Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

λοιπον κοριτσια επιτελους εφτασε η ωρα που περιμενα τα τελευταια 2 χρονια.αυριο μπαινω στο νοσοκομειο.κ τη πεμπτη με το θελημα του θεου θα εχω τα κοριτσακια μου

δε ξερω αν θα τα ξαναπουμε ωσπου να βγουμε απο το νοσοκομειο

οποτε θελω να σας ευχαριστησω ολες μια προς μια για την υπεροχη συντροφια στο γεματο αγωνιες αυτο ταξιδι

πραγματικα υπηρξατε πολυτιμες

ευχαριστω για ολες τις συμβουλες,τους καθησυχασμους κ τις γλυκες σας απαντησεις.ευχομαι να ειστε ολες καλα,κ να καταφερουμε να τα ξαναπουμε παλι ολες μαζι με θεμα το μεγαλωμα των μωρων μας

με το καλο να ερθουν τα μωρακια ολων των κοριτσιων υγιεστατα

σας φιλω γλυκα στη μουρη

τα λεμε απο δευτερα κ μετα που θα βγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Μόλις τελειώσαμε το πρωινό μας ταίσμα και είπα να δω τι κάνετε!!

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια επιτελους εφτασε η ωρα που περιμενα τα τελευταια 2 χρονια.αυριο μπαινω στο νοσοκομειο.κ τη πεμπτη με το θελημα του θεου θα εχω τα κοριτσακια μου

δε ξερω αν θα τα ξαναπουμε ωσπου να βγουμε απο το νοσοκομειο

οποτε θελω να σας ευχαριστησω ολες μια προς μια για την υπεροχη συντροφια στο γεματο αγωνιες αυτο ταξιδι

πραγματικα υπηρξατε πολυτιμες

ευχαριστω για ολες τις συμβουλες,τους καθησυχασμους κ τις γλυκες σας απαντησεις.ευχομαι να ειστε ολες καλα,κ να καταφερουμε να τα ξαναπουμε παλι ολες μαζι με θεμα το μεγαλωμα των μωρων μας

με το καλο να ερθουν τα μωρακια ολων των κοριτσιων υγιεστατα

σας φιλω γλυκα στη μουρη

τα λεμε απο δευτερα κ μετα που θα βγω

Αχ μου θύμησες τα δικά μου,ακριβώς 36 εβδομάδα δίδυμα κοριτσάκια,φυσιολογικός τοκετός.Με το καλό anna k!!Σε περιμένουν μεγάλες στιγμές...ζηλεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Περιμένω από στιγμή σε στιγμή τον Ανδρέα μου να ξυπνήσει άρα θα γράψω γρήγορα.

Χρύσα μου αν γέννησες να σου ζήσει και θα περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία.

Άννα μου με το καλό να υποδεχθείς τα κοριτσάκια σου αύριο. Να ναι γερές και δυνατές και εννοείται θα μιλάμε για το μεγάλωμα πλέον των μικρών αγγελουδιών μας.

Νικόλ μου πήρες και εσύ σειρά. :D

Πιπίτσα μου μην στενοχωριέσαι, να συνεχίσεις να χεις την καλή σου διάθεση.

Διόσα μου καλωσόρισες, σε πεθυμήσαμε :):)

Μαράκι μόνο μια φορά ξυπνά το βράδυ;;;; τυχερή!!!! έμενα το λιγότερο 3.

Οσο αφορά το θηλασμό εμείς τρώμε πάρα παρα παρα πολύ λαίμαργα, μπορεί και σε 10 και λιγότερα λεπτά να χουμε χορτάσει.Είχα και εγώ έγνοια για το βάρος του αλλά είμαστε ενταξει. 5.220κιλά και 58cm ϋψος. Θα κάνουμε και τα πρώτα μας εμβόλια αφού την κυριακή γινόμαστε 2 μηνών!!!

