Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!

Ευάκι με'γεια το φόρεμα, καλοφόρετο!!!

Κι εγώ επιτέλους βρήκα φόρεμα για τη βάφτιση - δυσκολεύτηκα αρκετά μέχρι να βρω κάτι να μ'αρέσει.. ήθελα κάτι όχι πολύ φορτωμένο, να μην είναι "όλα έξω" και να μην είναι και πανάκριβο.. ζητουσα πολλά;;; :lol::lol::lol:

Θα το φορέσω κι εγώ με πλατφόρμες - άνεση και σιγουριά.. δεν είμαστε τώρα για.. ακροβατικά!!! :lol:

Αυτά τα κουνούπια δε μπορώ να καταλάβω.. μεταλλάχτηκαν;;; Όλοι μου λένε το ίδιο πράγμα!! Όλος ο κόσμος είναι με τεράστια καρούμπαλα από τσιμπήματα κουνουπιών και από το ξύσιμο καθώς έχουν τρελή φαγούρα!!! Αν δείτε τα πόδια μου είναι "χάρμα οφθαλμών"!! :?:?:?:lol::lol::shock::shock: Ευτυχώς το φόρεμα είναι μακρύ... :D

Ευτυχώς μέχρι στιγμής τον μικρό δεν τον έχουν τσιμπήσει.. του βάζω λίγη Crilen (αυτή μας είπε κι εμάς ο παιδίατρος) κυρίως στα μπουτάκια και βάζω και πάνω στο παρκοκρέβατο, γύρω γύρω!

Με το φαγητό ευτυχώς βελτιώθηκαν τα πράγματα - τρώει πολύ καλά!!

Του φτιάχνω μοσχαράκι μαζί με πατάτα, καρότα μπόλικα, κολοκυθάκι, ντομάτα και κρεμμύδι κι όταν του τα αλέθω βάζω και αρκετό ζουμάκι κι έτσι το τρώει ευχαρίστως!!

Από τότε που αρχίσαμε φαγητό, την κρέμα το απόγευμα την έχει κάνει πέρα.. δεν τρώει ούτε τη μισή!

Ουπς ξύπνησε! Τα λέμε αργότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Roula s'euxaristw polu gia tis euxes, kai esena na einai kaloforeto. Pote me to kalo vaftizete??

Pw, pw koritsia exw edw kai meres pou asxoloume me to project "xonakia gia zaxarota" pou apofasisa na ftiaksw monh mou alla malon ta kanw iperparagogh kai den len na teliwsoun ta atima. Kathe fora pou ksekinaw pws ginete na me pianei mia nusta alo prama, isos giati ta pianw meta ths 12 :-?:-?:-? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη καλοφορετο το φορεμα και το ιδιο σε σενα Ρουλα!!

Ρουλα ακριβως το ιδιο πραγμα παθαινω ολο αυτο τον καιρο με τα κουνουπια..τρελα καρουμπαλα,λες και εχω λεπρα..ασε που αφηνουν σημαδια και κανουν μερες να περασουν..τι πραγμα :shock:

Ελενη καναμε το prevenan και ηταν η τελ.φορα,αρχες Αυγ.θα κανουμε ενα της μηνιγγιτιδας και μετα θα ξανακανουμε τον 11ο μηνα..ναι,πρωτη φορα το εκανε στο μπρατσο του,σημερα ειναι λιγο καλυτερα το πρηξιματακι,δεν του εβαλα κατι,θα το αφησω να περασει μονο του,τον ακουμπαω να δω αν ποναει και δεν αντιδραει,οποτε το αφησα ετσι..

