Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε?

εμείς είμαστε καλά και μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε!!

χθες γίναμε 3 μηνών ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!

εγώ τελικά πήγα για 2 μέρες στην Αθήνα και όταν γύρισα ένοιωσα χάλια στο αεροδρόμιο που αντίκρισα την μικρούλα μου...μου φάνηκε ότι είχα λείψει για 1 χρόνο και ότι μεγάλωσε πολύ...πω πω τι να πω! χάλια...και στις 15 Ιουλίου πρέπει να φύγω για δουλειά για μερικές ημέρες...

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? πώς εξηγείτε το γεγονός ότι μου έχει καρφωθεί στο μυαλό να κάνουμε 2ο μωράκι :?:?:? είμαι τρελή? εσεις έχετε τέτοιες σκεψεις ή πάει ... το έχασα το μυαλό μου!!!!!!

αλήθεια, μετά απο καισαρική πόσο καιρό σας είπε να περιμένετε ο γιατρός σας??

φιλάκια στα ζουζουνάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα μου, δεν έχω πάρει ακόμη επίσημη απάντηση.σήμερα επικοινώνησα με το σύλλογο εργαζομένων και μου είπαν να στείλω μια επιστολή, θα το περάσουν από ΔΣ και θα με ενημερώσουν για το ποια είναι τα δικαιώματά μου και πώς μπορώ να κινηθώ σε περίπτωση αρνητικής απάντησης.

φεύγουμε την παρασκευή. σήμερα ζορίστηκα λίγο με τη μικρή γιατι δεν μπορούσα να την αφήσω ούτε λεπτό στο κρεβάτι της ήταν ανήσυχη.αν ήταν κ ο άντρας μου εδώ θα την έπαιρνε εκείνος.αχχχ μου έλειψε.3 μερούλες ακόμη :?

σήμερα πήγα στον γυναικολόγο, όλα καλά, η μήτρα επανήλθε πλήρως.το pap τesτ με πόνεσε λίγο.μου έγραψε ένα λιπαντικό για τις πρώες επαφές για την ξηρότητα.είδωμεν....

αύριο το πρωί θα την αφήσω πάλι στην πεθερά μου για να κατέβω για ένα καφεδάκι γιατί δεν μπορώ μόνη στο σπίτι.

καλό βράδυ σε όλες/όλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κλείσαμε μόλις γεννήθηκε το ραντεβού για το 1ο εμβόλιο σις 5.7, θα το κανουμε στο ικα στη θεσσαλονίκη.ελπίζω να μην μου την πονέσουν πολύ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια & νταντυ!!

Χάθηκα ποσες μερες - συγνωμηηηηη !!!

Λοιπον να σας παρω μια μια αν τα θυμάμε ολα!

Αφρο ΠΕΤΑ την την ζυγαρια δεν βλεπεις οτι σε αγχωνει? Τις αγορασαμε για να ξε αγχωουμε οχι για να αγχωθουμε !! Αντε μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου !!

Αντρια πολυ χαιρομια να ακουω οτι οι γυναικες καλοπιζομαστε!! Ετσι πρέπει!!! Κι εγω εκανα νυχια αμεεε !!

Τζωρτζι μου τα εμβολια τα αγοραζεις απο το φαρμακειο? Τελικά δεν κατάλαβα θα φυγετε η οχι για Κεφαλονια? Παντως κ το οτι δεν θα εχεις ιντερνετ δες το σαν μια αποτοξινωση!!Δεν αξιζει να μαλωνεται με τον αντρα σου!!

Ηλιοδωρα εχεις μεγαλη ροη? Εγω παντως μου ηρθε την Παρασκευη.. 4-5 σταγονες μεγαλες.... το Σαββατο ειχα μια υποψια καφε αιματος (!!) μεχρι το μεσημερι κ μετα σταματησε... Κυριακη πηγαμε για μπανιο κ αφου δεν ειχα τθποτα μπηκα στη θαλασσα.. μολις βγηκα ΠΛΥΜΜΗΡΗΣΑ !!! Εβαλα γρηγορα σερβιετα .. λιγο αιματακι κ σταματησε...

Στο γαλα μου εγω ειδα διαφορα αλλα δεν οφειλετε στην περιοδο..μου αυξηθηκε...το στηθος μου πριζεται απιστευτα πολυ!! Σκεφτομαι να κατεβασω το ιθηλαστο ειναι η ευκαιρια μου να φυλάξω γαλα!!

