Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

xaxaxa ελεος πρωι πρωι!!!!

χορευει ο μικρος???

Χαχαχαχαχα Ρεββεκα τραγουδαει ο κακομιρος.....Τον εχω στα γονατα και τον χορεβω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παω να τον βαλω για υπνο και να κανω καμια δουλια...Τα λεμε αργοτερα.....

Φιλια στο Λυδιακη.......

ΥΓ. Εγω οτι και να ειναι αυτο που λιμπιστικες θα το ετρογα πολυ ευχαριστος, γλυκο να ειναι και δεν λεω οχι ποτεεεεε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε και γω την εβαλα για υπνο αλλα δουλεια δεν μπορω να κανω γιατι ξυπναει με το παραμικρο!!!τις δουλειες τις κανω οταν ειναι ξυπνια!!!

θα αραξω εδω και ισως κοιμηθω πανω στο λαπτοπ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τρελοκόριτσα!!!!Τι είναι αυτά που διαβάζω ρε!!Θα πάθω κανένα ψυχολογικό με τις φακές!!!Την Κατερίνα μας δεν την σκέφτεστε??? :mrgreen:

Πάω να κάνω καμιά δουλειά μιας και κοιμάται ο μικρός!Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα πολυλογουδες.εσείς γιατι εχετε τοσο χρονο κ μπαινεται στο μαμυ κ εγω τσου :cry:

εμεις για πρωινο ακουμε στρουμφακια παντως κ ετοιμαζομαι να παω μονη εξω για δουλειες ,ο μπαμπας θα κρατησει τον μικρο ,ευτυχως

φιλουρες πολλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες κεφακια βλεπω πρωι πρωι καλα κανετε!!!!εμεις περασαμε μια νυχτα κολαση ξανα και μεσα στη νυχτα αδιαθετησα κιολας... :cry:το πρωι η μικρη εκανε 37 πυρετο χωρις καποιο αλλο συμπτωμα ομως μαλλον δοντακια!!!!! : κοριτσια ποναω παρα πολυ δεν μπορω να σηκωσω καθολου τη μικρη και εχω και παρα πολυ αιμα πρωτη φορα συμβαινει αυτο! :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; καλέ πόσο που έχετε λείψει δεν φαντάζεστε!

Εγώ καλά είμαι, στο γραφείο και βρήκα μια ευκαιρία να μπω στα κλεφτά να σας γράψω! Καταρχάς να πω χρόνια πολλά στη Ρούλα μας για χθες, να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλα όσα έχασα, καμιά περίληψη θα μου κάνετε; Μαριέττα;; κάτι για φακές διάβαζα και είχαμε και φακές κι εμείς χθες. Εδωσα στη μικρή λίγο να δοκιμάσει, παρότι είχαμε βάλει αλάτι, της έβαλα 2-3 φακές με ζουμάκι στο κουταλάκι και της τις έδωσα, και μάσαγε το χαζό :lol: ! είχα πεθάνει στο γέλιο, λέω τι μασάει χωρίς δόντια; το ένστικτο όμως είναι μεγάλη υπόθεση!

Κατα τ' άλλα καλά, παλεύουμε και οι δύο να βρούμε τους ρυθμούς μας και να συντονιστούμε πάλι! τις 2 πρώτες μέρες ήταν όλο γκρίνια και με έψαχνε παντού, χθες ήταν λίγο καλύτερα, σήμερα θα δούμε... εγώ στη δουλειά καλά μέχρι στιγμής, με έχουνε χώσει κανονικά βέβαια αλλά τουλάχιστον φεύγω στην ώρα μου. Από τη στιγμή που γυρνάω σπίτι γενικά τρέχω και δεν φτάνω, ελπίζω να συνηθίσω και να καλυτερέψει η κατάσταση, χθες 1 η ώρα το βράδυ σφουγγάριζα :shock: . Δεν παλεύεται...