Κοριτσια σημερα το πρωι αφου ξυπνησε και τον αλλαξα,τον αφησα λιγο στο κρεβατακι του να παιξει μεχρι να μαζεψω λιγο το σπιτι και καποια στιγμη ημουν στην κουζινα και εβραζα το κρεατακι του και τον ακουω να κανει κατι χαρουλες..παω να δω και τι βλεπω!!!ηταν ορθιος και στεκοταν στα καγκελα και κοιτουσε προς το πατωμα :shock::-o:-o:-o μολις με ειδε εκανε παλαμακια και αφου χρησιμοποιησε τα δυο του χερακια φυσικο ηταν να πεσει στο στρωματακι του :lol::lol: δεν πτοηθηκε και σε χρονο dt παλι ορθιος και φωναζε!!λαχταρησα,πηγε η καρδια μου στην κουλουρη(αληθεια πού ειναι αυτη;;;; :lol::lol: ),αλλα ξυπνησα τον Μανο γιατι δεν ηθελα να χασει το θεαμα!!

τωρα τα καγκελα τα εχω ανεβασει τερμα και ας κανει ο,τι θελει ο κυριος μεσα!!

Ευη στειλε μας φωτο απο το φορεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη ειχες δικιο,σουπερ ειναι το φορεμα!!και τα παπουτσια ταιριαζουν πολυ!!

Κακομοιρα μου μη τα χαλασεις στο γκαζον,σε σφαξαμε!!! 8-}

σαν αρχαια ΘΕΑ θα εισαι,σε φανταζομαι σαν την Δημητρα ή την Αθηνα να περιφερεσαι στον χωρο της εκκλησιας με το μωρο αγκαλια κι ολα τα φλας πανω σου!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

μαλλον εσυ θα κλεψεις την παρασταση,αντε και το κλαμα του μωρου(λεμε τωρα!) :lol::lol:

πολυ ωραια ολα οσα εχεις ετοιμασει,με το καλο φιλεναδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια θεα θα εισαι με το φορεμα!!!!!

να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα το παπουτσι να ειναι σε χρυσο μπρονζε

οι αλλες θα εχουν βγαλει τα κορμια στις παραλιες ε ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη Κυριακηηηηηηηηηηη!!!

ποια παραλια ρε Ειρηνη με τα 2 τα παιδια???? :?:?:? το ενα να κλαιει και το αλλο να μην καθεται πουθενα....ασεεεεε..μπανια μια και καλη στην Μαγνησια.

Καλα ρε τρελαρα εισαι εγκυος;;; :D:D:D αν ναι ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Ευη πολυ ωραια όλαααααααα!!!Να περασετε τελεια!!Πως θα τον πειτε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??? ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ - ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ 7ο--ΕΙΜΑΣΤΕ 7400 ΓΡ ΚΑΙ 74 ΠΟΝΤΟΥΣ---ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΡΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΑΣΤΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΥΓΟ---ΑΧ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ-ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ--ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΒΛΕΠΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΙΣ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ---ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ---ΑΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη τα εφτιαξες ολα τελεια..............

ρε τρελοκομειο παναγιωτα,τι εγκυος ????ο αλλος σας λεω...δεν μου καθεται,δεν θελει αλλο παιδι :shock: θα βρω τον τροπο ομως και θα ειναι και κοριτσι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..ποιες μειναμε εδω???αντε μην τα λεω και μονη μου...ευη το φορεμα ειναι σουπερ

μα πιο πολυ μαρεσουν τα περι βαφτισης...αχ ανυπομονω να αρχισω και εγω τις ετοιμασιες..του χρονου..

τελικα απο οτι εχω καταλαβει καθε γιατρος κανει τα δικα του..μαρινα αυγο απο τοσο νωρις?εδω θα μου πεις η δικια σου ειπε να του δινεις μελι απο τον 7ο το αυγο σε πειραξε???αλλα να ειδατε κατι τετοια κανουν και μετα εμεις μπερδευομαστε...

εγω ειμαι ακομα μπουκωμενη..ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα αλλα αυτη η μαχη που δινουμε να καθαρισουμε την μυτη ειναι αλλο πραγμα...κανα κολπο βρε κοριτσια???τον λυπαμαι τον ερμο..μολις με ειδε να ετοιμαζω το εργαλειο γαντζωθηκε στον πατερα του και δεν καθοταν με τιποτα...χερια ποδια τον κρατουσε για να τα καταφερουμε...σας αφηνω κοριτσια..καληνυχτα και ονειρα γλυκα και ζουμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ναι!!! Επιτέλους είμαστε διακοπές!!!! Η Σοφούλα έχει οργιάσει!!! Της αρέσει πολύ απ' ότι φαίνεται που αλλάξαμε περιβάλλον (και φοβόμουν ότι θα γκρίνιαζε). Παρατηρεί τα πάντα, της έχει ανοίξει κι άλλο η όρεξη, έχει τρελή όρεξη για παιχνίδι και ευτυχώς της αρέσει πολύ και το νερό.

