Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Γειά σας τσούπρες μου!!!!

Πήγα σήμερα και είδα το μπεμπίνι μου!!!!!!!! Είναι κουκλίιιιιι!!!!!! Έχει κάτι ζουμερά χειλάκια έτοιμα για φίλημα! :-* Είναι 1.930γρ, το αμνιακό υγρό πολύ καλό, ο πλακούντας σε καλό σημείο και η θέση του μωρού άψογη! Από εδώ και πέρα θα γίνονται συχνότερες οι επισκέψεις στο γυναικολόγο. Ευτυχώς όλα πάνε καλά!

Νάντια μου μπράβο που όλα είναι καλά!!! Και εγώ σε σκεφτόμουν έντονα! Καλή συνέχεια!!!!

Καλή συνέχεια και σε όλα τα κοριτσάκια!!!! Άντε λίγο μας έμεινε ακόμα!!!! Σε λίγο καιρό τα ζουζούνια μας θα τα έχουμε αγκαλίτσα!!!!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας !!

Πηγαμε και μεις ατο γιατρο χθες, ολα καλα Δοξα το Θεο, ο μικρος η η μικρη εφτασε τα 1705 χασμουριοταν συνεχως και ειχε και τα χερια του μπροστα στο στομα του, αλλα καταφεραμε και το ειδαμε και το γραψαμε και στο dvd. Η μυτουλα ειπε ο γιατρος ειναι η δικια μου αλλα γενικα μοιαζει με τον αντρα μου :roll::P

Κατα τα αλλα ορισαμε ημερομηνια μιας και ειναι ανενδοτος να οκιμασουμε φυσιολογικο οποταν παμε στις 8 του Μαρτη ημερα της γυναίκας :) ετσι Χρυσα μου αλλαξε μου ΠΗΤ σε παρακαλω πολυ.

Οσον αφορα το πλυσιμο εγω ρωτησα την παιδιατρο μου, πηρα την προδερμ τη σκονη, αλλα η μου ειχε πει να μη βαλω μαλακτικο, και ετσι εκανα και τοτε και τωρα. Και γω βρηκα τα unisex απο τη Μαρια μου , τα επλυνα , τα σιδερωσα,και τα εχω στο συρταρι μεχρι να τα συγκεντρωσω ολα και να τα βαλω στη βαλιτσα.

Φαινεται τελειο οδωματιο, περιμενουμε φωτος με ανυπομονησια!

Εμεις θα στριμωχτουμε με το δωματικο μεχρι το καλοκαιρι με το καλο που θα παμε σπιτι μας!

Κουπακι, ελπιζω να νιωθεις καλυτερα, ειναι προβλημα ο πονος στην πλατη ειδικα τωρα με την εγκυμοσυνη.

Κορινα μου μαλλον εχασα καποιο post σου, αναφρθηκες σες πενθος... λυπαμαι πολυ..

Και εγω με τα κιλα ειμαι στα 14, ευτυχως τις τελευταιες φορες μενω σταθερη η βαζω πολυ λιγο .

Ηθελα να σς ρωτησω και για κατι αλλο, μ,ε τη φυλαξη του αιματος ομφαλιου λωρου τι σκεφτεστε να κανετε?Ιδιωτικο η δημοσιο? Εγω τα φυλαξα σε ιδιωτικο και θα παρω κανενα τηλ να δω αν κανουν εκπτωση αν εχεις και δευτερο..

Σας αφηνω, παω ναζεστανω τι φαγητο και τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,πώς ειστε σήμερα?

Κάθε μέρα η θερμοκρασία πέφτει!Δεν μας ριχνει ένα χιονάκι όμως να το ευχαριστηθούμε τώρα που καθόμαστε..

Ήθελα να ρωτησω τις δευτερομανούλες,με τι πλένουμε τα ρουχάκια?Άλλοι λένε με προδερμ σκόνη,άλλη με προδερμ υγρό η σαπούνι,άλλοι με αρκαδι..Έχω μπερδευτεί!Σε καμια εβδομάδα ξεκινάω το πλύσιμο κ έχω πάρει την σκόνη την προδερμ.Τί να κάνω?

