Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, καλημέρα :D

καημένη μου, Andria,μέχρι να πεις όι κοιμηθηκε, ξύπνησε!!

Γιώργο, ο γιοκας σου είναι πολύ ζουζούνι!

samarcande, πριν λίγες εβδομάδες είχα μαζέψει κ εγώ ένα κουταβάκι στον κήπο μας, το τάιζα και αυτό έμεινε. μετά επειδή έχεζε συνέχεια στα κηπευτικά μας, ο άνδρας μου έφτιαξε ένα μικρό φράκτη για να μην μπαίνει μέσα. αυτό πήδηξε μέσα και μετά δεν μπορούσε να ξαναβγει.Σκεφτήκαμε μήπως το κρατήσουμε αλλά σκέφτηκα πρώτα τη δέσμευση που φέρνει η φροντίδα του κ τι θα τον κάνουμε όταν θα φεύγουμε (δεν είχαμε ποτέ σκύλο)και μετά αν επιτρέπεται με ένα τόσο μωρό σπίτι. Τι ξέρεις επί του θέματος?επιτρέπεται από την αρχή ή μετά από κάποια ηλικία;δεν φοβάσαι για μικρόβια όταν τον γλείφει;Σε ρωτάω γιατί έχω πλήρη άγνοια..

Εμείς ειχαμε μια ακόμη ήσυχη νύχτα, συνεχίζει το ωράριο 10-4 και 5-7.Τώρα κοιμάται πάλι.Σε 5 μερούλες φεύγουμε Θεσσαλονίκη!!!!!!!Πολύ χαίρομαι που θα γνωρίσει τους θείους κ τη θεία της, τα ξαδέλφια της και τους φίλους μας, τη μέλλουσα νονά της :ymparty: Το χαζό είναι ότι η aegean δεν επιτρέπει να πάρω μαζί μου το καθισματάκι του αυτοκινήτου για να μη το δώσω στις αποσκευές και μου το σπάσουν, οπότε το έδωσα στον άνδρα μου να το πάρει με το αμάξι κ τώρα είμαστε δυο γυναίκες αποκλεισμενες.Δεν μπορώ να τη βάλω σε αυτοκίνητο οπότε μόνο βόλτες εδώ κοντά με τον μάρσιπο κάνουμε.Χθες είχα την φαεινή να την βάλω στο μάρσιπο και να πάω με τα πόδια στο super market.Γυρίσαμε μετά από μια ώρα στο σπίτι, εγώ φορτωμένη και καταϊδρωμένη!!!Ουφφφφ, βέβαια έκανα γυμναστικούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!!καλα, ο μικρος ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟΣ και τα παπουτσακια δεν παιζονται!!!! δαναη, πολυ ζηλευω που θα πατε ταξιδακι, και μαλιστα στη θεσσαλονικη, οπου σπουδασα και γνωρισα τον αντρα μου :D:D:D !!!περασα φανταστικα και ακομα περναω, οποτε πηγαινω γιατι εχω πολυ καλους φιλους!!!

βεβαια, ειμαι λιγο τσαντισμενη τωρα με τον αντρα μου, και δεν ειμαι στα πολυ καλα μου, γιατι δε μου φτανει η κουραση και η εξαντληση που νιωθω, η αγωνια μου ποτε θα ξυπνησει η μπεμπα για να φαει απο τα πρησμενα στηθη μου και να μην πετρωσουν, η εγνοια μου να προλαβω να μαγειρεψω για εμας, εχω και τις παρατηρησεις του να τρωω καλα την ωρα που κουτουλαω απο τη νυστα και πιεζω τον εαυτο μου απλα να φαει κατι :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: !!!!!!!!!!!! ποση αναισθησια πια;;;;;;;!!!!!και αυτο που με κανει εξαλλη, ειναι το οτι δεν το συνεχιζει , και καλα δινει τοπο στην οργη!!!!!ετσι, ομως δε μαθαινει το ζορι το δικο μου, και μενει με την εντυπωση οτι κανει και υπομονη!!!

το σκεφτομαι, και θελω να τον μπατσισω, μιλαμε!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ειναι και οι κ@λοορμονες που με εχουν κανει αλλοπροσαλλη και νιωθω οτι θα παθω εγκεφαλικο!!!!!

