Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

νατασα μου αυτο με τρομαζει που ειναι θηριο αυτος αλλα εγω θηριοδαμαστης δεν ειμαι και βλεπω να με βαζει κατω το λιονταρακι μου...

ευη και μενα τα ιδια..φαντασου τον κραταω αγκαλια και κοιμαται τον αφηνω στο κρεβατι του και σε δευτερολεπτα πεταγεται πανω και αρχιζει το χορο...και με κοιταει με ενα χαμογελο και μια διαθεση αλλο πραγμα και μενω με ανοικτο το στομα...και φυσικα παει ο υπνος και μενω αποσβολωμενη να προσπαθω να καταλαβω τι παιχτηκε... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω άλλες απορίες τώρα.. πως το ζεσταίνετε καλέ το φαγητάκι τους τη δεύτερη μέρα;

σε τύπου μπεν μαρί, με νεράκι δηλαδή από κάτω να βράζει; επειδή έχω θερμαντήρα, που τον χρησιμοποιούσα να ζεσταίνω το γαλατάκι μου όταν έπινε δικό μου,

σκέφτηκα να το αλέθω πρώτα, να το βάζω σε ένα βαζάκι και μετά στον θερμαντήρα, γίνεται φαντάζομαι ε;

και κάτι άλλο: το λαδάκι το βάζετε ωμό σωστά; όχι κατά τη διάρκεια του βρασίματος; εγώ σήμερα της το έβαλα την ώρα που το έβαλα στο μπλέντερ αλλά η μάνα μου μου είπε ότι εκείνη το έβαζε στην κατσαρόλα όταν έβραζαν τα λαχανικά.

Ελενη ,ναι ετσι το ζεσταινω το φαγητο..Οχι τιποτε αλλο αλλα να βγαλει και τα λεφτα του ο θερμαντηρας... :lol::lol::lol::lol:

Το λαδι και το λεμονι τα ριχνω στο πιατο οταν βαλω το φαι μεσα.

Καπου διαβασα για κυβους κνορ..Κοριτσια εχουν παρα πολυ αλατι μεσα και τα συστατικα τους δεν ειναι οτι καλυτερο... :?:?:?

Καλημερα δεν ειπα εεε;;;Καλημεραααααααααααα...

Ειρηνη δεν απαντησα ρε συ??? :oops::oops::oops: Μαλλον το διαβασα ,θα εκλαψε ο μπεμπης και θα το ξεχασα.Ελπιζω να περασατε καλα στα πατρια μου εδαφη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εμείς χθες πήγαμε για μπάνιο στην Νέα Μάκρη αλλά η θάλασσα ήταν χάλια και ίσα ίσα που κάναμε μια βουτιά και οι δυο μας για να δροσιστούμε. Το Σάββατο είχαμε πάει και στο Mall για να ψωνίσει ο μπαμπάς μας ρούχα και μετά πήγαμε στην γιορτή του νονού του μπέμπη. Γενικά δεν βάλαμε κώλο μέσα και είμαστε κομμάτια. Ο Νώντας δεν ξυπνάει για κανένα λόγο...

Ειρήνη που είσαι????? Χθες έπαθα μια αλλεργία από το μαγιό και ακόμα να συνέλθω. Άργησα πολύ να κάνω μπάνιο γιατί μετά πήγαμε για φαγητό στην μαμά του νονού του μπέμπη και στα καπάκια όταν γύρισα στο σπίτι ήρθε και η πεθερά μου και τελικά έβγαλα το αλάτι από πάνω μου στις 11 το βράδυ. Και χθες το πρωί που ξύπνησε ο μπέμπης ήταν με πρησμένο το ένα μάτι και κατακόκκινο και λιγότερο το άλλο. Φοβήθηκα ότι τον έπιασε πάλι αλλεργία αλλά ο παιδιατρος μου είπε ότι μόνο στο μάτι δεν είναι αλλεργία. Τελικά του έβαλα τζελ και μέσα σε μια ώρα του πέρασε. Για να πάμε για μπάνιο πήρα ένα ολόκληρο φαρμακείο μαζί μου....

Κορίτσια πολύ πολύ κούραση....δεν την παλεύω καθόλουυυυυυυυυυ

Εχω να σιδερώσω σήμερα 4 πλυντήρια... :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας! Αναστασία το πέταξα το ζουμάκι που έβρασαν τα λαχανικά, δεν το σκέφτηκα η χαζή να το κρατήσω :?

Παναγιώτα στον θερμαντήρα κι εσύ ε; μάλλον έτσι θα το κάνω κι εγώ τελικά. Να τα βγάλει και τα λεφτά του όπως λες, αν και 5 μήνες επί 4 φορές την ημέρα που της ζέστανα το γαλατάκι μου τα έβγαλε ήδη νομίζω :lol:

Βρε Μαράκι-μέλλουσα θηριοδαμαστή, μήπως ο Μανωλιός ετοιμάζεται για το πρώτο δοντάκι; οι μυξούλες μπορεί να είναι άσχετες και να μην ήταν κρύωμα. Οπως και να έχει περαστικά να είναι! να σε ρωτήσω, την ντοματούλα λογικά την τρίβεις στο φαγητάκι του ωμή μετά το άλεσμα, ε;

Ευάκι τι έπαθε ξαφνικά ο γαμπρούλης μου με τον ύπνο; μωρέ μάλλον θα σκέφτεται συνέχεια τη μέλλουσα γυναίκα του και δεν μπορεί να κοιμηθεί :P ! εμένα δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής κοιμάται νορμάλ τα βράδια, κατά τη διάρκεια της ημέρας έχει το θέμα! ενώ νυστάζει και τρίβεται όπως λες κι εσύ, γυρνάει συνέχεια από δω κι από εκεί, χτυπιέται, κάνει και το γνωστό κούνημα του κεφαλιου αφού εγώ ζαλίζομαι που την βλέπω μόνο (!!!!), και περνάει αρκετήηη ώρα μέχρι να κοιμηθεί επιτέλους...

