Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Ευη ανατριχιασα με την εικονα και μονο που εφτιαξα στο μυαλο μου απο το περιστατικο :shock:

Παναγια μου τι λαχταρα οι γονεις!!

κι εγω σημερα μολις εφαγε το φρουτο,τον επιασε ενας βηχας,γυρναω να τον δω και ηταν σε φαση εμετου,μου φανηκε οτι δεν επαιρνε κι αναπνοη,προσπαθησα να μη τρομοκρατηθω για να μη τρομαξει κι αυτο και τον χτηπησα στην πλατη κι εβγαλε αρκετη ποσοτητα!! τον επλυνα κατευθειαν και μετα γελαγε!! και παλι το πρωι,πηγαμε για ψωνια απο τις 09:00 για να μη μας πιασει ο ηλιος κι η ζεστη και καποια στιγμη τον ακουω που φωναζε χαρουμενος,γυρναω στο καροτσι να δω τι κανει κι ειχε βγαλει τα γυαλακια του και κοντευε να βγαλει το ματι του :shock::shock:

θελει πολυ προσοχη!! η Παναγια να μας τα προστατευει!!

παω να σιδερωσω ενα βουνο κι επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια είμαι ένα ράκκος!!! Μάζεψα δύο σακουβαγιάζ και μια μεγάλη βαλίτσα. Χριστέ μου λες και κάνω μετακόμιση είναι.

Μαριετάκι τι λαχτάρα πήρες ρε κοπέλα μου με τον γιόκα σου σήμερα; Δοξα το Θεό που είναι καλά.

Σίγουρα κορίτσια θέλει πολύ προσοχή από εδώ και στο εξής με τα παιδιά μας.

Εγώ σήμερα την γλύτωσα στο τσακ να σκάσει πίσω με το κεφάλι. Μπουσούλαγε και έφτασε στα πόδια του πατέρα της που καθόταν στο τραπέζι και έτρωγε σηκώθκε στα ποδαράκια της και στηριζόταν στα πόδια του άντρα μου (την παρακολουθούσα από απόσταση μισού μέτρου) και ξαφνικά αφήνει τα χέρια της απότομα και φεύγει προς τα πίσω. Κυριολεκτικά έκανα βουτιά στο πάτωμα ενστικτωδώς και έβαλα τα χέρια μου από κάτω απ' το σώμα της κι έτσι δεν ακούμπησε το κεφαλάκι της. Της γέλασα κατευθείαν και της το πέρασα σαν παιχνίδι για να μην φοβηθεί. Δεν ήταν κάτι πολύ επικύνδινο αλλά γιατί να γίνει.

Δυστυχώς όμως έχω χειρότερο νέο (τι κουβέντα ανοιξαμε εν τω μεταξύ...). Ένας προμηθευτή μας χθες έχασε το παιδάκι του 5 χρονών. Του πνίγηκε στην θάλασσα. Δεν μου είπε λεπτομέρειες εννοείται ο άνθρωπος πως έγινε είχε τον πόνο του και την κηδεία δυστυχώς σήμερα. Τον πήρα για μια παραγγελία και έμεινα κάγκελο. Μου κόπηκε η αναπνοή. Τι δυστυχία Παναγία μου...

Το νου σας και στην θάλασσα λοιπόν κορίτσια.

Ας αλλάξουμε κλίμα όμως γιατί θα ψιχοπλακωθούμε στο τέλος.

Από σήμερα είμαι μια αδειούχα....φεύγουμε το Σάββατο το πρωί. Δεν θα χαθούμε όμως γιατί το ξενοδοχείο παρέχει ασύρματο internet σε όλους τους χώρους και έτσι θα μπαίνω να σας λέω τα νέα μας και να μαθαίνω και τα δικά σας!

Μαράκι είναι καλύτερα ο Μανωλιός; Καλά είναι απίστευτος στην φωτογραφία! Κρατάει και την μπάλα με το ένα χέρι! Θα τρελαθώ!

Σήμερα η μικρούλα μου κοιμήθηκε νωρίς πρέπει να το εκμεταλευτώ και να πάω να κοιμηθώ κι εγώ μπας και ξεκουραστώ η γυναίκα. Καληνύχτα λοιπόν κορίτσια τα λέμε το πρωϊ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε???και εγω τα σκεφτομαι αυτα και τρελενομαι...μακαρι να μην χρειαστει ποτε καμια μας νοσοκομεια και γιατρους...καλα να ειναι τα παιδακια μας...

νατασακι και μενα ρε γαμωτο το κανει αυτο..σηκωνεται και μετα αφηνει τα χερια του και προσπαθει να σταθει μοναχος του...μα ποτε θα καταλαβει οτι εισαι μωροοοοοοο δεν μπορεις ακομα να το κανεις αυτοοο...το παιδι μου βιαζεται να μεγαλωσει...μαλλον με βαρεθηκε και θελει να με ξεφορτωθει...θελει να φυγει απο το σπιτι...αυτο με το παιδακι που λες ειναι αυτο που ακουσα στην τηλεοραση???παιδια τη μεγαλη ευθυνη που εχουν οι παππουδογιαγιαδες τωρα το καλοκαιρι με τα παιδακια..φανταζομαι πως θα ειναι αυτοι οι ανθρωποι τρελαμενοι..επισης να σου εκφρασω και το μισος μου που φευγεις διακοπες... :(:(:(:(:(:(:(:(:( ...αλλα αμα ριξεις δυο βουτιες και για μας το παιρνω πισω :P:P:P:P:P

