Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Anastasia mou se euxaritsw!!

Peste mou ena tropo na 3ipnisw tin mikri den efage ka8olou tin evala sto sti8os mou k travi3e 2-3 roufi3ies k tin pire o ipnos den koimi8ike ka8olou simera k twra pou tin ekana mpanaki k xalarwse koimi8ike gia ta kala, ti tin xaidevoume se olo to kormi, ti tin filame den pernei xampari..8a faw se ligo k 8elw na tin 8ilasw giati se liges wres pou 8a 8elw egw na koimi8w 8a 3ipnisei k 8a klaiei k 8a eimai poli kourasmeni na antape3el8w sto ergo mou hehe pws ta lew etsi :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ πάλι!!!Εγραφα εγραφα κ με πεταξε εξω η βλακεια,δεν εχουμε κ τον απειρο χρονο...

Τι κανετε???Καλα τα καταφερνετε,διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω να σας γραψω γτ ειστε κ πολυ πολυλογουδες δεν σας προλαβαινω :lol:

Λοιπον εμεις γυρισαμε 2 φορες μπρουμυτα,γυρναμε στο πλαι μονες μας,βγαζουμε πολλους ηχους οταν εχουμε κεφια ,γελαμε παρα πολυ...αλλα τρωμε κ λιγοτερο χμμμ εκει που ετρωγε γυρω στα 700 με 800 ml την ημερα τωρα τρωει γυρω στα 600 με 700...αλλα τα κιλακια της τα εχει δεν μπορω να πω,εχει κανει μπουτακια το 8ρεπταρακι μου...

Οταν γυρισουμε απο Ευβοια 8α την παω για τα 2 εμβολια της κ αυτη την φορα 8α ειμαι μονη μου :( ευχομαι να μην πονεσει,δεν 8α το αντεξω :)

Ποσες ακομα φορες 8α το περασουμε αυτο,πολυ δυσκολο γμτ.

Ειναι για το καλο τους ομως,οπως εγω ρωταγα την μανα μου "μαμα εμενα γτ μου εκανες 2 μαντου ???αλλοι εχουν κανει 3 κ εχουν κ σημαδι!!!Το δικο μου που ειναι???"Εψαχνε η κακομοιρα η μανα μου τα βιβλιαρια του ΠΙΚΠΑ ολων των παιδιων(5 ειμαστε)...αγχος την επιασε χαχαχα Ενταξει ολα καλα ομως.

Εγω καλα με τα κιλα μου αγκαλιτσα ...Ευτυχως εχω την πολυτελεια να μεγαλωνω εγω το παιδακι μου προς το παρον,οσο παει αν τα καταφερω εως 1 ετους γτ ελειξε το επιδομα του ΟΑΕΔ κ τα πραγματα ειναι περιορισμενα...8α πρεπει αργοτερα να βρω μια part-time δουλεια...το ευχομαι βεβαια γτ ειναι δυσκολα το ξερω......αυτα προς το παρον ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou se euxaritsw!!

Peste mou ena tropo na 3ipnisw tin mikri den efage ka8olou tin evala sto sti8os mou k travi3e 2-3 roufi3ies k tin pire o ipnos den koimi8ike ka8olou simera k twra pou tin ekana mpanaki k xalarwse koimi8ike gia ta kala, ti tin xaidevoume se olo to kormi, ti tin filame den pernei xampari..8a faw se ligo k 8elw na tin 8ilasw giati se liges wres pou 8a 8elw egw na koimi8w 8a 3ipnisei k 8a klaiei k 8a eimai poli kourasmeni na antape3el8w sto ergo mou hehe pws ta lew etsi :))

Αντρια μου εργο ειναι,οπως τα λες και παρα πολυ δυσκολο....αν κοιμαται βαρια δυσκολη υπο8εση κ στο στη8ος να την ξανα βαλεις παλι 8α κοιμη8ει σε λιγες ρουφηξιες,ξεκουρασου να αντεξεις για το επομενο γευμα....δεν ξερω αν υπαρχει αλλη λυση...8α σου πουν κ οι φιλες μας!

