Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου Νο50-το Δρομολόγιο των Γεννεθλίων!


Recommended Posts

Πηγα για καφεδακι σε μια φιλη!

ανοιξαμε μια συζητηση με πολυ ζουμι...και πολλες αποψεις..."μαγεια'"

Αναστασια....μηπως να εκοβες πρωτα τον ημερησιο θηασμο?

αυτο που εγραψε η Αφρο ειναι σωστο!

συγχαρητηρια για η μεγαλη κουραδα...παλι σκατοσυζητηση!

Χρυσα τιι σε τσαντισε παλι...?

ποιος χαλαει το μωρο?

Παναγιωτα καλη βολτα!

Αφρο....πιασατε τις εκκλησιες η τις ροματζαδες?

Συμπεθερα...δεν ειναι σιγουρο το αγορι....μπορει να αλλαξει ;)

Γωγω....μα το ρολο της Παναγιας?

αχ ποσο εξω επεσαν οι ανθρωποι!

επρεπε να ρωτησουν τωρα τον πεθερο σου να σουν βρει ρολο......

Σσσιω παγωτα...μμμμμμμμμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ροματζαδες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ψαχνουμε εκκλησια για την φαπτιση του Πανουλη .

θελουμε να ειναι μικρη και οχι πανω σε δρομους ...κατι σαν τον αγ.Φιλιππα που καναμε γαμο-βαπτιση η το π.Ηλια στο χαιδαρι ....κατι μινι και ομορφο .

αποτελεσματα επισκεψης στον π.Ηλια ....υπεροχη θεα!!!!!δεν εχει πολυ πρασινο ,εχει πολυ ανηφορα (με σκευτομαι με τακουνι και τον μικρο αγκαλια και φρικαρω !!!) οχι και τοσο ευκολα να το βρεις αν δεν ξερεις περιοχη η δεν εχεισ gps .

αγ.Φιλιππας (τι ειχαμε τι χασαμε) πολυ πρασινο ,οχι θεα (οχι τοση ) κανενα θεμα για μενα με το τακουνι ( 8-) ) το ξερουν οι καλεσμενοι μας αφου ειχαν ερθει και περιση ...αλλα παλι εκει ? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε>?

δε διαβασα..ημουν πεθερα 8-)

εκανα κ μαρμελαδα συκο 8-)8-)8-)8-) μμμμμμμμμμ

αυριο θα παω παιδικο να γραφτουμε..αν κ ειμαστε απο περισι ...

αλλα σκεφτομαι...να το παω αυτη τη βδομαδα?

τη αλλη?το αλλο μηνα?

μωρε δε θελω να το παω να παω τη αληθεια :cry::cry::cry::cry:

μετα λεω να μη το πηγαινω 5 φορες τη μερα..αλλα 4..δευτερα η παρασκευη να το εχω εγω..

τεσπα θααποφασισω αυτες τις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

περασαμε πολυ ωραια σημερα!τελευταιο :?: μπανακι για φετος!

αφρο εγω θα εκανα στην ιδια εκκλησια τη βαφτιση,αφου σας αρεσε κιολας!τί σημασια εχει που εκει εγινε κ η γαμο-βαπτιση;ισα ισα,εχει και επιπλεον συναισθηματικη αξια ο χώρος!

ανασατασακι..εχω τοσα να σου πω για αυτα που ρωτας!

λοιπον..για το ξυπνημα τα ξημερωματα,εγω θηλαζα κ ξανακοιμοταν..εχθες δεν επιασε αυτο βεβαια..κπ στιγμη δηλ.κοβεται κ αυτο το ..αβανταζ..αλλα ωες τοτε θηλαζα!

οταν ξυπνουσε 1 φορα ενδιαμεσα,ή κ περισσοτερες,δε θηλαζα,εφοσον το ειχα παρει ηδη αποφαση,κ επειδη εκλαιγε,τον επαιρνα αγκαλια κ του ελεγα οσο πιο γλυκα μπορουσα ο,τι ιστοριουλα μου κατεβαινε στο κεφαλι!ηρεμουσε κ κοιμοταν..σιγα σιγα επαψε να ξυπναει..εκτος αν διψαει!

ο γιωργος κοιμαται σε δικο του κρεβατι στο δωματιο του,οποτε εκει τον θηλαζα,ξαπλωνα διπλα του..μωρε..αφου καποια στιγμη θα παρεις κανονικο κρεβατι στην αννυ,γιατι δεν παιρνεις απο τωρα;

κ εμενα παντως δε με βολευει καθολου να κοιμαμαι μαζι του,ολο με κλωτσαει,στριφογυριζει..οποτε μολις κοιμηθει..φευγω!

μια μικρη λεπτομερεια..

εγω πρωτα εκανα ημερησιο αποθηλασμο..δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο..

