Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

καλησπεεεεερα κουκλτσες........παλι χαθηκα λιγακι κ διαβασα βιαστικα τα νεα σας.....

Καταρχας να χαιρετισω κ γω την νεα της παρεας, καλωσορισες σουσου εγω ειμαι η Δωρα ειχα χαθει το καλοκαιρι κ δεν σε πηρα ειδηση πότε μας ηρθες...

Φανουλα, ολα οκ με την μικρη.......αχ τι καλα να ειναι κ μενα μια χαρα τωρα οταν τον αφησω σ εναν μηνα ειναι ο γαμος.....

Τι προβληματακι εχετε με το γαλα δεν καταλαβα,εγω του δινα το advance κ τωρα το σταματησα κ του δινω το ΝΟΥΝΟΥ FAMILY που πινουμε κ μεις ευτυχως το πινει...

Κατερινακι,ολα οκ με τον παιδικο;αυτο με το μπουκαλι που λες ειναι φυσιολογικο να συμβει μην στενοχωριεσαι.Γι αυτο εδω σ εμας απ οσο εμαθα απαγορευεται να χουν μαζι τους παγουρινα ή μπουκαλια,οταν διψασουν ζηταν νερο.Μονο στα νηπια επιτρεπονται...

αχ, αυτες τις υστεριες με τα ρουχα τις κανει κ μενα τωρα τελευταια κ γενικως αρχισε πολυ γκρινια κ ιδιοτροπια,ας ελπισω οτι ειναι φαση κ θα περασει................

πολλααααααααα φιλια σε ολες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπεεεεεεεερα περα ως περα.....!!! :D

Τι κανετε?

Δεν βλεπω και μεγαλη κινηση στην ομαδα....!! :?:?:?:?

Τωρα κανετε διακοπες οι περισσοτερες....?? :roll::roll::roll:

Εμεις εδω... Σταθερα! Στην φυση και τον καθαρο αερα...!! :D:D:D

Η μικρη ειναι πολυυυυυυυ ανησυχη σημερα.. κλαιει στα καλα καθουμενα.. δεν ξερει τι θελει.. ζηταει πραγματα, μετα τα πεταει....Ο τεταρτος τραπεζιτης την εχει τρελανει.ετσι εκανε και με τους αλλους..χτυπουσε το κεφαλι της στον καναπε και τσιριζε...

Ειμαι ετοιμη να "υποδεχτω" με υπομονη και τους 4 κυνοδοντες... που -ποιος ξερει- ποτε θα μας κανουν την τιμη να σκασουν...

Μαρακι.... μια καλη "αναφορα"... ηταν οτι πρεπει για να παρουμε για γευση απο το καλοκαιρακι σας...!! Ευχαριστουυυυυμε!!!!!!!!

Μπραβο στο αγορακι σου που μιλαει τοοοσο πολυ!

Δωρουλα μουυυυυυ.... Που εισαι βρε κοριτσαρα μου?

Μου φαινεται πηγες στο καινουργιο σπιτι σου... και ξεχασες τελειως την "φτωχογειτονια"...!!! :D

Με το γαλα που ρωτας..... Δεν μπορω με κανεναν τροπο να κοψω τη σκονη (γαλα) που δινω στη μικρη... Δεν πινει ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!

Τα μαγικα μου δυστυχως δεν πιανουν.... Ειναι γατονι...Δε μπορω να την ξεγελασω... :lol:

Λοιπον μερες τωρα με απασχολει ενα θεμα με την μικρη...

Δεν ξερω αν ειναι φαση που θα περασει ή απλα "παρλα" που θα μεινει..

Δε σταματαει να ρωταει και να μιλαει... Απο τις 5 ωρες που ειναι ξυπνια και τις 5 ΡΩΤΑΕΙ!! :twisted: Με κουραζουν οι ανθρωποι που λενε πολλα.. γιατι μεσα στα πολλα λογια πετανε και μπουρδες..Που θα φτασουν οι αποριες της οταν γινει 2,5....?

Ειναι δυνατον να με ρωταει "απο που με αγολασες μαμα"..?

"Που ειναι το αιμα σου"...? :o (την ειχα μαζι στην τουαλετα και ημουν με περιοδο)...

"Οταν μεγαλωθω θα βαλω του τουτιεν θου, και θα παλω το μηχανακι θου".... και και και και .....

Θελει να βαφει τα νυχια της... θελει κραγιον... ΘΕΛΕΙ ΘΕΛΕΙ ΘΕΛΕΙ!!

Ολη μερα ζηταει.. Τις κανω τα χατιρια μεχρι ενα οριο.. Μετα αρχιζω να εκνευριζομαι...

Φωναζουμε-κλαιει.. Θυμωνει-ξεθυμωνει και γενικα υπαρχει μια ενταση που μονο καλο δε μας κανει...

Της αγορασα τραπεζακι να ζωγραφιζει ΣΤΟ ΜΠΛΟΚ και μου εγραψε μεχρι και το ψυγειο! :evil:

Την τηλεοραση.. τα μαξιλαρια, τον καναπε...

Της τα εκρυψα... τα ζητουσε τσιριζε, τα ξαναεβγαλα...

Δεν μπορω να την κουμανταρω.... :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σας επρηξα το ξερω... Ειμαι πολυλογου κι εγω.. και μετα αναρωτιεμαι για την Α.... :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Φιλια σε ολες και sorry για το σεντονι...!! :D

Καλο Σ/Κ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!!

Τι έγινε?Πού χαθήκατε όλες μωρέ?

Δωρούλα τι κάνεις?Μας έλειψες...Ελπίζω να μπαίνεις συχνότερα τώρα που χειμωνιάζει....