Χρύσα εγώ πήρα της PERSIL BABY είναι καλό μου είπαν και κάνω στο τέλος άλλο ένα ξέπλυμα...για το αρκάδι έχω ακούσει ότι είναι το καλυτερο αλλά αφήνει υπολυματα σαπουνιού και θέλει 2-3 ξεπλύματα, προδέρμ κάποιες φίλες μου δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένες.... άνάλογα πως βολευεται και η καθεμία απ 'οτι κατάλαβα, πάντως εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το persil...μαλακτικό δεν βάζουμε τους πρώτους μήνες, εγώ βέβαια έβαλα λίγο γιατί έτσι κι αλλιώς μετά έκανα επιπλέον ξεπλυμα..... επισης καλό είναι να πάρεις για μετά και ένα σαπούνι πράσινο να ξεπλένεις λίγο στο χέρι πρώτα τα πολύ λερωμένα (με κακά :( ) .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω μεγαλώνουν όλα τα μπεμπάκια ....μπράβο κορίτσια!!!!! πολύ χαίρομαι!!!! εμείς έχουμε την Τετάρτη το 2ο Ντόπλερ.......να δούμε τα ζουζουνάκια μας....

Σας αφήνω πάω να ξαπλώσω γιατί με πονάνε πολύ τα πόδια, πρήζονται πολύ τώρα όταν περπατάω και χθες πήγα για καφέ με 3 άλλες εγκυουλες στο mall και πραγματικά κουράστηκα λίγο, έχω βαρύνει ρε γαμώτο, αλλά πέρασα τέλεια είχα καιρό να βγω και βολτούλα!!!!

Φιλάκια και σόρρυ που δεν σας σχολιάζω όλες, αλλά νοιώθω εξαντλημένη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Αφού έχω τώρα το προδερμ σκόνη κ δεν υπάρχει πρόβλημα,λέω να ξεκινήσω με αυτό κ βλέπουμε!Μου φέρανε πολλές σακούλες κ πρέπει σιγά σιγά να ξεκινήσω το ξεκαθάρισμα!

Μαριλού θηριάκι το μπεμπάκι σου!!Μεγαλώνουν όλα πολύ καλά!Άντε λίγο μας έμεινε ακόμα!

Εγώ αρχές Φεβρουαρίου θα ξαναπάω στην γιατρό μου που θα μπω κ στον μήνα μου!

nm0113 απο 21/03 θα πας 08/03?Τόσο νωρίς?Η καισαρική δεν γίνεται κ αργότερα?

Περνάς πρώτη πάντως!! ;);):D:D:D:D:D:D:D:D Με το καλό!!!

Κική μου καλή ξεκούραση!

Κ εγώ τώρα που κάθομαι το έχω ρίξει στις βόλτες κ κουράζομαι πολύ εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυούλες καλησπέρα κι από μένα!

Πως είστε σήμερα?

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας maryloo28 και nm0113!!! Όλα έτσι καλά να σας πάνε μέχρι το τέλος!!! :D:D:D

Βλέπω αρχίσατε ετοιμασίες οι περισσότερες... τι καλά... εμείς λέμε να περιμένουμε λιγάκι ακόμα.

Δε μου λέτε βρε κορίτσια, καθόλου πόνο στο στήθος έχετε? Εμένα το αριστερό μου στήθος με πονάει κατά καιρούς. Χτες για παράδειγμα με πονούσε και χωρίς καν να το πιέζω καθόλου. Συγκεκριμένα με πονούσε από την έξω πλευρά. Δεν ξέρω και αν πρέπει να πάρω την γιατρό μου, ίσως και να ειναι φυσιολογικό... γι'αυτό ρωτάω κι εσάς.........

Φιλιά πολλά και καλό απόγευμα σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυούλες καλησπέρα κι από μένα!

Πως είστε σήμερα?

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας maryloo28 και nm0113!!! Όλα έτσι καλά να σας πάνε μέχρι το τέλος!!! :D:D:D

Βλέπω αρχίσατε ετοιμασίες οι περισσότερες... τι καλά... εμείς λέμε να περιμένουμε λιγάκι ακόμα.

Δε μου λέτε βρε κορίτσια, καθόλου πόνο στο στήθος έχετε? Εμένα το αριστερό μου στήθος με πονάει κατά καιρούς. Χτες για παράδειγμα με πονούσε και χωρίς καν να το πιέζω καθόλου. Συγκεκριμένα με πονούσε από την έξω πλευρά. Δεν ξέρω και αν πρέπει να πάρω την γιατρό μου, ίσως και να ειναι φυσιολογικό... γι'αυτό ρωτάω κι εσάς.........

