Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

Αχ βρε Τζένη μου δίκιο έχεις να μη μπορείς να εφαρμόσεις τη μέθοδου ύπνου όταν έχεις το φόβο ότι μπορεί να πάθει κάτι το παιδί.Ούτε εγώ θα το δοκίμαζα υπό τέτοιες συνθήκες.Δε παίζουνε με αυτά.Εμείς για να μη λέω και μεγάλα λόγια από μικρά που τους το κάναμε αυτό σωθήκαμε.21,00 κοιμούνται και έχουμε χρόνο για λίγη χαλάρωση με τον άντρα μου.Και γω από δω μέσα από άλλες κοπέλες το διάβασα και το εφάρμοσα.Δεν έχω πάρει το βιβλίο.

Κουράγιο εύχομαι θα στρώσουν τα πράγματα πιστεύω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας μανουλίτσες!!!!

Χάθηκα....εννοείται ότι καταρρέω κάθε μέρα αλλά το παλεύω!!!!! Περάσαμε ένα διάστημα με διάφορες ιώσεις, τώρα είμαστε καλύτερα αλλά έχουν πάει λίγο πίσω τα εμβόλια της μπεμπίκας και τώρα που μπορούμε να τα κάνουμε έριξε χιόνι και δεν μπορούμε να πάμε στην παιδίατρό μας..... :roll:

Γίναμε και μύλος με τα πεθερικά......είχαν μαζευτεί πολλά κι έγινε το μεγάλο μπάμ! Έχω ανεχτεί πάρα πολλά (προσβολές, βρισιές κτλ.) και δεν μίλαγα 3 χρόνια τώρα προσπαθώντας να κρατήσω κάποιες - έστω τυπικές - ισορροπίες, τουλάχιστον για το χατήρι των παιδιών αλλά τελικά αυτοί το τράβηξαν το σκοινί και ξεχεστήκαμε μια και καλή!!!!! Φυσικά τους ενημέρωσα ότι έχουν διαγραφεί πλέον από τα κατάστιχά μου και να μην με ξαναπλησιάσουν-ενοχλήσουν για τίποτα στον κόσμο!!!!! Δεν φτάνει που μας χόρευαν στο ταψί κατά πώς τους βόλευε κάθε φορά είχαν το θράσος να έρθουν μέσα στο σπίτι μου και να με βρίσουν κιόλας (ο πεθερός συγκεκριμένα με αφορμή την βάφτιση της μπέμπας που θέλουν να καλέσουν κάθε πικραμένο συγγενή κι εγώ αρνήθηκα γιατί δεν έχω λεφτά να κάνω ανοιχτή βάφτιση)......Τελοσπάντων, είναι πάρα πολλά και χρειάζομαι σελίδες για να σας περιγράψω ακριβώς την κατάσταση!!!!!!!!! Το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχουν για μένα κι εγώ για αυτούς και θα το καταλάβουν καλά στο πετσί τους πια ότι δεν τους συνέφερε να με κάνουν εχθρό τους!!!!!!!!! Ευτυχώς ο άντρας μου είναι με το μέρος μου.......

Κατά τα άλλα, οργανώνω την βάφτιση της μπέμπας.......6 Μαϊου......με τους δικούς μου τρέχουμε φυσικά γιατί κανείς άλλος δεν βοηθάει, μόνο απαιτήσεις ξέρουν να έχουν και να ζητάνε....

Μακάρι να μπορούσα να σας δώσω κι εγώ κάποια συμβουλή ύπνου για τα μωρά αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να τα εφαρμόσω ούτε στον εαυτό μου οπότε.....η μεγάλη μου ακόμα μαζί μας κοιμάται!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου χαιρομαι που εισαστε καλα τουλαχιστον και εισαστε και με το συζηγο καλα γιατι αυτο μετραει πανω απο ολα. Οσον αφορα τα πεθερικα τι νασου πω εγω δεν εχω και επομενως ειμαι η πλεον ακαταλληλη να δωσω συμβουλες. Ειμαι παντως γενικοτερα της αποψης απο μακρυα και αγαπημενοι. Ευχομαι με το καλο η βαφτιση της πεμπουλας. Αληθεια αποφασισατε ονομα??

Μαρια εγω το πηρα το βιβλιο και ψιλοφρικαρα με οσα ελεγε. Παρολα αυτα εκανα μια μικρη προσπαθεια αλλα δεν ημουν αρκετα δυνατη, μετα εγινε και αυτο με τον μικρο και που να ξανατολμισω να κανω τιποτα. Τους μεγαλους τους στελνω στο κρεββατι και απο τα πολλα- πολλα κοιμουνται αφου τσακωθουν καμποσες φορες και αρχισουν μαμα το ενα μαμα το αλλο.

Ουφ ποσο θα ηθελα ενα ταξιδακι με το ετερον μου ημιση χωρις βασανακια χι, χι,χι!!!!!! :oops::oops:;);):lol::lol:

Απο υγεια παμε καλυτερα δοξα το Θεο και χθες το βραδυ κοιμηθηκαμε καλα. Βεβαια εχει ακομα απιστευτο βηχα και εξακολουθουμε τις εισπνοες μα τουλαχιστον αποφυγαμε το νοσοκομειο.

Κατα τα αλλα την Κυριακη δουλευω και τρεχω και δεν φτανω. Αυριο παμε για αποκριατικα λες και που θα τα βαλουμε αλλα λεμε τωρα. Τελοσπαντων δεν εχω και πολυ αποκριατικη διαθεση.

