Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Αχ αγγελικουλα μου πρόσεχε κοριτσάκι μου.......βασικά και εγω μια απο τα ίδια κάνω και όλο λέω δεν θα ξανακανω τίποτα αλλαααα....θέλει προσοχή παντός ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ξερω οτι θελει προσοχη..αλλα ρε γμτ.. Ουτε αντεχω να καθομαι ολη μερα ουτε να αφηνω το σπιτι στο ελεος του αντρα μου και του σκυλου..

Τα ρουχαλακια του μπεμπη σιδερωνα το απογευμα.. Ειναι ωραια εμπειρια αλλα κουραστηκα τελικα.. Ειναι τοσο μικρα ... Στην αρχη τα εκανα κι απο την αναποδη αλλα δεν με επαιρνε κι ετσι εβαλα την σιδεροπρεσσα σε φουλ ατμο και τα σιδερωσα μονο μπρος πισω..

Κοριτσια για αποτριχωση εκει κατω δεν παιζει με τιποτα να κανω χαλαουα η κερι.. Μονο ξυραφακι..

Αυτες τις κρεμες που τις απλωνεις και μετα το κανεις με σπατουλιτσα τις εχετε δικιμασει?

Ξερετε αν κανουν για αυτα τα σημεια κι αν επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν θα έβαζαν απο αυτές τις κρεμες είναι όλο χημικά μωρε και δεν νομίζω να κάνουν καλο....η ξυράφι η κερί αποτριχωσεις.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ.....Κ ΓΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΑΩ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΙΝ ΤΙΣ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΗΜΙΚΑ Η ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΙ Η ΜΕ ΞΥΡΑΦΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!!!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ?ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι, εγω παω σε ιδιωτη κι εχει κλινικη δικη του, οποτε θα γεννησω εκει..

Για το δημοσιο εδω δεν το συζηταω!χασαπικο ακουσα!

Εντωμεταξυ, εβαλε ενα θεματακι για τις μαιες η χριστινα.. Εμενα δεν με παρακολουθει καποια μαια.. Μονο ο γιατρος και καποια νοσοκομα που με μετραει την πιεση και το βαρος.. Εχει διαφορες εκει και νοσοκομες και μαιες και προισταμενες αλλα δεν τεθηκε τετοιο θεμα.. Οποια ειναι στην βαρδια φανταζομαι σε προσεχει..

Δλδ η μαια που εξυπηρετει ακριβως?

Καλα εννοειται οτι δεν θελω να βαζω πολλα χημικα πανω μου σε αυτη την φαση αλλα πως κανεις κερι σε αυτην την περιοχη?δεν μπαινει παντου κερι..

Νια μου, καλη ξεκουραση καλη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλησπέρα και από εμένα!

Ανοίξατε θέμα με τις τρίχες ε; Πονεμένη ιστορία για όλες μας! Εγώ νόμιζα ότι μόνο σε φυσιολογικό τοκετό σε ξυρίζουν από κάτω, αλλά τελικά και στην καισαρική σε ξυρίζουν και κάτω και στην κοιλιά κανονικότατα! Και το άλλο που άκουσα είναι ότι τις τελευταίες εβδομάδες δεν κάνει να χρησιμοποιηθεί ζεστό κερί στην περιοχή. Οπότε μάλλον στο ξυράφι θα καταλήξουμε. Με την κοιλιά στο στόμα ρε κορίτσια πως θα το ξυρίσουμε εκεί κάτω με τόση λεπτομέρεια; Εγώ τώρα που μπήκα στον 6ο χωρίς ιδιαίτερα μεγάλη κοιλιά και ζορίζομαι πολύ με το ξύρισμα εκεί κάτω, φαντάζομαι στον 9ο που θα είμαι ντουλάπα! Εγώ το κόβω να πάρω λίγο τα χοντρά και να αποτελειώσουν τις λεπτομέρειες στο νοσοκομείο. Άλλωστε και εμένα μου είπαν ότι ξυριστείς δεν ξυριστείς ένα πέρασμα θα σου το κάνουν προληπτικά μήπως και έμεινε καμιά τριχούλα.

