Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλησπερα γλυκες μου εγκυουλες κ μανουλες!!!

Κατερινακι να σας ζησει κι απο εδω....

Πιπιτσα μην συφχυζεσαι!!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι κουκλος το θαυματακι σας!!!!

Αννουλα 3 μερουλες μεινανε γλυκια μου για να κρατησεις τις πασχαλιτσες σου αγκαλιτσα!!!Τι καλα!!!Με το καλο κ να μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε τελεια!

Μαιρη κοντευεις κ εσυ,με το καλο κοπελα μου!!

Χρυσα μου εφτασε κ η σειρα σου :D:D:D:D:D Με το καλο κ θα περιμενουμε νεα σου!!Εγω βεβαια παλι καθυστερημενα θα τα διαβασω........

Νικη μου τελεια τα νεα σας!!!Πηρε θεση η μικρη σας,ανυπομονη τη βρισκω ;);) Για την περιτυλιξη καλα εκανες κ ενημερωσες τη γιατρο σου,οσο για τον βλακα που λες τον γιατρο μη συγχυζεσαι αφου δεν θα τον ξαναδεις κιολας ;)

Η γλυκια μου συμπεθερα τι κανει???Χαθηκαμε ολες βρε κοριτσακια μου και πολυ στενοχωριεμαι:(:( Ο χρονος μου ειναι οχι απλα περιορισμενος,νομιζω το 24ωρο δε μου φτανει πια...Κοιμαμαι ελαχιστα κ τις τελευταιες μερες με εχει παρει απο κατω κ χανω ολο κ συχνοτερα την υπομονη μου.... Οι κολικοι αντι να λιγοστευουν χειροτερευουν κ εχω βαρεθει να ακουω τους παντες να μου λενε να κανω υπομονη!Ο αντρας μου τις περισσοτερες ωρες λειπει κ η μητερα μου ποσο να βοηθησει πια κ αυτη?Απελπιζομαι ωρες ωρες,ειλικρινα σας μιλαω :(:(:(:( Τελοσπαντων..Σας αφηνω,ακουω ''νιαουρισματα''. Σε οσες γεννησουν ολα να πανε καλα,στις εγκυουλες καλους γιατρους κ στις μανουλες φιλακια στα ζουζουνια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

katerina να σου ζησει ο μπεμπουλης καλη λοχεια να εχεις.αντε κοριτσια κοντευετε τελεια ποσες μεινατε στη λιστα ακομα για γεννα ειστε πολλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε;Απο χθες που εμαθα πως γυρισε η μπεμπα με εχει κυριευσει ο φοβος...... :o ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!!! :?

Αννουλα μια μερα εμεινεεεε!Ολα θα πανε τελεια!

Μαιρη καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα beboulino μην αγχώνεσαι ..ξέρω ξέρω ο φυσιολογικός έχει πιο πολύ άγχος απο την καισαρική αλλα να σκέφτεσαι οτι μπορεί κ να έχεις μια πολύ εύκολη γέννα.............. :D

Μαράκι πολύ όμορφο το μπεμπέ σου............. :P

Σοφάκι μου ψιλοφαντάζομαι τι σημαίνει ενα μωρό πόσο μάλλον 2.....ευχομαι να ηρεμήσουν κ τα μωράκια κ εσύ να ξεκουραστείς λίγο περισσότερο..............αλλα ξέρεις ο πρώτος καιρός είναι ο πιο δύσκολος έτσι κοριτσάκι?

Μπούκωμα κορίτσια νοιώθω κ εγω ειδικά όταν πάω στο μπάνιο νοιώθω βάρος χαμηλά κ φυσικά η μέση τα έχει παιξει...............είμαι στα τελευταία μου................4 + σήμερα.... :D

αντε να πάω κ γιατρό αυριο βραδυ να μου πει λεπτομέρειες για το Σάββατο...