το παιδακι μου ειναι καλυτερα εχει αρχισει και συνηθιζει και το σπρευ στην μυτη και ετσι το δεχεται πιο ηρεμα γιατι πριν επρεπε να τον κραταει χερια ποδια ο αλεξης μπας και τα καταφερουμε...και εκει που φτιαχνει ο μικρος χαλαω εγω..με εχει κολλησει και ειμαι κομματια...τρεχει η μυτη μου και ποναει και ο λαιμος μου..χαλια...ελπιζω να περασει οπως ηρθε γιατι δεν λεει καλοκαιριατικα ...φευγω σας αφηνω και σας φιλω..ονειρα γλυκα μπουμπουκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ, βραδυνή ως συνήθως :P

Εύη καλά κάνεις και μας ταρακουνάς. Πω πω τι κρίμα το παιδάκι, ανατρίχιασα. Ελπίζω όλα να πήγανε καλά. Και το άλλο πνίγηκε;;; Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από το να χάνεις το παιδί σου, Παναγίτσα μου φύλαγε όλα τα παιδάκια.

Αναστασάκι ευτυχως την πρόλαβες την Σοφούλα και δεν χτύπησε! είσαι έτοιμη ε; 3 βαλίτσες σύνολο;; πω πω αγχώθηκα! Και δεν έχω και μεγάλο αμάξι! Για πες τι πήρες για το μωρό πέρα από ρούχα, πετσέτες κλπ; Πήρες φαντάζομαι μπλέντερ, βραστήρα, μπιμπερό, πιατάκια-κουταλάκια, αυτά ε; α, αντιηλιακό, καπελάκια-γιαλια, αφρόλουτρο, βούρτσα. Τι άλλο είναι; φοβάμαι πως θα ξεχάσω κάτι πρώτη φορά με το μωρό! λέω να πάρω και depon αχρείαστο να 'ναι, kenacomb, θερμόμετρο και πάνες, μιας και έχω "στοκ" από προσφορές, γιατί να αγοράζω από εκεί; Για πες, τι άλλο ξέχασα; πήρες και το μπανάκι της μαζί; ευτυχώς αυτό που έχω είναι και ταξιδίου, σπάει δηλαδη στη μέση και διπλώνει, αλλά σκέφτηκα να πάρω μόνο την πετσετέ βάση που έχω, να την ακουμπάω εκεί και να την πλένουμε στα γρήγορα, δεν ξέρω...

Μαρία κόλλησες κι εσύ ε; περαστικά και στους δυό σας και γρήγορα!

Μαριέττα κι εγώ αυτά που λες σκέφτομαι για την ξένη γυναίκα! σίγουρα δεν θα την προσέχει όπως την προσέχω εγώ, μακάρι αλλά δύσκολα, αλλά τουλάχιστον εύχομαι να μην την αφήνει νηστικιά και να μην την αφήνει να κλαίει. Δεν με πειράζει αν δεν την κάνει μπάνιο θα την κάνω εγώ το βράδυ, αλλά να την πλένει κάθε φορά τοπικά μη βαριέται! Αυτό που λες με το δέσιμο με την γυναίκα είναι βέβαιο! ένας συνάδελφος έχει γυναίκα στο σπίτι του από όταν ο μεγάλος του γιός (σήμερα 4,5 χρονών) ήταν 2 μηνών. Λοιπόν, τα Σαβ/κα που δεν ερχόταν η γυναίκα πήγαινε στη μάνα του και της έλεγε "που είναι η κυρία τάδε, δεν θα έρθει σήμερα; την θέλω!" "δεν θέλω να με ταϊσεις εσύ, θέλω την κυρία τάδε"! Τρελαίνεσαι ή δεν τρελαίνεσαι;;;;

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας! Κι εγώ προς τη μεγάλη γυναίκα τείνω περισσότερο, πρέπει να την πάρω αύριο να μιλήσουμε γιατί έχουν περάσει και 2 εβδομάδες από τότε που μου έδωσαν το τηλέφωνό της, μην την χάσω και αυτήν! Η άλλη κοπέλα φυσικά μιλάει ελληνικά και πολύ καλά, απλά φοβάμαι μη γίνει κάτι με τα χαρτιά της ή επειδή θέλει κι εκείνη παιδάκι αλλά το καθυστερεί λόγω οικονομικών, μη τυχόν και μείνει έγκυος και έχει κούφια η ώρα βέβαια η κοπέλα άσχημη εγκυμοσύνη και μου πει δεν μπορώ, μετά τι θα κάνω; Εννοείται ότι όποια και αν επιλέξω θα την φέρω αρχικά σε επαφή με το μωρό να δω πως της συμπεριφέρεται, και 1 εβδομάδα πριν γυρίσω στη δουλειά θα έρχεται καθημερινά για να την συνηθίσει και η μικρή. Δεν ξέρω, το μόνο που παρακαλάω τον Θεούλη είναι να κάνω τη σωστή επιλογή για το μωρό μου για να είναι και αυτό καλά και ευτυχισμένο, ας είμαι μόνο εγώ δυστυχισμένη που θα είμαι τόσες ώρες μακριά της!

Αυτα αρκετά για σήμερα, τα ξαναλέμε αύριο! φιλάκια καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλίτσες χάθηκα γιατι πήγα στο εξοχικό κ μπλόκαρε η σύνδεση μου :cry: !