σορρυ κοριτσια, δεν ειχα που αλλου να τα πω.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

σας ευχομαι μια πολυ ομορφη κυριακη με την οικογενεια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eimai kommatia..Tin 8ilasa 45-50 lepta k nomiza pws koimi8ike alla mallon ekana oneira :( tis edwsa mpimpero me diko mou gala 50 ml alla eklaige, meta alla 30 ml alla pali tipota tis ekana k tsagaki k me to masaz tin voi8isa k ekane kakakkia k alla 50 ml gala k twra einai glarwmeni sto relax..Makari na koimi8ei :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου, καταλαβαίνω τα νεύρα σου, όλες τα έχουμε και φυσικά περιμένουμε από το σύντροφό μας να μας κατανοήσει και να κάνει ο,τι του λέμε. Είμαι σίγουρη πως ο άνδρας σου στο λέει με καλή πρόθεση να προσέχεις τη διατροφή σου. ίσως νιώθει ότι η σωστή διατροφή θα σε βοηθήσει να ανταπεξέλθεις στην κούραση. Γιατί δεν του εξηγείς ότι αυτό που πραγματικά θα σε βοηθήσει δεν είναι ένα πιάτο φαγητό παραπάνω, αλλά το να αναλάβει κ αυτός κάποια πρακτικά πράγματα μέσα στο σπίτι, όπως φαϊ., καθαριότητα και ας το κάνει όπως μπορεί ακόμα κ με ατέλειες. Αρκεί να σε απαλλάξει από πρόσθετα βάρη ώστε να μπορέσεις να ξεκουραστείς και να αφοσιωθείς με μεγαλύτερη ενέργεια στη μικρή σου.Αυτή είναι η άποψή μου. Θεωρώ ότι ένας βασικός λόγος που τους 2 αυτούς σχεδόν μήνες νιώθΩ σε γενικές γραμμές καλά (χωρίς να λείπουν οι δύσκολες ώρες κ μέρες)Κ ότι ανταπεξέρχομαι καλά στο νέο μου μητρικό ρόλο, είναι ότι νιώθω πως έχω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ όπως φροντίζω κ εγώ κ το μωρό μου και τον άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Avrio 8a paw na kanw apotrixwsi se olo to kormi mou :shock::o giati me8avrio exw rantevou gia PAP test k 8a nomizei o giatros pws ekleise to rantevou se arkouda i pi8iko :lol::lol: k einai k o gamos tis 1is mou 3aderfis 9 iouliou k prepei na eimai koketa :))..

Euxomai na min argisw stin ais8itiko giati 8elw na perasw apo tin paidiatro na metrisei tin Victoria giati 8a perimenei til i simvoulos 8ilasmou na tis poume posa gr evale k pws proxwrame k agxw8ika apiiiiisteuta :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw eimai stin mama mou..I zouzouna mas evgale nok aout olous :lol:, ton pappou tis, tin giagia tis, ton 8eio tis, tin 8eia tis emena ton mpampa tis OLOUS...Klaiei sinexeiaaaaaa tin 8ilazw me dialeimmata k meta einai mesa stin gkrinia!!! Axxxx apelpistika!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...μαλλον οι περισσοτεροι κοιμαστε και καλα κανετε.....εμεις σημερα ειχαμε μερα αφιερωμενη στην κορακλα μας και ο μπεμπης πολυ γιαγια....πηγαμε θαλασσα και το απογευμα καραγκιοζη η μικρη ενθουσιαστηκε πηρε απο μενα αυτο που της λειπει 2 μηνες τωρα ....αποκλειστικοτητα.....ζοριζεται αρκετα και στεναχωριεμαι...αλλα θα τα καταφερουμε,η αληθεια ειναι πως τον αγαπαει αλλα οπως μου δηλωσε χθες αν τον διναμε και καπου θα ειμασταν καλυτερα!!!!!!Σημερα στην παραλια εγινε και το πιο απιθανο,ειναι οικογενεια Αγγλων με ενα μωρο και ενα μεγαλυτερο ,σκαω να μαθω ποσο ειναι το μωρο,παω και πιανω κουβεντα .....τρωω την κεραμιδα 8 εβδομαδων...λεει ο αντρας μου η γυναικα μου το εβγαλε στον κηπο και της κρυωσε ,στο μαγαζι θα το φερει τον αυγουστο....οντως στο μπαρακι δεν το εχω παει ακομα στον μπαμπα του,το ξερω μη μου το πειτε ειμαι λιγο υπερβολικη.....οι Αγγλοι σοκαριστηκαν ....αλλα κΑΙ εγω με τους Αγγλους .φιλια σε ολους ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλινες και μπαμπαδες!! Καλη εβδομαδα!! Αλλαξε καπως ο καιρος αλλα δεν πτοουμαστε, θα επανελθει! Sweety μου οσο μεγαλωνει η μικρη σας θα δενεται και περισσοτερο με τον μπεμπη. ;) Ειρηνη μου πως τα πας με τον θηλασμο τωρα που ηρθε και η περιοδος? Εγω να σου πω δεν βλεπω καποια διαφορα, ουτε διαφορετικη συμπεριφορα της μπεμπουλας! Σημερα εχω για 5η μερα αρκετη ροη. Οι υπολοιπες κουκλιτσες τι κανετε? Μια ομορφη μερα για ολες!! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εχθες χαθηκαμε γτ ηταν σπιτι ο μπαμπας και ξερει να σπαει τα νευρα της μαμας!!!! Τι ζητησα η ρουφιανα; ιντερνετ στις διακοπες για καμια ωριτσα, και αντι να πει θα μπαινεις απο το δικο μου μια φορα την ημερα να ξεφυγεις και εσυ βρε γυναικα!!! Μου την ειπε κιολας τι το χρειαζομαι και αμα ειναι ετσι να μην παμε διακοπες. Του απανταω και εγω δεν θα παμε πουθενα!! Αυτος οληη την ωρα παιζει στο ιντερνετ το ικαριαμ, που αναθεμα την ωρα που το ανακαλυψε!!!