Αννούλα 2 + σήμερα ε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα κ παλι

γιωργο τη καλημερα μου,κ τα φιλια μου στον αντρακλα σας

νικηηηηηηηηηηηηηηηη κ εγω φοβαμαι,ωρες ωρες.αλλα ενταξει.νομιζω ειναι ο φοβος του αγνωστου.οσο πλησιαζουν οι μερες φοβαμαι λιγοτερο.θα δεις κ εσυ οτι σιγα σιγα η ανυπομονησια να δεις το μωρακι σου κ να το σφιξεις στην αγκαλιτσα σου θα υπερισχυει του φοβου :D

νικολ................νικολ λεω............μη μου το χαλας.οπως ειπε κ η νικη (που εχει καταλαβει τι χαρακτηρας ειμαι) 1 μερα εμεινε λεμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειπαμε,τη σημερινη δε τη βαζουμε.τη μερα που θα γεννησουμε δε τη βαζουμε.οποτε τι μου μεινε;

1 μερουλαααααααααααααααααα

μαιρη τι κανεις;ακομα δουλειες;

μιχαελλα που εισαιιιιιιιιιιιιιιιι;

καλημερα κ στις ηδη μανουλες

σοφια μου ειμαι σιγουρη οτι ταλαιπωρεισαι αλλα για ποσο ακομα;σιγα σιγα θα ηρεμησουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Αννα!Οπως τα λες ειναι,μια μερα εμεινεεε! :D

Αχ,φοβαμαι σας λεω! :? Βασικα να σας πω τι ακριβως φοβαμαι:μην παθουν τιποτα τα ματια μου απο την πιεση,και γι'αυτο θελω να κανω βυθοσκοπηση...Αν και ο γιατρος ειπε δεν υπαρχει κανενας κινδυνος...Επισης φοβαμαι την επισκληριδιο...Και κυριως φοβαμαι μην παθει κατι το μωρακι μου που ειναι τυλιγμενο...Παμε για φυσιολογικο οπως φαινεται,οποτε τα πραγματα ειναι πιο περιπλοκα... :roll:

Γιωργο καλημερα!Προσοχη με την βρεφονηπιοκομο,ειναι η δουλεια μου και εχουν δει πολλα τα ματακια μου....Ελπιζω να ειναι εμπειστη...

Νικολ μου με το καλο και εσυ! :D

Σοφακι,μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!Καθε αρχη και δυσκολη!Θα στρωσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου εμπιστευσου το γιατρο σου.αφου σου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα,δε θα υπαρξει.εγω τελικα επελεξα ολικη ναρκωση.δε ξερω αν θα μπορω να ειμαι ψυχραιμη με επισκληρ οποτε ειπα να ειμαι σιγουρη.

αυριο μπαινω νοσοκομειο,να κανω εισαγωγη κ εξετασεις κ μαλλον μετα θα μ αφησει να γυρισω σπιτι κ θα ξαναμπω τη πεμπτη το πρωι.θα δουμε βεβαια.δε θελω ομως να κοιμηθω ακομα ενα βραδυ στο νοσοκομειο χωρις λογο

παω να κανω τη τελευταια αποτριχωση πριν τη γεννα.γιατι αυριο δε βλεπω να προλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KALHSPERA!!!!!!!!!!!!!!Ti moy kanete???????

Egw eimai sthn manoyla moy kai mpika ligo na dw ti kanete!!!!!!!!

Emeis pigame exthes ston giatro eimaste 2400gr eimaste me to kefali pros ta katw..moy ekane kai to doppler ola poly kala me eksetase kai ton traxilo giati kanw suspaseis 3.4 einai kai me diavevaiwse pws ola einai mia xara...apla epeidi o mikros einai yperkinitikos prepei ligo na prosexw mexri na mpw ston mina mou..!!!!!Sunexizoume me to yioutopar kai to magnisio...tha to pernoyme mexri na mpoume ston mina mas...den me vlepei gia septemvrio leei...ante na doume!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MAKARI NA PANE OLA KALA KAI AS ERTHEI OPOTE THELEI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Annoula irthe h wra sou koritsi moy...ante me to kalo na erthoyn ta koritsakia sou!!!!

Nikh mou katevikate kai eseis...mia xaroula!!!!!Ola tha pane kala mhn agxwnesai!!!!!

