Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΠΑΛΙ!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΕΒΑΛΑ 2 ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΣΙΔΕΡΩΣΑ ΕΠΛΥΝΑ ΠΙΑΤΑ ΣΗΚΩΣΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΑΛΑΞΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΞΕΣΚΟΝΙΣΑ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΤΩΜΑ.ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!0-3 Κ ΓΩ ΠΗΡΑ 3 ΚΟΜΑΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΛΙΓΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Η ΝΑΣΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΛΥ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑ 3--6 Κ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ 6-9 ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ.ΑΧ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ......ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΣΔΤΙΝ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΤΑΜΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΔΩΡΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΑΡΧΗ Κ ΟΤΙ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝΕ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΛΙΑΡΕΣ Κ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΤΙΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΚΟΥΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΛΠ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια.Σημερα επρεπε να σηκωθω να παω γιατρο εκτακτος, παλι αιματακι χθες και μαλιστα κοκκινο και τρομαξα, αλλα ευτυχως ολα καλα, η μπεμπουλα ειναι μια χαρουλα και εχουμε φτασει και 900 γρ.

Ευχομαι ολες καλα να ειστε, νυσταζω λιγακι και δεν διαβασα τι γραψατε, θα μπω παλι μετα να δω.

Φιλιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κούκλες .......

Αναστασακι μου ευτυχώς δεν είναι τίποτα κακό το αιματακι ε?σου είπε να πάρεις κάτι? ευχομε να ήταν η τελευταία φορά που είδες .......

Και είναι και ολόκληρη γυναικαρα πια ε?χιχιχιχιχι

Εγω έχω κάθε μέρα γάλα"...μήπως να το μαζεύω χαχαχχα

Φιλακια σε ολες καλο Πρωινό και καλο σαββατοκύριακο να έχουμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!αναστασια μου ευτυχως που ολα ειναι καλα!!!και εφτασε κιολας 900γραμμαρια!!!να προσεχεις ομως να μην κουραζεσαι βρε κοριτσακι μου!!! νιακι απο τωρα εχεις γαλα??μου φαινεται πολυ παραξενο!!νομιζα οτι αφου γεννησουμε εχουμε :lol::lol:

χθες πηγα κ εγω τη φανουροπιτα και γινοταν ο χαμος!!!αφου φοβηθηκα μη μα ποδοπατησουν!!!

κοριτσια απο ρουχα κι εγω πηρα αρκετα φορμακια κ φανελακια 0-3 και λιγα 3-6!!αργοτερα ξαναπαιρνω πιο μεγαλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αναστασία,Νία,Vanessaki ξυπνήσατε??Αναστασία μου χαίρομαι που δεν είναι τίποτα το αιματάκι.Σου είπε να προσέχεις τις κινήσεις σου??

Ρούχα μου έχουν φέρει αρκετά για μεγαλύτερους μήνες..Εχω πάρει κ κανα 2 εγώ για νεογέννητα.Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς πρέπει να πάρω κ τι διαφορές έχουν φορμάκια,κορμάκια,ζιπουνάκια αλλά μάλλον τα καταλαβαίνεις στην πορεία αυτά.Απλά μου έχουν πει ότι όταν βγαίνει το μωράκι απ΄την κλινική πρέπει να φοράει μακρυμανικο..Αλλά βρε κορίτσια δεν θα σκάσει το καημένο??

Κ για τα υπόλοιπα ψωνια όλοι με ρωτανε τι να μου πάρουν κ τελικά εχω καταλήξει να τα παρω σχεδόν όλα μόνη μου..Περα απο ρουχαλάκια.Δεν μπορω να περιμενω μετά τη γέννα για να τα φτιάξω μετά.Τόσο τρέξιμο θα έχουμε να έχουμε κ αυτά..?

Άννα Μαρία καλά έχω πάθει πλάκα με την πεθερά σου..Να σου πω κ η δικιά μου έδωσε 2-3 κομμάτια του άντρα μου τα οποία βέβαια για τα χρόνια που έχουν περάσει είναι σε πολύ καλή κατάσταση κ έχουν πιο πολύ συναισθηματική αξία..Συγκινούμαι όταν τα βλέπω, φαντάζομαι τον άντρα μου μωράκι μεσα σε αυτά..Πολύ ρομαντική ή χαζούλα..?

Τιτινάκι μετράς μερούλες ε??Με το καλό να αγκαλιάσεις τον άντρα της ζωής σου!!Ε όπως κ να το κάνουμε θα πάρει την πρωτιά (από την άντρα σου) στην καρδιά σου!Εύχομαι καλή λευτεριά κ μ έναν πόνο!!