Σήμερα την βάλαμε για πρώτη φορά στην πισίνα με το μαγιουδάκι της και το σωσίβιο της. Δεν φοβήθηκε καθόλου και έδειχνε να το απολαμβάνει! Έχουμε τραβήξει και βίντεο. Θα βάλω τον Βασίλη να σας το περάσει να την δείτε.

Ελενάκι την συμπεθέρα μου και τα μάτια σου!!!! Να περάσετε καλά!!!

όντως την crilen έχουμε για τα κουνούπια. Μία που ειναι για να μην μας τσιμπάνε και μία άλλη την crilen after nip για μετα τα τσιμπίματα αν και εφόσον δεν τα αποφύγουμε. Δυστυχώς την έχουν τσιμπήσει την Σοφούλα μου και μάλιστα στο πρόσωπο. Της έβαλα αυτήν για μετά και κάπως βελτιώθηκαν τα σπυράκια.

Πάντως όπως τα λέει η Εύη είναι. Είσαι μες στο άνχος και το τρέξιμο. Μην πάθει αυτό μην πάθει εκείνο. Να την αλλάζω όλοένα γιατί μία λερώνετε, μία ιδρώνει, μία βρέχετε. Έχει βέβαια και τα καλά του. Να την βλέπεις να χαίρεται και να γελάει με το παραμικρό, να κατορθώνει πράγματα μόνη της. Όπως και να έχει οι διακοπές από εδώ και πέρα όντως θα είναι διαφορετικές.

Ευη το φόρεμα είναι τέλειο!!!! και φαίνεται να πηγαίνει με το παπούτσι. Καλοφόρετο. Ρουλίτσα καλοφόρετο και το δικό σου. Βάλτο κι εσύ αν μπορείς σε φωτο να το δούμε.

Και τα πράγματα της βάφτησης φαίνονται πολύ ωραία Ευάκι!!!! Με το καλό!!!!

Μαριετάκι σηκώθηκε κι εσένα το παλικάρι σου;;; Άντε μπράβο! Ε τώρα να δεις που δεν θα θέλει να ακουμπάει τον ποπό του κάτω. Έτσι τουλάχιστον κάνει η δικιά μου. Κοιτάζει από που μπορεί να πιάνεται για να είναι συνέχεια όρθια.

Κορίτσια μου σας αφήνω γιατί παρ' όλο που είμαστε διακοπές το εγερτήριο των 7 δεν το γλιτώνουμε. Θα πρέπει να πιει το γάλα της η κυρία. Αν είμαι τυχερή μπορεί να ξανακοιμάμαι καμια ώρα μετα πάλι. Θα δείξει. Θα σας πω αύριο.Καληνύχτααααα! Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..ποιες μειναμε εδω???αντε μην τα λεω και μονη μου...ευη το φορεμα ειναι σουπερ

μα πιο πολυ μαρεσουν τα περι βαφτισης...αχ ανυπομονω να αρχισω και εγω τις ετοιμασιες..του χρονου..

τελικα απο οτι εχω καταλαβει καθε γιατρος κανει τα δικα του..μαρινα αυγο απο τοσο νωρις?εδω θα μου πεις η δικια σου ειπε να του δινεις μελι απο τον 7ο το αυγο σε πειραξε???αλλα να ειδατε κατι τετοια κανουν και μετα εμεις μπερδευομαστε...

εγω ειμαι ακομα μπουκωμενη..ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα αλλα αυτη η μαχη που δινουμε να καθαρισουμε την μυτη ειναι αλλο πραγμα...κανα κολπο βρε κοριτσια???τον λυπαμαι τον ερμο..μολις με ειδε να ετοιμαζω το εργαλειο γαντζωθηκε στον πατερα του και δεν καθοταν με τιποτα...χερια ποδια τον κρατουσε για να τα καταφερουμε...σας αφηνω κοριτσια..καληνυχτα και ονειρα γλυκα και ζουμερα...

