Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Εμάς πάντως η περσινή διευθύντρια ανήκε σε υβριδικό είδος: ήταν θεούσα, παπαδιά και συντηρητική, ήθελε να μας βάζει να κάνουμε προσευχή την πρώτη ώρα (αυτό στο εσπερινό ούτε έχει γίνει ποτέ, ούτε και κολλάει), έφερνε παπά για εξομολόγηση στο σχολείο, έλεγε ότι επιτελούμε θεάρεστο έργο λες και είμαστε φιλανθρωπικός σύλλογος, πάθαινε κρίση αν έβλεπε ένα ζευγαράκι μαθητών να απομονώνεται ή να χαϊδεύονται ή να φιλιούνται και πήγαινε και τους την έσπαγε, στη θεατρική παράσταση είχαμε μια σκηνή φλερτ και ενοχλήθηκε που ο πρωταγωνιστής έπιανε το χέρι της κοπέλας που υποτίθεται φλέρταρε, αλλά κατά τα άλλα, το έπαιζε προοδευτική παιδαγωγός, όλα με τη συζήτηση, όλα με τον καλό λόγο (στους μαθητές εννοείται), να βοηθήσουμε τους μαθητές, να βάλουμε καλούς βαθμούς στους αναλφάβητους, να επιβραβεύσουμε την προσπάθεια (π.χ. το ότι κάποιος φέρνει το τετράδιό του θεωρούνταν προσπάθεια υψίστου βαθμού), δεν πειράζει που αυθαδιάζουν, δεν πειράζει που βρίζουν, δεν πειράζει που ο χ έπινε τσίπουρο στην τάξη και μέθυσε, δεν πειράζει που ο ψ διακινεί ναρκωτικά, δεν πειράζει που ο ω έβγαλε μαχαίρι στην τάξη, όλα με τη συζήτηση και με την "επιείκεια σε συνδυασμό με αυστηρότητα" (δικός της συνδυασμός) θα λυθούν.

Συνήθως υπάρχουν ο κάθε τύπος ξεχωριστά, μόνο η δική μας συνδύαζε και τους δύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα Μαρία μου σε ξενοδοχείο δουλεύει ο άντρας μου (προς το παρόν) τον έχουν σε μπαρ και εστιατόριο αλλά εγώ τον πήρα σε ώρα που κωλοβαράει υποτίθεται.....και εν πάσει περιπτώση εφόσον όλοι εκεί μέσα γνωρίζουν ότι έχω λίγο δύσκολη εγκυμοσύνη (με τις αποκολλήσεις και τις συσπάσεις κτλ.) δεν θα τους έπεφτε ο κώλος να τον αφήσουν να σηκώσει το τηλέφωνο μην τυχόν και είναι κάτι επείγον!!!! Άμα βαριόταν να μας εξηγεί να τρέξει αυτός να τις κάνει τώρα τις δουλειές του γιατί εγώ δεν πρόκειται να τον ενημερώσω για τίποτα!!!!!!

Αγγελική μου όντως μάλλον με νικάς στα σημεία γιατί διαθέτεις και μεγαλύτερο κάστ!!!!!!!!!!!! :lol:

Μαϊμουδάκι μου σπουδαίοι επιστήμονες θα είναι αυτοί οι γιατροί που σου λένε τέτοιες κοτσάνες!!!!!!!!!!! Κι εγώ φοβάμαι τις αιμοληψίες αλλά όχι τις σύριγγες...εγώ φοβάμαι το αίμα και σκάω μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα μην τυχόν και μου βρούν κάτι!!!!!!!!!! Μιλάμε είμαι μεγάλος χέζας!!!!!!!!!!!!

......ααααα καλά μόλις ήρθε από την δουλειά κι έχει κάτι μουτράκλες μέχρι το πάτωμα.........σκασίλα μου!!!!!!!!! Ούτε που του μίλησα!!!!!!!! Πάω να κοιμηθώ να μην τον βλέπω και συγχίζομαι περισσότερο!!!!!!

Καληνύχτα κουκλίτσες μου!!!!!!! Θα τα πούμε αύριο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, αυτο που εννοουσα ειναι οτι χρειαζεται διαφορετικη παιδαγωγικη μεθοδος με ενηλικες που εργαζονται..

