Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ?ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΙΑ....ΔΕΝ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΩ ΛΟΓΩ ΚΑΟΥΡΑΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΩΙ,ΤΙ ΝΑΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.....

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΦΑΚΕΣ Ε?ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ ΛΟΓΩ ΔΥΣΠΕΨΙΑΣ Κ ΚΑΟΥΡΑΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΙΩΣ ΤΙΣ ΤΡΟΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ.ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ Κ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΠΑΩ 1 ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΑΜΕ 35 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ....ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΜΕ ΚΑΘΕ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα και από την όμορφη και ζεστή Καβάλα...:)

Μάντι μου πολύ χαίρομαι για το κοριτσάκι σου...με το καλό να την κρατήσεις αγκαλίτσα την μικρούλα σου..:)

Μυριαμάκι μου το αγοράκι σου έγινε ολόκληρος άντρας..:)....πωπω...εμείς αύριο πάμε να δούμε το μικράκι μας..:),,,,

Πολλά φιλάκια σε όλες ανεξαιρέτως..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΖΕΣΤΗ Κ ΣΤΙΝ ΚΑΒΑΛΑ Ε?Κ ΕΔΩ ΘΕΣΝΙΚΗ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΚΑΥΣΩΝΑΣ!!!!

ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ!!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΘΥΣΑΥΡΟ!!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)...Μυριαμάκι μου πολύ ζέστη και δυστυχώς σε συνδυασμό με την υγρασία είναι ανυπόφορη... :roll::roll::roll::?:?:?:?:? .....αλλά τί να κάνουμε....

Ναι αύριο με το καλό θα δούμε το βλασταράκι μας....:)...ανυπομονώ...:)....

πολλά φιλάκια σε σένα και τον μικρούλη σου..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου αγαπημένες,

τι κάνετε;

δεν μπήκα εχθές να σας διαβάσω και μου έχετε λείψει!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχθές έκανα κάτι τελευταία χαρτιά στη δουλειά, αιτήσεις κλπ

και τέλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάω σουπερ μάρκετ και τράπεζα και επιστρέφω να σας

διαβάσω λεπτομερώς!!!!!!!!

Το Τιτινάκι γέννησε;

Σας φιλώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!!!

Σήμερα είναι η μέρα της φακής φαίνεται!!!!!!!!! Κι εγώ φακές σκεφτόμουν να φτιάξω....τις λιμπίζομαι εδώ και μέρες!!!!

Πολύ ζέστη και σήμερα.......

Τα δόντια μου με πέθαναν εχθές.....πήγαμε την μικρή παιδίατρο και έκλαιγα από τον πόνο, τρόμαξε και η κόρη μου που με είδε έτσι......ερχόταν το πουλάκι μου και μου σκούπιζε τα δάκρυα και της έλεγα "μην φοβάσαι αγάπη μου δεν έχει τίποτα η μαμά" αλλά το δάκρυ πήγαινε κορόμηλο από τον πόνο!!!!!! Τα παυσίπονα με κρατούσαν για κανένα δίωρο και μετά άντε πάλι πόνος.......αφού έλεγα μπροστά στον πονόδοντο οι πόνοι της γέννας είναι χάδι!!!!! Μετά τις 12 το βράδυ ηρέμησα λίγο, να δώ πόσο θα κρατήσει, προς το παρόν δεν έχω πάρει παυσίπονο...για να δούμε!!!

Η μικρή μου έκανε δύο απανωτά εμβόλια...σπάραξε στο κλάμα για ένα λεπτάκι και μετά το ξέχασε αλλά το βράδυ την έπιασε ανησυχία!!!! Στις 4 τα χαράματα κοιμήθηκε....έκανα βλακεία που δεν της έδωσα λίγο ντεπόν, θα την ηρεμούσε!!!!!

Μυριάκι μου παίδαρος ο μπέμπης!!!!! Αφού πήρε και θέση είστε τέλεια!!!!!! Η δικιά μου ακόμα ισχιακή είναι (με το κεφάλι πάνω δηλαδή), αν δεν γυρίσει δεν την γλιτώνω την καισαρική!!!!! Περαστικά στον άντρα σου για τα δόντια....πέστου, συμπάσχω στην κυριολεξία!!!!!

