Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

καλημερουδια κ απο μενα........κ εγω χθες βραδυ κοιμηθηκα πολυυυυ καλα...ανοιξαμε το αρκουδισιον κ κοιμηθηκα σαν πουλακι...βεβαια τα σουρτ φουρτ στην τουαλετα δεν τα γλυτωσα αλλα τουλαχιστον απο την ζεστη ναι...τοσο καιρο δεν το ηθελα το βραδυ κ ο αντρας μου ολο με μαλωνε κ οτι ειμαι χαζη που τυρανιεμαι ετσι τα βραδυα...οποτε κ σημερα αρκουδισιον,τουλαχιστον να μαζεψω υπνο για οσο καιρο μου μενει...

το πρωι πηγα την μικρη σχολειο κ ηρθα κ πιαστηκα με τα φαγητα....γι σημερα λεμονατο κ ετοιμασα κ γεμιστα να ψησω για αυριο που θα λειπω απο το πρωι...εχω το τελευταιο μαθημα κ μετα γιατρο νοσοκομειου...για να δουμε σε μια βδομαδα ποσο μεγαλωσαμε.

ευγενια μου σκουρα τα πραγματα με δυο ε....ειναι που ειναι μικρουλης κ ο νικολας σου...εμεις ελπιζω να ειμαστε σε καλυτερη φαση γιατι ειναι πλεον σε θεση κ να καταλαβαινει κ να βοηθαει....αντε να δουμε τι μας περιμενει...χθες κιολας ειχαμε τετοια κουβεντα με τον αντρα μου κ μου ελεγε οτι πιο πολυ θα σε βοηθαει η μικρη παρα εγω...

αννα περιμενουμε νεα το μεσημερι......

τωρα που ξεμπερδεψα με την κουζινα παω να πιω κ ενα φραπεδακι σε μια φιλη....τα ξαναλεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Τι κανετε;εγω ειμαι τρισευτυχισμενη και απο χθες τα εχω χαμενα.Να πω την αληθεια περιμενα τον μπεμπη απο την αλλη εβδομαδα.

Τρεχουμε ολοι για τις τελευταιες λεπτομερειες .εγω οχι και τοσο να πω την αληθεια.μονο λιγο σιδερο θα κανω.

Το βραδακι λεμε να βγουμε μια τελευταια βολτα τα δυο μας.ουτως η αλλως αυριο θα με βαλουν χειρουργειο κατα την 1 το μεσημερι οποτε δεν θα εχουμε πρωινο ξυπνημα.Αγχος ,ευτυχως δεν εχω.Δεν ξερω εαν ειναι επειδη ειμαι της δουλειας,παντως προς το παρον ειμαι ηρεμη.και γιατι να μην ειμαι;

ολο το προσωπικο της κλινικης ειναι φιλες μου και τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη.ο γιατρος μου ηταν επι 8 χρονια και αφεντικο μου και παω εκει με κλειστα τα ματια.

Αντε κοριτσια μου με το καλο ολες σας!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε τονια μου μετρας κ εσυ ωριτσες....να βγεις αποψε κ να περασεις καλα....με το καλο αυριο το μωρακι σου....

μα που πηγαν ολες :?:?:? πολλες ερημιες σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα....φαντάζομαι τη χαρά που θα έχεις...είναι απίστευτο συναίσθημα.....εδω εγω εχω ακόμα 11 μέρες κ ήδη εχω χάσει κ το λίγο μυαλό που μου έμεινε..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι και εγω!Ηρθε το κρεβατι μας! :D Συγκινηθηκα κοριτσια,δεν το πιστευω οτι ειναι για το ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΩΡΟ!!! :D

Ευγενια μου τι κανεις;Σε τρελαινουν τα ζουζουνια σου;Υπομονη...Και οσο για τον θηλασμο,μην στεναχωριεσαι,οσο αντεξεις.