Επειδή βγάζω και με το θήλαστρο και του δίνω ειδικά τις ώρες που πλακώνουν επισκέψεις....άλλο μαρτυριο και αυτό, καθάρισμα σπιτιού, γλυκά του έδινα 100ml αλλά φαίνεται ότι δεν χόρταινε και η γιατρός μου πε να τα κάνω 150. Μέχρι 125 έχουμε πιει μέχρι τώρα.

Τις τελευταίες 4 μέρες όταν του έδινα στο μπιμπερό τσαι ή γάλα το ρουφούσε και έπεφτε στα ρούχα του και πνιγόταν. Νόμιζα ότι είναι λαιμαργία όπως και με το στήθος.Προσπαθούσα να καταλάβω τι έκανα λάθος και χτες το ανακάλυψα. Πήρα λάθος μέγεθος μπιμπίλας μπιμπερού.Με 'επιασε το παράπονο ότι δεν ειμαι καλή μάμα έριξα και ένα γερό κλάμα ότι πήγα να πνίξω το μωρό μου.

καλή μέρα να χουμε

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα κοσριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας και με το καλο για τις υπολοιπες κοντευετε βλεπω τελεια.

για το θηλασμο απο 2 εμπειριες το γαλα εμενα αργει να κατεβει δηλ κατεβηκε το πολυ μετα τιος 15μερες...

στον μεγαλο μου ενα χρονο θηλασα και συμπληρωμα αρχισα να δινω μετα τους 4 μηνες..

τωρα στη μικρη θηλαζω αλλα καποιες φορες τις δινω 20 με 30γρ ξενο και απο αυτες τις καποιες το πινει γιατι ειναι λαιμαργη και μετα μου το βγαζει με γουλιες γουλιες..αλλα και αμα δεν τα καταφερετε δεν χαλασε ο κοσμος σημασια εχει να τρεφεται σωστα το μωρο ...για το χρονο ο θηλασμος θελει δυστυσχως μια ωρα βαλε μαζι αλλαγμα ρεψιμο και παει λεγοντας .ο γιος μου 2 μηνων κοψαμε το βραδυνο γαλα και ετσι αρχισα να κοιμαμαι σαν ανθρωπος η μικρη ειναι μερες πιο βολικη δηλ μου κοιλαται και 5-6 ωρες για βραδυ αλλα υπαρχουν βραδυα στο 3ωρο πειναμε..

χρυσταλενια θα σου πωτι εκανα εγω και μου θυμησες εμενα.στο γιο μου καποια στιγμη πρεπει να ηταν κανα 2-3μηνων του εδωσα προληπτικα ντεπον λογο εμβολιου ειχα παρει ενα μινι μπιμπερο για σιροπακια και ειχε 2 μετρησεις μια δεξια και μια αριστερα επρεπε να δωσω γυρω στο 1,5 με 2μλ ντεπον και εδωσα 5-6 οταν το καταλαβα εσκασα στο κλαμμα πηρα την παιδιατρο ημουνα χαλια μερες μου ειεπ στο ντεπον δεν πειραζει αλλα να προσεχω γιατιθ αμα ηταν αντιβιωση θα ηταν χειροτερα ενιωσα και εγω ασχημα οτι δεν ειμαι καλη μανα και παει λεγοντας...ειπαμε λογο απειριας πολλα γινονται....με τον καιρο θα δειετε που ειναι αλλιως τα πραγματα και πρωτα ο θεος στο 2 πως αλλιως θα ειστε

πιπιτσα μου ευχομαι τωρα με την πιεση να μην σου δημιουργησει αλλα θεμα.τωρα ποσο εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Ξεφουσκώνουμε μία μία ε?? :D Δεν είχαμε κάποιο νέο από την Χρυσα??

Πιπίτσα μου μην στεναχωριέσαι...να έχεις θετικη σκέψη, να κάνεις όλα όσα σου λέει ο γιατρος κι όλα μια χαρά θα πάνε.