Αυτα απο εμενα τα ξαναλεμε αυριο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.ΦΙΛΑΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΜΑΚΡΥΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Τονιαντόνι μου!!! Ναι το όνομα είναι αποφασισμένο πριν καν γεννηθεί η μικρή.....Χρυσούλα θα την πούμε.....της πεθεράς (μη χέσω), επειδή μας έχει κάνει την καρδιά περιβόλι και θέλουμε να την ευχαριστήσουμε την γαϊδουρομουλάρα!!!!!!!!!! Της χρειαζότανε να έρθει στην εκκλησία και να ακούσει ξαφνικά ένα άλλο όνομα (η νονά είναι κολλητή μου) και να της έρθει κόλπος αλλά...έχει χάρη που δεν θέλω να πικράνω τον άντρα μου, ο καημένος όταν γεννήθηκε η μεγάλη μας κόρη είχε πεί με τόση χαρά να βάλουμε την μαμά μου (Μαρία) που δεν θέλω τώρα (που είναι η σειρά του) να του το χαλάσω.......

Χαίρομαι που είστε καλύτερα από υγεία!!!!!!!!!

Αχχχχχχχχχ κι εγώ θέλω ένα διήμερο να πάμε κάπου να ηρεμήσουμε αλλά.......πού λεφτά για τέτοια τώρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια γλυκά!!!Πως είστε? Καταρρέετε ακόμα?!Εμείς είχαμε στρώσει αλλά 2 μέρες μου τα χάλασε πάλι......ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩ!!!!!!!Σκέφτομαι να του κόψω το βυζί τις νύχτες μπας και κοιμηθούμε...αλλά άλλο να το λες και άλλο να το κάνεις...ουφφφ...θα δούμε!!!

Εσείς πως είστε?

Νάσια μου,πως είναι η μπουμπούκα?Μπήκατε σε πρόγραμμα καθόλου?Η μεγάλη πως αντιδράει?Διαβάζω για πεθερικά....καλά έκανες και αντέδρασες..κι εγώ σκοτώθηκα με την κουνιάδα μου και ετοιμάζομαι να σκοτωθώ και με τον πεθερό μου!!Το είχαν παρακάνει!!

toniantoni ,ταλαιπωρείστε με ιώσεις??Περαστικά μωρέ!!!!

MARDIO,να σε ευχαριστήσω που μας ευχήθηκες για τα γενεθλιάκια μας!!Πολύ γλυκό εκ μέρους σου!

Στον ύπνο κι εμείς έχουμε θέμα....Απλά μετά από 10 μήνες να σηκώνομαι κάθε τρεις και λίγο και στο τέλος να καταλήγει στο κρεβάτι μας και να στριμωχνόμαστε γιατί το κρεβάτι είναι ημίδιπλο,κολλήσαμε την κούνια του στο κρεβάτι μας και ησυχάσαμε!!!Και σταμάτησε να ξυπνάει τόσο συχνά (εκτός κι αν έχουμε δόντια) και ξεκουράζομαι πολύ περισσότερο!!Και τον κοιμίζω με κούνημα,πιο παλιά κοιμόταν με στήθος...τώρα αρχίζω να εφαρμόζω νέα τακτική γιατί έχει φτάσει 10 κιλά και δεεεεενν αντέχω...ξαπλώνω δίπλα του,δεν του μιλάω,δεν τον κοιτάω,αυτός παίζει λίγο,έρχεται με πειράζει και στο τέλος κουρνιάζει κοντά μου και κοιμάται!Αρκεί να έχεις υπομονή γιατί όλο αυτό μπορεί να κρατήσει και 1 ώρα! :shock: Μέσα στην μέρα μου κοιμόταν 30 λεπτά γύρω στις 11 και άλλη μια ώρα 3-4 το μεσημέρι αλλά 2 μέρες τώρα κοιμάται 3 φορές από μισή ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια και Αννούλα που χαθήκατε βρε κοριτσάκια;;;Μπράβο που επανεμφανιστηκατε!!Είχαμε αρχίσει να το κάνουμε chat εγω και η Toniatoni.χι χι

Τζένη μου ευτυχώς τα γλυτώσατε τα χειρότερα.Εμείς ντυθήκαμε καρναβαλάκια το Σαββάτο πήγαμε στο πάρτυ του σκολείου.Περασαμε πολύ ωραία.Όποια θέλει φώτο ας μου στείλει με μήνυμα το Mail της να της προωθήσω καρναβαλάκια!!!Εδώ φοβάμαι να τα αναρτήσω.Δε θέλει και ο άντρας μου.

Φιλιά...Καλυψώ;;;;Λένα;;;;;;πολλές απουσίες εσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες. Νασια περα απο τα διαφορα με την πεθερα ωραιο ονομα εχει κατι ειναι και αυτο. Τωρα οσο για τα λεφτα δε βαριεσαι τουλαχιστον ακομα μπορουμε να κανουμε ονειρα χα! χα1χα!

Αχ αυτος ο υπνος και εμεις ετσι καναμε με τα διδυμα και ακομα ετσι κοιμουνται με αγκαλιστες , χαδακια και κουρνιασματα. Ο μικρος ειναι αλλη πικρα. Μεχρι το χρονο που θηλαζε τον επερνε ο υπνος στο στηθος μετα αρχισε το μαρτυριο του ρηλαξ και αντε να το κοψω τωρα. Το περιεργο ειναι οτι το μεσημερι οταν τον κοιμιζει η μανα μου κοιμαται κανονικα στο κρεββατι του οποτε μαλλον με εμενα κανει τα κολπα. Τελοσπαντων τι να πω . Εμεις γιορτη θα εχουμε στο σχολειο την επομενη παρασκευη και θα ντυθουμε πρωτα ο Θεος να ειμαστε καλα. Τωρα αυτο το σαββατο εχουμε 2 παρτυ αλλα θα φυγουμε οικογενειακως οποτε δεν θα πανε ομως θα φροντισω να τους ντυσω το σαββατοκυριακο να τους περασει και ο καημος. Σκεφτομαι να κανω και ενα ψιλοπαρτυ στο σπιτι την τελευταια κυριακη της αποκριας αλλα θα δουμε .