Εσεις δεν εχετε να αντιμετωπισετε ανηλικα παιδακια που θα φοβηθουν την κατσαδα που θα φανε απο τον γονεα και την τιμωρια ενδεχομενως..εσεις σχετιζεστε με ατομα ενηλικα, που οι συνθηκες και το συστημα τους αναγκασαν να παρατησουν το σχολειο για τον α ή β λογο και να δουλεψουν..οι περισσοτεροι απο αυτους θεωρουν οτι ο κοσμος τους ανηκει , ειναι κυριαρχοι του παιχνιδιου κι εσεις απλα υπηρετες τους..αυτοι δεν σεβονται ουσιαστικα τον θεσμο της παιδειας και καποιοι κατα βαθος ερχονται να τον υποτιμησουν και να αποδειξουν στον εαυτο τους οτι οταν παρατησαν το σχολειο εκαναν το σωστο..

Θελει προσεκτικη αντιμετωπηση το θεμα για να γινεται και η δουλεια σας πιο ευκολα αλλα και για να μαθουν πεντε πραγματα..αυτο ομως ειναι δουλεια τωΝ ανωτερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχααχα αστον να βραζει στο ζουμι του νασια!!!

η μικρη πως ειναι με το νυχακι της?? καλυτερα φανταζομαι ε?

καλα αννα μαρια πραγματικα αυτη ειναι ολα τα "καλα" μαζι!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι το κοριτσάκι μου Λένα μου.....που και που το θυμάται το νυχάκι της και μας το δείχνει να το κάνουμε μάκια αλλά πιστεύω ότι δεν πονάει πλέον!!!!!! Ευτυχώς.....Ο Αναστάσης τί κάνει?????

Φιλάκιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παραπονιεται το καλο μου ε?? θα το ξεχασει, που θα παει!!

καλα ειναι ο δικος μου, εχει καιρο που τον ταλαιπωρει ο βηχας με το ασθμα του.. δεν του εχει φυγει ακομα τελειως.. αυριο θα τον αφησω μεχρι το απογευμα στη μαμα μου, θελω να κανω κατι ψωνια με τον τολη κ κατι δουλιτσες.. για να δουμε, θα κατσει η θα αρχισει παλι τις γκρινιες???

ονειρα γλυκα κοριτσακια μου! φιλακια στις κοιλιτσες!!!τα λεμε αυριο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες μας!!!

Ελα βρε Ευη και ειπαμε γεννησες για να εξαφανιστηκες!!!!Πες μας τα νεα σου οταν μπορεις.

Βρε παλιοκοριτσα περιμενετε να κοιμηθω εγω για να μπειτε να σχολιάζεται? :lol: Εσεις γι αυτο το πρωι ολες νυσταζεται κι εγω ειμαι κουκουβαγια!!

Την διατροφη την συνεχιζω ακομα και φανταζομαι θα μου δωσει καποια αλλη που θα εχει πιο ποικιλια. Αυτος ηθελε να μου μαθει ποσοτητες και τοπο για να διατηρω το ζαχαρο στα ιδια επιπεδα.Γλυκο ουτε που να το μυρισω....θα γεννησεις και θα φας μου ειπε!!!Αχ πονος!!!!Με τα κιλα σταθεροποιηθηκα, κατι γρ εβαλα!

Σημερα κοτοπουλακι με ρυζακι, σαλατουλα μπολικη για να μπουκωσω να μην πειναω!!!

Τα λεμε αργοτερα παλι!!!Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!

Τι κανετε σημερα??Πωπω εχασα επεισοδια χθες..Διαβαζω εδω για πεθερες κ κουνιαδες κ αισθανομαι τυχερη που δεν εχω κουνιάδες.Κ η πεθερα μου μια χαρα ειναι.Τράβηξε πολλά από τη δική της πεθερά κ ορκίστηκε όταν θα κάνει νύφες να μην ανακατεύεται!Μεχρι ωρας το εχει κρατησει..