Γιελιζ μου μεγαλώσατε κι εσείς! Μπράβο σου για τον θηλασμό! Εγώ πάλι νιώθω κάποια ανασφάλεια κι ενώ έχω γάλα πάντα κουβαλώ και μπιμπερό μαζί μου μήπως θέλει κι άλλο. Φοβάμαι μηπως δεν χορταίνει!!! :lol:

Κατερίνα μου τι κούκλος είναι αυτός!!! Τα μαγουλάκια και τα μαλλακια του δεν παίζονται!! Να τον χαίρεστε..Για το γαλα μην στεναχωριέσαι θα κατέβει...πιες μπολικο νερό!

Χρυσταλλένη μου τι ειναι αυτά που λες? Μια χαρά μανούλα είσαι..λάθη γίνονται. Είναι και το πρώτο μας μωρό οποτε έχουμε περισσότερες φοβίες.

Εγώ δίνω πού και πού ξένο αλλά κατά βάση πίνει το γαλατάκι μου..ΑΑ Χρυσταλλένη μου εμένα ήδη πίνει γύρα στα 110-120 μλ!!!

Τόνια μου καλή λοχεία!! Να σας ζήσει το μωράκι σας!!!

Ιφιγένεια μου κι εμένα το ίδιο ο μικρός...είναι μεν υπναράς αλλά τώρα είναι πιο απαιτητικός στο φαγητό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και εγγυουλες μου.......

Γυρίσαμε απο καρδιοτοκογράφο και ανυπομονω να πάω στο γιατρο το βράδυ να μας δώσει οδηγίες για το Σάββατο..........

Αννούλα μου με το καλό κοριτσάκι μου να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου........ :D

Τόνια μου καλή συνέχεια στο μεγάλωμα του μωρού σου..........

Και φυσικά πολλά πολλά φιλάκια στα μωράκια που μας έχουν ήδη γεννηθεί............

Chrystalleni μου αυτο το άγχος εχω κ εγω πως θα μοντάρω θηλασμό κ επισκέψεις ...το φοβερό είναι ότι απο τώρα έχω κάθε βραδυ επισκέψεις απο φίλους που θέλουν να με δουν πριν γεννήσω .....δεν μπορώ να αρνηθώ είναι κ τα κολλητάρια μου κ δεν είναι κ λίγα...φανταστείτε μετα............

Και δουλευω ακόμα..................... :roll: λέω όμως αυριο κ μεθαυριο ν ακάτσω σπίτι να χαλαρώσω.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Η μπεμπα σημερα ειχε κεφια απο τα ξημερωματα.Κλωτσουσε πολυ και με πονουσε...Με ξυπνησε στις 4 και ηρεμησε στις 5.30 και ξανακοιμηθηκα.Τωρα βαζουμε ακομα ροζ μπουγαδες!Εχω κατι ακομα για πλυσιμο στο χερι και τελος.

Στεναχωρηθηκα λιγακι γιατι της ειχα παρει ενα ζακετακι μαλλινο και ενω ελεγε πλυσιμο στους 30 και το εβαλα στους 30 στα ευαισθητα,μπηκε στο πλυσιμο... :( Τελοσπαντων,που να το φανταστω,δεν ελεγε πλυσιμο στο χερι. :roll: Ολα τα μαλλινα στο πλυντηριο τα πλενω...

Πιπιτσα περαστικα!Μην σε παιρνει απο κατω.Ποσων εβδομαδων εισαι;Γιατι δεν σε βαζει με προκληση αφου σου δημιουργηθηκαν τοσα θεματα;Το μωρακι ειναι ετοιμο,γιατι να ταλαιπωρεισαι και να βαζετε και σε κινδυνο το μωρο; :roll:

Γιελιζ μια χαρα ο μπεμπακος!Θα καψει καρδιες ο γαλανοματης! :lol:

Μιχαελα καλο γιατρο.

Κατερινα μην απογοητευσαι με τον θηλασμο.Εχω ακουσει και εγω αυτο που ειπε η Γιελιζ,καλυτερα ενα στηθος σε καθε γευμα.

Ευη εγω κοβω τα γιουτοπαρ την αλλη εβδομαδα!Ενεσεις κορτιζονης εχεις βαλει;Ειναι πολυ καλο για τα πνευμονια του μωρου...