Σουσού καλώς όρισες στην παρεούλα μας!!!!

Χθες πήγαμε το Γιώργο στο λούνα παρκ!Περάσαμε υπέροχα!!!!Ήταν η πρώτη φορά,μιας κι εδώ στη

Χίο δεν έχει κάποιο μόνιμο,αλλά κατά καιρούς έρχονται διάφορα απ το εξωτερικό!!!!!

Πατέρας και γιος το διασκέδασαν πολύ!Η μαμά απ την άλλη......σα να ξέμαθε μου φαίνεται!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανέβηκα μαζί του σε ένα καρουζέλ που δεν είχε όμως αλογάκια,αλλά ζωάκια.Μπήκαμε λοιπόν στο καγκουρό και απλά γυρίζαμε πολύ αργά γύρω γύρω και πάνω κάτω κι...εγώ...ζαλίστηκα!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Δεν είμαι γι αυτα!!!!Στο μόνο που ευχαριστήθηκα,είναι στα συγκρουόμενα,που οδηγούσε ο Μ κι εγώ είχα στην αγκαλιά μου το Γιώργο!Βέβαια κι εκεί η υστέρω του έλεγα να μην τρέχει κι εκείνος γελούσε,με κορόιδευε και έπεφτε πάνω στα άλλα αυτοκίνητα! =))=))=))=)) Ο Γιώργος φυσικά το απολάμβανε!!!!!!

Για να φύγουμε είδαμε και πάθαμε,αφού μας άκουσε όλο το λούνα παρκ.....

Αφήσαμε βλέπετε τελευταίο το τραμπολίνο,που του χει μία ιδιαίτερη αδυναμία και δε ξεκολλούσε με τίποτα....

Τώρα που είπα τραμπολίνο...Ο μικρός θέλει να του φέρει ο Αγ.Βασίλης ένα τραμπολίνο!

Πηγαίναμε σε παιδότοπους πριν φύγουμε για το εξοχικό και το μαθε.Μου είπε μία μέρα "μαμά θέλω τραμπολίνο" ε, και του είπα ότι θα του το φέρει ο Αγ.Βασίλης!

Πήγα στα MOTHERCARE (elc)που έχουν ως τις 15 Σεπτέμβρη όλα τα παιχνίδια εξωτερικού χώρου με έκπτωση και βρήκα ένα πολύ ωραίο με δίχτυ(δε θέλω να του πάρω το απλό γιατί σίγουρα θα πέφτει απ έξω και θα κοπανάει το κεφάλι του!!!!!)με 1,5 μέτρο περίμετρο και 2 μ ύψος.Από 195ευρώ το χει τώρα 150!Είναι απ τα φθηνότερα και μικρότερα που βρίσκω.Έχω βρει και με 45 ευρώ αλλά είναι 3,5 μέτρα!!!!!Αυτό απ τα elc,έχει και μέγιστο βάρος 75 κιλά!Δηλαδή ο Γιώργος θα το χει για πάντα και θα κάνω κι εγώ μαζί του!!!!!!Λέω να το πάρω τώρα και να του το εμφανίσω τα Χριστούγεννα!

Έχω όμως 2 προβληματισμούς.....

Αρχικά θα το βάλω στο 3ο υπνοδωμάτιο του σπιτιού,που αυτή τη στιγμή έχει μέσα τον υπολογιστή,μία βιβλιοθήκη και το χειμώνα κρύβω εκεί τα έπιπλα βεράντας.Όταν όμως έρθει το δεύτερο μωρό που θα πάω το τραμπολίνο?Οεο?Έχουμε αυλή που είναι κοινή με τη μητέρα και την αδελφή μου (μένουμε σε 3 όροφο)αλλά δε θα ριμάξει αμα είναι έξω χειμώνα καλοκαίρι?Κρίμα δεν είναι 150 ευρώ και να χαλάσει?

Μετά,είναι και η τιμή...μου φαίνονται πολλά για ένα 2χρονο αυτά τα λεφτά και τη συγκεκριμένη περίοδο...Βέβαια δεν του ξαναχουμε κάνει δώρο.....Τα πρώτα Χριστούγεννα το δώρο του ήταν η βάπτισή του :roll::roll:

Πέρυσι του πήραμε κάτι σετ little people,έτσι για το καλό.....Γιορτές,γενέθλια του παίρνουν οι νονοί κ οι παππούδες αυτά που ζητάει,οπότε μήπως ήρθε και η δική μας σειρά,να του κάνουμε κάτι καλό?

Το τραμπολίνο που θέλω είναι αυτό:

http://www.comparestoreprices.co.uk/trampolines/mothercare-1-5mtr-sporty-trampoline-and-enclosure.asp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να αλλάξω το τίκερ μου αλλά δεν εμφανίζεται.Πάω στο σχετικό ποστ,κάνω όλα τα βήματα

όπως ακριβώς λένε οι οδηγίες και πάλι δεν εμφανίζεται!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααα :D:D:D:D !!!!!!!!!!

Τι μου κανετε ζουζουνες??Χαθηκα παλι,φορτωμενος Σεπτεμβρης...ολο κατι εχουμε να κανουμε!

Αχ χθες πηγαμε με τον αντρα μου Μαλακασα,στην τελευταια συναυλια των Πυξ-λαξ :D:D:D:D:D:D !!!!Μου το ειχε υποσχεθει αφου δε πηγαμε τον Ιουλιο στο ΟΑΚΑ!Περασα ΤΕΛΕΙΑ!!!!Σα μικρο κοριτσακι ενιωθα!!!Περασαμε τοσο ωραια,γυρισα λιγα χρονια πισω...!