Πριν ένα μήνα δώσαμε το λαπτον σε ενα γνωστο να μας το βελτιώσει κ μας έβαλε φραγή να μην μπαίνει σε δίκτυα μη ασφαλή οπότε δεν μπορώ να μπω στο δίκτυο,ελπίζω να το φτιάξω σύντομα :roll: .

Ήρθα χθες σπίτι στην καυτή πόλη να κάνουμε το εμβόλιο κ σήμερα φεύγουμε.το μανάρι μου έκανε πυρετό για πρώτη φορά κ είχε πολύυυυυυ γκρίνια,κλάματα δυνατά συνέχεια.είχαμε αρχικά σκοπό χθες να επιστρέψουμε θάλασσα αλλά μετά την γκρίνια του Νίκου μείναμε το βράδυ σπίτι ,να έχω κοντά την παιδίατρο. έχει ξεπρογραμματίστεί εντελώς πάντως ,εκεί που πήγαμε θάλασσα άλλαξε πρόγραμμα κ απέκτισε την συνήθεια να κοιμάται το μεσημέρι μόνο αν τον πηγαινω βόλτα με το καρότσι,ευτυχώς τον κάνω βόλτα κατω απο πλατάνια που είναι δροσερά ,μάλλον νανουρίζεται με τα τζιτζίκια που ακούει :lol:

Ζυγιστήκαμε κ είμαστε στα ίδια κιλά με τον προηγούμενο μήνα!8,800 παρακαλώ.Δεν ανυσηχώ για το βάρος του γενικότερα επειδή ούτε αδύνατος είναι, ουτε χοντρός, αλλά με προβληματίζει λιγάκι που δεν έβαλε ούτε γραμμάριο.βέβαια δεν τρώει όπως έτρωγε,παλιά υπήρχαν φάσεις που έτρωγε 200μλ ,τώρα δεν τρωει ποτέ πάνω απο 120-150μλ!τα δόντια θα φταίνε είπε η παιδίατρος,ούτε αυτή με ανυσήχησε που δεν πήρε βάρος ,ευτυχώς!!!!

στερεές τροφές τίποτα ακόμη δεν τρώμε,δεν θέλει.του έδωσα καρπούζι με το δάχτυλο μου ,το δοκίμασε ,καλουτσικο του φάνηκε το ζουμί ,μετά του έδωσα κομμάτακι λιωμένο ,εντελώς λέμε λιωμένο...κ έκανε εμετό μόλις το κατέβασε πότε θα φάει?????? :| Δεν διάβασα τα νεάκια σας να σχολιάσω γιατι κοιμαται ο Νικος κ ήθελα να προλάβω να σας γραψω πρώτα κ μετά να σχολιάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες. Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας αλλά ελπίζω όλες να είσαστε καλά. Εμείς χθες κάναμε εμβόλιο και είμαστε μια χαρά σε σχέση με το εμβόλιο. Δυστυχώς το μωράκι μου έχει σταματήσει να πέρνει βάρος και πλέον είναι πρόβλημα. Πήρε μόνο 90 γραμμάρια δηλαδή έφτασε τα 7720 και με ύψος 73-74 πόντους. Επρεπε να είναι περίπου 9200 με το ύψος που έχει. Δηλαδή είμαστε 1500 γραμμάρια κάτω. Ξεκίνησε σήμερα και σίδηρο συμπλήρωμα. Πάλι καλά τις 2 τελευταίες μέρες έχει αρκετή όρεξη και ελπίζω να συνεχίσει έτσι μήπως και πάρει κανένα γραμμάριο γιατί τις δύο πιο προηγούμενες ημέρες δεν ήθελε να βλέπει την φρουτόκρεμα. Αν και σε γενικές γραμμές δεν μπορώ να πω ότι δεν τρώει. Σχεδόν όλα τα τρώει αλλά μάλλον έχει πάρει από τον πατέρα του που τρώει και δεν πέρνει γραμμάριο. Όλοι τρώνε εκτός από εμένα και όλοι χάνουν εκτός από εμένα!! :?:?:lol:

Σε λίγο θα πάμε και στο νησάκι του μπαμπά μας να δούμε και για στολισμό και είμαστε σχεδόν έτοιμοι για την βάπτιση. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια..ξεκουραζεσται?η μηπως εισται στην θαλασσα;;;εμεις και να θελαμε και κρυωμενοι να μην ειμασταν ξαναπιασαν παλι οι αεριδες...καλα ξετελεματα που λεμε....

παιδια μην ανυσηχειτε για τα κιλα και ο δικος μου 76ποντους και 8,5κιλα ειναι εγω πιστευω πως αν τα παιδια ειναι ζωηρα και ενεργητικα δεν αισθανονται αδυναμα κτλ.μια χαρα ειναι..ειναι το σκαρι τους ετσι αλλωστε και για την ηλικια τους ειναι ψηλα ετσι ευγενια???αρα δεν παει η αντιστοιχια με τα κιλα...παντως σιδηρο πινουμε και εμεις..ενα μηνα τωρα και κατι...πολυ του αρεσει..σας αφηνω παω να ξαπλωσω λιγο τα λεμε πιο βραδυ...φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μα τι έγινε, τι πάθανε τα μωρά μας; βρε μπας και θέλουν να γίνουν φέτες για να βγουν στην παραλία;;; :lol: ! κι εμένα τον προηγούμενο μήνα ήταν 7.650, πριν 2 εβδομάδες ήταν 8 κιλά και σήμερα το πρωί που την ζύγισα έχει χάσει και είναι 7.700... πήρε δηλαδή στο μήνα μόλις 50 γραμμάρια. Το θέμα είναι γιατί πήρε και μετά τα έχασε!

