Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Γιελιζακι μου ξερω και εγω...

θα λεει ..που να βγω...ουτε το ρουχο μου σηδερωσε αυτη η αχριστη η μανα...ουτε καν την καλαθουνα μνου συναρμολογησε....

ας τα κανει και μετα θα το σκεφτω :lol::lol::lol::lol::lol:

Οποτε σημερα λεω να τα κανω επιτελους...

εντελως μα εντελως φετα ειμαι..πωπω..τετοια αναισθησια..δενε την ειχα στον Μεγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα μου κάπως έτσι κόβω να σκέφτεται το μωράκι και να μην βγαίνει!! :lol::lol::lol::lol:

Στο πρώτο μάλλον είμαστε πιο αγχωμένες... και εγώ τώρα που το σκέφτομαι αν κάνω 2ο παιδάκι πολλά πράγματα θα τα κάνω πολύ διαφορετικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδα που δεν ηταν καμια μεσα κ λεω δε ξανακοιμαμαι; :P ε κ την επεσα κανα 2ωρακι ακομα.νικολ μου μη κυκλοφορουμε πολυ με τετοια ζεστη.παλι 40αρι θα χρυπησε.

χρυσα μου νομιζω ειναι ωρα να κανεις τις δουλιτσες ε;ειδικα αν σκεφτεται ετσι το μωρακι σου :D

γιελιζ χαλαρωσες λιγο η ακομα;τι καλα που ειναι ησυχο το μωρακι σου.μακαρι να ναι κ οι δικες μου.θηλαζεις ε;

οι υπολοιπες υπναρουδες;που ειστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Χθες βραδυ επαθα παθω παλλινδρομηση...Μου ηρθε πανω το σαντουιτς που ειχα φαει και πεταχτηκα στον υπνο μου! :? Γενικα ολο το βραδυ στριφογυρνουσα.Μεχρι που στις 5 αρχισε να γαυγιζει το σκυλι της απεναντι και σηκωθηκα και εκανα παρατηρηση! :evil: Δεν σταματουσε με τιποτα!Με τα πολλα με ξαναπηρε ο υπνος στις 7 και σηκωθηκα στις 10!

Κοριτσακια μου ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Πηγα χθες στα Μαδερκερ να παρω φορμακια της μπεμπας αλλα επειδη μου ειπε η γιατρος πως θα βγει ψηλη,πηρα το 0-3...Αλλα οταν ηρθα σπιτι μου φανηκε τεραστιο!!!Εσεις τι νουμερο πηρατε απο Μαδερκερ;Γιατι σε καθε μαγαζι ειναι διαφορετικα...Σκεφτομαι να παω να αλλαξω τα μισα και τα αλλα να τα κρατησω για αργοτερα....Επισης,ποσα φορμακια πηρατε; :roll:Εγω για αρχη πηρα ενα πακετο των 7 κοντομανικα και αλλα 6 μακρυμανικα με πατουσακι,μηπως κανει κρυο τα βραδυα απο Σεπτεμβριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη κ εγω τη πατησα με το μαδερκερ.ειναι τεραστια οπως λες για 3 μηνων μωρα η για μωρα 4 κιλων κ ανω.αλλα τα κρατησα για αργοτερα.πηγα κ πηρα απο αλλου 7 ζιπουνακια κ 6 κορμακια για τη καθεμια που ειναι 0=1.ρωτησα παντως τη μαμη για τα φορμακια αν χρειαζονται τωρα το καλοκαιρι κ μου ειπε οτι το βραδυ πρεπει να τα ντυνουμε οπως επισης κ οταν τα βγαζουμε εξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςςςςςςςςςς!!! remember me???? Γεννησατε γεννησατε???

Πηραμε το μωρο στο σπιτι γι αυτο δνε πολυ μπαινω. ολη την ωρα ή θα αρμεγω (θηλαστρο κλπ΄)

ή θα τον παρακαλουθω γιατι πεταει ρουκετες ενω κοιμαται κλπ κλπ καταλαβαινετε!!! Δεν ειχα και υπολογιστη για μερες κιολας.