Και οι Πυξ-Λαξ ωραιοι,συγκινητικοι...αν κ εχουν χασει τη φορμα του σε σχεση με το παρελθον κ "ελειπε" και ο Ξυδους...ηταν πολυ ωραια!!!!

Την Παρασκευη ειχαμε παει οικογενειακως στα γενεθλια του αδερφου μου κ το ξενυχτησαμε!!!

Σε λιγο θα παω να παρω τη μικρη απο τη μαμα μου!Το αλλο Σ/Κ ισως παμε τελικα στην Ιο για το γαμο του φιλου μας κ μετα τελος...θα παμε ολοι οι κατεργαρηδες στον παγκο μας κ θα μπουμε σε προγραμμα :lol: !!

Ρε Φανουλι πραγματικα τι λεει αυτο το στομα της κορης σου :o ??Ετσι μενω καθε φορα :shock::shock::shock: !!!!Τι να της πρωτοαπαντησεις :?:?:?:? ??!!!Ακου, "απο που με αγολαθες" :shock::lol::lol::lol:!!!!

Με το γαλα πακετο ρε γμτ...μη τα παρατας ρε συ,καθε τοσο κανε αποπειρες,καλοπιανε την ...λεγε της οτι τα μεγαλα κοριτσακια πινουν τετοιο γαλα,το αλλο δεν υπαρχει πια...

Βαλ΄της λιγο μελακι μηπως της αρεσει...δοκιμασε μολικα γαλατα,καποιο μπορει να την συγκινησει καποια στιγμη...

Μαρακι μου ωραια που περασατε το καλοκαιρι ε??

Κ ο γιοκας σου πολυλογας κ αυτος :) !!Τι ωραια!!Ζηλευω...εμεις τα ιδια :roll: ...προτασεις ακομα καμια προοδο,πολυ μπεμπε :roll: ...Και αμα τη δειτε γλωσσα δε βαζει μεσα,ολη μερα μιλαει αλλα στο ιδιο στυλ,μπεμπε...παρόλο που εμεις της μιλαμε κανονικα,σα μεγαλη κ τη διορθωνω εγω κ της λεω τις λεξεις σωστα..

Το τραμπολονο μου φαινεται πολυ ωραια ιδεα αφου του αρεσει τοσο κ τωρα το βρισκεις κ με εκπτωση ;) !Παρ'το κ κρυψτο,μπορει να κοστιζει λιγο αλλα θα το ευχαριστηθει χρονια!!!Δεν ειναι συσκευασμενο?Κρατα τη συσκευασια οταν το ανοιξετε κ οταν το μαζευεις βαζε το παλι εκει κ ρυβε το σε καμια αποθηκη ή εχε το καλυμμενο στη αυλη ,να ειναι προστατευμενη και η συσκεαυσια!

Νινινα μου τα παει καλα ο μοκρος με τον παιδικο ε?Τελεια!Εγω αρχιζω κ το σκεφτομαι σοβαρα μηπως παμε του χρονου,φετος δεν ηθελα..αφου καθομαι κ εγω...!Μονο ομως αν την παρουν σε δημοσιο,οχι ιδιωτικο!Οταν ερθει η ωρα θα σας ρωτησω γιατι δεν εχω ιδεα!

Για το παγουρινο κανε αυτο που ειπε το Μαρακι ;) ...κ εγω εχω κολλημα με τα πραγματα μας κ την ταξη :oops::oops: !!

Καλα μονο 5 κιλα εχεις παρει?Ουαου!!!!!!Τελεια!!

Δωρουλα μου που εισαι??Τι κανετε :D ??Ολα καλα??Τα φιλια μου!!!

Στεφανια κουραγιο με τη δουλεια κ υπομονη...μονο αυτο μπορεις να κανεις για την ωρα νομιζω...δυσκολεψαν κ αλλο τα πραγματα :? ...

Προσπαθησε να κανεις τη δουλεια σου καλα κ τελος,να μην επηρρεαζεσαι...

Η Αννουλα τι κανει??

Κοριτσια σας φιλω,παω να ετοιμαστω!Καλη Κυριακη :):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα εδω ειμαστε κ εμεις......τι κανετε; εμεις μια χαρα χθες πηγαμε στο γαμο που σας ελεγα,ο μικρος εδωσε ρεστα απο αγκαλια σε αγκαλια,χωρις να διαμαρτιρετε πλεον κ αυτο να κανει ολοτο σοι να τον χαιρετε κ να τον εχουν σαν κουκλο..... :lol: ολη μερα αυπνος απο τις 7 το πρωι...κ μια ωρα υπνο στη διαδρομη.....αλλα μολις ηρθε η ωρα του κοιμηθηκε κανονικα στην αγκαλια μας κ μετα για λιγη ωρα σ ενα καναπε που βρηκαμε εκει..... :) εγω απο τις 7 επισης ορθια χθες αντεχα,αλλα σημερα κουτουλαω..... (-| τωρα ακομη αυτο το s/k ενα ζορι στο δικο μας γαμο κ μετα τελος... :)

Στελλα βλεπω το καθιερωσατε κ πατε πιο συχνα βολτα τα δυο σας...αυτο ειναι πολυ καλο νομιζω για το ζευγαρι κ αφου η μικρη ειναι συνεργασιμη μια χαρα.... ;)

Φανη καλα κ ατατινα σου εχω την εντυπωση πως ειναι πιο μεγαλη απο τα δικα μας.....πολλες ερωτησεις βρε ματια μου.....κ σε μερικες οντως πως απαντας; να μου τη φιλησεις :x