Καλημέρα σε όλα τα φουσκωμένα κοιλιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα..Κατερινα μου το οτι δεν εχεις δει γαλα δεν σημαινει οτι δεν θα κατεβει μετα...το πιο φυσιολογικο ειναι να καταβει μετα αλλα υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις που βγαινει απο πριν..δεν ειναι τιποτα...Αννα Μαρια το σλινγκ απο οσο ξερω αμα εισαι καπου βοηθαει να θηλασεις και να μην βλεπουν οι αλλοι...παντως το μαξιλαρι θηλασμου και εγκυμοσυνης το ειχα παρει και εγω απο τον Χριστοφορο αλλα το πηρα αφου γεννησα...με βοηθησε με το θηλασμο παααρα πολυ αφου μεχρι να το παρω με ποναγανε τα χερια μου και η μεση μου ενω με το μαξιλαρι ειχα την απολυτη ελευθερια..τωρα με την εγκυμοσυνη..δεν κοιμαμαι χωρις αυτο το βαζω ακουμπαει η κοιλια το βαζω και ενδιαμεσα στα ποδια και κοιμαμαι τελεια..αφου ο αντρας μου και ο Χριστοφορος ζηλευουν και μολις σηκωθω τρεχουν να το προλαβουν..χιχιχι..παντως δεν ειναι το ιδιο με το μαξιλαρι που ειναι μονο για θηλασμο γιατι αυτο εχει συγκεκριμενη θεση ενω θηλασμου και εγκυμοσυνης το φτιαχνεις οπως θες εσυ.οσο για τα δωρααα...αααα καλαααα...καλυτερα να παρετε οτι χρειαζεστε και να ειστε σιγουρες παρα να περιμενετε..ποσες φορες μου ειπαν θα παρω αυτο και αυτο και τελικα τσαμπα περιμενα???τωρα τα εχω παρει ολα και ας κανουν οτι θελουν..το κλασικο ειναι οτι θα γεμισουμε ρουχαλακια...Αννα Μαρια αυτο με τα ρουχα τα γαριασμενα...τι σπασιμο..οκ και εγω εδωσα στην κολλητη μου αλλα οτι ηταν πιο καλο ειπαμε...και δεν ξερω αν θυμαστε αλλα σε μια θεια που μου εδωσε καμια 10αρια του παιδιου της που δεν τα ηθελα κιολας...της τα πηγα πισω...και της λεω εχω πολλααα δεν θα τα βαλει ειναι κριμα δωστα αλλου...τωρα θελει να μου δωσει θηλαστρο αλλα δεν θελω...θα παρω δεν χρειαζεται το δικο της και μετα να το ζηταει και εγω να το χρειαζομαι..συχαινομαι κιολας....σε λιγο πρεπει να φτιαξω κατι μπαλονια...μου εφερε ολα τα εργαλεια σπιτι ο αντρας μου για να μην κουραζομαι...χιχιχ..κατι τετοιες ωρες θελω να ειμαι εγκυος για παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!

Τι κανουν τα μωρακια μας?

Αναστασακι μου, παλι αιμα?τι να πω? ευτυχως που η μπεμπα ειναι καλα?εχεις και πονο η συσπασεις μαζι?

Μηπως ειναι απο ψυχολογικους λογους η κουραση?ξερω γω?μηπως με αυτην την διαιτα πιεζεσαι και αντιδρα ετσι το σωμα?τι να πω βρε κοριτσι μου? ναι μεν δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα οσο να ναι σε πιανει πανικος οταν το βλεπεις...

Ευη, δουλιτσα για το σπιτι ε,?εγω οταν κανω νανι εχω ενα πολυ λεπτο μαξιλαρι και το βαζω αναμεσα στα ποδια μου γιατι κοιμαμαι στο πλαι..

Κατερινουλα, ουτε εγω εχω καταλαβει ακομα στα παιδικα ρουχα τι ειναι τι, θελω λεξικο με εικονες για να καταλαβω ποιο ειναι ποιο και ποτε τους τα φοραμε.. Πηρα λιγα απο ολα..αλλα γραφουν για νεογεννητα, αλλα για ανω του ενος μηνα, αλλα για πανω απο τεσσεραμιση κιλα..κι αλλα γραφουν 3-6 μηνων..αναλογα και με τις μαρκες.. Πχ, αυτα που ειναι απο το marks&spenser (πολυ καλης ποιοτητα βαμβακι) και ειναι για ανω των 4,5 κιλων ειναι πιο μικρα απο αλλα που εχω αλλης μαρκας που ειναι για νεογεννητα..