Αυτα κατα τα αλλα με εχει πιασει μια ταση φυγης γενικα. Ενα πραμα να παρω τους δρομους, σαν κατι να με πνιγει, σαν να μην ξερω τι θελω........

Ξερεις προσπαθω παντα να μην σκεφτομαι τα δυσαρεστα και να διακομοδω τα πραγματα ομως δυστηχως τα πραγματα ειναι πραγματικα δυσκολα. Και δεν με νοιαζει για εμενα αλλα για τα παιδια και πως θα μεγαλωσουν μεσα σε αυτο το χαος που επικρατει. Απο την αλλη σκεφτομαι να φυγω και που να παω και πως θα τους ξεσηκωσω απο εδω να παμε καπου που δεν θα ξερουμε κανενα , να ξεκινησουμε απο το μηδεν. Ασε που ο αντρας μου οτου που το συζηταει να φυγει , ποτε δεν το σκεφτοταν.

Ουφ, αυτα τα στεναχωρα αντε τα λεμε το βραδυ ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελάρες μου τι κάνετε;;;

έχω χαθεί τελείως!!!

με έχουν βρει καινούργια κ με εκμεταλλεύονται στη δουλειά!!!

δεν έχω χρόνο ούτε για κατούρημα!!!!

και στο σπίτι ασχολούμαι όσο μπορώ με τη μικρή

οπότε το βράδυ σέρνομαι!!!!

περάσαμε κ 2 βδομάδες με ίωση κ η μικρή έβηχε σαν γέρος!!!

αλλά την περάσαμε μόνο με εισπνοές κ χωρίς ακροαστικά κ αντιβίωση!!!

μας έμεινε μόνο μια κακή συνήθεια:η μικρή θέλει να κοιμάται μαζί μας!!!!!!

ελπίζω να είστε όλες καλά

αλλά αν έχω χάσει κάτι συγκλονιστικό σας παρακαλώ να μου πείτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με θυμαστε καλε η με ξεχασατε τελειως ?? :D

εχω εξαφανιστει τελειως αλλα δεν σας ξεχναω ..εχουμε μοιραστει αλλωστε τοοοοσα πολλα ..

καντε μου ρε κορες ενα ρεζουμε του τι γινεται οσο καιρο εχω να μπω ετσι για να ξαναμπω στο κλιμα ..

Τι μου κανετε ?????????

Εγω δεν ξερω απο που να ξεκινησω με τα νεα μας ..τρεχω ολη μερα καθε μερα ..οσο μεγαλωνουν τα πιτσιρικια ειχα μια αμυδρη ελπιδα οτι λιγακι φτιαχνουν τα πραγματα αλλα μαλλον ψιλοζοριζουν τελικα ..Οι μεγαλες με το να ερχονται πλεον στις 4 απο τον παιδικο εννοειται οτι δεν κλεινουν ματι επιστρεφοντας σπιτι ..Το μικρο μας ενισχυει το ρητο για το ποσο τρομερα ειναι τα διχρονα ..Η μεσημεριανη της σιεστα κραταει πλεον μια ωρα κ ενα τεταρτο ακριβως ..μα να μην χανει ουτε δευτερολεπτο λεμε ..τοσο ειναι δηλαδη κατα καποιο τροπο κ η ξεκουραση η δικη -..ας γελασω ..ξεκουραση .. :lol::lol: - αποτελεσμα το βραδυ σερνομαι ..

Βρηκα κ δουλεια ..κ ευχαριστω τον θεο για την ολη κατασταση με ολο τον κακο χαμο που γινεται γυρω μας ..οπως καταλαβαινετε ενα αγχος ενα κατι τι με εχει πιασει ..οχι για την δουλεια γιατι παλια μου τεχνη κοσκινο που λεει ο λογος εχω φαει τα νιατα μου στα τουριστικα γραφεια ..Σκεφτομαι το τι θα γινει με τις μικρες ..καλως η κακως ετσι οπως εχουν τα πραγματα πλεον δεν μας παιρνει να μην δουλευω ..Οι μεγαλες συνεχιζουν ως εχει τον παιδικο ..τους εχω ηδη μιλησει εξηγησει κτλ οτι η μαμα θα λειπει για καποιες ωρες κ επιστρεφοντας εκεινες απο το σχολειο ισως θα πρεπει να μεινουν λιγο με την γιαγια μεχρι να επιστρεψω ..εβαλα εννοειται κ το δελεαρ οτι η μανουλα θα τους παιρνει δωρακια κ πραγματακια γιατι θα εχει παλι τα δικα της λεφτα..δεν ξερω ομως αν το εκανα για να καθυσηχασω αυτες η την δικη μου συνειδηση που τις αφηνω ..

Φαινεται οτι το καταλαβαινουν ..τι να πω ..βλεποντας κ κανοντας ..με προβληματιζει το μικρο ..τι να εξηγησω στην Αριαδνη .. :cry::cry: Θα ξεκινησει κ αυτη παιδικο τον Μαρτιο κ θα πρεπει να μαθει να κοιμαται κ εκει το μεσημερι ..δεν ξερω αλλα μου πιανεται η καρδια που θα το αφησω ..οχι οτι με τις αλλες δεν το νιωθω απλα αυτες εχουν λιγακι ξεφυγει πλεον απο μενα ..ειναι αυτονομες αλλα σιγουρα θα περασουν κ αυτες το μεταβατικο σταδιο ..σαφως πιο ηπιο απο ενα μικρακι δυο ετων που το μονο που θα καταλαβει ειναι οτι η μανα του εφυγε ..αχ ..