Muriam σε ότι αφορά το βράσιμο του νερού για το γάλα, άκουσα ότι δεν πρέπει να το βράζουμε σε βραστήρα αλλά μόνο σε κατσαρολάκι και για κανένα 10 λεπτο. Και μάλιστα το κατσαρολάκι καλύτερα να το χρησιμοποιούμε μόνο για το νερό του μωρού και να μην κάνουμε πχ φαγητά κτλ σε αυτό. Φαντάζομαι οι πρώτοι μήνες θα είναι λίγο δύσκολοι, που θα πρέπει να τα αποστηρώνουμε όλα. Μετά που λίγο θα ξεπεταχθούν θα είμαστε νομίζω πιο χαλαρές.

Πάω να την πέσω γιατί σήμερα ξεπόρτισα αρκετά και κουράστηκα λίγο! Καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

μικι αν περιμενεις απο τους παιδιατρους... σωθηκες!

κοιταξτρ το νερο θελει 10 λεπτα βρασιμο σε κατσαρολακι για να φυγουν ολα τα αλατα (το αλατι πριν απο το χρονο βλαπτει τα νεφρα του παιδιου) μετα μπορεις να το βαλεις σε αποστειρωμενο θερμος κ να το διατηρεις. επισης το κατσαρολακι θα το καθαριζετε συχνα απο τα αλατα με βραστο νερο κ ξυδι.

οταν το βαλετε στο μπουκαλι μην το κρυωνεις πολυ το νερο πριν βαλεις τη σκονη (τις αναλογιες νερου σκονης τις εχει πανω στο κουτι) γιατι η σκονη μπορει να εχει καποια μικροβια απο τη συσκευασια κ δε σκοτωνονται αν ειναι πολυ κρυο το νερο. το ανακατευεις καλα κ ετοιμο!

τα μπιμπερο οταν τα αποστειρωνετε να τα βαζετε στο ψυγειο, εκει η αποστειρωση κραταει μεχρι 24 ωρες

επισης το θερμος το αποστειρωνετε ως εξης: το γεμιζετε μεχρι πανω με βραστο νερο κ μπολικο ξυδι, το αφηνετε μερικα λεπτα, μετα το ξεπλενετε καλα με νερο βρυσης (να φυγει η μυρωδια του ξυδιου) και μετα το γεμιζετε με βραστο νερο. εγω παρολο που θηλαζα επειδη εδινα που κ που κ συμπληρωμα ετσι το εκανα, ανα 2 η 3 μερες.

εννοειται ρε κοριτσια οτι θα κανετε τα αδυνατα δυνατα να θηλασετε!! το μητρικο γαλα ειναι οτι καλυτερο για το παιδι σας!!!

αγγελικουκλα εγω οταν ειχα μπει στο μηνα μου πηγαινα καθε 10 μερες κ στα μεσα μου ειχε βαλει χερι, ειχα πονεσει αρκετα. αλλες πανε καθε βδομαδα, αλλες καθε 2 βδ, φανταζομαι ειναι αναλογα το γιατρο κ την πορεια της εγκυμοσυνης

προσεχε με τις δουλειες!!!!

αννα ματια δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε κολπικα υποθετα, δε μπορω να σε βοηθησω :?

νασια υπομονη κοριτσακι, ο πονος των δοντιων ειναι οτι χειροτερο!!

εγω ξυραφι εκει κατω, δεν εχω κανει ποτε αποτριχωση, δεν εχω γενικοτερα πολλες τριχες κ ειδικα μετην κοιλια στο στομα φοβαμαι τον πονο! στον ανασταση εβαζα τον αντρα μου να με ξυριζει :lol::lol::lol:

εγω σιγουρα σε κλινικη θα γεννησω, ο αντρας μου ουτε που θελει να ακουσει για νοσοκομειο!!!

ειδικα μετα το χαμο του μωρου ενος φιλικου μας ζευγαριου στο ιπποκρατειο κ ενος γνωστου του στο παπαγεωργιου, ουτε κιχ δε θελει!φοβαται υπερβολικα

μαντι μιριαμ τεντυ βανεσσακι αναστασακι κ σε ολα τα κοριτσια φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΕΡΙ ΠΡΟΤΙΜΩ Η ΞΥΡΑΦΙ ΙΣΩΣ ΞΥΡΙΣΤΩ ΣΤΙΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ Κ ΝΑ ΙΔΡΩΝΩ ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ.

ΜΑΝΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Ο ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΝΑ ΠΩ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥ ΒΡΑΖΕΙ ΝΕΡΟ ΣΤΟΝ ΒΡΑΣΤΗΡΑ.ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΓΙΑΤΡΟ ΦΥΣΙΚΑ.

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ?ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκα κοριτσακια με τις ομορφες κοιλίτσες!Διάβασα τα νεάκια σας , δεν θυμαμαι κ πολλά αλλά χαίρομαι που είστε όλες καλά, πέρα από λεπτομέρειες που θα τις ξεπεράσουμε που θα πάει!

Λοιπόν επιτέλους πήρα την άδεια μου κ τώρα ξεκουράζομαι..Σχετικό βέβαια κ αυτό γιατι βαριέμαι να κάθομαι όλη την ώρα!όλο κ κάτι κάνω, με πιάνουν μετά πετρώματα κ πόνοι κ σταματάω.Κ μετά πάλι τα ίδια!Βρε κορίτσια τι να κάνω όμως βαριέμαι!!

Πήγα τη Δευτέρα στο γιατρό, ο μπεμπακος είναι 2250 γραμμ. μικρούλης μου φάνηκε.Ο γιατρός με καθησύχασε για το αντίθετο.Είναι φυσιολιογικός μου είπε. Είπα κ γω πήρα 2 κιλά από την τελευταία φορά θα έχει πάρει κανενα μισόκιλο κ εκείνος!Αλλά που?Μόλις 250 γραμμάρια πήρε!Τεσπα, το θέμα είναι ότι με το που μπω στο μήνα μου,δηλαδη σε 10 μέρες ο γιατρός μου είπε να κάνω ένα κατεβατο εξετάσεις!Καρδιογράφημα, εξετάσεις αίματος παραπάνω από τις καθιερωμένες του μήνα, κ καλλιέργεια κολπικού υγρού για διάφορα κ κυρίως για να δούμε αν υπάρχει στρεπτόκοκκος που μπορεί να βλάψει το μωρό σε περίπτωση φυσιολογικού κ θα πρέπει να πάρω αντιβίωση κατα τη διάρκεια του τοκετού!Δηλαδή αντί να ηρεμώ σιγα σιγά κ να περιμενω το μωράκι μου αλλα πάλι τώρα!Έλεος πια!Μήπως είναι υπερβολικός ο γιατρός μου?

Χριστινάκι μου κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα ε? Φαντάζομαι, εδώ εγώ δεν μπήκα ακόμα στο μήνα μου κ νομίζω κάθε μέρα ότι θα γεννήσω.. :lol:

Εύη μου γιατρό κ συ σήμερα?Να μας πεις τι κανει η μικρούλα σου!

Άννα Μαρία μην ανησυχεις με το σίδηρο, αν και έχεις την εμπειρία σου κ πριν την εγκυμοσυνη. Κ γω κάπως έτσι.Πάντα είχα αναιμία.Βέβαια τώρα σιδηρο κ φεριτίνη έχω μέσα στα όρια αλλά ο αιματοκρίτης 30!

Όσο για τα υπόθετα, όταν έπαιρνα τα utrogestan κολπικά έπαιρνα μαζι οινόπνευμα κ χαρτί κ καθάριζα κάπως τα χέρια μου αφού δεν έπρεπε να σηκωθώ μετά.

Ηλιαννάκι μου συγκίνηθηκες με τα ρουχαλάκια του γιόκα σου ε?Τρίτη φορά την περνάς την εμπειρία κ όμως απ ότι καταλαβαίνω δεν διαφερει κ πολύ από τις προηγούμενες!

Μυριαμ εμείς διαλέξαμε ιδιωτική κλινική γιατί ο γιατρός μας δεν εχει σχεση με δημόσιο.Αρνητικά κ θετικά έχουν κ τα δύο πιστεύω, το θέμα είναι που αισθάνεται η κάθε γυναίκα ασφαλής.Ας πούμε μου λένε καποιες φίλες ότι αν κάτι δεν παέι καλά στην ιδιωτική κλινική σε μεταφέρουν σε νοσοκομείο που μπορει να αντιμετωπίσει πιο δύσκολες καταστάσεις..Απ την άλλη στην ιδιωτική έχεις μια καλύτερη γενικά αντιμετώπιση.Όλα σχετικά νομίζω είναι.Εχω ακούσει πολλές ιστορίες, είναι να μην σου τύχει μάλλον κ στην μια κ στην άλλη περίπτωση.