Φιλια στο μπεμπουλινι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλινες!!! Αντρια μια χαρα η μπεμπα, ειχε αποτελεσμα το πεισμα και η επιμονη σου, μπραβο!! Στεισυ ευχομαι συντομα να ανταμωσετε παλι με τους γονεις σου! Γωγω με αφορμη αυτο που ειπες για το εμβολιο που μπορει να μην ειχες κανει, θυμηθηκα και τα δικα μου. Απ οταν αρχισα να καταλαβαινω εμβολιο δεν ξαναεκανα, ειχα μεγαλο φοβο με την ενεση. Στο σχολειο ολα τα παιδια εκαναν της φυματιωσης, εγω οχι. Τωρα διαβαζοντας βλεπω τις παρενεργειες που εχουν. Στην μπεμπα μας θα το σκεφτουμε πολυ κι αν κανουμε καποια θα ειναι μετα τον 1ο χρονο. Ακομη συλλεγω πληροφοριες.

Ελενακι μου ο μπεμπης σας ειναι πολυ καλα, εσυ μας ειχες λειψει! Σαμανθα μου η κουκλιτσα σας εγινε 3 μηνων? Να την χαιρεστε! Ποπο περναει ο καιρος σφαιρα!

Σημερα τι θα μαγειρεψετε κοριτσακια? Δωστε καποια καλη ιδεα! Πολλα φιλια σε ολες, μια ομορφη μερα με πολλες αγκαλιτσες με τα ζουζουνακια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλινες!!! Αντρια μια χαρα η μπεμπα, ειχε αποτελεσμα το πεισμα και η επιμονη σου, μπραβο!! Στεισυ ευχομαι συντομα να ανταμωσετε παλι με τους γονεις σου! Γωγω με αφορμη αυτο που ειπες για το εμβολιο που μπορει να μην ειχες κανει, θυμηθηκα και τα δικα μου. Απ οταν αρχισα να καταλαβαινω εμβολιο δεν ξαναεκανα, ειχα μεγαλο φοβο με την ενεση. Στο σχολειο ολα τα παιδια εκαναν της φυματιωσης, εγω οχι. Τωρα διαβαζοντας βλεπω τις παρενεργειες που εχουν. Στην μπεμπα μας θα το σκεφτουμε πολυ κι αν κανουμε καποια θα ειναι μετα τον 1ο χρονο. Ακομη συλλεγω πληροφοριες.

Καλημερα!!!Συγνωμμη επειδη δεν καταλαβα καλα,ειναι κ πολυ πρωι :D τι εννοεις με τα εμβολια?

Οτι πχ μπορει να μην κανεις της φυματιωσης?

Που ειχε παρενεργειες,σε οσους εκαναν τοτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει ακομη απο τον βραδυνο υπνο κι εγω να μην το εδωσα σαφως προς κατανοηση! Χιχιχιχι

Εγω Γωγω μου για την φυματιωση ουδεποτε εκανα καταρχην. Οπως και αρκετα ακομη.

Παρενεργειες και επιπτωσεις για καποιους εχει το να μην κανεις εμβολια, ενω για αλλους το να τα κανεις.

