Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

sas euxaristw poly gia tis apantiseis sas...

koritsia kai emena me epiasan anagoules xthes...kontepsa na ta vgalw!!

emena pali o antras mou me pernei kathe mera glyko!!!kanei?????

tha pathw zaxaro tou lew...den katalavainei!!!

xwria pou tha valw kila kai tha me krazei o giatros... :lol::lol:

emas gia na akousoume kardia mas evale 2 evdomades argotera apo ton prwto yperhxo...

ekleisa rantevou 3 oktwmvriou...ante pote tha perasoune oi meroules :?:?

elpizw na einai kala to xryso mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή σας ημέρα!

Τι κάνετε?

paparouna! Καλωσόρισες στην παρέα μας! Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα. Είμαστε και στην ίδια εβδομάδα, πότε έχεις ΠΗΤ?

Χριστινάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Εγώ στην θέση σου θα ξαναέκανα την αυχενική και θα πήγαινα σε άλλο μικροβιολογικό εργαστήριο. Οι μετρήσεις του υπερήχου πώς ήτανε? Αν ο γιατρός σου επιμένει και σου προτείνει άμνιο, τότε να την κάνεις.

Ελπίζω οι αναγούλες να σας αφήσουν γρήγορα, όσες σας ταλαιπωρούν! Εμένα με αποχαιρέτησαν μόλις μπήκα στην 12η εβδομάδα! Αυτό είναι σχετικό βέβαια γιατί εγκυμοσύνη με εγκυμοσύνη διαφέρει, ακόμα κ στην ίδια γυναίκα! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αναγούλες μόνο την 14η εβδομάδα!!

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας!!φιλιά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρομενουλες μου και απο εμένα!!

Χθες όλη μέρα είχα μια μόνιμη ζαλάδα και αγκαλιά με την λεκάνη την έβγαλα...Μπούκωσα κιόλας με αυτόν τον παλιοκαιρο και έχω μόνιμο πονοκέφαλο. Δούλευα και πρωί απόγευμα... Αχ κορίτσια δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλές δουλειές στο σπίτι, μόνο να μην φαίνεται άνω κάτω και τσατιζομαι...

Τινκερβελ στα ίδια ειμαστε στις μετρήσεις! Και εγω που έκανα την δευτέρα μου είπε είναι 2 εκατ. αλλα μου έδειξε μόνο το κεφαλάκι, και αν θέλω να πάω την 10η βδομάδα και μετα για την αυχενική! Και εγω εννοητε του είπα ότι θα πάω!!

Βελουδενια κουράγιο με τις αναγουλες, έτσι γίνεται συνήθως μέχρι τον τρίτο μήνα γιατί αυξάνεται απότομα η χοριακη, κάποιες τις πειράζει κάποιες όχι. Εγώ πάλι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετους μέχρι τον 8ο μήνα ....

Μαριλοο και εγω σ'αυτην την εγκυμοσύνη τόσα κιλά έχω βάλει στόχο να βάλω γιατι στην πρώτη έκανα αμάν να τα χάσω... Οπότε δεν την ξαναπαταω! Για τον ξιφία και τα μεγάλα ψάρια που λες είναι για μεγάλη συγκέντρωση μολύβδου καδμιου και υδραργύρου. Ε τόσα που είναι που να τα θυμάσαι! Και εγω το googlαρα για να τα βρω χαχα!! Το ίδιο υσχυει και για τον τόνο.

Χριστίνα τι να σου πω για το δικό μας εργαστήριο αυτο θα ήταν οκ πάνω απο το cut off που λέμε και θα το οναμαζαμε χαμηλού κινδύνου, αλλα δεν ξέρω να σου πω για το συγκεκριμένο. Εμείς όπως σου είπα όταν είναι κάτω απο 1/50 το δίνουμε υψηλού κινδύνου. Και εγω θα σου πρότεινα όπως και τα αλλα κορίτσια για μια δευτερη γνώμη, ή και επανάληψη αν προλαβαινεις γιατί το παπ α γίνεται μέχρι και 13εβδομαδα και 6 ημέρες. Δεν έχεις και τικετακι και δεν ξέρω σε ποια είσαι. Όχι τπτ άλλο αλλα να μην κανείς τσάμπα αμνιοπαραμεντηση. Ενημέρωσε μας και μην αγχωνεσαι κυρίως!!!