Oi upoloipes oles kala????Eixame tipota gennhtouria???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρια!Τι κανεις;Τελεια τα νεα σας απο τον γιατρο!Εσενα γιατι σου ειπε πως θα γεννησεις νωριτερα;

Το μαγνησιο εμενα δεν θα μου το κοψει,μονο τα γιουτοπαρ.Θα παιρνω ενα μονο τμαγνησιο την μερα αντι για 2,για να μην κανω κραμπες.Ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχω καθολου....Απο συσπασεις πμως,καλα παμε...

Την Χρυσα περιμενουμε να γεννησει!Δεν μπηκε κιολας,λετε;;;

Τι τρωτε σημερα;Πειναω..Περιμενω να φερει ο αντρας μου φαγητο απο την πεθερα,κοτοπουλο με ρυζι και πατατες.Και γλυκο ψυγειου.Θα παει και στο ΤΑΞΥ να παρει την εγκριση για την αδεια λοχειας μου.Εκει εχουν αλλο συστημα,μετα την γεννα κανεις τα χαρτια και παιρνεις τα λεφτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ κάνετε κοριτσάκια μου? Εμείς πήγαμε παιδίατρο σήμερα, όλα καλά! Μεγαλώσαμε...γίναμε 3600 γρ!!!! :D Αρχισαμε και πίνουμε γάλα από το στήθος. Από χθες όμως συνέχεια πεινάει!!! Το βράδυ ξύπνησε μόνο μια φορά μεν αλλά μέχρι να φάει να αλλάξουμε ξεπεράσαμε το δίωρο. Είμαι πτώμα!! Δεν ξεκουράζομαι καθόλου..Και τώρα που είπα ότι θα κοιμηθώ λίγο θα έρθει μια κοπέλα ν αμε δει μες στο μεσημέρι :? Τι να πεις....

Σοφάκι μου υπομονή με τους κολικούς...σήμερα ο γιατρό μου έδωσε ένα χαρτι για το πώς αντιμετωπίζονται..Αν θες κάτι πες μου να στα γράψω.

Άννα μου μια μερούλα έμεινε :D:D Μπράβο κοριτσάκι μου...η πιο γλυκιά αναμονή!!!

Νίκη μου τέλεια τα νέα σας! Μπράβο της νύφης μου που πήρε θέση..Κι αυτή βιαστική σαν τον δικό μου!! :D Και να μην φοβάσαι τίποτα, θα δεις πως όλα θα πάνε καλά! Για τα μάτια σου να κάνεις την βυθοσκόπηση, πιο πολυ για να αισθάνεσαι εσύ ασφαλείς.

Μαίρη μου μεγαλώσατε κι εσείς!! Είσαι πολύ κοντα...όπου να΄ναι θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Νικόλ μου κι εσύ το ίδιο...μεγάλη ανυπομονησία!!!!

Η Χρύσα δεν φάνηκε? Λετε να γέννησε??? :?:D

Γιώργο μου ούτε εσείς έχετε βοήθεια ε? ΤΙ να κάνουμε? υπομονή και πάνω από όλα υγεία! Κοιτα να ευχαριστηθείς την οικογένεια σου τώρα στις διακοπές κι όλα τα άλλα θα πάρουν το δρόμο τους!

Οι άλλες τι κάνετε???

ΑΑΑ Πιπίτσα μου μην αφήνεις κανένα να σε συγχύζει ειδικά τώρα! Εμεις δεν ειδοποιήσαμε κανένα ότι γεννάω, μέχρι τις 2 που τελικά ο άντρας μου πήρε τη μαμά μου και ήρθε. Και να σου πω?? Πολύ καλύτερα...εκεινη τη στιγμή πραγματικά δενθες κανένα δίπλα σου, μονο τον άντρα σου. Εμένα η μαμά μου είχε πει λίγο στο μαιευτηριο όταν είχα συσπάσεις και την έβλεπα που κρυφοέκλαιγε που με έβλεπε να πονάω. Κι όταν μετά βγήκε έξω εριξε το κλάαμα!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikh mou upothetei oti den tha paw septemvrio...kai logo twn syspasewn pisteuw alla kai logo twn kilwn tou!!!Poly uperikinitikos leei oti einai...san na varethike ekei mesa..xaxaxaxaxaxa