Το συγκεκριμενο εμβολιο, αν διαβασεις διαφορα αρθρα και πληροφοριες τεκμηριωμενες θα δεις οτι οχι μονο τοτε αλλα και τωρα ειναι υπερ εκτιμημενο ως αναφορα καταρχην την καλυψη που παρεχει. Γενικα απο οσα εχω διαβασει, δεν μου ειναι ευκολο να αποφασισω αν τα οφελη τους ειναι περισσοτερα απο τις επιπτωσεις που εχουν. :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥς.ΚΙ ΕΜΕΙς ΑΥΡΙΟ 2 ΜΗΝΩΝ ,ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩς ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΣΙΜΠΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΑς ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς;;;;;;ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΓΟΥΛΙΤΣΑ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΧΟΥΡΧΟΥΡΙΣΜΑ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΛΑΙΜΟ ,ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ;ΠΕΓΚΥ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΝΤΟΥ,ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΛΟΓΩ ΚΛΙΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΙ ΦΙΛΕς ΜΟΥ ΤΟΥς ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2 ΝΟΜΙΖΩ.;;;;

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΧΟΛΕΙΟ..ΛΟΓΩ ΛΗΞΗς ΣΧΟΛΙΚΗς ΧΡΟΝΙΑς.ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΑΜΑ ΕΧΕΙς ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙς,..... :roll:

ΣΗΜΕΡΑ ΕΥΤΥΧΩς Ο ΚΑΙΡΟς ΓΛΥΚΑΝΕ ,ΧΘΕς ΜΑς ΠΗΡΕ Ο ΑΕΡΑς ΤΑ ΜΥΑΛΑ....ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕς ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!ααααα ξεκουραστήκαμε χθες!η μικρή κοιμήθηκε στις 21.30 και ξύπνησε στις 4.30, έφαγε ξανακοιμήθηκε στις 6 μέχρι τις 8.30 μαζί με τη μαμάκα. ελπίζω να μπορέσω να καθαρίσω το σπίτι όσο κοιμάται κ να φτιάξω τις βαλίτσες μας.θα της βάλω πρώτη φορά φουστανάκι στο ταξίδι!μέχρι τώρα μόνο φορμάκια της φορώ.

κάποια ρώτησε ιδέα για φαγήτο, εγώ χθες το βράδυ αφού κοιμηθηκε έφτιαξα μπαμ μπαμ αρακά με πατατούλες να φάω σήμερα και αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Δανείστηκα το laptop του αδερφού μου μέχρι να φτιάξει το δικό μου. Γιώργο,Δανάη κ dolfin σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Θα το αγοράσει ο άντρας μου σήμερα το λαδάκι της Frezyderm.Μια ερώτηση ακόμα,πόση ώρα να το αφήνω στο κεφαλάκι του;; εντωμεταξύ κ εμένα σαν της Αναστασίας έχει πολύ μαλλάκι κ το λαδάκι που έβαζα της proderm πήγαινε περισσότερο στα μαλλάκια παρά στο κεφάλι!Δε ξέρω άν φταίει οτι το έβαζα με βαμβάκι(?),έπρεπε να στάζει? Σας ζάλισα με τις ερωτήσεις.. :D

Γιώργο μου για να καταλάβω,ένα εμβόλιο κάνατε που αντιστοιχεί σε 6??τί ονομασία έχει θυμάσαι? χρόνια σας πολλά κιόλας!!να είναι πάντα γερός!!Μεγαλώνουν τα ζουζούνια πολύ γρήγορα..ας τα χαρούμε κ ας χορτάσουμε αγκαλίτσες κ φιλάκια τώρα που προλαβαίνουμε γιατί όταν μεγαλώσουν δε θα μας αφήνουν να τα ακουμπάμε!χιχι

Δανάη πότε με το καλό ταξιδεύετε;; Καλές διακοπές να έχετε!!Ίντερνετ θα έχεις άν θυμάμαι καλά? Εμείς Παρασκευή πρωί θα είμαστε Τήνο!!Ανυπομονώ!