Σήμερα εχω γαμο το απογευμα..Δεν εχω κ τρελη ορεξη!Όταν προκειται να φτιαχτώ λίγο παραπανω λόγω των περιστασεων δεν αισθανομαι ανετα με την κοιλίτσα μου.Εφτιαξα χθες τα νυχακια μου, θα παω κομμωτηριο στις 11 και θα με βαψει κ μια φιλη (καθοτι εγώ το μονο που ξερω να βαζω ειναι μασκαρα τοσα χρονια..).Ώρες ώρες παροτι μια τετοια κοιλιτσα ειναι για να την καμαρωνεις (γιατι ειναι φουσκωμενη γιατι εχει μια ψυχουλα μεσα της) αισθανομαι σαν φαλαινιτσα κ ότι θα με βλέπουν κ θα λένε:όσο κ να φτιαχτεις παλι χοντρούλα θα εισαι..Χαζό είναι το ξέρω αλλά με πιανουν πολλές ανασφάλειες κ για το μετά..Αν θα ειμαι για τον αντρα μου το ιδιο ελκυστικη με πριν κοκ..Ανόητο ε?Τι να κάνω όμως από μονο του μου βγαίνει..

Σημερα θα φαμε στραπατσαδα το μεσημερι.Θα δοκιμασω να βαλω τυρακι οπως μου ειπατε.Φέέέέτααα!

Εύη μου εδω εισαι ακομα ε?Δεν ειχαμε νεότερα από τη μικρούλα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι οικοιλιτσες?????????

εγω σημερα πρωινη πρωινη!!!!!!!!!αχ δεν ξερω αλλα δεν ειμαι κ τοσο καλα, δεν ξερω γιατι.....!!!!! :roll::roll: αφηστε που απο χθες το απογευμα δεν καταλαβαινω κ τοσο το μικρο μου (οχι οπως καθε μερα μεχρι τωρα).....!!!!!!!

θα δω πως θα παει κ σημερα η μερα κ θα παρω τον γιατρο μου γιατι μου εχει πει πως το κυριοτερο ειναι να ακουθω το μωρο καλα!!!!!

νιακι μου χαιρομαι πο ειστε καλα εσυ κ τα μωρακια σου!!!!!!

ευη μου ακομα εδω ε?????

αχ δεν θυμαμαι κατι αλλο :oops::oops::oops:

θα τα πουμε πιο μετα κουκλιτσες μου...!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου... Τι κανετε?

Οι κοιλιτσες??

Ευη μου, νομιζαμε οτι γεννησες αλλα ακομα εδω εσυ.. Πεισμα η μιλα...

Νασια μου, εγω το αιμα δεν το φοβαμαι.. Τις συριγγες τρεμω.. Καλα οσο για τα αποτελεσματα... Αστο.. Τα κανω πανω μου μεχρι να μου πουν οτι ολα ειναι οκ..νομιζω κι εγω οτι θα μου βρουν τα κερατα μου στις εξετασεις που κανω..

Αναστασια μου, κοιμασαι νωρις καλη μου.. Εγω παλι ξυπναω νωρις και κοιμαμαι αργα.. Ριχνω ομως τον μεσιμεριανο υπνακο μου..

Κατερινακι, εχεις γαμο σημερα?ταλαιπωρια αυτες οι εκδηλωσεις στην φαση που ειμαστε.. Κι εγω καπως ετσι νιωθω τωρα με την εγκυμοσυνη.. Ξερω ειναι πολυ χαριτωμενη η κοιλιτσα σε μια εγκυο αλλα εγω νιωθω καπως πρησμενη και ατσουμπαλη και σιγουρα κατι κατιναρες που συνηθως ειναι στους γαμους θα λεΝε... Κοιτα την, παχυνε πως εγινε ετσι κτλ....αυριο μπαινεις στον μηνα σου..αντε με το καλο...

Ηλιαννακι μου, μια χαρα ειναι το ζουζουνακι σου, μην αγχωνεσαι.. Μπορει να κανει νανακια το γλυκο μου... Εξαλλου, θελει κι αυτος να ξεκουραστει..αχ, μου την σπαει που ειμαστε τοσο ανασφαλεις και πιστευοθμε οτι κατι εχει το μωρο μας και δεν κουνιεται.. Κι εγω το παθαινω αυτο συνεχεια και καθομαι και τον παρακαλαω να μου δωσει μια κλωτσια απο εκεινες τις καλες...