Ξερω οτι ολες το βιωσατε στο παρελθον το ιδιο κ γω παλιοτερα αλλα αυτη τη φορα μου φαινεται ακομα πιο δυσκολο ..

Σας αφηνω ..προς το παρον μπας κ καταφερω να διαβασω λιγακι τα ποστακια σας ..

φιλακια σ¨ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κοριτσια και ειχαμε αρχισει να ανυσηχουμε οτι κατι δεν παει καλα. Ευτηχως σας βρισκω μια χαρα. Ευακι ευχαριστα ακουω με τη δουλεια. Καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου και την αγωνια σου με τα παιδια. Ειδες τελικα ποσο δυσκολο ειναι να αποχωριστεις το μικροτερο??? Τα διδυμα ηταν 5 μηνων οταν πηγα για δουλεια και ομως δεν ειχα την ιδια αγωνια που ειχα με τον μικρο ο οποιος ηταν περιπου 10 μηνων οταν ξεκινησα. Νομιζω το πιο δυσκολο για αυτην θα ειναι η προσαρμογη στον παιδικο αλλα και παλι δεν ξερεις.

Καλυψω την ιδια ιωση περασαμε και εμεις αστα ενα δραμα. Εμεις πειραμε και αντιβιωση και εισπνοες με νεφελωποιητη και ετσι γλυτωσαμε το νοσοκομειο. Δυστηχως κυκλοφορει αλλη μια ιωση με εντονους πονους στην κοιλια και ελπιζω να μην την κολλησουμε και αυτη.

Κατα τα αλλα τα γνωστα οπως τα ξερετε εγω αυριο παω να γραφτω στο πανεπιστημιο μιας και αποφασησα στα γεραματα να κανω αλλαγη στην επαγγελματικη μου πορεια :lol::lol::lol::lol:

Λεμε τωρα :D:D:D

Τωρα πως θα τα καταφερω με παιδια , δουλεια και διαβασματα ενας θεος ξερει.

Αυριο θα τσικνησετε????? Εγω δουλευω το απογευμα μεχρι αργαμιση τα μεσανυχτα οποτε χαιρετισματα. Α!!! δουλευω και την Καθαρη Δευτερα. Ωραια ετσι????

Αυτα τα ολιγα προς το παρον ευχομαι σε ολες καλη τσικνοπεμπτη και καλη αποκρια με υγεια και ολα τα αλλα ερχονται μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έλα βρε Εύα και αναρωτιόμασταν που είστε όλες.Μπράβο για τη δουλειά να βγεις και λίγο από το σπίτι και τα παιδιά.Και γω όταν ήταν 9 μηνών οι μικρές γύρησα δουλειά και όταν πήγαν 1 έτους τις πήγαμε παιδικό.Στην αρχή δεν ήθελα,στεναχωριόμουν στην ιδέα να είναι έξω από το σπίτι μακριά από τη μανούλα.Στρώσαν όμως πολύ καλά.Τους αρέσει έχουν αποκτήσει πρόγραμμα,παρέες και γενικά τις βοηθάει νομίζω.Εσένα που είναι και πιο μεγάλη θα κάνουν και δραστηριότητες και θα είναι ακόμα καλύτερα.Να δεις θα κουράζεται και θα κοιμάται και περισσότερο το μεσημέρι εκεί.Για μας τις μανούλες είναι η ανησυχία.Τα μικρά συνηθίζουν.Καλή αρχή στη δουλειά.

Καλυψούλα σε ξεζουμίζουν ε στη δουλειά;Αι στο καλό.Κάνε εκεί ένα αδερφάκι στη μικρή σου να τους χτυπήσεις μια άδεια εγκυμοσύνης να ξεκουραστείς.

Τζένη και συ καλό κουράγιο με τις βάρδιες και καλή εγγραφή στο πανεπιστήμιο.Καλή αρχή βασικά και εύχομαι να σου δίνει ο Θεός δύναμη να το φέρεις εις πέρας μέχρι τέλους..

Εμάς τα νέα μας μια χαρά,ντυθήκαμε καρναβαλάκια για το πάρτυ του σχολείου το Σαββάτο και σήμερα θα τις βάψουν Ινδιάνους στο σχολείο μας είπε η κυρία τους γιατί μου ζήτησε άδεια να τις βάψει.

Τους φτιάχνουν και αστείες κατασκευές,κάτι ημίψυλα καπέλα με ζαχαρωτά πάνω χθες,θέλαν όλο να τα φοράνε και να περιφέρονται στο σπίτι.Χθες είχαμε μηνογενέθλια,γίναμε 17 μηνών!!!Και ακόμα δε περπατάει η μια μου μπου χου χου.Δε βλέπω να τους γλυτώνουμε τους γιατρούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βραστα και αστα Μαρια μου με τη σχολη. Να δω πως θα τα καταφερω ολα ετσι που τα εκανα. Ηδη με εχει πιασει αγχος μολις ειδα το προγραμμα. Ειμαι και ασχετη με ολα αυτα αστα να πανε. Και αντε καλα φετος , του χρονου ομως που τα μεγαλα θα πανε σχολειο και θα πρεπει να τους διαβαζω τι θα κανω?? Και πως θα περασω τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου που ηδη εκκρεμουν και θα πρεπει να περασω πανω απο τα μισα σε αυτο το εξαμηνο???? Τουρλουμπουκι !!!!!!