Μαρακι κ ο δικος σου εχει πολυ καλη εξελιξη στο θεμα ομιλιας..... ;) αληθεια θελω να σε ρωτησω στον παιδικο που δουλευεις τα περνετε με πανα;,κατω των 2μιση; ρωταω γιατι κατα λαθος αληθεια κοριτσια βρηκα τη νηπιαγωγο που μαλον θα ερθει εδω κ μου λεγε να κ δεν τα περνουμε,κ πρεπει να βγαλουν πανα, κ ειναι επικυνδινο να ειναι με παιδακια 3μιση χρονων.....κ απο τα λεγομενα της καταλαβα,πως μαλον ο μικρος αν ερθει θα γυρισει σπιτι δε θα τον κρατησουν...κ οχι μονο αυτον... :| ο αντρας μου με ψιλομαλωσε μου ειπε κακως ανοιξα μαζι της κουβεντα,αλλα αυτη με ρωτησε αν τον εχουν παρει κ πως κ απαντησα.....θα δουμε...... :|

αυτα τα νεα μας,κοριτσια σας αφηνω καλο απογευμα κ καλη εβδομαδα.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hellooooooooooooooooo............!!!!!!! :D

Tρελη κουραση σημερα....

Σε βαφτισια το πρωι, τραπεζωμα στην μαμα μου το μεσημερι, γενεθλια το απογευμα.....

Αφηστε... Πεθανα σας λεω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ουτε το κρεβατι δε μαζεψα.... :lol:

Μονο ρουχα αλλαζα.. βαφομουν και ξεβαφομουν.....!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Η δε Αναστασια... Πολυ καλο παιδι..

Δεν ειχε καμια παραλογη απορια σημερα.. :?:?:?:?

Μονο που ειπε στην γιαγια οταν γυρισαμε απο το παρτυ ...

"εβαλε ο ντθονηθ λεθτα θτην τυπουλα... αχινισε το αθτοκινητακι μια απο' δω μια απο' κει και τομακθα και ηθε η μαμα μου και πηγαμε θτο ταμπολινο".. :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Στο σταυρο που σας κανω κοριτσια....

Δεν ξερω που τα θυμαται ολα και τα λεει... Εχω κουφαθει αυτες τις μερες... :shock::shock::roll:

Στην βαφτιση δεν αντεχε και πολλα πολλα μεσα στην εκκλησια, αλλα απ' οτι καταλαβαν λυποταν το μωρο που εκλαιγε γιατι μου ελεγε "να το ντυθει η μαμα του να πανε θτο θπιτι τουθ"..

Στελλονιιιιιιιιιιιιιι......... Αχ!!!!!! Εγινες "παιδουλα" για λιγες ωρες....? :lol::lol::lol::lol:

Ποοοοοοοοοοοοσο μου αρεσουν... Θελω κι εγω!!!!!

Ηταν Θεσ/νικη πριν λιγες μερες... αλλα δεν γινοταν να παμε... Δεν αφηνω ξανα την ουρα μου για τιποτα... Μονο σε μεγαλη αναγκη.. :?:?:?:?:roll::roll::roll:

Κι εσεις γαμο εχετε? Αντε να τελειωνουν.. να παει καθε ποντικος στην τρυπα του...

Μα τι πραγμα κι αυτο φετος μες στην οικονομικη κριση...? Οοοοου μαι γκαντ...!!! :lol::lol::lol:

Εχω βαρεθει να δινω 50ευρα και να μπερδευω τις σακουλες με τα δωρα... :lol:

Πριν λιγες μερες στην αποθηκη ειχα 7 .... Τωρα εμειναν μονο 2....!!!

Να της δινω κι αυτες να ξεμπερδευω ... Μα ... θελοντας και μη "αγανακτεις".... :?:?:?:?

Κατερινακι μου...Τι να της πρωτοαπαντησω...? Μου να λεει και μπερδεμενα....

Ας πουμε με ρωταει μια μερα...

"Τι με εκανε ο Αστιπολης στη γιαγια Μαρινα"...?

Μαντεψε τι ηθελε να με ρωτησει!!!

Τι με εκανε ο Αποστολης στην Αγια Μαρινα...? :lol::lol::lol::lol:

Ενας φιλος μας, σε εναν γαμο σε ενα εκκλησακι της Αγιας Μαρινας, την εκανε με τα χειλια του το ψαρακι και το θυμηθηκε μετα απο 2 μηνες.... :shock:

Αντε να βγαλεις ακρη.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε κι εσυ σουρτουκα πανε να ξεκουραστεις...Ολο βολτες εισαι...!!! :D:D:D:D:D

Σε χαιρομαι... Πολυ καλα κανεις... ;););););););)

Φιλια στον ομορφο σου... και οσο για την δασκαλα... Αστην... Δε νομιζω να αλλαξει τιποτα.

Θα σε ειχαν ηδη ειδοποιησει να μη τον πας καθολου....

Ακους εκει!

Στον δικο μας παιδικο πρεπει να ειναι 2,5 κλεισμενα και να εχουν καθαρισει με την πανα.

Δεν ειναι παντου το ιδιο ομως! Μη μασας!

Μαρακι.... οντως το καρουσελ.. σκετη ανακατωσουρα...

Η μικρη με πεθανε στο γυρω-γυρω ολο το καλοκαιρι.. Και διαλεγε το λιονταρι....!! :lol:

Να το ΠΑΡΕΙΣ το τραμπολινο!! Μην το σκεφτεσαι καν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφου εχεις χωρο μεσα-εξω μη σε απασχολει τιποτα αλλο...

Ελα μωρε.. 150 ευρω κανει ενα μπουφαν! Παρτου του παιδιου να το χαρει!

Να το χαρεις κι εσυ μαζι του!

Κοριτσια σαν να ειπα πολλα παλι....!!!

Καλο βραδυ σε ολες!

Φιλια πολλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα και καλη σχολικη χρονια!