Λενα μου, τρεχαματα και δουλιτσες σημερα ε?

Μυριαμακι, δωρα, βανεσακι, μαριε, χριστινακι, μικι, νια, αννα μαρια, επιστημη... Ελπιζω να ειστε καλα κουκλιτσες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!!!!!!ax sas exw xasei teleios!!den exw prolavei na sas diavasw...

emeis eimaste poly kala eimaste sxetika hshxa mwrakia vevaia parxoun kai wres pou mporei na griniazoume kai 3 wres mexri na kanoume nani...kai ekei me pianei h krish mou giati den xerw ti thelei gia na hremhsei kai na koimithei kai trelenomai...........xalali tou omws....einai toso glykoulis kai to agapaw toso poly!!!!!!!!!

o antras mou exei ksetrelathei me voithaei paraaaaaa poly!!!!!!!!!o kaimenos trexei synexeia na apwstirwnei mpimpero!!!!!!!!!!ax na dw ti tha kanw apo deytera pou gyrnaei gia douleia....ton exw toso poly anagh na einai mazi mou aytes tis prwtes meres eidika!!!!!!!!!!!h aderfh mou twra mou mathainei na ton kanw mpanaki......shmera ton ekana sxedon monh mou...mwre einai toso mikroulika pou den xerw apo pou na ton piasw merikes fores!!

oriste fwtografies mas!!!!!!!!!!ma poso fatsa einai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;);););););)

agapoylaki moy mikro teleios einai xristinaki moy ftoy ftoy kai pali ftoy .............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera polylogoydes moy xaxaxxaxaxa..........

lenaki moy gia thn veranta moy agorasa diafora eskasa 150 eyro kai ysyxasa xaxaxxaxaphra keria koyvertoyles gia tis polythrones koyrtines na valw kati poly wraies aerines .giati h mish veranta einai me tentes diafanes naylon kai den moy aresei sketo opote lew na to stolisw ligaki fernw ton xeimwna apo twra viazomai poly eee?????alla katalavenete giati .....giati o xeimwnas den tha erthei monos toy fetos tha erthei me omorfa mwrakia ;);););););) ..........logiko den einai na viazomai.....

emeis shmera tha valoyme pshstaria kai tha kanoyme psarakia ............

filakia se oles kalo prwino kai kalo s.k.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκίτσες μου!!!!!!!!!!

Πώς είμαστε σήμερα????? Κάνουμε δουλίτσες????? Αχχχχ μας βλέπω να πηγαίνουμε να γεννήσουμε με την σκούπα και το σφουγγαρόπανο στο χέρι :lol: Μα τί κόλλημα κι αυτό.......η κοιλιά τούρλα αλλά η φασίνα φασίνα!!!!!!!!!!!! Και μετά βογγάμε!!!!!!!!! :o

Εγώ έκανα λίγες δουλίτσες προχθές με τον άντρα μου (μη χέσω - ακόμα του έχω μούτρα εννοείται) κι έτσι σήμερα το μόνο που έκανα ήταν να βάλω δύο πλυντήρια......και πώς βαριέμαι να τα απλώσωωωωωωω!!!!!!!!! :ymsigh:

Το απόγευμα θα επιστρέψει και η ταλιμπανίτσα μου......μα τί ανάποδο παιδί.....τόσες μέρες λύσσαξε "μαμά" και "μαμά" που με έκανε να νιώθω χάλια και σήμερα λέει στην μάνα μου ότι δεν θέλει να έρθει!!!!!!!!!! :cry:

Εύη μου ακόμα εδώ ε???? Κι εμείς λέγαμε ότι θα γέννησες ήδη......

Η συμπεθέρα μου πού είναι???????

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου μια χαρούλα θα είναι ο Χρηστάκος, μην ανησυχείς!!!!! Κι η δικιά μου από χθές το απόγευμα είναι πάαααααρα πολύ ήσυχη, με το ζόρι την ακούω και όχι συνέχεια όπως τις προηγούμενες μέρες που έκανε πάρτυ εκεί μέσα......κουράζονται φαίνεται και ρίχνουν τους τόνους!!!!!!!!! Φάε λίγη σοκολατίτσα να δείς τί πανηγύρι θα γίνει..... :lol:

Αγγελική μου πώς είσαι σήμερα??????