Ηλιοδώρα μου τί κάνετε??η κουκλάρα σου καλά είναι??κ μένα μου φαίνεται οτι σε αυτή τη φωτό σου μοιάζει! Με τον ομφαλούλη της όλα καλά τώρα ε? Για τα εμβόλια που λές,άν συλλέξεις πληροφορίες ενημέρωσε μας άν μπορείς..έτσι να έχουμε μια ιδέα παραπάνω! ;)

Γλυκερία μου κ μένα το κάνει το χουρχούρισμα μετά τη γουλίτσα!άλλες φορές κρατάει ώρες κ άλλες λίγα λεπτά!Είναι φυσιολογικό,μην ανησυχείς! Για τη τσιμπλίτσα ελπίζω να φύγει γρήγορα!Μήπως είναι κ εσάς φραγμένος ο δακρυκικός πόρος;Εμείς βάλαμε σταγονιτσες κ έφτιαξε.

Γωγούλα τί κάνεις;;Διαβάζω σου κάνει τσαλιμάκια η μπουμπού κ τρελαίνεσαι!!Είναι για φάγωμα όλα τους!θα τα δούμε όλα όμως όταν αρχίσον τις πρώτες λεξούλες...εκεί θα λιώσουμε σίγουρα! όσο για το φαγητό,ειδικός δεν είμαι αλλα πιστεύω όπως εμείς τώρα με τη ζέστη τρώμε λιγότερο έτσι κ τα μικρούλια μας!

Αντριάκι μου συγχαρητήρια!!Μια χαρά τα πας με το θηλασμό..είδες που αγχωνόσουν!!Να συνεχίσετε έτσι ωραία!

Αναστασία μου σήμερα είστε καλύτερα;

Samar πώς είναι σήμερα ο Αρούλης?ηρέμησε? Για τη παλλινδρόμηση που λές ο παιδίατρος μου είπε οτι έχουν όλα τα μωράκια απλά σε κάποια είναι πιο έντονη.Αυτό που σου κάνει 3 βράδυα,εμένα το κάνει κάθε βράδυ για να κοιμηθεί.Απο ότι έχω καταλάβει είναι απο τη νύστα κ δε ξέρει πώς να κοιμηθεί κ αντιδράει έτσι. Κάτι άλλο ο σκυλάκος σου τελικά πώς τα πάει με τον Άρη;; Η δικιά μου είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής..δεν του επιτίθεται αλλα ούτε χαρούλες του κάνει..απλά τον βλέπει κ αλλάζει δρόμο! :lol: Μόνο όταν δεν είμαι μπροστα ακριβώς?(κρύβομαι σε απόσταση αναπνοής φυσικά)πάει κ τον μυρίζει.

Μια ερώτηση ακόμα κορίτσια! Με την περίοδο τελικά τί γίνεται;;περιμένουμε όσες θηλάζουμε ή όχι;; Ειρήνη τελικά ήταν κανονική η ροή;

Γεωργιάννα,Ειρήνη,Σούλα,Χοανίτα,Afrodite κ άν έχω ξεχάσει κάποια με συχωρείτε!Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και μπαμπα!!!

Χρονια Πολλα στα μωρακια μας που κλεινουν 2 μηνων αυτες τις μερες και στην μπουμπου που κλεινει 3 μηνων. υγιεστατα να ειναι!!!

Γλυκερια μου δεν ειναι αρρωστος για να μην σου κανει εμβολιο.

Ηλιοσωρα μου το Μαντου ειναι υποχρεωτικο για να τον γρεψεις μετα στο παιδικο. Και μετα στην 1η δημοτ. το ελεγχουν εαν το εχει κανει για 2η φορα.

Γιωργο πολυ το φορτονετε το μικρο. Εμεις καναμε το εξαπλο και τον αλλο μηνα 2 για πνευμονιοκκοκο και κατι αλλο που δεν θυμαμαι.

Ελενα εμεις πηραμε το PENTAVAC. Τον αλλο μηνα θα κανουμε το PREVENAR και MENINGITEC μαλλον μηνιγγιτιδας. Ξερω οτι ειναι ακριβα.