Κοριτσια με τα μεγεθη και τα νουμερα γινεται ενα μπαχαλο.. Προχθες ειχα παει για σουτιεν θηλασμου. Με μετραει η πωλητρια και μου λεει το νουμερο μου ειναι 38c αλλα να παρω d γιατι θα φουσκωσει κι αλλο και μου φερνει ενα ασπρο κι ενα μαυρο που ηταν ακριβως το ιδιο νουμερο και ιδια μαρκα (απο το debenhams, κατι αγγλικα πολυκαταστηματα) αλλα εμενα μου φαινοταν διαφορετικα και τις το λεω.. Αποκλειεται λεει..

Δοκιμαζω το μαυρο, ηταν τεραστιο, χωρουσε και το στηθος της παμελα μαζι με το δικο μου..το βλεπει η πωλητρια κα λεει ειναι μεγαλο, δοκιμαζω το ασπρο και ηταν κανονικο, ακμια σχεση με το μαυρο που ηταν ιδιο νουμερο, ιδια μαρκα, ιδια ποιοτητα..εμεινε καγκελο η πωλητρια!

Μυριαμακι, κι εγω πανω κατω αρχες δεκεβρη τελειωνω με την λοχεια και δεν φανταζομαι να ερθει κανεις..καλυτερα γεναρη..γιορτες θα παω στους δικους μου στην αθηνα αν μπορει να ταξιδεψει το μωρακι μου..

Νια, να το βαλεις καταψυξη το γαλατακι.. Εσυ εχει δυο, πως θα τα προλαβεις?

Παω να συνεχισω κατι δουλιτσες και τα λεμε πιο μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σάββατο σήμερα κ εχουν βγει όλες οι εγκυούλες τσαρκα μάλλον..

Αγγελική μου το έχω ακούσει κ γω για τα marks&spenser ότι έχουν καλής ποιότητας ρουχαλάκια.Κ να πω την μαύρη αλήθεια πριν λίγο γύρισα από τα jumbo κ δεν μπορεσα να αντισταθώ κ πήρα 2 φορμάκια βαμβακερά τα οποία σε σχεση με άλλα 100% βαμβακερά ήταν πιο μαλακά..υποθέτω καλυτερα θα ειναι.Το σκεφτομαι αν πάρω κάτι κάθε φορά που πάω (θα μου πεις κ συ γιατι πηγαινεις..?) δεν ξέρω έχουν ακουστει κ κατα καιρους διαφορα για αποσυρσεις προιοντων..Ελπίζω να μην έχουμε θεματάκι με το δερματακι του μωρού..

Εύη μου δουλίτσα πάλι σημερα?Τουλάχιστον πιο χαλαρά στο σπιτάκι σου!

Η μανούλα μου έφτιαξε γεμιστά σήμερα..Πωπω μου έχουν πάρει τη μύτη!!Μια ωριτσα ακόμα πρέπει να περιμένω να ερθει ο συζυγος να φαμε παρεούλα!Έχω ξεφυγει τωρα τελευταια με το φαι, μεχρι τωρα καλά κρατιομουν..Κ ξερω δεν γινεται θα τα παρουμε τα κιλάκια μας εγκυούλες είμαστε!Αλλά καμάρωνα μεχρι τωρα που μου ελεγαν οτι ειχα παρει λιγα κιλά..Θα τα παρω μου φαινεται ολα τον τελευταιο μηνα!!Τρώω ακατάπαυστα!!Εβδομάδα κ κιλό!!Απ την αλλη σκεφτομαι τους πρωτους μηνες που περιμενα με αγωνια να φανει λιγακι η κοιλίτσα μου κ οσο αργουσε τοσο στενοχωριόμουν που δεν μου φαινόταν!Ότι να ναι!Δεν με βρίσκει κανείς πουθενά!Πότε έτσι πότε αλλιώς!Ε'ιναι κ οι ορμόνες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες...

Αναστασία μου.....αυτό με το αιματάκι με έχει πανικοβάλλει βρε κοριτσάκι μου...ευτυχώς που είσαστε και οι δύο καλά και δεν είναι κάτι το ανησυχητικό...!!!!.....κατά τα άλλα πρόσεχε πολύ και μην κουράζεσαι....με την διατροφή πως πας?......

Επειδή δεν είμαι και πολύ καλά ψυχολογικά, δεν μπορώ να σχολιάσω ότι γράψατε τρεις μέρες τώρα....απλά χαίρομαι που είσαστε όλες καλά......