Κατερινούλα μου κι εγώ πολύ τους βαριέμαι τους γάμους γενικώς, κι από πρίν την εγκυμοσύνη δηλαδή, με το ζόρι πηγαίνω για να βγάλω κάποια υποχρέωση......δεν φαντάζεσαι πόσο βαριόμουν να πάω ακόμα και στον δικό μου γάμο :lol: Προτιμώ τις βαφτίσεις....τρελαίνομαι για τα μωράκια, τα ρουχαλάκια, όλο το σκηνικό!!!!!!!!!! Τώρα με την εγκυμοσύνη ούτε κι εγώ έχω κουράγιο για πολλές ετοιμασίες αλλά αν πρέπει να πάω κάπου θα είμαι υπερπαραγωγή, μακιγιάζ, μαλλί, όλα!!!!! Ειδικά στο μακιγιάζ έχω κάνει διατριβή...απορώ γιατί δεν βάφτηκα μόνη μου στον γάμο μου......μάλλον βαριόμουν ΚΑΙ αυτό!!!!!!!!

Τώρα που είπα για τον γάμο μου......θυμήθηκα ότι την Δευτέρα στις 5 Σεπτεμβρίου έχω επέτειο γάμου, κλείνουμε έναν χρόνο από τον θρησκευτικό και την βάφτιση της μικρής!!!!! Αλήθεια εγώ που έχω κάνει και πολιτικό πότε πρέπει να έχω επέτειο?????? :?:

Αναστασία μου τα γλυκά σου τα απαγόρευσε εντελώς ε?????? Πίκραααα...........ακόμα κι εγώ που δεν είμαι πολύ γλυκατζού τώρα στην εγκυμοσύνη τα έχω ξεσκίσει!!!!!!!!!!!

Λενάκι μου ακόμα παιδεύεται ο Αναστάσης με τον βήχα.......αχ το γλυκάκι μου μωρέ........άτιμο πράγμα το άσθμα τελικά!!!!!!!!!!

Νία μου καλήμερα....ωραίο σκηνικό αυτό με τις αέρινες κουρτίνες.....τις πλαστικές τέντες κι εγώ καθόλου δεν τις χωνεύω.....

Ξυπνήστε σουσουραδίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τί τρώμε σήμερα?????? Εγώ δηλαδή...γιατί για τον άντρα μου χ.......κα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, καλα το καταλαβες ... Σημερα δουλιτσες...

Σκουπισα, σφουγγαρισα, ξεσκονησα πανω και κατω, εκανα και τα μπανια, εβαλα δυο πληντυρια, απλωσα το ενα, επλυνα και δυο κατσαρολες που ειχαν μεινει απο χθες, επλυνα και την αυλη με το λαστιχο να φυγουν τα φυλα..αυτα... Τωρα ειμαι πτωμα απο οτι καταλαβες..οι σουσουρεδες διπλα ντυθηκαν και πηγαν βολτα.. Ουτε να σκεφτουν μηπως θελω κατι..μωρε θα φταιω αν μετα ...αντε μην πω τιποτα...

Νια μου, με γεια τα πραγματακια σας.. Αχ ζηλευω που πηγες ικεα ... Θελω κι εγω.. εποιμαζεις το σπιτακι να δεχτει τα μωρακια.. Αχ ρι ωραια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικό να είσαι πτώμα με τόσες δουλειές Αγγελική μου!!!!!!!! Μόνο που τα διάβασα κουράστηκα.....καλά κι αυτές οι γαϊδάρες σε έβλεπαν να πλένεις κήπους με το λάστιχο και δεν ήρθαν να βοηθήσουν??????? Αλλά τί λέω......σάμπως η δικιά μου η μουλαρομπεμπέκα είναι καλύτερη????? Έπαθα αποκόλληση....σκασίλα της......τώρα με τις συσπάσεις, που ξέρει ότι δεν μπορώ να κρατάω το μικρό μου θηριάκι χωρίς κάποιον να με βοηθάει...πάλι σκασίλα της!!!!!!!!!!! Οι γονείς μου που είναι και μεγάλοι άνθρωποι κι έχουν ξετιναχτεί στην κυριολεξία τρέχουν για όλα......κι αυτή η αρκούδα τίποτα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου μετα θα φταιμε αν πουμε και καμια κουβεντα παραπανω.. Θα την δω ομως την δικια μου τωρα που θα κανει η κορη της εξοσωματικη τι θα κανει..ε ρε γλεντια.. Θα σου στειλω σε λιγο μνμ..