Αυτά προς το παρόν, ελπίζω να είστε όλες καλά και περιμένω την περίληψη, μη με ξεχάσετε ε; φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μωρα(μικρα και μεγαλα)μπηκα να πω ενα γεια και παω να κανω καμια δουλεια τωρα που κοιμαται ο τρομοκρατης..ξυπνιος παλι απο τις 6 μεσα στο κεφι..εχουμε ηδη ανεβοκατεβει την σκαλα ισαμε δεκα φορες και μεχρι πανω αυτην την φορα και αυτο θα κανω...θα ανεβοκατεβαινουμε σκαλες και ετσι και του μικρου αν δεν του φυγει η καψα τουλαχιστον θα μαθει να αναιβοκατεβενει με ασφαλεια..εεε και εγω δεν μπορει με λιγη διατροφη θα το φτιαξω το κορμι λαμπαδα...

σημερα το μενου εχει μοσχαρακι με αρακα και λαχανικα... παω σας αφηνω..φιλια..τα σχολια πιο μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα!!!!

Ρουλα μου Χρονια Πολλα για εχτες!!!ΝΑ εισαι πολυχρονη!!!!Να χαιρεσαι ο,τι αγαπάς!!!!

Καλε που ειναι η περιληψη;;;;

Λυπηθειτε τη μανα ενος τρομερου 2χρονου και ενος μωρου που δεν προλαβαινει ουτε να κ#$##ΣΕι !!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Ευχαριστώ για τις ευχές!! Κι εσείς ότι επιθυμείτε, υγεία πάνω απ' όλα!

Στέλλα το 37 δεν είναι και τόσο πολύ βρε, δεν είναι καν πυρετός! Μην πανικοβάλλεσαι.. πολλές φορές και λόγω ζέστης μπορεί να έχουν λίγο παραπάνω θερμοκρασία. Τα μικράκια μας συνήθως είναι πιο ζεστά από μας! ;)

Γιατί πονάς τόσο πολύ; Κανά κρυωματάκι μαλλον..

Εμείς σήμερα θα φάμε κεφτεδάκια, πατάτες τηγανητές (για τη δίαιτα :lol: ) και σαλάτα...

Του μικρού του έφτιαξα κοτόσουπα, θα του ρίξω λίγο ρυζάκι μέσα.. για να δούμε, θα φάει σήμερα;;

Παίζει να θέλει τα κεφτεδάκια μου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι....

Κοριτσια ειμαι μες στα νευρα αυτην την στιγμη, δεν εχω και που να ξεσπασω γμτ... :evil::evil:

Πρην λιγο επλενα τα πιατα μου και οταν τελιωσα εκατσα να φαω ενα ροδακινο και οταν ξανασικοθικα απο το τραπεζι παω να ανιξω την βριση καιιιιιιιιιιιι, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ :((:((:((:((:((

Περιμενα και εγω η καψερη να γιρισει ο αντρας μου με την Φλωρα απο το σχολιο για να κανω ενα μπανακι να δροσιστω και ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ........Τα νευρα μου γαμοτο....

Τωρα θα μου πιτε γιατι κανω σαν παλαβη αλλα εσθανομε απεσια εχω και περιοδο θελω να πλιθω δεν αντεχω αλο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σημερα εχουμε τουρλου για φαγιτο και ο μικρος μοσχαρακι με τα γνοστα μεσα..

Στελλα μην ανχονεσε κοπελα μου το 37 δεν θεοριτε καν πυρετος απλα θα ζεσταθικε λιγο το μωρο η μπορει να ειναι και απο τα δοντια....Εσυ τωρα για να εχεις τοσο αιμα και καθιστεριση μιπος λεω, μιπως ειχες καμια βιοχιμικη και τωρα, καταλαβενεις........

Αααααα φεβγω ξιπνισε ο μικρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες.

