Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Χριστινακι να σου ζησει η κοριτσαρα!Ας ειναι περαστικα ολα τα υπολοιπα.ενημερωσε μας οταν θα εχεις νεωτερα!

που τον ειδατε τον μπεμπη της πιπιτσας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα μου ίδια μερα εχουμε γενεθλια με την μικρη σου. Να την χαιρεστε! Περαστικά σας κι ευχομαι να περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρείστε. Εμενα ο γιστρος μου είπε ότι πανω από 37.7 θεωρειται πυρετός για τα βρεφη.

Γιελιζ μου ειναι απιστευτος ο μικρος σου...κουκλάκι!!Και τελεια η φωτο!! :D

Χρυσταλλενη μου καλά να περασετε σημερα!

Μιχαελα μου ετοιμαζεις παρτυ για αυριο??? Μην κουραστεις πολύ!

Χρύσα μου θα παει παιδικο ο μεγαλος σου?Αντε με το καλό!

Χριστινακι ειναι ΄φυσιολογικά τα συμπτωματα που εχεις...πλησιάζεις!!

Τι άλλο γραψατε???

Ξεχασα να σας πω...μιλησα με τη Μαρουλιτα..Ειναι καλα, ειναι διακοπουλες στο βουνο! Μπηκε στο μηνα της και σταματησε και τα γιουτοπαρ. εχετε πολλα φιλια και με το καλο ευχεται στη Νικη μας, η οποια ακόμα να μπει??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας!!!!

Έχω εξαφανιστεί, αλλά δεν προλαβαίνω ούτε για πιπί να πάω ούτε να φάω καλά-καλά.... μη μιλήσω για ύπνο......

Συγγνώμη που κάνω απλώς copy-paste από το άλλο ποστάκι, αλλά δεν προφταίνω ούτε να φάω!!!!

Γεννήσαμε την Παρασκευή με καισαρική & Δόξα Τω Θεώ όλα πήγανε τέλεια!!!! Όμως ο μπεμπούλης μας παρουσίασε θεματάκι με το στομαχάκι του, έκανε εμετούληδες & γουλίτσες γιατί είχε πιει πολύ αμνιακό στην κοιλίτσα, έχασε κι αρκετό βάρος κι αναγκαστικά τον κρατήσανε για λίγες μέρες στο νεογνολογικό….. εκεί όμως έμαθε σε ξένο γάλα & μπιμπερό και τώρα έχω μεγάλο πρόβλημα με το θηλασμό…..

Ενώ έχω πολύ γάλα, τον βάζω στο στήθος κι αρνείται να φάει από τη θηλή…. την έχει μπροστά του κι αρνείται να φάει…. ψάχνει… ψάχνει…. εκνευρίζεται κι αρχίζει να δαγκώνει… Συμβουλεύτηκα την παιδίατρο, μου σύστησε θηλές σιλικόνης….. ενώ στην αρχή έπιασε, τώρα ακόμη κι έτσι, δεν τρώει πάνω από 10-15 λεπτά κάθε φορά…. μέχρι και θήλαστρο βάλαμε & βγάλαμε λίγο γαλατάκι, αλλά με πολύ παίδεμα και μεγάλο πόνο και δεν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω….

Τώρα αναγκαστικά τον βάζω για ύπνο μετά από κάποια ώρα σπαρακτικού κλάματος!!!!! Και 2 ώρες να τον έχω στο στήθος ελάχιστο θα φάει!!!!! Δε θέλω με τίποτε ξένο αφού έχω δικό μου και πολύ!!! Τι να κάνω βρε κορίτσια??? Δεν αντέχω να τον βλέπω να σπαράζει στο κλάμα!!! Δώστε μου καμιά συμβουλή…… δε θέλω με τίποτε να σταματήσω τον θηλασμό…. με κοιτάει με τα ματάκια του και λιώνω!!!!!

Έχουμε αρκετές μανουλίτσες που θηλάζουνε, έτσι δεν είναι??? Δώστε μου μια συμβουλή…. Η παιδίατρος σίγουρα θα μου πει για συμπλήρωμα και δε θέλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια!Απο το πρωι παλι τρεχω για εξετασεις,καρδιοτοκογραφο κλπ.Γυρισα παλι πτωμα,κοιμηθηκα μια ωρα το μεσημερι και μετα τακτοποιησα κατι πραγματα με την μαμα μου.Ευτυχως τελειωσαν ολα.Ενα τελευταιο σκουπισμα-σφουγγαρισμα αυριο θα μου κανουν,θα στρωσουμε παλι και την κουνια της και τελος!Πηγα στην γιατρο,η μικρη μεγαλωσε λιγακι αλλα απο βαρος τιποτα.