επειτα,αρχισα να δινω γαλα το βραδυ ΠΡΙΝ το θηλασμο,ο γιωργος βεβαια μετα θηλαζε,αλλα ηθελα να συνηθισει την ρουτινα του"πινω το ποτηρι με το γαλα μου"

ξεκινησε μονος του να μην ξυπναει τα βραδια 23 μηνων

οταν,μετα τους 23 μηνες,ξυπνουσε κπ φορες,δε θηλαζα κ εκανα αυτα που σου ειπα παραπανω,με εξαιρεση το ξυπνημα τα ξημερωματα..

τωρα,ειμαι στη φαση που,επειδη λογω δουλειας ξυπναω πριν ξυπνησει,ζεσταινω κ εχ ετοιμο το γαλα του κ οταν σηκωθει,αντι να θηλασω,του γινω να πιει..συνηθως πινει κ μετα ζηταει να θηλασει,αλλα ξερω οτι σε λιγο καιρο θα το σταματησει..θελει το χρονο του..

επισης τυχαινει κ να φυγω πριν ξυπνησει..οποτε αναγκαστικα πια δε θηλαζει τοτε..

σε μπερδεψα,ε; :roll::roll:

συμπερασματικα,για το ξυπνημα τα ξημερωματα,εφοσον θελεις να κοιμασαι..θηλαζε!επικεντρωσου στο να μη θηλαζει ενδιαμεσα τη νυχτα οταν ξυπναει

κ αραιωσε τους ημερησιους θηλασμους,αν εχεις αποφασισει να αποθηλασετε..αλλιως αυτο το τελευταιο αστο!

1 βημα καθε φορα!δεν ειναι ευκολο..το ξερω..αλλα γινεται!

για το κοπερτι θα μιλησουμε!θελω πολυ,αλλα θα εξαρτηθει απο το ποτε θα ξεκινησει παιδικο ο γιωργος κ πώς θα το παρει..θα σε παρω το πρωι απο το σχολειο να τα πουμε..

ουφ!τοσα εγραψα κ κουραστηκα..δε σχολιαζω αλλα..συγγνωμη κοριτσια!

καλο βραδυ σε ολες!

βρε θου!πας καλα;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

γιατι να μην παει το παιδι παιδικο;πιστευεις οτι δεν περναει καλα εκει;αληθεια,πώς του φαινεται;τί καταλαβαινεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τ'ι τελεια φωτο θου!!! :):):):):):):):)

μου αρεσει που ο οδηγος ειναι ο παντελακος! :D:D:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μα τί μωρο...τίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μωρο!τελειο αφρατολουκουμακι!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

γενικα αυτη η θου κανει κατι παιδια......να τα πιεις στο ποτηρι! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια ευχαρστω για τα καλα σου λογια..ανταποδιδω :D:D:D

τον λεω για παδικο κ μια θελει μια οχι...

βασικα επειδη πλεον ο θοδωρης δε με ενοχλει να το εχ σπιτι δηλ κ με βοηθαει κ παιζει κ μονος κτλ νιωθω οτιδε θελω να το αποχωριστω :oops::oops::oops::oops:

οκ εχει κ μερες που δε παλευεται αλλα γενικως ειναι τελειος..

αναστασια μου κ γω στανταρ μα στανταρ θα τη θηλαζα τα ξημερωματα...μα σταναταρ ομως΄..ολη μερα που λεει ο λογας δε θα εδινα αλλα εκεινο στο ξημερωμα τα τα εβγαζα κ τα 2 :lol::lol::lol::lol::lol:

καλα να περασεςι

χρυσα καλε καλα τα πατε με πανα ε?

νατασα ετσι περνατε στο ωδειο?ΓΑΜΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ζηλεψα...

παναγιωτα μια χαρα προγραμμα εχεις

καλε αφροεγω θα το βαφτισω εκει που βαφτιστηκα-παντρευτηκα-βαφτισα το θοδωρη..εγω το θελω..

νατασα μου που εισαι καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

λεναρα εγω θα γουστρα ταξιδι ρεεεε

λενακι σε εχω μιλησει κανα 2 φορες στο μσν..δε το βλεπεις? :evil::evil:

αργι ΤΕΛΕΙΑ

πολυ χαρηκααααα

ερη γτ να τις βγαλετε? :roll::roll::roll::roll:

δε ειδα τι φωτο...

βικυ φυσικα κ αγοραρο εχεις καλεεεεεεεε..λες να αποθηλασει?>?

σισσιω θα της πας εσυ αυριο παιδικο?

νατασουλα δε εμφανιστηκες...ποντικακι?μαρια?χαθηκατε καλεεεεε

η παναγια μας καλα ειναι?????????μα παιθανα στο γελιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

εγω βαριεμαι αν σας πω παιδικα χρονια...παντως κ σφαλιαρα απο δασκαλα εφαγα ..τη κυρια ελενη,που τη κοροιδευα οτι ο κωλος της πηγαινει περα δωθε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νενι???????που εισαι?????

