Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

Καλησπεεεεεεεεερα!!!!!

Ειμαι σε φαση... "παγωτο".... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

1.

......Η Αναστασια μιλαει στην κουκλα της....

-Πωθ θε λενε....? (πιο δυνατα και κουνοντας το χερι της)... Πωθ θε λενε.....?????

Αγαπη μου δεν μιλαει η κουκλιτσα...

-Να αγολαθουμε μπαταλιεθ να μου μιλαει...

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

2.-Τι εχει μεθα η τθαντα θου?

Καβουρια της λεω γελοντας.... :D

-Δεν εχει μεθα κουβαγια... μαθτιχες εχει να κανουμε φουθκεθ... :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα μπω το βραδακι να σχολιασω !!

Φιλια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Oυφ! Μολις τυλιξα κανταιφι και το εβαλα στο φουρνο...

Τι το' θελα το ξεμαλλιασμε η μανα βραδιατικα...? :lol::lol::lol:

Κοριτσιαααααααααααααααααααα......!!!!

Επιτελους μπηκε καποια στην παρεα μας...!!!

Στελλα θελουμε λεπτομερειες απο τον γαμο, την Ιο, και ολα τα σχετικα.... :D:D:D

Πως περασες απονη μανα χωρις το παιδι σου...???? :D:D:D:D:D:D:D

Ακομη να τελειωσεις με τις βαλιτσες...? Αντε αντε! Περιμενουμε νεα σου...!!!!

Μαρακι μου γλυκο... αχ! θα την πω την αμαρτια μου... Με κουραζει μωρε το ροζ χρωμα σου.. :lol: ... Μα τα γραφεις τοοοοοοοοσο ωραια που δε θελω να χασω ουτε τόνο σου... αλλα μου εβγαλες τα ματια.... :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Πολυλογας κι ο δικος σου ε?

Να τους βαλουμε με την Αναστασια να κανουν παρεα...!!

Μια "φωκια" :lol: σημερα μου ειπε στο super market .." Η μικρη ετοιμη για πενελληνιες ειναι"...

Και γυρναω την κοιταω.. και λεω (απο μεσα μου) "Δε πας στα κομματια"..

Γελαω και φευγω.. ΑΝΟΗΤΕΣ...

Εγινε κατι σημερα που με πειραξε τοοοοσο μα τοοοοσο πολυ βρε κοριτσια... :(

Αν θελετε να το συζητησουμε στην ομαδα....

Δε μπορω εδω.....

Φιλια σε ολες!!!

Που ειστε οι υπολοιπες??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα!

εγω στη δουλεια απο τις 7 και!αφησαμε το γιωργο στην πεθερα μου ολη την εβδομαδα στο αγρινιο και θα τουσ παραλαβουμε το σαββατοκυριακο!απολυτη ξεκουραση!ειχα ξεχασει πως ειναι ;)

κοριτσια λεω να βαλω σε κανα 2 μηνες μπρος για δευτερο!βεβαια πρεπει να το πω και στον αντρα μου αλλα απο κάτι μισολογα μαλλον δεν θα ειναι αρνητικος-μαλλον λιγο σκεπτικος ειναι.κοριτσια με τα 2 πως τα πατε?

ο γιωργος μου ταρζαν.ακουστε παραξενο:οταν ειναι με έναν ανθρωπο ειναι πολυ καλο παιδι-δεν σε παιδευει καθολου!τωρα με πηρε η πεθερα μου και μου ειπε αφηστε μας και 2 βδομαδες-περναμε τελεια!οταν ομως μαζευομαστε πολλοί τον πιάνει τρέλα-

φανη τι εγινε?θα μπω στην ομάδα για συζ'ητηση!

φιλία σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας καλη εβδομαδα... :) καλε εδω ειμαστε κ εμεις λιγο κουρασμενοι φυσικα αφου στο γαμο ξεσαλωσαμε :lol: ειμασταν εκει απο το σαββατο που ειχε μαζευτει το σοι,μου κ ο μικρος απο αγκαλια σε αγκαλια το καλυτερο του..... :P το ιδιο βραδυ ειχαμε γλεντι με ορχηστρα οπου εγω δεν εβαλα κωλο κατω κ οι συγγενεις μαζι με τη μανα μου να φωναζουν κατσε θα εχουμε γεννητουρια...χιχι :lol: αλλα εγω απτοητη......ο μικρος μπροστα στην ορχηστρα μολις σταματουσε εκλεγε...κ γενικα ηταν τελεια....την επομενη μερα εκανα μαλι φορεσα το φορεμα που σας ελεγα,αλλα δεν εχω φωτο ο αντρας μου δεν πηρε μηχανη οποτε περιμενουμε του φωτογραφου.....ο μικρος Μαρακι μου μ'ελαχιστο φαγητο κ τις δυο μερες,κ τον αφησα να σας πω την αληθεια γιατι το σαββατο σε αποπειρα μου να φαει κατι εκανε εμετο..... :| κ ετσι ειπα κατσε να πεινασεις,λιγο....να δειτε τι καλα που πηρε μετα το κιχι(παραδοσιακο τυροπιτακι της κοζανης)κ το ετρωγε μονος του..... :| κ σε καποια στιγμη μεσα στο κεντρο τον πηρε ο υπνος για τα καλα.......ειπαμε κουρασαμενος ο ανθρωπος..... :)