΄

Διάβασα και τα νέα για τα πρώτα γεννητούρια....άντε με το καλό στην Χριστίνα μας...:)

Εμείς σήμερα πήγαμε για καρότσι......μιλάμε ζαλιστήκαμε....είναι τόσα πολλά που δεν ξέρεις τί και πώς...!!!...ουφφφφφ,....πολύ μπέρδεμα...!!!!...και οι τιμές είναι τόσο διαφορετικές από καρότσι σε καρότσι.......!!!!

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε με τον άντρα μου για κουρτίνες. Βρήκαμε πολύ ωραίες για το παιδικό. Νομίζω καταλήξαμε σε μία που είναι σε απαλό γαλάζιο και έχει πάνω πειρατές, σε παιδικό σχέδιο, όμως, όχι τον Τζακ Σπάρροου ή τον Κοκκινογένη!!! Είδαμε και για το δωμάτιό μας, αλλά στο μαγαζί αυτό δεν βρήκαμε κάτι που να μας αρέσει, και ένα-δύο σχέδια που κάπως ταίριαζαν, ήταν πανάκριβα. Οπότε, μάλλον θα πάρω τα παιδικά (κουρτίνα και στόρι) από εκεί, και τη δική μας κουρτίνα απ' το άλλο μαγαζί που είχα πάει με τη μάνα μου. Ευτυχώς δεν έχουμε να πληρώνουμε και ραφτικά, γιατί θα τα ράψει η μάνα μου.

Μίκι, κι εγώ ζαλίστηκα, κι ας κάναμε μόνο κανένα μισάωρο. Κουράζομαι τρομερά εύκολα πλέον...

Αναστασία, τι έγινε πάλι με το αίμα; Σου είπε από πού προέρχεται; Βάλε κώλο κάτω κακομοίρα μου! Όλη μέρα ξάπλα σε θέλω. Θα ρωτήσω και θα μάθω!

Κατερινούλα, άλλο να έχεις κάτι που έχει συναισθηματική αξία, κι άλλο χαζομάρες και άχρηστα πράγματα χωρίς καμία αξία απολύτως. Μόνο τα κεντημένα σεντονάκια που μου έστειλε έχουν συναισθηματική αξία και είναι και ωραία. Τα υπόλοιπα...

Έκανα αυτό που μου είπες με το οινόπνευμα και όλα μια χαρά με το υπόθετο! Χτες βράδι το έβρεξα κιόλας, το έβαλα όσο πιο βαθιά μπορούσα και είχα λίγες απώλειες στο σερβιετάκι το πρωί.

Βανεσσάκι, χτες βράδι του έβαλα κι εγώ Μότσαρτ! Χόρευε ωραία και καλά μες στην κοιλιά μου, εγώ εκστασιαζόμουν με τη μουσική, ο άντρας μου, μου έλεγε "τι ωραία μουσική είναι αυτή", οπότε σε κάποια φάση κοιτάω στο παράθυρο, και βλέπω πάνω στην κάσα μια τεράστια κατσαρίδα!!!!! Πάει η μαγεία του Μότσαρτ.... Είχα αφήσει ανοιχτά για να μπαίνει δροσιά και ήρθε μια ιπτάμενη... :(

Γάλα που λέτε εγώ ακόμα ούτε σταγόνα. Για να δούμε... Σουτιέν θηλασμού δεν πήρα, μου κάνουν μια χαρά τα παλιά μου και δε γεμίζουν και τελείως, παρ' όλο που μεγάλωσε το στήθος μου.

Εμείς σήμερα τρώμε λιθρίνι τηγανιτό και σέσκουλα βραστά. Τώρα το τηγανίζει ο άντρας μου και τρώμεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΑΙΜΑ....ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΟΜΩΣ!!!!!!!ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ?

ΝΙΑ ΜΟΥ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ε?ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ Κ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ?ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΙΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΟ 1 Κ ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ 3 ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ?ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΣΕ 2 ΜΑΓΑΖΙΑ Κ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ.ΕΛΕΟΣ!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΕΣ?

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΙΑΤΑ ΛΑΙΚΗ ΣΟΥΠΕΡ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΑΜΕ ΓΕΜΙΣΤΑ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι βρε κοριτσια.Ευτυχως σταματησε , κατι λιγα εχω πολυ απαλα.Μου ειπε ειναι μικρη αποκοληση αλλα οχι κατι να ανυσηχω....ξανα αρχισα τα 3 κολπικα την ημερα και μου ειπε ξεκουραση!!!

Αννα Μαρια το ξερω πως με παρακολουθεις :lol::lol: ενταξει δεν θα κανω κατι για τις επομενες ημερες το υποσχομαι!!!