Φιλιά πολλά και καλό απόγευμα σε όλες!!!!!!

Καλησπέρα Χαρά μου!!

Εμένα προσωπικά δεν με πονάει καθόλου!Πέρα απο το πρώτο τρίμηνο δεν με ενόχλησε ξανά!

Μια φίλη μου όμως που με περνάει μια εβδομάδα,μου είπε πως που κ που την πιάνει ένας έντονος πόνος..Θα πάει νομίζω στον γιατρό της την Παρασκευή,οταν ξαναμιλήσουμε θα την ρωτήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ! ! !

nm0113 επειδή δεν κατάλαβα γιατι σε πήγε τόσο μπροστά στην ημερομηνία?

κι εμεις σιγα σιγα πέρνουμε τα πραγματα για το δωμάτιο, χρειάζομαι κουρτίνες κ μια ντουλάπα για να ολοκληρωθεί το σετ...αντε θέλω να το τελειώνω!! πήρα κ στικερς για τον τοίχο της τικενμπερλ!!!Την Τρίτη θα πάμε στον γιατρό αχ να δούμε πως πάει

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Χρύσα, βάλε με όποτε μπορείς στη λιστούλα. Καλή ξεκούραση από δω και πέρα! Πως σε ζηλεύω για τις τοιχογραφίες!!!! Ήθελα και εγώ να κάνουμε, αλλά ο άντρας μου είναι αντίθετος. Φοβάται ότι δεν θα βγουν μετά όταν θα θέλουμε να αλλάξουμε το δωμάτιο. Αλήθεια, με τί μπογιές ζωγραφίζει ο άντρας σου; Ανυπομονώ να βάλεις φωτογραφίες!!!

Κουπάκι, περαστικά η πλάτη σου. Πιστεύω σήμερα να είσαι ακόμα καλύτερα.

Κορίνα, περαστικά στον άντρα σου! Μην αγχώνεσαι για το δωμάτιο μια χαρά τα προλαβαίνετε όλα (και εμείς τίποτα δεν έχουμε ξεκινήσει)

Νάντια, σε ευχαριστώ πολύ!!!! Έτσι όπως μου τα εξήγησες τα κατάφερα με το τικεράκι! Επιτέλους….

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις. Και εγώ έχω αγχωθεί για τα κιλά. Είμαι στα + 8 (μου φαίνονται για τα καλά) και τα έβαλα τους τελευταίους 2 μήνες από 4, ενώ ο γιατρός μου είχε πει να παίρνω ένα κιλό του μήνα :lol: . Μάλλον για αυτό με έβαλε να κάνω την καμπύλη αφού στις εξετάσεις μου μέχρι τώρα πάντα είναι στο κάτω όριο το σάκχαρο. Όπως και να ναι…

Σας φιλώ! Τα λέμε σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

nm0113 - ΠΗΤ 08/3/12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

kiki78 - ΠΗΤ 21/3/12 twins

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

evatsi- ΠΗΤ 24/3/12 twins

Xara_84 - ΠΗΤ 29/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

lia25 - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Zuzunova-ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

KATERINA511 -ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Χρύσα, βάλε με όποτε μπορείς στη λιστούλα. Καλή ξεκούραση από δω και πέρα! Πως σε ζηλεύω για τις τοιχογραφίες!!!! Ήθελα και εγώ να κάνουμε, αλλά ο άντρας μου είναι αντίθετος. Φοβάται ότι δεν θα βγουν μετά όταν θα θέλουμε να αλλάξουμε το δωμάτιο. Αλήθεια, με τί μπογιές ζωγραφίζει ο άντρας σου; Ανυπομονώ να βάλεις φωτογραφίες!!!

.

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Πήγα σήμερα στο Ικα πήρα το χαρτί απο τον γιατρό κ κατεθεσα επιτέλους τα χαρτιά μου!!

Ζuzunova μου μια χαρά καλύπτονται οι ζωγραφιές μετά!Με οικολογικά χρώματα που διαλύονται στο νερό βάφουμε!Γίνεται πολύ όμορφο.Θα σας βαλω φωτογραφίες μόλις το ετοιμάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Όλα καλα εύχομαι να είναι για όλες!