Αγγελική μου σνίτσελ νομίζω πουλάνε και έτοιμα στο κρεοπωλείο ή στο σούπερ μάρκετ....γιατί να παιδεύεσαι?????? Τρελαίνομαι για σνίτσελ αλα κρεμ μανιτάρια.......γιάμι.......κι έχω καιρό να φάω, μου έδωσες καλή ιδέα για αύριο........να θυμηθώ να πάρω κρέμα γάλακτος.......Τί κάνει ο μπεμπάκος σου????? Αυτό το κακό με τον ύπνο μην το παλεύεις, δεν διορθώνεται....,μετά την γέννα θα νυστάζεις, τότε που δεν θα μπορείς να κοιμηθείς!!!! Ααααα τώρα θυμήθηκα που ρωτούσες για τα βλαστοκύτταρα......εγώ στην κόρη μου τα είχα κάνει δωρεά στην δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου (Θεσ/νίκη) και τώρα πάλι εκεί σκέφτομαι να τα δώσω. Ούτως ή άλλως όπως ανέφερε και η Κίσκα, αν νοσήσει το ίδιο το παιδί (Θεός φυλάξει) νοσούν και τα βλαστοκύτταρά του οπότε είναι άχρηστα.... Σίγουρα δεν έχει δημόσια τράπεζα φύλαξης στην Κύπρο??????

Τιτίνα ακόμα ο μπέμπης????????? Σαν να του καλοάρεσε η κοιλίτσα της μανούλας μου φαίνεται......εεε τί θα κάνει? Κάποια στιγμή θα βγεί, δεν μπορεί να μείνει εκεί μέσα.....

Νία μου πεθύμησες τα διδυμάκια σου ε???????? Κι εγώ αρχές Σεπτεμβρίου θα πάω να δώ την μπέμπα...πρέπει να κάνω και τις μηνιαίες εξετάσεις μου, πήγα προχθές αλλά ήταν κλειστό το μικροβιολογικό ως τις 29 Αυγούστου!!!

Αναστασία μου με ρέγουλα οι δουλειές........είπαμε ξεκούραση καλό μου!!!!!!

Η Teddy μας έχει μέρες να φανεί........ευχαριστιέται την άδειά της!!!!!!

Βανεσάκι μου πήγες στον γιατρό?????? Θα σε βάλει να κάνεις και την μεγάλη καμπύλη?????? Ελπίζω όχι.....

Άννα Μαρία δυό μέρες μόνο....άντε την Πέμπτη έρχεται το στεφάνι σου!!!!! Φαντάζομαι τα "καλύτερα" θα έχει να σου πεί!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου τί κάνεις????

Είμαι σίγουρη ότι ήθελα να σχολιάσω κι άλλα......δεν πειράζει θα ξαναμπώ και αργότερα!!!!

Φιλιά προς το παρόν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΟς ΑΥΤΟ το mammyland@!!!!!το εχω παρατηρησει,οποτε γραφω μεγαλο μηνυμα, το χει σε κακο να μου το περασει!!!εγραφα μια ωρα και μολις παω να πατησω υποβολη με πεταει εξω!!!!αμαν πια!!!

τελος παντων τα γραφω εν συντομια τωρα!!!παρασκευη επαναληψη καμπυλης με 100μλ και 4μετρησεις.ελεος ξανα!!!!!τουλαχιστον να ξερω εχω η δεν εχω!!!!για ονομα!!!δε σχολιαζω τωρα γιατι θα βγω για ψωνακια!!!τα λεμε μετα!!!

αναστασι εγω ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩ!!!!εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΝΟΙΘΩ ΠΟΥ ΠΟΝΑΣ Κ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΡΑ ΣΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΟΚ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.ΑΧ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΠΟΝΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙ ΤΙΝ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!Κ ΕΣΥ ΦΑΚΕΣ?ΕΓΩ ΜΠΑΜΙΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ!!!!!Κ ΓΩ ΝΑΣΙΑ [ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΔΩΡΕΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ.

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΑΔΕΙΑ Κ ΤΡΕΧΕΙΣ?ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΙΜΑΣΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΖΕΣΤΗ.ΑΝΤΕ 1 ΜΕΡΑ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΟς ΑΥΤΟ το mammyland@!!!!!το εχω παρατηρησει,οποτε γραφω μεγαλο μηνυμα, το χει σε κακο να μου το περασει!!!εγραφα μια ωρα και μολις παω να πατησω υποβολη με πεταει εξω!!!!αμαν πια!!!