Φανουλα τι εγινε θα μπω πιο μετα στην ομαδα..... ;)

Στελλα αντε καλε ανησυχησαμε περασες τελεια εεε; μακια πολλα :x

σας αφηνω σε λιγο φευγω παω να δω τι κανει η κορη μου καλε...εχω γιατρο σε λιγο μακια πολλσα θα τα πουμε.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας :D:D:D !!!!!Τι μου κανετε???Μολις τελειωσα το σπιτι κ εβαλα κ τον κιμα για τα μακαρονια να γινεται!Ελπιζω να προλαβω να σας γραψω πριν ξυπνησει η μικρη!!!

Κοριτσια ναι ,περασαμε πολυ ομορφα!!!!!Αν κ ειχα ενδοιασμους κ το σκεφτομουν λιγο(πρωτη φορα αφησα τη μικρη μου τοσες μερες... :roll: ),τελικα ολα ηταν τελεια!!!Η μικρη περασε θαυμα για μια ακομα φορα στη μαμα μου κ εμεις το καταευχαριστηθηκαμε!!!

Φυγαμε Παρασευη πρωι 07:30 κ φτασαμε 12,πολυ γρηγορα!

Παντρευοταν ενας πολυ καλος φιλος του αντρα μου απο το σχολειο!Ειναι στο λιμενικο κ εχει παρει μεταθεση στο νησι κ ζει εκει εδω κ 4-5 χρονια!Η κοπελα κ αυτη λιμενικος,πηγε στο νησι λιγο αργοτερα κ εγινε το ειδυλιο...ομορφο ζευγαρι κ πολυ ερωτευμενο :x !!!!Ο γαμος υπεροχος,στην πιο ομορφη εκκλησια του νησιου πανω στα βραχια,την ωρα που εδυε ο ηλιος!!Η νυφη ηρθε απο θαλασσης κ ο γαμπρος το ιδιο!Ολα προσεγμενα,απλα κ ομορφα!!!Μπομπονιερες,προσκλητηρια,στολισμο..ολα τα ειχε κανει μονη της,με τα χερακια της!!!Το τραπεζι μετα εγινε σε ενα τελειο ξενοδοχειο με ΤΕΛΕΙΑ θεα!!!

Η Ιος πολυ ομορφη,κλασικο κυκλαδιτικο νησακι,λευκο κ ησυχο :) !!!!Δεν ειχε πολυ κοσμο τωρα,το Σεπτεμβρη ειναι η ΤΕΛΕΙΑ εποχη για δακοπες!!!!

Εχει μονο 1200 μονιμους κατοικους :o !!!Αχ αλλη ζωη εκει παντως,χαλαρααα....ο γαμος ηταν Σαββατο απογευμα κ το μεσημμερι ο γαμπρος ηθελε να παμε για μπανιο με το φουσκωτο :shock::lol::lol::lol: !!!!!Μια χαρα περνανε τα παιδια,εχουν βρει τους ρυθμους τους κ το χαιρονται!!!Ουτε να τη δουν την Αθηνα!!!!

Περασαμε τοσο καλα,χαρηκε κ το αγορι μου τοσο πολυ με το φιλο του...,διασκεδασαμε,χαλαρωσαμε..!!

Καναμε κ μια βουτια την Κυριακη,τελειες παραλιες!!!!

Αχ ηταν ολα πολυ ομορφα :ymdaydream: !!!!!!!

Αν θυμηθω κατι αλλο σημαντικο,θα σας πω!!

Εσεις ???Τι νεα???

Φανουλι μου τι κανεις??????Πολυ παγωτο λεμε :lol::lol::lol::lol: !!!!Τι ειναι αυτη η κορη σου??!!!!

Τι επαθες αγαπουλα???Πες μας στην ομαδα κ ειδοποιησε να μπουμε οταν γραψεις ;) !!Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!

Νινινα μου ξεσαλωσατε στις βολτες κ τους γαμους καλε κ εσεις!!!!

Ωραια περασατε ε??Ειδες κοινωνικοτητα ο Παναγιωτης :);) ?!

Γιατι δε τρωει το πουλακι μου?

Καλα,διαβασα αυτο για τον παιδικο...ποσο απαραδεκτο X( !!!