Twra exoume rantevou stis 8 ekei tha dei pws pame..autos leei den thelei na gennhsw prin tis 19/8...meta me afinei eleuthera...opote ypologizw ekei tha me dei kai kolpika gia na doume kai o traxilos se ti fash einai!!!Tha deiksei...opote einai na erthei as erthei mono na einai ola kala!!!!!!!!!

Esena pote soy eipe telika????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!!εχω τοοοοσο καιρο να μπω...ειμαι στην 39 εβδομαδα και ακόμη περιμενω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε να δουμε!!!!!!!!πηγα στο γιατρο τη παρασκευη εχουμ εφτασει 3300 και μου ειπε οτι αργω ακομη....

η ζεστη ειναι ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε???ΕΣΕΙς ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ............. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου αρα ίσως και να γέννησε η Χρύσα μας!!Όλα καλά να πάνε!!

Χαρά ακόμα εδώ εσύ??? :lol::lol: Με το καλό κοριτσι μου...λογικά δεν σου έμειναν και πολλές μέρες!

σας αφήνω να κοιμηθώ λίγο γιατί δεν αντέχω...τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου........

Είμαι πολύ στενοχωρημένη!!!!!!!!

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Έχω θέμα με την πίεση τελικά......

Καταρχήν έφαγα μεγάάάάλη ταλαιπωρία σήμερα στο Μαιευτήριο.......

Περίμενα 1,5 ώρα για το NST.... ευτυχώς όλα καλά.........

Μετά πήγα εκτάκτως σε Καρδιολόγο για Ηλεκτροκαρδιογράφημα..... γιατί η πίεση που μετρήθηκα 2 φορές...... την 1η φορά ήταν 18,9!!!!!!!! Και 15 λεπτά μετά ήταν 14,6!!!!!!!

Καλά που είχα τον αντρούλη μου δίπλα μου συνεχώς!!!!!!!!

Ο Καρδιολόγος μου έδωσε χαπάκι για την πίεση..... για τα πόδια μου που είναι πρησμένα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο..... λογικό με τα κιλά που κουβαλάω..... πόσο ν΄αντέξουνε τα έρμα.... εάν δω χέρια ή μούτρα πρησμένα..... να φοβηθώ!!!!!!

Η Γυναικολόγος μου με ξαναείδε.... διαστολή 0!!!!! Δε με χαλάει καθόλου..... τον θέλω ακόμη τον μπεμπάκο μου στην κοιλίτσα μου.... δε βιάζομαι καθόλου!!!! Για την πίεση είπε να μετριέμαι 3 φορές την ημέρα & να την καταγράφω.... εάν την δω πάνω από 16 τη μεγάλη & 10,5 τη μικρή να την ενημερώσω άμεσα!!!!!

Αλάτι ούτε για δείγμα!!!! Να μην πάρω καθόλου άλλα κιλά ως τη γέννα!!!! Και να περπατάω!!!!! Θα με ξαναδεί την Παρασκευή, για τελευταία φορά μάλλον, γιατί μετά βγαίνει σε άδεια!!!!

Τα υπόλοιπα αύριο!!!!! Δε μπορώ τώρα κορίτσια μου........

Φαντάζομαι πως.... φαντάζεστε όμως.... γιατί είμαι σκασμένη!!!!!!!!

Θα σας γράψω τα νεότερα αύριο το πρωί..... τώρα είμαι ιδιαιτέρως συγχισμένη!!!!!!

Φιλάκια πολλά-πολλά στη Χρυσούλα μας!!!!!!

Μάλλον γεννάει το Σαλονικιώτικο γκαστράκι μας!!!!!

Κι εσύ Αννούλα μου!!!!!!! Με το καλό και με ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!!!!!