Ευγενία εδώ είσαι; νομίζαμε πως έφυγες για Μήλο, πότε φεύγεις; μήπως τον είχε τσιμπήσει κουνούπι τον Νώντα στο ματακι του; το έχω πάθει πολλές φορές εγώ. Για την κούραση σε καταλαβαίνω, έχω ξεπατωθεί εδώ και 1 εβδομάδα και δεν τελειώνουν οι δουλειές με τίποτα!

Χθες περάσαμε καλά στο πάρτυ, στην αρχή τα είχε παίξει γιατί είχε αρκετό κόσμο, τέρμα η μουσική με παιδικά τραγουδάκια, και κοιτούσε αποσβολωμένη!!! μετά το συνήθισε ευτυχώς, μοίραζε χαμογελάκια σε όποιον της μιλούσε και όλα καλά! αύριο κλείνουμε τον 7ο, αχ αντί να χαίρομαι που μεγαλώνει στενοχωριέμαι γιατί όσο περνάει ο καιρός τόσο λιγοστεύουν οι μέρες που θα είμαι δίπλα της συνέχεια... σε 2 μήνες επιστρέφω στη δουλειά και στα ελεεινά μου ωράρια :cry: Μόνο Σ/Κ θα την χαίρομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεύγω στις 15..πλησιάζουν οι μέρες!! Αλλά μετά και εγώ αυτό σκέφτομαι...θα γυρίσω στην δουλειά και στο άγχος...

Εγώ πάντως αλέθω το φαγητό του όταν το μαγειρεύω και όταν έρθει η ώρα του για μαμ το ζεσταίνω σε ένα μικρό κατσαρολάκι. Ίσα ίσα να είναι λίγο ζεστό.

Κουνούπι δεν ήταν σίγουρα. Κάτι τον είχε πειράξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διακοπες εε?τι καλα..καντε καμια βουτια και για μενα την καμενη τη γυναικα προπατζη που θα κανει δυο χρονια να βγει απο το σπιτι της...ο μπεμπης μαλλον δεν θα την γλιτωσει την παιδιατρο..σκεφτομαι ομως να τον παω η να ερθει σπιτι να τον δει?εκτος απο την υπεροχη μυξα(σας ειπα πως ακομα και η μυξα του ειναι υπεροχη??χαζομαμα)εχουμε φτερνισμα εξισου υπεροχο και μαλιστα αμα του φευγει τσατιζεται..και καμια φορα βηχει...τωρα δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Μαράκι, λες να κρύωσε τελικά ο μικρός; :(

Είναι μακριά η παιδίατρος; πάρτην ένα τηλέφωνο πρώτα να της πεις τα συμπτώματα και θα σου πει αν χρειάζεται να τον δει.

Εμένα απο το μεσημέρι δεν ξέρει τι θέλει... όλο μουρμούρα και ελάχιστος ύπνος, αλλά μάλλον ήταν ματιασμένη. Το μεσημεριανό κάπως καλύτερα από χθες το δέχτηκε, αλλά έκανε γκριμάτσες αηδίας πάλι... τι θα κάνω αν δεν το τρώει;;;

Ευγενάκι πλησιάζουν οι μέρες! εμείς νομίζω στις 23 φεύγουμε. Αντε να ξεκουραστείτε και να κάνετε και τα μπανάκια σας στις υπέροχες παραλίες του νησιού! Α ψάχνει η μητέρα μου για Μήλο φέτος, δωμάτια με κουζινάκι, έχεις κάτι υπόψιν; αν ναι στείλε μου με πμ τα τηλεφωνα!

Ρηνιώ δεν σε έχω ξεχάσει, απλά τρέχω σαν παλαβή αυτές τις μέρες και συν τοις άλλοις είμαι και γαϊδουρα με τα τηλέφωνα :oops: . Ελπίζω να τα καταφέρω αύριο.

Αυτά τα νέα, πάω γιατί με φωνάζουν τα προσκλητήρια να πάω να τα φτιάξω!! φιλάκια, καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την πηρα τηλ.μου ειπε ενα σωρο ονομασιες για σιροπια και της λεω αφου δεν εχουμε αρωωστησει μεχρι τωρα δεν εχω χρειαστει κατι και δεν τα εχω σπιτι και γελουσε η γυναικα...μου ειπε πως αφου ειναι ευδιαθετος δεν ειναι κατι σοβαρο..και αν μεσα στην νυχτα βηχει και γκρινιαζει να του δωσω ντεπον και αυριο να της παω να τον δει απο κοντα..μαρεσει οταν δεν κανουν διαγνωση απο το τηλεφωνο..θα δουμε αυριο...ελπιζω παντως να μην εχουμε τιποτα αυριο και να μην

χρειαστει να αγορασουμε ολο το φαρμακειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...καλε που εισται???μην μου πειτε πως πιασατε τις παραλιες γιατι ζηλευω...καθηστε να σας πω τα νεα μας...

πηγα τον μανωλιο το πρωι στην παιδιατρο και μας εδωσε σιροπι για τον βηχα και ενα σπρευ για τις μυξουλες...λιγο ερεθισμενο βρηκε τον λαιμο του αλλα ευτυχως ουτε ακροαστικα ουτε κατι ανυσηχιτικο...οποτε καλα ειμαστε και περιμενουμε να περασει...