Μαρακι!!Πολυλογας ο Γιωργος :) !!!Ακου να θελει κ κρουτον :lol::lol: !!!Με γεια το τραμπολινο!!Αχπως κρατιεσαι κ δε του το δινειος??Εγω θα σκαγα!!!!

Χαρουλα μου με το καλο να ερθει γρηγορα ενα 2ο μωρακι :):) !!!!Μην ανησυχεις για τον καλο σου,τρωγοντας ερχεται η ορεξη ;) !!!!

Στεφανια μου τι κανεις??Η Αννουλα?Πολυ λυπηθηκα για τη δουλεια...δε ολους ετσι εχει γινει πια...μη σε παιρνει απο κατω κ γενικα μη ΜΑΣ παιρνει δλδ γιατι στο τελος θα παμε ολοι μαζι να φουνταρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Λοιπόν δε θα ξαναγράψω ροζ!!!!Το πήρα απόφαση!Άλλωστε ποτέ δε μου άρεσε αυτό το χρώμα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φανή,γιατί δε γράφεις τους διαλόγους σου με την Αναστασία κάπου?Φαντάσου γέλιο που θα κάνει όταν τις διαβάσει μεγαλώνοντας?

Αν δεν την είχε άλλος καπαρωμένη την Αναστασία πάντως,χαλαρά θα της κάναμε πρόταση γάμου!!!!!

Οι πολυλογάδες!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Όσο για τις.. παντός είδους "έξυπνες"....αδιαφορώ παντελώς.Εμένα μου πε μία το κορυφαίο,ότι ο γιος μου μιλάει καλά γιατί είμαι βρεφοκόμος και ήξερα πώς να τον εκπαιδεύσω!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ναι!Το σκυλάκι μου που το εκπαιδεύω για να κάνω διαφήμιση στο επάγγελμά μου!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Γράψε μας γι αυτό που θέλεις στην ομάδα να τα πούμε...

Χαρούλα έχω πεθάνει!!!!!!!!!!!

κοριτσια λεω να βαλω σε κανα 2 μηνες μπρος για δευτερο!βεβαια πρεπει να το πω και στον αντρα μου αλλα απο κάτι μισολογα μαλλον δεν θα ειναι αρνητικος-μαλλον λιγο σκεπτικος ειναι. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δηλαδή δε θα τον ρωτήσεις?????????????Μόνη σου θα μείνεις έγκυος????????????? =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Πλάκα κάνω ε?

Κι εγώ θέλω σαν τρελήηηηηηηηηηηη!!!!!!!!Δε ξέρω τι μ έπιασε ξαφνικά ρε κορίτσια........

Βλέπω το γιο μου να μεγαλώνει,πόσο ήσυχο και ώριμο παιδάκι είναι και σκέφτομαι οτι τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή.

Βέβαια δε ξέρω με την κατάσταση που επικρατεί αν κάνω καλά,αφού δε ξέρουμε τι μας ξημερώνει....

Φοβάμαι μη με διώξουν κι απ τη δουλειά.....Ουφ!Δε ξέρω!Εγώ πάλι δεν τολμώ ούτε με τον άντρα μου να το συζητήσω,αφού είμαι σίγουρη ότι θα μου πει ναι,χωρίς να σκεφτεί τις επιπτώσεις....

Εκείνος 4 μήνες αφού γέννησα μου έλεγε για 2ο!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Και είχα κάνει και καισαρική!!!!!!!!!!!!!

Κατεριν'ακι,μουσικόβιος ο Παναγιωτάκης σου ε? :lol::lol::lol:

Μπράβο που διασκεδάσατε!!!Κρίμα που δεν είχατε φωτογραφική μαζί σας!

Για τον παιδικό τα διάβασα,αλλά δεν ήθελα να σχολιάσω,γιατί θα έγραφα,θα έγραφα...Είμαι και στο χώρο αυτό και ξέρω και τα στραβά και τα ίσια...Κρίμα που κάποιες παιδαγωγοί,για την ευκολία τους δεν κάνουν αυτό που πρέπει.....Και το κόβω εδώ....

Ελπίζω όλα να είναι καλά με τη μπεμπούλα σου...Αλήθεια πότε έχεις ΠΗΤ?

Στέλλα πολύ ωραία η περιγραφή σου...Έτσι μου ρχεται στις επόμενες διακοπές να πάω Ιο!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όχι δεν έχω επιθυμία να του δώσω το τραμπολίνο,γιατί αυτή τη στιγμή δε έχω κάνει ακόμη χώρο για να το στήσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς χθες τελικά πήγαμε στο http://citrus-chios.gr/

Είναι ένα παλιό αρχοντικό με περιβόλια,το οποίο έχει μετατραπεί σε μονάδα παραγωγής παραδοσιακών χιώτικων γλυκών και έχει μέσα μουσείο,καφετέρια,διοργανώνει συναυλίες(Μάλαμας, Αλκίνοοςκλπ),εκθέσεις ζωγραφικής,φωτογραφίας....κλπ!