ειστε καλα;εγω στο γραφειο και παλι!

κοριτσια ευχαριστω για τα συλλυπητηριά σας.πραγματικα ηταν δυσκολο καλοκαιρι!ηδη ηρθε και η πεθερα μου απο αγρινιο και νοικιασε παλι κοντα σε μας για να προσεχει το γιωργο-οποτε ειναι και ο αντρας μου πιο ηρεμος.παίρενι και η μαμα μου συνταξη φετος αλλα δε ηθελα με τιποτα να της πω τωρα δε σε χρειαζομαι.της ειπα δεν εχεισ επιλογη θα ερθεις.ο γιωργος μου καλα!υπερκινητικος οπως παντα!απο ομιλια μεγαλη προοδο συμφωνα παντα με τα δικα του δεδομενα- φυσικα δεν μιλαει σαν την ανατασια μας αλλα προτασεις κανει πολλές π.χ ελα γατα μαμ εκει, μαμα οχι αλλο γαλα νεο (νερο) τωρα κτλ μ'αρεσει που χρησιμοποιει και επιθετα πλεον π.χ. μελαλο (μεγαλο), μικο, καλό, κακό κτλ

με το γιογιο δεν καναμε τιποτα-γιατι φταιω εγω δεν εκανα καμια προσπαθεια-βεβαια αν του βγαλω το βρακι τις περισσοτερες φορες παει μονος του στο μπανιο - παίρνει βιβλιο και λει 'μαμα κακα μπαμπα (εννοει οπως ο μπαμπας) θτο μπανιο' και καθεται με το βιβλιο του και οταν τα κανει χειροκροταει και φωναζει κακα μπλουμ!

τα νεα σας τα διαβασα

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες, καλή εβδομάδα :)

Τί πράμα και αυτό με τους γάμους και τις βαφτίσεις αυτό τον καιρό, έ?

και μεις το Σάββατο πήγαμε σε γάμο μιας ξαδέρφης μου.Το καημένο το Αννάκι μου δεν κοιμήθηκε καθόλου για μεσημέρι-γιατί η άσπλαχνη μάνα δεν πρόλαβε να τη βάλει για ύπνο :oops: ) και βέβαια από τις 8:30 το απόγευμα άρχισε να κουτουλάει και να ζητάει να πάμε σπίτι μας! ε, μετά στο γλέντι -και αφού έριξε μερικούς χορούς πάνω στην καρέκλα της, γιατί είναι και χορευταρού το καμάρι μου :lol:) μετά κουτουλούσε και κατέληξε να κοιμάται στο αυτοσχέδιο κρεβάτι που της έφτιαξα από δυο καρέκλες. πάντως κορίτσια, σε όσους λέγαμε ότι η Αννούλα είναι δύο χρονών, μένανε άφωνοι :o . όλοι νομίζουν ότι είναι τουλάχιστον ένα χρόνο μεγαλύτερη!

Και τον άλλο μήνα γινόμαστε κουμπάροι με τον άντρα μου. άντε να δω πως θα το βολέψουμε το καμάρι μας... :roll: Ευτυχώς θα είναι και η μαμά μου στο γάμο, αλλιώς τί θά κανα?

Στελλίτσα άγριο νιάτο :D ξεσάλωσες στους πυξ λαξ? αχ τέλεια, τώρα μου θύμισες τη συναυλία των bon jovi και πόσο φανταστικά είχα περάσει και γω!

Φανή κοίτα να παραδειγματιστείς από τη Στέλλα τη γυρίστρω και άφηνε που και που την "ουρίτσα σου" στην ησυχία της με τη γιαγιά. άντε μη γυρίσει καμιά ώρα το Αναστασάκι και σου πει "ουφ βρε μάνα, πήγαινε εσύ όπου θες και άσε με εμένα στην ησυχία μου!" :lol:

Δώρα, Μαρία καλώς σας βρήκα :P

Κατερινάκι φιλιά!

θα τα πούμε κορίτσια, καλημέρααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλη σας μερα.......η δικη μας δεν ειναι τοσο καλη..εγινε αυτο που σας εγραψα,διωξανε το μικρο απο τον παιδικο :( ηρθε η δασκαλα που σας ειπα πως βρηκα, κ αρχισανε δεν ειναι 2 μιση,δεν καθεται στο καρεκλακι,κ.τ.λ.φυσικα αντεδρασα κ ειπα πως ειναι κ αλλα παιδακια οπως ο δικος μου,κ ειναι αδικο να φυγει μονο αυτος.... :| γυρισε μετα η διευθιντρια κ ειπε πως τ'αλλα δουλευουν η μαναδες τους....ας μου το λεγε απο την αρχη,οχι μια φταιει το ενα κ μια το αλλο.......μου ειπαν πως μπορω να κανω κ ενσταση αν θελω αλλα ο αντρας μου δε θελει να τα σκαλισω.....ειπε μονο αν του χρονου παρακαλανε να το γραψω για να μη κλεισει ο παιδικος να μην τον παμε......εμενα παντως με πειραξε βρε κοριτσια κ απο το πρωι κλαιω...... :( ειναι που καθοταν κ το παιδι εκει κ περνουσε λιγο η ωρα του...... :| να μην τα πολυλογω ειπαν πως θα δουν κ τις αλλες αιτησεις για να μη μας αδικισουν.....αλλα αν θελησουν να το ξαναπαρουν δεν ξερω αν θα το ξαναστειλω..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Κατερινα....... πλακα κανουν....??? :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Θα μπορουσαν ομορφα κι ωραια να στο ειχαν πει απ' την ΑΡΧΗ!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Σαν δε ντρεπονται λιγακι.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Πως δεχτηκαν χαρτια και σας ειδοποιησαν να πατε τοτε???? :shock::shock::shock:

Αρα.... Δεν ειδαν ΚΑΝ την ηλικια του παιδιου.. Απαραδεκτοι..