Ευγενία και Μαρία γιατί δίνετε σίδηρο, λόγω του βάρους ή κάνατε εξετάσεις αίματος;

Μαιρούλα χαίρομαι που είσαι καλά! ο Νικόλας πως είναι σήμερα, του έπεσε ο πυρετός; άντε με το καλό να επιστρέψετε στα μπανάκια σας! Εμετό σου κάνει κάθε φορά που του δίνεις στερεά τροφή ή έτυχε απλά με το καρπούζι; δηλαδή ούτε φρουτόκρεμα, τίποτα δεν θέλει μόνο γάλα; αχ με τους εμετούς μου θύμισες την αδερφή μου... έκανε πολύ συχνά και γενικά ήταν πολύυ δύσκολη στο φαγητό, θυμάμαι που έκανα τον καραγκιόζη ή της χόρευα γιατί της άρεσε να με χαζεύει, μπας και καταπιεί καμιά μπουκιά. Και μέχρι σχεδόν 3 χρονών έτρωγε ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλεσμένα, έτσι και της έδινες π.χ. 1 πατάτα ή λίγο ψωμάκι, κατευθείαν εμετό! δράμα! Αλλη περίπτωση όμως ο Νίκος, ίσως απλά να θέλει λίγο χρόνο να προσαρμοστεί.

Σήμερα έχει και η δικιά μου εμβόλιο, θα έρθει ο παιδίατρος από το σπίτι αργότερα να της το κάνει γιατί... κλείνει λέει το ιατρείο του :evil::evil: . Το περίμενα ότι κάποια στιγμή θα το κάνει γιατί είναι συνταξιούχος αλλά περίμενα και μια προειδοποίηση, τον προηγούμενο μήνα που πήγαμε δεν μας είπε τίποτα! Αντε τώρα να αλλάζω παιδίατρο.

Ειρήνη που είσαιαιαι; να πω εγώ στα κορίτσια τα νέα;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαινω βιαστικη και βιαστικη φευγω,αλλα Ελενη αν υποπτευθω οτι η Ειρηνη,Σαρα ειναι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα τρελαθω!!!!!!!!!!

Λες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;αυτα ειναι τα νεα;;;;;;;;;;;

θα σας δω το βραδυ να σας πω τα νεα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είναι η συμπεθέρα μου;;;;; Τι νέα και δεν τα ξέρω εγώ;;; Ελενάκι πες θα μας σκάσεις!

Αύριο αναχωρούμε πρωι πρωι... Μαζεψα και τα τελευταία και είμαι έτοιμη!

Ελενάκι πήρα μαζί μου όλα αυτά που γράφεις + καρεκλάκι φαγητου (πολύ μπούγιο αυτό εντωμεταξύ), καρότσι φυσικά, τα καλυντικά της (γαλάκτωμα σώματος, κρέμα για τα κουνούπια, κρέμα για τα τσιμπήματα),μερικά παιχνίδια, πιπίλες και θήκες για πιπίλες και τις αλυσιδίτσες τους, το βιβλιάριο της (αχρίαστο να είναι κι αυτό όπως και τα φάρμακάκια που ανέφερεις κι εσύ και που πήρα κι εγώ) μαγιο, σωσίβια, άστα τι να σου λέω ένα σωρό πράγματα. Γεμίσαμε το αμάξι μας και το αμάξι των γονιών μου που έρχονται κι αυτοί τις ίδεις μέρες στο Γύθειο αλλά θα μείνουν στο πατρικό της μαμάς μου με τους γονείς της.

Ευγενία μου είναι ψηλός ο Νώντας σου μην ανυσηχείς για τα κιλά. Αρκεί να τρώει έστω όση ποσότητα θέλει αυτός. Τώρα που κινούνται τα μωρά μας δεν θα παίρνουν πολύ βάρος και μπορεί να χάνουν και λίγο κιόλας.

Άντε ρε κορίτσια θα σκάσω που είναι η Ειρηνούλα μας να μας πει τα νέα! Τι νέα είναι αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναιιιι ειμαι εγκυος και θελει να σας το πει η ενινα ,γιατι το εκανα με τον αντρα της ,που κανει κορες :lol::lol::lol::lol:

ρε!!!!!!!!!!!!!!εισαι αληθεια εγκυος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EEEE kai egw thelw na mathw ta nea ths Eirhnhs........ :lol:

Geia sas eipa?? Den eipa ee??? Geia sas manoules.. Egw shmera gia proth fora anapsa klimatistiko arxisan oi zestes kai o mikros malon zestenotan kai griniaze opote kai egw to anapsa...

Meroula ti kanete? Mpanakia ee. Elpizw na sas perase o piretos.

Anastasia ase kai egw exei poses meres olo psonizw pragmata gia to xwrio pou tha pame kai na fantastis pws tha menoume sto spiti ton gonion mou alios tha thelame ala tosa. Thn kuriakh tha ta pame ola sto xwrio kai tha ta afisoume ekei gia na mporoume na fortosoume apo to aerodromio ta ala pou tha feroun oi Souhdoi, na fantastite epistratefsame kai ton pethero mou giati den xorane ola sto diko mas autokinito...