Εμείς πήγαμε με τη φίλη μου για καφέ στην καφετέρια και τα μικρά μας έπαιζαν στην αυλή με τα γατάκια,τα σκυλάκια κλπ!Ήταν μαγικά!Νόμιζες ότι ήσουν σε άλλη εποχή!Αφού και ο Γιώργος,όταν τον έβαζα μες τ αμάξι μου λέει:"μαμά,μου άεσε εδώ που πήγαμε!!!!"

Θα βάλω φωτό στο φεις να δείτε μία απ αυτές τις μέρες!!!!!Αλήθεια,όποιες από σας έχουν φεις και δεν είμαστε ακόμη φίλες,ας μου στείλουν πμ,να τους πω τα στοιχεία μου!!!!!!

Ξύπνησε ο πασάς μου!!!!!!!!!!Πάωωωωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα να μαι παλι...... :) πηγα ειδα τη μπεμπουλα μου...μεγαλωσε ειναι 1150 ολοκληρη κοπελα καλεε..... :P ειμαστε κ οι 2 πολυ καλα κ πηρα 6 κιλα.... ;)

Μαρακι ναι εχει τρελα με τη μουσικη απο 3 μηνων ο μπαμπας του επεζε τουμπερλεκι κ αυτος κουνουσε χερια κ ποδια χαρουμενος..... :) καλα αυτο που σου ειπαν οτι τον εκπαιδευσες σωστα...ειπαμε αν κατσουμε κ σκεφτουμαι τι λεει η μια κ η αλλη ζητω που καηκαμε..... :? πητ εχω 17 δεκεμβριου αλλα λογω καισαρικης θα ειναι αρχες του μηνα......για τον παιδικο ασε τα εκαναν μονες τους μανταρα,απο μονες τους λεγανε φερτε παιδακια κ με την πανα,κ με το που ηρθε αλλη νηπιαγωγος τα γυρισε ηταν να φυγοτν κ αλλα θα μαθω αυτες τις μερες με το γαμο δε βρηκα τη γνωστη μου να μου πει... :|

Χαρουλα τωρα μεταξυ σοβαρου κ αστειου,με τον αντρα σου δεν το εχετε συζητησει; εμεις παντως λεγαμε ναι θελουμε κ οποτε ερθει.... ;)

Στελλα τελεια η περιγραφη σου για το νησι οταν μπορεις βαλε μας φωτο... ;)

αα ξεχασα να σας πω σημερα αποκτησαμε ακομη ενα ξαδερφακι της κουνιαδας μου το τριτο...αγορακι..θα παμε καποια στιγμη να το δουμε δεν ειμαστε κοντα....αλλα το πιο καλο το πρωτο εμοιαζε στον αντρα μου,το δευτερο σ αυτη,κ τωρα ο μπεμπης στον κουνιαδο μου....απο τον αντρα της τιποτε.....αλλο πραγμα του λεω κ αυτο να μην σου μοιαζουν καθολου τα παιδια σου.....εεεεε μα ειναι για γελια ρε κοριτσια.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κοριτσια εννοω οτι το συζηταμε αλλα μεχρι τωρα λεγαμε ας περιμενουμε λιγο ακομα. τη μια ελεγα εγω 'μηπως να κανουμε δευτερο;' την αλλη αυτος αλλά μεχρι τωρα καταληγαμε οτι θελαμε να περασει η δυσκολη περιοδος με τον πεθερο μου και μετα γιατι απο ψυχολογια ημαστε χαλια.

χθες του ειπα να αφησουμε κανα δυο μηνες και να ξεκινησουμε και μου ειπε ναι.καλε εχω καλο αντρα -πρωτο παιδι - δεν θα μου ελεγε οχι αλλα ετσι και αλλιως δεν θα επαιρνα τετοια αποφαση μονη μου.

αυτα! αντε και ο θεος βοηθος! σας το εχω ξαναπει - ο μεγαλος μου φοβος ειναι μηπως παλι εχω συσπασεις και πρεπει να ειμαι προσεκτικη - οχι οτι εγινε κατι την προηγουμενη φορα αλλα ....

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελόου!!!!!Τι κανετε???

Εμεις καλα,η μικρη δε κοιμηθηκε για μεσημερι κ τωρα κουτουλαει,απο τις 7 θα τη βαλω για νανι :lol::lol::lol: !!!

Φανουλι τωρα ειδα οτι εγραψες στην ομαδα!!!Σου απαντησα...

Κατερινακι καλε ολοκληρη δεσποινιδα :):):) !!!!!Καλα μονο 6 κιλα????Με χεις αφησει αφωνη το ομολογω!!!!Με το καλο :):):) !!!!