Δάφνη διαβασα οτι εχεις τον άρη & τον σκυλο μαζι κ σε ζηλεψα!! Ειναι πραγματικα καταπληκτικό να εχεις μαζι ζωο κ παιδι... εμενα δυστηχως ο αντρας μου μεγαλωσε σε οικογενεια που δεν ηθελαν ζωα κ εχουν περασει μυνημα οτι τα ζωα ειναι βρωμικα!! Ετσι ξερω οτι δεν προκειτε ποτε να με αφησει να φερω κατικοιδιο στο σπιτι..ουτε ψαρι ! χαχαχα

Σουλακι με λιγη καλη διάθεση θα χορεσουν τα πράγματακια.. κι εμεις σεατ ιμπιζα εχουμε του 2002 μοντελο.. πισω χωράει το καροτσι μας κ με το ζορι μερκα ακομα πραγματα... μπροστα ειμαι εγω η ΡΟΥΝΑ κ το μωρο κ στον συνοδηγο οτι θελουμε να χορεσουμε! Για αυτο μην αγχωνεσαι..ολα θα χορεσουν !

Γιωργο τελεια τα ρουχακια του μπέμπη...κ το παπουτσι ολα τα λεφτα! χαχα

δαναη τι καλα ερχεσαι στην πολη μας!!! Καλο ταξιδι!!

Γλυκερία ειδες οι Άγγλοι? Δεν ειναι τοσο αγχωδεις οπως εμεις.. Κι εγω το μωρο το εβγαζα εξω για καφε απο 1 μηνα κ ολοι με λενε " καλα δε φοβασαι" ποσο ειναι ? Τι μικρο!! κ κατι τετοια.. αληθεια που εχετε μπαράκι? μηπως ηπιαμε ποτακι κ δε το ξερουμε! ΑΑΑΑΑΑΧ Ζακυνθος!!Περασαμε τελεια ..

Αν ξεχασα καμια σας σορρυ!!

Να πω κι εγω λιγο το προβληματακι μου? Γιατι ειμαι να σκάσω? Ευχαριστω!! χαχα

Λοιπον εμεις ειμαστε 51 ημερων σημερα... πιπιλα ΔΕΝ της εχω δωσει ακομη.. σκεφτομαι να μην της δωσω οσο μπορώ.. φοβαμαι το μετά πως την κόβουν & σκεφτομαι κ την αποστειρωση & γενικα δεν ηθελα δεν ξερω γιατι...Πηγαμε στα πεθερικα μου κ αρχισαν " δωσε πιπιλα" " πρεπει να δωσεις" " αν ειχε πιπιλα θα κοιμοταν " κλπ κλπ... μετα πηγαμε στα ξαδερφια του αντρα μου , το μωρο εκλαιγε κ μου λεει η ξαδερφη " δωσε την πιπιλα απο την τσαντα να κοιμηθει :shock: " της λεω δεν δινω πιπιλα....... με κοιταγε λες κ ημουν αλιεν... πρεπει να δωσεις , δεν κανεις καλλο που δεν δινεις πιπιλα κ αλλα τετοια... Μετα η μπουμπου μας εκανε κ το κουλο εβαζε το χερι στο στομα κ το πιπιλαγε χωρις να πειναει.. κ αρχισαν θελει πιπιλα το παιδι την ζηταει δε το βλεπεις κ αλλα τετοια...

Κ ερχομαι τωρα να ρωτησω... Κανω κακο που δεν δινω πιπιλα? ειναι απαραιτητο για το μωρο? Δεν εχω εντοπισει μεχρι στιγμης την αναγκη να δωσω.. δεν πιπιλάει το στηθος μου, καθετε εκει τρωει κ το αφηνει οταν χορτάσει..δεν την εχω δει να "παιζει" με το στηθος...