Ιφιγενεια και εσυ τα ιδια;Δυσκολα τα πραγματα με 2 ζουζουνια!

Νικολ λιγες μερες ακομα!!!

Τονια μου με το καλο!Καλα κανεις και δεν εχεις αγχος,ολα θα πανε τελεια!

Μιχαελα καλο γιατρο αυριο!

Τι τρωτε σημερα;Εμεις μπιφτεκακια και λιγα φασολακια βραστα απο χθες.Θα κανω και λιγο ρυζακι και τελος!Το βραδυ θα κανουμε χαμπουργκερ τα μπιφτεκια που θα περισσεψουν. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTE NIKO MOU LIGO EMEINE KAI GIA SENA......EMENA VASH PHT MOU MENOUN 45 MERES AKOMA.......ANTE NA PERASOUNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!

EMEIS SHMERA TRWME KOTOPOULO ME PILAFI APO TA XERAKIA TIS MAMAS TO KANEI MOURLIAAAAAAAAA!!!!!!ANYPOMONW NA GINEI KAI NA FAW!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο συναισθημα, ετσι νικη...κ που να τα στρωσεις κ ολα να ειναι ετοιμα κ καθαρα...δεν σου λεω τιποτα,τρελα...εγω καθε τρεις κ λιγο σκαλιζω τα πραγματακια μας κ ανοιγω τα συρταρια κ περνω τζουρες μωρουδιλας....ανυπομονω για την τελευταια γενικη κ τα στρωσιματα....

εχεις φωτο να μας βαλεις να το δουμε :?:

εγω εστρωσα τραπεζι κ περιμενω μπαμπα κ κορη να φαμε....λεμονατο σημερις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου?? Εμείς είμαστε καλά...Πήγαμε και παιδίατρο σήμερα όλα σούπερ! Ακόμη και στο γιατρό ούτε κιχ δεν έβγαλε το καλό μου!! Τωρα κοιμάται κι είπα να σας γράψω λίγο και να πάω να ξαπλώσω κι εγώ!

Θελω να σας ευχαριστήσω όλες για τις πανέμορφες ευχές σας, για το ενδιαφέρον σας...συγκινηθηκα πολύ όταν τα διάβασα! :D

Θα γράψω την εμπειρία μου και θα σας την βάλω να τη διαβασετε..

ΑΑΑ και έτσι λίγα πρακτικά τώρα...Μακρυμάνικο στην κλινική του βάλανε μόνο την πρώτη μέρα, μετά μονο με κοντομάνικο και καλτσούλες. Τώρα στο σπίτι τη μερα που έχει τόση ζέστη δεν φοράμε ούτε καλτσούλες!! Οσες έχχετε αγοράκια, ετοιμαστείτε για πολύ κατούρημα!! Σήμερα με το που ανοιξα την πάνα κατούρησε και μέχρι στο πρόσωπο του πήγαν!!

Πάνες αγκαλιάς πάρτε αρκετές!!

Το γάλα μου κατέβηκε πολύ γρήγορα και ξέρετε γιατι? Μετά τη γεννα διψουσα συνέχεια, ήπια πολύυυυυυυυυυυ νερό και φούσκωσε το στήθος μου τόσο πολύ στην αρχή που πονούσα και νόμιζα θα εκραγώ!!! Ευτυχώς με μασαζ με βοηθησαν οι νοσοκομες και δεν έπαθα μαστιτιδα!

Στην κλινική εγώ άλλαζα το μωρό, το έκανα μπάνιο και το θήλαζα και μετά συμπλήρωμα για αρχή.Οι νοσοκόμες μας φώναζαν καθε 4 ώρες για το γεύμα τους. Πολύ ωραία εμπειρία και πολύ μεγάλη βοηθεια στην κλινική. Σε ενθαρρυνουν για το θηλασμο και σου εξηγούν πολλά πράγματα! Μεχρι και μια φυσιοθεραπευτρια ήρθε και μας έδειξε ασκησούλες για τις λεχώνες! Μας εδωσε και ένα φυλλάδιο με οδηγίες για να επανέρθει η μητρα γρηγορα στη θέση της και εμείς σε καλη κατασταση!!