ποιες εχουν γεννησει??? εχετε καμμια λιστα? Να σας ζησουν να σας ζησουν γερα και ευτυχισμενα παιδακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρενια μου τι κανεις;Πως παει ο μικρουλης σου;

Αννουλα,φορμακια της πηρα με πατουσακια,απλα θελω να τα αλλαξω με πιο μικρα,να της κανουν και τωρα...Δλδ εσυ πηρες το newborn ή αυτο που λεει tiny baby;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα μου!!!

Φιλακια πολλα πολλα πολλα!!!!!!!

Τη λιστα την εχει η Γιελιζ...πανε στην προηγουμενη σελλιδα και θα τη δεις!!!!

φιλακια πολλα και να προσεχετε!!!!

Νικη μου τα μαδερκερ ειναι ολιγον τι τεραστια αλλα ΟΚ..θα τα βαλλετε και μετα..

ΑΛΛΑ να ξερεις πως το πρωτο διαστημα μεγαλωνουν πααααρα πολυ γρηγορα...

του δικου μου τα 0-3 δεν του εκαναν μετα απο ενα μηνα οποτε και λιγο μεγαλα να ειναι στην αρχη χαλαρα, δεν πειραζει...παρε καναδυο ρουχαλακια εξοδου και ειστε ΟΚ

Λεπτα μακριμανικα με ποδι καλα εκανες και πηρες γιατι τα βραδια κανει ψυχρουλα και οσο να ναι δεν κανει να τα πολυσκεπαζουμε.

Επισης εγω θα ελεγα να παρεις αλλη μια εφταδα..θα σου πω δεν ξερεις πως θα ειναι..μπορει να σου κανει γουλιες, εμετουλι, να ιδρωνει...τι θα κανεις ολη την ωρα θα βαζεις πλυντηριο και θα σηδερωνεις;;;...δε θα προλαβαινεις...

παρε καλυτερα κανενα σετ ακομα...

επισης δες και μερικα απο Marks & Spenser, ειναι πολυ καλα ποιοτικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο-1 λεει το καρτελκι τους πανω.δηλαδη κανουν εως 1 μηνων.πηρα κ νιουμπορν αλλα εσενα δε θα σε βολεψουν.εγω τα πηρα γιατι ειναι διδυμα κ δε πιστευω να τα χρησιμοποιησω πανω απο 15 μερες.μετα θα παρω αλλα.για αυτο δε πηρα κ παααααααααααρα πολλα.γιατι ειναι μονο για λιγο.οσο για το πλυσιμο κτλ δε με προβληματιζει μιας κ ειναι καλοκαιρι κ σε 1 ωρα στεγνωνουν.

γεια σου ζαχαρενια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου αυτο σκεφτηκα και εγω.Να κρατησω τελικα οσα πηρα και να παρω αλλη μια 7αδα ζιπουνακια για νεογεννητα...Και 3 φορμακια ολοσωμα για νεογεννητα...Για το βραδυ.Θα παω Μαρκς +Σπενσερ για τα ρουχα εξοδου,ειχαν τελειωσει τα μικρα νουμερα στα Μαδερκερ και πηρα 2 φορμακια-σορτσακια αλλα ειναι τεραστια 0-3,δεν θα προλαβει να τα βαλει,θα χειμωνιασει...Αυτα θα τα αλλαξω σιγουρα!Πηρα και 2 καπελακια για τον ηλιο,καλτσακια,και ενα ζευγαρι παπουτσακια μπαλαρινες,αυτες αργοτερα θα τις βαλει. :D Καλα δεν ειναι για αρχη; :roll:

Τα νιουμπορν ειναι μεχρι 4.5 κιλα...Λες να ειναι μικρα της Αννα;Μετα ειναι το 0-3 που πηρα αλλα μου φαινεται τεραστιο.Γυρω στα 3 και κατι κιλα θα βγει η μπεμπα μου ειπε η γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη ξεχνας..η Αννουλα θα κανει διδυμα..και θα ειναι οριακα στο μηνα τους...που εξορισμου θα ειναι μικροκαμωμενα και θα θελουν πολυ περισσοτερο διαστημα για να παρουν βαρος.