Οσο για την επετειο, εγω νομιζω πως πιανεται αυτη του θρησκευτικου γαμου..κι εμεις εχουμε κανει πολιτικο αλλα δεν κανουμε επετειο.. Ποτε θα κανω θρησκευτικο δεν ξερω... Εμεις δεν εχουμε γενικα καμια επετειο..δεν θυμομαστε ποτε τα φτιαξαμε (τωρα που το σκεφτομαι δεν μου εχει ζητησει να τα φτιαξουμε ακομα) , ποτε ηρθε να με ζητησει... Τιποτα.. Να σου πω να γελασεις... Ξερω ατομο που γιορταζει επετειο που τα φτιαξανε, επετειο λογοδοσιματος, επετειο αρραβωνων και επετειο γαμου... Δεν θελω να σου πω ποια ειναι....χαχα...

Φαγητο για σημερα..... Δεν εχω ιδεα.. Χθες ελεγα δεν θα μαγειρεψω και τελικα εκανα μακαρονια με κιμα..νιωθω αρκετα κουρασμενη σημερα για μαγειρεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, δεν το πιστεύω!!! Μισή ώρα έγραφα και κάτι πάτησα και με πέταξε... Τα νεύρα μουυυυυυυυ........

Σήμερα είχαμε γιατρό. Όλα φυσιολογικά, βάρος 1200 και κάτι (το και κάτι ποτέ δεν το θυμάμαι), το αμνιακό υγρό μπόλικο-μπόλικο να έχει ο Ανδρέας να κάνει τις απλωτές του, έκανα και καρδιοτοκογράφο, όλα φυσιολογικά και από συσπάσεις κάτι μικρές που είναι φυσιολογικές. Τα πυοσφαίρια παραμένουν, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, μου έγραψε μια κρέμα, αλλά δεν ήταν καθόλου αγχωμένος, ούτε και μας άγχωσε όπως την άλλη φορά.

Αγγελική, όπως τα λες είναι με το σχολείο, αλλά μόνο για κάποιους μαθητές που έρχονται με υφάκι και μας πετάνε κι ένα "σας δίνουν τόσα λεφτά και κάθεστε". Άλλοι έρχονται και λένε "αν είναι μυαλό δε θα παρατούσα το σχολείο στα 14" ή "αν είχα μυαλό θα ερχόμουν νωρίτερα στο εσπερινό". Άλλοι πάλι έρχονται γιατί το θέλουν, αλλά δεν έχουν χρόνο ούτε και θέληση να ασχοληθούν και να μάθουν πέντε πράγματα. Και φυσικά είναι και οι διάφοροι, κυρίως ανήλικοι, που έρχονται απλά για να περνάνε την ώρα τους και να σπάνε πλάκα...

Καλύτερα που δε σε βοήθησαν πεθερά και κουνιάδα. Τι θες, να υποχρεώνεσαι για να έχουν να λένε μετά; Εμένα πάντως, αν ήταν εδώ η πεθερά σίγουρα θα βοηθούσε αλλά πώς; Θα καθάριζε λερώνοντας, θα μαγείρευε καίγοντας και γενικά θα με εκνεύριζε και μόνο η παρουσία της. :mrgreen:

Κι εγώ έκανα πολλές δουλειές πάντως σήμερα: πήρα το πιάτο και την κούπα που έφαγα πρωινό και τα έβαλα στο νεροχύτη.

Αναστασία, εκτός από γλυκά, τι άλλο σου έχει απαγορεύσει;

Κατερινούλα, γάμος ε; Ωχ... Καλά, εμάς εδώ δε χρειάζεται να είσαι συγγενής ή στενός φίλος για να σε καλέσουν σε γάμο. Σε καλούν αν λένε καλημέρα στον μπαντζανάκη σου... Ευτυχώς έχει πάρα πολύ καιρό να μας καλέσουν σε γάμο (μην το γρουσουζέψω!!!).