Ειλικρινα μου γυρισε το ματι τωρα...

Να σου πω κατι? Εν μερη εχει δικιο ο αντρας σου... Μη μπαινεις στη διαδικασια ενστασης γιατι μονο ακρη δε θα βγαλεις... Απο την αλλη αν αλλαξει κατι και "δεχτουν" τον μικρο στο σταθμο... γνωμη μου ειναι να... βαλεις νερο στο ποτηρι σου και να τον στειλεις...

Μα ΠΑΝΤΟΥ μπο#ρ#&λο..? Ελεος ρε κοριτσια!

Ας υπηρχε ενα σωστο πραγμα σ' αυτη τη κ@λ@χωρα.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη λετε για παιδικούς :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

εμένα μου απορρίψανε το παιδί και δεν ξέρουν το λόγο..και εγώ έκανα αίτηση για βρεφικό, για να μην έχουν το πάτημα της ηλικίας..ως τώρα έχω φτάσει στον αντιδήμαρχο και από δευτέρα θα πάω και στο δήμαρχο......θα τους τα κάνω λαμπόγιαλο.....γιατί και εργζομενη είμαιι και κανένα φοβερό εισόδημα δεν έχουμε.....δεν έβρισκαν την αίτηση....ξαφνικά τη βρήκαν και εκεί που δε μπορούσε να μου πει κανείς τι μορια λεχει το παιδί μετά βρέθηκε στους επιλαχόντες.....και βλέπεις παιδιά μα΄ναδων που δεν εργάζονται να είναι μέσα και των εργαζόμενων έξω....++ότι είχαμε "μέσο"....30 χρόνια είναι ο πεθερός μου μέσα στο δήμο εργαζόμενος

μπορεί το παιδί να μη μου το πάρουν αλλά θα τους τα σπάσω όλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρα μου... Ποτε κανεις δεν ξερει να σου πει ομορφα κι ωραια το τι πραγματικα συμβαινει..

Απαραδεκτοι ολοι... και ολα.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Εχω απογοητευτει...

Και ποιος νοιαζεται θα μου πεις? ΚΑΝΕΝΑΣ!

Κανε οτι περναει απ' το χερι σου κοριτσαρα μου....

Τι εγινε με την βαφτιση των παιδιων?

Θα γινει τελικα? Ξεχασα να σε ρωτησω τοσες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ναι μια χαρά ο παππούς και 87 χρονών παρακαλώ....

ανεβηκε στη συκιά να ρίξει κάτι σύκα, πήρε κωλοτούμπες το γκρεμό και τη γλύτωσε μόνο με ένα σπασμένο ισχίο...συν ότι του βρήκανε 3 σπόνδλους σπασμένους ποιός ξέρει πόσα χρόνια πριν και συνέχιζε και καβαλούσε το γαϊδούρι και πηγαινε 5 χλμ παρακαλώ στα χωράφια.....αλλά θηρίο ανήμερο, όποιο παιδί του πάει του λέει να του βγάλει τον ορό να φύγουνε και φυσικά κανένα δεν το κάνει και άρα τα αποκληηρώνει.... :lol::lol::lol::lol::lol:

εκεί που θυμάται εκεί ξεχνάει...

διάλογος με τη μάνα μου:

- ποιά είσαι εσύ????????νύφη μου είσαι???????

- όχι η κόρη σου??????

-αυτό που στάζει(ορός ) δε μου το δίνεις να τιο πιώ από το στόμα να φύγουμε...

-καλά ρε πατέρα ε΄χεις σπάσει τα πλευρά σου και δεν έχεις πει τπτ...

- κάνε το κορόϊδο καιμη λες τπτ και θα γιάνουνε...

σκληροί άνθρωποι.....τι να πεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aααα μαλιστααα!!!!!!!!!! Ακροβατης ο παππους!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Ετσι ειναι οι παλιοι... Σκληρα καρυδια! Δε μασανε!!! :D:D:D:D

Ποτε με το καλο η βαφτιση ειπαμε?

Ουτε μας καλεσες γαιδουρα...!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ εννοειτε ότι είστε καλεσμένες.....γιαυτό εβαλα και το προσκλητήριο :D:D:D:-p:-p:-p:-p:-p

την άλλη βδομάδα Φανούλα....25.....αντε να γίνει να βαφτιστούν να μου φυγει το άγχος.....

τωρα με τον παππού όλα εχουν πάει πισω...η μανα μου λειπει και δεν εχω που να αφηησω τα παιδιά να τρέξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τί νέα?

Εγώ χαράς ευαγγέλια( :( ), μας κόψαν 200 ευρώ από το μισθό μας για ένα τρίμηνο και έπονται και χειρότερα... αφήστε κορίτσια, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει :shock:

Κατερίνα μου μην στεναχωριέσαι με τον παιδικό. τελικά άμα δεν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, τίποτα δεν γίνεται... Κωλοχώρα Φανή, όπως το είπες!

Ζαira με το καλό η βάφτισή σας κ σιδερένιος ο παππούς.

φιλιά κορίτσια θα ξαναμπώ αύριο να μάθω νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανία.... :(:(:(:(:(:(..... Αυτοι οι αχρηστοι που δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ να δω ποιος θα τους κοψει ΤΑ χιλιαρικα που τσεπωνουν καθε μηνα.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Και ζηταν κι΄αλλα... Ερχονται και οι νεοι φοροι τωρα...

Αλλα σε δυο δοσεις... Μη μας φανουν και μαζεμενα και παθουμε κανα εγκεφαλικο....