Eugenia tis kampiles mhn ths dineis kai polu simasia den xathike o kozmos pou den akolouthei thn kampilh alla to oti den pernei katholou varos edw kai kairo einai polu anxotiko, o giatros ti sou eipe? Tha kanete eksetasois?? Ipsos omos pernei etsi den einai? Ara to mwro anaptisete kanonika...

Meroula esois akomi den arxisate katholou sterees trofes???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na pw egw kati pou skeftika etsi sto tsak mpam sxetika me thn eggumoshnh ths Eirhnhs....

Den nomizw na einai auto to neo pou thelei na mas pei giati an thimaste kala h Eirhnh ekane kesarikh kai meta eixe ena megalo xirourgio kai xilia duo provlimata, ara egw lew pws den einai akomi etimh na ksanaminei egguos...

Egw nomizw pws malon ta koritsia kanonisan na pane mazi diakopes opos ths protine h simpethera mou prhn liges evdomades.......

Eirhnaki kanonise mhn mas fas to koritsi giati tha exoume fasaries, eipame egw tha kanw kouklia eggonakia me to DNA ths simpetheras :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας!!

εμεις χθες καναμε το εμβολιο και σημερα για πρωτη φορα του εδωσα depon με το κουταλακι,ειχε 38 πυρετο κι επειδη ηταν αρκετα ανησυχος τον λυπηθηκα γιατι μονο με μπανακι και κομπρεσες δεν κατεβαινε..κοιμηθηκε μετα για ενα τριωρο και ξεκουραστηκε..

Ευη εγω του βαζω κλιματιστικο εδω κι αρκετο καιρο,στους 28 βαθμους και στην χαμηλη ταχυτητα..το αφηνω ανοιχτο και μετα απο κανενα τριωρο το κλεινω..

η παιδιατρος μας βρηκε μια χαρα,παχυναμε ειμαστε 9200 και ψηλωσαμε ειμαστε 74 εκατοστα..

τωρα θα αλλαξουμε και διατροφικες συνηθειες:εισαγουμε ζυμαρικα,οσπρια,ολα τα λαχανικα και τα φρουτα εκτος φραουλας..μετα το φρουτο θα του δινω να μασαει λιγο φρουτο σε κανονικη μορφη,ισα να το πιπιλαει,μετα το φαγακι του που πια θα του πολτοποιω ο,τι φαγητο φτιαχνω και για εμας θα του δινω λιγο ψωμακι και λιγο τυρακι να μασαει..φοβαμαι μηπως πνιγει,αλλα η παιδιατρος μου λεει δεν εχουν φοβο..ναι καλα λεω εγω :?:?

εισαγουμε πια το αλατι στην διατροφη μας,οποτε ο,τι τυρι εχω να του δινω μου ειπε :shock:

επειδη νερακι δεν το πινουμε ιδιαιτερα με συμβουλεψε να του το δινω στην αρχη με κουταλακι ή με καλαμακι!! μεχρι στιγμης το κουταλακι δουλεψε μια χαρα και γελαει!!

ρε σεις κοριτσια!για πρωτη φορα το εμβολιο το εκανε στο μπρατσακι του και εχει πρηστει αρκετα..βαζετε κατι για το πρηξιμο;

το απογευμα κοριτσια ηρθε η νταντα μας!!ενιωσα πολυ καλα με την Ευτυχια,αμεσως της εδωσα το μωρο και εκεινο την κοιτουσε ερευνητικα,της τον εδωσα να τον αλλαξει για να νιωσει κι εκεινη οτι της εχω εμπιστοσυνη(λεμε τωρα),το καλο ειναι οτι εχει δυο χρονια εμπειρια σε βρεφονηπιακο σταθμο και μαλιστα εχει κανει ειδικευση σε λογοθεραπεια,εχει παρει μαθηματα ψυχολογιας βρεφων και μουσικης..της εκανε ιδιαιτερη εντυπωση οτι ο μικρος ειναι πολυ ηρεμο μωρο και σοβαρο 8-) και την εβλεπα που τον κοιτουσε με αγαπη θα ελεγα 8-)

στο οικονομικο την ρωτησα τι σκεφτεται και μας ειπε οτι 500,00 θα ηταν μια καλη τιμη,εμεις πανω κατω τοσα σκεφτομασταν,οποτε μας ηρθε καλα!αντε να δουμε!!

Αναστασια ελεγα κι εγω να παρω το καρεκλακι φαγητου,αλλα δε χωραει!!θα τον ταιζω στο καροτσι του κι ο,τι γινει!!

Ελενη οντως ειναι προβλημα η ευρεση παιδιατρου,δε θυμαμαι πού μενεις αλλα η δικη μας γιατρος εχει ιατρειο στην Νεα Σμυρνη..αν σε βολευει να σου δωσω τα στοιχεια της,εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη,μου την ειχε συστησει ο παιδιατρος της αδελφης μου,θα πηγαινα σε κεινον αλλα για μενα ηταν μακρυα..

Ευγενια οπως λεει κι η Ευη μη κοιτας τοσο τις καμπυλες..εγω μωρο οπως μου λεει η μητερα μου δεν ετρωγα σχεδον τιποτα,λιγο γαλα-λιγο φαγακι κι ημουν ενος χρονου κι ημουν σχεδον 10 κιλα,ο παιδιατρος της ελεγε οτι ημουν υγιεστατη,αλλα προληπτικα μου εδιναν σιδηρο για να μη κανω αναιμια..ουτε το σιδηρο καταφερνε η μαμα μου να μου δινει και μια χαρα μεγαλωσα..και τωρα δε μπορω να χασω την κοιλουμπα μου :x:x

Σας αφηνω,αυριο εχουμε μαζεμα και ψωνια της τελ.στιγμης..τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta sas eipe pws mporite na trote alati kanonikaaaaaa?????

