζω έ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...