ζυγιστηκαμε κι ολας και ειμαστε 8650 και 76 ποντους..ολοκληρο παλικαρι εγινε το παιδι μου..και ακουσαμε και ενα σωρο καλα λογακια απο αλλες μαμαδες που ηταν εκει..μα ρε κοριτσια ελεγα οτι κοιμαται απο τις 9.30-10 συνεχομενα μεχρι τις 7-8 το πρωι και με κοιταζαν σαν εξωγηινο..αφηστε με το φαγητο οταν τους ελεγα οτι τρωει απο ολα και γρηγορα μου λεγαν τι εκανα και ειναι ετσι καλο..τοσο παραξενο ειναι πια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι δοξα το Θεό που δεν έχει τίποτα το σπουδαίο ο Μανωλιός. Θα περάσει γρήγορα λοιπόν. Τους φαίνεται περίεργο γιατί η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ τυχερές και βάζω και τον εαυτό μου μέσα γιατί κι εμένα έτσι καλόβολη είναι και στον ύπνο και στο φαγητό. ΄Δεν είναι όλα τα παιδάκια όμως έτσι, γι' αυτό.

Φτου, φτου μη τα ματιάσουμε να λες. Στις διακοπές εγώ φοβάμαι μη και μου χαλάσει το πρόγραμμα της με τον ύπνο. Θα δούμε...

Ευγενία πως είναι ο δικός σου κούκλος; Εντάξη το ματάκι του ε;

Ελενάκι μου της τα φίλησα τα μπούτια εκ μέρους σου, ευχαριστούμε πολύ για το κοπλιμάν!

Μόλις γυρίσαμε από βόλτα. Είχα πάρει την Σοφούλα και πήγαμε και φάγαμε ένα παγωτό στην πλατεία. Τώρα είναι ώρα για ύπνο αλλά μου κοιμήθκε στο αμάξι λίγο και αναζογωνήθηκε η σουττούκο μου και να δω πως θα την κοιμήσω τώρα... Προς το παρόν παίζει με τον πατέρα της αλλά λέω να πάω να την μαζέψω σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοπελιές! πάλι εξαφανιστήκατε; που είναι και οι υπόλοιπες;

Μαράκι ευτυχώς που δεν είναι κάτι σοβαρό. Και όντως έχουμε καλόβολα μωρά, κι εγώ έτσι νομίζω ότι είναι φυσιολογικό που είναι έτσι και παραπονιέμαι με το παραμικρό όταν κάνει κάτι που δεν μου αρέσει, αλλά κακώς που το κάνω μετά μετανιώνω και λέω ότι είμαι αχάριστη! Τα μωρά στο θεματάκι μας, εκτός από κουκλιά, είναι κυρίως και καλά παιδιά όπως οι μανούλες τους! ;)

Με τα λαχανικά κάπως καλύτερα τα έφαγε σήμερα, άντε να δούμε... τώρα την έχω καθιστή στο παρκοκρέβατο να παίζει και έχει ησυχάσει το κεφάλι μας, όσο ήταν ξάπλα όλο μουρμούραγε! μεγαλώνει μωρέ το ζουζούνι μου και θέλει να κάθεται σαν εμάς :P

Αυτά προς το παρόν, πάω να κάνω μια επιδρομή στα πατατάκια γιατί με έπιασε μια λιγουρίτσα... [smilie=tongue1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!

με εχει πιασει η ζεστη και ειμαι κομματια..εδω γαμωτο εχει κι υγρασια κι ολη μερα κολλαω και μαλλον μου πεφτει κι η πιεση και γενικα ειμαι σαν ζομπι!!

ο,τι κανω μεχρι το μεσημερι..απο το απογευμα και μετα παραδινω τα οπλα :lol::lol:

ο μικρουλης εχει καποια ανησυχια τα βραδυα,κοιμισμενος γυρναει σαν σβουρα στο κρεβατι του και αλλαζει συνεχεια θεσεις...πού χωνεται στις γωνιες του κρεβατιου,δεν μπορω να καταλαβω πώς βολευεται :shock:

Ελενη κι εγω το φαγητο του το μοιραζω σε 2 μπολακια και την δευτερη μερα το πολτοποιω,το ζεσταινω και προσθετω ωμο το λαδι και λιγο λεμονακι..να δεις οταν θα βαλεις και κρεας,η μικρουλα θα το τρωει πιο ευχαριστα!(μου το ελεγε η μητερα μου και ημουν επιφυλακτικη,αλλα τελικα η ωρα του φαγητου ειναι απο τις καλυτερες στιγμες της μερας του :lol: κανει συνεχεια μαμ,μαμ!!)

οσο για τα πατατακια,ασε!!τα βραδυα με πιανει κι εμενα μια λιγουρα και γινομαι δεκαχρονο..τι πατατακια και γαριδακι τσακιζω δε λεγεται!!ο,τι ηταν απαγορευμενο στην εγκυμοσυνη,τωρα το καταβροχθιζω σε χρονο dt!!ευτυχως απο το τρεξιμο ολη μερα και απο τον ιδρωτα που χυνω,δεν εχω παρει κιλα..εχουμε κι ενα μαγιο να βαλουμε!! :lol:

Αναστασια τι κουκλι ειναι αυτο!!ετσι οπως ειναι ξαπλωμενη με τα μπουτακια της ειναι σκετη γλυκα 8-)

Μαρακι περαστικα στον Μανωλιο!!να μη παραξενευεσαι με την αντιδραση των αλλων μητερων,δεν μπορουν να φανταστουν οτι μεγαλωνεις εναν Θεο!!! :D:D οποτε κανε οτι δε βλεπεις τις αντιδρασεις τους και συνεχιζε να μεγαλουργεις!!!!

