Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

πιπιτσα μου με το καλοοοοοοοοοοοο!

κ αν δε προλαβω να μπω να δω ποτε ειναι οι επομενες ευχομαι να πανε ολα καλσ

φιλια πολλα

περιμενω το ποστ που θα ανοιξουμε οταν ολες μας θα εχουμε γεννησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AYRIO PAW GIA KARDIOTOKOGRAFO KAI THN DEYTERA GIA YPERHXO EPITELOUS!!!!!!!!!!!!!

ANYPOMONW NA DW TI THA MOU PEI!!!!!!!!!!!!

KALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE PIPITSA MOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU GENNAS VRE??????????????????????????????POTEEEEEEEEEEEEEEEEE??????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα με το καλοοοοοοοο!Πες μας λεπτομερειες καλεεεεε!!!

Συμπεθερα μου εμεις τρωμε ντολμαδακια πεθερας σημερα.Αχ,σε εχει τρελανει ο Στεφανακος σου!Τι ομορφες στιγμες!

Γιελιζ τι κανεις καλη μου;Σε ξεζουμιζει ο μικρουλης; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κοριτσάκια μου!!!!!!!

Όπως καταλάβατε….. έχω τρανταχτά νέα!!!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σήμερα το πρωί είχαμε καρδιοτοκογράφο!!!! Η εξέταση ήταν απλώς τέλεια!!!!!!!! Μετά πήγαμε στον καινούργιο μας Γιατρό….. κι εκείνος μας έστειλε για υπέροχο!!!!!! Καλά που μας έστειλε ο άνθρωπος γιατί…..

Είδαμε τον μπέμπη γυρισμένο τούμπα!!!!!! Κοινώς…. κατεβαίνει με τα ποδαράκια του!!!!! Άλλαξε ο σκατούλης μου θέση χωρίς να το πάρω χαμπάρι & ο Γιατρός μου δε θέλει να τον αφήσουμε άλλο μέσα!!!!!! Για να μην ξεκινήσουν οι πόνοι & τρέχουμε μετά!!!!! Αφού έρχεται με τα ποδαράκια.... γιατί να το ταλαιπωρήσουμε το νινί μας????

Είμαστε ήδη 3,320 σε βάρος, τα αμνιακά μας είναι μία χαρά αλλά εφόσον είναι σχεδόν απίθανο πλέον να ξανα-γυρίσει…… πάμε για καισαρική δίχως να περιμένουμε άλλο!!!!! Και μάλιστα….. ήθελε να με κρατήσει επιτόπου για εξετάσεις!!!!! Αλλά πανικοβλήθηκα κι έβαλα τα κλάμματα (μα τι ψύχραιμη που είμαι!!!!) κι είδε κι έπαθε ο άνθρωπος κι η μάνα μου να με ηρεμήσουνε & το κανονίσαμε γι΄αύριο!!!!!!

Τώρα έχω αρχίσει να το συνειδητοποιώ και μου έρχεται να ουρλιάξω από τη χαρά μου!!!!! Θα δω το λουκουμάκι μου!!!!! Δεν το πιστεύω Θεούλη μου!!!!! Είναι και σπουδαία Γιορτή βρε παιδιά το Σάββατο….. εεεεε….. του Σωτήρος!!!!! Οπωσδήποτε θα περάσω το απόγευμα από μία εκκλησία…. να ανάψω 1 λαμπάδα….. να πάνε όλα καλά Παναγιά μου!!!!

Έχω πολύ μεγάλη ανυπομονησία….. είμαι πάρα πολύ χαρούμενη αλλά κι αγχωμένη…..

Ίσως πάντως…. να είναι καλύτερα έτσι!!!! Τη στιγμή που έχω και θέμα με την πίεση!!!! Επομένως…. σήμερα…. είναι η προτελευταία μου μέρα με κοιλίτσα!!!!! Θέλω να πάω για καφεδάκι το απόγευμα!!!! Γιατί θα κάνω μέρες να ξαναβγώ από το σπίτι!!!! Τουλάχιστον καμιά 20αριά!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου καλά ξεζουμίσματα!!! :D:D Κι εγώ αυτό θυμόμουνα ότι μετά τις 40 να τον βάλω στο ρηλαξ...οποτε σιγά σιγά θα πάω να δω ποιο θα πάρω. Μου εδωσε 150 ευρω ο αδερφος μου για του παρω οποιο ρηλαξ θέλω! βεβαια με τόσα θα μου μείνουν και λεφτά :lol:

Συμπεθέρα, θα δεις κι εσύ πόσο θα ξετρελλαθείς με την μπέμπα σου!