τονια καλυτερα ειναι τα μωρα σου?δε φρικαρες στη ιδεα να μη παω παιδικο το θοδωρη για κανα μηνα/>? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τρωει ο αλεξ?

με τη πανα καλα?η μικρουλα μου?

βενι καλα ειστε?χαθηκες ρε..ο φιλιππας??????????

μιτσακι τι καλα..7 ωρο..εμενα τι στα βουνα τι στο αεροπλανο τι στη θαλασσα 7 ωρο δε κανει :evil:

τελεια ε τη πιπιλααα :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλαρα τελεια ρε η φωτο!!!!!!!!!!!μα τι τελεια παιδαια που εχεις1!

κοριτσια αυτο το κοπερτι που λετε που ειναι? κεντρο φανταζομαι ε?

κ εγω θελω καπου να τον πηγαινω τα απογευματα.. αλλα δενεχω καταληξει ακομα, δεν το εχω ψαξει κ πολυ φανατικα βεβαια..

αναστασακο συμφωνω με ιουλια με οσα λεει.. ;)

ρε κοριτσια ειχα γραψει κ το μεσημερακι ενα μηνυμα, το ειχα δει δημοσιευμενο κ τωρα οχι!!

γιατι το κανει αυτο? εχει τυχει κ κανα 2 φορες ακομα..

ο μιρκος εχει απο σημερα το πρωι μυξα.. γαμωτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα καλε δε σας ειπα!!

εχω πολυ σκληραγωγημενο παιδι!! :lol::lol::lol:

σημερα πηγαμε σε μια βαφτιση (θυμαστε εκεινη την κοπελα που ειχε χασει το πρωτο της παιδακι?)

περασαμε πολυ ωραια, ειδαμε μερικους ξινους μαλακες συμφοιτητες του τολη

το ζαχαροπλαστειο ειχε ξεχασει να τους φερει κουταλακια μαζι με το γλυκο (ελεος?)

κ επειδη ο αναστασης ηθελε ντε κ καλα να φαει το προφιτερολ πλασαμε μια ιστορια

οτι ηρθε το σκουληκακι κ αρπαξε οοολα τα κουταλακια απο το νινι :lol::lol::lol::lol:

γιαυτο εκλαιγε το καημενο στην εκκλησια :lol::lol::lol:

οι εκφρασεις του ανασταση ηταν ολα τα λεφτα παντως!!!

κ για να φτασω στο κυριως θεμα, οταν φυγαμε πηρε ο μικρος 2 κερακια απο την εκκλησια

στο σπιτι εφαγε λιγο γλυκο κ μετα του τα αναψε ο τολης κ αυτος τα εσβηνε μεστην τρελη χαρα!

ε σε καποια φαση παιρνει το αναμμενο κερι κ το βαζει στο στομα του!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: πως κανουν αυτοι στα τσιρκα??? :lol::lol::lol:

καλα περιττο να σας πω οτι μολις ακουσα το τσφφφςςς που εσβησε η φλογα κ τον ειδα να κλαιει νομιζα οτι κ εγω δεν ξερω τι θα παθαινε!!

ναααααααα μου πηγε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααα..Καλη εβδομαδα!!!!! :D:D

Ιουλια εδω εισαι αγαπη μου;;;δεν εφυγες για το σχολειο;;;

και εγω καπως ετσι αποθηλασα..αλλα πολυ πιο νωρις.

Οποτε Αναστασια μεχρι τωρα σου χουμε πει 4 κοπελες να τη θηλαζεις τα ξημερωματα.

Θου...που ειχες εξαφανιστει βρε;;;μωρε στον παιδικο δε θα περναει καπως καλυτερα με τα παιδακια..και στο σπιτι θα βαριεται ο ερμος.

Ρε Αφρο..εμενα ολες οι εκκλησιες ιδιες μου φαινονται ρε!!! το θεμα ειναι το μυστηριο(βαπτιση).

εδω εχει ολες τις εκκλησιες της Αττικης με φωτο.

http://www.anthopoleia.com/ekklisies.as ... =13&pg=125

(βαλε την περιοχη που θες)

φλατ με πρασινο ειναι ο Αγ.Χριστοφορος στο Δαφνι.

Αργυ που εισαι καλε;;τα πεθερικα ειναι ακομη σπίτι;;;

Λεναααααα :o:o:o:lol::lol::lol::lol: Μα τι παιδι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζαααα!!!

Καλημερα!!!!

Σηκωθηκα, αρμεχτηκα ετοιμασα τσαντα του φοφο..αντε να δουμε τι θα κανουμε πρωτη μερα.

Βασικα αυτη η ευδομαδα δεμε ανισυχει γιατι θα το δει σαν παιχνιδι. Η επομενη που θα καταλαβει πως τερμα τα διφραγκα και πως αυτο ειναιμονημο θα πεσουν ιστεριες..

Θουληηηη καταπληκτικη φωτο..ολα τα λεφτα.