Ευγενια καλες διακοπες!!καλα μπανια και καλη ξεκουραση!!αν και δε το βλεπω φετος να ξεκουραζομαστε τοσο..κι εγω ανησυχω για το προγραμμα του μικρου στις διακοπες,για το ξενοδοχειο και την καθαριοτητα,για τις ωρες κοινης ησυχιας και ποσο θα κοιμαται τα μεσημερια και τα βραδυα,αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δε γινεται να ειναι "αποστειρωμενος"στο σπιτακι του και στην ησυχια του,καλο θα του κανει να ξεβολευτει για να αρχιζει να συνηθιζει και αλλες καταστασεις(λεμε τωρα!!)

Ευη αυτο με τον υπνο το αντιμετωπιζω κι εγω με τον μπεμπη..απο τις 11:00 περιπου που θα φαει το φρουτο του τον βαζω στο παρκο και παιζει και μετα απο καμια ωριτσα τον βλεπω να νυσταζει,τον βαζω στο κρεβατακι του και τοτε αρχιζει το πανηγυρι!!κι οταν με βλεπει να βγαινω απο το δωματιο του,αρχιζει το κλαψουρισμα..κι οταν ξαναμπαινω βαζει κατι γελια!!! τελικα κοιμαται για κανενα δυωρο και οταν θα ειναι η ωρα να ξαπλωσω λιγο (οχι να κοιμηθω!!!),εκεινος εχει παρει τα πανω του και δινει ρεστα παλι!!σκεφτομαι να μην τον βαζω να κοιμαται μετα το δεκατιανο του και μετα το φαγητακι του γυρω στις 14:30 να πεφτει ξερος,αλλα πώς να κρατηθει τοσες ωρες ξυπνιος;;

την Παρασκευη θα εχουμε επισκεψεις την νεα μας νταντα!!! ειχα κανει προταση στην κορη ενος πρωτου μου ξαδελφου να κραταει τον μικρο απο Σεπτεμβρη που γυρναω στο γραφειο(αλλο πακετο ψυχολογικο και να δουμε πώς θα το αντεξω :(:( Ελενη θα μοιραζομαστε τις σκεψεις και τα συναισθηματα μας!!Ευγενια δε θυμαμαι αν εχεις παρει κι εσυ το εξαμηνο του ΟΑΕΔ...)και τελικα δεχτηκε!!εχει σπουδασει βρεφονηπιοκομος,ασχετο βεβαια για μενα,αυτο που θα εχει σημασια ειναι να αγαπησει το μωρο και το μωρο να νιωθει καλα μαζι της και να μπορει να τον φερνει βολτα που λεμε!!η αληθεια ειναι οτι ειναι σημαντικο που ειναι δικος μου ανθρωπος..δε μπορω να φανταστω τον θησαυρο μου στα χερια αλλου!!νομιζω οτι στο γραφειο θα κλαιω συνεχεια(τωρα καταλαβαινω την αδελφη μου πώς ενιωθε!!!)

σας επιασα μονοτερμα!!παω να μαγειρεψω το φαγακι του και θα τα ξαναπουμε!!

Α!εμεις φευγουμε την Δευτερα για Ζακυνθο και γυρναμε σε μια εβδομαδα!

τα λεμε το απογευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia..

Eixa meres na katsw sto laptop xoris na exw aggalia to mwro giati opos sas eipa kai paliotera autes tis meres exei koutourntisei...Mexri proxthes to vradi eixame panigiria kathe fora pou htan h wra na koimithei alla proxtes den antexa alo kai pizmosa. Htan ola mia xara taizmenos, alagmenos, mpaniarizmenos kai eixame paiksei 2 wres peripou otan arxise na trivete pali kai na xazmouriete, gia na mhn exoume istories ton koimizw sthn aggalia mou kai ton pigenw sto krevati tou, htan 10:30 peripou...Ksekinaw kai egw na simazevw kai na taktopiw ton paggo ths kouzinas mou, ksafnika akouw to palikari na klaiei :-o:-o Giati klaieeeiiiiiiiii eno einai ptoma sthn kourash???? Pigenw mesa ton sikonw, maxeri to klama stamatise.. Ton nanourizw gia ligo ton ksanavazw tpt autos na oriete..Tis proigoumenes meres ton eperna pali mazi mou kai o kurios htan mesa sthn grinia mexri ths 12:30-01:00 (giati htan kourazmenos fisika) egw na eimai ptoma kai ta nevra tsita....Eeee proxtes ton afisa na klaiei gia 2 wres koritsia, mia fora mono piga ton sikosa gia na ton plenw to prosopo kai na tou dosw nero na piei kai meta ekana thn kardia mou petra kai den ksanapiga mexri pou koimithike...Alla apo tote egine opos kai prhn ton vazw sto krevataki tou kai den vgazei axna, mporei na paiksei gia ligo monos tou alla meta to pernei apofash kai koimate...Nomizw pws katalave oti den tha tou perasei oso kai na klaei giauto kai den to kanei alo....Ektos auto exei duo meres pou einai ksekourastos epitelous kai genika exei alaksei h diathesh tou.

Maria perastika ston Manwlio, eutixos den einai tpt kai tha perasei ..

Etimazeste gia diakopes siga, siga oles ee?? Emena sths 14 tou mhna erxete h mama mou mazi me thn nufh mou kai tis anepsies mou kai tha figw sto xwrio gia 5 evdomades. Elpizw na fanw tuxerh kai fetos me to sima kai na mporw na sas milaw giati alios tha ta ksanapoume telos Augoustou.. An eimai tuxerh kai katsei o mikros me thn mama mou tha pame kai emeis diakopes gia kamia evdomada mono me thn Flwra omos,outos h alos esthanome pws ths to xrostrame giati fetos exei erthei ligaki defterh kai ths kakofenete ths kouklitsas mou...