Σας έχω ζαλίσει με την κλάψα μου αλλά όλο προβληματάκια συναντάω τελευταία μωρέ... Χτες μέτρησα την πίεσή μου και ήταν 134/89!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν προλαβαίνω να συνέλθω από το ένα...μου προκύπτει το άλλο. Τώρα βασανίζουν το μυαλουδάκι μου πράγματα όπως προεκλαμψία κλπ κλπ... ουφ! κουράστηκα με τον εαυτό μου. Είμαι και φοβητσιάρα................. Το απόγευμα θα ξαναμετρηθώ και αν είναι πάλι έτσι ανεβασμένη, θα πάρω την γιατρό μου. Κάντε καμια προσευχούλα και για μένα γιατί ηρεμία δεν βρίσκω.................

Φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες και από μενα!!!!!

Αχ βρε Χαρά μην αγχώνεσαι ..... δεν νομίζω να είναι τίποτα, κόψε λίγο και το αλάτι, γενική ούρων έχεις κάνει να δεις το λεύκωμα?

Βλέπω ετοιμασίες ε? μια χαρά εμείς ευτυχώς τα τελειώσαμε όλα περιμένουμε της κούνιες την άλλη εβδομάδα και την αλλαξιέρα, συρταριέρα και έτοιμοι!!!!

Μια χαρά νομίζω ότι φεύγουν οι ζωγραφιές, αλλά υπάρχουν και τόσα ωραία αυτοκόλλητα και μπορντούρες που μπορείται να βάλετε και να γίνει εξίσου τέλειο το δωμάτιο και ταπετσαρίες..... θα προσπαθήσω να σας βάλω μια φωτό να δείτε το δικό μας δωματιάκη, έχουμε βάλει την κούνια που έχω για αρχή και τα δυο ζουζούνια μέσα στο δωμάτιο μας, την πήραμε από το ΙΚΕΑ!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και υπομονή κορίτσια!!!!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπόρεσα να βρω μία πιο καλή που είχα......

Α και κάτι ακόμα όσες θέλουν να πάρουν μαξιλάρι θηλασμού, ας περάσουν μία βόλτα από το Motherbaby που είναι στο Περιστέρι, στο δίνουν δώρο στην πρώτη σου επίσκεψη άσχετα αν αγοράσεις κάτι και έχει και πολύ καλές τιμές, μόνο πάρτε και μία θήκη που έχει 10 ευρώ γιατί δεν πλένεται...... σας βάζω και το σιτε να δείτε......http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1

post-15828-13873938502269_thumb.jpg

post-15828-13873938502677_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες!!!!!!!

χαιρομαι που ειστε καλα και για τα καλα σας νεα. και εγω ειμαι ηδη καλυτερα....ευτυχως!!!! την αλλη βδομαδα παμε για ντοπλερ και τελος του μηνα εχουμε ραντεβου στο γιατρο. κοριτσια και γω προδερμ πηρα. εμενα προσωπικα μ αρεσε. Χρυσα οσες κανουν καισαρικη πανε με ραντεβου και συνηθως ειναι πιο νωρις απο την πητ. και εγω επειδη παω για καισαρικη λογικα οπου να ναι θα μου ορισει ημ/νια. για να δουμε.......

Χαρα μου οπως ειπε και η Κικη προσεχε το αλατι και για λιγες μερες παρακολουθα την πιεση σου για να εισαι πιο ησυχη.

Κικη μου πολυ ωραιες οι φωτο και γω θεμα με τον WINNIE εχω........μ αρεσει πολυ!!!!!!! :D:D:D

Ζουζουνοβα σ ευχαριστω.

κουκλες καλο βραδυ φιλια στις κοιλιτσες σας και τα λεμε συντομα. :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου !!! Τι κάνετε; Έγραφα πόση ώρα και μου έσβησε το μνμ όταν πήγα το βάλω.. Πφφφφφφ

Εμείς καλα χθες μόνο σηκώθηκα το πρωί και είχα έντονη ζαλαδα και κόντεψα να πεσω και μετα όλη μερα είχα ζαλαδα, αισθανόμουν κούραση και είχα 8 με 6 πίεση και λίγα υγρά. Πήρα το γιατρο μου και είπε αν συνεχίσει και σήμερα να πάω να με δει αλλα τελικά σήμερα ήμουν μια χαρα. Τζάμπα αγχωθηκα...