Εμεις αυριο εχουμε ενα παρτυ μασκε και μαλλον θα παμε αφου τελικα το ταξιδι αναβληθηκε. Λεω να βαλω και εγω μια περουκα που εχω για το χαβαλε :lol::lol::lol::lol:

Την αλλη βδομαδα εχω ενα προγραμμα στη δουλεια μουρλια :(:(:(:x:x

Ειναι γενικως παρατηρημενο πως οποτε χρειαζομαι κατι και θελω ενα προγραμμα λιγο πιο καλο ειναι μη χειροτερα αν και το περημενα σχετικα αφου την εβδομαδα μετα την καθαρη Δευτερα εχω αδεια. Οποτε μια βδομαδα πριν και μια μετα το προγραμμα ειναι παντα χαλια. Σκεψου την επομενη μετα την αδεια δουλευω 6 μερες συνεχομενες μπορει και παραπανω. Αυτα θελω να γλυτωσω βεβαια και πηρα την αποφαση να κανω κατι αλλο. Ασε που το μελλον του νοσοκομειου που δουλευω ειναι πλεον αβεβαιο οποτε κατι πρεπει να κανω. Απο την αλλη αν κλεισει θα με βγαλει και απο το αδιεξοδο που ειμαι τωρα. Γενικως ολα ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα .

Ποσο θα ηθελα να ηταν λίγοτερο περιπλοκη η ζωη μου, η ζωη μας. Απο την αλλη σκεφτομαι και ποσα χανω ή θα χασω απο τη ζωη των παιδιων μου και μου ρχεται να σκασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..κ ειμαστε ακομα ζωντανοι στην σκηνη , σαν ροκ συγκροοοοοοοοοοοοοοτημααααααααα..

ειμαι κ παραφωνη ..

τι κανετε , πως τα περασατε ..

εγω απο που να ξεκινησω να λεω να βασανα μου η μανα .. ..πεμπτη βραδυ ανεβαζει πυρετο η μεγαλη ..παρασκευη πρωι την πηγαινω αρον αρον στον παιδιατρο ..ιωση που κραταει εβδομαδα με δεκαημερο παρακαλω αναλογα λεει τον οργανισμο δεν εκδηλωνει συμπτωματα απλα ξεκιναει μπαμ με πυρετο ..κ μαλιστα πιανει λεει κορυφη ..Οπως καταλαβαινετε η συνεχεια ειναι λιγο πολυ ιδια ..Ηδη οταν την πηγα στον γιατρο κ με ντεπον ηταν 38,5 κ σαν το μαραμενο μαρουλι ..μια σοφια που ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ..δεν υπαρχει αυτο σιγουρα το παιδι μου ηταν το χαλι του το μαυρο ..Το ιδιο βραδυ με πιανει εμενα στα καθαρα κ ξαστερα ..μπαμ χτυπαει κ η αφεντια μου ενα σαρανταρι ετσι για τα πρακτικα ..Μεσα στα επομενα εικοσιτετραωρα μπηκε κ η Νικη στην ολη κατασταση κ τελευταια η Αριαδνη που ετρεμε η ψυχη μου το καημενο αλλα ρε παιδια την περασε πολυ πιο ελαφρια απο τις αλλες κ χωρις αυτους τους τρελους πυρετους ..Κολλησαμε κ τους γονεις μου ..κολλησαμε κ τον Νικο ..Τζακ ποτ ..

Οχι τιποτα αλλο εχω μια τρελη ατονια κ παραλληλα πηγαινω κ καποιες ωρες στο γραφειο για να μπαινουμε σιγα σιγα στο κλιμα ..εχω ενα κεφαλι καζαν ι..

τι τρωτε σημερις..εμεις φασολακια με πατατες κ εβαλα μεσα κ λιγο μοσχαρι ..

Τονιαντονι καλο μου τι κλαδο θα ακολουθησεις ??? Μην αγχωνεσαι βρε καθε αρχη κ δυσκολη ..ενταξει σιγουρα δεν θα ειναι ευκολα τα πραγματα αλλα κανεις κατι σημαντικο αλλαζεις πραγματα στην ζωη σου ..

Επι τη ευκαιρια τζενη σε λενε καλε ?

οι υπολοιπες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Ευακι με τις αρρωστουλες της. Σας ευχομαι περαστικα και γρηγορη αναρρωση. Αυτη την ιωση την επρασαμε και εμεις , ευτηχως οχι εγω, με πυρετο, βηχα και απιστευτους πονους. Ο μικρος στο παρα πεντε γλυτωσε το νοσοκομειο με νεφελωποιητη ειμασταν στο σπιτι, αντιβιωση και τα σχετικα. Παρεπιπτωντος το ονομα μου ειναι Τζενη. Αποφασισα να σπουδασω οικονομικα αν ακαι τωρα σκεφτομαι πως μου ρθε να το κανω. Απο την αλλη σκεφτομαι πως πρεπει να κανω κατι τωρα που ακομα μπορω αφου ουτως ή αλλως τα πραγματα στη δουλεια ειναι μαλλον ασχημα. Το κακο ειναι πως ο ενδιαφερομενος μαθαινει παντα τα ασχημα τελευταιος. Βεβαια δεν ξερω αν με ενδιαφερει αν θα μηνω χωρις δουλεια στην παρουσα φαση τουλαχιστον. Απο την αλλη οι καιροι ειναι δυσκολοι και κανεις δεν ξερει τι μας επιφυλασει το μελλον. Και η αληθεια ειναι πως αυτο το αβεβαιο μελλον με φοβιζει περισσοτερο απο καθετι αλλο.