EEEE tha trelathw telios egw me tous giatrous telika, egw kserw pws ton proto xrono den kanei katholou alati giati mporei na piraxtoun ta nefra tous.

Ευακι δε το διατυπωσα μαλλον σωστα:εισαγουμε το αλατι στην διατροφη του,οπως πχ να τρωει λιγο τυρακι,αλλα εγω οταν μαγειρευω για εμας,σχεδον δε βαζω αλατι,οποτε την βολεψε κι ειπε να δινω στο παιδι απο το δικο μας φαγητο..ειπε οτι τωρα πια τρωμε κατι αλμυρο και λογω ζεστης κι επειδη ιδρωνουμε να μην υπαρχει κινδυνος αφυδατωσης..

παντως μη νομιζεις οτι θα τον πλακωνω στα αλμυρα,θα τον μαθω στα αναλατα με μετρο παντα..κι εμενα κατι δε μου κανει να του δινω απο τωρα αλατι..θα ρωτησω και την αδελφη μου τι της ειχε πει ο παιδιατρος της...το ενστικτο της μανας ειναι το πιο σωστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε χαζουλες ,δεν ειμαι εγκυος ...αν ηθελε ο αντρας μου εγω ειμαι ετοιμη :D

το νεο ειναι οτι θα παμε διακοπες με την ελενη,εχω πεσει με τα μουτρα στην διαιτα,δεν τρωω τιποτα :lol::lol::lol::lol: πλακα κανω σιγα μην χαλασω την σιλουετα μου για την ελενη :roll:

ευουλα αν ερωτευθουνε τα παιδια δεν ξερω........σαν θελει η νυφη και ο γαμπρος......

αναστασουλα μου γλυκεια καλα να περασετε,θα σε παρω τηλ

να προσεχεις το κοριτσι μας!!!!!!!!

μαρινακι ευγενιτσα μαιρουλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Ειρήνη διακοπούλες με την Ειρήνη? Σούπερ!!

Τελικά αυτό το site έχει δημιουργήσει απίστευτες φιλίες και προξενιά...χαίρομαι πάρα πολύ που σας έχω για παρέα αν και τον τελευταίο καιρό σας έχω χάσει λίγο...

Κορίτσια και εγώ δεν φρικάρω με το βάρος του μπέμπη γιατί ξέρω ότι τρώει πλέον αρκετά και έτσι είναι το σκαρί του. Μαριέττα και εγώ όταν ήμουν μικρή δεν έτρωγα τίποτα και μου έκλειναν την μύτη για να ανοίξω το στόμα και να μου βάλουν μια κουταλιά φαγητό. Όλο φάε, φάε μου έλεγαν και τώρα ακριβώς το αντίθετο...όλο δίαιτα μου λένε να κάνω!!! :D:D:D

Καλλιέργεια ούρων του έχω κάνει και ήταν στείρα - άλλες εξετάσεις δεν μου είπε να του κάνω απλά μου είπε να του δίνω σίδηρο. Έπερνα και εγώ όταν ήμουν μωράκι. ΊΔΙΟΣ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ!!!

Γάλα πίνει 240ml και περίπου 200 ml από τις κρέμες. Την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει και κοτόπουλο και τέλος Ιουλίου ξεκινάει ζυμαρικά και ψωμάκι.

Μαριέττα αν έχει κάνει γρομπαλάκι στο σημείο που έκανε την ένεση να του βάλεις ασημόνερο (νομίζω έτσι το λένε :?:?:?:?::?: ). Αυτό ισχύει και για τις ενέσεις ηπαρίνης που κάναμε. Και εγώ μετά το έμαθα και ήμουν σε όλη την εγκυμοσύνη με γρομπαλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια...κατι μου λεει πως αρχισε να σας λειπουν οι φουσκωμενες κοιλιτσες εεε???αχ θελω να δω ποια θα κανει την αρχη...ποια θα φερει το γουρι...

βρε ευγενεια οχι και ασημονερο αλουμινονερο...ειναι...εγω παντως δεν το εχω χρησιμοποιησει γιατι δεν πριζεταικαι πολυ στα εμβολια..δεν ξερω αν κανει δουλεια ..εμενα ρε κοριτσια δενπινει τοσο γαλα...210 του κανω πρωι καιαλλο τοσο το βραδυ και παλι ολο δεν το πινει...αλλα το απογευματακι τρωμε παντα γιαουρτι με φρουτακι...μωρε οτι και να του δωσω αυτου του παιδιου θα το φαει ...

να ρωτησω κατι???εχετε φτιαξει εσεις μπισκοτακια οδοντοφυιας για τα μωρα σας?(θα κανω τα παντα προκειμενου να ξεφυτρωσουν τα δοντια μας..)καθε ποτε δινατε?δουλευουν?καμια συνταγη παιζει???