Πιπίτσα μου σας την έσκασε ο μπεμπης??? Απο την χαρά του που πέρασες στα αγγλικά θα έκανε την τούμπα, είμαι σίγουρη!!! :lol: Αντε κοπέλα μου το Σαββατο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά και θα λάμπεις από ευτυχια!! Όλα θα πάνε καλά!!

Τιτινάκι καλό γιατρό, θα περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ελειψα ολο το πρωι κ εχουμε γεννητουρια?μπραβο πιπιτσα μου αντε με το καλο...δηλ αυριο μπαινεις για γεννα?καλα πως τα καταφερε ο κανακαρης σου κ γυρισε παλι?

αχ βλεπω ειστε ολες παρων....μαρακι για το ριλαξ που ρωτησες εγω να σου πω τις πρωτες 15 περιπου μερες την ειχα στο δωματιο μεσα.μετα ομως δεν μπορουσα καθε τρεις κ λιγο να τρεχω μεσα οποτε την εβαλα σε ριλαξ μαζι μου στο σαλονι...εμας πολυ μας βολεςψε απο πολυ νωρις μεχρι κ που εγινε 1,5 χρονων.αυτο που εβαλε η ευη σε φωτο αλλα κ τα περισσοτερα εχουν το ειδικο μαξιλαρακι για τα νεογγενητα...δωκιμασε το,δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου......... μάλλον έχεις δίκιο!!!!!!!!

Μου την έφερε ο σκατούλης!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γεια σου Μιχαέλα μου!!!!!!!

Άκουγε τον μπαμπά του που έλεγε..... τόσες μέρες!!!!!!

Το Σάββατο γεννάμε!!!!!! Το έλεγε & το πίστευε!!!!!!!! Να που βγαίνει!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μου με το καλο!!!Θα κανεις επισκληριδιο ή ολικη ναρκωση;Ισως ειναι καλυτερα που πας με καισαρικη,λογω της πιεσης!Το Σαββατο θα εχεις τον μπεμπακο σου αγκαλια!Τι ωραια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου εμείς επειδή είμαστε σε διαμέρισμα δεν εχω πρόβλημα με αυτό το θέμα, απλά τώρα που σιγά σιγά θα μένει λίγο παραπάνω ξύπνιος να τον βάζω στο ρηλαξ να χαλαρώνει.

Πιπίτσα μου είδες ο μπαμπάς?? Το είχε διαίσθηση...Σαν τον δικό μου που επεμενε ότι θα βγάλουμε τις ραφες και θα γεννησω!! Πατρικό ένστικτο τελικά!!! :lol::lol::lol:

Δεν πειράζει Πιπίτσα μου, καλά να είναι το μωράκι σου και ας έρθει όπως αυτό επιθυμεί! Ισως και για το θέμα της πίεσης να είναι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω ιδέα για είδος νάρκωσης.......

Εύχομαι και παρακαλάω επισκληρίδιο...... για να είμαι ξύπνια και να τον δω αμέσως τον μικρούλη μου......

Ο Γιατρός μας είπε είναι θέμα Αναισθησιολόγου..... τώρα....

Ναι......

Κι εγώ αυτό λέω......

Αφού έχω θέμα με την πίεση..... μάλλον καλύτερα τελικά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νικη ειδα τις φωτο απο το δωματιο της μπεμπας σας....απλα ονειρεμενο...τελειο!!!πολυ μου αρεσε!!!

κοριτσια παω λιγο να την αραξω μεχρι να ερθει ο αντρας μου για φαγητο...σημερα φασολακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μουυυυυ!!!! Τι τέλεια νέα είναι αυτάαααααααααα!!!! Με το καλό γλυκιά μου να κρατήσεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σουυυυ!!!!! Όλα να πάνε τέλεια αύριο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια...... να σας ρωτήσω..... όσες ξέρετε να μου πείτε!!!!!

Υπάρχει περίπτωση να μπω αύριο για εξετάσεις & να γεννήσω αύριο????

Κι απλώς δεν μου το είπε ο Γιατρός για να μην αγχωθώ περισσότερο????

Μία φίλη μου που γέννησε με καισαρική...... έτσι έγινε..... την ίδια μέρα.... και στο τσακ-μπαμ.....

Τί να πω.......

Ας είναι........ η μία μέρα θα μας σώσει??????

Ότι είναι να γίνει....... ας γίνει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααααα...........

Μίλησε ο άντρας μου με τον φίλο μας που μας σύστησε τη συγκεκριμένη Γιατρό.........

Κι όντως........ η κοπέλα έμεινε μέσα 1 βράδυ..... για να προετοιμαστεί ο οργανισμός της........