Με το γιογιο τι να σου πω....εδω και τρεις ευδομαδες σταματησε να τα λεει και αν δεν τον προλαβω κατουριεται..και μετα μου λεει "εκανες κακα" και "εκανεςτσισσσσ", τι να κανω δεν ξερω.

Αφρο και εγω θα το εκανα στην ιδια εκκλησια, σηγα μια χαρα ηταν.

Εμεις θα την κανουμε ειτε εδω στην γειτωνια, ειτε στην ιδια που βαφτησαμε τον φοφο..

αχ...ξυπνησαν και τα τα δυο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!! :D

Το ιντερνετ μου κανει κολπα και δεν εχω συνδεση πολλες φορες!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Αναστασι εγω παλι συμφωνω απολυτα με την Αφρο!!!!! :P

Θου τι γαματη φωτο!!!!!!τα σκατοπαιδα μου λειπουν!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x

Δε θελεις να πας το Θοδωρη παιδικο ε;;;; λογικο μωρε αφου ειναι τοσο καλο παιδακι!!! μηπως ομως θες να πας τον Παντελακο να ηρεμησει το κεφαλι σου;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο κι εγω ψηφιζω να πας παλι στον Αγ.Φιλιππο!!!Τη μπεμπα μας τη βαφτισε ο ιδιος παπας που μας παντρεψε και μου αρεσε πολυ! ;)

Χρυσακι γιατι αρμεγεσαι;;;κανεις τραπεζα απο τωρα για οταν γυρισεις δουλεια ή για να εχεις στο ψυγειο μηπως και αργησεις να γυρισεις να τον ταισουν με μπουκαλι;;; αχ παναγια μου(οχι γωγω δε μιλαω σε σενα :lol::lol::lol: ) οποια ακουω να αρμεγεται τη ποναει η ψυχη μου!!! :roll:

Σισσακι καλα τα παγωτακια;;; :P

Βικυ μαγεια ε;;;; απο τις αγαπημενες μου συζητησεις!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Νατασούλα αγοράσατε τσαντα στον Μηχαλάκη? τι τσάντα τελικά? :?::)

Θούλη πολύ ωραία η φωτό, τέλεια φτου :x

πάω να διαβάσω τα νέα σας, έχω πολλά κενά......

με τα πεθερικά όλα καλά μέχρι τώρα και το πιο σημαντικό είναι ότι τα παιδιά είναι χαρούμενα και παίζουν όλη την ώρα μαζί τους!!!! :D ......τους πήγαν και στο καρουσέλ και είναι μέσα στην χαρά!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Ιουλία σε όλα όσα έγραψε για την Αναστ. και την Α.!!! :D

και εγώ πρώτα έκοψα τον ημερήσιο θηλασμό, που είναι και πιο εύκολος.....τώρα για το βραδυνό ξύπνημα, πιστεύω ότι όταν ένα παιδάκι κοιμάται μαζί με την μαμά πιο δύσκολα μειώνεται ο θηλασμός αν το παιδί δεν θέλει!!!!....πιο εύκολα όταν είναι στο δωμάτιό του!!!.......όταν ξυπνούσε ή Ρ. την έπαιρνα στην αγκαλιά μου και, της έβαζα το κεφαλάκι στον ώμο μου και αν συνέχιζε να κλαίει της τραγουδούσα κ.λπ, της έδινα και νεράκι...........γενικώς θα πρέπει να αποφεύγονται οι κινήσεις που έκανε η μαμά για να θηλάσει π.χ. την παίρνεις και κάθεσαι στην πολυθρόνα σε στάση θηλασμού? αυτό πρέπει να αλλάξει......θυμάμαι μια φορά η Αθηνά μου είχε πει ότι η Δανάη μόλις έβλεπε μια κουβέρτα θήλαζε κιόλας, είχε συνδυάσει την κουβέρτα με τον θηλασμό, όταν έκρυβε η Αθηνά την κουβέρτα, δεν θήλαζε, όταν η Δ. την έβλεπε όμως.... :lol::lol::lol::lol:

να συμπληρώσωότι έτρεχα αμέσως μόλις άρχιζε το κλάμα, γιατί αν την άφηνα ήταν πιο δύσκολο να την ηρεμήσω!!!!

και να δώσω συγχαρητήρια στα παιδάκια με το βρακάκι αχχχχχχ!!!!! :roll::roll::roll:

Χρύσα καλή αρχή στον παιδικό!!!! :D

Θούλη είτε τον πας, είτε δεν τον πας, αυτό πρέπει να αποφασίσεις.....σταθερότητα!!!! :!:

μέχρι εδώ διάβασα!!!! :roll::roll::roll:

όλοι κοιμούνται ακόμη!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα τσούπρες!

Τα κατάφερα να διαβάσω σχεδόν όλες τις σελίδες, εκτός απ' τις τελευταίες!!