τελος παντων τα γραφω εν συντομια τωρα!!!παρασκευη επαναληψη καμπυλης με 100μλ και 4μετρησεις.ελεος ξανα!!!!!τουλαχιστον να ξερω εχω η δεν εχω!!!!για ονομα!!!δε σχολιαζω τωρα γιατι θα βγω για ψωνακια!!!τα λεμε μετα!!!

αναστασι εγω ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩ!!!!εσυ??

Εχω λυσαξει λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου...:)...επιτέλους άδεια κουκλίτσα μου εε?.....τί καλά,....να απολαύσεις την μικρούλα σου από εδώ και πέρα και τα ψώνια που θα κάνεις γι' αυτην..:)..σε φιλώ γλυκά...:)

Νάσια μου γλυκιά...;)......αυτός ο πόνος των δοντιών είναι όντως ανυπόφορος καλή μου...κάνε λίγη υπομονή....αλλά πρέπει να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με το ασβεστιο.....φιλάκια πολλά στις κορούλες σου..;)

Βανεσσάκι τελειωμό δεν έχει το μαρτύριο με την γλυκόζη..... :roll::roll: ...όλα θα πάνε καλά....όπως είπες και εσύ τουλάχιστον να ξέρεις αν έχεις ή όχι τελικά.... :roll: ...σε φιλώ...

Ερώτηση...:

αν υποθέσουμε ότι δεν μπορούμε να θηλάσουμε, το βράδυ τί κάνουμε με το γάλα του μωρού?....δηλαδή.....αποστειρώνω τα μπιμπερό και τα φυλάω μέσα στο ψυγείο.....το νερό το βρασμένο πού το φυλάω....και αυτό μέσα στα μπιμπερό, οπότε σε περίπτωση που το μωρό θέλει να φάει να το βάλω αμέσως στον θερμαντήρα να πάρει την απαραίτητη θερμοκρασία και μετά προσθέτω την σκόνη γάλακτος?....πώς γίνεται βρε κορίτσια?....γιατί αν είναι να τα κάνω όλα εκείνη την στιγμή το νινί θα κλαίει από την πείνα και δεν θα προλαβαίνουμε να το ηρεμούμε.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΡΑΣΤΗΡΑ ΘΑ ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΟ Κ ΘΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΟ Κ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΖΕΣΤΟ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΕΤΟΙΜΑ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΚΟΝΗ ΝΕΡΟ Κ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι μου, υπομονη καλη μου.. Ποσες φορες πια?

Μυριαμ κι εμενα μου αρεσουν οι μπαμιες και ειδικα με κοτοπουλο ειναι τελειες!

Νασια μου κανε καμια γαργαρα με ουζακι η τσιπουρο και θα περασει ο πονος!εγω ετσι την εβγαλα δυο μηνες..

Κοριστια εμενα το μωρακι εχει παρει θεση εδω και κανα μηνα.. Ενιωθα τα ποδαρακια του στα πλευρα μου και στο στομαχι.. Τις τελευταιες μερες ομως επειδη συγχιστικα παλι με κατι οικογενειακα κτλ.. Φοβαμαι οτι εχει γυρισει γιατι δεν νιωθω τις ιδιες κλοτσιες... Δεν ξερω.. Την παρασκευη θα παμε να τον δουμε..

Εντωμεταξυ, οταν μπουμε στον μηνα μας, καθε ποτε πρεπει να μας βλεπει ο γιατρος?

Πως ελεγχει αν εχουμε διαστολη?

Θα ξεκινησει να μας ελεγχει κι απο κατω τωρα?

Μικι μου, αν και δεν εχω ιδεα, ειπε χθες το λενακι οτι το νερο που εχουμε βρασει το αποθηκευουμε σε θερμο.. Τα μπιμπερο ομως γιατι να τα βαλεις ψυγειο? πειραζει αν τα αφησουμε στον αποστειρωτη?

Φανταζομαι αν ειναι ετσι, παιρνεις το μπιμπερο απο τον αποστειρωτη, βαζεις το νερακι απο το θερμο και το γαλατακι στο μπιμπερο και το κανονιζεις με τον θερμαντηρα να ειναι σε ιδανικη θερμοκρασια..

Δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που λεω, να μας πει καποια μανουλα..και ποση ωρα χρειαζεται γι αυτη την διαδικασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάπως έτσι φαντάζομαι και εγώ κορίτσια....αλλά κάπου διάβασα ότι τα θερμός δεν κάνουν....μόνο ο θερμαντήρας...τί να πω....προφανώς θα μας ενημερώσουν οι παιδίατροι... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ...ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΡΠΟΥ Κ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΡΥΩΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΝ ΒΡΥΣΗ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΟΚ!!!

ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΜΠΑΜΙΕΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΗ ΜΑΚΡΙΑ.

ΠΗΡΕ Κ ΕΣΕΝΑ ΘΕΣΗ Ε?ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΙΝ ΣΥΝΧΗΖΕΣΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!!!

ΑΝΤΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΘΕΡΜΟΣ?ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΙΣΕΣ ΟΛΕΣ ΘΕΡΜΟ ΕΧΟΥΝ ΒΡΑΖΟΥΝ ΝΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ 3 ΜΕ 4 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΓΑΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΞΑΝΑΒΡΑΖΟΥΝ ΚΛΠ.ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμάκι μου διάβασα ότι επειδή το θερμός δεν είναι αποστειρωμένο οι παιδιατροι το απαγορεύουν....θεωρούν καλύτερο τον θερμαντήρα...σου το λέω όμως με επιφύλαξη μέχρι να μάθω από τον γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι έκαναν παλαιότερα με τα θερμός....το γνωρίζω και εγώ....αλλά λένε ότι το αποστειρωμένο νερό το φυλάμε σε μη αποστειρωμένο χώρο (θερμός) και αυτό απαγορεύεται διότι έχει άμεση επαφή με το νερό...ενώ στον θερμαντήρα το νερό παραμένει μέσα στα αποστειρωμενα μπιμπερό...τί να σου πω.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, δεν καταλαβα!αν δεν αποθηκευεις το ζεστο νερο στο θερμο, σημαινει οτι καθε φορα πρεπει να ζεσταινεις νερακι..σωστα?για νερακι αγοραζουμε αυτο που ειναι ειδικο για μωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γυρισα απο ψωνια και ψηνω μπιφτεκακια με ψητα λαχανικα!!!!σκεφτομαι αποτωρα το παλιοζουμι που εχω να πιω την παρασκευη και αηδιαζω!!!τουλαχιστον ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα!!!φακη ακουω!!!!πολυ ωραιο φαγητο και εχει και σιδηρο!!!εγω εφαγα προχτες!!!

τιτινακι ακομα????

νιακι βοηθεια σου για τη φανουροπιτα.ολα να πανε καλα ευχομαι!!!εγω θα κανω το σαββατο που ειναι του αγ.φανουριου.βεβαια θα εχει παρα πολυ κοσμο,αλλα θα βτο αντεξω!!!

τι ωραια που ολες ετοιμαζετε τα δωματιακια των μωρων!!!εγω εχω παρει ολα τα ρουχακια και ηδη πρωτης αναγκης,μ αλλα οπως σας ειπα επειδη θα μετακομισουμε, δε μπορω να κανω ακομη δωματιακι!!!περιμενουμε ως 8 σεπτεμβρη που θα βγει η α φαση αναπληρωτων να δουμε αν θα ειναι μεσα και που θα παει.ελπιζω να ειναι εδω γιατι δεν ειμαι για μετακομισεις σε αλλη πολη...

νασιουλα,ηλιαννακι, τεντυ, μικι, αγγελικουλα, μαντυ, γκερλ ,αννα μαρια(ελπιζω να μη ξεχναω καποια), πολλα φιλακια :P:P

με μπερδεψατε με αυτα με τα μπιμπερο!!!πιο δυσκολο και απο το μεταπτυχιακο μου φαινεται!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ παλι δεν καταλαβα!το νερο το βραζουμε για θερμοκρασια η για να αποστειρωση?δλδ, βραζουμε νερο και γεμιζουμε δυο τρια μπιμπερο αποστειρωμενα και μετα τα βαζουμε στον θερμαντηρα και μετα διαλυουμε το γαλα?πως γινεται?μηπως να κανουμε τα αδυνατα δυνατα και να θηλασουμε?

Μικι νομιζω πως εχω δει κατι μπουκαλια με νερο διπλα στις παιδικες τροφες σο σουπερμαρκετ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα...μάλιστα...θα τα δω με την πρώτη ευκαιρία και εγώ.....