επιπλεον θελω να κοψω τις ψευδοθηλες ρε γαμωτο... αν της δωσω κ 3η θηλη πάει θα το χασω το παιχνιδι νομιζω..ηδη εχω τεράστιο προβλημα... γιατι της δινω το στηθος μουσ κετο... το πιανει... το αφηνει κανει πως αναγουλιαζει 2 - 3 φορές κ μετά αρχισει κανει 2- 3 ρουφηξιες κ μετα το αφηνει....... Ειαμι λιγο απελπισμενη γιατι δεν θελω να θηλαζω μια ζωη με ψευδοθηλες! Τι να κανω δεν ξερω :(

Σας ζαλισα συγνωμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EIMAI PAAAAAAAAARRRRRRAAAAAAAAAA POOOOOOOOOLLLLIIIIIIIIIII XAROUMENI..I mikri evale se 11 meres 430 gr :o k 1,5 cm i4os i paidiatros mou edwse polla sigxaritiria gia tin ipomoni mou, tis 8isies mou k to peisma mou..Elege stin mikri xaritologwntas poses polles 8isies kanw gi'auti k an 8a to 8imate otan megalwsei :lol: ..Niw8w wraia twra merikoi pou amfivalane gia mena 8a trivoun ta matia tous..Kala na pa8oun :))..

Piga k egw ginaikologo k me mena ola ok!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ειρηνη μου ακομη δεν ξερω εαν θα με αφησει να φυγω.

Δεν ειναι κοκα να της δωσεις, μπορει και να μην την παρει. Εαν αρχιζει ομως να βαζει τα δαχτυλα στο στομα, οπως ο δικος μου, θα της δωσεις πιπιλα. Γτ πιο ευκολα κοβεις πιπιλα παρα δαχτυλο.

Εσυ θα αποφασισεις τι θεωρεις σωστο και οχι οι αλλοι!!!

Βγαλε γαλα τωρα μηπως χρειαστεις.

Εγω εχω αλλο προβλημα απο εχθες τα μεμε μου ειναι πολυ ξεφουσκωτα σαν να μην εχουν γαλα μεσα, αλλα εχουν γτ ετρεχαν απο μονα τους στο στομα του μπεμπη. Εχω αγχωθει μηπως και μου κοβετε το γαλα.

Σουλα εχετε το αυτοκινητο που το ειχε ο ανδρας μου οταν τον γνωρισα. το εχω αγαπησει πολυ αυτο το τουτου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!!κλασσικα, παιρνουμε τον υπνακο μας, κι εγω ειμαι υπ'ατμον, γιατι περιμενω να ξυπνησει να τη θηλασω απο το δεξι....τελικα, η παιδιατρος μας ειπε οτι πρεπει να παιρνει παραπανω βαρος και να τρωω καλυτερα, να την ξαναζυγισουμε το σαββατο κα βλεπουμε.... η αληθεια ειναι οτι με δυσκολια τρωω, μετα την εγκυμοσυνη, που το μυαλο μου ηταν συνεχεια στο φαγητο, τωρα, δε με συγκινει τιποτα....και με το ζορι τρωω τα 5 γευματα για να εχω γαλα....με στεναχωρησε λιγο, γιατι με τις κωλοορμονες, αμεσως σκεφτεσαι : τι μανα εισαι εσυ που δεν ταιζεις σωστα το παιδι σου;;

και με τον αντρα μου, εχω βαρεθει να αρπαζομαι και να ζηταω συγγνωμη....

ειρηνη, για το θεμα της πιπιλας, θα συμφωνησω με τη γεωργιαννα...

δαφνη, ευχαριστω για τις πληροφοριες !!! πραγματικα μου δινεις κουραγιο, γιατι οσο λιγο κι αν ειναι το βαρος που πηρε, το μητρικο γαλα ειναι φαρμακο!!!

αντρια, συγχαρητηρια !!!!μπραβο για την επιμονη και την υπομονη σου!!!!

δαναη καλα να περασεις στον καφε!!

σαμανθα να χαιρεσαι τη μικρουλα σου!!!!σε καταλαβαινω, καμια φορα μου λειπει κι εμενα, οταν κοιμαται λιγο παραπανω μεσα στη μερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!!κλασσικα, παιρνουμε τον υπνακο μας, κι εγω ειμαι υπ'ατμον, γιατι περιμενω να ξυπνησει να τη θηλασω απο το δεξι....τελικα, η παιδιατρος μας ειπε οτι πρεπει να παιρνει παραπανω βαρος και να τρωω καλυτερα, να την ξαναζυγισουμε το σαββατο κα βλεπουμε.... η αληθεια ειναι οτι με δυσκολια τρωω, μετα την εγκυμοσυνη, που το μυαλο μου ηταν συνεχεια στο φαγητο, τωρα, δε με συγκινει τιποτα....και με το ζορι τρωω τα 5 γευματα για να εχω γαλα....με στεναχωρησε λιγο, γιατι με τις κωλοορμονες, αμεσως σκεφτεσαι : τι μανα εισαι εσυ που δεν ταιζεις σωστα το παιδι σου;;

και με τον αντρα μου, εχω βαρεθει να αρπαζομαι και να ζηταω συγγνωμη....