Να χαιρεστε κ το νεο ξαδερφακι!!Που ξερετε μωρε,μπορει μεγαλωνοντας τα παιδια καποιο να του μοιαζει..αλλαζουν,ετσι να του λετε ;)) !!

Χαρουλα κ Μαρακι βουρ στο ψητο :lol:;) !!!

Λιαν συντομως βλεπω να ξαναρχιζει κ ο αντρας μου το "κυρηγμα" :roll::lol::lol: !!!!

Καποια στιγμη θα σας βαλω καμια φωτο απο Ιο στην ομαδα!!

Φθινοπωριασε ε κοριτσια?Εχει πιασει ψυχρα,αερακι,βροχουλα...αν κ λατρης του καλοκαιριου,ωραια ειναι :D !!!

Α!!Εχω κανει ενα γλυκο...δε ξερω πως το λενε :-?? ....σοκολατοκεικ χωρις αλευρι?Σοκολατοπιτα?Σοκολαση :lol::lol::lol: ?Κατι με σοκολατα τελοςπαντων,καλο βγηκε,κοπιαστε ~o):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα......

Απο τις 7 το πρωι .. απο ενα δυνατο "μπαμ"... (ή μπουμπουνίδα.. που λεει και η Αναστασια)... κοπηκε το ρευμα και η Δεη ηρθε στις 10 το βραδυ να φτιαξει την βλαβη...

Κοντεψα να φαω τα ρουχα μου μες στο σπιτι σα τον τυφλοποντικα.... χαχαχαχαχαχα!!

Σιδερωσα τα ρουχα, εβαλα το πλυντ. πιατων.. εκανα και μερικες ψιλοδουλιτσες και τωρα αραζωωωω....!!!!

Θα μπω αυριο να σχολιασωωωωωω τα νεα σας!!1

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε ρε κορίτσια?Θα το κλείσουμε το θεματάκι μας?

Χειμωνιάζει...για αφήστε τις βόλτες κι ελάτε να τα λέμε........

Κωνσταντίνα,Κάρολ,Κατερίνα,Άννα, έχετε καιρό να γράψετε............

Μα που πήγατε όλες??????????

Εγώ σε ποιόν θα μιλήσωωωωωωωωωωω???????????????????????????????????

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

:lol::lol: :νol: :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!Τι κανετε?

Εγω δεν εχω κεφια...επεστρεψα στα προβληματα...το μαγαζι οδευει προς κλεισιμο..δε γινεται αλλιως...!Ειμαστε σε μια ενταση με τη μαμα μου(μεταξυ μας)...δε ξερω τι να κανω,τι ειναι καλυτερο,πως να τη βοηθησω αλλιως...ουφ τεσπα,μη σας ζαλισω!Ισως γραψω στην ομαδα...

Μαρακι η σοκολατοαπολαυση :P ειναι απο ενα περιοδικο του Παρλιαρου που πηρα,πολυ ευκολο,τιποτα ιδιαιτερο,πρωτη φορα εκανα γλυκο με σοκολατα,τα βαριεμαι τα μπεν μαρι...λιγο λιγωτικο για τα γουστα μου αλλα οι υπολοιποι το τσακισαν ;)

ΥΛΙΚΑ

430γρ βουτυρο αγελαδος

430γρ κουβερτουρα τεμαχισμενη

180γρ ζαχαρη

300γρ κρεμα γαλακτος

8 μεσαια αυγα

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Βαζουμε το βουτυρο,την κουβερτουρα κ την κρ.γαλακτος να λιωσει σε μπεν μαρι(προσοχη !Το μπολ να μην ακουμπαει στο νερο της κατσαρολας που βραζει!!!)

Ανακατευουμε καλα να λιωσουν τα υλικα κ να γινουν ενιαιο μιγμα.

Προσθετουμε τη ζαχαρη κ ανακατευουμε καλα μεχρι να λιωσει.

Αποσυρουμε το μπεν μαρι.

Σε μεγαλο μπολ χτυπαμε τα αυγα να αφρατεψουν ελαφρως.

Αδειαζουμε στα χτυπημενα αυγα το μιγμα του μπεν μαρι κ ανακατευουμε καλα.

Βουτυρωνουμε ταψι ή στρογγυλη φορμα,αδειαζουμε μεσα το μιγμα κ ψηνπουμε σε προθερμ.φουρνο στους 180 για 40 λεπτα.

Σερβιρουμε με ζαχαρη αχνη κ σκονη κακαο.

Ειναι πολυ ζουμερο γλυκο κ δε φουσκωνει ιδιαιτερα!Εμενα το μονο που μου τη δινει στον Παρλαιρο ειναι οτι ειναι πολυ της ακριβειας...430 γρ...ε δεν εχω ηλεκτρονικη ζυγαρια,λιγο πανω λιγο κατω μια μικρη αποκλιση την εχω...