AAAA na sas rotisw kai kati pou eixa sto mialo mou alla den eixa xrono prhn...To kadraki me tis fwto ths Flwras esois to vlepete???????? Rotaw giati kapia koritsia anaferthikate se auto alla egw den to vlepw kai mou ekane entiposh pou to vlepete esois :-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Piga nterlikosa kai ksanagirisa :lol::lol: Siga na mhn emena egw nistikia :oops::oops:

Anastasia telio to Sofaki, krima pou den eimai konta na ths tsimpisw to mpoutaki ligo :D:D:D

Marietta kai shmpethera fantazome ti anxos kai stenoxoria tha exete otan tha xriasti na girisete sthn doulia kai tha afisete ta mwrakia sas se ksena xeria, eutixos koritsia se auto to thema eimai polu tuxerh kai den xriazete kan na mpw sthn diadikasia na skeftw pws tha htan na apoxoristw to zouzouni gia na paw sthn doulia kai ante na to afiseis se enan diko sou anthrwpo kati ginete alla h nhfoula mou pou tha paei se paidiko stathmo :( Apo thn alh omos ti epilogh exeis, oi kairoi einai diskoloi kai tha eimaste efxaristimenoi na exoume doulia kai ta ala tha erxonte deftera distixos..

AAAA ksipnise kai to palikari mou , paw na ton parw filakia manoules........... :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! χαίρομαι που επιστρέφετε σιγά σιγά :D

Τώρα βέβαια θα ξαναχαθούμε λόγω διακοπών αλλά θα είναι για καλό σκοπό! Συμπεθερούλα μου θα φύγεις 15 Ιουλίου και θα γυρίσεις τέλος Αυγούστου; θα σε χάσουμε για τόσο πολύ; ελπίζω να καταφέρεις να μπαίνεις που και που να μας λες για τις βουτιές σας!

Μαριέττα πολύ χαίρομαι που βρήκες δικό σου άνθρωπο να κρατάει τον μπέμπη! Λες με το κρεατάκι να φτιάξει; μακάρι! Θα πάρω τον παιδίατρο το απόγευμα να δω πότε θα είναι Αθήνα να πάμε γιατί έχουμε άλλο ένα εμβόλιο, και θα τον ρωτήσω πότε να βάλουμε το κρεατάκι. Στις διακοπές όμως τι προτείνετε να κάνω; εγώ σκέφτηκα επειδή δεν ξέρω τι κρέατα θα έχουν εκεί, να τις δίνω μόνο λαχανικά.

Θέλω να μοιραστώ ένα προβληματισμό μου και να μου πείτε κι εσείς την άποψή σας και τι θα κάνατε στη θέση μου! λοιπόν, εκτός από την έσχατη λύση του παιδικού, έχω και τις εξής πιθανές λύσεις: μια κυρία γύρω στα 60-65, την οποία δεν την γνωρίζω προσωπικά, και μου την πρότεινε μια γνωστή μου που την έχει γνωρίσει στις κούνιες. Αυτή η κυρία λοιπόν κρατάει παιδάκια, το παιδάκι που κρατούσε μέχρι τώρα μεγάλωσε και θα το στείλουν προνήπιο από ότι κατάλαβα, και πάνω στη συζήτηση με τη γνωστή μου της είπε ότι θα ενδιαφερόταν για την μπέμπα έστω και με λιγότερα χρήματα. Της έδωσε το τηλέφωνό της καθώς και το τηλέφωνο των γονιών του παιδιού που κρατάει τώρα για συστάσεις. Επαναλαμβάνω όμως ότι δεν την γνωρίζω, απλά η γνωστή μου μου είπε ότι τόσο καιρό που την έβλεπε νόμιζε ότι ήταν γιαγιά του παιδιού γιατί το πρόσεχε πάρα πολύ, έπαιζε μαζί του, το πήγαινε στις κούνιες κλπ. Η δεύτερη λύση είναι μια νεότερη κοπέλα, συμμαθήτρια του άντρα μου στη σχολή, άνεργη από ξένη χώρα αλλά παντρεμένη με Ελληνα. Την έχω δει 2 φορές που έχει έρθει στο σπίτι να μας σιδερώσει, ήταν πολύ γλυκιά με την μπέμπα και έχει μεγαλώσει τα μικρά αδερφάκια της οπότε ξέρει και αυτή από παιδιά. Ο άντρας μου την ξέρει λίγο καλύτερα και λεει ότι είναι καλή κοπέλα. Αλλά και πάλι φοβάμαι... αν έχει κάποιο πρόβλημα με τα χαρτιά της (είναι από τριτοκοσμική χώρα και παρότι είναι παντρεμένη δεν είναι μόνιμη στην Ελλάδα); Τι να κάνω πείτε μου κι εσείς! σίγουρα θα προτιμούσα να μένει η μικρή στο σπίτι από το να μου αρρωσταίνει από τώρα συνέχεια στον παιδικό, αλλά να προτιμήσω κάποιον άγνωστο να φροντίζει το παιδί μου αλλά και να μπαίνει στο σπίτι μου; Είμαι πολύ προβληματισμένη, εσείς τι θα κάνατε;

Είχα γαμώτο και άλλη επιλογή, μια γειτόνισσα και φίλη της μάνας μου επίσης άνεργη, της έκανε πρόταση αλλά αρνήθηκε γιατί λέει προτιμάει να βρει μια δουλειά με ένσημα... εδώ να σημειώσω ότι δεν έχει δουλέψει ποτέ οπότε δεν είναι εύκολο να βρει τώρα δουλειά, αλλά αυτό προτίμησε... Με αυτήν δεν θα είχα κανένα φόβο, αλλά δυστυχώς φάγαμε πόρτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βέβαια και στον παιδικό σταθμό αγνώστους θα έχω να φροντίζουν το παιδί μου!! και εκεί δεν θα έχει και την "αποκλειστικότητα" μιας και θα είναι κι άλλα παιδάκια. Απλά δεν θα είναι και μέσα στο σπίτι μου. Ουφ δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες

περασαμε

καλα στο αγρινιο

σημερα καναμε τα χαρτια για τον παιδικο σταθμο,στα εεταα με το προγραμμα επιδοτησης μητερων και ο Θεος βοηθος

ενινα μου,εγω θα προτιμουσα την μεγαλη κυρια,δεν ξερω ,γιατι ισως να την βλεπει η μικρη σαν γιαγια της....τσεκαρε το ,δες ποσο στοργικη ειναι ,φερε την στο σπιτι και δες ποσο εμπειρη ειναι!!!