Όσο για τις επισκέψεις εγώ πήγαινα κάθε τρεις εβδομάδες μέχρι τον 8ο, τώρα πηγαίνω κάθε δυο κ οταν μπω στο μήνα μου θα πηγαίνω καθε εβδομάδα.Αγγελικούλα εγώ που ρώτησα για μαία τον γιατρό μου μου είπε ότι εφόσον έχω αποφασίσει να κάνω επισκληρίδιο δεν είναι απαραίτητο να κάνω μαθήματα ανώδυνου΄ούτε να βρω κάποια συγκεκριμένη για εκείνη τη στιγμή..

Βρε κοριτσάκια εσείς που λέτε ότι ξυρίζεστε πως τα καταφέρνετε?Από τότε που μπήκα στον 8ο δεν βλέπω τίποτα.Βάζω μπροστά κ όποιον πάρει ο χάρος! :lol:

Νάσια μου περαστικά με τα δοντάκια σου!Πολλά φιλάκια στα κοριτσάκια σου!

Νία μου πολλά φιλάκια στα διδυμάκια σου!

Αναστασία, Βανεσσάκι, Δώρα, Λένα κ σε όλες τις υπόλοιπες εγκυούλες πολλά φιλιά κ καλημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβα κ κατι βρε κορίτσια..Ποιο το νόημα να δωσεις τα βλαστοκύτταρα ιδιωτικά κ να τα χρυσοπληρώσεις αν δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις??Χαζη ερώτηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι μου!

Τι κανετε?τι κανουν οι κοιλιτσες?

Κατερινα, μια χαρα ο μπεμπης 2250γρ!!ολοκληρος αντρας καλε!σε αυτην την φαση παιρνει 200γρ την βδομαδα αλλα δεν ειναι και τοσο ακριβεις οι μετρησεις.. Εγω χθες το βραδυ που πηγα δεν με εβαλε υπερηχο για να δουμε το βαρος του.. Ελπιζω να ξεπερασε τα δυο κιλα..

Χριστινακι, τι θα γινει ρε κοπελια?θα γεννησεις επιτελους?μας γκαστρωσες, χαχχαχα!

Ευη νομιζω εσυ θα γεννησεις πρωτη!ειναι αποφασισμενη η μιλα!ποσο βαρος εχει τωρα?

Λενακι, το νερο που λες οτι βραζουμε ειναι κανονικο νερο η αυτο το ειδικο που πουλανε στο σουπερμαρκετ(tο ειδα χθες baby water 1,55€ η μπουκαλα)..κι εγω θα προτιμησω κατσαρολακι αντι βραστηρα γιατι ειναι ταλαιπωρια να καθαρισεις τα αλατα εκει μεσα..

Δωρα ξεκινησες αγορες η οχι ακομα?τι κανει το κοροτσακι μας?

Μυριαμ?ξεκινα πλυσιματα και να τα βαλεις σε θηκες τα ρουχα μεχρι να ερθει η ντουλαπα.. Πολυ κουραση οσο περνανε οι μερες!

Αναστασακι μου συνηθησες καθολου?

Βανεσσακι ολα καλα?

Ηλιαννα μου, μπηκες στον ογδοο,ε?!αντε και στο ενατο!μαζι θα γεννησουμε!κλεβεις δυο βδομαδες, πονηρουλα!

Νασια μου, περασε ο πονοδοντος?

Αννα μαρια, ερχεται ο αντρουλης σημερα,ε?!

Μαντι , γκερλ. Ολα καλα?

Η μαρια η σαραντοπουλου που χαθηκε παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Καλα ειμαι Κατερινακι μου εσυ πως εισαι?

Μαιμουδακι μου τι επαθαν τα μωρακια στο Ιπποκρατειο και στο Παπαγεωργιου?