Ηθελα να φυγω με τα παιδια απο αρχες Ιουλιου και αυτος να ερχοταν μετα, δεν δουλευω καθομαι κλεισμενη σ'ενα σπιτι εκει εστω εχω και θεα!!! και καθαρο αερα.

Το γελιο ηταν που θελαμε και εμεις να θυμηθουμε το σπορ και ο μπεμπης δεν ηθελε να κοιμηθει με τπτ!!! Σαν να το εκανε επιτυδες!

Γλυκερια ωραια η κορουλα σου, να το δωσουμε αλλου!! Εσυ γτ φοβασε να τον βγαλεις εξω; το απογευματακι μια χαρα ειναι για το μικρο.

Δαναη μου τι θα κανεις τελικα με την αδεια; Ο ανδρας σου τι λεει; Αντε λιγες μερες μεινανε και φευγεις!

Αφροδιτη γτ εχεις και παραπονο σε προσεχει ο ανθρωπος!! Λοιπον θα κανονισουμε να βρεθουμε ενα απογευμα, οταν θα εχεις στρωσει και εσυ με την Αθηνα.

Ο μπουλουκος μου ειναι καλα, με λιγη γρινια οταν θελουμε να κοιμηθουμε και δεν ξερουμε πως.

Τι θα μαγειρεψετε σημερα; εγω λεω να φτιαξω λιγες πατατες γιαχνι και γεμιστα για το βραδυ. και εαν ειμαι καλα θα φτιαξω στον ανδρα μου πιτσα που εχθες εμεινε νυστικος. Δεν ηθελε να ερθει στους γονεις του για φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΝΑ ΠΑς ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕς,Η Ν ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΖΕΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗς ΑΘΗΝΑς...ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Σ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΞΕΡΩ,ΠΩς ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙς....Η ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ.ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙς ΜΑΝΟΥΛΕς......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και νταντι!!!!σημερα ειναι μια καλυτερη μερα, χτες μιλησαμε με τον αντρα μου, και ηταν καλα που μοιραστηκαμε τις ανησυχιες μας..... :):) ξεχναω κι εγω οτι η μπεμπα μας ειναι μικρη ακομα, και αναρωτιεμαι συχνα αν ετσι θα ειναι συνεχεια....χτες κοιμηθηκαμε στις 10, την ξυπνησα στις 3.30 , μεχρι τις 4.30 φαγαμε και μετα υπνος μεχρι τις 8!!!τωρα παλι κοιμομαστε....ειναι παραξενο που δεν ξερω οταν κλαιει αν θελει να φαει, αγκαλια, η εχει πονακια....

γεωργιαννα, τι ωραια που σχεδιαζετε διακοπουλες!!!!κι εμεις περιμενουμε πως και πως τον αυγουστο να φυγουμε!!!!σημερα το πρωι μου ειπε ο αντρας μου, τι καλα που θα'ταν να την αφηναμε καπου τρεις μερες χωρις να ανησυχουμε για το φαγητο της και να λιωναμε σε ενα δωματιο διπλα στη θαλασσα...!!

ονειρα θερινης νυκτος!!!!οσο θηλαζω, και η βολτα για καφε, θελει σχεδιο δρασης!!!

σουιτι, εσυ τις κανεις τις διακοπες σου, μια χαρουλα!!!

καλημερα ηλιοδωρα!!!!περιοδος εεεε;;;;ηλπιζα με το θηλασμο να καθυστερησει....οχι τιποτα αλλο, ακομα τα λοχεια εχω!!!