Να ευχηθώ κι εγώ, έστω και πολύ καθυστερημένα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Ρέα σου, Αργυρούλα!!!! :ymparty:

Να ζήσει το κοριτσούδι σου το τσαχπίνικο, να τα εκατοστήσει, να 'ναι πάντα καλά, γερή κι ευτυχισμένη, να ομορφαίνει τη ζωή σας!!! :x

Σήμερα 1η μέρα και για μας σχολείο, για φέτος!!! :D

Ελπίζω να πάνε όλα καλά, να ξαναβρεί τις κολλητούλες της, να έχει καλή δασκάλα και να περάσει καλά το ομορφούλι μου!!! :D Μακάρι να μη γίνεται ο κακός χαμός από κλάμματα και ξαναπεράσουμε προσαρμογή, το σκέφτηκα και σκιάχτηκα προς στιγμήν, δε θα το αντέξω!!! :?

Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά, κάτι για δουλίτσες διάβασα και χάρηκα πάρα πολύ (Λενάκι συγχαρητήρια!!!) :D και ζήλεψα άλλο τόσο... Θέλω κι εγώωωωωωω!!!!!! :((

Έχω χάσει τη φωτογραφική μου (μέσα στο σπίτι ελπίζω!) :? αλλά όταν τη βρω, θα σας βάλω φωτογραφιούλες κι εγώ!!! 8-)

Νατασούλιιι....... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ οι δικές σας, τις είδα και χάζεψα με τόση ομορφιά!!!!!! :D:D:D

Και ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ με το ατύχημά σας.... :o:(:? Έπαθα τη πλάκα μου, όπως όλες!!!!!! :( Ποτέ ξανά........

Σας φιλώ γλυκά ΟΛΕΣ :-* και φάω τίποτα, πριν αρχίσει το ζουζούνι να διαμαρτύρεται πάλι!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω ρε παιδακι μου τη μιζερια,τα νευρα,τα κολληματα ΚΑΝΕΝΟΣ!

και εγώ το ίδιο!!! :?

Λέναααα :o:o:o:o βρε τον Αναστάση....λες να δουλέψει σε τσίρκο? :lol::lol::lol::lol:

τι κάνει ο πεθερός σου? είναι καλύτερα? :?:

Μιτσάκη μπράβο στην Β. για την πιπίλα, πολύ ωραία :D .....άντε ρε να μείνεις σε νησάκι, μια χαρά!!!! :D:x

Παναγιώτα, πάντα ήθελα να το πω και ξεχνούσα, μου αρέσει αυτό που γράφεις κάτω από το τίκερ!! :D:-bd

Βίκυ πλάκα κάνεις? τα αγόρια είναι πιο εύκολα στην περιποίηση και καθαριότητα!!! :!:

α και εγώ θέλωα από αυτά τα υγιεινά σουβλάκια :D:D

και η Σισσιώ έγραψε κάτι και ήθελα να πω, αλλά το ξέχασα!!!! :!:

Γωγώ, αχ και η Ιω σαν και σένα θα είναι "θα μαλώνει τα παιδάκια στον παιδικό", όπως είπε!! :lol::lol::lol:

συμπεθέρα Καναδή, ωραία κουλουράκια :D:x ....εγώ σε παίζω πάντως!!!! :lol::lol::lol::lol:

δεν κατάλαβα εκεί στο Κοτροπί όλοι μπορούν να πάνε όποτε θέλουν? :?

α και εγώ όπως η Παναγιώτα έχω πρόγραμμα, αλλιώς δεν γίνεται....υπάρχει μπάχαλο και γενικά είμαι του προγραμματισμού!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :D

Τελικά τα χθεσινά παγωτάκια συνοδεύτηκαν και απο πίτσα! :D:@):@):@)

Πήγαμε με τη μικρή στο κάτω ψιλικατζίδικο και πήγαμε απο το πατρικο μου, ήταν εκεί η αδερφή μου, καθίσαμε στο μπαλκόνι και τελικά την κάναμε την αμαρτία! :lol::lol::@)3:-O

Παίξαμε με τη μικρή, τραγουδήσαμε, γέλασε πολύ και άρχισα να αισθάνομαι κάπως καλύτερα, οτι τελικά δεν τα κάνω ΌΟΟΟΛΑ λάθος... L-)L-):-ss:-ss:-?

Αααα το πρωί πήγαμε οικογενειακώς και στον παιδότοπο στα Μελίσσια, εκεί που είχα συναντήσει τη Λένα, τη Γωγώ και το Μητσάκι! Όλα τα θυμόταν η σκατούλα μου και με έδιωχνε κι απο πάνω όταν πήγαινα να την τσεκαρω! :D;;)

Σήμερα το πρωί σηκώθηκα στις 7 και στις 7:15 σήκωσα και τη μικρή. Αφού έκανε 25 ολοκληρα λεπτά να πιει το γαλα της ετοιμαστήκαμε και την αφησα τελικά στον σταθμό στις 8:30.