Μαράκι αν και σε διακοπές εδώ θα είμαι και θα τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη πολύ ωραία όλα!!

Και το φόρεμα αλλά και τα πράγματα για τη βάφτιση!! Μπράβο!!! Με το καλό!!

Η δικιά μας βάφτιση θα γίνει το Σάββατο!! Φώτο απ' όλα θα σας βάλω μια και καλή μετά!!

Εμείς θ'αρχίσουμε κρόκο αυγού μόλις κλείσει τους 8 μήνες και επίσης θ'αρχίσουμε και γιαουρτάκι..

Πως θα του το δίνω τον κρόκο;; Μέσα στο φαγητό;; Σκέτο με τίποτα εε;;; Εγώ πάντως αηδιάζω στη σκέψη! :lol:

Μαρίνα κι εγώ αυτό σκέφτομαι, πως θα πάω για δουλειά από Σεπτέμβριο... :?:?:roll:

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπαινω για να σας χαιρετησω,φευγουμε αυριο πρωι πρωι για τις διακοπες μας!!

Ενα σας λεω:μας εφυγε ο πατος :shock: τι μαζεμα ηταν αυτο;σαν γνησια Ελληνιδα τα εκανα ολα τελ.στιγμη,δηλαδη σημερα..απο το πρωι μαζευα σιγα σιγα,να ασχολουμαι και με το μωρο που ειχε λιγη γκρινια,μαλλον απο την ζεστη..ευτυχως τα φορτωσαμε στο αυτοκινητο και αυριο φευγουμε κατευθειαν μολις τον ταισω,γυρω στις 07:00..το ποσα ρουχα του εχω παρει,αφου τα ειδε ο Μανος και γελωντας με ρωτησε αν αφησα ρουχα του παιδιου στο σπιτι :lol::lol: κι ετσι επιτηδες καθε τρεις ωρες θα τον αλλαζω για να δικαιολογησω τον ογκο της βαλιτσας του μπεμπη :lol::lol:

κοριτσια σημερα ο μικρος μιλαγε συνεχεια :D:D λεει λογακια δικα του,αλλα διαφερουν απο οσα ελεγε πιο μικρουλης κι εχει μια ωραια φωνουλα!! το τσιρκο βεβαια συνεχιζεται στο κρεββατι του...Μαρακι κρητικο,μεγαλωνω κι εγω μαλλον ενα λιονταρακι :lol::lol:

Αναστασια καλες διακοπες,χαιρομαι που η Σοφουλα το απολαμβανει!!

Ρουλα αυτο με την δουλεια ξαναπεστο!!με το καλο η βαπτιση του μικρουλη!!

(παρεπιπτοντως με λενε Μαριεττα,αλλα απο τοτε που γραφτηκα στο φορουμ εβαλα το Μαρινα και δε το αλλαζω,ετσι απο γουρι!!)..,μπορεις να με αποκαλεις λοιπον οπως σε βολευει :P

γιαουρτακι θα αρχισουμε κι εμεις,αλλα λεω να ξεκινησω απο την αλλη εβδομαδα που θα γυρισουμε..

Μαρακι εγω οταν ειναι να του βαλω ορο στην μυτουλα του,τον ξαπλωνω του εχω και την πιπιλα και τον απασχολω χωρις να δει τι κραταω :lol: και τσακ!!του χωνω αρκετη ποσοτητα στο ρουθουνακι του και μετα απο λιγο στο αλλο,δεν την ρουφαω με το ματσουκι οπως εκανα οταν ηταν βρεφακι,γιατι με βολευει που τον πιανει φτερνισμα,οποτε βγαινουν κομματια οι μυξουλες,αν δω οτι ειναι στην ακρη του ρουθουνιου,την τραβαω με μια μπατονετα απο τις δικες μας,οι βρεφικες δεν χωρανε :lol::lol: παντως ο γιος μου ειναι βολικος οταν ασχολουμαι με την μυτη και τα αυτια του,ειδικα με τα αυτια..μαλλον ηδονιζεται :lol::lol:

Ειρηνη χαρηκα πολυ που θα κανετε με την Ελενη διακοπες!!θελουμε φωτο απο τα τρια διαμαντακια!!