λοιπόν.....το νερό το βράζεις για να αποστειρωθεί.....μετά το τοποθετείς στα αποστειρωμένα μπιμπερό και στο ψυγείο....οπότε αν πεινάσει βράδυ το μωρό.....βγάζεις το μπιμπερό από ψυγείο, το βάζεις στον θερμαντήρα και αφού πάρει την κατάλληλη θερμοκρασία προσθέτεις την σκόνη του γάλακτος και ταίζεις το μωρό....!!!....

ελπίζω να βοήθησα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια. Εγώ πήρα τις αναλύσεις πριν λίγο. Όχι και τόσο καλά, το σίδηρο έπεσε στο 49 με κατώτατο όριο 50 (είμαι στο όριο δηλαδή), αιμοσφαιρίνη 9.9 και η ανάγκη του οργανισμού για σίδηρο εκτινάχθηκε! Είμαι συνηθισμένη, όμως, παλιότερα είχε πέσει και στο 8 η αιμοσφαιρίνη μου και το σίδηρο κάτω από 30! Θα πάρω αργότερα τηλέφωνο το γιατρό, γιατί πέρασα από το ιατρείο του και έλειπε.

Εμείς σήμερα θα φάμε γεμιστά με πληγούρι από προχτές.

Μύριαμ, τα τυριά δεν προσφέρουν και τόσο πολύ ασβέστιο. Δε συγκρίνονται με το γάλα και το γιαούρτι.

Μάντι, μια χαρά όλα με τη β' επιπέδου! Κι εμάς είχε το χέρι μπροστά στο πρόσωπο, αλλά τον ζούλαγε η γιατρός και τελικά το πήρε από εκεί!

Βανεσσάκι, πάααααααλι καμπύλη;;;

Εμένα ο μικρός τι θέση να πάρει, κωλοτούμπες κάνει όλη μέρα... Το άσχημο είναι ότι γυρνάει ανάσκελα και τότε με πιάνουν οι συσπάσεις. Έχω προσέξει ότι συσπάσεις έχω, είτε το πρωί που ξυπνάω και πριν σηκωθώ, είτε το βράδι που είμαι μισοξαπλωμένη στον καναπέ.

Μίκι, τι να σου πω για τα θερμός... Δεν έχω ιδέα. Πάντως υπάρχει ειδικό baby water, αλλά δεν ξέρω τη διαφορά του από το κανονικό νερό! Βανεσσάκι, κι εμένα πιο δύσκολα από το διδακτορικό μου φαίνονται όλα αυτά...

Αγγελική, στις συνταγές της παρέας είμαι μέλος εδώ και δυόμιση χρόνια, έχω δημοσιεύσει και συνταγές! Είναι πάρα πολύ καλό σάιτ, βρίσκεις τα πάντα εκεί μέσα! Έχει και συνταγές για μωρά που μόλις αρχίζουν τις στερεές.

Κι εμένα μου αρέσουν και οι φακές και γενικά τα όσπρια. Ειδικά τα φασόλια είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά. Αλλά τώρα με φουσκώνουν πάααααααρα πολύ και δυστυχώς τα αποφεύγω... :(

Ο άντρας μου επιτέλους επιστρέφει αύριο! Έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ πολύ μ' αυτήν την ιστορία. Δεν αντέχω αυτό το ανέβα-κατέβα σκάλες στη μάνα μου, το σπίτι που είναι αρκετά μεγαλύτερο απ' το δικό μου και είναι ολόκληρη διαδρομή (για μένα) να πάω απ' το σαλόνι στην κουζίνα ή για να πάρω κάτι μέσα στην κουζίνα, και τα πήγαινε-έλα στο σπίτι μου... Έχω κουραστεί πολύ, κι αυτό γιατί; Για την οικογένεια του άντρα μου...

Α, να σας ρωτήσω και το άλλο. Ο γιατρός μου έχει δώσει κάτι κολπικά υπόθετα. Τώρα στη μάνα μου δεν μπορώ να τα βάζω, γιατί θέλουν ψυγείο, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να ανεβαίνω πάνω, να ξαπλώνω στο κρεβάτι, να τα βάζω, να κατεβαίνω κάτω με το υπόθετο στον κόλπο μου, να βάζω το κουτί στο ψυγείο και να ξανανεβαίνω. Πράγμα που δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω. Οπότε, θ' αρχίσω από αύριο που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα επιστρέψω στο σπίτι μου. Εσείς που έχετε βάλει κολπικά υπόθετα, τα βάζετε και μετά σηκώνεστε για να πλύνετε τα χέρια σας; Ή δεν κάνει να σηκωνόμαστε; Κι αν δεν κάνει, πώς θα πλύνουμε χέρια; Και πόσο βαθιά πρέπει να το βάλουμε αυτό το πράμα; Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ μου... Ήταν να το ζήσω κι αυτό...