Αφηστε με τις τριχες μπερδεμα.....οτι θελουν ας κανουν εκεινη την ημερα δεν θα σκασω!Τι τρωμε παλι σημερα?Εχασα 1,5 κιλο και δεν πρεπει,μαλλον θα μου ανεβασει τη θερμιδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, μην νομιζεις οτι κι εγω βλεπω οταν κανω αποτριχωση..που να δεις?τυφλο συστημα.. Οταν παω για γεννα που πρεπει να κανω πιο σχολαστικο ξυρισμα, θα βαλω καθρεφτακι.. Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα ετσι ακουσα.. Παντως δυο φορες που εκανα αποξηση , ειχα κανει μονη μου αποτριχωση και δεν μου εκαναν επιπλεον στην κλινικη..

Οσο για τα βλαστοκυτταρα, εδω δεν εχει καποια δημοσια τραπεζα.. Εχει μονο ιδιωτικες.. Ειναι πολυ ακριβα ομως..1400-1600€.. Δεν ξερω..ο αντρας μου λεει οτι του μυριζεται λαμαγια..θα τα ψαξω καλα πριν κανω κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, καθε φορα που πηγαινω στον γιατρο, περναω να δω αν εχει κανενα νεογεννητο.. Χθες λοιπον ηταν μια μικρη πολυ μικρη κουκλιτσια.. Μειναμε με τον αντρα μου και χαζευαμε κανα δεκαλεπτο..ειχε τα ματακια της κλειστα και τα μικροσκοπικα χερακια της κοντα στο προσωπακι της..καποιες φορες τιναζοταν μεσα στο υπνο της και κουνουσε χερακια και ποδαρακια..εκεινη την ωρα ηταν σαν να εβλεπα το δικο μου μωρακι και τι κανει στην κοιλια μου οταν εγω νιωθω να κλοτσαει..ααααααχχχχχχ

μιας μερας βρεφακι και ηταν τοσο μα τοσο μικρο και ομορφο... Δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου απο πανω της.. Συγκινηθηκα πολυ...αλλα ακομα περισσοτερο οταν ειδα τον αντρα μου να κοιταζει το μωρακι με ενα τοσο παραξενο βλεμμα,ηρεμο και γλυκο, σαν να μην υπαρχει τιποτα αλλο στον κοσμο εκεινη την ωρα γι αυτον!

Αχχχχ κοριτσια, αντε να βοηθησει ο καλος θεουλης να ερθουν και τα δικα μας τα μωρακια και να ειναι καλα!

Αλλες εφτα εβδομαδες μου εμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρούλες!!!!!!

Πώς είμαστε σήμερα?????? Όσο πλησιάζει ο καιρός είμαστε όλο απορίες βλέπω ε??? Βρε μην αγχώνεστε......όλα θα γίνουν!!!!

Εγώ εχθές κοιμήθηκα πολύ νωρίς πάλι, δεν ξέρω τί με έχει πιάσει...άραγε τα γιουτοπάρ φέρνουν υπνηλία???? Πάντως για ταχυκαρδίες που άκουσα από άλλα κορίτσια, εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα ευτυχώς!!!!! Πρίν λίγη ώρα πήρα τον σίδηρο και τώρα έχω ξελιγωθεί....

Αγγελκή μου το επίμαχο δόντι δεν πονάει πλέον αλλά νομίζω ότι κάνει αντανάκλαση στα άλλα γιατί από χθές το βράδυ με χτυπάει το νεύρο στα μπροστινά.....ουφφφφφφφ ήταν ανάγκη να με βρεί κι αυτό τώρα!!! Είδες τον μπέμπαρο εχθές ε???? Τί καλά!!! Εγώ θα πάω αρχές Σεπτεμβρίου..

Μαϊμουδάκι μου τί κάνεις???? Ο Αναστάσης???? Θα έρθετε καθόλου στο πανηγύρι του Άη Μάμα??? Ξεκινάει από βδομάδα....

Κατερινούλα μην αγχώνεσαι καλό μου...μια χαρούλα είναι ο μπεμπάκος σου!!!!! Μέχρι να γεννηθεί θα έχει γίνει άντρακλας....ακόμα δεν μπήκες στον μήνα σου, όταν μπείς θα δείς τί γρήγορα που θα παίρνει βάρος!!! Αφού ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά εσύ να μην αγχώνεσαι...εκείνος ξέρει καλύτερα!!! Για τα βλαστοκύτταρα που ρωτάς....υποθέτω ότι οι περισσότεροι (μάλλον λόγω έλλειψης πληροφόρησης) δεν γνωρίζουν ότι αν νοσήσει το παιδί τα βλαστοκύτταρα είναι άχρηστα, εκτός να τα φυλάξεις για ένα δεύτερο ή τρίτο παιδάκι αλλά και πάλι η συμβατότητα νομίζω είναι 75% ή 50%, δεν καλοθυμάμαι.....