Οποτε ΓΕΝΝΑΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!!!Λιγο ξαφνικο μου ηρθε,ημουν προετοιμασμενη για Τριτη,αλλα καλυτερα ετσι να μου φυγει το αγχος.Απλα δεν θα προλαβω να ξεκουραστω καθολου.Ουτε μπωτε δεν εχω κανει! :lol: Αυριο πια,οτι προλαβω...

Ευχομαι να ειστε ολες καλα.Δεν σας διαβασα αναλυτικα παλι... :oops:

Πιπιτσα και Χριστινα ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

Καληνυχτα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!Αντε Νικη μου ηρθε και εσενα η σειρα σου...μια χαρα...εγω εκανα και τη δευτερη κορτιζονη...καλε οταν τις εκανες ειχες καμια παρενεργεια???Δεν ειχα κατι φοβερο...το πρωι λιγο ζαλαδα και νυστα πολυ και πηγα και κοιμηθικα και το βραδυ παλι νυστα..μιλαμε για νυστα..βεβαια αν ηταν παρενεργεια καλη ηταν ...αλλα ξερω γω..δεν κοιμαμαι και ευκολα...βεβαια τωρα βρυκολακιαζω απο τις καουρες εχω πεθανει...και δεν εχω που να βαλω την κοιλια...αχ....με βαση την ΠΗΤ την Τεταρτη μπαινω στο μηνα μου ....και ελπιζουμε να μεινει μεχρι τελος Αυγουστου η μικρη και μετα να γεννηθει...μου αυξησε το γιουτοπαρ σε μισο και το ισοπτιν σε ολοκληρο καθε 6 ωρες...αρχισε βεβαια λιγο τρεμουλο παλι και ταχυκαρδια..αλλα ειδα διαφορα στις συσπασεις καθως τωρα με επιασαν κατι πολυυυυυ λιγες κανα 2-3 το μεσημερι και αυτο..πωπωωω εχω πιει τοσο νερο και ακομα η καουρα καλα κρατει...Κατερινουλα να σου ζησει και εσενα..Πιπιτσα δεν ξερω να σε βοηθησω..και εγω ειχα παρει αυτες τις θηλες και τωρα παλι θα τις παρω και με ειχαν βολεψει...τι να πω υπομονη και προσπαθεια..δεν ξερω κατι αλλο...ααα δεν σας ειπα..καλε 6 κιλα εχω παρει..αυτη η κορη μπορει να ειναι μινιον αλλα θελει και τη μανα λεπτη...εμμ πως θα παμε παραλια το καλοκαιρι με τα μαγιω μας εεε???Φιλακια και με το καλο Νικακιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! ΤΙ κάνετε? Εμείς μάνα και γιος το ρίξαμε στον ύπνο :D Ξύπνησε χθες στις 12 τα μεσανυχτα και μεχρι τη 1 ειχε ξανακοιμηθεί. Ξύπνησε και πάλι στις 5:30 και μετά κοιμηθήκαμε μέχρι τις 9!! Τελικά θα μας παει βολτούλες ο καλός μου Κυριακή μέχρι Τρίτη...

Ξέρει καμία να μου πει αν κάνει να βάζουμε αντηλιακό στο μωράκι?? Τωρα που θα πάμε βόλτες δεν θέλω να τον πειράξει ο ήλιος...Ξέρει καμία να μου πει και να προτείνει κάτι??

Επίσης πάλι μου κάνει πράσινα κακάκια..Βασικά τα ρπώτα είναι πράσινα και μετά κιτρινα..Ο παιδίατρος μας λείπει διακοπες κι αφησε ενα τηλ μιας αλλης γιατρου για μονο επειγοντα περιστατικά και ντρεπομαι να παρω!!!

Πιπίτσα μου καλώς μας ηρθες!!Ειναι καλά ομικρουλης σου τωρα??Ειναι κουκλάκι πάντως να το χαιρεσαι..

Για το θηλασμο προσπαθησε με ψευτικες θηλες ή αλλιως πάλεψε το με το θηλααστρο. Εγω χρησιμοποιω θηλαστρο, στην αρχη πονουσε αλλα το συνηθισα.Χρησιμοποιω της μεντελα το ηλεκτρικο, ειναι το καλυτερο, λιγο ακριβουτσικο ομως.