Ωραιοτατα ρεουχαλακια ειχει και στα πρεναταλ, εγω απο εκει πηρα το φορμακι που θα το βγαλω απο το μαιευτηριο- το μονο πραγμα που αγορασα για το νινι..χιχιχι..αφου ολα τα αλλα τα εχουμε

Επισης για τωρα Αυγοστο κλπ..καλτερα να παρεις μακριμανικα χωρις ποδι παρα μακριμανικα με ποδι, τα μακριμανικα μεποδι τελος αυγουστου αρχες σεπτεμβρη ειναι καλα..

Μιλαμε παντα για τελειομηνα μωρα βμε φυσιολογικο βαρος ετσι.

Τα διδυμα- προωρα- μωρα με μικρο βαρος κλπ τα ντυνουν παντα λιγο πιο καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω Χρυσα μου!Θα παω και στα Πρεναταλ,ειχα παριε πριν καιρο ενα φορμακι με φουστιτσα απο πανω,τρελα!Με αυτο θα την βγαλω απο το μαιευτηριο,ειναι νουμερο μηδεν,θα της κανει.Μακρυμανικα χωρις πατουσακι δεν βρηκα στα Μαδερκερ...Θα κοιταξω και στα πρεναταλ...Παλι για ψωνια θα παμε σημερα! :lol:

Ευχομαι να μην μας κανει καμια εκπηξη η μπεμπα και βγει νωριτερα...Ηδη μου ειπε γυρω στις 38 εβδομαδες την υπολογιζει λογω του πλακουντα που γερναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σα φιλεναδεςςς...μπηκα και ετχες και διαβασα τα νεα σας αλλα δεν εγραψα γιατι δεν ημουν και τοοοσο καλα...εχω βαρυνει νομιζω και δεν μπορω και πολυ πολυ....εγω μερικα φορμακια 0 εχω παρει και ειχα και απο το Χριστοφορο μιας και η δικια μου ειπαμε ειναι μινιον...χιχι...οσο για τον αφαλο τοτε εκανα με καθαρο οινοπνευμα και τωρα παλι το ιδιο θα κανω...στο νοσοκομειο μου ειπε η γιατρος μου πως ο ενας παιδιατρος θελει φυσιολογικο ορο και ο αλλος οινοπνευμα αλλα φυσιολογικο ορο μωρε....τι να απολυμανει δεν καταλαβαινω..τεσπα...σημερα ηθρε και το κιρ για τα βλαστοκυτταρα...καλε εχτες πηρα τηλ και σημερα ηρθε...και την προικα ακομα την περιμενω...εβαψα και την μια hello kitty εχτες και πραγματικα δεν περιμενα οτι θελει τοοοσες ωρες...εκανα απο τις 7 το απογευμα μεχρι τις 11 το βραδυ...πεθανα..μετα ο αντρας μου αρχισε να κανει τον μπαρμπα απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 4.30 το πρωι...και δεν τελειωσε κιολας...τωρα οπου να ειναι τελειωνει και θα αρχισω παλι εγω με την αλλη hello kitty...παντος το ευχαριστιεμαι...σας βαζω μια προχειτη φωτο που μολις εβγαλα με το λαπιτοπ και θα σας βαλω οταν τελειωσουν ολα καλυτερες...ζαχααααα...τι κανεις καλεεε...μεγαλωνετε μεγαλωνετεεε....φιλακια

post-1349-13873937427076_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω παραλάβει το κιτ εδω κ μέρες αλλα με μεγάλη μου λύπη :( θα υποχρεωθω να πετάξω το πλακούντα στα σκουπίδια ενω μπορούσε να σωθεί μια ζωούλα καθώς γεννάω Σάββατο και δεν υπάρχει κούριερ να τα στείλει Αθήνα...στο ψυγείο πάνω απο 24 ώρες δεν κάνει.......