ειρηνη, για το θεμα της πιπιλας, θα συμφωνησω με τη γεωργιαννα...

δαφνη, ευχαριστω για τις πληροφοριες !!! πραγματικα μου δινεις κουραγιο, γιατι οσο λιγο κι αν ειναι το βαρος που πηρε, το μητρικο γαλα ειναι φαρμακο!!!

αντρια, συγχαρητηρια !!!!μπραβο για την επιμονη και την υπομονη σου!!!!

δαναη καλα να περασεις στον καφε!!

σαμανθα να χαιρεσαι τη μικρουλα σου!!!!σε καταλαβαινω, καμια φορα μου λειπει κι εμενα, οταν κοιμαται λιγο παραπανω μεσα στη μερα!!!!

Afrodite mou se euxaristw :D..Katalavenw pws niw8eis me ton 8ema tou varous prin 2 evdomades pou pigame eixe valei mono 250gr mesa se 14 meres k i giatros mou eipe na dinw 3eno, den dextika k sinexisa me ton 8ilasmo me poli agxos, simera pigena me poli agxos na dw an evale k pws 8a antidrasei i giatros pou den tin akousa..Telika evale ta diplasia gr apoti eprepe..Min akous kanena k sinexise..Emena me epireazan oi siggneis giati i mikri mou einai poli gkriniara k olo eklaige k oloi mou elegan pws peinaei..Twra 8a trivoun ta matia tous oi "kalo8elites"!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ανδρια!!!!Επιτελους βραβευτηκαν οι κοποι σου!!!!!!

Τελικα τα χαπια εκεινα τα περιεργα τα πηρες;

Αφροδιτη μην αγχωνεσε, οπως λεει και η Ανδρια. Κανε την καρδια σου πετρα και τρωγε οσο περισσοτερο μπορεις.

Σαμανθα καλημερα!! Δεν ειναι κακο να σξεφτεσε το δευτερο, απλα σκεψου εαν θα προλαβαινεις την δουλεια σου με 2 μαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai ta ipia gia 5 meres, eixa milisei k me tin simvoulo tin 2i mera pou ta 3ekinisa k mou diavevaiwse pws den dimiourgoune kapoio provlima..3erw? ti na pw k egw? Sinexizw omws tis ka4oules magia mpiras alla siga siga 8a ta meiwsw..Perimenw til apo tin simvoulo simera na mou pei pws proxwrame..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τί κάνετε μανούλες κ πατερούλη; Ελπίζω να είστε καλά εσείς κ τα ζουζουνάκια σας! Μου λείψατε πολύ αυτές τις μέρες που δε μπαίνω! Κόλλησε ο υπολογιστής μου ιό κ περιμένω να μου τον φτιάξουν απο μέρα σε μέρα να μπορέσω να διαβάσω επιτέλους τα νέα σας! Τώρα μπαίνω στα κλεφτά να σας πώ ένα "γεία" απο της φίλης μου που ήρθα για καφέ κ θα με βρίσει άν κάτσω να διαβάσω τόσες σελίδες!χιχι Εμείς είμαστε καλά,ξεκίνησα να ψάχνω για προσκλητήρια κ μπομπονιέρες,τελικά αποφασίσε η κολλητή μου-νονά να την κάνουμε τον Σεπτέμβρη τη βάπτιση άν κ θα είναι με τη κοιλιά στο στόμα 7,5 μηνών αλλα άν το αφήναμε για Μάϊο που λέγαμε εξ αρχής θα μας πάει πολύ αργά κ θα έχει χρονίσει ο μικρός. Κατα τ'άλλα κοιμόμαστε πάαααααααρα πολλές ώρες! :D Άλλαξε τα ωράρια του τόσο πολύ που ξεχνάμε οτι έχουμε μωράκι στο σπίτι! :lol: Να σας δώσω ένα παράδειγμα,τώρα κοιμάται απο τις 12 το βράδυ με 2 10λεπτα διαλείματα για μάμ κ άλλαγμα!Ανησύχησα γιατί αυτό γίνεται τις τελευταίες μέρες κ πήρα τον παιδίατρο ο οποίος μου είπε οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό εφόσον παίρνει βάρος κανονονικά(τον ζυγίζω κάθε εβδομάδα) κ να μην τον ξυπνάω(όσες φορές το έχω προσπαθήσει δεν κατάφερα τίποτα γιατί δεν ήθελε μεμέ με αποτέλεσμα να βάζει τα κλάμματα ο καημένος),όταν πεινάσει θα ξυπνήσει μόνος του.Επίσης μου είπε οτι απο τώρα θα αρχίσει σιγά σιγά να φτιάχνει το πρόγραμμά του..καλό αυτό αλλα βρε κορίτσια τόσες ώρες μου λείπει το ζουζούνι μου!Νιώθω άδειο το σπίτι κ άς είναι εδώ! Ώχ!θα τα πούμε άλλη ώρα γιατί γκρινιάζει η φίλη μου! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Μια παρένθεση,ο μικρός έχει νινίδα μπόλικη..βάζω λαδάκι που μου είπε ο γιαρός αλλα δεν βλέπω διαφορά!Προτείνετε κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη νινιδα θα φουσκωνει καποια στιγμη με το λαδακι και θα φευγει αλλα εκει γυρω στους 3 μηνες.πιο νωρις οχι.οταν θα φουσκωνει θα το τριβεις με το δαχτυλακι το μαλακο οχι νυχι και θα βγαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας εχω πει που εχω αδυναμια σε τι κανει το μωρο; Οταν εχει ορθανοιχτα τα ματια του και ψαχνει να βλεπει. Και οταν μιλαει μονος του ή με τα παιχνιδια του και ακουω διαφορους ηχους.