τωρα η νεα κοπελα εχει δικα της παιδια? ισως να εχει παραπανω ορεξη αλλα η εμπειρια ειναι σημαντικη ,γιατι μιλαμε για μικρο παιδακι..........που δεν μπορει να σου πει σε μια δυσκολια τι εχει!!!κανε επαφη και με τις δυο ,παρουσια του μωρου....καποια πραγματα δεν κρυβονται

ευγενια και μαρινα και αναστασουλα καλες διακοπες ..........

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Μόλις έβαλα την Σοφούλα για ύπνο. Σήμερα έπεσε ξερή γιατί κουράστηκε. Την είχα όλο το απόγευμα στο πάτωμα και ψιλομπουσούλαγε. Πηγαίναμε από δωμάτιο σε δωμάτιο γιατί άρχισα να μαζεύω σιγά σιγά τα των διακοπών. Τι μπελάς είναι αυτός;;; Πελάγωσα! Δεν ξέρω τι θα πρωτοπάρω και ΠΩΣ θα τα βολέψω! Τσάμπα κάνω θυσικοθεραπείες. Θα μου βγει ο πάτος ώσπου να τα τακτοποιήσω και εδώ στο μάζεμα αλλά και στο στήσιμο.

Μαριετάκι φαντάζομαι ότι κι εσύ έχεις αυτήν την διαδικασία αυτό το Σ/Κ ε; Τι λές θα την παλέψουμε;

Ευάκι έτσι ο μάγκας ε; Ήταν έτοιμος να σ' εκμεταλευτεί ο γιόκας σου για τα καλά. Αλλά η παλιά καραβάνα δεν μασάει απ' ότι φαίνεται. Κι εγώ έχω αρχίσει να της χαλάω χατήρια γιατί το βλέπω πως πάει να με καβαλήσει κι ας είναι μικρή ακόμα. Λένε πως δεν καταλαβαίνουν ακόμα. Μωρέ όλα τα καταλαβαίνουν. Είμαι σίγουρη γι'αυτό. Όσο για το καδράκι της Φλώρας και φυσικά το βλέπουμε και είναι μια κούκλα η πριγκιπέσα σου!

Ελενάκι έχεις δίκιο που προβληματίζεσαι ρε κοπέλα μου. Δεν ξέρω κι εγώ τι θα έκανα στην θέση σου.

Κοίταξε να δεις η μεγάλη γυναίκα που σου πρότεινε η φίλη σου όντως είναι μια ξένη αλλά σίγουρα θα έχει εμπειρία. Δεν είναι κακό να εξετάσεις τις συστάσεις που σου δίνουν.

Η νεότερη κοπέλα αν και νεότερη για μένα έρχεται τελευταία σε επιλογή γιατί όπως σκέφτηκες κι εσύ δεν ξέρεις αν είναι εντάξυ τα χαρτιά της. Μιλάει ελληνικά; Έχει ξανακρατήσει παιδιά; Πόσο χρονών είναι;

Τέλος στον παιδικό και κυρίως σε ιδιωτικό ξέρω ότι τα παιδάκια γίνονται πολύ κοινωνικά και τους αρέσει που συνεναστρέφονται με άλλα παιδάκια. Στην αρχή όμως είναι δύσκολα με τον αποχωρισμό της μαμάς και κυρίως για την μαμά θα έλεγα και επιπλέον πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά. Τι να σου πω βρε Ελενάκι μου μακάρι να μπορούσα να σου έδινα την ιδανική λύση. Σκέψου το καλά πριν αποφασίσεις και κάνε ότι καλύτερο κρίνεις εσύ για το παιδί σου.

Η μαμά σου "δεν παίζει" να σταματήσει την δουλειά και να στην κρατήσει;

Αχ γιατί να έχουμε ανάγκη να δουλεύουμε εμείς οι μάνες;;; Είναι άδικο. Τόσα τραβάμε για να τα μεγαλώσουμε πρέπει να ταλαιπωριόμαστε κιόλας και με άλλους;

Τον Σεπτέμβρη σας βλέπω να κλαψουρίζετε (που δεν το θέλω φυσικά Παναγία μου) που θα γυρίσετε στην δουλειά και θα αποχωρίζεστε τα παιδάκια σας και με το δίκιο σας βέβαια. Θα έχετε εμένα να σας παρηγορώ που πλέον το συνίθισα.

Εμένα πάλι μου φαίνεται σαν όνειρο ότι από Δευτέρα θα κάτσω παραπάνω από τρεις μέρες συνεχόμενες χωρίς να πάω για δουλειά. Από τον Φεβρουάριο έχει να συμβεί αυτό.

Υπομονή κορίτσια θα βάλουμε μπρός για το δεύτερο (λέμε τώρα) και θα ξανακάτσουμε.

Πάω να κάνω ένα μπάνιο και να ξεραθώ!

Άσχετο αλλα μου ήρθε αναλαμπή. Η συμπεθέρα μου που είναι;;;; οέο;;; Για να της ρίξω ένα call αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες

περασαμε

καλα στο αγρινιο

σημερα καναμε τα χαρτια για τον παιδικο σταθμο,στα εεταα με το προγραμμα επιδοτησης μητερων και ο Θεος βοηθος

ενινα μου,εγω θα προτιμουσα την μεγαλη κυρια,δεν ξερω ,γιατι ισως να την βλεπει η μικρη σαν γιαγια της....τσεκαρε το ,δες ποσο στοργικη ειναι ,φερε την στο σπιτι και δες ποσο εμπειρη ειναι!!!