Χαρα για την πίεση που λες δεν είναι και πολύ ανεβασμένη εκτός αν είχες απο παλιά πιο χαμηλή μόνιμα. Τον γιατρο τον πήρες; Και για το στήθος που ρωτάς και εγω αυτές τις μέρες με πονουσε τρέλα αλλα μάλλον μαζεύει γάλα γιατί έτσι με πονουσε στον Αργυρη όταν είχα αρχίσει να θυλαζω.

Ζουζουνοβα μπράβο που τα καταφερες με το τικετακι αλλα βγάζει μόνο τον κωδικο και όχι εικόνα :(( . Δοκίμασε εκει που έβαλες τον κωδικο να απο κάτω το πρώτο κουτάκι να μην είναι τικαρισμενο και τα υπόλοιπα να είναι!!

Για τα δωματιακια που λέτε και εμείς στικερακια είχαμε βάλει στον Αργυρη που είχαμε πάρει απο το Ίντερνετ με θέμα την ζούγκλα!! Αν θέλετε να σας βάλω φωτό να δείτε. Φυλάκια κορίτσια μου και τα λένε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα, σ'ευχαριστώ! Με είδα στην λίστα! για τα χρώματα θα το κοιτάξω. Μακάρι κάτι να κάνουμε τελικά.

Κική, τέλειο το δωμάτιό σας! Πολύ γλυκό !!!!

mam nantia, έχεις δίκαιο, δεν τα κατάφερα ακόμα με το τικερ, πλάκα έχω :D . Να δούμε τώρα αν κάτι έκανα.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!

Σήμερα δεν ξέρω πάλι τί έπαθα και είμαι στο πόδι από τις 06:00 :shock: ενώ κοιμήθηκα γύρω στις 12:30.... ίσως επειδή ψωνίσαμε χθες τα μωρουδιακά και ανυπομονώ να τα πλύνω, να τα σιδερώσω και να ετοιμάσω την βαλίτσα! Στην 1η εγκυμοσύνη στην 30η εβδομάδα την είχα ήδη έτοιμη! Τώρα νομίζω είμαι λίγο πιο χαλαρή αλλά το υποσυνείδητό μου λέει άλλα! χα χα! :lol:

Χαρά μου από το 14 με 9 είναι λίγο επικίνδυνη η πίεση αλλά εννοείται πως όταν την μετράς πρέπει να είσαι ήρεμη, καθόλου αγχωμένη και καθισμένη χαλαρά για τουλάχιστον 10 λεπτά και ξεκούραστη. Και εννοείται να μην να έχεις φάει εκείνη τη στιγμή! Ελπίζω να ήταν ένα από αυτά η αιτία που σε έκανε να αγχωθείς και να μην είναι τίποτα σημαντικό!

Κική μου πολύ όμορφο το δωμάτιο!!!! Μπράβο! Άντε με το καλό κορίτσι μου!!!

Νάντια μου εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά! Ξεκουράσου όσο προλαβαίνεις για μετά θα έχουμε αγώνες δρόμου με 2 πιτσιρίκια! :lol::lol:

Για τα απορρυπαντικά που λέτε.... εγώ δεν είχα μείνει ευχαριστημένη με το Προδέρμ γιατί έχω την εντύπωση πως δεν καθάριζε πολύ καλά τα ρούχα... το χρησιμοποιούσα βέβαια μέχρι 5-6 μηνών αλλά μετά έβαζα από τα δικά μας απορρυπαντικά.

Τώρα πήρα το ariel baby που πιστεύω να κάνει καλύτερη δουλειά. Εννοείται υγρό και όχι σκόνη για να ξεπλένεται καλύτερα και να μην αφήνει υπολείμματα.

Από κιλά έχω βάλει 7,5 μέχρι τώρα.... καλά νομίζω είναι.... στην 1η εγκυμοσύνη σε αυτή την εβδομάδα μετρούσα ήδη +12 !

Στις 08/02 που είναι το επόμενο ραντεβού μου θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα και από εκεί και πέρα θα πηγαίνω 1 φορά την εβδομάδα ενώ τις τελευταίες εβδομάδες θα πηγαίνω κάθε 3 μέρες. Χαίρομαι που θα βλέπω το ζουζούνι τόσο συχνά! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!

