Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια, κανε μια φανουροπιτα και να δεις πως φυγουν ολα!να σου στειλω την συνταγη αν θελεις!

Λενακι, καλα κανεις και δεν παιρνεις φαρμακα!εγω δουλευω τοσα χρονια και ειμαι μεσα στα φαρμακα αλλα ποτε δεν παιρνω τπτ απολυτως!στο σπιτι του κρεμασμενου λενε... Τα σιχαθηκα!

Η πεθερα μου αν δεν παρει καθε μερα τρια τεσσερα panadol cold and flu αυτα με ψευδοεφεδρινη μεσα, δεν της παει καλα η μερα!χειμωνα καλοκαιρι η ιδια ιστορια!

Εγω φαρμακα ποτε δεν επαιρνα και ποτε δεν παθαινα και τπτ κιολας!εχω αποκτησεις ανοσια με την δουλεια που εκανα..για το μικρο μου φοβαμαι να μην μου αρρωσταινει συνεχεια..υ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιριαμ, μη φανταστεις οτι τρωει ετσι καθε μερα.. αλλα ειναι μερες που δινει ρεστα, οπως η σημερινη!!

αγγελικη ασε, με τα φαρμακα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου εχουμε καλη σχεση

κ οσο δεν τα θελαμε, τοσο αρρωσταινε ο μικρος πιο πριν κ τωρα με το ασθμα ειναι ολο με τα εισπνεομενα, ελπιζω να του φυγει οταν μεγαλωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, η φανουρόπιτα είναι για όταν έχεις χάσει κάτι και το βρίσκεις, όχι για όταν έχεις κάτι και θέλεις να φύγει!!!!!!!!!!!!!

Έχω συνταγή, έφτιαξα μια φορά που είχε χάσει ο άντρας μου τη βέρα του.

Γενικά με τα τάματα δεν τα πάω καλά. Πιστεύω ότι ο Θεός θα σε βοηθήσει και δε χρειάζεται ανταλλάγματα. Αφού στην αρχή της εγκυμοσύνης όταν μάθαμε για τη θρομβοφιλία και μας είχε πανικοβάλει (και τότε) ο γιατρός ότι θα το χάσω, κ.λπ. το είπα στη μάνα μου και μου λέει "τάξε το σε κανέναν άγιο άμα είναι", αλλά δεν το έκανα, γιατί δεν το ένιωθα. Και το προηγούμενο μωρό που το έχασα πέρσι τέτοιο καιρό, το έταξα στον άγιο Ραφαήλ, όταν δεν ακούγαμε καρδιά, επειδή θα πήγαινε ο άντρας μου στη Μυτιλήνη εκείνες τις μέρες και θα πήγαινε στο μοναστήρι να προσκυνήσει και να το τάξει κι εκεί, αλλά το έκανα με μισή καρδιά. Δε συμφωνώ με τα τάματα γενικώς.

Όσο για τα φάρμακα, ούτε κι εγώ παίρνω. Μόνο αν έχω πυρετό, που μου συμβαίνει πάρα πολύ σπάνια, παίρνω κανένα ντεπόν ή κανένα παναντόλ. Αφού έχω προσέξει ότι, όταν αρρωστήσω π.χ. με γρίπη, είτε πάρω φάρμακα είτε όχι, θα κάνει τον κύκλο της ούτως ή άλλως. Ενώ οι άλλοι πάνε και παίρνουν αντιβιώσεις και κόντρα αντιβιώσεις, και θέλουν τον ίδιο καιρό με μένα για να το ξεπεράσουν. Άσε που εγώ αρρωσταίνω 1-2 φορές το χρόνο, ενώ οι γονείς μου, π.χ. που πάνε και κάνουν εμβόλια για γρίππη και παίρνουν συνέχεια φάρμακα είναι συνέχεια άρρωστοι όλο το χειμώνα.

Για τα παναντόλ που λες, στην Κύπρο οι περισσότεροι νομίζουν ότι είναι πανάκεια!!! Η διευθύντρια του σχολείου (πρώην διευθύντρια, αχ, τι καλά!!!) έχει δύο παιδιά, μεγάλα, γύρω στα 25, αλλά εξαρτημένα από αυτήν σε αρρωστημένο βαθμό, και την έπαιρναν τηλέφωνο, "μαμά, πονάει η κοιλιά μου", "μαμά ζαλίζομαι" και τέτοια. Ε, εννοείται ότι κάθε φορά τους έλεγε "πάρε ένα παναντόλ και θα σου περάσει"!!!!!!!!!!