Φιλιά γιομιστά & χαιρετίσματα σε όλες σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας!!Τι κάνετε???

Μου λείψατε πολύ!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί απο τη μία αρχίσανε σιγά σιγά πάλι οι επισκέψεις... απο την άλλη έπεσε η γιαγιά μου (ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ...) και τρέχαμε με αυτήν.. λίγο οι δουλειές του σπιτιού... λίγο που προσπαθώ να κοιμάμαι όποτε κοιμάται ο μικρός (για να είμαι ξεκούραστη να κατεβάζω μπόλικο γάλα...) μου λείψατε όλες πάρα πολύ!!! Πόσα θέλω να γράψω να μοιραστώ μαζί σας και δεν προλαβαίνω... :(:(:(:(

Σας διάβασα πολύ βιαστικά οπότε θα γράψω ότι θυμάμαι...

Χρύσα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις όπως θέλεις εσύ.. και με το καλό να κρατήσεις το ζουζούνι σου στην αγκαλιά σου!!

Άννα και Νικόλ έφτασε και η σειρά σας!!!!! Με το καλό κοριτσάρες μου να κρατήσετε τα νινάκια σας αγκαλιά!!! !!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!!!!

Κατερινάκι ο γιός σου είναι κούκλος!! Εύχομαι να συνηθήσατε το σπιτάκι σας!!!

Μαράκι μου μεγάλωσε ο Στέφανος!!! τέλεια!!!! Καλό κουράγιο με τον θηλασμό... σε λίγο καιρό θα χαίρεσαι που το έκανες γιατί είναι μεγάλη ευκολία!!! ;);););) τέλεια και η φωτό σας! Φτού φτού!!! έχουμε τα ίδια πεδιλάκια!!! :D:D:D:D:D:D:D

Συμπεθέρα μου γλυκιάαα!!!Μου έλειψες πολύ πολύ!! Προσπάθησε να μην δίνεις σημασία τι σου λένε... Εγώ έτσι κάνω... Σε φιλώ!!

Οι γκαστρούλες οι υπόλοιπες τι κάνετε??? Μετράτε μέρες ε???

Μιχαέλα Νίκη Εύη Πιπίτσα Τιτινάκι Μαίρη Μαρία.... και όσες ξεχνάω... Σας φιλώ όλες στις κοιλίτσες!!!

Τα νέα μας τώρα... σήμερα είχαμε και εμείς γιατρό... Είμαστε μια χαρά... γίναμε 4730γρ και 57εκατ... Θα γίνουμε γαλανομάτηδες σαν τον μπαμπά μας... και η μαμά μας πολύ χαίρεται γιαυτό!!! :D:D:D:D:D Επίσης ασχημήναμε λίγο γιατί βγάλαμε νινιδα πάνω στα φρύδια μας... αλλά βάζουμε λαδάκι και περνάει σιγά σιγά... :D:D:D:D:D:D

Α η γιατρός μου είπε ότι παίρνω άριστα για τον θηλασμό γιατί το μωρό πήρε με το παραπάνω τα κιλά που έπρεπε να πάρει!!! Και τώρα εγώ είμαι έτσι :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα.........δεν τα καταφερα να μπω το πρωι γιατι τρεχαμε για τα τελευταια ψωνια με την μαμα μου...πηραμε κ το ριλαξ κ το πορτ μπεμπε κ τελος...φυσικα πηραμε κ το δωρακι που θα φερει η μπεμπα μας στην μικρη μου κ ενα μικρο παιχνιδακι για να το φερει αυτη δωρο στην αδερφουλα της...μονο που οταν γυρισα σπιτι ενοιωθα σαν να με ειχαν δειρει...πολυ κουρασμενη.

νεα απο την χρυσα δεν ειχαμε ε?μαλλον την κρατησαν μεσα κ μπορει κ να γεννησε κιολας...

αννα με το καλο αυριο να πανε ολα κατευχην κ να κρατας τις πασχαλιτσες σου αγκαλια...