Κοριτσια σας φιλω,αν βρω internet θα μπω να σας δωσω το παρον,διαφορετικα απο Δευτερα θα ειμαι παλι μαζι σας!!

φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na me kai egw.......Shmera exw vrasei ti zesth kanei, ouffff.

Anastasia na pw pws den se zilevw pou kaneis mpanakia eno emeis psinomaste tha pw psemata :oops:

Apo thn pemth tha eimai kai egw sto xwrio mou kai tha drosizome. Na valeis ta videakia me thn Sofoula otan girisete.

Marietta polu mou arese to olo skiniko pou dimiourgises gia thn hmera ths vaftishs mas alla egw kai h thea pou perigrafeis den exoume kamia sxesh :lol::lol::lol:

Panayiota ton mikro mas tha tou dosoume to onoma tou mpampa mou, kai to onoma autou.....Triantafullos...

Eirhnh sou efxome meta tis diakopes na girisete 5 sto spiti, na exeis kai ena thiliko sporaki sthn kilia sou... :D

Maraki akomi eisai mpoukomenh?? Auto den ipoferete me tpt na exei 40 vathmous ekso kai na eisai kai kriomenh, ap pa pa...

Roula me to kalo na vaftisete kai esois ton leventi sas, na valeis kai esu fwto na se kamarosoume..

Pantos kai egw exw mperdeftei me to augo kai me ta alatia, o enas giatros leei etsi o alos alios ti na kanoume kai emeis telika..Emena den mou eipe tpt gia augo mono oti mporw na arxisw me giaourti apo ton 8o mhna kai genika mporoume na trome ola ta laxanika kai ta frouta ektos apo fraoules...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta kala na perasete kai eseis stis diakopes sas, fantazome to autokinito sas na gernei elafros pros ta piso apo to fortoma. Proth fora diakopes me to mwro tha exeis sikosei olo to spiti :lol::lol:

Axxxx polu stenoxorieme pou malon den tha mporw na epikinonw mazi sas meta ths 15 tou mhna, elpizw na vrw kai fetos sima gia to laptop :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττααααααααααααααααααααααααα..........αυτό το "γνήσια ελληνίδα" και το άλλο το "τελευταία στιγμή", κάτι μου θυμίζει.. κάτι μου θυμίζει!! :lol::lol::lol:

Χτες σιδέρωνα μέχρι τις 4 το πρωί... :shock::shock::roll:

Κι εγώ έχω πάρει αρκετά ρούχα του μικρού.. κι αν χρειαστεί αυτό; κι αν χρειαστεί το άλλο;;...

Και να πως μαζεύονται ένα κάρο ρούχα!

Τα δικά μου είναι λιγότερα - έτσι κι αλλιώς σε λίγα ρούχα μπαίνω.. :(:?:lol:

Αμ όλα τ' άλλα;; Βάλε: παρκοκρέβατο, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, κάθισμα φαγητού, βαφτιστικά, λαμπάδα, μπομπονιέρες.. κανονική μετακόμιση! Κανονικά, φορτηγό θέλαμε!! :lol:

Ούτε εγώ ξέρω αν θα'χω πρόσβαση στο ίντερνετ, μόνο αν πάμε σε κανά ίντερνετ καφέ...

Αποτοξίνωση!! :lol:

Καλές διακοπές, καλές βαφτίσεις και καλή αντάμωση!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΖΕΣΤΗ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΑΔΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΡΟΥΧΑ-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΜΟΣ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΕΣ....ΧΑΜΟΣ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμείς είμαστε μια χαρά. Λίγο στην τσίτα αλλά κατ' άλλα καλά.