Νικη μου αυριο θα εχεις το κοριτσακι σου αγκαλια! Απολαυσε τη μερα σημερα, χαλαρωσε κι ετοιμασου!! Εχει το τηλ σου καποια? Αν θες στειλε μου το με πμ!

Ευη μου μπραβο για τα κιλά σου. Καλα εκανε κ σου αυξησε τη δοση στα χαπια, ξεκουρασου ομως κι εσυ λίγο! Εγω δεν ειχα καποια παρενεργεια απο τις κορτιζονες..

οι αλλες τι κάνετε? Σημερα γινομαστε 1 μηνος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καταρχην πιπιτσα μου να σου ζησει ο γιος σου καλη λοχεια κοπελα μου

θα σχολιασω με τη σειρα τις σελιδες κατερινα κανονικα η μετρηση παει το νερο συν το γαλα που βαζεις αλλα εγω οταν λεω πχ στον αντρα μου κανε γαλα 200 εννοω το νερο δηλ αυτα τα 10 15 δεν τα υπολογιζω ενω κανονικα ειναι υπολογισιμα το ιδιο ισχυει αργοτερα και στις κρεμες και αν βαλλεις γαλα αντι για νερο παει σαν διπλασιο...

για το ριλαξ θα ελεγα να ειναι μετρημενες οι ωρες εκει μετα το3μηνο θα ελεγα ειναι καλυτερα αλλα αναλογα και στο μωρακι αν δεν ειναι μικροκαωμενο και δεν χανεται μεσα στη γουβα ειναι αλλιως μερικες βαζουν κουβερτα δεν κανει για την μεσουλα εγω ειχα παρει το ριλαξ της φισερ που ινεται και καρεκλακι και αντεχει μεχρι 18 κιλα ενω τα αλλα ειναι μεχρι 9

εμεις καλα χθες σαραντησαμε και ειπα μηπως βγουμε εξω αλλα απο προχθες χαλασε ο καιρος και παλι μεασ...η μικρη καλα για βραδγυ τρωωει γυρω στις 11 με 12 και μετα μου παει 5 η 6 αναλογα με την ωρα που θα φαει...απο γαλα ελλατωθηκε η ωρα του θηλασμου πριν τρωγαμε 40 λεπτα και τωρα στη μιση ωρα χορτασαμε... απο κιλα ειμασταν πριν μια εβδομαδα 4400..ο μεγαλος ξεσαλωνει...οσο για βαφτιση 8 οκτωμβρη θα την κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικακι μου με το καλο να δειτε το μωρακι σας.εφτασε ο καιρος.φανταζομαι τη χαρα σου

πιπιτσα καλως ηρθες

κοριτσιααααααααααααααααααααααααα καλημερααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα για τον θηλασμο θα τον βαζεις γθα αρχη εστω και 5 με 10 λεπτα μεχρι να μαθει το στηθος θα σε ποναει κανα 15μερο βαζε το γαλα σου και καμια κρεμουλα...και θα μαθει με τις μερες και βγαζε ταυτοχρονα το γαλα σου για να του το δινεις ο θηλασμος θελει υπομονη και επιμονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντιλιακο τοσο μωρακι δεν κανει γιατι εχουν ευαισθητο δερματακι μετα τους 6 μηνες...θα προσεχεις να μην ειναι στον ηλιο μαρια

μπεμπουλινο δεν πειραζει σημασια εχει να ειστε καλα και οι δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA MOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIKH MOU ME TO KALOOOOOOOOOOOOOOOOOOO NA PAREIS AYRIO TO KORITSAKI SOU AGGALITSA...MHN FOVASAI TIPOTA OLA TELEIA THA PANE....MOU ARESEI POU LEGAME EMEIS MAZI PHGAINOUME...VIASTIKOULA H MPEMPOULA THELEI NA SAS GNWRISEI :D:D:D:D ANTE NA DOUME O MIKROULIS MOU POTE THA VGEI?????

EGW SHMERA PREPEI NA KATSW NA FTIAXW THN VALITSA MOU GIA TO MEEYTIRIO NA THN EXOUME MAZI MAS GIATI AYRIO FEVGW GIA TO EKSOXIKO 1 EVDOMADA KAI POTE DEN XEREIS TI MPOREI NA SYMVEI......LETE NA MAS GYRISEI PISW PIO NWRIS O MPEMPIS???????????AX.....ME EXEI PIASEI ENA PSILOANXOS.... :?:?:?:?:?