Αναστασάκο έχασες ενάμιση κιλό???? Μάλλον πρέπει να σου αλλάξει την διατροφή ο γιατρός.....

Μυριάκι μου εγώ θα γεννήσω στην Γενική, ιδιωτική είναι.....και αν Θεός φυλάξει χρειαστούμε κάτι το μωρό ή εγώ εκεί μπορούν να το αντιμετωπίσουν....τα δημόσια νοσοκομεία ούτε κι εγώ τα εμπιστεύομαι γενικώς.....

Μίκι μου τί κάνει η κοιλίτσα????? Μα πώς αντέχεις να μην ξέρεις τί είναι το μπεμπέκι......εδώ εμένα και με έχει φάει η περιέργεια....

Teddy μου απολαμβάνεις την άδεια και την μπέμπα???????

Άννα Μαρία μου έπεσε και ο αιματοκρίτης σου????? Πόσο είναι??

Ηλιαννάκι μου τα ετοίμασες όλα ε???? Εγώ πάλι δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως και ούτε θα κάνω τουλάχιστον μέχρι τα μέσα Σεπτέμβρη...παρόλο που είμαι πολύ οργανωτική γενικώς νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς για να ετοιμάσω πράγματα....

Για τις μαίες που ρωτάτε.....την ώρα του τοκετού υπάρχει μαία ούτως ή άλλως κοντά.....γιατί πρέπει σώνει και καλά να φέρουμε την δική μας?????

Καλά για το ξύρισμα......εγώ τουλάχιστον θα φροντίσω να κάνω μόνη μου το μπωτέ εκεί κάτω, σιγά μην τις αφήσω να με σφάξουν!!! Έχω ακούσει ιστορίες.....Στην κόρη μου όταν πήγα ήμουν σένια....εννοείται ότι δεν έβλεπα αλλά δια της αφής μια χαρά έκανα κόντρα ξύρισμα.....Ακόμα και τώρα πλέον δεν βλέπω τίποτα εκεί κάτω, έχω χάσει πλέον κάθε οπτική επαφή αλλά παρολαυτά το ξυρισματάκι μου το κάνω, με ξυραφάκι μόνο εννοείται.....που να βάλεις κερί εκεί, θα βελάξεις!!!!

Όσο για το μαλλί....η αδερφή μου είναι κομμώτρια, αν γεννήσω με πρόκληση όπως την προηγούμενη φορά θα κάνω ένα ισιωματάκι και τέλος, ούτως ή άλλως την ώρα του τοκετού ούτε μαλλί θα μείνει στην θέση του ούτε τίποτα.....καλά για μακιγιάζ δεν το συζητώ, δεν είχα πάρει καν μαζί μου καλλυντικά για μακιγιάζ την προηγούμενη φορά!!! Παρόλο που μου αρέσει να είμαι περιποιημένη, στην κλινική βαριόμουν απίστευτα να ασχοληθώ......εγώ το μόνο που περίμενα πώς και πώς ήταν να μας φέρνουν τα ζουζούνια για να την ζουπήξω, να την φιλήσω.....με το μακιγιάζ στην μούρη δεν θα μπορούσα να φιλάω το μωρό μου.....

Ααα και για την αποστείρωση που ρωτάτε......εγώ μόλις τα έβγαζα τα μπιμπερό από τον αποστειρωτή τα έβαζα κατευθείαν σε θήκες (έχει στα τζάμπο) και στο ψυγείο......την ώρα του ταϊσματος έβραζα νερό στον βραστήρα, το έβαζα σε ένα μπιμπερό, μετά την σκόνη και ύστερα κάτω από την βρύση για να πάρει την σωστή θερμοκρασία (το δοκίμαζα στον καρπό)...αυτά τα ολίγα, δεν νομίζω ότι χρειάστηκε κάτι άλλο να κάνω! Όταν έπρεπε να πάμε κάπου τότε έπαιρνα μαζί μου νερό βρασμένο σε θερμό.....Το θερμό και τον βραστήρα τα έβαζα πρώτα ξύδι για να φεύγουν τα άλατα (το άφηνα κάμποση ώρα) και μετά τα ξέπλενα με άφθονο νεράκι!!!!