Παω να φτιαξω λαχανοντολμαδες ,επειδη αποκοιμηθηκε. Και επιστρεφω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenakos, πετάμε την παρασκευή, θα έχω inτerneτ στο κινητό. 23/7 θα είμαστε πίσω στη βάση μας!ευτυχως γλύτωσα το καθάρισμα για σήμερα, είπε θα το κάνει ο κώστας όαν επιστρέψουμε.άρα μένουν μόνο οι βαλίτσες.της δοκίμασα το φουστανάκι κ είναι τέλεια!σωστό κοριτσάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποια ρωούσε για τις πιπίλες χθες.δεν είναι κακό να του δώσεις. εγώ της τη δίνω το βράδυ συνήθως για να αποκοιμηθει, αν την φτύνει δεν επιμένω. συμφωνώ όι είναι πολύ πιο δύσκολο να κόψεις το δάκτυλο.εγώ ο έβαζα στο στόμα μέχρι την πέμπτη δημοτικού!!!!!!! :oops: μεταξύ μας αυτό.... :D:D:D τ τις αποστειρώνω κανονικά στον αποστειρωτή. τις αλλάζω συχνά, έχω 5.τελευαία τζάμπα δουλεύει ο αποστειρωτής, έχω να της δώσω συμπλήρωμα πολλές μέρες, ακόμα και όταν λείπω με περιμένει για να θηλάσει, δεν γκρινιάζει η ζουζούνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

να σας δωσω και γω τα φωτα μου με τα εμβολια που τα εχουμε κανει για να ξερετε...

τον πρωτο μηνα κανουμε αυτο που λεει η georgi 79 και το πληρωνουμε γιατι δεν γραφεται.. επισης μερικοι γιατροι δινουν και αυτο της γαστραντεριτιδας που ειπε ο γιωργος γιατι το θεωρουν σημαντικο!!!!! και εμεις το πηραμε :D:D:D

τον επομενο μηνα κανετε παλι αυτα τα δυο που ειπε η georgi αλλα μπορειτε να τα γραψετε και ειναι δωρεαν. στο ικα βεβαια για τα αλλα ταμεια δεν ξερω...

αααααα το πρωτο γινετε και στο ικα αν δεν θελετε να το πληρωσετε... αυτα

ελπιζω να βοηθησα λιγο :D:D:D:D

να χαιρεστε τα ζουζουνια σας!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προλαβα και τους εφτιαξα!!!

Εγω εχω ενα μικρο προβληματακι ο μικρος βαζει δαχτυλο στο στομα!!! Αναγκαστικα και του εβαλα γαντακια για να το αποφυγουμε. Για να δουμε ποσο καιρο θα μας παρει να το ξεχασουμε.

Σπιρτουλι το εμβολιο για την γαστρεντεριτιτα ακουσα οτι βγηκε πριν 2 χρονια και ακομη δοκιμαζετε. Εγω δεν θελω να το κανουμε.

Δαναη ποσο πληρωνεις για το ιντερνετ στο κινητο; θελω και εγω!!!!

Ο ανδρουλης μου μαλλον ψινετε να με αφησει μονη μου. Με ρωτησε εαν συμβει κατι με το μικρο και αρρωστησει τι θα κανεις, του απαντησα οτι δεν φοβαμαι επειδη εχει νοσοκομειο και γιατρους.

Σημερα τα μεμε μου παλι τουμπανο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα, Γιατί να του κόψεις ο δάχτυλο στο στόμα?είναι απολαυση και παρηγοριά και ηρεμεί!είναι μέσα στο πακέτο της vodafone που έχω.ρώτα σην εταιρία που έχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Σήμερα ο μικρός μας χαμογέλασε, εκούσια και πολλές φορές κι έχουμε ξετρελαθεί!!!

Μόλις φάγαμε γαύρο και γόπες στο φούρνο, νοστιμότατα! (αν και δε θα'λεγα όχι σε μερικούς λαχανοντολμάδες!)