Ρουλίτσα με το καλό η βάφτιση και καλά να περάσετε. Ελπίζω να βρεις χρόνο και να ξεκουραστείς.

Μαρινάκι όντως δεν χρειάζονται πολλά ρούχα. Εγώ περισσότερο με τα φανελάκια την έχω και στο δωμάτιο και με το μπεϊμπιλίνο την αφήνω κιόλας.

Μαριέτα μου είδες τι μαζέματα και κουβαλήματα βγάζει μισό μέτρο άνθρωπος;;;;

Καλά να περάσετε!!!!!!! Ελπίζω και εύχομαι να τις απολαύσετε κι εσείς τις διακοπές σας. Αν βρεις internet μπες να μας πεις πως θα τα περνάς ε;

Εύη μου και εγώ δεν θα μπορούσα να μην έχω επικοινωνία μαζί σας τόσες μέρες και γι' αυτό και ήθελα να το ξενοδοχείο να παρέχει και internet.

Σας αφήνω προς το παρόν πάμε για φαγητό. Θα τα πούμε το βράδυ. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ παρ' όλο που είμαι σε διακοπές πιο συχνα μπαίνω εγω;

Που είστε όλες; Καλημέρα.

Πάμε να φάμε πρωϊνο και μετά επανέρχομαι. Ελπίζω να είστε εδώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!

Αναστασία μάλλον δεν σε πρόλαβα... :( Περνάτε πολύ καλά ε; το χαίρεται και η Σοφούλα διάβασα, τέλεια! του χρόνου τα βλαστάρια μας θα το χαρούν ακόμα περισσότερο, εμείς πάλι νομίζω πως οχι γιατί θα τα κυνηγάμε :lol:

Μαριέττα & Ρούλα ελπίζω να περνάτε κι εσείς καλά! Ρουλα με το καλό η βαπτιση και μόλις επιστρέψεις περιμένουμε φωτο!

Εύη πολύ ωραίο το φόρεμα! σίγουρα με σένα μέσα θα δείχνει ακόμα πιό τέλειο :P

Μαρία, συνήλθες;;;

Εγώ δεν έχω κανένα ιδιαίτερο νέο να σας πω. Το απόγευμα θα πάμε πάλι να δούμε για βαπτιστικά και ελπίζω να καταλήξουμε και να τα κλείσουμε γιατί στενεύουν τα περιθώρια.

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες περί κουνουπιών! το crilen μου είχε πει ο φαρμακοποιός ότι κάνει μόνο στα ρουχαλάκια τους να το βάζουμε για αυτό δεν το πήρα, μιας και βάζω το CER8 στο καροτσάκι. Εσείς το βάζετε και στο δερματάκι τους ε; θα πάω να πάρω κάτι για τα τσιμπήματα γιατί δεν έχω, αχρείαστο να είναι.

Αυτά προς το παρόν, πάω να κάνω καμιά δουλίτσα, αν και ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΕΛΕΕΙΝΑ.... φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsares mou...

Exw psofisei aftes tis meres plenw siderwnw sinexia kai exthes ekei pou kathomastan me ton antra mou anakalipsame pws tha einai monos edw 8 meres kai prepei na tou etimasw fagita kai na valw sthn katapsiksh gia na mhn trwei etimatzidika, ante na dw pote tha prolavw :?:? Exw kai kommwtirio to apogevma opote tha xasw olo to apogevma stous dromous.

Teleftea fora pou evapsa to mali mou htan arxes Ianuariou to 2010 kai twra kanonika den thelw na ta vapsw alla epidi me thn vafh tha stekonte kalitera (giati sklirenei ligo h trixa) kai tha paroun mia lampsh lew na to kanw telika. To kalo olon auto ton kairo einai pws anakalipsa oti den exw oute mia asprh trixa :P