Χρύσα μου αν μπορέσεις δες στο βιβλίο και μου λες..Ο γιατρος μου είπε ότι δεν σταματάει το γάλα με το θήλαστρο. Σήμερα προσπάθησα περισσότερο με την ψευτικη θηλή΄, τα καταφέραμε πολύ καλύτερα αλλάπολλές φορες του φεύγει και πάει το γάλα! :lol:

Αυτά από μας...Πάω να γραψω την εμπειρία μου τώρα που έχω λίγο χρόνο και θα τα πούμε και αύριο!ελπίζω να προλαβω πριν διακοπει το ρεύμα και πάλι!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κοριτσάκια μου ...περνάει ο καιρός και σε λίγο καιρό θα έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλίτσα ..........

beboulino κ εγω όλο στο δωμάτιο του μπέμπη πάω κ το χαζεύω.............. :D

απο φαγητό θα έρθει ντελίβερι ο καλός μου πατερούλης να μου φέρει ψαράκια....δεν τρελαίνομαι αλλα πρέπει για τον μπέμπη..............................

ναι Σισακι το ίδιο κάνω κ εγω.......................... :D

περνάει ο καιρός Τιτινα μου, δεν είναι τίποτα 45 μέρες....6 βδομαδούλες.......... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου τι καλά που σε ξαναδιαβάζουμε........ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου θα μας χρειαστούν..................ανυπομονούμε κ για την εμπειρία σου..

Τα φιλιά μου σε σένα και στον μπέμπη σου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μου γλυκεια,πολυ χαιρομαι που ολα πανε τοσο καλα για εσας!Τι μεγαλη ανακουφιση να εχεις βοηθεια στο μαιευτηριο για τον θηλασμο!Μπραβο τους!

Και εγω κοντομανικα θα παρω,μιας και τελικα θα γεννησω νωριτερα.Και μερικα μακρυμανικα.Και πολλες πανουλες,οπως ειπες.Mπανακι πως τον κανεις να μην βραχει ο αφαλος;Το εχω αγχος αυτο... :roll: Ευχαριστουμε για τις συμβουλες!Φιλακια στον μπεμπακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου, κι εγώ το είχα άγχος αλλά τελικά το κάνουν μπάνιο κανονικά, ολοκληρο. Δηλαδη γεννησα Τριτη και Τεταρτη καναμε μπανιο χωρις να μας απασχολει ο ομφαλος. Φτάνει να βάζεις το αντισηπτικο στο ομφαλο καθε μερα και να το φροντίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Ωραια τοτε!Ουφ,ανακουφιστηκα!Του βαζεις οινοπνευμα ή κατι αλλο; :roll:

Δεν ξερω αν το διαβασες,αλλα ο πλακουντας μας εχει γερασει λιγο και δεν θα γεννησω στις 40 εβδομαδες τελικα...Θα δουμε αν παμε με προκληση,καισαρικη ή απλα σπασουν τα νερα...Παντως πρεπει να βγει νωριτερα η νυφη σου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααα!απο τις 11.30 τωρα γυρισα.πολλη ταλαιπωρια αλλα αξιζε το κοπο.γιναμε 2700 και 2900 :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

ειμαστε μπαμπατσικα κοριτσια.ολα καλα.κ το αμνιακο,κ ως τωρα δεν εχουμε περιτυλιξη.

την επομενη τεταρτη μπαινω να με ετοιμασουν.μου δωσε κ καποιες οδηγιες ο ντοκτορ κ ολα καλα.ειμαι πανευτυχης τωρα.δε το πιστευω οτι ηρθε ο καιρος

μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,καλως μας ηρθες παλι κ μαλιστα πολυ συντομα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γινεται κορτσουδιααααα...νικη για τον αφαλο υπαρχει ενα σαν αντισηπτικο,σαν βεταντιν να το πω...λεγεται σεταβλον..κ αλειφεις τον αφαλο του μωρου...βεβαια ειναι λιγο μπλιαχ κ λερωνει πολυ...