FILAKIA SE OLA TA KORITSAKIAAAAAAAAAAAAAAA :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Εγω εδω,ξυπνησα κατα τις 8μιση,δεν μπορουσα να κοιμηθω παραπανω.Τωρα ξεκουραζομαι λιγο και μετα θα τακτοποιησουμε λιγο με την μαμα μου το δωματιο της μικρης.Ακομα δεν με εχει πιασει πολυ αγχος.Πιο πολυ σκεφτομαι να ειναι καλα το μωρο,τα διαδικαστικα δεν με νοιαζουν τοσο... :roll:

Στεναχωρηθηκα και με τα βλαστοκυτταρα γιατι η κουριερ δεν τα στελνει αυθημερον...Πηρα σε ολες τηλ.Και επειδη και την Δευτερα ειναι αργια,θα φτασουν Τριτη!!!Πραγμα που δεν γινεται φυσικα γιατι δεν αντεχουν μεχρι τοτε. :( Κριμα,στεναχωρηθηκα παρα πολυ.........

Μαρακι σου στελνω το κινητο μου με πμ,στειλε μου αν θες και το δικο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου με το καλο!!!!

Ολα θα πανε καλα και θα κρατησεις την κουκλιτσα σου αγκαλια..μονο αυτο θα σκεφτεσαι...οτι τετοια ωρα αυριο θα τη δεις θα τη φιλας και θα την κρατας.

Εχεις ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!

Ιφη καλο σατραντησμο..ε τωρα θα ξαναφτιαξει ο καιρος θα βγειτε μη στεναχωριεσαι!!!!

Πιπιτσα για τον θηλασμο σου απαντησα στο αλλο θεματακι στο εξπρεσ. Μην ανισυχεις θα στρωσουν τα πραγματα. Απλα ηρεμησε λιγακι ...και μη σε παιρνει απο κατω...γαλα δινεις οχι διλητηριο...απεβαλε το αγχος και θα δεις πως θα στρωσουν τα πραγματα, θελει επιμονη και υπομονη.

μαρακι τα πρασηνωπα κακα σημαινουν οτι εχεις κατα πασα πιθανοτητα υπερπαραγωγη. Να δινεις καθε φορα γευμα και στηθος.

Προσπαθησε οσο μπορεις να μειωσεις αντλησεις γιατι ευθυνονται σε ενα μεγαλο βαθμο για υπερπαραγωγη...ποτε περιπου σουτα κανει, οταν του δινεις μπιμπερο, παρατηρησε το.

Παντως εανπαιρνει βαρος κανονικα και αναπτισσετε οπως πρεπει μην ανισυχεις, το ειχα και εγω αυτο το θεμα στην αρχη, μετα μας γυρησε σε αλλεγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου σου στελνω πμ!

Χρύσα μου ευχαριστώ για την απάντηση...Ρωτησα και τη μαία που με γέννησε και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό..είχα πάρει τηλ την παιδίατρο που αντικαθιστά τον δικό μου γιατρό αλλά ήταν πολύ απότομη και μου έδινε ασαφης απαντησεις και με θύμωσε :evil:

Κακά μου κάνει κάθε μεσημέρι μόνο, και τα πρωινά κατα βαση είναι δικό μου γάλα που πίνει. Πάντως τον έβαλα και στο στήθος σήμερα και τα καταφέραμε. Δεν χόρτασε όμως αν και θηλάζαμε επι μισή ώρα και ήπιε και λίγο συμπληρωμα ξένο.Τα καταφερα!!! :D

Ρωτησα και για το αντηλιακό και μου είπε όχι καλύτερα! Να κυκλοφορούμε ώρες που δεν έχεει τόσο ήλιο!!

Χριστινάκι μου καλά να περάσεις...απόλαυσε το κι όποτε θελει ας εμφανιστεί ο μπέμπης σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενδεχομενος να σου τα κανει ελαφρως πρασηνωπα και το γαλα σκονι- το εχει αυτο δυστιχως.

Εαν ειναι κατι τετοιο δεν ειναι κατι σοβαρο, τα κακα μωρων που πινουν φορμουλα ειναι λιγο πρασινοκιτρινα.

θα ερθει η παιδιατρος σας, θα σας ζυγησει θα το δει το παιδι και θα σου φυγει το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το βάρος δεν αγχώνομαι καθόλου Χρύσα μου γιατί ζυγιστηκαμε τη Δευτερα και ήταν 4150! Και είχαμε βγει από την κλινική 2830γρ! Οποτε καλά είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!Τι κανετε?/

Εγω ειμαι καλυτερα χτες κ σημερα..ο μικρουλης πιο ηρεμος κ ησυχος..τωρα κοιμαται το μαναρακι μου!!!ο

Χτες εφαγε στις 22.15 κ κοιμηθηκε στις 1 ομως..καθε βραδυ το χουμε αυτο...κ τελικα μολις τον φασκιωσω κοιμαται...αλλα φοβαμαι κιολας μωρε..ομως οσο κ αν προσπαθω να το αποφυγω το θελει..