Axxx sas afinw giati o mikros tha dialisei to grafio sto telos (ton exw aggalia). FILAKIAAAAAA....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε; Εγώ σήμερα είμαι πιο χαλαρή. Βρήκαμε τους ρυθμούς μας και απολαμβάνω κι εγω διακοπές πλέον. Το ξενοδοχείο είναι τέλειο όπως και το προσωπικό. Ότι κι αν θες και όπου κι αν είσαι σου το φέρνουν. Τους ψώνισα και τα λαχανικά και τα κρέατα και τα φρούτα για το παιδί και μου το φτιάχνουν εκείνοι το δεκατιανό και το μεσημεριανό. Μπήκα στην κουζίνα τους για να ελένξω πως είναι κι αν τα κάνουν όπως τους τα έγραψα σε χαρτί και ντρέπομαι που το λέω αλλά τα κάνουν καλύτερα από μένα. Η Σοφία σήμερα το μεσημεριανό (κοτόπουλο με λαχανικά) το καταευχαρηστήθηκε. Μου είχαν φέρει ένα μπωλάκι μεσαιου μεγέθους (ξέρετε αυτά απ' τα τζάμπο) γεμάτο τίγκα και παραλίγο να το αδειάσει! Άφησε 7 κουταλιές τις οποίες έφαγα εγώ και ήταν πεντανόστημο.

Εχτές το βράδυ βγήκαμε και την βολτα μας. Κάτσαμε και φάγαμε μια ποικιλία ψαρικών και είπιαμε τα ουζάκια μας. Η Σοφία είχε κοιμηθεί πολύ ώρα το απόγευμα γιατί μάλλον είχε κουραστεί από το μπάνιο στην πισίνα και έτσι σκεφτήκαμε πως θα κάτσει μια χαρά και στην βόλτα και δεν θα ντυστάξει νωρίς. Για καλό και για κακό της είχα πάρει τα συμπράγκαλά της για το γάλα της ώστε μόλις πεινάσει να την ταϊσω. Στις 10 και κάτι όντως άρχισε λίγο γκρινίτσα. Ήπιε το γάλα της και τσουπ κοιμήθηκε το πουλάκι μου ύσηχα στο καρότσάκι της. Δεν μας εμπόδισε καθόλου λοιπόν να κάτσουμε μέχρι τις 12 και να απολαύσουμε με τον αντρούλη μου την βόλτα μας. Την γυρίσαμε στο ξενοδοχείο κοιμησμένη και συνέχισε τον ύπνο της μέχρι το πρωϊ. Δεν το πιστευω ότι τα πάμε τόσο καλά και προσαρμόζεται τόσο εύκολα. Φτου,φτου μην την ματιάσω και μόνη μου στο τέλος.

Σήμερα κατεβήκαμε για πρωινό και μετά κάτσαμε στην πισίνα. Αυτά τα νέα μας.

Ευάκι και Ελενάκι καλές βόλτες το απόγευμα. Ελπίζω να τα πούμε το βράδυ. Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου ποσο χαιρομαι που περνατε καλα..ειναι τελεια οταν μπορεις να περασεις τοσο ομορφα με την οικογενεια σου...νατασουλα για σενα λεω..και εγω την φανταζομουν αυτην την σκηνη τον μπεμπη να κοιμαται στο καροτσι και να βολταρω αγκαλια με τον αντρουλη μου σε καποια παραλια...αχ δεν βαριεσαι καλα ειναι και τα ονειρα..γιατι μεχρι να ξαναπαμε διακοπες ο μανωλιος μαλλον δεν θα χρειαζεται καροτσι...

παντως η ουσια ειναι να περνας καλα οπου και αν βρισκεσαι..και οπως λεει και το τραγουδι ας κανουμε διακοπες στην μπανιερα..εχθες εμεις πηγαμε στο σοι του αλεξη μιας και γιορταζε ο αδερφος του μας καλεσε στο εξοχικο του σε ενα βουνο...καλα ηταν...και πρωτα ο θεος δεν το ξαναγρουσουζευω λεω και εγω να παρω τον μπεμπη κυριακη δευτερα και να πω μεχρι την μανα μου για κανα μπανακι...ελπιζω να μην μας ξανατυχει τιποτα...εμεις χαιρουμε ακρας υγειας και ελπιζω να συνεχισει ετσι....σας αφηνω παω να μαζεψω κανα πιατο..καλες βολτες σε ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...