Εσεις με τι τρελενεστε απο τα μικρα σας; Προς το παρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια μπράβο, μια χαρά η μικρή!

Γεωργιάννα νομίζω πως είναι φυσικό όταν εδραιώνεται πλήρως ο θηλασμός να μην είναι οι μαστοί τόσο φουσκωμένοι πια. Άσε που κάποιες γυναίκες δε το νιώθουν ποτέ αυτό το πρήξιμο, εγώ ας πούμε έχω από την αρχή σχετικά μαλακό στήθος. Δε νομίζω πως θα αλλάξει τίποτα στο γάλα σου.

Με τον Άρη τρελαίνομαι κι εγώ τώρα που αρχίζει και βλέπει καλύτερα και παρατηρεί το κόσμο γύρω του. Επίσης όταν καρφώνει το βλέμμα του και με κοιτάει στα μάτια. Κι όταν κοιμάται ανάσκελα, χέρια πόδια ανοιχτά και φαίνεται τόοοσο ικανοποιημένος!

Αφροδίτη μη σε τρομάζει ο παιδίατρος, όλα καλά θα πάνε!

Τα τελευταία τρία βράδια ο μικρός ζητάει συνέχεια στήθος, τρώει πολύ, κάνει λίγο εμετό (ήπιο, όχι ρουκέτα) και μετά ζητάει και τρώει κι άλλο κι αυτό μπορεί να επαναληφθεί δυο τρεις φορές μέχρι που κάποια στιγμή κοιμάται. Μέσα στη μέρα δε το κάνει αυτό (άντε να βγάλει καμιά μικρή γουλίτσα). Δε καταλαβαίνω τι είναι, από τη λαιμαργία του είναι ή έχει θέμα παλινδρόμησης??

Δανάη θεωρώ απόλυτα ασφαλές να υπάρχει ζώο μέσα στο σπίτι ακόμα κι αν το μωρό είναι πολύ μωρό αρκεί να είναι το ζώο υγιές κι εμβολιασμένο και καθαρό και να υπάρχει πάντα επίβλεψη, να μη μείνει ποτέ το μωρό μόνο του στον ίδιο χώρο με το ζώο. Εγώ δε σκέφτηκα στιγμή να κάνω κάτι διαφορετικό, ο Μαμπρούκ μου είναι μέλος της οικογένειας και ο παιδίατρος όταν ήρθε σπίτι και τον υποδέχτηκε πρώτος και καλύτερος ο σκύλος χοροπηδώντας δεν είπε απολύτως τίποτα, το θεώρησε φυσικό. Δε σου κρύβω βέβαια πως έχει δυσκολίες το πράγμα, σαφώς η δέσμευση είναι μεγάλη (όσο κι ενός παιδιού μη σου πω) και ειδικά τώρα το καλοκαίρι που βγάζει τρίχα, πρέπει να σκουπίζω σχεδόν κάθε μέρα.