Σας ευχαριστω πολυ για την υποδοχη (κι εσενα Μαριεττα για τα καλα σου λογια,στειλε αρ.λογαριασμου να σου βαλω τα λεφτα.χιχιχιχι)

Ειμαι η Δεσποινα,η μαμα της Θεοδωρας που γεννηθηκε στις 27 Δεκεμβριου.

Επιτελους εβαλα ιντερνετ και θα εχω παρεουλα ξανα εσας.Τοσο καιρο με εφαγε η μοναξια.

Απλα πρεπει να αρχισω να συνδυαζω μωρο και ιντερνετ,γι'αυτο χαθηκα για λιγο παλι.

Ρουλα χρονια πολλα για χθες.

Θα προσπαθησω να βαλω φωτο,ελπιζω να τα καταφερω.

Ας μου πει καποια πως θα βαλω χαρακα κι εγω για τη μπουμπου μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες καιοι δυι Δεσποινακη τι μαγουλακια ομορφα ειναι αυτα μωρε!!!!!

Ευακη δεν ξερω μιλαμε πολυ πονο τα ποδια μου τα νιωθω μουδιασμενα!!τι να πω!!!!εμεις σημερα φαγαμε χορτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δεσποινα κουκλα ειναι η Θεοδωρα σου να την χαιρεστε...

Ρουλα σου γραφω την συνταγη για το κεικ καροτο. Η μεζουρα ειναι η γνοστη (dl)...

2 αυγα

2 dl ζαχαρη

2 dl αλευρη

1 κτ. γλυκου μαγιρικη σοδα

1-2 κτ. γλυκου κανελα

1 βανιλια

1 κτ. γλυκου baking powder

1 dl σπορελαιο

3 dl καροτα

Γλασο...200 γ. Φιλαδελφια

100 γ. βουτιρο

3 dl αχνη ζαχαρη

2 βανιλιες

Εκτελεση

------------------

Τριβω τα καροτα στον ψυλο τον τριφτι (περιπου 3 μεγαλα περνει η συνταγη) και μετα τα βαζω στο σουροτιρι για να φιγουν τα πολα υγρα τους, σχεδον παντα τα παταω και με το χερι γιατι βγαζουν πολλα ζουμια, τα αφινω στην ακρη...

Χτιπαω στο μιξερ τα αβγα με την ζαχαρη μεχρι να ασπρισουν

μετα ριχνω ολα τα στεγνα ιλικα που εχω ανακατεψει σε ενα μεγαλο μπολ απο πρην

και στο τελος το λαδι..

Σταματαω το μιξερ και ριχνω μεσα και τα καροτα τα οπια ανακατεβω με το χερι (να ανακατεφτουν καλα)

Τα βαζω σε μια βουτιρομενη και αλεβρομενη φορμα και το ψηνω στους 175 βαθμους για 45-50 λεπτα θελει στον δικο μου φουρνο με φορμα αλουμινιου, αν ειναι αντικολιτικη η φορμα ισος να θελει λιγοτερο χρονο..

Η φορμα μου εxει περιπου 22 cm διαμετρο.

Εκτελεση γλασου

-----------------------

Αφινω λιγο το βουτιρο εξω απο το ψυγειο να μαλακοσει και μετα ανακατεβω καλα ολα τα ιλικα μαζι με ενα σιρμα....Θελει λιγη ταλεπορια και μπολικο ανακατεμα για να μην εχει σβολους απο το Φιλαδελφια αλλα εγω το κανω παντα στο χερι δεν ξερω πως θα γινει αν τα χτιπισετε στο μιξερ...

Το αλιφοθμε πανο στο κρυο γλυκο μας...

Μερικες σινβουλες ακομι.....

Τα καροτα μην τα φοβαστε αν ειναι μπολικα μεσα στην μεζουρα, ποτε δεν μου εχει κατσει το γλυκο...

