Μετάβαση σε περιεχόμενο

SUMPTOMATA TOKETOU!!!! IRTHE I ORA???


sisi 84

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια καλή χρονια και καλή εβδομαδα...Αυτό το θεματακι ειναι οτι πρεπει για μενα σημερα και γιατις μερες που προηγήθηκαν....:unsure: :unsure: :unsure: Σήμερα ξύπνησα πολύ νωρίς με πονάκια χαμηλα στη κοιλιά...και καθ'όλη τη διάρκει της νύχτας, όταν αλλαζα πλευρό πονούσα για λίγο αλλά μετα ηταν οκ...νίωθω εδώ και μερικες μερες οτι πλησιαζει η μεγαλη ωρα...δεν ξερω γιατι μολις σημερα μπαίνω στην 35η εβδομαδα, ειναι το πρωτο μου μετα απο πολύ αγωνα και με εχει κυριευσει απίστευτο αγχος....ενω εχω ενημερωθει και από το γιατρό μου και από το ιντερνετ από το φορουμ μας....εντουτοις φοβαμαι πως δεν ειμαι μακρια και δεν θελω ακομα....θα ειναι μικρουλα και θα μου την παρουν...μπορει να σκεφτομαι βλακειες αλλα αυτα τα συμπτωματα ειναι που με φοβιζουν...μολις χτες επλυνα τα ρουχα τα δικα μου και δεν εχω ετοιμασει ακομα τη βαλιτσα....ειμαι πολύ φοβισμενη....αλλα πρεπει να ομολογησω και τη βλακεια μου....ενω ο γιατρός μου μου εχει πει να παίρνω μισό πρεπαρ και ενα μπουσκοπαν μαζι πρωι-βραδυ εδώ και κάτι μηνες....εχω τον εχω ψιλογραψει:S :S :S ....και σημερα σηκωθηκα αρων αρων φοβισμενη και τα πηρα...και θα τα παιρνω μεχρι την αλλη εβδομαδα που εχω ραντεβου για βιοφυσικο, γιατι τοτε υποτιθεται οτι θελει να μου τα κοψει...αλλά που να του το πω οτι δεν ταπαιρνω εδω και καιρο???:blush: :blush: :blush: θα με βρισει και καλά θα κανει....για πειτε, ποτε γινεται τραχηλικη εξεταση? πρεπει να προετοιμαστω....:blush: :blush: :blush: ευχαριστώ....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marinik μου καλημέρα!

Να πάρεις το γιατρό σου αφού είσαι ανήσυχη κ δεν πειράζει αν σε μαλώσει!

Το μωράκι προέχει.

Άρχισε να ετοιμάζεις τη βαλίτσα για το μαιευτήριο κ μην αγχώνεσαι αν γεννηθεί νωρίτερα το μωράκι σου.:)

Μια χαρά θα είναι,απλά λιγο μικρούτσικο!:) :)

Εγώ γέννησα 34η εβδομάδα 2250 η μικρούλα μου κ όλα καλά Δόξα Τω Θεώ.

Σήμερα είναι θηριάκι!!

Δε σου λέω ότι θα γεννήσεις αύριο κιόλας,μη σε πανικοβάλω,αλλά ενημέρωσε το γιατρό για να ξέρει κ αυτός τί εξετάσεις θα χρειαστείς έτσι ώστε αν έρθει νωρίτερα το ζουζουνάκι,να είναι όλα τέλεια!

Θα περιμένουμε νέα σου κ φυσικά όλα μια χαρά θα πάνε!!!χχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianik

min paraleipseis na peis ston giatro

oti DEN epairnes ta xapia...

Einai sketi TRELA

na ton "ksegelaseis"...

Se sena tha kaneis kako...

Tha peis ta pragmata ws exoun

AKRIBWS kai tha deis pou ola

tha pane kala!!!

Anamenoume nea sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια να ειστε καλα ...ΜΑκαρι να μην χρειαστει ...σημερα ειμαι πολύ καλλιτερα και δεν νιωθω πονακια....μαλλον προπαρασκευαστικα ειναι...:blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia .exthes den sas eida katholou.

eimai ligo xalia psixologika giati den entexw alo thelw na gennisw.

den mporw alo einai polu to baros kai den mporw na perpatisw oute mesa sto spiti,oute orthia den mporw .to brady kaiw apo thn mesh mou kai den boleuome me tipota.entometaksi ta ponakia ta exw kathe mera arketes fores .to moro einai katw sthn kilia.sispaseis exw poles kathe mera.exw kai pola ygra.pite mou plisiazw katholou?to mwro otan plisiazei h mera tou toketou exw akousei oti einai pio hremo.emena den einai !!!an kai exei ginei boubalaki an kai den exei xoro na kinithei kai na klotsisei ,briskei tropo kai klotsaei kai girnaei kai den einai katholou hremo.akoma kai epanw sthn sispash pou exw klotsaei kai fantastite tote ton pono 2 se ena.pite mou manoules plisiazei h wra ?ti lete ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας διηγηθω και εγώ την δική μου ιστορία.

Κοιμόμουνα και ξαφνικά 06:10 το πρωί ξύπνησα απο πόνο χωρίς ακόμα να έχω καταλάβει αν το είδα στον ύπνο μου. Πάνω στη σκέψη μου λοιπόν τί να ήταν αυτό μετά απο 10 λεπτά με έπιασε ο δεύτερος πόνος, ξυπνάω τον άντρα μου και πάω στην τουαλέτα να πληθώ για να είμαι έτοιμη να φύγουμε. την ώρα που πήγαινα σπάνε τα νερά σε 2 δόσεις και φύγαμε κατευθείαν για το μαιευτήριο.

Σημείωση αν σπάσουν τα νερά δεν πρέπει να πληθείτε γιατί δεν μπορεί να το διαπιστώσει ο γιατρός οτι όντως είναι έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Και εγώ όλο πονάκια έχω αλλά με έχει πιάσει απογοήτευση γιατί όλο μου περνούν μετά απο καμια ώρα... Ασ'τα με έχει φάει η ανυπομονησία!:blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...