Δυστυχώς, όμως, τώρα στην εγκυμοσύνη, έχω πάρει όσες αντιβιώσεις δεν έχω πάρει ποτέ μου... :(

Λένα, του άντρα μου του έφυγε το άσθμα. Έχει, βέβαια, τις εισπνοές, αλλά τον πιάνει σπανιότατα, μια φορά στα πέντε χρόνια, ας πούμε, και ούτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααα αννα μαρια κ η μανα μου εχει πορωση οχι με το παναντολ αλλα με το αμοξιλ!!!

δεν παει να σε ποναει η κοιλια η μυτη το ματι το φρυδι το ποδι κλπ

παρε ενα κουτακι αμοξιλ κ θα σου περασει!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμοξίλ, αμοξίλ... Τι μου θύμισες τώρα... Μία από τις πέντε αντιβιώσεις!!!!!!!!!!!!!

Αχ, δε θέλω μετά να βάλω την κρέμαααααααααααα.................. Δεν μπορώ να χώνω εκείνο το πλαστικό εκεί μέσααααααααααααααααααααα......................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει; Εγώ παλιά μια φορά, και τώρα στην εγκυμοσύνη είναι η δεύτερη κρέμα που βάζω... Δυστυχώς είναι πολύ ηλίθιος ο τρόπος που τη βάζεις... Παίρνεις μια πλαστική σύριγγα, χωρίς βελόνα εννοείται, με έμβολο, τη γεμίζεις, τη χώνεις εκεί μέσα, και πατάς το έμβολο. Αλλά η σύριγγα είναι ουσιαστικά ένας πλαστικός κύλινδρος. Δεν είναι κάπως πιο εργονομική, πιο στρογγυλεμένη στις άκρες να μη σε πονάει. Κι άντε να σπρώχνεις, να σου λέει "σπρώχνεις μέχρι να συναντήσεις αντίσταση", να συναντάς αντίσταση και να πονάς, αλλά ούτε η μισή να μην έχει μπει μέσα, και να σου έχει πει ο γιατρός να τη βάλεις βαθιά για να καθαρίσεις... Και μετά να πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη και να υποχρεώσεις τον εαυτό σου να κοιμηθεί, κι αν σε πιάσει κατούρημα την έβαψες!!!!!! Και το πρωί να ξυπνάς, να πηγαίνεις επιτέλους τουαλέτα, και να βγαίνει η κρέμα στο κατούρημα, και να αναρωτιέσαι, "έτσι πρέπει ή έκανα κάτι λάθος;".

Αχ, είμαι τόσο παραστατική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ανατριχιασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οχι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τιποτα εκει κατω, δεν ετυχε προφανως!!

ελπιζω να μη χρησιμοποιησω ποτε αυτο το πραγμα!! ιιιχ!!

κ ευχομαι ειλικρινα να ειναι οι τελευταιες φορες που το χρησιμοποιεις αυτο κ να μη χρειαστεις να ξανακανεις καλλιεργεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!!

Τιτινάκι περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό!!!!!!!!

Γύρισε το κεφαλάκι του ,μπράβο στο μπέμπαρο!!!!!!

Εύη μου βιαστική η μικρούλα σου ε;

Γλυκιά Miki όλα καλά τελικά!!!Πολύ χαίρομαι!!!!!!!!

Είδες καλή μου που ανησυχούσες;;Μπράβο!!!!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου ελπίζω να εξοντωθεί αυτό το παλιομικρόβιο!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!!!!!!!!!

Maimoudaki έδωσε ρέστα το αγοράκι σου εχθές;;To γλυκούλι!!

Muriamaki μου εμένα με αιματοκρίτη ίδιο με το δικό σου μου είπε

ο γιατρός να παίρνω 2 αμπούλες και ότι σε λίγο καιρό θα ανέβει...

Αγγελική μου πήγες για ψωνάκια;Τι καλά, με'γεια!!Άσε και εμένα

έχουν πέσει οι αντοχές μου...Παλια μπορούσα να ψωνίζω και μια

ολόκληρη μέρα!!

Σας φιλώωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Τι κανετε?εγω μολις τελειωσα τις δουλιτσες και παω να σιδερωσω κατι ρουχαλακια τωρα που εχω αντοχες!

Δεν κοιμηθηκα καλα χθες το βραδυ. Ξυπνησα στις 3 για πιπι και μετα ο μπεμπης εκανε παρτυ το γλυκουλι μου.... Μεχρι τις τεσσερεις σχεδον!