στην μικρη μου εμενα η πρωτη παιδιατρος μου ειχε πει να βαζω καθαρο οινοπνευμα....καθαρο ομως προσοχη...τωρα που ρωτησα κ την μαια στα μαθηματα κ αυτον τον παιδιατρο μου ειπε κ τα δυο κανουν...κ μαλλον θα προτιμησω κ παλ το καθαρο οινοπνευμα.θα σου πουν κ απο την κλινικη τι να κανεις.

αννα αντε μια βδομαδουλα εμεινε κ οπως πηραν ετσι φορα τα κοριτσακια σου θα γεννηθουν 3κιλα...μπραβο τις κοκκονες...τρωνε ολο το φαγακι τους...για διδυμα ειναι πολυ καλα...χαρα στο κουραγιο σου που κουβαλας τοσο βαρος...δηλ αν επερνες ολο το μηνα ποσο θα γινοταν κ οι δυο :?:?:? μπραβο στις ζουζουνες σου...με το καλο...λιγος καιρος εμεινε να τα λεμε κ μαζι μετα θα σε χασουμε κ εσενα....θα ειναι ομως για καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα μη χαθουμε μιχαελλα μου.μωρε εδω θα μαι καθημερινα.θα βαζω βαρδια τη μαμα μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ελα μου ντε.4 κιλα θα τις εβγαζα στις 40 εβδομαδες :)

παω να ετοιμαστω να παμε σε μια εκκλησια του αη λια που εχει κ πανηγυρι.εχω απο χτες που λιμπιζομαι χαλβα φαρσαλων :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου τις ευχές μου ξανα και απο εδω ....να είσαι καλά κ εσύ κ το μωράκι σου, η εμπειρία σου μας έδωσε μεγάλη δόση λαχτάρας (να το ζήσουμε κ εμείς) και χαράς............μάκια στα 2 σας....... :)

Ελα Αννούλα μου πλησίασε ο καιρός , όντως οι μικρές σου είναι πολύ καλά στα κιλάκια τους σε συτη την εβδομάδα......ε...κ 3 μέρες μετα απο εσάς θα βγει και ο μπέμπηηηηηηηηηης.......... :D

Γεια σου σισακι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Τι κάνετε??

Μαράκι ο γιός σου είναι ένας κούκλος!!! Φτού φτού!!! Ουρά θα κάνουν οι νύφες!!! :D:D:D:D

Νικόλ μου καλημέρα!! Καλά έκανες και έμεινες σπίτι... με τέτοια ζέστη που να πηγαινοέρχεσαι...

Άννα μου καλημέρα, τι κάνουν οι ζουζούνες??? Μεγαλώσατε πολύ!! Τέλειααα!!

Οι υπόλοιπες που είναι??? Ακόμα κοιμούνται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

μαιρουλα χρονια πολλα και απο εδω!!!!

τι κανετε;;;..εγω ειμαι τα ιδια...

χτες ημουν στη μαμα μου..

βαρυνα πολυ παιδια...

σημερα θα φτιαξω δοματιο ΚΑΙ βαλιτσα..μπας και αποφασισει το βλασταρι μου να κανει τη μεγαλη εξοδο.

Τονια μου σημερα η μεγαλη μερα!!!!

Με το καλο!!!!

Οσες εχουν Ηλια να τον χαιρονατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα μου!!

Με το καλό να φτιάξεις δωμάτιο και βαλίτσα!! Λές να περιμένει αυτά να γίνουν για να κάνει την μεγάλη έξοδο ο μικρός??? :D:D

Γεννάει η Τόνια σήμερα?? Τώρα το είδα!!

Με το καλό, όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...