μικι μου αρχισα σιγα σιγα να προσαρμοζομαι με τη διατροφη αλλα δεν το κρυβω πως μου λειπει το γλυκοοοοοοοοο!!!

βανεσσακι ειδες κοριτσι μου,ολα καλα,λιγο απλα θα προσεχεις και δεν θα τραβας τον γολγοθα το δικο μου!!

Αγγελικη μου οχι συσπασεις δεν εχω ευτυχως ουτε πετρωματα..γενικως δηλαδη δεν εχω τετοια ακομα και μου ειπε ο γιατρος δεν ειναι απαραιτητο να κανω!!Αλλα μπορει να επηρεαστηα και ψυχολογικα με τη διατροφη που με ζορησε!!

Κατερινολα μου ειπε να προσεχω, οχι δουλειες το πολυ ενα μαγειρεμα!!

νια μου μονο ουτροζεσταν να βαζω κολπικα και προσοχη!!!

Μιριαμ προσοχη θελει,αλλα ποιος τον ακουει.....ακουτα κι εσυ που εχεις ψυχωση με τις δουλειες

Ουτε εγω εχω κοριτσια γαλα, μαλιστα τωρα πριν 1 εβδομαδα σκουρυναν οι θηλες!!!

Παω για φαγητο φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!!!!!τι κανετε?????πως ειναι οι κοιλιτσες??????

το βραδυ δεν μπηκα γιατι δεν ημουν κ τοσο στα καλα μου....!!!!

λοιπον τα νεα μας απο τον γιατρο , οχι κ τοσο ευχαριστα , εχουν ως εξης:

το μωρο ειναι καλα, εχει γυρισει με το κεφγαλι κατω(νωρις δεν ειναι η μου φαινεται?) , ζυγιζουμε 1700 γρ. , κ ειχε τα χερακια του στο κεφαλακι του το γλυκουλι μου!!!!αχ παλι συγκινηθηκα!!!!

εγω εχω παρει 4 κιλα απο την προηγουμενη φορα που ειχα παει στον γιατρο δηλαδη συνολο + 7 (μια χαρα ειναι πιστευω ) απλα μου ειπε πως επειδη τα πηρα αποτομα να προσεχω. ομως απο την αρχη δεν ειχα παρει παρα μονο 3. λογικο δεν ειναι καποια στιγμη να παρω??τι ειμαι????

κ το οχι ευχαριστο το αφησα για το τελος κ εχει να κανει με τους πονους περιοδου που εχω συνεχεια κ πονακια χαμηλα. μου ειπε να ξεκουραζομαι παααααααρα πολυ , να μην κανω απολυτως τιποτα γιατι ειναι πολυ νωρις να βγει απο τωρα το μωρο , κ αν γινει κατι τετοιο θα τρεχουμε σε εντατικες ......!!!!!! αχ το παιδακι μου!!!!!!!!!!!!!

ε απο χθες στεναχωριεμαι παρα πολυ βρε κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη κ το σκεφτομαι συνεχεια αυτο.δεν θελω να γινει κατι τετοιο , ειναι κριμα η ψυχουλιτσα....!!!!!!!παρακαλαω να μεινει οσο πρεπει !!!!!!!! κ αυτο που με τρελενει ειναι πως ειναι κατι στο οποιο δεν μπορω να κανω τιποτα εγω.....!!!!!!!

καθε φορα που ποναω αγχωνομαι.....! :cry::cry::cry::cry:

α κ μου ειπε πως αν ποναω πολυ να τον παρω τηλ για να μου δωσει χαπια για να το κρατησουμε μεσα οσο πιο πολυ γινεται,αυτα!!!!

ουφφφ μεχρι να γεννησω κ να το δω πως ειναι καλα δεν θα ησυχασω!!!!

σας ζαλισα το ξερω , συγνωμη βρε κοριτσια ομως ηθελα καπου να τα πω.τα κραταω μεσα μου κ παω να σκασω.....!!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Άννα Μαρία σας την χαλασε η μικρή Τερέζα ε??Δεν είναι κ λίγο!Είσαι τόσο παραστατική που λες κ το έζησα!!Ανατρίχιασα!!Εμεις με την απολύμανση μόνο μικρά πτωματάκια βρίσκουμε για την ώρα..Βέβαια εμάς είναι παλιό το σπίτι μας κ γι αυτο μαλλον είχε αρκετές.Εσας αν ειναι καινούριο μάλλον έρχονται απέξω οπότε δεν νομιζω οτι βοηθαει να ψεκασετε..Λιθρινάκι γιαμ γιαμ γιαμ!Καλή όρεξη!!