Κική μου πολύ ωραίο το δωματιάκι σας!

Θα σας βάλω κ εγω φωτογραφίες παρόλο που δεν το έχουμε ακόμα έτοιμο!

ΧΑρά μου καλά θα κάνεις να παρακολουθείς την πίεση σου χωρίς να αγχώνεσαι όμως!Επηρρεαζεται πολύ!!

Ναντιούλα μου να μείνεις ξαπλωμένη όσο μπορείς!Υπομονή κ κουράγιο!Όλα θα πάνε καλά!

Κουπάκι μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα!Άντε την αλλη εβδομάδα θα δειτε το μπεμπάκι σας!

Εγω τώρα θα πάω μόλις μπω στον μήνα μου κ μετά,μετά απο 3 εβδομάδες!Δεν μου ειπε τίποτα για πιο συχνες επισκέψεις :?:?

Zuzunova για το τικερακι να επιλέξεις τον κωδικό που λέει ότι είναι για φορουμ!!Νομίζω αυτό φταίει!

Προσπαθώ αρκετή ώρα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πως μπαίνουν οι φωτογραφίες! Δεν μου βγαίνει λινκ όταν την ανοίγω για την βάλω εδω.. :?:roll: Θα το ψάξω κ αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!! τι μου κάνετε σήμερα? σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια!!!

Χρύσα για φωτο πας κάτω αριστερά που λέει με κόκκινα γράμματα ΑΠΑΝΤΗΣΗ και μετά πατάς στο μπλε πλαίσιο και πατάς προσθήκη συννημένου και αναζήτηση, βρίσκεις το αρχείο σου και προσθήκη.....στο τέλος γράφεις κάτι γιατί χωρίς κείμενο δεν στο παίρνει και υποβολή....αυτά!!! ;)

Εγώ σήμερα έχω να πάω jumbo για λίγα τελευταία ψώνια και τέλος μετά!!!!! ουφ....

maryloo28 και εγώ θυμάμαι όταν είχαμε πάρει τα πρώτα πράγματα δεν μπορούσε από την αγωνία μου να κοιμηθώ, ήθελα να ξημερώσει και να τα πλύνω ;) τι χαρά που είναι όλη αυτή η διαδικασία!!!! πάντα οι δευτερομανούλες είστε πιο χαλαρές στη δεύτερη εγκυμοσύνη, μην αγχώνεσαι.... πάντως για το προδερμ τα ίδια είχα ακούσει και εγώ ότι δεν καθαρίζει πολύ καλά, εγώ persil baby πήρα αλλά και το ariel baby άκουσα ότι είναι πολύ καλό και μου 'πε και η κουμπάρα μου που γέννησε τον Οκτώμβρη ότι παιρνάνε από την pampers στο μαιευτήριο και σου δίνουν για δείγμα ariel baby ;) μια χαρά και τα κιλάκια σου!!!!!!

Έγώ κορίτσια είχα πάρει στα babylino και μου έστειλαν ένα κουτί με δείγματα σε κανονικές συσκευασίες, ένα πακέτο πάνες, μωρομάντηλα, σερβιέτες και βαμβάκια.... και σήμερα περιμένω και από την chicco πάνες, οι άλλες μάρκες στα δίνουν στα μαιευτήρια......

Νάντια μηπώς σηκώθηκες απότομα? αν και τώρα θα τις έχουμε αυτές τις ζαλάδες, και εγώ κάποιες μέρες έχω ατονία και λίγο ζάλη αλλά η πίεση είναι 10-7.... :(

koupaki με το καλό το ντόπλερ και εγώ την Τετάρτη το έχω και έχω αγωνία να δω τα ζουζούνια μου....με έχουν πεθάνει τώρα τελευταία στις κλωτσιές..... το βράδυ συνέχεια ξυπνάω από τα χτυπήματα... :lol:

Αυτά από μένα πάω να μαγειρέψω να πάω για ψώνια μετά, φιλάκια γλυκές εγκυούλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα.Χαρα μου μπορω να σε καταλαβω απολυτα.Και εγω ζω μια 24ωρη αγωνια για τα παντα οποτε δεν μπορω να σε αδικησω.Πραγματικα η πιεση σου μπορει να μη σημαινει τιποτα αλλα μπορει να μην ειναι και τοσο αθωα.Κατ εμε ενημερωσε το γιατρο σου και κανε και επαναληπτικες μετρησεις σε ηρεμια.Ακομα και ενα χασμουρητο θα μπορουσε να σου ανεβασει τη μετρηση.Εγω εχω μονιμα 10/6 φαντασου ομως οτι οποτε μου μετραει την πιεση ο γιατρπς εχω 14/9...οχι και λιγο!!Ειναι και λιγο θεμα αγχους.Το σημειο που περναμε πλεον δεν ειναι αστειο οποτε εγω θεωρω οτι καμια φοβια δεν ειναι αδικη και δεν κλαψουριζεις σε καμια περιπτωση.Εγω ειμαι σε πληρη ακινησια παλι γιατι οι συσπασεις δεν σταματουν και ο γιατρος εχει θορυβηθει πολυ για το ενδεχομενο πρωορου.Θα κανω την Τριτη τις ενεσεις κορτιζονης,2 εβδομαδες νωριτερα απο οτι μου ειχε πει αρχικα,και παραλληλα θα κανω και ινσουλινη γιατι θα μου εκτοξευσει το σακχαρο.Ο ενδοκρινολογος με προετοιμασε οτι μαλλον οι ινσουλινες θα συνεχιστουν και μετα τις ενεσεις.Τουλαχιστον μου αυξησε λιγο το φαγητο και τα ενδιαμεσα να μην πειναω τοσο αλλα και παλι ζυγιστηκα και εχω χασει και αλλα 200 γραμμαρια.Η ξαπλα θα ειναι μεχρι τα τελη Φλεβαρη που θα κλεισω την 32η εβδομαδα.Ευτυχως τουλαχιστον ο τραχηλος ακομα δεν εχει πειραχτει ,που με ειδε την Τριτη παλι αλλα πλεον βαζω και ουτοτζεσταν κολπικα καθε βραδυ για να διτηρησουμε...ηρεμιες!!Φυσικα νυχτα ηρεμη δεν περναω,ολο ξυπνια ειμαι και αγχωνομαι μην ειμαι βρεγμενη η εχω αιμα η με ξυπναει καποιο πονακι.Τελειο,ε?Οπως καταλαβατε εγω δεν εχω κανει τιποτα για το μωρο ακομα ,οτι προλαβω απο Μαρτιο πρωτα ο Θεος αν δεν μας προλαβει ο μικρος,που ουτως η αλλως αρχες Απριλιου θα μου τον παρει μαλλον Μ Εβδομαδα αντι για τις 27 που εχω ΠΗΤ.Σας ζηλευω που κανετε ετοιμασιες...παντα με καλη εννοια.Ψυχολογικα δεν ειμαι πολυ καλα εδω και αρκετο καιρο και δυστυχως βλεπω οτι χειροτερευω,νιωθω μονιμα μελαγχολικη και κλαιω καθε μα καθε μερα.Δεν περναει με τιποτα και ουτε αλλαζει η ατιμη η διαθεση.Μονο στον αντρα μου βρισκω παρηγορια και μονο εκεινον αναζητω αν και εκεινος φωναζει συχνα γιατι αγχος δεν εχω μονο εγω και εκεινος τρεχει για ολα και ολους...

Κοριτσακια μου ευχομαι καλη συνεχεια σε ολες σας και προσευχουλα κανω για ολες να ξερετε.Πολλα φιλια. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Κουράγιο MUMBASHA μπορεί να ειναι δύσκολα τα πράγματα αλλα όλα θα πάνε καλά!!!

Κική ξετρελάθηκα με το δωματιο μ' αρέσει ο Γκαρυ κ εχω αγοράσει κανα δυο στικάκια αλλα το θέμα μας θα είναι η Τικερμπελ με τις φίλες της, ο αντρας μου την θέλει νεραιδούλα δεν θέλει τα ουδέτερα ευτυχώς συμφωνήσαμε στο μοβ γιατι για το ροζ δεν τρελαίνομαι

Αποριπαντικό εμεις δοκιμάσαμε το planet baby αλλα δεν εχει καθόλου αρωμα ενω το προδερμ μυρίζει μωρουδίλα .

Παω να βάλω το φαι να γίνεται...

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...