να σας πω δηλαδη μονη μου θα μιλαω απο τωρα και επειτα??ολες την κανετε σιγα σιγα..και μενω μονη μου να κουτουλαω τους τοιχους...φιλια κοριτσουδια θα μπω παλιμαλλον αυριο παλι μιας και εχω παρεα την αδερφη μου σπιτι...τα λεμεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναιιιι ειμαι εγκυος και θελει να σας το πει η ενινα ,γιατι το εκανα με τον αντρα της ,που κανει κορες :lol::lol::lol::lol:

=))=))=))=))

Καλά, δεν παίζεσαι!!!!! :lol::lol:

Για καλό και για κακό όμως επειδή ξέρω πόσο θες την κόρη, κάτσε να προσέχω τον άντρα μου! :roll:

Καλά, τι γέλιο έκανα που νομίζατε ότι ήταν έγκυος η Ειρήνη και είχατε πλάσει και σενάρια, χι χι! Οπως σας είπε το νέο είναι ότι θα πάμε παρέα διακοπούλες! Αnd the winner is... η συμπεθέρα μου φυσικά! πως με καταλαβαίνεις; βρε, θα το ξαναπώ, αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε :D

Αχ είπατε και αρκετά και δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω! Η Αναστασία μας θα έχει φτάσει τώρα και μπορεί αυτή τη στιγμή να κάνει με την Σοφούλα της την πρώτη της βουτιά! τι τέλεια! Αναστασία πήρες και το καρεκλάκι φαγητού ε; όντως πιάνει τρελό χώρο γαμώτο, εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω, ή θα την ταϊζω κι εγώ στο καρότσι ή ίσως να πάρω το ριλάξ, όχι οτι αυτό πιάνει λίγο χώρο αλλά έστω λίγο λιγότερο. Ελπίζω να καταφέρεις να μπεις για να δεις την απορία μου αλλιώς θα σε πάρω τηλ. κάποια στιγμή, τι κρέμα της έχεις πάρει για τα κουνούπια και τα τσιμπήματα; θέλω κι εγώωωω! στο φαρμακείο μου είπαν ότι δεν κάνει κάποιο αντικουνουπικό για βρέφη, μήπως έπεσα σε άσχετο;

Μαριέττα κι εγώ το αλουμινόνερο ξέρω από φίλους για τα πρηξιματάκια, 1-2 επαλείψεις και όλα οκ! πως και του το έκανε στο μπρατσάκι; ποιό εμβόλιο έκανες, το prevenar; εμένα αυτό έκανε χθες και μας είπε ότι είναι το τελευταίο για φέτος, το επόμενο (που είναι της ανεμοβλογιάς νομίζω) θα το κάνει 13 μηνών. Οπότε ησυχάζει προς το παρόν από τα τσιμπηματάκια! Ευχαριστώ για τον παιδίατρο, έχω υπόψιν μια που άνοιξε πρόσφατα λίγο πιό κάτω από το σπίτι μου και άλλη μια στην Καλλιθέα που πάει μια φίλη μου, θα τις τσεκάρω και τις δύο και θα σου πω αν είναι!

Μαρία τι είναι τα μπισκοτάκια οδοντοφυίας;;;; βοηθάνε να βγάλουν δόντια;;; μάθε και πες μου κι εμένα τη συνταγή :P . Είδε ξανά τα ούλα της χθες ο γιατρός και είπε ότι έχει πρηστεί το κάτω ούλο και λογικά κοντεύει, αλλά και τον προηγούμενο μήνα το ίδιο μου είχε πει!!! :?

Ευγενία μια χαρά είναι οι ποσότητες που τρώει! οπότε όπως λες μάλλον είναι το σκαρί του! το συμπλήρωμα σιδήρου όμως το φοβάμαι λίγο βρε κορίτσια, δεν ξέρω μπορεί να είναι βλακεία αυτό που λέω, αλλά αν οι τιμές στο αίμα του είναι φυσιολογικές δεν θα κάνει κακό, μήπως δηλαδή μετά περάσει τα όρια και δημιουργηθούν άλλα; Το ότι ένα παιδάκι δεν τρώει τις ποσότητες που πρέπει ή ότι δεν παίρνει βάρος δεν σημαίνει ότι έχει έλλειψη σιδήρου, πως δίνουν συμπλήρωμα χωρίς εξετάσεις;

Ουφ άπλωσα κι εγώ σεντόνι :lol: ! Ολόκληρη έκθεση, είμαι έτοιμη για πανελλήνιες! οπότε θα σας πω συνοπτικά τα νέα μας: Ο παιδίατρος την βρήκε μια χαρούλα γενικώς, ψήλωσε πήγε 70 πόντους, όλα καλά μόνο που το εμβόλιο της έκανε λίγο πυρετούλι, 37,5 ευτυχώς όχι τίποτα ανησυχητικό. Την έπιασε όμως το βράδυ ένα κλάμα άλλο πράγμα, να κλαίει ξαφνικά απαρηγόρητη και να κλαίω κι εγώ, και μόλις την ξεμάτιασε ο Στέλιος ηρέμησε το κοριτσάκι μου. Και μετά σου λένε να μην πιστεύεις στο μάτι! της έδωσα λίγο ντεπόν καλού κακού και την πήραμε στο κρεβάτι μας, όχι ότι κοιμηθήκαμε φάγαμε και κάτι ξεγυρισμένες κλοτσιές, 6.30 ξύπνησε μάλλον γιατί δεν βολευόταν και την πήγα στην κούνια της και συνεχίσαμε το νάνι μέχρι τις 11! μέχρι το μεσημέρι εξακολουθούσε να έχει 37,5 και τώρα κοιμάται του καλού καιρού, αλλά μου φαίνεται πιό δροσερή.