Μικυ μου κ μεις τα ιδια τραβηξαμε με το καροτσι μεχρι να καταληξουμε..Εψαχνα οσο το δυνατον πιο ελαφρυ που να κανει κ για νεογέννητο κ ενώ στον κατάλογο ενός μαγαζιού (όχι εκεινου που το πηραμε)έγραφε 7,5 κιλά, πάνω στην κούτα του καροτσιού μόλις το πήραμε σπίτι ανακάλυψα κ ότι γραφει 9,5!Ότι να ναι!Γιαιτ δεν είσαι καλά ψυχολογικά??Έγινε κάτι συγκεκριμένο?Μην το αφηνεις να σε παίρνει από κάτω..Κγω "πέφτω" με το παραμικρό αλλά προσπαθω να επανερχομαο γρηγορα.

Πάω κ γω επιτελους να φαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ! Τέλειο και το ψαράκι και το χορταράκι!!! Γιάμι!!!

Μύριαμ, κάνε λίγο κράτει με τις δουλειές ρε παιδάκι μου! Εγώ από Πέμπτη αρχίζω σχολείο, θέλω ν' αρχίσω και τα ψώνια, και δεν ξέρω αν θα αντέχω... Όπως το κόβω, όμως, θα πάρω άδεια πολύ νωρίτερα από την ημερομηνία που αρχίζει η άδεια τοκετού, γιατί αν κουράζομαι, θα έχω περισσότερες συσπάσεις και θα μου γράψει άδεια ο γιατρός.

Αναστασία, άντε, βάλε τα υποθετάκια (!), ξεκουράσου κι όλα καλά θα πάνε!

Ηλιάννα, κουράγιο. Μην αγχώνεσαι! Ξεκουράσου, μην κάνεις δουλειές, και καθόλου αν γίνεται, και μια χαρά θα γεννήσεις! Σου έδωσε και φάρμακα ή μόνο ξεκούραση;

Κατερινούλα, εμάς δεν είναι και τόσο καινούρια η πολυκατοικία. Μέσα στο σπίτι ρίξαμε ειδικό φάρμακο στα σιφόνια και φύγανε, αλλά όταν αφήσω ανοιχτά βράδι, έρχονται απ' έξω κάτι τεράστιες ιπτάμενες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έχω παθει κ γω την αποκόλληση στο παρελθόν κ ξέρω πως είναι Αναστασία μου!Κ αυτα τα ουτρογκεσταν με το κουταλι τα πήρα!Αρχικά απ το στομα κ επειδη ανακατευόμουν κολπικά μετά.Ανάπαυση όσο γίνεται!Κ αν εχεις καποιον να σου μαγειρευει ακομα καλυτερα.Όχι οτι θα σε κουράσει το μαγειρεμα αλλά ότι μπορείς απεφευγε το.Χαλάρωση κ θετικη σκέψη!Κ επειδη το ψυχολογικό είναι πολύ σημαντικό μην αγχωνεσαι με τη διατροφή, θα δεις που θα σου κάνει καλό να μην φορτώνεις τον οργανισμό σου με γλυκά κ άλλα παχυντικά!Θα κάνει καλό κ στο μωρακι σου η αποτοξίνωση, έτσι σκέψου το!

Ηλιαννάκι κ συ το ίδιο!Μην κουράζεσαι, πως θα μου πεις με δυο παιδιά?Ότι βοήθεια μπορείς να έχεις εκμεταλεύσου τη!Δεν πειράζει να μεινουν κάποια πράγματα πίσω.Κ προπαντώς όχι στενοχώρια!Εγώ ότι έχω πάθει στο παρελθόν νομίζω από κακή ψυχολογία κ στενοχώρια το έπαθα!Να σκέφτεσαι τη στιγμη που θα πάρειςε αγκαλίτσα τον Χρηστάκο σου!!

Μυριαμ προς γνώση κ συμμόρφωση!Μήπως πρεπει κ συ να χαμηλώσεις λίγο τους τόνους??Δεν φεύγουν οι δουλειές θα μας περιμένουν έτσι κ αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλίτσες μου!

Αναστασάκι, όλα να πηγαίνουν καλά με το φραουλάκι! χαλαρά κ μια χαρά θα είναι τα πράγματα!