Εγώ ήρθα στη δουλειά 8:45 ενώ κανονικά δουλεύω 8:00 με 16:00, αλλά καθόλου δε με νοιάζει. Πήρα και τους είπα οτι έχουμε πρόβλημα προσαρμογής στο σταθμό και οτι θα καθυστερώ "λίγο" μέχρι να συνηθίσει η μικρή.

Σκέφτηκα όσα μου γράψατε εδω την Παρασκευή και είδα οτι εγώ έφταιγα σε όλα. Ήμουν προετοιμασμένη να δώσω μάχη με τη μικρή και τελικά την έδωσα μόνη μου ουρλιάζοντας και κακοποιώντας τη μικρή μου, ενώ θα μπορούσα να είμαι ζεν (σαν τη Χρύσα) από την Παρασκευή. L-)L-)L-) Έβαλα τη γαμημένη τη δουλειά πάνω απο τη μικρή. Δεν πάνε στο διάολο όλοι λεω εγω...

Αύριο θα προσπαθήσω να πάμε στο σταθμό στις 8:15, χωρίς ΚΑΜΙΑ πίεση και στόχος είναι να καταφέρουμε να την πηγαίνω στις 7:50.

Την πλήρωσε το παιδάκι μου, τί να κάνω όμως δε μπορώ να το πάρω πίσω... και γω μαθαίνω.

Βίκυ δεν ξέρω γιατί, αλλά και εγώ για αγόρι σε έχω.

Θουλάκι πήγαινε τον Θ στο σταθμό ρε συ. Να ξεφεύγει και λίγο. Τι πάει να πει δε θέλεις να τον αποχωριστείς, όταν πάει στρατό τι θα κάνεις; :mrgreen::mrgreen::D

Λένα έφαγε το κερί το τερατάκι;;; =))=))=)) Φαντάζομαι οτι α τρόμαξες, αλλά σαν εικόνα είναι πολύ αστείο! =))

Άφρο και εγώ Αγ. Φίλιππο ψηφίζω. Γιατί να τον βαπτίσετε κάπου αλλού; Αν κάνω ποτέ δεύτερο παιδί θα το βαπτίσω εκεί που παντρευτήκαμε, για συναισθηματικούς λόγους περισσότερο.

Παναγιώτα εσύ τι θα κάνεις τελικά με τη βάπτιση; Επίσης τελικά μόνο οι δυό μας θα συναντηθούμε;; Αν μου πεις οτι έχετε εύκολο πάρκιν στην περιοχή σας. Πέρνω τη μικρή και έρχομαι να σας δω, αρκεί ο Π να είναι πρωινός για να έχω το αυτοκίνητο! ;)

Τόνια!!! Μωρή εγώ κατάλαβα οτι η συζήτηση τους ήταν μαγεία, εσύ απο που καταλαβες οτι η συζήτηση ήταν για τη μαγεία;; :lol::lol: Βίκη εξηγήσου!

Χρύσα αλήθεια γιατί αρμέγεσαι; Το έχεις αναφέρει και δεν το πρόσεξα;; :oops::oops:

Αργυρούλα είναι ωραίο που τα μικρά σου περνάνε καλά με οτυς παππούσες τους και αφού δε σου δυσκολευουν και τη ζωή ακόμα καλύτερα! ;)

Ιουλία! Καλα βρε ακόμα μπάνια κανετε;;; Αχ δεν ξερω... εμείς όταν αλλάζουμε μουντ, δεν τη σκεφτόμαστε τη θάλασσα ούτε στο παραμικρό. Καλά μαυρίσματα! :P

Μητσάκι καλή αρχή με τον παιδικό. Να μας τη φιλήσεις την φιλεναδούλα μας. :D

Τί ξεχναω;;; Θα επανέλθω! :x:x:x

Το άπλωσα το σεντονάκι μου πάλι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

το μωρο μου χαλασε τον βαδυνο του υπνο :cry::cry::cry: εδω και δυο βραδια ξυπναει και θηλαζει συνεχεια ,γιατι γιατι γιατι :((:((:((:((:((:(( τον βλεπω οταν θηλαζει εχει το ματι γαριδα :((:((:((:((:((:((

εγω και οΜακομα αναρωνουμε εμενα δεν ακουγετε η φωνη μου :( εχουμε ακομα βηχα και μυτη οπως λεει ο Μ .

πριν λιγο εμαθα απο τον Κ που πηγε σημερα στην δουλεια οτι φευγει την δευτερα για Κυπρο ....το σαββατοκυριακο θα με παει στα Τρικαλα .