Τονια να σου ζησει ο μπεμπης και καλη λοχεια!

Ανναααααα!Εφτασε η μεγαλη μερα!!!Με το καλο!Περιμενουμε νεα σου!

Χρυσταλλενη,ολες οι νεες μανουλες κανουν λαθη,μην στεναχωριεσαι!Αληθεια,τι νουμερο θηλες πρεπει να παρουμε στην αρχη;

Ιφιγενεια το παλευετε και εσεις με τον θηλασμο.Μπραβο!

Συμπεθερα τι κανετε;Φιλια στον γαμπρο μου!

Καλημερα Μαιρη και Νικολ!

Σημερα το μεσημεριανο μενου μας εχει πιτσαααααα!Μιαμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαρίστως άλλαζα το ψάρι με πίτσα............ :D καλημέρα Βeboulino........καλά πλυσίματα........εγω να δεις μπουγάδες που έχω ρίξει ...και έχω αλλη μια ακόμα........ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς χαθηκαμεεε γεννατε μια μια και εχετε τρεχαματα εεε??αντε με το καλο και οι επομενες..Νικη μου εχτες το βραδυ ψιλοποναγα σαν περιοδο αλλα δεν εδωσα σημασια μιας και πινω τα χαπια το εχω βγαλει απο το μυαλο μου...εβλεπα ομως στον υπνο μου οτι γεννησα...σημερα λοιπον λεω ας παω στη γιατρο να τις δειξω και το Ντοπλερ...ελεγα να παω την αλλη βδομαδα..αλλα αφου μπορουσα σημερα γιατι οχι...τα ειδε μου ειπε κλασικα ολα καλα αλλα ΜΙΝΙΟΝ η μικρη...μου λεει ας κανουμε και καρδιοτοκογραφο μιας και περασαν 2 βδομαδες...με βαζει,..που να βρει καρδια...απο τη μια κλωτσαγε σαν τρελη και απο την αλλη πουθενα καρδια..μου λεει επειδη ειναι μικρη δεν μπορουμε να την βρουμε...με 1000ζορια την βρικαμε περιμενα εκει κλωτσαγε γιατι δεν το θελει το μηχανημα ξαφνικα σταματησα να της ακουω αλλα κλωτσαγε οποτε λεω αλλαξε μαλλον πλευρο...ερχεται η γιατρος βλεπει το μηχανημα μου λεει ελεγα να σου κοψω τα χαπια αλλα με τις συσπασεις που βλεπω θα τα συνεχιζεις κανονικα....ειναι και μικρη ακομα και πρεπει να μεινει μεσα...εεε ρε λυσσα που την εχει πιασει...θελει να προσπαθησουμε τουλαχιστον να μεινει μεχρι τις 38βδομαδες..για να δουμε...μετα που ηρθα σπιτι το σκεφτομουνα αυτο με τις κορτιζονες...σε 2 βδομαδες θα παω παλι εκτος απροοπτου οποτε θα τη ρωτησω να μην εχω και ανγχος ρε παιδι μου...και να φανταστειτε σημερα δεν κουραστικα κιολας για να με πιασουν οι συσπασεις..ξυπνησα μια χαρα πηγα αμεσως στη γιατρο περιμενα λιγο και παλι....ειχα και με τα χαπια που τα πηρα στις 9 το πρωι...ελεος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυη κατα την γνωμη μου πολυ κακως δεν σου εκανε κορτιζονες αφου βλεπει οτι κανεις συσπασεις!Ειναι και μικρουλα,μην εχεις τιποτα τρεχαματα!Παρτην τηλ.και ρωτα την αν ειναι να τις βαλεις!Μην το αφησεις!Μην περιμενεις να πας σε 2 εβδομαδες,οι κορτιζονες μπαινουν νωρις,μεχρι την 32η εβδομαδα κανονικα, και αμα εχεις μετα καποιο θεμα βαζεις και αλλες για σιγουρια.