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Εμείς να δεις τι τραβήξαμε kiska για τις ταπετσαρίες και όχι στο δωμάτιο αλλα μέσα στη ντουλάπα..........2 ντουλάπες γιατί φτιάξαμε με την ευκαιρία κ το άλλο δωματιάκι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδια........πως τα περασατε σημερα με τις ζεστες....μια τρελα....

εγω το πρωι πηγα στο τελευταιο μου μαθημα....μαθαμε πολλα για τον θηλασμο κ ομολογω πως τωρα πια ειμαι πολυ ποφασισμενη να το παλεψω περισσοτερο απο οτι στην μικρη μου...

μετα πηγα κ με ειδε κ ο γιατρος του νοσοκομειου....ολα καλα με την μπεμπα...τον ρωτησα πσο ζυγιζει κ μου λεει....2560 :shock::shock::shock::shock: οριστε του λεω....απο κ κλειεται...μου λεει οτι ο υπερυχος παιχει μεχρι κ μισο κιλο,πραγμα που το γνωριζω....ρε κοριτσια την προυγουμενη πεμπτη ηταν 2080 κ τωρα 2560...δηλ μεχρι να γεννησω που θα φτασει...γιαυτο κ δεν το περνω σαν μετρηση...την αλλη πεμπτη εχω παλι με τον γιατρο μου οποτε εκεινες τις μετρησεις θα κρατω...κ στο τελος θα δειξει...

ολες διαβαζω μια χαρα....

νικολ που μενεις κ δεν εχει κουριερ το σββατο....παντως κριμα που δεν μπορεις να τα δωσεις....

ειρηνη με το καλο κ εσυ....ειχαμε κανενα νεο απο την τονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας!!!!!!!!!!

Δεν ευκαίρησα να μπω καθόλου σήμερις στην παρεούλα σας!!!!!!!

Ξύπνησα πολύ νωρίς, κοιμήθηκα ελάχιστα, τρελάθηκα στις καούρες όλη τη νύχτα..... μέχρι τάση για εμετό είχα........ έφαγα 1/2 παγωμένο μηλαράκι μπας & μου περάσουνε αλλά δεν........

Κι όταν σηκώθηκα.... είχα απίστευτη ενέργεια!!!!!!!!!!

Με έπιασε το περιβόητο...... "Σύνδρομο της Φωλιάς"!!!!!!!!!!

Έκανα μπόλικες δουλειές κι έβγαλα το άχτι μου!!!!!!!!!

Λογικά αύριο-μεθαύριο βάφουμε!!!!!!!!!

Αν δεν μας προλάβει ο μπεμπούκος!!!!!!!!!!!!

Βρήκα χθες 1 σουτιέν θηλασμού λευκό & σε λίγες μέρες θα φέρει και μπεζάκι & θα μου το κρατήσει.... να πάει ο καλός μου να το πάρει......... κι ενώ δεν περπατήσαμε πάνω από 1 ωρίτσα..... τρελάθηκα στους πόνους!!!!!!!! Πολύύύύύ τράβηγμα στο πιπί λέμεεεε........ όλο βογκητά ήμουν!!!!!!!

Αύριο έχουμε Καρδιοτοκογράφο, Γιατρό, Κολπική Εξέταση για διαστολή (λογικάάάά.....) και πριν απ΄όλα αυτά...... Βυθοσκόπηση!!!! Έχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι!!!!!! Για να δούμε..... απόψε θα κοιμηθώ????? Σκέφτομαι πάντως να ρωτήσω τη Γιατρό μου για τις ξινίλες, για αντιόξινα.... τελευταίες μέρες είναι, αλλά δεν αντέχονται!!!!!!!

Σας χαιρετώ!!!!!!!!!

Φιλάκια μπόλικα στις κοιλίτσες!!!!!!!!