Ηλιάννα μου, οι γιατροί καμιά φορά ψιλοαγχώνουν χωρίς λόγο κ τα ψιλοδραματοποιούν για να είναι καλυμμένοι... έχουν βεβαια κ αυτοί τα δίκια τους, έχουμε όμως κι εμείς τα δικά μας ψυχολογικά κ κάποιες φορές μας ρίχνουν :cry: όταν έσπασαν τα νερά μου στην 35w+1d (το πρώτο μωρό μου, με μια τέλεια εγκυμοσύνη) μου έλεγαν καθώς έκανα την καισαρική στο χειρουργείο, να δούμε πόσο θα ζυγίζει, μήπως μπει θερμοκοιτίδα κ τέτοια.... τελικά ο μπέμπης μου ήταν άψογος, διέψευσε μετρήσεις, μηχανήματα και όλα τα συναφή! Κ το επιστέγασμα όλων είναι ότι ενώ μου μιλούσαν για οριακή προωρότητα του μωρού μου και ότι όλα θα τα κάνει με 1 μήνα καθυστέρηση, τώρα που είναι 6+ μηνών η παιδίατρος μας λέει ότι είναι 1 μήνα μπροστά απο τα μωρά που γεννήθηκαν τελειόμηνα....

Τι θέλω λοιπόν να πω: βλέπω την εβδομάδα σου κ σίγουρα όσο πιο πολύ πάρεις, που θα πάρεις, τόσο πιο καλό για τον μπεμπάκο σου, ΟΜΩΣ μην πανικοβάλλεσαι ότι θα τρέχεις με εντατικές κ τέτοια.... να ηρεμήσεις, να χαρείς την τελική ευθεία της εγκυμοσύνης σου και όλα θα πάνε καλά! ΟΧΙ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΟ ΑΓΧΟΣ!

Σας φιλώ όλες, πολλά χαδάκι στις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα μου, 1700 ειναι πολυ καλα το μικρουλι σου.. Οσο για τους πονους, εχω κι εγω τετοιους πονους και μου ειπε κι εμενα τα ιδια για ξεκουραση.. Εγω βασικα νιωθω εναν πονο περιεργο, πονος περιοδου μαζι με σπρωξιμο και την αισθηση οτι υπαρχει ενα βαρος και ταυτοχρονα νιωθω οτι θελω να παω για τσισακια..δεν ξερω αν ειναι φυσιολιγικο για την βδομαδα που ειμαι και μαλλον γι αυτο ζητησε να με ξαναδει την τριτη.. Παντως μου ειπε να μην τολμησω να γεννησω πριν απο την ωρα μου.. Λες να παιζει κατι τετοιο??

Παντως προσπαθησε να ξεκουραζεσαι, ειναι και δυσκολο με δυο μωρα βεβαια αλλα προσπαθησε..

Αννα μαρια, ωραιες ακουγονται οι κουρτινες! Με γεια!κι εγω εβαλα του δικου μου mozart for babies αλλα μαλλον γυρισε πλευρο...

Αναστασια και μυριαμ, κομμενα το πολλα πολλα.. Ειδικα εσυ αναστασια, τερμα!μυριαμ, πην περιμενεις να πονεσεις ια να χαλατωσεις λιγο τους ρυθμους σου..

Κατερινακι, για καριτσι εμεις το παλεψαμε πολυ. Ηθελα να βγαινουν ολα απο τον σκελετο και μετα να μπαινει το καθισμα αυτοκινητου η το καριστακι γιατι δεν ειμαι και ο ραμπο βλεπεις.. Και το βασικο για μενα, να μπορω να το κλεισω μονη μου..οσο για το τζαμπο, εχει και πραγματα που δεν εχουν την επωνυμια τζαμπο η αλλα που μπορεις να παρεις και να γλιτωσεις αρκετα λεφτακια.. Εγω πηρα την βαση της κουνουπιερας απο κει, κατι μικρες πετσετουλες ωμου για το ρεψιμο, δυο σελτεδακια αλλα οταν τα ανοιξα ειδα ποσο μεγαλη διαφορα ειχαν απο εκεινα που μου εφερε η μαμα μου απο το λητω, και κατι αυτοκολλητα για τον τοιχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντέμη, εμένα μου λες για τους γιατρούς που μας αγχώνουν; Μερικές φορές σκέφτομαι ότι είναι εκεί ΜΟΝΟ για να μας αγχώνουν!

Εγώ στα Τζάμπο δεν έχω πάει ποτέ μου, αλλά με εκνευρίζει γενικώς η φιλοσοφία τους, δηλαδή ο υπερκαταναλωτισμός που προωθούν. Επίσης, απ' όσο ξέρω, εκμεταλλεύονται τρομερά τους εργαζόμενους, όπως και οι περισσότερες μεγαλοαλυσίδες. Αφού σε ένα σχολείο της Θεσσαλονίκης είχαν πει στα παιδιά να πάρουν κάποια πράγματα για να φτιάξουν μια κατασκευή, και τους είπαν να μην τα πάρουν απ' τα Τζάμπο, γιατί εκμεταλλεύονται τους εργαζόμενους!!!