Εγω εχω κανει ηδη 4 και θα ξανακανω την αλλη εβδομαδα,παρολο που στις 4 Αυγουστου μπαινω στον μηνα μου και η μπεμπα ειναι ηδη 2380.Καρδιοτοκογραφο καθε ποτε κανεις;

Σορρυ αλλα πολυ χαλαρη την βλεπω την γιατρο σου και με αυτα που μου περιγραφεις,δεν κανει...Και εγω εχω συσπασεις παρολο που παιρνω το γιουτοπαρ...Αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο με τις κορτιζονες,οτι ειναι ετοιμο το μωρο...

Πηγαμε θαλασσα αλλα ειχε πολυ αερα και δεν το ευχαριστηθηκαμε.Ξεχασα και το γιουτοπαρ και πετρωσε η κοιλια μου.Τωρα το πηρα και ειμαι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε 2 βδομαδες κανω καρδιοτοκογραφο...δεν μου ειπε να παω νωριτερα εκτος και αν δω κατι ανησυχιτικο...τι να πω...μεχρι τις 32 βδομαδες εεε???θα δω μηπως περασω αυριο απο εκει πιο καλα απο κοντα να τη δω....ρε τι μας κανουν τα σκα...παιδα...καλα ειναι εσενα στα κιλα...αντε να φτασει και εμενα τα 2.500 να ησυχασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου ρωτα την,να εισαι ησυχη.Ετσι εγραφε μεσα το χαρτι των ενεσεων,μεχρι 32 εβδομαδες.Τι να πω,πιστευω πως θα εισαι πιο σιγουρη αν τις βαλεις... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια για συσπάσεις λέτε ε? με παρακολούθηση απο το γιατρό σας όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεστε.......είναι το πιο συχνό πράγμα εξάλου...........εγω στον καρδιοτοκογράφο κάνω 1 ή καμια κ όταν σηκώνομαι να φύγω γίνεται χαμός .....σφίγγει η κοιλιά κ πονάω ................μετα την εξέταση........ :)

Εχω γιατρό σε 1/5 ωρίτσα και ανυπομονώ κοριτσάκια για τις οδηγίες του........εύχομαι να μη μου αλλάξει τη μέρα γιατι έχω πάρει φόρα για Σάββατο κ δεν θα αντέξω μέρα παραπάνω.......

φαντάζομαι τώρα την Αννούλα πως θα νοιώθει ...αυριο είναι η μέρα της.....με το καλό Αννούλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε?

Έύη μου θα συμφωνήσω με την Νίκη..να πάρεις τηλ το γιατρό σου και να του πεις για τις κορτιζονες. Αφού είναι και μικρό το μωρό και έχεις και συσπάσεις είναι δύο πολύ σοβαροί λόγοι για να βάλεις τις κορτιζονες να είναι οκ το μωρό...Και να μην κουράζεσαι...

Νίκη μου κάνεις τα μπανάκια σου? Οι μύκητες πέρασαν? Μετά που θα γεννησεις να δεις μπουγαδες που θα βάζεις!!!! :D

Μαίρη μου στην αναμονή κι εσύ ε?

Νικόλ μου μέχρι τελευταία στιγμή θα τρέχεις εσύ μου φαίνεται!! :lol: Τι νέα έχεις από το γιατρο?

Άννα μου σήμερα είναι η μεγάλη μέρα κοριτσι μου!! Οπου να΄ναι θα εχεις αγκαλια τα μωρακια σου και θα αλλαξει η ζωη σου!! Περιμένουμε νεα σου!

Η Χρυσα μάλλον θα γεννησε!

Εγώ δεν ξεκουράστηκα καθόλου χθες...εκανα δουλίτσες, ήρθε η μαμά μου με τα ανηψάκια μου και πετάχτηκα στην εκκλησία δίπλα να γράψω γιορτη για την Αγία Ειρήνη. ¨Εκανα τάμα να της κάνω κάθε χρόνο τη γιορτή, Μεγάλη η Χαρη Της!

Χρονια πολλά και στον Χρυσοβαλαντη του Γιωργου!! Πάντα γερός και καλότυχος να είναι!