Μποριτε να βαλετε και καριδια η σταφιδες μεσα αν σας αρεσει, εγω το προτιμω οπος ειναι χορις κατι αλο μεσα αλλα μποριτε αν θελετε να το κανετε πιο πλουσιο κοβοντας στην μεση το παντεσπανι και βαζοντας και μια στροση γλασου ενδιαμεσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν με την μεζουρα σου ευη ξεχνα την σουηδια και πες τα σε γραμμαρια.. ;);););) ..ειδατε για αυτο δεν την κανω βαριεμαι να κανω τις μετατροπες :lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops:

δεσποινα τι ομορφες που εισται και οι δυο φτου φτου και τελειο το μαλλι...οσο για το στεφανακι της μικρης..τρελενομαι ..εγω του δικου μου μαλλον κρανος θα του βαλω.. =))=))=))=))=))=))B-)B-) το αγαπω το παιδι μου...δυο μηνες διαφορα εχουμε..εμενα ο δικος μου ειναι 27 οκτωβριου...οσο για τον χαρακα αφου τον φτιαξεις κανεις αντιγραφη στον κωδικο που λεει bbcode και κανεις επικολληση στο edit signature στο προφιλ σου...καλα τα ειπα?ελπιζω...αααα φροντισε τα κουτακια απο κατω να μην ειναι τσεκαρισμενα..

ευη ηρθε βρε το νερο???οχι τιποτα αλλο αλλα να ηρεμησεις γιατι τα κοβω τα νευρα σου τσαταλια σημερα εε?

ρουλα μπραβο ρε και ουτε ενα κοπιαστε δεν ειπες...ο μικρος τελικα τι απο ολα εφαγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μπραβο ρε και ουτε ενα κοπιαστε δεν ειπες...ο μικρος τελικα τι απο ολα εφαγε??

=)) έλα ντε!!! Δίκιο έχεις!!

Ο μικρός έφαγε με τα χίλια ζόρια το μισό απ' το φαγητό του, με παιχνίδια, χαχαχα χουχουχου και δωσ'του να κουνάει το κεφάλι δεξιά αριστερά... [-([-( Κι εκεί που το κουνούσε, που και που το άνοιγε κιόλας για μια κουταλιά... τι να συμπεράνω η μάνα;; Του άρεσε; Δεν του άρεσε; Ουφ!

Μετά κάτσαμε να φάμε κι εμείς κι έφαγε λίγη ντομάτα, 2-3 πατάτες τηγανητές και τζατζίκι.. του'δωσα και μια μπουκίτσα κεφτεδάκι αλλά δεν το συνέχισα, το φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια..

Αύριο το μενού θα'χει μακαρόνια με κιμά!! Κοπιάστε!!! =)) =)) =))

Εϋη σ'ευχαριστώ πολύ για την συνταγή!!!!! Σίγουρα θα το φτιάξω κάποια στιγμή και θα σου πω εντυπώσεις!! Ευχαριστώ!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια εχω μια απορια αλλα μην πεσετε ολες μαζι πανω μου ουρλιαζοντας και με φωναζετε αχρηστη ενταξει?????μην βαλω τις φωνες...

πως ξερω τι νουμερο παπουτσι φοραει το τερατακι μου(θελω να παραγειλω απο το internet) μεχρι τωρα παιρναμε αγκαλιας η και μεχρι 12 μηνων..αλλα δεν πεφταμε παντα μεσα αλλα του ηταν μεγαλα αλλα μικρα..λοιπον??τι νουμερο βαζουμε???

:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

μακαρονια με κιμα εε???μμμμ....με βαζεις σε πειρασμο...εγω ακομα δεν ξερω...κανα χοχλιδακι με κοβω να φτιαχνω η καμια ομελετα...αναλογως πως θα ξυπνησω.. :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μετρήσεις το πατουσάκι του με μια μεζούρα και θα βρεις το μέγεθος με βάση τη μέτρηση. Έτσι του'χω παραγγείλει κι εγώ από το la redoute και μια χαρά το πέτυχα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...