Εμάς η κούνια που έχουμε έχει ενσωματωμένη κουνουπιέρα, η οποία είναι ξύλινη (η βάση, όχι η κουνουπιέρα) και είναι απαίσια, σαν κρεμάλα. Αλλά σκέφτομαι ότι δεν αξίζει τον κόπο να τη βγάλω και να βάλω κάτι άλλο, που μπορεί να μην είναι και τόσο γερό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια εμενα μου εδωσαν βαση κουνουπιερας εκει που πηρα το κρεβατακι αλλα μου φανηκε πολυ χαμηλη, μου ειπαν οτι αργοτερα θα φερουν αλλες αλλα πηρα μια απο το τζαμπο για να δω πως φαινεται το κρεβατι με την κουνουπιερα..

Εχει και καλα πραγματακια στο τζαμπο βρε αννα μαρια, δεν εχει μονο παιδικα, και κουζινικα εχει καποια καλα, και διακοσμητικα κι οτι θελεις, εξαλλου κι αυτα που αγοραζεις απο αλλου πανω κατω τα ιδια ειναι και ειναι πιο ακριβα., πχ, εμεις ειχαμε παρει κρεβατακι γιαντον σκυλο απο petshop 30-35€ το οποιο και διελυσε σε ενα μηνα ενω στο τζαμπο κανει 10€ και ακομα ειναι καινουργιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς ήταν δηλαδή η βάση κουνουπιέρας; Αυτή που έχει η κούνια που έχουμε είναι ξύλινη, και είναι καρφωμένη πάνω στην κούνια. Στηρίζεται σε δύο ξύλα και έχει στην κορυφή ένα ξύλινο τετράγωνο, πάνω στο οποίο μπαίνει η κουνουπιέρα. Παλιά είχαμε και στα κρεβάτια μας τέτοια. Οι γονείς μου τα καλοκαίρια μας έβαζαν απαραιτήτως κουνουπιέρα, και ήταν πάρα πολύ αγριευτικό, λες και ήσουν σε κλουβί. Έρχονταν οι φίλες μου στο σπίτι και ντρεπόμουν, γιατί καμία δεν είχε ξαναδεί τέτοιο πράγμα και τους φαινόταν πολύ αστείο. Τελικά πάτησα πόδι και την ξεβίδωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μεταλλικη ειναι σε σχημα κρεμαλλασ που προσαρμοζαται στο κραβατακι κι οταν βαλεις την κουνουπιερα απο πανω ουτε που φαινεται.. 4€εκανε!θα παω και στο καταστημα που πηρα το κρεβατακι να δω πως θα ειναι αυτη η καλη που ειπαν οτι θα φερουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, βλέπω ότι το σχήμα κρεμάλας δεν το γλιτώνουμε όταν πρόκειται για κουνουπιέρες! Οπότε, τι να τη βγάλω αυτήν που έχω, που είναι σίγουρη και στερεή και να βάλω άλλη; Αν και, οι περισσότεροι μου είπαν ότι δεν τους βόλεψε η κουνουπιέρα γενικώς και δεν την πολυχρησιμοποίησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια,καταλαβαινω απολυτα το σοκ σου ,γιατι το επαθα κι εγω!!!πριν 1 μηνα εβρισκα καθε μερα και απο 1 τεραστια ιπταμενη κατσαριδα σε διαφορα μερη!!και το κακο ειναι οτι τις εβρισκα ολες εγω και οχι ο αντρας μου!!!τι απαισιες που ειναι!!μετα εγινε απολυμανση και τωρα βρισκω τα πτωματα τους που μου προκαλουν την ιδια αηδια!!!

αγγελικη αυτον ακριβως τον πονο,μαλλον το αισθημα νιωθω κι εγω.πονακια περιοδου, σπρωξιμο χαμηλα και σαν να θελω να παω τουαλετα!!!δε με εχει ανησυχησει βεβαια.το θεωρησα φυσιολογικο.

αναστασια μου, μη νομιζεις οτι διαφερουμε και πολυ στη διατροφη.κι εμενα επειδη οι τιμες μου δεν ειναι και χαμηλες, συνεχιζω κανονικα διατροφη γιατι φοβαμαι!!!!για γλυκο ουτε για αστειο!!!και το θελω πολυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...