Νάσια, κι εγώ βαριόμουν να πάω στο γάμο μου! Εμείς πάντως επέτειο γάμου δε γιορτάζουμε ποτέ μας. Πιο πολύ επέτειο γνωριμίας γιορτάζουμε, αλλά τα τελευταία χρόνια το "γιορτάζουμε" σημαίνει "θυμόμαστε ότι σαν τέτοια μέρα γνωριστήκαμε, το αναφέρουμε και φιλιόμαστε".

Εύη, ακόμα ε...

Νία, ωραία ακούγεται η βεράντα!

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε!

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια με πιλάφι και σαλάτα!

Φιλούρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν σχολιαζω τιποτα γιατι δεν διαβασα...ειμαι πολυ κουρασμενη..εχω πονους αλλα δεν ειναι ακομα σε διαστημα για να πω οτι γενναω....με εχουν κουρασει ομως..3η μερα σημερα που ειμαι ετσι συν οτι με παιρνουν τηλεφωνο και ρωτανε..καλε ποτε γεννας,,,,αντε και περιμενουμε με το τηλεφωνο ανοιχτο...λες και δεν το βγαζω επιτιδες...εχουν κουραστει πιο πολυ απο εμενα???Εγω τι να πω...δεν μπορω να φαω καν γιατι ποναω...και με παει ολο ετσι...ελεος..να κοιμηθω δεν μπορω μιας και απο τη μια μετραω και πο την αλλη περιμενω να δω αν ειναι μεγαλυτερος ο πονος απο τον προηγουμενο...εκει που ειναι μεγαλος...εκει μετα ειναι πιο ηρεμος...σας μιλαω για ταλαιπωρια...παντως αμα γεννησω θα μπω απο το κινητο να γραψω οτι γεννησα..φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου, σημερα Η αυριο καταφτανει η μικρη μαλλον!!λες να σπασει και τα νερα?

Αννα μαρια , ξεπερασε το κιλο ο αντρικος!!μεγαλωσε βρε!αντε, ξεκινα αγορες... Φορμακια ρουχαλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου :D:D:D

Σημερα ειναι τα γεννεθλια της κατερινας μου, περασαν κιολας 2 ολοκληρα χρονια απο τοτε που γεννηθηκε το κοριτσακι μου, καθε μερα την αγαπαω ολο και πιο πολυ. μα ρε κοριτσια ποσο μπορει να αγαπαει μια μανα? ειναι τοσα πολλα τα συναισθηματα, να ζησεις κατερινακι μου πανω α'ολα με υγεια και παντα με χαμογελοοο! Σ'αγαπααααω,σ'αγαπαααω!!

:D:D σημερα οπως καταλαβατε εχουμε και το παρτυ, κατα τις 5 θα παρουμε και την τουρτα απο το ζαχαροπλαστειο και στις 6-6μιση περιμενουμε τους καλεσμενους μας :D

αννα-μαριαα μεγαλωνει ο μπομπιραας τελειααα τελειαααα :)

αντε ευη κοντευειιιις κοντευειιις, υπομονηη!

τα φιλια μου σε οοοοοοολα τα κοριτσιααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, να σας ζήσει το Κατερινάκι!

Εύη, μεγάλο ζόρι τραβάς... Τώρα καταλαβαίνω γιατί λένε "καλή λευτεριά"!!!

Πω πω, μου έσπασε τα νεύρα ο ξάδελφός μου. Έγραψα κάτι στον τοίχο μου στο φέισμπουκ, και προσπαθεί να μου τη βγει, ότι οι εκπαιδευτικοί καθόμαστε και δε δουλεύουμε. Όταν ακούω κάτι τέτοια, μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να σου ζήσει το Κατερινιώ!!!!!!!!!!!! Χιλιόχρονη να είναι και γερή (πάνω απ'όλα) και ότι κι αν κάνει στη ζωή της να είναι ευτυχισμένη κι εσείς περίφανοι γονείς!!!!!!!!!!!! Να μου την φιλήσεις την όμορφη!!!!!! Ααααα και να περάσετε τέλεια απόψε στο πάρτυ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...