Τελοσπαντων αυτα για την ωρα παω να οργανωθω λιγο και να συνεχισω το διαβασμα. Τα λεμε αυριο ελπιζω να γινεται γρηγορα καλα και καλη αρχη στη δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Αντε καλη αρχη τζενη..ομως με ολη μου την καλη διαθεση πως σκεφτηκες να ακολουθησεις τον συγκεκριμενο κλαδο ..θελω να πω οτι πχ βρεφοκομος η κ νηπιαγωγος ειναι κατι πολυ καλυτερο με πολυ περισσοτερες πιθανοτητες αποροφησης αργοτερα ..Δεν ξερω δεν θελω να σου βαζω ιδεες ..γνωμη μου παντα ετσι ?? ;)

Nαι αυτη η ρημαδοιωση μας ξεκανε τελειως ..ανοιγα τον υπολογιστη κ τα παντα χορευαν ..

Βρε καλυψουλα που εισαι ??? kαλε κ η Νασια τι κανει με το μπεμπιδιο κ το μαρουλι της ..

φιλακια πολλα κορες παω να μαζεψω λιγουλακι πριν σηκωθουν τα φραντζολακια ..χτες επιτελους κοιμηθηκαν καλα οι καημενες μετα απο τοσες μερες ταλαιπωριας ..απο τις 2030 τσιροκοπουσαν οτι νυσταζουν κ επεσαν ξερες ..

σας φιλω θα τα πουμε μεσημερακι ..

καλημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου ρε Ευακι πως μου ρθε!!! Ξερω και εγω τι να σου πω??? Σκεφτομουν να κανω κατι αλλο εψαχνα να δω τι μπορουσα να κανω και ενω πραγματικα αυτα που λες τα προτιμουσα και εγω ηταν καπως δυσκολο να τα παρακολουθησω ακομα και αν περνουσα - πραγμα δυσκολο. Νηπιαγωγος ειχα καποιες πιθανοτητες στη Θεσσαλονικη αλλα επρεπε να σκεφτω και την αποσταση. Βρεφοκομος ειναι τει και εχει εργαστηρια και ειναι δυσκολα με τη δουλεια να τα παρακολουθησω. Δεν ξερω τι θα κανω αν κανω κατι οταν και αν και εφοσον τελειωσω την σχολη. Θα ειμαι ηδη πολυ μεγαλη ουτως ή αλλως. Αλλα γενικως το σκεπτικο μου ηταν και ειναι να μπορω να κανω κατι δικο μου με ολα τα ρισκα που αυτο εμπεριεχει. Αυτα εν συντομια αγαπητη μου φιλη.

Εγω σημερα ειχα μια πολυ ασχημη μερα στη δουλεια βρεθηκα να απολογουμε και να τρεχω και ζηταω συγγνωμη για λαθος που ξεκινησε απο αλλους και την πληρωσα εγω. Ειχαμε και εναν θανατο ενος νεαρου και αστα να πανε. Ποσα χρονια να αντεξει κανεις φιλη μου????

Μαρια που βρισκεσαι χρειαζομαι τη βοηθεια σου για την μεθοδο που ακολουθησες για να κοιμουνται οι μικρες. Εχω τεραστιο θεμα με τον μικρο και επειδη ειμαι ενα βημα πριν την παρακρουση μπας και κανω κατι τωρα.

Φιλες μου σας χαιρετω και θα τα πουμε συντομα. Σημερα δεν ειμαι και πολυ καλα τελικα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια..

Τζενη μου καλη μου τζενη μην μασας ..ψηλα το κεφαλι κ βαθειες αναπνοες..συνηθως ετσι κανω κ γω κ επαναλαμβανω στον εγκεφαλο μου δεν θα τρελαθω δεν θα τρελαθω δεν θα τρελαθω... :mrgreen:

Για την μεθοδο υπνου εννοεις ?? Εγω ενα εχω να πω ..Ειχα αγορασει τοτε το βιβλιο κοιμησου παιδι μου κ ομολογω οτι παρα τις οποιες ετσι αρνητικες σκεψεις ειχα γι¨αυτο απ¨ολα οσα ειχα ακουσει τελικα αποδειχτηκε υπερπολιτιμο για εμας ..Η αληθεια ειναι οτι οποτε αναφερθηκε το ονομα αυτου του βιβλιο κ γενικα του ελεγχομενου κλαματος ως μεσο εκπαιδευσης υπνου στο μαμμυλαντ σηκωνοταν θυελλα αντιδρασεων..Απ¨την μια αυτες που ορυωταν οτι ειναι απαραδεκτο να υποβαλεις το μωρο σου σε τετοια διαδικασια , κ καλα τι σοι μανα εισαι εσυ κτλ κτλ κτλ ..Απ¨την αλλη υπηρξαμε κ μεις μερικες μανουλες απο το καταρρεω Νο 1 , τοτε , που καναμε το βημα ..κ ειχαμε αποτελεσμα ..Θυμαμαι την Αγγελικη30 που μας ανοιξε τα ματια μ¨αυτο το βιβλιο , την Βαγκμαν που το εφαρμοσε στα διδυμακια της , την Αναστασια που το εκανε επισης πραξη στον Σπυρακο της κτλ κτλ κτλ ..

Οφειλω ομως να πω οτι δεν το εφαρμοσα ακριβως στο 100% , γιατι ειχα να σκεφτω κ τα αλλα δυο παιδια τα μεγαλυτερα , κρατησα ομως το μεγαλυτερο μερος του προγραμματος με θρησκευτικη ευλαβια ..