Και μην αγχώνεστε......μπορεί να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα από όλα αυτά και να θηλάσετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

κατερινουλα μην αγχωνεσαι με το βαρος του μικρου, οι μετρησεις ειναι σχετικες, ενα κλικ να κανει 2 χιλ πιο δεξια βγαζει διαφορετικο αποτελεσμα!

αναστασακο το ενα ειχε πολλα προβληματα ετσι κ αλλιως οτανγεννηθηκε, αλλα κολλουσε συνεχεια λοιμωξεις απο εκει μεσα, κ το αλλο παλι απο λοιμωξεις.. ειναι να μη σου τυχει σαυτη τη χωρα, αυτο εχω καταλαβει.. αντι να διεκδικουμε τη δωρεαν περιθαλψη που δικαιουμαστε ολες μας φοβομαστε να περασουμε απο το νοσοκομειο..

γιατι δεν πρεπει να χασεις κιλα? νομιζω οτι απο τη στιγμη που το μωρο μεγαλωνει κανονικα κ ακολουθεις μια ισορροπημενη διατροφη δεν υπαρχει προβλημα.. ετσι σου ειπε ο γιατρος σου?

αγγελικουλα οι παιδιατροι μου ελεγαν οτι το καλυτερο νερο ειναι το νερο βρυσης, εφοσον ειναι ποσιμο. αλλιως μετα το εμφιαλωμενο. αλλα κανενας δε μου ειπε για αυτο το νερο που λες ουτε το εχω δει πουθενα. πρωτη φορα εδω σε εσας το διαβασα :?

πολυ συγκινηθηκα με την περιγραφη σου!!! που να δειτε κ το δικοσας, θα παθετε πλακα!!!

ολα καλα θα πανε για ολες μας! θα εχουμε γερα υγιη κ μορφα μωρα σε λιγο καιρο!

νασια ναι λεμε να ερθουμε στο πανηγυρι!! εγω δεν εχω παει ποτε κ θελω πολυ! ποτε ξεκιναει? δευτερα?

μαια ουτε εγω εχω δικια μου, οτι μου τυχει εκεινη την ωρα.. εχω πολυ εμπιστοσυνη στη γυναικολογο μου οτι ολα θα πανε τελεια. παιδιατρο ομως θα φερω δικο μου, ευτυχως βρηκαμε γιατι ψαχναμε καιρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου δεν ξέρω πότε ακριβώς ξεκινάει το πανηγύρι...εμείς θα περάσουμε μια βόλτα την Κυριακή το βραδάκι γιατί ούτως ή άλλως θα είμαστε στα Μουδανιά για μια βάπτιση.......Υποθέτω από Δευτέρα, Τρίτη σίγουρα θα γίνεται χαμός!!!! Μόνο λεφτά για χάλασμα είναι να έχεις εκεί...εγώ πάω κάθε χρόνο ακόμα και με την κοιλιά τούρλα :lol: βέβαια δεν θα αντέξω πολύ περπάτημα αλλά μια βολτίτσα θα την κάνουμε όπως κάθε χρόνο! Να έρθετε είναι ωραία.....όλη η Βόρεια Ελλάδα εκεί μαζεύεται.....θα πάρουμε βρακιά, κάλτσες, θέλω και φόρμες για την μικρή.......και σίγουρα παγωτό από τον Λάκη τον

Πυραυλάκη!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα απο τη στιγμη που κοβεις γλυκα υδατανθρακες κ ολα αυτα που εχεις κοψει κ εσυ δεν ειναι λογικο οτι θα χασεις? αφου αυτα παχαινουν!

χαχαχαχαχα νασια με τον λακη τον πυραυλακη!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις λεμε να ερθουμε αλλα χωρις τον μικρο!