Εχει κ αλλα ωραια γλυκα το περιοδικο,μολις κανω θα σας πω ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xελοουυυυυυυ γκερλς!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Βαριεμαι να σχολιασω....... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ειχαμε παρεουλα... Περασαμε καλα!

Η μικρη ειναι καπως παλι σημερα..... :(:(:(

Της εδωσα 5ml ντεπον... Υποφερει το καημενο.... Ατιμα δοντια βγειτε επιτελους...

Το 11ο δοντι που σας ειπα πριν πολλεεεεεεεες μερες οτι εσκασε?

Ε! Εκει εμεινε! Δε μεγαλωσε ουτε τοσο ΔΑ!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

Ψηνω ψωμι και ελιοψωμακια.... Κοπιαστε!!!!!!

Α! Εφτιαξα και παστελια το απογευμα!! Τελεια εγιναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα, καλημέρα κορίτσια :D

χάθηκα αυτές τις μέρες, πήξιμο στη δουλειά, εν αναμονή και των νέων μέτρων για μειώσεις μισθών και εφεδρεία-αχχχχ μακριά από εμάς :? , γενικά δεν κατάλαβα πάλι πότε πέρασε ολόκληρη εβδομάδα!

αλλά Σάββατο σήμερα, άντε να χαρώ το παιδάκι μου-που παρεμπιπτόντως είναι αρρωστούλα με μύξες και βήχα :( - και τον άντρα μου!

Στέλλα, Φανή νοικοκυρούλες χαρωπές , τί σοκολατοαπόλαυση διαβάζω- θα τη δοκιμάσω τη συνταγή μιας και μια αδυναμία στη σοκολατίτσα την έχω!- τί ψωμάκι φουρνιστό διαβάζω, εύγε εύγε!

Όπως είπα η Αννούλα είναι λίγο άρρωστη και μεις σήμερα έχουμε να πάμε σε μπάτσελορ γαμώτο και αύριο είναι το κρεβάτι(αμάν πια με αυτά τα έθιμα του γάμου,ξενόφερτα και μη!), το άλλο Σάββατο γίνομαι κουμπάρα μαζί με τον άντρα μου σε φιλικό μας ζευγάρι.(να πάλι η κουβέντα για κουμπάρους ;) ψώνισα και ένα ωραίο φόρεμα για το γάμο κορίτσια, κοκκινοβυσσινί στράπλες(ελπίζω να μην ξεπαγιάσω :roll: ) μούρλια!

Εσείς τί κάνετε, τί λέει το πρόγραμμα για ΣΚ?

Κατερινάκι εσύ τί κάνεις χορευταρού :lol: καλέ το ζάλισες το κοριτσάκι σου με τους χορούς σου! Μεγαλώνει η μπουμπού σου, άντε με το καλό και σύ τέλεις πας με τα κιλά, τόσο λίγα μου φαίνονται εξωπραγματικά!

Φιλάκια κορίτσια μου , καλό ΣΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ εδω ειμαι καλεε... ;) μπενω διαβαζω τα νεα σας,δεν εχω τιποτε καινουργιο να σας γραψω,κ ετσι περασε μια εβδομαδα...... ;) για τα κιλα που λετε ναι καλα ειμαι ως τωρα,πιστευω οτι τα 12 θα τα πιασω σιγουρα αφου τωρα που κρυαδιασε ειμαιστε ολη μερα σπιτι κ ενοειτε κοντα στο ψυγειο..... :lol: ειχαμε μια ησυχη εβδομαδα μπορω να πω,αφου ο καιρος εδω χαλασε,κ ετσι κοπηκαν οι βολτες στις κουνιες,σημερα πηγαμε μετα απο πολυ καιρο κ ο μικρος το καταχαρηκε,κανα δυο οικογενοιακες βολτες πηγαμε εκτος,κ γενικα περναμε πολυ ησηχα......... :P

εσεις διαβαζω νοικοκυρουλες χαρωπες γλυκα,ψωμακια,καλα ειναι να φτιαξω κ εγω κατι αλλα το μυαλο μου θα ειναι συνεχως εκει κ το αναβαλω..... ;)

Φανη φτασατε τα 11 δοντια; τσαμπα σ εφαγε το ανχος τοσο καιρο....εμεις δε ξερω ποσα εχουμε δεν αφηνει να δω,αλλα οπως ξαναειπα τον τελευταιο καιρο τα χερια ειναι συνεχως μεσα στο στομα....