Δυστυχώς δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω....ξυπνησα πρωι πρωι...εκανα μπανιο...ξουριστικα..ετοιμαστικα...παω....ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΤΟΚΕΤΟΥ...αχχχ τι καλααα....τωρα αυριο πρωι μια απο τα ιδια παλι...εμενα η γιατρος κανει το εξης κατα τον 8ο πας καθε 2 βδομαδες και στον 9ο καθε βδομαδα...τωρα αν θα δει και τραχυλο δεν εχω ιδεα..εχει παλιο υπερηχο και αν θελει να το δει πρεπει να κανει κολπικο..ο παλιος γιατρος μου ειχε υπερηχο που κανεις και βεπιπεδου και τετοια οποτε δεν χρειαζοταν να κανω κολπικο το εβλεπε με αυτο..αναλογος δηλαδη τη μηχανημα εχει ο γιατρος...τωρα για το νερο που λετε..εγω εκανα το εξης,..εβραζα το νερο στο ματι οση ωρα επρεπε μετα το μοιραζα στα μπουκαλια τα οποια εβαζα και το καπακι τους επανω να ειναι κλειστα εντελως και μετα ψυγειο..οταν ηθελα γαλα..εβγαζα ενα...εβαζα τη σκονη μετα εβαζα τον βραστηρα και μεσα στο βραστηρα το μπουκαλι...μονο που το κανει πιο ζεστο οποτε πρεπει να το κρυωσεις μετα...τωρα εχω παρει θερμαντηρα...οποτε με αυτο θα κανω..εγω το θερμο το χρησιμοποιουσα μονο οταν ειχα καπου να παω και ηθελα μαζι μου ζεστο νερο..αλλα στο σπιτι ετσι το εκανα..παντως πολλες φιλες μου βολευτικαν το θερμο..ααα επισης αυτο ειναι κυριως αμα θα δωσετε ξενο γαλα..οποτε μην το σκεφτεσται απο τωρα..καθηστε να δειτε αν θα θηλασετε και αν οχι τοτε θα σας πει και ο παιδιατρος τι θα κανετε γιατι και ο καθε ενας εχει τη δικη του γνωμη...εμενα η κολλητη μου πηρε και ενα μπιμπερο θερμο το οποιο βαζεις μεσα το γαλα και το κραταει ζεστο...σας βαζω το link και απο οτι μου ειπε θα μου παρει και εμενα το ιδιο μιας και εχω και ταξιδι να κανω το χειμωνα να μην σκεφτομαι πως να το ζεστανω αν και ειχα σκεφτει να παρω ενα θερμαντηρα αυτοκινητου...

http://www.kiddo-online.gr/index.php?op ... 23〈=en

ααα οταν γραφετε μεγαλο κειμενο πριν πατησετε υποβολη καντε μια αντιγραφη ετσι αμα χαθει απλα θα κανετε επικολληση..Χριστιναααα ακομαα ο μικρος...ρε κοριτσια ποσο σπαστικο ειναι να σε ρωτανε...ποτε γεννας...και να λεω...στον 9ο ειμαι περιμενω και να λενε ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ,,,,εε αμα ηξερα θα επαιζα και λοττο....ελεοςςς

σημερα θα φτιαξη σαλατα καισαρα που εχω επιθυμησει μιας και στα goodys την αλλαξανε και εκτος οτι ειναι πολυυυ μικρη και δεν με φτανει...δεν ειναι πια οπως παλια...οποτε θα κανω μια γαβαθα να φαωωω να σκασω...η πεθερα μου εκανε μοσχαρακι σερβικη συνταγη ομως...σαν το δικο μας το κοκκινιστο αλλα στο πολυ περιπου...και εβρασε και πατατες..τωρα πουρε θα κανει...δεν ξερω...παντως την καισαρααα θα την ξεκανωω χιχιχχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...