τωρα η νεα κοπελα εχει δικα της παιδια? ισως να εχει παραπανω ορεξη αλλα η εμπειρια ειναι σημαντικη ,γιατι μιλαμε για μικρο παιδακι..........που δεν μπορει να σου πει σε μια δυσκολια τι εχει!!!κανε επαφη και με τις δυο ,παρουσια του μωρου....καποια πραγματα δεν κρυβονται

ευγενια και μαρινα και αναστασουλα καλες διακοπες ..........

φιλια σε ολες

Δεν μελέταγα κανα λόττο. Που είσαι βρε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenh kai egw apo tis 3 lisois pou protines tha dialega prota thn megalh kuria, meta ton paidiko kai 3h lish thn kopela. Opos kai na to kanoume exei kapia pira h 60ntara to erotima pou emena mou erxete sto mialo omos einai to eksis, kouragio exei??? Giati se ligo kairo h mpoumpou sas tha einai astamatith kai mia 60ntara isos na mhn mporei na antapekselthei...Egw tha thn eperna dokimastika prhn akomi xriastei na figw gia doulia gia na dw pws simperiferete kai tha ths evaza na analavei eksoloklirou to mwro kai as eimai egw sto spiti...Kati tha katalaveis den mporei kai tha deis an thn simpathei kai h mikrh....

Emena shmera koritsia gia proth fora den efage oute ta frouta tou alla oute kai thn krema tou to apogevma. Den kserw ti ton exei piasei teleftea alla otan anakaliptei pws exei frouta to mpol ksinizete kai shmera meta apo 2 koutalies sfragise to stoma, tou kanw amesos krema ths Noutritsia 7 dimitriaka kai mhlo kai psiloefage. To meshmerh to fagito eftixos to efage kai to apogevma pou eimastan se spiti filiko tou ekana farin lakte me mpiskota ths Gioths alla kai ekei meta apo 2 koutalies sfragise to stoma..

To gala prhn ton upno pali to afise miso :roll::( Den mporw na katalavw ti ginete, lete na tou kopike h oreksh apo thn zesth??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ακομα δεν εχω κανει ΤΙΠΟΤΑ!!και που το σκεφτομαι κουραζομαι :shock:

απο αυριο σιγα σιγα θα αρχισω να μαζευω..

Ελενη αν ημουν στη θεση σου θα διαλεγα την νεα κοπελα:πρωτον γιατι η μεγαλη κυρια ναι μεν εχει την εμπειρια,αλλα γαμωτο δε μου καθεται μια ξενη και μεγαλη σε ηλικια να μου φυλαει το μωρο μου..το βλεπω σαν εικονα και δε μου κανει κλικ..θα μου πειτε αν το κραταγε η γιαγια του δε θα ηταν καπως ετσι;ναι,αλλα πανω απο ολα ειναι η γιαγια!! οσον αφορα βεβαια την νεα κοπελα,που ενδεχομενως θα εχει περισσοτερη ορεξη,το μονο προβλημα θα ηταν η γλωσσα,οντως μιλαει ελληνικα;και αν ναι,τα μιλαει καλα αρκετα;να μου πειτε παλι,τι καταλαβαινει το μωρο;ελα μου ομως που ακομα και τις πιο απλες λεξουλες τις πιανουν στον αερα τωρα πια!!εδω του λεω καμια φορα "μη" και σταματαει αυτο που κανει και γελαει,ασχετα μετα αν συνεχιζει το χαβα του 8-)

οσον αφορα παλι την νεα κοπελα,εδω παραθετω τωρα και δικο μου συλλογισμο:εγω ηδη ζηλευω που το μωρο μου θα ειναι ολη μερα με μια νεοτερη κοπελα απο την μαμα του και που θα τον ταιζει και θα παιζει μαζι του σαν να ειναι δικο της μωρο :?:? και σκεφτομαι παλι και μελαγχολω οτι το μωρο μου θα δεθει με την νταντα και οταν θα γυρναω απο το γραφειο ουτε θα γυρναει να με δει,αφου θα ειναι ελπιζω Παναγια μου σε καλα χερια ολη μερα!! και παλι ζηλευω που μια νεα κοπελα θα χαιρεται και θα χορταινει το παιδι μου τις ωρες που εγω θα πηζω στο γραφειο και θα λεω:τι καλα που ημουν σπιτι εστω και κλεισμενη πολλες φορες με το παιδακι μου!!

για να μη πω περισσοτερα και ζαλιζεστε,Ελενη εγω θα εβλεπα πρωτα την νεα κοπελα και μετα την αλλη κυρια..κι οπως με συμβουλεψε η αδελφη μου θα πρεπει το λιγοτερο μια εβδομαδα πριν επιστρεψω στην δουλεια να ερχεται σε καθημερινη βαση η νταντα και να ειναι με το μωρο μαζι κι εγω να επιβλεπω..και ξαναρωταω:κι αν καθεται ολη μερα και βλεπει τηλεοραση,και μπαινει στο internet και καπνιζει και πες οτι καπνιζει στην βεραντα,εγω πού θα το ξερω;και μετα θα πλενει τα χερια της πριν πιασει το μωρο;και θα φρεσκαρει την αναπνοη της πριν φερει το προσωπο της κοντα στο προσωπακι του;και αν κλαιει,θα το παιρνει αγκαλια να το παρηγορησει;ή θα του λεει σταματα μη κλαις!!κι αν δε τρωει ο μικρος,εκεινη θα επιμενει με τραγουδακια ή κανοντας τον κλοουν οπως κανει η μαμα του;και θα τον κανει μπανιο ή θα βαριεται και θα πλενει μονο το πωπουδακο του;και θα τον πηγαινει βολτες;και οταν χειμωνιασει θα φροντιζει τα αυτακια του και την μυτουλα του για να μη κρυωσει;

Κοριτσια νομιζω οτι δεν θα το αντεξω με καμια δυναμη και παρακαλω να με απολυσουν απο την δουλεια για να λεω οτι οκ! ΓΥΡΝΑΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ και ας πεινασουμε που λεει ο λογος!!