Ο μικρός τώρα κοιμήθηκε από τις 6 κι όσο προλάβω να ριξω ένα σφουγγαρισμα και μετα υπνο κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου πρωινή ε? καλημέρα στο κουκλί σου κ σε σένα........

Ειναι γεγονός ότι μέχρι τελευταία στιγμή όλο κατι κάνω....σήμερα κ αυριο δεν θα πάω γραφείο αλλα εχω δουλεια στο P.c.............Και φυσικά κάτι τελευταια καθαρίσματα...........για να έρθει το μπεμπε σε καθαρό όσο το δυνατόν χώρο...................

Τελικά Σάββατο πρωι πρωι μπάινω για να γεννησω το μπεμπάκο μου....έχω ήδη χάσει τον ύπνο μου...έχω τρελαθεί.....δεν το πιστευω......... :D

Χρονια πολλά στον Χρυσοβαλαντη του Γιωργου και απο εμάς........με υγεία και ευτυχία............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κλασικα μπηκα μια στα γρηγορα πριν φυγω για μαγαζι...Νικολ μου δεν ξερω ποσες κανει στο μισαωρο γιατι το βλεπει το χαρτι μου λεει οτι εχει συσπασεις και το κραταει στο φακελο μου δεν το εχω εγω...παντος αυτες τις μερες ποναγα αλλα επειδη πινω το χαπι νομιζα οτι ειναι η ιδεα μου εχτες ομως που εκανα και το καρ/φο και ειδα οτι οντως ειναι συσπασεις μετα καταλαβα οτι δεν ειναι η ιδεα μου..σημερα ερχεται η αδερφη μου για βοηθεια και η πεθερα μου την Τριτη...το χρειαζομαι γιατι τα εχω παιξει...ασχημο να ειναι η μανα μακρια.....αχχχ....παραπονακι πρωι πρωι....σας αφηνω και οτι νεοτερο φυσικα εδω θα ειμαι να γραφω...αντε Νικολ μου καλλο ραντεβου να εχεις και ελπιζω να μην σου αλλαξει φυσικα ημερα..πωπω να περιμενεις μια συγκεκριμενη ημερα και να σου πουν αλλη..ξενερωμααα...φιλακια πολλαααα..α ναι της Αγια Ειρηνης Χρυσοβαλαντη σημερααα Γιωργοοοο χρονια πολλα στο μικρουλη και να το δειτε οπως επιθυμητεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου δεν σου έμεινε τίποτα!! Μεθαύριο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά!!

Ευάκη μου πάλι στη δουλειά? Νομίζω πως πρέπει να ξεκουράζεσαι με τόσες συσπάσεις...ναι το χαπι βοηθά αλλά χωρίς και τη δική σου ξεκουραση τίποτα δεν θα κάνει...Να προσέχεις κοριτσι μου..Τουλάχιστον τώρα που σου έρχονται ενισχύσεις εκμεταλλεύσου το!! :D

Εγω τέλειωσα με τις δουλειές, τις βασικές έκανα δηλαδή...Εχω αρκετό σιδέρωμα για μετά :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Σημερα ξυπνησαμε στις 10!!!

Αννα,με το καλο!Σε λιγο θα κρατας τις κορακλες σου αγκαλια!

Νικολ ξεκουρασου γιατι μετα ερχεται πολυ τρεξιμο!Ευχομαι να μην σου αλλαξει μερα!Με τα βλαστοκυτταρα τι θα κανεις τελικα;

Ευη,μην κουραζεσαι!!!Οντως οπως τα λεει το Μαρακι ειναι,τα χαπια δεν κανουν και πολλα αν δεν ξεκουραζομαστε.Και εμενα πετρωνει η κοιλια μου αμα κουραστω,παρολο που χαπακωνομαι...

Συμπεθερα καλημερα!Εκανα θεραπεια για τους μυκητες αλλα δεν εκανα κολπικο για να δω αν εφυγαν.Παντως δεν εχω πια υγρα,οποτε μαλλον εφυγαν.Οταν παω στην γιατρο θα της πω να μου κανει και το κολπικο να ξερουμε σιγουρα.