Σαν δε ντρεπονται.. Θελω να φτυσω στη μουρη εστω και εναν.... :evil::evil::evil::evil:

Ετσι για το γαμωτο.. Γιατι μας εχουν φερει στα ορια της τρελλας.... Αι σιχτιρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σε συνέχεια των χθεσινών, άσε Φανή η κατάσταση είναι φρίκη. Μιλάμε οι μαλ... μου κρατάνε αυτά τα λεφτά από το μισθό μου αναδρομικά για την γνωστή έκτακτη εισφορά αλλά μου ήρθε και από την εφορία να πληρώσω για την έκτακτη εισφορά! :evil: Δηλ πλήηηηηρωνε ζώο....

Συνέχεια έχουν ο φόρος για τα ακίνητα-που αν δεν πληρώσουμε θα μας κόψουν (παράνομα βέβαια γιατί δεν υπάρχει σχετική νομοθετική πρόβλεψη για κάτι τέτοιο) το ρεύμα-, σε λίγο θα ρθουν τα τέλη κυκλοφορίας, δεν θυμάμαι τί άλλο έχουμε να περιμένουμε :?

Έλεος, έλεος, έλεος, δεν υπάρχει κανείς συνταγματολόγος, κάποιος ειδικός τελοσπάντων, να μπορεί να αποδείξει ότι όλα αυτά τα μέτρα είναι παράνομα? Ποιος θα ξεσηκώσει επιτέλους τον κόσμο να ξυπνήσει??????????? Αλλά τελικά αν δεν χτυπήσει όλων την πόρτα η οικονομική κρίση, δεν μπορούμε να καταλάβουμε τί συμβαίνει γύρω μας.

Καλημέρα, σόρυ βρε κορίτσια, σας έπρηξα πρωινιάτικα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια.....Στεφανια...καταλαβενω πως εισαι,η μαλον πως νιωθεις.....κ απο το μισθο του αντρα μου κοψανε 120 ευρω...κ ακομη αυτη η εκτακτη εισφορα δε μας ηρθε...... ;)

Φανουλα για το θεμα παιδικος εμαθα οτι σταματησαν αλλα 3 παιδακια συν ο δικος μου,κ μπορω να πω οτι ετσι ναι το δεχομαι,αυτο που με πειραξε ηταν που ελεγαν απο το καλοκαιρι φερτον να μαθει,κ πηγε ολο τον ιουλιο κ τον διωχνουν τωρα...ας ελεγαν απο τοτε θα εθει με το νεο ετος,η μαρτιο που ελεγα εγω,οχι πηγε εμαθε το περιβαλον κ τωρα ουτε απο εξω δεν μπορω να περασαουμε..θελει να παμε μεσα... :|

Ζαιρα μου ευτηχως ολα καλα με τον παπου...σας κατατρομαξε ομως.. :shock: αντε να βαπτιστουν με το καλο τα παιδακια σου να μην εχεις κ αυτη τη φροντιδα....αν ειμασταν κοντα σιγουρα θα ερχομασταν δε χανω καλε εγω γαμους κ βαπτισια.....χιχι :lol:

ααα σημερα πηγα καστορια για μικροδουλειτσες κ τυχαια βρηκαμε την Ιφι με το μικρο της,εχετε χαιρετισμους ολες :x

Στελλα καλε που εισαι; δωσε σημεια ζωης...... :x

σας αφηνω καλο σ/κ θα ανεβασω κ φωτο απο το γαμο της αδερφης μου..... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

μη μου θυμιζετε τα οικονομικα γιατι με πιανει στεναχωρια.εμενα μου εκοψαν παρα πολλά - ο αντρας μου υπο την απειλη απολυσης αφου δεν υπαρχει δουλεια καθολου και η εκτακτη εισφορα 1700Ε!!!!

εμεις σημερα κατεβαινουμε αγρινιο για τα 40 του πεθερού μου!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!!

Στεφανια... Χαρουλα... Κατερινιω....... Ολες βλεπω ειμαστε σε πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση.... :lol: Ετσι ομως μας καταντησαν τα μεγαλα κεφαλια... :evil::evil::evil::evil:

Κατεβηκα το πρωι στον παιδικο να δω τα κοριτσια...

Λοιπον.. εχουν παρει για αρχη 17 παιδακια γιατι ειναι μονο μια δασκαλα... :o:o:o:o:o

Την Δευτερα ερχονται αλλα 8... συνολο 25... :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Προκυρηξε 3 θεσεις ο Δημος για 11μηνη συμβαση και το τι γινεται δε μπορω να σας το περιγραψω... :o:o:o

Τα παιδια που θα παρουν ειναι 50 στο συνολο...

Δεν υπαρχει πρωινο... ουτε μεσημεριανο.. γινεται ενας πανικος με τα ταπερακια και τις "παλιοκαραβανες".. :lol:.... Δεν εχουν χρηματα για 2 κιλα ψωμι για ενα πρωινο? ΕΛΕΟΣ!

Τι ζητανε και ζητανε ρεεεεεε???? Φοροι-εισφορες... φουσκωμενο ΦΠΑ ... αρπαζουν αρπαζουν αρπαζουν και στο τελος ..... Το απολυτο τιποτα!

Α!!!!!! Οι δασκαλα με την διευθυντρια ειναι απληρωτες απο τον Απριλιο. :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Τραγικο...... :(:(

Ειμαι εκνευρισμενη πολλες μερες τωρα......

Εχουμε μεινει χωρις δουλεια και οι δυο.... :o

Τον Β τον εκλασαν μετα απο 69 μηνες προυπηρεσιας... Με το ΘΑ και ΘΑ κοντευει τους 5 μηνες ανεργος... Ευτυχως εχει δουλειες εξω και τα βολευουμε κουτσα-στραβα.....