Στελλα αν ειναι οικογενοιακη η επιχηρειση,δυστηχως υπαρχουν κ τριβες μεσα στο σπιτι.ελπιζω η μαλον ευχομαι να βρειτε την καλυτερη λυση... :|

Μαρακι ναι εμεις εχουμε την ιδια μερα γενεθλια ;) αλλα η μπουμπου θα ειναι 15 μερες πιο νωρις λογο καισαρικης...... :)

Στεφανια γενικα δε με λες χορευταρου αλλα ηταν ο γαμος της αδερφης μου κ ηθελα να τον ευχαριστηθω.... ;) ελπιζω να κρατησει ο καιρος κ να φορεσεις το φορεμα που πηρες.... :)

Χαρουλα μη σκεφτεσαι αρνητικα,καθε εγκυμοσηνη ειναι διαφορετικη κ εγω στο μικρο ημουν 5 μηνες ξαπλα, κ στη μπεμπα κανω τα παντα μονη μου,κ εχω κ εναν Παναγιωτη που δεν ξερει τι θα πει καθομαι κ πεζω....ευτηχως βοηθαει λιγο ο αντρας μου..... :) ελπιζω οτι δεν ξεχασα καμια σας...σας ευχομαι μια ομορφη κυριακη σε ολες κ τα ξαναλεμε απο εβδομαδα μακια.... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα...

τι κάνετε?

εμείς όχι πολύ καλά..η βάφτιση αναβλήθηκε όπως είχα το άσχημο προαίσθημα ότι θα γίνει!!!!!!!

και όλων το μυαλό πάει στον παππού.....αμμμμμμ δε....μας την έκανε ο γιος του, ο αδερφός της μαμάς μου την πέμπτη το βράδυ ξαφνικά...από ανακοπη λογω κάποιων θρόμβων που είχε στο πόδι.....55 χρονών και δύο παιδιά 25 χρόνων περίπου...

δυστυχώς ούτε τα παιδάκια μου θα βαφτίσω ακόμα...και στα μαύρα είμαστε ντυμένοι...

γύριζε ο κωλόχαρος γύρω-γύρω, το έκανε το θαυματάκι του...ανέβασα τη γιαγιά πάνω για τη βάφτιση και την έβαλα να θάψει το παιδί της...ο παππούς σε κέντρο αποκατάστασης με φυσιοθεραπείες δεν ξέρει τπτ..........

αλλά το χειρότερο είναι ότι το προαίσθημα μου συνεχίζει να με τρώει.....μακάρι να κάνω λάθος....ψυχολογία πολύ σκατά....και εγώ έπρεπε σήμερα κανονικά να έχω χαρές, να είναι στολισμένα τα σπίτια μας και ανταυτού μαύρη μαρίλα παντού.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρα μου λυπαμαι..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ειλικρινα..... δεν ξερω τι να πω..... :cry::cry:

Ζωη σε σας......

Τι αναποδια θεε μου... απο αλλου να το περιμενεις... κι απο αλλου να σου' ρθει.... Ουφ..... :(

Και ηθελα να σου γραψω το απογευμα για την βαφτιση των μικρων.... αλλα κατι με εκανε να σβησω το μνμ.... :?:?:? ....... Πω πωωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι λες τωρα βρε Ζαιρακι :o ???Ποσο λυπαμαι :(:(:(:(:(:( ......

Τι ηταν αυτο που σας βρηκε ρε γμτ...κουραγιο σε ολους σας!Δεν εχω τι να πω κ εγω...τραγικο...

Θα περασει ο χρονος κ θα ερθουν καλυτερες μερες...

Στεφανια περαστικα στην Αννουλα σου!!!Πως ειναι σημερα?

Κατερινακι ,Φανουλα κ οι υπολοιπες...τα φιλια μου!!

Ουφ μου κοπηκε η ορεξη να γραψω :( ...Καλη Κυριακη κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!

Τι κανετε?

Εμεις καλα.... Γεματο παιχνιδι-γελιο-βολτες το Σ/Κ μας... :mrgreen:

Εχω εεεενα αγχος.... Αλλο πραγμα.. Καθυστερηση 6 μερες και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...... :cry::cry::cry:

Παω να κανω "νανι-νανι" την μικρη.....

Νυσταζωωωωωω κι εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες :D .

Ζαίρα μου συλληπητήρια, φαντάζομαι την ψυχολογία σας αυτές τις μέρες...αντί να χαρείτε τη βάφτισή σας,να συμβεί τέτοιο γεγονός, δεν ξέρω τί να πω..... :( Λυπάμαι πολύ....

Εμείς κορίτσια καλά, το κρύωμα της μικρής είναι προς το τέλος του, άντε γιατί πρέπει να κάνουμε και το αντιγριπικό εμβόλιο όπως μας είπε η παιδίατρος-τρέμω την ώρα και τη στιγμή :?

Ρε κορίτσια αυτές τις μέρες τα έχω παίξει με τη μικρή, το "λουλούδι" μου έχει εξελιχθεί σε μέγα διάολο, δεν μπορώ να τη συμμαζέψω με τίποτα!