Είχαμε μια καλή νύχτα, τον έβαλα να θηλάζει σε λίγο πιο όρθια θέση μ'ένα ειδικό μαξιλαράκι και δεν είχαμε πολλή παλινδρόμηση. Και κοιμηθήκαμε κάμποσο!

Απόψε περιμένουμε παρεούλα, θα έρθουν τρεις φίλες και του κάνω πλάκα πως έρχονται τρεις γυναίκες να τον θαυμάσουν, ποιος τη χάρη του! Η μία από αυτές θα έχει και το ρόλο της νονάς (το ήθελε πάρα πολύ) συμβολικά βέβαια αφού ο Άρης δε θα βαφτιστεί.

Για το δάχτυλο που λέτε κι εγώ δε το θεωρώ κακό, ξέρω ότι ίσως κόβεται πιο δύσκολα και μπορεί να κάνει ορθοδοντική ζημιά αλλά αν το παιδάκι επιμένει... Κι εγώ δάχτυλο πιπιλούσα και το έκοψα στην 6η δημοτικού που έβαλα και σιδεράκια. Ο Άρης δε ξέρω τι θα κάνει τελικά, την πιπίλα δε τη θέλει κι εγώ αποφάσισα να τον αφήσω προς το παρόν να παίζει με τις θηλές μου (οι οποίες αναισθητοποιήθηκαν επιτέλους!) και βλέπουμε...

Φωνάζει, πάω να θηλάσω και τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω φιλεναδα επειδη εσυ το εκανες μεχρι........ δεν σημαινει οτι ειναι σωστο!!! Με τπτ δεν τον αφηνω, εχω ακουσει οτι χαλαει και το δαχτυλακι του.

Θα με πειτε τρελη αλλα πηρα κερασια για μαρμελαδα και βερικοκα. Τα κερασια τα καθαρισα, τωρα μου εμειναν τα βερικοκα!! Δουλειες εχω μπολικες και ανοιγω και αλλεςςςςςςς.

Δαφνη θα τολμησω να σε ρωτησω γιατι δεν θα τον βαπτισεις;

Καλα τι παθατε με τα δαχτυλα στο στομα; Καμια αλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χτες βράδυ μείναμε μοναχούλες μας! Έφυγαν οι παπούδες μας, δούλευε και ο μπαμπάς μας, αλλά τα πήγαμε καλά. Κοιμήθηκε 12:30 με 5πμ!

Χρόνια πολλά daddy! Να χαίρεστε το αγοράκι σας! Μεγάλωσε πολύ! Πολύ καλό το βάρος του!

Έλενα, αυτό λέω κι εγώ...το λαδάκι δε φτάνει στο κεφαλάκι της από τα πολλά μαλλιά! Ε, δε γίνετε να την πασαλείψω και ολόκληρη.. Το μόνο που σκέφτηκα είναι να το βάζω όπως κάνουν στα κομμωτήρια με τις βαφές :lol: να ανοίγω τα μαλλάκια της τούφα-τούφα και όσο πάει ενδιάμεσα :lol:

Δανάη, τι ωραία που ξεκινάτε για διακοπές! Με τα φουστανάκια ξετρελάθηκα κι εγώ! Της έβαλα όταν πήγαμε στην εκκλησία να σαραντήσουμε και ήταν μια γλύκα! Θα δεις! Δε θα χορταίνεις να τη χαζεύεις!

Γεωγριάννα, τέλειο το μαμ σου! Θα φας κι εσύ? Κάνει για το θηλασμό?

Σαμαρ, Άντρια, Ηλιοδώρα, Γωγώ, swetty, και όσες ξέχασα, να έχετε μια όμορφη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενακο με το κολλυριο σταματησε να δακρυζει εννοεις????

Εμενα δακρυζει ακομα,κανω μαλαξεις αλλα οσο σκεφτομαι την επεμβαση αν χρειαστει τρελενομαι γμτ....

Τσιμπλες ομως δεν κανει....