Η Μαρια αυτη την μεθοδο υποθετω ακολουθησε ..Δεν χανεις τιποτα , αγορασε το βιβλιο κ ξεκινα ..θα δεις την διαφορα κ θα σκεφτεσαι αργοτερα γιατι αργησες τοσο να το κανεις ..

Εμεις με την Αριαδνη ειχα φτασει στα ορια μου πια κουτουλουσα κ γενικα ημουν ενα ορθιο πτωμα οοολη μερα ..Πρεπει ομως να αναγνωρισω στο βλασταρι μου οτι απο τοτε που της αλλαξα δωματιο κ την πηγα με τις αδερφες της η κατασταση βελτιωθηκε . Δεν σταματησε να μου κανει γυμνασια αλλα βελτιωθηκε παρα πολυ..

Τελοσπαντων..ακουστε κ το κουφο ..σχεδον τρια χρονια ανεργη να προσπαθω απο δω κ απο κει να βρω κατι κ να ειναι σαν να εχω τουλαχιστον ανθρωποδιωχτη, χτες βραδυ μου ηρθε μια προταση δουλειας ετσι ξεκαρφωτη επισης απο το πουθενα .. :shock::shock: Μα τι ναπω ..κ ο θεος μαζι μου παιζει ..ελεος δηλαδη ..

Αυτα σας αφηνω για να μαζεψω εδω λιγουλακι πριν ξυπνησουν ο..πιτσικοκος - μιρικογκος κ κολλητηρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτσικοκος - μιρικογκος κ κολλητηρι.. χα χα Εύα είσαι φοβερή!

Ναι και γω τη μέθοδο του βιβλίου εφάρμοσα χώρις να το έχω αγοράσει-διαβάσει.Ότι άκουγα από τις άλλες κοπέλες εδώ.Σε κάποια προηγούμενη σελίδα περιέγραφα ακριβώς στη lollipop τη διαδικασία που ακολούθησα.

Τζένη εσύ τα έχεις σε ένα δωμάτιο και τα τρια;Τα βάζεις για ύπνο τις ίδιες ώρες;

Ότι απορία έχεις ρώτα με,με χαρά να βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βιβλιο το εχω αγορασει αλλα καπου στη μεση με χαλασε και μονο στη σκεψη του να εφαρμοσω αυτα που λει. Την πρωτη φορα που πηγα να βαλω τον μικρο να κοιμηθει μονος του μου εκανε εκεινη την υπεροχη κρισαρα απνοιας, κλαματος κλπ και εκτοτε τελος για μενα τα πειραματα. Ωστοσο τωρα εχω φτασει στα ορια μου και αναζητω ενα τροπο εκπαιδευσης και για υατο σας ρωτω. Ο μικρος εχει ενα θεμα μεχρι να τον παρει ο υπνος το βραδυ γιατι το μεσημερι στη μαμα μου κοιμαται στο κρεββατι του μια χαρα μονος του. Να σας πω οτι τον εχω σε δικο του δωματιο και τα μεγαλα σε δικο τους. Οσες φορες τον εχω αφησει να ξαπλωσει με τους αλλους δεν τους αφηνει να κοιμηθουν.

Αυτα τα ολιγα δωστε τα φωτα σας μπας και βγαλω καμμια ακρη. Αυριο παω στη σχολη πρωτη φορα για μαθημα και μετα στο καπακι για δουλεια μεχρι το βραδυ. Καλα μεσανυχτα δηλαδη σπιτι. Και μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι, Ευα εσυ δεν ξεκινησες δουλεια τωρα?????? Τι εγινε ειχες και νεα προταση εργασιας?????? Αντε εγινες ηδη περιζιτιτη ;);););)

ΧΕ! Χε! Χε!!!! ωραια ονοματα εδωσες στις μικρες σου . Παντως και ο δικος μου ο μικρος κολλητιρη ειναι με ολη τη σημασια. Αφηστε που παιρνει και αυτος ενα σπαθι και κανει πως πολεμαει :lol::lol::lol: οπως βλεπει τα αδερφια του και μου λεει <σε κοτωσα> :lol::lol::lol:

Αντε καλη νυχτα και ΚΑΛΗ ΑΠΟΚΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΡΝΑΒΑΛΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους απο το μετωπο του υπνου. Απο χθες εξαφανησα το ρηλαξ και τον βαζω στην κουνια του παρεα με τα αρκουδακια και μια ζωγραφια . Γινεται το ελα να δεις, της κακομοιρας. Αυτος ουρλιαζει, κλαιει , χτυπιεται , φωναζει κακα. τσισα. εμμετο και παλι απο την αρχη. Οι αλλοι δυο πηγαινοερχονται σαν τους φτωχους συμπεθερους και εγω σκουντουφλω απο την νυστα και τα νευρα. Το πως κρατιεμαι ενας θεος το ξερει. Παλευουμαι τουλαχιστον ενα δυωρο μεχρι να τα καταφερουμε και εκει που δεν ξυπνουσε την νυχτα χθες 2 φορες ξυπνιος ο κυριος. Τωρα ακομα να κοιμηθει γυροφερνει λες και εχει σκουληκια.

Σας χαιρετω και ελπιζω να τα καταφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Τζένη 2,5 χρονών και κοιμόταν ακόμα στο ρηλάξ;;;Τον χωράει;;Υπομονή συνέχισε το και θα στρώσει.Τον παραάφησες με κακές συνήθειες και θα ναι δύσκολο τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γίνεται ρε κορίτσια;;

με έχει ξεκάνει η δουλειά..μιλάμε για φουλ εκμετάλλευση

και αντε να μιλήσω κιόλας..