Μωρουδενια μην σκας όπως σου είπαν και τα κορίτσια μάλλον επειδή ανοίγει η μήτρα γι''αυτο πιθανά να αισθάνεσαι έτσι, αλλα αν επιμείνουν ή γίνουν πιο έντονα πες τον γιατρο σου, για καλο και κακό, γι'αυτο τους έχουμε άλλωστε!

Παπαρουνα καλωσηλθες και εσύ στην παρέα μας και καλη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Όλα καλα να σου πανε και θα μαθαίνουμε νέα σου αλλα θα βοηθάμε και με τις απορίες.

Χρυσα και κουπακι φιλακια!!

Άντε κορίτσια τα λέμε, να κλείσω να πάω στο παιδάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια μου τώρα η αληθεια ειναι οτι μπερδευτικα

εμένα αυχενική μου έκανε στο τέλος της 13ης εβδομάδας οπότε κ το παπ α το εκανα την ιδια μέρα,άρα εχω φύγει απο τα όρια..

Υπάρχει αλλος τρόπος να το ελεγξουμε?

Εμένα οι αναγούλες εχουν σχεδον σταματήσει κατι σκοτοδίνες μου έρχονται αλλα οκ

TINKYBEL και μένα νομίζω οι κοιλίτσα μου ειναι αρκετα μεγαλη συγκριτικά με κάποιες φίλες μου κ μ αρέσει!!

Άντε κορίτσια εύχομαι ολα να πηγαίνουν καλά!!

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?????? :?::?::?::?::?:

ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΖΑΛΑΔΑ..... [smilie=icon_pale.gif] ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΗΝ ΝΙΩΣΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ.

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ. :D:D

Veloudenia ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ.......ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ :D:ymparty::D:ymparty::ymparty:

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΔΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ.. ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ.

TINKYBEL ΜΠΡΑΒΟ!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟΟΟ.ΘΑ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙΣ [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

MARYLOO ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΟΥΜΟ χιχιχιχιχι!!!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ :D:D:D

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ . ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.....

ΝΑΝΤΙΑ , ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ...... :kiss::kiss::kiss:[smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!!! ;)

εχω χαθει τελειως γιατι βαφουμε το σπιτι και γινεται ενας χαμος εδω.... :? ελπιζω να επανελθω γρηγορα!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις καλα ειμαστε.το σπορακι καλα.στα μεσα οκτωβρη θα παω για αυχενικη.βαλτε με κι εμενα στη λιστα!!!!!!!!!20 απριλιου!!!!! ;) δεν προλαβαινω να σχολιασω βρε κουκλες.... :oops: χαιρομαι που ειστε ολες μια χαρα!!!!!!! ;)

φιλακια!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα μου πράγματι δεν προλαβαινεις να ξανακανεις το παπ α αλλα απο ότι ξέρω υπάρχει και το A-test το οποίο είναι για το δεύτερο τρίμηνο, μπορεις να το κάνεις 14 με 19 εβδομάδα και είναι και αυτο για το σύνδρομο down. Συζυτησέ το και με τον γιατρο σου και ελπίζω να πανε όλα καλα γιατί και εγω την φοβάμαι την αμνιοπαραμεντηση. Εξάντλησε όλες τις επιλογές σου και μετά. Ενημέρωσε μας και σου ξαναλέω όχι άγχος, το σποράκι σου τα καταλαβαίνει όλα!!

Πω πω έχω ένα πονοκέφαλο όλη μέρα δεν την παλεύω, αλλα δεν θέλω να παίρνω και συνέχεια παυσίπονο. Κορίτσια φιλακια!!! Τα λέμε αύριο!!! Καληνύχτα!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΝΜ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ :?

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 13/3!

ΧΡΥΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΝΤΩΣ!!!! :D ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΒΙΑΣΤΙΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα.Εχω πολλες μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω.Ευχομαι οι μερες να κυλουν καλα για ολες σας.Εγω παραμενω στα σκωτσεζικα ντους...μετα απο 3 εβδομαδεσ χωρισ καθολου αιμα,νατα παλι σημερα καφε βλεννες.Μονο το πρωι βεβαια,εκτοτε δεν ξαναειδα κατι,εχω βεβαια και λιγο εντονοτερα πονακια.Ο γιατροσ δεν ανησυχει.Με εβαλε ξαπλα για 3 μερεσ παλι γιατι προφανως απο οτι μου ειπε το αιματωμα που εχει μεινει απο την αποκολληση στελνει λιγο αιμα παλι.Αντε τωρα να βαλεισ κατω τη λογικη...ολη μερα με παιρνουν τα ζουμια...δεν θελω να το χασω και αυτο.Ηθελα πολυ να βαλετε στη λιστα και εμενα...αλλα ακομα φοβαμαι πωσ δεν θα ερθει αυτη η μερα...φιλακια σε ολεσ σας. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ???????? ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΤΟ ΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΗΡΕΜΗΣΕ , ΞΑΠΛΑ....ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ .....ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΗΤ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. :):):)

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!!!!!!! ΤΑ ΛΕΜΕ.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ,κουπακι,εχεις δικιο.Κι εγω νιωθω λιγο καλυτερα σημερα.Οκ βαλε με και μενα,αλλωστε αυτο θα κανει τη διαφορα?πητ 27-4-12.σε ευχαριστω και παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα! Τι νεα? Εμεις πηγαμε σε γενεθλια και επειδη εχασε την ωρα του υπνου της η Μαρια οταν επεστρεψαμε την επιασε υπερενταση μου τα εκανε ανω κατω και ειμαι μονη μου σημερα, ο αντρασ μου ειναι υπηρεσια καΙ ανυπομονουσα να καθησω λιγο, οποταν τηξν εκανα νωρις μπανιο της εδωσα το γαλα της και ηδη εχει 10 λεπτα που κοιμαται!!Τωρα θα καθησω λιγο να απλωσω τα ποδια μου και μετα θα ρθει μ μητερα μου να με βοηθησει να καθαρισουμε και να κοιμηθουμε μαζι :D:D

Mumbasha moy συμφωνω και εγω με την koupaki, εφοσον ο γιατρος σου δεν ανησυχει μην αγχωνεις τον εαυτο σοιυ και το μωρακι μου! Ξεκουρασου και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου γιατι ο καιρος περνα γρηγορα και ειναι ομορφη περιοδος για να την χαλας .

Και εγω πριν 3 χρονια ειχα μια αποβολη και οταν εμεινα εγκυος τους ειχα τρελανει ολους , και το αποτελεσμα ...περασαν οι εννεα μηνες και εχασα την πιο σημαντικη περιοδο της ζωης μου. :( Αυτη τη φορα ειμαι πιο ηρεμη και ηδη νιωθω πιο καλα ,

Ν α εχετε ολεςενα ωραιο φθινοπωριανο υπολοιπο Κυριακης !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!pws pame??

egw kala eimai,.,.kati psiloanagoules kai tetoia...

vevaia trww vlakeies kai to metaniwnw...opws garidakia,sokolates kai tetoia...

eseis pws ta pate me auta???

kanei kathimerina glyka na trww? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΕΩ ¨ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!¨

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΕΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.....

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τί κάνετε?Αυτές τις ημέρες είχα δουλίτσες κ δεν έμπαινα πολύ.

paparouna μου στην αυχενική το είδε το φύλο αλλά δεν ήθελε να μας το πεί απο τώρα.Να φανταστείς την ρώτησα αφού τελειώσαμε τις μετρήσεις κ είχαμε κατσει στο γραφείο της,δεν με απασχολεί προς το παρόν τοσο πολύ,το μόνο που θέλω είναι να είναι γερό.Την επόμενη φορά που θα πάω μου είπε θα μου το πει,θέλει να είναι 100% σίγουρη γιατί όπως μου είπε έχουν δει πολλά τα μάτια της.

Χ+Μ μου καλωσήρθες στην παρέα μας!Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ στην αρχή έτσι σκεφτόμουν.Εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους κ αργότερα να λέμε κ για τα μωράκια μας!!