νικη μην στεναχωριεσαι αδικα..ειναι αυτο που ειπε κ η αννα,οσο πλησιαζει ο καιρος η ανυπομονησια θα κερδιζει το φοβο...κ εγω χθες εμαθα για μια κοπελα η οποια ειχε δυο μερες που μπηκε στον 9ο κ γεννησε χθες,εσπασαν τα νερα της...κ λεω πωπω εφτασε κ για μενα ο καιρος...επειδη ειμασταν μαζι,τωρα που γεννησε καταλαβα πως εχω φτασει πια κ εγω στο τελος.βεβαια το μωρακι βγηκε πολυ μικρουλι,2200 οποτε θα προτιμησω να παρω τουλαχιστον δυο βδομαδες απο τον 9ο.αυριο βραδυ εχουμε γιατρο...για να δουμε πως ειμαστε.

γιεληζ μπραβο που τα εχεις καταφερει με το θηλασμο κ μακαρι να τον κρατησεις για οσο επιθυμεις

πιπιτσα μην στεναχωριεσαι,ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου κ ολα θα πανε καλα,λιγο σου εμεινε,κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Εγω ειμαι κομματια ..και αγχωμενη..ηρθε η παιδιατρο σημερα το μωρακι μας ειναι μια χαρα κ ζωηροτατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τον εβαλε μπρουμυτα κ ηταν ετοιμος να μπουσουλησει :D:D:D:D τοσο ζωηρος!!!

Εχουμε θεματακι με τον θηλασμο..το γαλα δεν εχει κατεβει ακομη..κ ετσι το μικρακι μας τρωει τρωει συνεχεια τοσες μερες ειμαι συνεχως με τα μεμε εξω..αλλα δεν χορταινει το μωρο μου..ετσι ξεκινησαμε απο σημερα κ συμπληρωμα ξενο..κ ευελπιστουμε μεσα στην επομενη βδομαδα να κατεβει..

Τωρα θα δινω 10λ απο καθε στηθος κ με συμπληρωμα..αν παρει ικανοποιητικο βαρος συνεχιζουμε ετσι κ αν κατεβει κανονικα το γαλα κοβουμε το ξενο..αν οχιθα δινω ενα γευμα στηθος κ ξενο κ το επομε ξενο κοκ..

Η αληθεια ειναι πω ηθελα να του δωσω μονο ξενο...στεναχωρεθηκα.. :(:(

Μαρακι μου κ γω ετσι ειμαι θηλασμος αλλαγα ρεψιμο ξανα θηλασμος ξανα αλλαγμα ξανα ρεψιμο..καθε γευμα κραταει απο 1 εως 2,5 ωρες....αλλα ολο αυτο ηταν επειδη δεν χορταινε το αντρακι μας...

Αυτα τα δικα μας!!

Αννα μου κ Νικολ μου εφτασε κ η δικη σας μεγαλη στιγμη..μην αχωνεσται ολα θα πανε καλα κ μετα θα τα ξεχασετε οοοοοοοοολλλλλλλαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικακι μου κ συ χαλαρωσε...μπορε να χεις μια πανευκολη γεννα και αδικα τωρα να αγχωνεσαι κ να αχωνεις κ την μπουμπουκα σου!!Η επισκληριδειος δεν πονα καθολου..ουτε το τσιμπηματακι..σαν να κανεις μια απλη αιμοληψια ειναι..κ η στιγμη που γεννιεται το μωρο ειναι μαγικη..ειναι κριμα να την χασετε κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!

Γιελιζακι μου συγχαρητηρια που τα καταφερες με τον θηλασμο!!!!Μακαρι να τα καταφερω κ γω!!!

Σοφακι μου γλυκο μην ακους κανεναν!!!!!!Κανε αυτο που εσυ πιστευεις πως ειναι καλο για τις μικρες σου!!!!

Πιπιτσα ολα θα πανε καλα..αλλα οντως την πιεση να την προσεξεις πολυ...να τρως κ ασπραδια αυγων καθε μερα τουλαχιτον δυο..βοηθαει στο πρηξιμο των ποδιων σε συνδυασμο με αναλατη διαιτα...