εσεις τα φασκιωνεται καθολου??

Τωρα κοιμηθηκε χωρις φασκιωμα..για να δουμε ποση ωρα..

Πιπιτσα μου μην στεναχωριεσαι..θα το μαθει το στηθος σου..εμενα το μαθε ο κακομοιρης κ μολις το μαθε κ το ζηταγε μου κοπηκε το γαλα :( ..μετα το θελε για πιπιλα κ δεν τον εβαζα κ γω η χαζη..κ τωρα εμαθε το μπιμπερο..κ μεχρι την περασμενη βδομαδα που κατι εβγαζα κ προσθουσα ν ατου το δωσω δεν το πιανε με τιποτα..στεναχωρια κ τυψεις ενιωθα που οταν το θελε εστω για πιπιλα δεν του το δινα..

φοβαμαι τοσο μην μου παθει το οτιδηποτε.το βραδυ με το τσιχ πεταγομαι πανω..ελπιζω να μου περασει συντομα..

Νικακι μου με το καλοοοοοο αυριο θα την εχεις στην αγκαλια σου τετοια ωρα!!!Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε αψογα!!!Κ μην φοβασαι δεν ειναι τιποτα η καισαρικη..μολις αντικρυσει την κορη σου θα σου φυγουν ολα...

Μαρακι μου κ μενα πρασινοκιτρινα τα βγαζει..αλλες φορες μονο πρασινα αλλες διχρωμα αλλες κιτρινα..

Την Πεμπτη κλεινουμε μηνα κ θα ρθει η παιδιατρος..

Ιφη μου σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου..απο ριλαξ εχω ενα της φισερ που λεει για νεογεννητα με δονηση..δεν το βαζω κ πολυ ωρα το μεγιστο χτες μια ωρα ισα ισα να σκουπισω κ να σφουγγαρισω..

για το γαλα κ γω δεν τα υπολογιζα τα συν αλλα το χα απορια..

Χριστινακι κοντευεις κ συ..αντε να ετοιμαζεσαι...

Κοριτσια ειδατ που μια κοπελα γεννησε στο πλοιο χτες??ολα πηγαν καλα..

Α κ κατι ακομη εσεις με καισαρικη.βαλατε κορσεδακι,ζωνη,λαστεξ??εγω εχω τη ζωνη αλλα δεν προλαβαινω να την κρατησω κ πολυ..μια το κατουρημα μια το ταισμα το μπανακι την βγαζω..

Τωρα σας αφηνω να παω να ξαπλωσω κ γω μαζι με τον μικρο..λιγουλακι..να ισιωσω..

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη μου εγω τον φασκιονω ελαφρα.Βεβεια τη νυχτα κανει κακα και τον ξεφασκιονω για να τον αλλαξω. Καποια μωρα ηρεμουν πολυ με το φασκιωμα

Πωπω...μεγαλωσατε και εσεις..κλεινετε μηνα οπου να ναι!!!!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου αυτο που με το παραμικρο ηχο που βγαζουν τρεχουμε, νομιζω το εχουμε όλες...ειδικά οι πρωταρες!

Εγω δεν τον φασκιωνω καθολου, ο γιατρος εξαλλου ηταν καθετος στο να ειναι πολυ ελαφρα ντυμενο κ σκεπασμενο το μωρο με τετοια ζετη! Αλλά και να ηθελα δεν νομιζω να δεχοταν νατον φασκιωσω..εδω το σεντονακι τον εκνευριζει και το κλωτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ!

Ησασταν για μενα η καλυτερη παρεα!Καλυτερη και απο τις φιλες μου που γνωριζω απο κοντα!Γιατι και εσας φιλες μου σας θεωρω και ας μην σας εχω γνωρισει απο κοντα!

Θα στειλω μηνυμα στο Μαρακι μολις μπορεσω!Και απο την Τριτη που θα βγω,εδω θα ειμαι παλι! ;) Παω να κανω ενα μπανακι,να τακτοποιησω κατι τελευταια πραγματακια και μετα να παω για τον τελευταιο μας καρδιοτοκογραφο.Δεν ξερω αν θα καταφερω να μπω ξανα μεχρι αυριο.

Σας φιλω ολες!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...