Σας χαιρετώ ήρθε παρεούλα για καφέ..Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες!!! Τι κάνετε;;; Εγω ας τα λέω καλα, έχω συνέχεια εμετους πλέον απο το μεσημέρι και μετα και το βράδυ είναι το χειρότερο μου, αυτή τη βδομάδα είναι κάθε μέρα πρωί απόγευμα στη δουλεια, και χθες το βράδυ κατάφερα να κοιμηθώ 3,5 ώρες γιατί το καμάρι μου δεν έλεγε με τπτ να κοιμηθεί μόνος του και την έβγαλα στον καναπέ στο δωμάτιο του μαζί του. Δεν πειράζει τι να κάνουμε, καλα ας είναι τα παιδάκια μου και υπομονή! Χ+Μ καλωσηρθες στην παρέα μας και μια τελεια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

Mumbasha ξεκούραση και σκέφτεσαι ότι όλα θα πανε μια χαρα, για να μην ανυσηχει ο γιατρός σου ε επιστήμονας είναι κάτι παραπάνω ξέρει!

Μωρουδενια προσοχή με τις χαζαμαρουλες γιατί ότι τρως εσυ τρέφεται και το νινί σου, άρα προσπάθησε υγιεινά πράγματα.

Κορίτσια και κάτι άλλο, όσες δεν έχετε αντισώματα τοξοπλασμα ΠΡΟΣΟΧΉ με τα ωμά λαχανικά απο έξω, καλύτερα να τα αποφεύγετε και στο σπίτι καλο πλύσιμο! Σας λέω γιατί και εγω δεν έχω τα αντισώματα και το έχω στο νου μου γιατί αυτές τις μέρες εδω στο Εργαστηριο είδα θετικά τοξοπλασματα. Ελπίζω να μην σας αγχωσα!!! Φιλακια τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????????

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ!!!!!!! [smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif]

ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΕΣ :D:D:D:D:D:D:D .

Χ+Μ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ .....ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ???????? :?::?::?::?: ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ.....

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ καλησπέρα σε όλες σας

χαθήκαμε το ξέρω αλλά μας έχει φάει το άγχος :):)

χθες κάναμε την αυχενικούλα μας

και δόξα το θεό όλα καλά

και τα δύο μωράκια μεγαλώνουν σωστά πήραμε

και τις αιματολογικές σήμερα και αυτες είναι πολύ καλές

οπότε προχωράμε καλά με την βοήθεια της Παναγίας και περιμένουμε

και σε δύο εβδομάδες που θα είναι ο επόμενος υπέρηχος να μάθουμε και τα φύλα.

Σας στέλνω σε όλες φιλάκια και τις θερμότερες ευχές μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα απο άλλη μια ανοιξιάτικη μαμα to be....

αισίως είμαι 9w και μιας ημέρας και το φασολάκι μέχρι στιγμής μεγαλώνει μια χαρά... :D και το καλό που του θέλω ειναι να συνεχίσει έτσι.... %%-%%-:mrgreen:

η αλήθεια είναι οτι ένα άγχος το έχω...(και 2 και 3 να μην σας πω....)

απο συμπτώματα δεν έχω και πολλά δηλ έχω μόνο ένα πρησμένο στήθος και το οποίο πονάει κάποιες φορές πολύ...

αυτά προς το παρών....

καλώς σας βρήκα συνεγγυούλες.... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγωωω!χιχιχι.Τελικά φουσκοκοιλίτσες μου όλες έχουμε άγχος λίγο πολύ εώς ότου όλα δρομολογηθούν.Αν και σιγά σιγά δρομολογούνται όλα. :ymapplause:

Τί μου κάνετε εσείς και τα μωράκια σας??????Εγώ έχω αυτές τις αναγούλες,ψιλοαοτονίες και αδιαθεσίες όρεξης αν και υποχωρούν όλα αυτά σιγά σιγά.