Οσο για τα εμβολια εγω δεν πληρωσα τιποτα....εσεις γτ?Εκανα το 5πλο κ της ηπατιτιδας...

Σημερα ολη μερα νιαουριζει....δεν ξερω γτ...ασε που ξυπναει οταν φευγω απο διπλα της...ωχ αρχισαμε λεω...μεγαλωνουν τωρα κ 8α μας αναζητανε συνεχως....

Οσο για το χερι στο στομα κ το δαχτυλο,μια κυρια μου ελεγε πως το παιδι της επα8ε ατροφικο συνδρομο επειδη το εκανε συνεχεια,ακομα κ τωρα που παει Δημοτικο εχει ατροφισει...καπως ετσι κ οτι η γνα8ος ειχε ξεφυγει λιγο,εγω παντως προτιμω να της βαζω την πιπιλα,ετσι κ αλλιως 1,5 ετων 8α την κοψουμε...

Αυριο 8α κατεβω α8ηνα να παρω τιμες για υλικα,8α ξεκινησω προσκλητηρια κ μπομπονιερες οπως σας ελεγα,ελπιζω μεχρι τελος καλοκαιριου να εχω τελειωσει....

Λοιπον 8α τα φτιαξω μαζι με την κουμπαρα μου που οικιο8ελως θα με βοη8ησει γτ τρελενεται κι αυτη με χειροτεχνιες.

Αυτη την στιγμη μαζευω τα υλικα.

8α σας δωσω ιδεες...το προσκλητηριο 8α ειναι με σφραγιδα της sara kays που παρηγγειλα απο το scrabooking ,πηρα χαρτονι για καρτα χρωματιστο απο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα το κανω σε μορφη καρτας με τσακιση,8α ζωγραφισω την sara πανω σε ανοιχτοχρωμο χαρτι κ 8α το κοψω οβαλ...κτλ 8α τα δεσω στο τελος με καρο κορδελα κ 8α προσπα8ησω να εκτυπωσω μονη μου το κειμενο...καπως ετσι.

Την μπομπονιερα 8α την φτιαξω εως εξης:8α αγορασω στρογγυλους κρικους απο ειδη υγιεινης κ 8α τους ντυσω με κορδελα καρω ροζ η κοκκινη η κιτρινη...στην μεση 8α κρεμασω λουλουδι απο τσοχα η πεταλουδα κ 8α κρεμασω διαφορες κορδελες να πεφτουν,καπου εκει 8α εχω κ τα κουφετακια...8α ειναι διαφορετικες μεταξυ τους....

Οσο για γλυκα μπειτε στο koufeto.gr εχει πολλες ιδεες...εγω σκεφτομαι να παραγγειλω το αχλαδακι σε πουγκι με τουλι κ τριανταφυλλακι.....αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geov, έλεια η ιδεα σου για μπομπονιέρα!κ εγώ θα ήθελα να tις φtιάξω αλλά η νονά tης μένει θεσσαλονίκη

Βρες αλλους να βοη8ησουν!Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι κουμπαρα!!!Αν χρειαστεις κατι πες μου!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera :)..

Mpika k to prwi k diavasa ta minimata sas alla 8ilaza k den mporousa na sas gra4w k meta piga mall me tin mama mou k tin 8eia mou..Eimastan mesa sto zara 1 wra k 4axname gia rouxa gia to siggeniko gamo pou exoume to allo savvato, i mikri eutixws koimotan sto karotsi..I mama mou vrike rouxa egw vrika mono ena colan k autes tis meres 8a paw na vrw k mia episimi fanela k eimaste complete..Meta petaxtikame sto zara se alli perioxi giati i mama mou e4axne ena panteloni se allo size eee se auto to katastima eklaige para poli k sinexws :cry: ..Eee kala mas ante3e to mwro mou :lol: ..Peinouse!!

Aaa agorsa k tis Victorias mou auto to pantelonaki :)

post-5713-13873937295422_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...