Και γέννησε την άλλη μέρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελα μου σ'ευχαριστω πολυ!

Πιπιτσα,γιατι δεν σε ενημερωσαν αναλυτικα για την διαδικασια; :roll: Πως γινεται να μην ξερεις τι ειδος αναισθησιας θα κανεις και ποτε θα γεννησεις; :roll: Λιγο παραξενο μου φαινεται,τι να πω...Θα μπορουσατε να συνενοηθειτε απο πριν με τον αναισθησιολογο..Εγω ειμαι και πολυ του προγραμματισμου και παντα θελω να ξερω τι με περιμενει.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι καθόλου... δεν είναι τίποτα!!!

Θα πας το πρωί θα κάνεις εισαγωγή θα πάς στο δωματιό σου, θα ετοιμαστείς θα έρθει η νοσοκομα να δεί ααν χρειάζεσαι ξύρισμα, θα σου κάνει κλύσμα...ενδιάμεσα θα σου έχουν πάρει αίμα και μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα θα είσαι έτοιμη.

Αν κάνεις επισκλ. θα σου κάνει τοπική αναισθ. για να περάσει το καθετηράκι της επισκληρ. και δεν θα καταλάβεις τπτ μόλις μουδιάσουν τα πόδια και η κοιλιά θα είσαι έτοιμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω...Δεν μου φαινεται λογικο που δεν σε ενημερωσαν,σορρυ κιολας...Στην τελικη, η αποφαση θα επρεπε να ειναι δικη σου με ποιον τροπο θελεις να γεννησεις ... :roll:

Εβαλα τις κουρτινες για πλυσιμο,μοσχομυρισαν!Θα τις σιδερωσει η μανα μου το απογευμα.Τωρα περιμενω τον αντρα μου να γυρισει απο την μαμα του που πηγε να φερει το φαγητο και να πιασουμε να καθαρισουμε την σαλοκουζινα.Εχω και καρδιοτοκογραφο το απογευμα και βαριεμαιιιιιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέσαι τον καρδιοτοκογράφο Νίκη???????

Θα σε δείρω!!!!!!!!!!!

Δεν έχω επιλογές πάντως..... εγώ ενημέρωσα τον Γιατρό πως θέλω επισκληρίδιο.... αλλά προφανώς παίζει και σε τί Αναισθησιολόγο θα πέσουμε..... δε με νοιάζει πάντως.....

Φοβάμαι πάρα πολύ τη γενική νάρκωση, αλλά θέλω να πιστεύω πως θα κάνουμε κανονικά επισκληρίδιο..... θέλω να τον δω τον μπέμπη με το που θα βγει....

Όσο περνάει η ώρα πάντως..... τόσο πιο ευχάριστα το βλέπω......

Εντάξει μωρέ..... δεν έγινε και τίποτε.... ρουτίνα είναι πλέον η καισαρική......

Απλώς δεν ήμουν προετοιμασμένη ψυχολογικώς......

Αλλά μόνο που σκέφτομαι πως επιτέλους θα γνωρίσω το λουλουδάκι μου...... τρελαίνομαι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Αυτο δεν μας το ειπες,πως ενημερωσες οτι θελεις επισκληριδιο. ;) Καλα εκανες.Και εγω πιστευω πως ειναι πολυ καλυτερα ετσι.Οπως και να'χει σημασια αυτη την στιγμη εχει να πανε ολα καλα,που σιγουρα θα πανε! :D

Και εγω δεν ηθελα καθολου την καισαρικη αλλα αρχισα να συνηθιζω στην ιδεα πως ισως χρειαστει να κανω. :roll: Η καισαρικη πλεον ειναι ρουτινα,δεν εχουμε κατι να φοβηθουμε(το λεω για να το ακουω και εγω! :lol: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέσαι τον καρδιοτοκογράφο Νίκη???????

Θα σε δείρω!!!!!!!!!!!

Τρεις φορες την εβδομαδα παω Πιπιτσα μου,πως να μην βαριεμαι... :? Ειναι και μακρυα απο το σπιτι μου η κλινικη και μας παιρνει η νυχτα καθε φορα. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό σιδέρωμα και καλό καθάρισμα Νίκη μου!

Άντε τελειώνετε και εσείς!!

Με το καλό ο καρδιοτοκογράφος το απόγευμα!

Μια χαρα είναι η καισαρική κορίτσια μου... μην το σκεφτεστε καθόλου!!! 1/2 ώρα υπόθεση είναι και μετά θα δείτε τα ζουζούνια σας!!! Μόνο αυτό έχει σημασία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...