Η κοιλίτσα μου μεγαλώνει αρκετά μπορώ να πω και μου αρέσει πολύυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!! 8-} !!!!!!

ninou καλώς μας ήρθες όπως λέει και η mvroudenia.Με το καλό και καλή εγκυμοσύνη. :-bd

ηλιαχτίδα μου δεν ήξερα ότι έχεις δίδυμα!μπράβο σας!!!με το καλό όλα τέλεια θα πάνε!!!!!

Χρύσα περιμένουμε να μας πεις το φύλο [smilie=female.gif][smilie=male.gif] .

Εγώ παώ στον γιατρό την άλλη εβδομάδα τώρα και να πάω μετά για αυχενική και εγώ με την σειρά μου με το καλό και με την βοήθεια του Θεού και της Παναγίας!! [smilie=occasion14.gif] !!

Να προσέχετε τις κοιλίτσες σας,να μην κουράζεστε και να απολαύσουμε όλες μας ΑΥΤΟΎΣ ΤΟΥΣ ΜΑΓΕΥΤΙΚΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ! [smilie=thumbsup.gif] [smilie=toothy9.gif] !!ΦΙΛΑΚΙΑ και περιμένω νέα σας. :-h Οποτε μπορείτε και εσείς γιατί όλες μας τώρα τρέχουμε με εξετάσεις και τέτοια.Παρεπιπτόντως με ε΄χουν τρελλάνει στα χάπια μιλάμε. [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] Παίρνω 3 μαγνήσιο,φυλλικό οξύ,2 αμπούλες σιδήρου και 2 ασβέστιο την ημέρα!!!!!!δεν πειράζει το μωράκι μου να μεγαλώνει και να είναι γερό και όλα τα άλλα τελευταία!Λοιπόν κοριτσάκια μου φιλάκια!α!τοξόπλασμα αρνητικο δεν έχω.Ευτυχώς. [smilie=laughing9.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=wave.gif][smilie=wave.gif] [smilie=smileinbox.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα!

Ninou καλωσόρισες στην παρέα μας! Να έχεις μια ήρεμη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Ηλιαχτίδα μου διδυμάκια ε? Με το καλό κοριτσάκι μου!! Κ εγώ από μικρή δίδυμα έλεγα πως θέλω..Όταν γνώρισα ιδίως κ τον άντρα μου κ μου είπε πως κ οι δυο γονείς του είναι δίδυμοι :shock: ήμουν σχεδόν σίγουρη πως θα μου έρθουν!! Μέχρι στιγμής δεν ήρθαν..Αλλά πλέον το σκέφτομαι κ αλλιώς..Ας έρθει το ένα κ ας είναι γερό!! ;);)

Koupaki μου πήγες στον γιατρό?Μεγάλωσε το μωράκι σου ε?Αχ τέλεια!!

Κ εγώ πρέπει σήμερα να πάρω την γιατρό μου να κλείσω ραντεβού! Μακάρι να μου πει να πάω την άλλη εβδομάδα!

TINKYBEL πολλά χάπια βρε κοριτσάκι μου αλλά σκέψου πως είναι για το καλό του μωρού!

Εγώ ακόμα μόνο το filicine παίρνω.1 την ημέρα!

mam nantia καλό κουράγιο στην δουλειά κ καλό κουράγιο με τους εμετούς.πωπω κ αυτο το σπαστό ωράριο νομίζω πως είναι το χειρότερο.

Οι Υπόλοιπες πως είστε?

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα ηθελα να μπω και γω στην παρεα σας!

Είμαι η Πασχαλια και εχω ενα αγορακι 21 μηνων σκετη γλυκα.Τωρα ειμαι στην 10η εβδομαδα και εχω ΠΗΤ 21/4.Με το Γκρουσακι ειμαστε παλιες γνωριμες χριστουγεννιατικες μανουλες!μαλλον θα γεννησουμε και μαζι!1 μερα διαφορα εχουμε Ευα μου!5/10 εχουμε την αυχενικη διαφανεια και εχω αγωνια να πανε ολα καλα!!!!!!!!!

Θα τα λεμε συχνα!Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Πασχαλιά!

καλοσόρισες κ εσύ στην παρέα μας!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου κ με το καλό να υποδεχτείτε κ το νέο μέλος της οικογενειας σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...