αφήστε που θα είμαι εδώ ή μέχρι απρίλη ή μέχρι σεπτέμβρη,

οπότε δεν έχει νόημα να παραπονεθώ!!! ;)

όλοι στο γραφείο είναι άρρωστοι

κ τρέμω πότε θα έρθει η σειρά μας.

ήδη περάσαμε μια ίωση 2 βδομάδες με βήχα κ συνάχι

αλλά αυτή που κυκλοφορεί τώρα είναι με πυρετό!!

ό,τι πρέπει δηλ. για την πεθερά μου να κρατάει τη μικρή..

αυτή συνεχίζει ακάθεκτη

απλά έχω καταλάβει ότι η μικρή την έχει τεντώσει με αυτά που κάνει

και έχει αρχίσει να κουράζεται....... :?

βρε ευάκι βρήκες δουλειά ή δεν κατάλαβα καλά;;

η τζένη ρε παιδιά είναι η τόνια;;;;

άλλο κ αυτό!!!

εγώ θα σε λέω τόνια γτ το έχω συνηθίσει.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο δω ..

καλυψουλακι μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

ναι καλο μου βρηκα δουλεια αλλα οπως καταλαβαινεις η μεταβαση ειναι λιγο δυσκολη ..κ για μενα αλλα κ για τις ζουζουνες ..Μαλλον κ γω για εκμεταλλευση το βλεπω ετσι οπως το λες κ συ στην δικη μου περιπτωση επισης αλλα δεν εχω περιθωρια για πολλα πολλα οποτε βγαζω τον σκασμο κ παω παρακατω ..

αληθεια βρε τζενη εχω κ γω την ιδια απορια με την MARDIO , πως χωραει δυομιση χρονων κοπελι που λεμε κ στην κρητη σε ριλαξ :shock::shock::shock:

Κρατα γερα κοπελια κ θα τα καταφερεις ..θα συνηθισει σιγα σιγα που θα παει ..

Εγω παλι αγχωνομαι με την προσαρμογη της μικρης στον παιδικο ..μηπως το ζοριζω το παιδακι μου δεν ξερω ..ισως παλι της μεταδιδω εγω το αγχος μου κ αυτη το καταλαβαινει ..

Σημερα πηγε τριτη μερα ..το θεμα μας ειναι οτι τσιροκοπαει κ θελει να ειναι μαζι με τις μεγαλες στην ταξη του προνηπιου ..Αχ θεε μου ..σημερα κιολας δοκιμασαμε να κοιμηθει εκει ..αρνιοταν να ξαπλωσει καν παρα μονο περιμενε να ερθουν κ οι αλλες δυο να κοιμηθουν μαζι της ..τι κολλημα κ αυτο ..

σας αφηνω παω να μαζεψω τα κονφετι απο χαρτοπετσετες που εκαναν οι θησαυροι μου ..

φιλακια σ¨ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μου λεγε με οπως θες το ιδιο ειναι. Λοιπον ο θυσαυρος μου χωρουσε στο ρηλαξ με μαζεμενα ποδια , κουλουριασμενος μια χαρα. Σκεφτειτε πως οταν ερθει η ωρα του υπνου το αναζηταμε ακομα!!!!!!! Εχουμε καταφερει με τα πολλα να κοιμαται στο κρεββατι του αν και με παιδευει αρκετα. Χθες εφαγε μια τουμπα και εκανε ενα καρουμπαλο στο κεφαλι απορω πως δεν το ανοιξε στο δυο ετσι οπως επεσε.

Εγω γενικως τρεχω μες στον πανικο και δεν προλαβαινω πια τιποτα. Ειχα και μια εβδομαδα γενικα περιεργη. Την Τριτη το πρωι παω τουαλετα σκουπιζομαι ροζ σχεδον 10 μερες πριν την κανονικη περιοδο. Λεω οκ μπορει να τυχει. Και ομως ολη μερα σχεδον τιποτα. Το ιδιο συνεχιστικε και τις επομενες μερες μεχρι την Παρασκευη. Εκανα τεστ εγκυμοσυνης, εκανα χοριακη ολα αρνητικα ομως αυτο ουτε περιοδος ηταν και μπορω να πω πως ανυσηχω λιγο. Σκεφτομαι να περημενω και τον αλλο μηνα και μετα να επισκευτω τον γιατρο μου μηπως μπαινω και στην κλιμακτηριο πια ξερω και εγω. Ειναι που ειναι το συστημα μου χαλια μια κλιμακτιριος μου λειπει τωρα. Αυτα τα ολιγα κατα τα αλλα καλα ειχα μια βδομαδα αδεια και την Τεταρτη επιστροφη ......

Ευα μου πως και δεν την αφινεις την μικρη σε τιποτα παππουδες τουλαχιστον για φετος. Αληθεια σε ιδιωτικο στθμο τις πας???? Εγω σκεφτομαι να παω τον μικρο του χρονου και παλι δεν ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζένη μου κανένα κρύωμα θα είναι ή καμια ανωμαλία του κύκλου,αφού δεν είναι εγκυμοσύνη.Για κλιμακτήριο απίθανο μου φαίνεται από τα 38!!Εκτός αν ειναι κληρονομικό,αν και η μαμά σου πχ σταμάτησε νωρίς τις περιόδους.

Εμεις ανεβαίνουμε Αθήνα αύριο μέχρι τη Δευτέρα.Θα το συνδυάσουμε με ξεκούραση και κάτι ιατρικό του συζύγου.Φιλιά σε όλες.Θα τα πούμε την άλλη Τρίτη πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...