Σας εβαλα φωτο απο το θαυματακι μας!!!Δεν εναι κουκλος????

Δεν ειμαι χαζομαμα???

Φιλακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα πάλι!!

Κατερινάκι μου είναι όντως κούκλος ο γιός σου!!! Και τα μαγουλάκια τέλειααααα!!! Για δάγκωμα!!! :D:D:D

Για τον θηλασμό τώρα... το ίδιο έκανα και εγώ στην αρχή... 10-15 λεπτά στο κάθε στήθος αλλά δεν χόρτενε το μωράκι μου...όμως μετά που έκατσα και το έψαξα λίγο δεν το συνέχισα... άρχισα να του δίνω απο ένα στήθος σε κάθε γεύμα.. και αν δεν χόρταινε τον έβαζα στο άλλο....και στο επόμενο γεύμα τον έβαζα στο άλλο στήθος... και πάει λέγοντας... και τώρα έχω μπόλικο γάλα και στα 2...

Αυτό που έμαθα εγώ στις 37 μέρες που θηλάζω είναι ότι πρέπει να δίνουμε το μεμέ στο μωρό όποτε θέλει και για όσο αυτό θέλει... στην αρχή θέλει πολύ υπομονή γιατί κάθε γεύμα κρατάει ώρες... αλλά σε μερικές εβδομάδες θα το πίνει το γαλατάκι του το πολύ σε μισή ώρα εκτός και άν έχει όρεξη να βγάζει γούστα στο βυζί και να κάθεται παραπάνω πιπιλώντας χαχαχα!!!

Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τα καταφέρεις!! Πραγματικά είναι μεγάλη ευκολία!!! Δεν θες ούτε μπιμπερό ούτε αποστειρωτές.. όπου πάς έχει το φαγάκι του μαζί σου!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινααα αγαπω μαλλι του μπεμπη οοολα τα λευτα...Πιπιτσα μου αντε βρε τωρα στο τελος βρικε να ανεβει απλι η πιεση,...χαλαρωσε μωρε να πανε ολα καλα...ΝΙκη μου ειδες που γυρισε...μην ανγωνεσαι καλε..εγω...γνωμη μου παντα ετσι...που γεννησα με επισκληριδιο δεν εσπρωξα και τοσο..εχω και εγω μυωπια... νομιζω το ζορι πιο πολυ ειναι αμα δεν κανεις επισκληριδιο και εχεις και πονους και σπρωχνεις πιο πολυ...μαρουλιτα και εμενηα η γιατρος μου ειπε πως δεν με βλεπει για Σεπτεμβρη λογω των συσπασεω...σαν κιλα δεν ειμαστε και πολλα αφου τωρα που καναμε ντοπλερ ηταν 1.500κιλο αλλα μου ειπε δεν την πειραζει αυτο ...το σηματνικο ειναι να ωριμασει ο εγκεφαλος και τα πνευμονια τα κιλα λεει θα τα παρει μετα...λογικα για τις πρωτες βδομαδες του 9ο θα τα πινω τα yutopar δεν νομιζω να μου τα κοψει αμεσως...την αλλη βδομαδα θα παω να δει και το ντοπλερ που εκανα να κανω και κορδελα νομιζω..απο πονους δεν μπορω να πω οτι εχω τωρα που πινω τα χαπια αλλα κατι μπουκωματα τα κανει και κατι με το κεφαλι και θελω τσισα και ποναω κιολας πολλες φορες...πολυ νευρικια ειναι...αυτα και απο εμας...μπραβο βρε Γιελιζ...θρεφταρακι τον εχεις κανει...Μαρακι φιαλκια και σε εσεναααα ματς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια γεννησαμε!!!!!

τελικα εκανα κ.τ. στις 20/7 . πηγαν ολα πολυ καλα.καποια στιγμη θα σας γραψω λεπτομερειες.

ο μικρος γεννηθηκε 2900.ειναι κουκλος!τρωει καθε περιπου 4 ωρες μονο απο το στηθος και γενικα ειναι ησυχος. Γεννησε καμια αλλη;

Σας φιλω γλυκα!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...