χθες που μιλησαμε με τον Κ μαλλον στον αγ.Φιλιππο θα παμε γιατι τον στολισμο θα τον κανουμε μονοι μας και πρεπει να ειναι κοντα για να παει να στολισει .Εγω εχω κολλησει στο τι θεμα θελω να εχει η βαπτιση και ο Κ με κραζει με τα θεματα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας!!!Ευχομαι σημερα να ειστε πολυυυυ ευδιαθετες ολες!!! :D:D

Εγω βγηκα χθες οποτε δε χρειαζεται να με μουτζωσετε! :P Περασα υπεροχα! ;):D

Κοριτσια που λετε να θηλαζω τα ξημερωματα..μεχρι τι ωρα δλδ ειναι νυχτα κ ποτε ειναι τα "ξημερωματα" με δεδομενο οτι ξυπναμε 8-8.30?

Αφροδιτη κ αν δε λεω την "ιστορια" τι πρεπει να κανω?Να την αγνοω?Κ αν κλαιει?Να μην την παιρνω απο την κουνια?

Ειτε θηλασει ειτε οχι την ξαπλωνω διπλα μου για να τη νανουρισω..Οποτε?

Κρεβατι δεν πηρα ακομα για πρακτικους κ συναισθηματικους λογους..1ον ο Τομας στο σαλονι δε μας αφηνει να κοιμηθουμε με ανοιχτες πορτες οποτε αν παει στο δωματιο της δεν θα την ακουω.2ον δεν ξερω ποσο καιρο ακομα θα μενω σε αυτο το σπιτι οποτε ελεγα να παρω κρεβ στο...νεο σπιτι :?:?:?:?

Επισης δεν θελω να αποθηλασω μερα γτ το θεωρουσα απο παντα πιο δυσκολο.Εννοω πως πλεον η Α θηλαζει μεσημερι-βραδυ για να κοιμηθει κ ισως μια φορα το πρωι..Οποτε για να κοψω θηλασμους πρεπει να της μαθω να κοιμαται μονη της κ αυτο ειναι δυσκολο!Ασε που αυτοι οι θηλασμοι δεν με ενοχλουν! ;)

Το γραφω 2 ωρες αυτο...

Θα επιστρεψω το μεσημερι για τα υπολοιπα... :oops:

Αφρο ρε συ θα επανελθει μαλλον!Αλματακι μηπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Επιστρεψαμε.

Πρωτη μερα θεορω τα πηγαμε καλα.

Πηγε μεσα χωρις δραματα και μετα απο κανενα τεταρτο εκλαψε.

Φευγοντας χαιρετησε τη δασκαλα ηρθε μεν κλαμενος αλλα δεν ειχε αυτο το θλημενο απογοητευμενο παρατημενο υφος οποτε φανταζομαι οτι παλη εκλεγε για συμπαρασταση.

Μετα ηταν χαρουμενος μεσα στο αμαξι-περισυ ειχε χαλια φατσα-και ελπιζω πως οταν ξεκινησουν το προγραμμα τους δε θα κλαιει.

Ειδομεν!!!

Αρμεγομαι απο τωρα για να αφισω γαλα μηπως πεινασει...αλλα απο βδομαδα θα αρχισω και την τραπεζα.

Σημερα οσο ελειπα ηπιε μονο 50, οποτε τα υπολοιπα 100 τα εβαλα καταψυξη να δω αν θα τα πιει :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σισσιω ετσι μπραβο!!!!...προπαντων ψυχραιμια,γιατι οσο σε βλεπει να τσατιζασαι...θα κανει χειροτερα!!!

Θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Εγω βγηκα χθες οποτε δε χρειαζεται να με μουτζωσετε! :P Περασα υπεροχα! ;):D

2. Κοριτσια που λετε να θηλαζω τα ξημερωματα..μεχρι τι ωρα δλδ ειναι νυχτα κ ποτε ειναι τα "ξημερωματα" με δεδομενο οτι ξυπναμε 8-8.30?

3. Κ αν κλαιει?Να μην την παιρνω απο την κουνια?

4. ο Τομας στο σαλονι δε μας αφηνει να κοιμηθουμε με ανοιχτες πορτες οποτε αν παει στο δωματιο της δεν θα την ακουω.

5. δεν ξερω ποσο καιρο ακομα θα μενω σε αυτο το σπιτι οποτε ελεγα να παρω κρεβ στο...νεο σπιτι :?:?:?:?

6. Επισης δεν θελω να αποθηλασω μερα γτ το θεωρουσα απο παντα πιο δυσκολο.Εννοω πως πλεον η Α θηλαζει μεσημερι-βραδυ για να κοιμηθει κ ισως μια φορα το πρωι..Οποτε για να κοψω θηλασμους πρεπει να της μαθω να κοιμαται μονη της κ αυτο ειναι δυσκολο!Ασε που αυτοι οι θηλασμοι δεν με ενοχλουν! ;)

1. Πού πήγες τελικά? :D:?::?:

2. ξημερώματα μάλλον εννοούν την τελευταία φορά που ξυπνά πριν τις 8.30!!!!