Μόλις έχω νεάκια μου θα σας ενημερώσω!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα για τα αντιοξινα μπορεις να παρεις αφοβα...εγω εδω 15 περιπου μερες περνω καθε βραδυ ενα αλλιως δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα...την μερα το παλευω αλλα το βραδυ οχι...ειτε φαω ειτε οχι παντα με πιανουν...κ σημερα που ρωτησα τον γιατρο αν πειραζει που περνω καθε βραδυ μου ειπε πως οχι...κ με βλεπω μεχρι τελους τσια να την βγαζω...δεν αντεχεται...εγω παιρνω τα simeco...ειναι μασωμενα κ ευτυχως μεχρι τωρα κανουν δουλεια.

τελικα ξεμπερδεψες κ με τα σουτιεν...αντε τωρα κ με τα βαψιματα γιατι η αληθεια προλαβαινεις στο τσακ...αληθεια ποσες βδομαδες σου εμειναν...τρεις...καλη επιτυχια με τους γιατρους αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα ο γιατρος μου για τις καουρες μου ειχε συστησει να πινω λιγη σοδα και πραγματικα με ανακουφιζε πολυ..βεβαια ρωτα και τον δικο σου..εχω ακουσει και για παγωμενο γαλα,εγω δεν επινα γαλα γιατι με φουσκωνε πολυ...

υπομονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααα!

ππιπιτσα καλο γιατρο σημερα.περιμενουμε νεααααααααααα

που ειστε ολες; :?

εγω εχω πολλα πετρωματα απο χτες.κ απ οτι καταλαβαινω τα κοριτσια μου δε χωρανε πλεον στη κοιλιτσα.σα να σπρωχνουν αισθανομαι.λετε να μη προλαβω ως τη πεμπτη;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa

ti kanete?emeis kala

merres eixa na fanw alla eixame psilotrexamata..

to krebataki mas hrthe... xtes kaname k ta pswnia mas apo to farmakeio k teleiwsame ola einai sth thesh tous k emeis etoimoi na erthei to aggeloudaki mas..anupomonwwww

poia gennhse kale giati den prolaba??????????

pipitsa kalo giatro?kolpikh eksetash e?????emena akomh den mou ekane kati tetoio..tha mou kanei?????thn deutera exw ksana rantebou egw

pristhkatekatholou eseis?egw eimai foul prhsmenh ..prizomai k kseprizomai..popo fobero..fush nomizw einai auto..mou leei pws eftase to telos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Χθες ξυπνησα λουσμενη στον ιδρωτα,παρολο που ειχα το κλιματιστικο!Μετα ολο το βραδυ στριφογυριζα και το αναβοσβηνα.Δυσκολα με την ζεστη! :roll:

Ευη,τελεια η Hello Kitty!!!

Μιχαελα μια χαρα η μπεμπα,θρεφταρι!

Νικολ,το ιδιο σκεφτομαι και εγω...Μηπως γεννησω σ/κ και πανε χαμενα τα βλαστοκυτταρα...Σε ποια τραπεζα θα τα δωσεις;

Ειρηνη με το καλο!

Πιπιτσα,μεγια τα σουτιεν.και εγω νυχτικες ψαχνω και δεν βρισκω!Σε παιδευουν οι καουρες;Εγω τιποτα απο καουρες...Μονο αν φαω αργα το βραδυ μου ανεβαινει το φαγητο.Κατα τ'αλλα τρωω τα παντα αφοβα.Μπορεις παντως να παρεις αντιοξινα.

Αννα,μια χαρα θα προλαβεις!Το πολυ πολυ να μπεις νωριτερα! ;)

Χρυσα καλημερα!

Τελικα πηγα χθες στα μαδερκερ και μου ειπαν πως ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ζιπουνακια πιο μικρα απο το 0-3.Μονο φορμακια...Πηρα 3 με πατουσακια.Και για ζιπουνακια θα παω αλλου,μαλλον στα Πρεναταλ,αν εχει και εκει για νεογεννητα...Αφηστε που δεν τις πιστεψα...Ισως απλα να τους ειχαν τελειωσει.

Χθες εβλεπα την συναυλια των Μπον Τζοβι στον υπνο μου... :( Ηταν να παω και εγω αλλα πουλησα τα εισιτηρια.Σνιφφφ!!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...