επειδη απλωσα σεντονι,σας αφηνω γιατι θα με κοψει η Λενα και τα λεμε απο αυριο!!

Ελενη μη παιρνεις τοις μετρητοις ο,τι σου εγραψα!!το δικο σου κριτηριο και το δικο σου ενστικτο θα ειναι αυτο που θα σε οδηγησει να παρεις την "σωστη" αποφαση για το μωρο και για σενα!και για τον μπαμπα βεβαιως,βεβαιως!!μη ξεχναμε οτι και αυτοι εχουν το ιδιο αγχος ;)

φιλια κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena shmera koritsia gia proth fora den efage oute ta frouta tou alla oute kai thn krema tou to apogevma. Den kserw ti ton exei piasei teleftea alla otan anakaliptei pws exei frouta to mpol ksinizete kai shmera meta apo 2 koutalies sfragise to stoma, tou kanw amesos krema ths Noutritsia 7 dimitriaka kai mhlo kai psiloefage. To meshmerh to fagito eftixos to efage kai to apogevma pou eimastan se spiti filiko tou ekana farin lakte me mpiskota ths Gioths alla kai ekei meta apo 2 koutalies sfragise to stoma..

To gala prhn ton upno pali to afise miso Den mporw na katalavw ti ginete, lete na tou kopike h oreksh apo thn zesth

Ευη κι εμενα το κανει αυτο στο φρουτο,απο την μυρωδια καταλαβαινει οτι δε θα του αρεσει και αρχιζει να κλαψουριζει..πελαγωνω λιγο αλλα δε το δειχνω..τον αφηνω λιγο να το μυρισει,δοκιμαζω παλι με το κουταλακι,κανει τα δικα του..βαζω την πιπιλα του να νιωσει λιγη ασφαλεια ισως!!! και συνεχιζω με το κουταλακι λιγο λιγο στην ακρη του στοματος..κατι γευεται..μετα τραγουδαω κανω αψου που ξεκαρδιζεται και συνεχιζω γιατι μαλλον εχει ξεχαστει οτι τρωει φρουτο...και το τρωμε ολο ευτυχως!! ισως ομως παιζει κι η ζεστη ρολο..νερακι πινει;ο δικος μου καθολου γαμωτο!!επιμενω αλλα κατι γουλιτσες ακουω να πεφτουν και μετα το τραβαει για να παιξει..εντωμεταξυ τα τσισακια του δεν ειναι και τοσο πολλα και ιδρωνει..αυριο εχουμε εμβολιο,οποτε θα μιλησω στην παιδιατρο για αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα..μαλλον περισσοτερο μπερδευτηκε η ελενη παρα κατι αλλο...δυσκολη αποφαση παντως..πως αφηνεις το παιδι σου?με οποιον και να ειναι...δεν σου λεω εγω τι θα εκανα γιατι ειναι δικια σου αποφαση ξερεις το καλο του παιδιου σου και αυτο θα κανεις...μαρεσε ομως η ιδεα της μιας δοκιμαστικης βδομαδας...(εγω θα το εκανα και στις δυο...)και εκει θα βγαλεις συμπαρασματα..

μαρινα μπορει να φταιει και η ζεστη αλλα μου το περασε και εμενα αυτο και δεν ηθελε με τιποτα να πιει βραδυνο γαλα...δυο γουλιες και τελος..κανα δυο βδομαδες κρατησε...μετα επανηλθαμε..

εχουμε αρχισει και παιζουμε μπαλα..μου την πεταει του την πεταω(θα βαλω φωτο να δειτε)μεγαλωσε παει το παιδακι μου...σας αφηνω ξυπνησε σας φιλω γλυκα και καλημερα να εχουμε..

YMlT0.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..

Perasame eftuxos alh mia iremh nuxta koimithike san poulaki kai ksipnise 07:00 h wra apo ths 23:00 pou ton evala gia upno.. Twra koimate me ton mpampa tou, kanonika twra eprepe na faei ta frouta tou alla koimate akomi..Esois ti kanete otan exoun perasei thn wra tou fagitou, ta ksipnate thn hmera h ta afinete na koimounte oso theloun????

Exthes den sas eipa kai kati pou ida kai me stenaxorise polu, vasika me tromokratise na lew kalitera kai den mporw na to vgalw apo to mialo mou.

Eixa paei episkepsh sto Axepa (nosokomio) na dw thn theia mou pou enxiristike kai fevgontas sthn isodo erxotan trexontas enas kurios me ena paidaki (as htan 2 xronon to paidaki) sthn aggalia tou kai fonaze "Pou einai ta epigonta grigora ta epigonta" apo piso etrexe h mama kai to paidaki to ligo pou prolava na dw mou fanike anesthito. Den eixe aimata pouthena ara ipethesa pws kati exei katapiei h faei kai htan se authn thn katastash to kaimeno, makari na pigan ola kala :ympray::ympray:

Pantos koritsia apo edw kai pera thelei na exoume ta matia mas oxi 14 alla 1004 kai o theos na ta filaei ta paidakia mas kai pote na mhn pathoun kanena kako...

Sorry an sas stenoxorisa alla thelei kamia fora na tarakouniomatse giati einai polloi oi kindinoi mesa sto idio mas to spiti akomi...Filia manoules...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...