της φωνάζω συνέχεια γιατί κάνει ό,τι βλακεία της έρθει και το κακό είναι ότι δεν ιδρώνει το αυτί της, μια στιγμή να μην προσέξω και μετά δεν ξέρω τί με περιμένει.

Την Κυριακή είχαμε πάει στο κρεβάτι των κουμπάρων μας και ενώ στην αρχή δεν μίλαγε σε κανέναν και ήταν μαγκωμένη, από κάποια στιγμή και μετά που ξεθάρεψε δεν σταμάταγε τις βλακείες, πχ ανέβαινε στο κρεβάτι των παιδιών, που ήταν στολισμένο για την περίσταση, όρθια και χόρευε, τσίριζε, πέταγε τα παπούτσια της, δράμα! αναθεμάτισα την ώρα και τη στιγμή που την πήρα μαζί :evil: Θεός ξέρει τί θα μας κάνει το Σάβ στο γάμο! αφήστε, δεν την αναγνωρίζω πια.... :shock:

κατά τα άλλα καλά, τίποτα άλλο αξιομνημόνευτο.

Εσείς?

Φανούλα μήπως είναι κάτι που θες να μοιραστείς μαζί μας? για την καθυστέρηση λέω, παίζει να χουμε τίποτα???:lol: περιμένω νέα!

φιλιά κούκλες, τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!

Αδιαθετησα χθες...!!!!! :D:D:D:D

Και κοιταξτε συμπτωση.... 26 Σεπτεμβριου (2008) ειχα την τελευταια μου περιοδο οταν εμεινα εγκυος στο Αναστασουλι μου....!!!!!! :shock::D:D:D

Βγηκαμε για ψωνια με την μικρη χθες... Πηραμε λιιιιγα χειμωνιατικα πραγματακια..

Ενα ζευγαρι μποτες, ενα μαυρο παπουτσακι για λιγο πιο καλο, φορμιτσες, κολανακια, μπλουζακια..

Η μαμα εχει σειρα αυριο!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Ο μπαμπας εχει ρουχα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ζυμωσα ψωμι αλλα δε βλεπω να φουσκωνει και ανησυχω... Εβαλα αρκετην βρωμη μαλλον και εγινε σκληρη η ζυμη... πφφφφ....

Αχ! Ποσο το απολαμβανω το σπιτακι μου...

9:30 ξυπνησαμε, φτιαξαμε φακες, σκουπισμα-σφουγγαρισμα.. Η μικρη κυρια στο δωματιο της με τις πλαστελινες και τις μπογιες...

Σας ζαλισα το ξερω..!! :D:D:lol::lol::lol:

Σας αφηνω!!!!!!

Για ελατε και οι υπολοιπες! Που ειστε χαμενες τοσε;ς μερες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!

ΖΑΙΡΑ ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ- ΜΕΓΑΛΗ ΑΤΥΧΙΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!

ΦΑΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ!ΣΚΕΨΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΩς ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ-ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ!ΕΡΩΤΗΣΗ:ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!ΠΕΙΡΑΖΕΙ;ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ;ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΙς ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρουλααααα....... καλη επιτυχια!!!!!!

Ευχομαι γρηγορα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!

Πανε οδοντιατρο... δε τρεχει τιποτα!

Αν θες να εισαι ησυχη πες του να σου κανει ενεση χωρις αδρεναλινη. ;);)

Μπααααα δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν μαζι γενεθλια...

Πρεπει πρωτα να μου δωσει το "ΟΚ" ο ντοκτορ.. Μαλλον τελη Οκτωμβρη θα παω..

Εχω ενα "ψιλοθεματακι" που πρεπει πρωτα να τακτοποιηθει... ;)

Στεφ.. επιτελους να ησυχασει το καημενο.. Περαστικα και αγυριστα λοιπον!

Οσο για την... αναποδια.... Παναγιτσα μου.... Κουραγιο-υπομονη.. και ψυχραιμια..

Ξερεις ποσες φορες εφτασε ο κομπος στο χτενι και εκανα την παλαβη για να μη της δωσω καμια ξαναστροφη και μετα με φανε οι μαυρες τυψεις? :o

Ειναι περιεργη ηλικια... Ελπιζω του χρονου να ειμαστε καλυτερα..

Η Αναστ. ειναι με τις μερες της..

Μια ειναι καλη και ησυχη και την αλλη μου βγαζει την πιστη αναποδα..

Αλλα χαιρομαι που επιτελους μπορω να ειμαι μαζι της οοοοολη μερα και να την "πλαθω" οπως θελω εγω..... Οσο σκεφτομαι το μαρτυριο εκεινο που επρεπε να φευγω σαν τον κλεφτη καθε πρωι... παναγια μου...

Το ψωμι ετοιμο!! Μια χαρα ψηθηκε και φουσκωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...