Η Αναστασια ειναι καλα!

Το πουλακι μου.... Δεν εχει καταλαβει σε τι κοσμο εχει ερθει...

28 του μηνα μου ειπαν να παω ΟΑΕΔ να δω αν τελικα βγω ταμειο ανεργιας..

Αμα φαω κι απο κει πατατα.... Καηκαμε..... Δεν ξερω βρε κοριτσια.. Κατι δεν παει καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεεεεεεεεεεερααααααααααααααααα :D:D:D:D:D:D:D !!!!!!!!!!!!!!!!

Καλεεεεεεεεεεεεε που ειστε???19 εχει ο μηνας...απο τις 16 εχετε να γραψετε :shock: !!!

Ημουν Ίο :D !!!!!!Πηγαμε Παρασκευη πρωι κ γυρισαμε χθες βραδυ κατα τις 11 κ πηγαμε κ πηραμε τη μικρη απο τη μαμα μου γιατι δεν αντεχα αλλο,μου ειχε λειψει απιστευτα :x:x:x !!!!Ακομα κοιμαται...

Πολυ ωραια περασαμε,τελειααααα :):):) !!!!!!!!Κ ο γαμος υπεροχος!!!!!!!!!!!!!

Θα σας τα πω αργοτερα,παω να μαζεψω καμια βαλιτσα μεχρι να ξυπνησει κ θα μπω ή το μεσημερακι ή αυριο με ησυχια να σας διαβασω κ να τα πουμε!

Σας φιλω για την ωρα!!!Επεστρεψα στον παγκο μου :P:P:P !!!!!

Φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααααα!

Ευτυχώς που έγραψε επιτέλους κάποια....

Μπαίνω εδώ και μέρες αλλά διαβάζω μόνο......

Εγώ το Σ/Κ πέθανα στις δουλειές!!!!Έκανα γενική στο σπίτι,τοίχους,μπαλκόνια,ντουλάπες,ντουλάπια...αλλά σήμερα είναι όλα πεντακάθαρα.

Σχόλασα πριν λίγο,ο Γιώργος μου μόλις ξύπνησε και σε λίγο λέω να πάμε καμία παιδική χαρά και μετά για καφεδάκι!!!!!!Να ξεσκάσω λίγο!!!!!!Το βράδυ έχω να κάνω σίδερο και να μαγειρέψω για αύριο,αλλά δε πειράζει...ας περιμένουν......

Στη δουλειά τα παιδιά προσαρμόζονται σιγά σιγά και μπαίνουμε σε πρόγραμμά,αλλά είναι κουραστικά φέτος.Οι μαθητές μου είναι 6 μήνες μικρότεροι απ ότι πέρυσι,οπότε έχω περισσότερο τρέξιμο....(από 28 έως 39 μηνών)

Ο Γιώργος μου είναι πολύ καλά,μεγαλώνει,η γλώσσα του πάει ροδάνι,αλλά δεν τρώει...Έχουμε πλέον κόψει και το πρωινο.....Δε ξέρω τι θα κάνω......Ούτε φρούτα θέλει πια,ούτε αβγό,ούτε τίποτα!!!!!!!!!Το Σάββατο το πρωι ήπιε γάλα μόλις ξύπνησε και μετά ήθελε και δημητριακά με γάλα στο μπολάκι.(το γάλα ήταν παγωμένο και μου λέει:"μου αέσει το γάλα μαμά!Είναι δοσελο δοσελο!!!!!!!!!!!")-μου αρέσει το γάλα μαμά,είναι δροσερό δροσερό!!!!!Πέθανα!!!!!!!!!!!!!!!!

Φυσικά έφαγε 5 κουταλιές και μετά το παράτησε!

Μετά ήθελε φρουτοσαλάτα,του έφτιαξα αλλά δεν έφαγε τίποτα,το μεσημέρι έφαγε το 1/4 από ένα κανελόνι με κιμά και λίγη ντομάτα και το απόγευμα επειδή δεν είχε φάει καλά,του έβρασα καλαμπόκι με αρακά και ρύζι.Το ρύζι δεν το πολυσυμπαθεί,οπότε του είπα ότι του φτιάχνω μόνο αρακά και καλαμπόκι και γυρίζει και μου λέει :"σέλω και κουτόν μαμά!!!!!!!!!!"(θέλω και κρουτόν μαμά!!!!!!!!!!) :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Του χε μείνει μάλλον στη γιορτή μου το 15 Αύγουστο που είχα φτιάξει μαρουλοσαλάτα με καλαμπόκι και κρουτόν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Και είχε δοκιμάσει!Έφαγε καμία 10ρια μπιζέλια και άλλα τόσα καλαμπόκια και τέλος!!!!Χόρτασε!!!!!!! :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Το τραμπολίνο τελικά το πήραμε! Μάλιστα το πλήρωσε ο πεθέρος μου(να ναι καλά ο άνθρωπος...)

Και τώρα του λέμε:

-Γιώργο,τι θα σου φέρει ο Αγ.Βασίλης τα Χριστούγεννα?

-Ο Αγ.Βασίλης θα μου φέλει ένα ταμπολίνο!!!!

-Και ποιός του το παράγγειλε?

-Ο παππούς Γκόγκος το παάγγειλε!!!!!! :P

Το κουτί είναι πολύ μικρό...δεν το χει ανακαλύψει ακόμη!Όταν τοπ ανοίξουμε να δω που θα το βάλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά!Πάω να τον ετοιμάσω να φύγουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Φιλάκια!Ίσως ξαναμπώ το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...