Ειρήνη κι εγώ θεωρώ τον Άρη τυχερό που θα μεγαλώσει με σκύλο μέσα στο σπίτι, κρίμα που ο άντρας σου έχει μάθει αλλιώς, προσπαθείστε τουλάχιστον να μην περάσετε τις ίδιες ιδέες στη μικρή, να μάθει με κάποιο τρόπο ν'αγαπάει και ν'αποδέχεται τα ζωάκια.

Έλενα ελπίζω να φτιαχτεί γρήγορα ο υπολογιστής σου να σε διαβάζουμε πιο συχνά!

Έχετε γράψει κι άλλα που δε τα θυμάμαι, συγγνώμη!

Φιλιάαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τρελλαινομαι με τη μικρη μου, οταν την βαζω στον ωμο μου για να ρευτει, κι εκεινη ναρκωμενη απο το φαγητο εχει κλειστα τα ματακια και το στοματακι της κανει ενα .... Ο .... σαν πουλακι στη φωλιτσα!! ειναι ΤΕΛΕΙΑ σας λεω, κι εκεινη την ωρα ειμαι τοσο ευτυχισμενη που τα ματια μου βουρκωνουν.... ειναι και οι κ@λοορμονες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και τρελομπαμπά της παρέας.. τι μου κάνετε; Εγώ έχω το μπέμπη αγκαλιά, είναι λιγάκι ανύσηχος και δε κάθεται με τίποτα ούτε στο κρεβατάκι του ούτε στο ριλάξ.. το οποίο μας φέρανε δώρο προχθές, έχει μουσικούλα, έχει παιχνιδάκια, έχει mp3 για να του βάλεις να ακούει τα τραγουδάκια που θες εσύ, έχει μια ελαφριά δόνυση για μασάζ, έχει κουβερτούλα ενσωματωμένη για τα ποδαράκια του και κουνιέται μόνο του..πολύ καλό! Γεωργιάννα ευχαριστώ για την απάντηση, τελικά έκλεισα και εγώ ραντεβού στο ικα τη Πέμπτη για το πρώτο του εμβόλιο, για να δούμε!! Εμένα μου αρέσει όταν πεινάει και ψάχνεται και πάω να τον φιλήσω στο μάγουλο και γυρνάει το στοματάκι του και μου δίνει φιλάκια χωρίς να το καταλαβαίνει! Τρελένομαι επίσης τώρα που αρχίζει και βγάζει κάτι ήχους περίεργους..ΑΑΑ,Elenakos βάλε και σε μένα το όνομα του μπέμπη, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ θα τον βαφτίσουμε, το όνομα του παππού του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες, τι κάνετε?

Εμένα σήμερα φύγαν οι γονείς μου και είμαι λίγο έτσι :( ... Το ίδιο και η μπεμπούλα γτ της άρεσε η αγκαλίτσα τους!

Άντρια, όλα καλά με το βάρος της βικτώριας! Έκανες καλή δουλειά! Μπράβο!

Χοανίτα, βλέπω σήμερα γίνεστε 2 μηνών! Χρόνια πολλά! χι,χι!

Σαμαρ, αυτό που κάνει ο μπέμπης νομίζω ότι είναι από τη λαιμαργία του. Το κάνει και η δική μου!

Αφροδίτη και Γεωργιάννα, κι εγώ τρελένομαι με τις φωνούλες που κάνει η μικρή! Τώρα "μιλάει" με τις πετελουδίτσες του mobilo που γυρίζει από πάνω της!! :lol: Κι όταν σταματάει, κάνει άλλη φωνούλα για να το ξανακουρδίσω! ;)

Εμένα η μπέμπα δεν έχει ακριβώς νινίδα, αλλά μόνο άσπρες νιφάδες. Με ενοχλούν όμως να τις βλέπω.. Απλά με τόσο μαλλί που έχει, ότι και να βάλω πάνω δε φτάνει στο δέρμα του κεφαλιού :shock:

Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μπέμπα δεν έχει ακριβώς νινίδα, αλλά μόνο άσπρες νιφάδες. Με ενοχλούν όμως να τις βλέπω.. Απλά με τόσο μαλλί που έχει, ότι και να βάλω πάνω δε φτάνει στο δέρμα του κεφαλιού :shock:

Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...