δε μπορει τον πολυ κοσμο κ θα τον κυνηγαμε κ δε θα το ευχαριστηθουμε, ετσι λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsaki akoma edwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww mesa sthn koilitsaaaaaaaaaaaaaa....shmera xypnisa kai otan shkothika eixa kati ponakia!!!!!!!!!!!!kai exthes to vrady liga...ante na doume pote tha vgei ayto to zizanio mou!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

axxxxx aggeliki mou kai egw pou eixa paei 3 fores sto nosokomeio pou tha genisw empaina ston xwro me ta dwmatia gia na dw ta mwrakia..........ti yperoxa pou einai ta neogenita|????????????den mporeis na pareis ta matia sou apo panw tous.......kai oso skeftomai oti exw kai egw ena tetoio plasmataki sthn koilitsa mou mou fenete ekswpragmatiko.........to ti syginisei niothw den legete.....ena vhma eimai kathe fora na klapsw kai kratiemai!!!!!!!!ax...........poso periergh eimai na ton dw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ante ligo akoma pou tha paei tha vgei....to polu thn epomenh evdomada tha einai sthn aggalitsa mou o mikroulis mou!!!!!!!!!!

entometaxy ta podia mou to vrady toumpano ginontai!!!!!!!!!!

oso gia ta vlastokytara einai kompina....den mporei to idio to mwro na ta xrhshmopoihsei mono to aderfaki tou....kai efoson to mwro meta apo kairo tou vroune px. lefxaimia kai ta vlastokytara tha exoune to idio opote den mporei na ta xrhshmopoihsei!!!!!!kai egw aporw pws pane kai dinoun tosa lefta apo thn stigmh pou mporeis na ta kaneis dwrea kai na swseis mia zwoula!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααααααααααααα φουσκωτες τσουπρες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι κανετε??????πως ειστε??????οι κοιλιτσες?????? μπηκα μια στα γρηγορα γιατι θελω να εγτοιμασω κ το φαγητακι μας, παστιτσιο σημερα!!!!!!μιαμμμμμμμμμμμμμμμμμ μιαμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμεις καλα ειμαστε!!!!!!ο μικρουλης μου κλωτσαει κλωτσαει.......!!!!!

καποιες φορες με πιεζει κατω χαμηλα ξαφνικα κ ποναω αρκετα!!!!για να δουμε αυριο θα το πω κ στο γιατρο που θα παω!!!!!!

κατερινουλα μου πολυ χαιρομαι που ειστε καλα εσυ κ η μικρουλα σου!!!!!!!!φιλακια στην κοιλοιτσα!!!!!!!!!

αχ κοπελα μου πραγματικα μπορει να ειναι η τριτη φορα ομως δεν αλλαζει τιποτα απολυτως κ απο συναισθηματα κ απο ολα!!!!

αγκελικακι μου πως εισαι καλη μου?????? ναι επιτελους μπηκαμε κ στον 8ο!!!!!!1 βρε δεν κλεβω βδομαδουλες, καλα θα ηταν να εκλεβα χιχι, απλα ξερω ποτε θα γεννησω (14 οκτωβριου εκτος απροοπτου φυσικα) , επειδη ειμαι με καισαρικη!!!!

μυριαμακι μου δουλιτσες κανεις ε??????? κ στα αλλα δυο παιδια μου ετσι σχεδον ειχα ετοιμασει τα πραγματακια τους!!!!!δεν κερω φοβαμαι , προτιμω να τα εχω ετοιμα παρα να τρεχω!!!!!!!

κ εγω σε ιδιωτικη κλινικη θα γεννησω,

ευη περιμηνουμε τα νεα απο την μικρουλα σου!!!!!!!

αναστασια μου πως εισαι????

νασιουλα μου τι κανεις γλυκια μου????????η κοιλιτσα?????το μαρακι??????

μιλαμε κ εγω εχω τρελη υπνηλια , νυσταζω συνεχεια κ δεν χορταινω τον υπνο!!!χαχα

φιλακια πολλα!!!!!!!

αχ κοριτσια πολυ με πιεζει κ ποναω, λετε να ειναι κατι?????

δεν θυμαμαι κατι αλλο!!

φιλακια σε ολες τις κοιλουμπιτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn anxonese hlianaki....xereis ege ti sproximo exw faei kai ponaw????????????ffffffff pistevw pws einai to idio kai se esena den einai kati!!!!!!!egw twra niothw sa tsouksimo travigma pros ta kanw...otan perpataw eidika........ffffff ypomonh teleiwnoumeeeeeeeeeeeee :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...