Αννα μαρια, δεν εχω βαλει ποτε κρεμες και αλοιφες εκει αλλα κσι δεν νομιζω να βαλω!οσο για την φανουροπιτα, κανε την και ζητα να σου φανερωσει μια καθαρη εξεταση πχ, δεν χρειαζεται να χασεις κατι!κι εγω περυσι, το ειχα ταξει στην αγια μαριννα και το εχασα αλλα για αυτην την εγκυμοσυνη απο την αρχη ειχα κανει ταμα στον αγιο φανουριο να του πηγαινω καθε παρασκευη μια πιτα μεχρι να γεννησω!και το κανω!οσο για τα ταματα, δεν σημαινει πως οτι ζητησεις γινεται αλλα ποτε δεν ξερεις!η πιστη καμια φορα μετακινει και βουνα!απο την αλλη θα μου πεις πως ολα ειναι στο μυαλο μας αλλα δεν εχεις να χασεις και τιποτα..

Χριστινακι, αντε με το καλο σημερα!περιμενουμε νεα!!

Δωρακι μου, πως παει??επεσαν κι εσενα οι αντοχες σου,ε?λες να ειναι απο την ζεστη η απο την εγκυμοσυνη?εμενα ξεκινησε και ποναει και η μεση μου και οι γοφοι μου ρε γμτ.. Ο γιατρος μου ειπε να περπαταω αλλα δεν αντεχω και πολυ ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα,

καλά να έιναι ο μπεμπάκος και ας ξαγρυπνάει η μανούλα!!!!

Και εγώ το παθαίνω αυτό μετά από βραδυνό πιπι!!

Όσο για αντοχές ειδικά από το μεσημέρι και μετά πολύ

περιορισμένα πράγματα.Ελπίζω ένα μέρος να είναι από

τη ζέστη..........

Που να κάνεις περπάτημα μέσα στη ζέστη καλό μου;

Σε λίγες μέρες νομίζω θα δροσίσει και θα το βάλουμε μπρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΙ ΖΕΣΤΗ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ?ΣΚΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΡΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ Ο ΘΕΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΨΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΑΦΤΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΙΝ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ......ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΤΑ!!!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ?

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΛΙΠΟΘΥΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ...ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΖΕΣΤΗ.ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ?ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΛΟ ΜΟΥ.....ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟΜΙΚΡΟΒΙΟ.

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΑΝΟΣ....ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΙΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ Η ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ?ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ?

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Muriamaki άντε να τελειώνετε με τα βαψίματα και τα διάφορα

να ησυχάσεις κοριτσάκι μου!!

Και εγώ γεμιστά σήμερα!!

Ελπίζω να μην αργήσει να ανέβει ο αιματοκρίτης, γιατί χαθήκαμε!!

Θα πάρω τηλ.τον γιατρό μου και θα σε ενημερώσω!!

Φιλιάαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hrtha koritsia :):):):) ola kala

me evale ston kardiotokografo (posh wra kathomouna apapapapapapa piastike apisteyta h mesh mou............)eide tis exetaseis mou mou eipe ola kala alla dn mou anefere kati gia to pote peripou pistevei oti tha genisw....ksenerwsa ligoulaki....einai ston kosmo tou ligo...etrexe shmera kiolas giati kati tou etyxe....mou eipe pali na mhn parw polla kila kai oti omorfina...xaxaxaxaxaxa oti na nai!!!!!!!!!!!!

mou eipe twra oti meta tis 15 tha ksanamilisoume!!!!!!!!axxxxxxxx gia na doume....pote tha thelisei na vgei o mempoulis????????giati vash teleytaias periodou me vgazei pht 23 aygoustou......kai egw gyrw ekei pistevw na genisw........ax axxxxxxxx ypomonh!!!!!!!!!

ontws exei poly zesth shmera kai leei tha ftasei 40 vathmous.........kouragioooooooo koritsia!!

phra kai servietes tena shmera...pwpw kale thiriaaaaaaa einai terasties :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου, εχεις πολυ αγωνια,ε?εγω στη θεση σου θα ειχα και πολλα νευρα. Φανταζομαι πως οταν μπω στο μηνα μου, θα σπασουν τα νευρα μου απο την αναμονη...λενε οτι τα αγορακια παιρνουν ολο το ενατο σχεδον. Τα κοριτσια βιαζονται..ακους ευη??

Δωρα μου, για περπατημα πηγαινω σε κανα εμπορικο κεντρο η πολυκαταστηματα. Αγοραζω και τιποτα επι της ευκαιριας. Ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω περπατημα οπωσδηποτε. Εκανε καλο και στο πρηξιμο. Ξεπρηστηκα καπως..