Η θαλασσα με ψιλοκουραζει.Βασικα δεν βολευομαι στις ξαπλωστρες,ειναι χαμηλες. :lol: Και μολις βγω απο την θαλασσα γινεται ολοκληρο σκηνικο για να αλλαξω μαγιω.Κραταει ο αντρας μου την πετσετα και εγω προσπαθω να σηκωσω το ποδι για να αλλαξω.Ταλαιπωρια! :lol: Το πολυ να κανω 1-2 μπανακια ακομα,δεν νομιζω παραπανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν βλεπω να μαθατε νεα της χρυσας γεννησε σημερα τελικα ενα μπεμπαρο 3600 εμαθα οτι γυρισε τελευταια στιγμη ο μικρος και της εβαλαν πονους χθες αλλα διαστολη 0 και ετσι εκανε τελικα καισαρικη περιμενουμε νεα της για πιο πολλες λεπτομερειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!! Τι κάνετε???? Πώς πάνε οι στρογγυλές κοιλίτσες???

Εμείς είμαστε μία χαρούλα!!!! Είχαμε για λίγη ώρα τη γιαγιά μας παρέα…. που την έπιασε η φούρια της & έφυγε νωρίς-νωρίς να μας βρει φανελάκια για το μπέμπη!!!! Εμείς δε βρήκαμε πουθενά!!!! Θα γυρίσω μου λέει όλη την Καλλιθέα & θα βρω!!!!!! Μου έκανε λίγο σιδεράκι κι ένα σφουγγαρισματάκι κι είδε πως είμαι καλά κι έφυγε!!!!

Τώρα που είμαι ήρεμη & με την πίεση το ελέγχω το πράγμα απόλυτα…. μπορώ να σας πω τα νέα μου…. γιατί και πώς!!!! Προχθές λοιπόν, με πήγε ο καλός μου στη μάνα μου μετά τη Γιατρό κι ήρθε κι εκείνη νωρίτερα, για να με δει & να μου μαγειρέψει….. και καλά….

Ωστόσο, μιλήσαμε στο τηλέφωνο & της είπα όλα τα νέα, σχετικά με την πίεση, τα ανάλατα & το χαπάκι!!!!! Δεν κατάπινα τη γλώσσα μου καλύτερα???? Κι άρχισε ο εξάψαλμος!!!! Και δεν προσέχεις καθόλου!!!!! Κι όλο έξω τρώτε…. και σίγουρα βάζεις αλάτι στο πιάτο σου…. και ποτέ δεν πρόσεξες τα κιλά σου….. και…. και….. και…. και….

Αφού με ζάλισε καλά-καλά & μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι (δε λογάριασε καθόλου το θέμα πίεσης όπως καταλαβαίνετε!!!!) μετά από λίγο….. τι έκανε η ξύπνια???? Τηλεφώνησε στον άντρα μου…. στη δουλειά…. την ώρα που είχε ήδη αργήσει να πάει εκείνη τη μέρα…. για να του πει μία από τα ίδια!!!!! Μα καλά….. δε φτάνει που ο άνθρωπος τρέχει με μένα & χάνει ώρες από τη δουλειά του κι αναγκάζεται μετά ν΄αναπληρώσει, χτυπώντας τις υπόλοιπες μέρες 12ωρα για να καλύψει τις εκκρεμότητές του…. τον παίρνει και στο τηλέφωνο η άλλη να τον ζαλίσει??? Ειλικρινά…. θα προσέχω πάάάάρα πολύ από εδώ και στο εξής τι θα της λέω!!!!