3. εγώ είμαι υπέρ του να την παίρνεις στην αγκαλιά σου και να την ηρεμείς ..... γιατί να μην την παίρνεις άλλωστε? ;)

4. ποιός είναι ο Τόμας?! :o:o:o ....να σου πω? και η Ρ. έχει κλειστή την πόρτα του δωματίου της, ένας λόγος ήταν επειδή δεν έμενε λίιιιιγο ανοιχτή και άνοιγε τελείως, οπότε για να μην ενοχλείται την έκλεισα τελείως και έχει συνηθήσει έτσι, ενώ του Λ. είναι λίιιιγο ανοιχτή!!!! :!:

5. :lol::lol::lol::lol::lol: και αν φύγεις σε 5 χρόνια??? :?::?::?:

η γνώμη μου είναι να πάρεις τώρα ένα όχι πολύ ακριβό ώστε όταν μετακομίσετε και δεν χωράει στον καινούργιο χώρο, αγοράζεις ένα καινούργιο ;) ........όμως σκέψου ότι και εκείνη χρειάζεται τον χώρο της!!!! :?

6. τώρα για τον ημερήσιο που λες δεν ξέρω, αν είναι πιο εύκολο για σένα σταμάτησε τον βραδυνό πρώτα!!! :?

συμπεθέρα εγκυμονούσα, καλέ μας δουλεύεις? άσε την νύφη μου να αποθηλάσει αφού το θέλει, εσύ θα συνεχίσεις έτσι και αλλιώς με το 2ο!!!! ;)

Σισσιώ μπράβο βρε κάθε μέρα και καλύτερα θα είναι...........αυτό ήθελα να σου πω, να της δώσεις χρόνο δλδ αν χρειάζεται χρόνο το πρωί να την ξυπνάς νωρίτερα.....μην κάνεις σαν την αδελφή μου, που ξυπνούν τελευταία στιγμή.......!!!!!

έβαλε ο πεθερός ένα ντιβιντι με τον φρου φρου (αν θυμάστε, εγώ το έβλεπα μικρή) και μόνο τον πεθερό άκουγα να γελάει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: και μάλιστα κάποια στιγμή είπε στην Ρ. να μην κάνει φασαρία για να ακούνε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Χρυσα μου !!!Καλη αρχη!!!

Κοριτσια εμας σημερα βγαινουν τα αποτελεσματα για του παιδικους!!! :-ss:-ss:-ss:-ss αντε να δουμε.

Σισσακι κατσε να δω τι θα γινει με τους παιδικους και το κανονιζουμε αγαπη μου.Αν και πιστευω μωρε οτι και οι αλλες θελουν να μας δουν..Ετσι δεν ειναι ;;; :^o:^o:^o:^o:^o:lol::lol::lol:

Αργυρω μπραβο που περνατε καλα.Πολυ χαιρομαι!!!!

Μητσακι μου καλη αρχη στη Βασσιλικουλα μας!!!Να πανε ολα πριμα φετος.

Ιουλια βγηκαν σε εσας τα κενα;;;εμας βγηκαν σημερα.5 σχολεια... Α χα χα χα χα χα!!!Στη διαθεση ειμαστε 90....Αβαθμια σου ρχομαι...εεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναστασια μου ξημερωματα θεωρω γυρω στις 5μιση με 6...πως λες "Γυρισα τα ξημερωματα στο σπιτι"..ε αυτο... :lol::lol:

Μπορεις γυρω στις 6 να τη θηλαζεις για να κοιμαστε κανα 2ρακι μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!

τι κανετε??

παναγιωτα σε ειδα στον υπνο μου!! ειδα οτι εγινες υπουργος παιδειας κ με εβγαλες σε αδεια κυησης-λοχειας-ανατροφης κ θα γυρνουσα στη δουλεια το 2020!! :lol::lol::lol::lol:

αργυρουλα καλυτερα ειναι ο πεθερος μου, θα ανεβουμε σημερα απογευμα αλεξ να τον δουμε

αναστασι γιατι δε θα μεινετε αλλο σε αυτο το σπιτι? θα ερθετε προς τα μερη μας τελικα???

φανταζομαι οτι ξημερωματα μπορεις να τα θεωρεις απο τις 6 κ μετα εφοσον ξυπναει κατα τις 8.30

πολυ γελασα με τον τομας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χρυσα μια χαρα οποτε για πρωτη μερα! να συνεχισει ετσι κ ακομα καλυτερα!

σισσιω ετσι να εισια πιο χαλαρη μωρε, κ θα συνηθισει παλι πολυ γρηγορα!!

μας περνανε το φυσικο αεριο, το σπιτι εχει γεμισει ΤΗ σκονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρη Αργυ αμεσως ο νους σου στο πονηρο..τσ τσ τσσσσσσσσσσσ!!!

Τομας λεει τον Α. επειδη ροχαλιζει και ακουγεται σαν τον Τομας το τρενακι... :lol::lol::lol::lol:

Αληθεια ψηλομορφη που πηγες χθες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...