Μυριαμακι μου, ακομα βαφετε??αχ θεε μου, πρεπει να κουραστηκες πολυ μεμολη αυτη την αναμπουμπουλα..

Σημερα παλι δεν εχω ιδεα τι να κανω..αλλο αγχος κι αυτο τωρα!βαριεμαι απιστευτα να μαγειρεψω και να καθαρισω κουζινα παλι..

Οι υπολοιπες κοιλιτσες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!να'μαι κ εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλε εχετε γραψει πααααρα πολλα , δεν προλαβα να σας διαβασω!!!!!!!!!!!

εγω χθες ημουν ολη μερα στο τρεξιμο!!!!!το πρωι πηγα για τις εξετασεις , μετα για κατι αλλες δουλειες, με πηρε 4 το απογευμα που γυρισα σπιτι!!!!!!ααααααααααααααα αγορασα κ αλλα πραγματακια για τον μπεμπουλη μου!!!!!!!σιγα σιγα θα αρχισω να ετοιμαζω την βαλιτσουλα του!!!!!!!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μιλαμε συνεχεια στριφογυριζει, τι καλα!!!!!!!!κοιμηθηκα κανα δυωρο, σα ζαβλακωμενη ημουνα, κ μετα πηγαμε μια βολτα στη νονα του αγγελου , παιξανε εκει τα πιτσιρικια!!!!!!!!!!

σημερα ξυπνησα καμια ωρα κ τωρα σιγα σιγα λεω να κανω τις δουλιτσες μου!!!!!!!!!!!

εχω να σιδερωσω κ ρουχαλακια του μικρουλη μου!!!!!!!!

τι ζεστη ειναι αυτηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ααααα σημερα θα παρω τις απαντησειςε απο τις χθεσινες εξετασεις!!!!!!!για να δουμε......!!!!!!!

αχ κοριτσια στον υπνο μου εβλεπα πως γεννησα προωρα στον 7ο!!!!!!!πω πω η αληθεια ειναι πως φοβηθηκα !!!!......!!!!!!!!!!!

φιλια πολλα σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ...ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΕΚΙΝΑΩ 3 ΣΙΔΗΡΟΥΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΛΙΓΟ.Κ Η ΦΕΡΙΤΙΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ....

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ Ε?ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!!!ΚΑΛΑ Α[ΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ.....ΕΓΩ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase egw na deis aggelikh mou apo to prwi mes sta neyra eimai.......mhn mou milisei anthrwpos......den shkothika katholou kala.....

entometaxy koitaksa to hmerologio kai symfwna me thn pht pou exw vash periodou 2 evdomades exoun meinei kale :shock::shock::shock::shock::shock::shock: den to pistevwwwwwwwwwwwww

[smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

hliana pswnises gia ton mpempouli e????????teleiaaaaaaaaa me to kalo na ta foresei loipon............emena na deis ti kanei o dikos mou sthn koilia...................olo pera dwthe kanei h koilia mou!!!!!!!!!!me exei trelanei!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου με μπερδεψες πολυ τωρα. Εξηγησε μου γιατι δεν καταλαβα καλα.

Η πητ ειναι η ημερομηνια που μας δινει ο γιατρος και ειναι 40εβδομαδες απο την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου,σωστα??αφου εισαι 36,4 βδομαδων, πως γινεται να εχεις πητ στις 23/8????

Το λεω αυτο γιατι μαλλον κατι δεν εχω καταλαβει εγω καλα! Εχω μπερδευτει αφανταστα με τις εβδομαδες,μηνες και τις ημερομηνιες που βγαζει ο υπερηχος. Κι ο γιατρος μου εμενα μου ειχε πει στην αρχη οτι εχω πητ στις 14/10. Καποια στιγμη μου λεει οτι μαλλον 24/9 ερχεται..αλλα στον μηνα μου μπαινω αρχες η μεσα σεπτεμβρη δεν ξερω αληθεια..ουτε καν εχω καταλαβει ποτε αλλαζω μηνα. Απλα εχω δει στι ειμαι μαμα ποιες βδομαδες αντιστοιχουν σε ποιους μηνες και πανω κατω εκει βαδιζω..

Αλλα δεν εχω ιδεα τι γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, για αποστειρωτες θελω να ρωτησω κατι..

Ειναι μονο για μπιμπερο η και για πιπιλες?

Να παρω κανονικο απλο η εκεινο που λεει οτι ειναι 24ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...