Αυτά προς το παρόν τέλος η έκθεση! φιλάκιααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια...κατι μου λεει πως αρχισε να σας λειπουν οι φουσκωμενες κοιλιτσες εεε???αχ θελω να δω ποια θα κανει την αρχη...ποια θα φερει το γουρι...

βρε ευγενεια οχι και ασημονερο αλουμινονερο...ειναι...εγω παντως δεν το εχω χρησιμοποιησει γιατι δεν πριζεταικαι πολυ στα εμβολια..δεν ξερω αν κανει δουλεια ..εμενα ρε κοριτσια δενπινει τοσο γαλα...210 του κανω πρωι καιαλλο τοσο το βραδυ και παλι ολο δεν το πινει...αλλα το απογευματακι τρωμε παντα γιαουρτι με φρουτακι...μωρε οτι και να του δωσω αυτου του παιδιου θα το φαει ...

να ρωτησω κατι???εχετε φτιαξει εσεις μπισκοτακια οδοντοφυιας για τα μωρα σας?(θα κανω τα παντα προκειμενου να ξεφυτρωσουν τα δοντια μας..)καθε ποτε δινατε?δουλευουν?καμια συνταγη παιζει???

να σας πω δηλαδη μονη μου θα μιλαω απο τωρα και επειτα??ολες την κανετε σιγα σιγα..και μενω μονη μου να κουτουλαω τους τοιχους...φιλια κοριτσουδια θα μπω παλιμαλλον αυριο παλι μιας και εχω παρεα την αδερφη μου σπιτι...τα λεμεεεε

Μαρακι κι εμενα απο τοτε που αρχισαμε τις τροφες,δεν πινει ολο το γαλα πρωι και βραδυ,αντε να πιει μεχρι 190ml κι αυτα με το πολυ ζορι!!μαλλον χορταινουν απο τα υπολοιπα κι ετσι ειναι σκασμενα,τουλαχιστον η παιδιατρος δεν εδειξε να ανησυχει οταν της το ειπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι εμας μας εδωσε κρεμα αντικουνουπικη την Crilen την οποια χρησιμοποιει κι η αδελφη μου στα παιδακια της απο βρεφακια ακομα..

επειδη εμενα τα κουνουπια μου κανουν κατι τεραστια καρουμπαλα,φοβαμαι μηπως το παρει κι ο μικρος και μας εδωσε την Fucicort,ξερω οτι εχει κορτιζονη αλλα ειπε προτιμοτερο να βαλω λιγο στο μωρο παρα να παθει καμια μολυνση..

επισης για αλλου ειδους τσιμπηματα μας ειπε να αγορασουμε αμμωνια,στην συγκεκριμενη περιπτωση ο φαρμακοποιος μου εδωσε την fenistil και επισης οξυζενε και Betadine και αλλου ειδους πεσιματα και γδαρσιματα...ουτε σε πολεμο να πηγαιναμε,τοσα φαρμακα δε θα ειχαμε :lol: αχρειαστα να ειναι..θα παρω και depon μαζι μου για ωρα αναγκης....

ωρες ωρες νομιζω οτι μαλλον δε θα ξεκουραστουμε στις διακοπες,πιο πολυ αγχος θα εχουμε παρα θα το ευχαριστηθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules..

Estila ton antra mou volta me ton mikro gia na kanw doulies kai egw mpika na dw ta nea sas kai na figw ipotithete alla den mporw na antistathw kai tha kanw dilosois :lol::lol::lol:

Shmpethera kai emas o farmakopios mas edose thn Crilen gia ta kounoupia kai h paidiatros authn mas prothne otan thn rotisa. O farmakopios mou eipe na mhn thn vazw pano tou alla sta rouxalakia tou alla h paidiatros mou eipe pws mporw na thn vazw sta podarakia alla oxi se simia pou ftanei na valei sto stoma tou.

Emena ton diko mou ton tsimpisan ta vromokounoupa autes tis meres sto mpratso kai sta mputakia giati den exoume sites kai ola ta eixa anixta logo zesths. Tou evala fenistil alla den mporw na pw pws ekane kai thavmata..

Eugenia mia xara trwei to paidi einai souper oi posotites ara den nomizw na exei elipsh sidirou h kapias alhs vitaminis..

Egw pantos kareklaki exw pari apo thn IKEA gia to xwrio kai nomizw pws tha mas volepsei mia xara..

Twra gia liges meres an pigena kapou den nomizw pws tha fortonomoun kareklaki.

Marietta nomizw pws oi meres pou kanate kseniastes diakopes teliosan giati apo thn wra pou kaneis paidi den exeis pleon isixia kai oso megalonoun exoun ala meta, kala kouragia sas euxome oles ths kainouries manoules...

Kale kopelies to alouminonero ti einai????

Maria proth fora akouw gia afta ta mpiskotakia pou les :roll: Egw shmera tou pira mpiskotakia ths Noutritsia gia na tou dinw kati na masoulaei otan tha thelw na katsi ligaki isixa...

AAAAA ksexasa na sas pw pws shmera pira to forema mou kai einai telio, telika tha to valw me ta papoutsia pou sas eixa diksei, eutixos giati einai poluuuuu stathera kai aneta opote tha eimai psilh xoris na kindinepsei to mwro sta xeria mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...