Ειλικρινά!!!!!! Με έχει φέρει στα όρια μου!!!!! Πως όλα αυτά με αγχώνουνε παραπάνω κι ανεβαίνει η ρημάδα η πίεση δεν το λογαριάζει!!!!!!! Μόνον να κριτικάρει τα πάντα & τους πάντες ξέρει!!!!!! Το θράσος της δεν περιγράφεται!!!! Θα είναι από τους τελευταίους που θα μάθουνε για τα γεννητούρια!!!! Μα τω Θεώ!!!!! Άμα της κόψω και πάλι την καλημέρα…. μετά θα ρωτάει το γιατί!!!!! Μια χαρά ήσυχη ήμουν…. τόσα χρόνια που δε μιλούσαμε!!!! Αλλά….

Ουφ….. έχω αρχίσει να το σκέφτομαι…. όταν βλέπω τον αριθμό της σαν μου τηλεφωνεί…. αν θα το σηκώσω ή όχι!!!! Και να λέει πάντα…. δεν το σηκώνεις!!!! Το να λείπω, να κάνω μπάνιο ή να κοιμάμαι δεν υπάρχει στο λεξιλόγιό της!!!!! Μόνο το ότι δεν το σηκώνω!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Κι όλο έχει την απαίτηση να μένω παραπάνω εκεί….. το ότι έχουμε σηκωθεί από τις 6 τα χαράματα…. μέχρι να τσιμπήσω κάτι, να πλυθώ, να ντυθώ, να πάμε στο Μαιευτήριο…. τόσες ώρες ντυμένη…. δεν τα λογαριάζει καθόλου όμως!!!! Το ότι ο άντρας μου σκοτώνεται όλη μέρα η αγάπη μου, αφού τον τρέχω συνεχώς κι ότι θέλει κι εκείνος να μπει στο σπίτι του, να κάνει το μπανάκι του, να ξεκουραστεί…. στα τέτοια της!!!!!! Ποσώς την απασχολεί!!!!! Μόνο…. να κάτσουμε παραπάνω…. να έχει εκείνη παρέα!!!! Μωρέ…. τι μας λες!!!! Αν θες παρέα….. να έρχεσαι κι εσύ και να σέβεσαι!!!!!!! Το κυριότερο!!!! Αυτό που με εξόργισε ήταν που του τηλεφώνησε στη δουλειά!!!! Κι έτσι συμφωνήσαμε με τον καλό μου να μην της λέμε ΤΙΠΟΤΑ πια….. όλα καλά και τέλος!!!!! Δε θα μας πεθάνει αυτή η γυναίκα!!!!

Της κακοφάνηκε ακόμη που ο αντρούλης μου μίλησε με τον πατέρα του την ώρα που εγώ ήμουν στα Εξωτερικά Ιατρεία την Παρασκευή!!!! Το ότι ο άνθρωπος είχε ανάγκη να μιλήσει σε κάποιον δικό του εκείνη την ώρα δεν το καταλαβαίνει!!!! Γιατί λέει δεν την ειδοποιήσαμε???? Εγώ εκείνη την ώρα ήμουν στον κόσμο μου, είχα την αγωνία μου, τη μάνα μου θα τηλεφωνούσα??? Δεν κατάλαβα!!!!! Άμα δεν της άρεσε….. ΞΥΔΙ!!!!!!!!!

Ουφφφφφ!!!!!!!!!!! Συγχίστηκα πάλι!!!!!!!! Αϊ στο καλόόό!!!!!!! Και πρέπει κατά τις 3 να ξαναπάρω πίεση!!!! Ευτυχώς η μεγάλη δείχνει να σταθεροποιείται…. από 12,5-13,5 περίπου!!!!! Πάω για πιπί….. πάω να κόψω και το παγωμένο καρπουζάκι μου….. κι επανέρχομαι να σχολιάσω τα δικά σας!!!!!! Πόσα γράψατε πάλι καλέέέέέ????

Πριν κάνω το 2ο παιδάκι μου….. 2 πράγματα θα πρέπει σίγουρα ν΄αλλάξουνε!!!! Να χάσω πάάάάάάρα πολλά κιλά (τουλάχιστον 20….. για να μην παιδευτώ καθόλου με μέση-πίεση) αλλά & ν΄αλλάξω μάνα!!!!!!!! ΑΜΑΝ ΠΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...