ζυγιστηκαμε σημερα, πηραμε μονο 120 γρ αυτην την εβδομαδα :(:(:( να δω τι θα μου πει η παιδιατρος...εγω, παντως δεν πτοουμαι, το σημαντικο ειναι οτι παιρνει βαρος, και στην πορεια θα βρει το ρυθμο της, και οταν μπει σε προγραμμα θα ειναι καλυτερα, ετσι λεω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!! :D

Ir8a apo tin ais8itiko k vour evgala me to 8ilastro galataki giati ta sti8oi mou itan prismena evgala 170ml :o k iremisa, i mikri koimate..Xtes OLI tin mera eklaige k talaipwri8ika poli alla e4es antameif8ika me to kalitero tropo, koimi8ike apo tis 10:30 mexri k tis 7:30 simera to prwi :shock::? tin 8ilasa tin efera stin mama mou k piga ais8itiko k meta apo 1 wra 3ipnise apoti mou eipe i mama mou k tis edwse to galataki pou tis efera k 3anakoimi8ike :)

Telika i paidiatros den mporei na mas dei simera k 8a pame avrio k agxwnome posa gr evale..

Afrodite mou k emas prin 1,5 evdomada pou 3ana pigame giatro eixe valei 250 gr mono :( mesa 2 evdomades k i paidiatros mou eipe na tis dinw k ligo 3eno giati itan polla liga ta gr pou evale alla egw den tin dinw :oops: k etsi [smilie=pottytrain4.gif] na paw na dw posa kg egine mipws k mou 8imwsei i giatros pou den akolou8w tis odigies tis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο τα παπουτσακια απο που τα πηρες; μου αρεσουν τρελαααα!! Ο μπεμπης ειναι κουκλος, να τον χαιρεσαι.

Αφροδιτη μου του χρονου θα μπορεσετε να φυγετε οι δυο σας, φετος ολες μας ειμαστε αγκαλιτσα με τα μωρα μας!!!!

Εμενα ακομη δεν μου ηρθαν.

Γλυκερια μου μακαρι να με αφησει το εχω πολυ αναγκη, οπως και ολες σας. Ειδικα εαν παω με το δικο μου αυτοκ. θα βαλω μεσα οτι θελω εγω και οχι να με περιορισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια βιαστική καλημέρα και παραθέτω κάποια στοιχεία για Άντρια και Αφροδίτη για να μην ανησυχείτε και να μη μπαίνετε στο τριπάκι των παιδιάτρων!

Πίνακας για την φυσιολογική αύξηση του βάρους στα αποκλειστικά θηλάζοντα βρέφη

# 1ος – 4ος μήνας: 113-227 γρ. την εβδομάδα δηλαδή 453-906 γρ. το μήνα

# 4ος – 6ος μήνας: 85-142 γρ. την εβδομάδα (περίπου 340-568 γρ. το μήνα)

# 6ος – 12ος μήνας: 42-85 γρ. την εβδομάδα (περίπου 168-340 γρ. το μήνα)

Πηγή: Womanly Art of Breastfeeding (Διεθνής Σύνδεσμος Θηλασμού La Leche League International)

θα σας ξαναγράψω αργότερα, περιμένω την πεθερά μου...

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ! κι εμενα μου ηρθε κατι σαν περιοδος, ο γιατρος ειπε οτι μπορει να ειναι κ ψευδοπεριοδος, γεμισε σπυρια η μουρη μου... κ εχω καθαρο αιμα σε δοσεις οχι συνεχεια αλλα εχω κ πονακια, βεβαια καμια σχεση με τους συνηθεις πονους περιοδου, εγω σφααααδαζα.

λεει μπορει να μην επαναλειφθει τον αλλο μηνα κι εχω σχετικα μικρη ροη, τεσπα. Δεν ειδα καμια διαφορα στο θηλασμο παντως και η μαια μου ειπε οτι δεν παιζει ρολο μονο ισως να ειναι λιγο πιο ανησυχη η μπουμπου αν εχω κι εγω νευρακια. Αυριο που θα δω τη συμβουλο θηλασμου θα τη ρωτησω κ θα ενημερωσω. Ειρηνη θα τη ρωτησω και για το τατουαζ που ελεγες. Εχει κι εμενα σπυρακια πολλα το μωρο μου στο σωματακι τα μισα ειναι το νεογνικο ερυθημα που θα φυγει μονο του και τα αλλα νεογνικη ακμη. Γενικα εχει πολυυυυ ευαισθητο δερματακι εμενα η weleda της εκανε αλλεργια , υποψιαζομαι οτι εχει δυσανεξια στην καλεντουλα και το δερμα της ανεχεται frezyderm kai a derma , ειναι σαν κι εμενα ευαισθητουλα...Παντως η παιδιατρος ειπε οτι τα αλλα τα σπυρακια που ειναι νεογνικη ακμη ειναι ορμονικα. Σημερα κοιμηθηκαμε καλα αλλα ηταν εξαντλημενη ειχαμε παει πορτο ραφτη το σ.κ και μετα πηγαμε και απο τους γονεις του γιαννη και ολη την παιζανε ηρθαμε εφαγε και μια η ωρα ταβλιαστηκε η μανταμ μεχρι τις 5 το πρωι.. Και μετα εφαγε ως τις 6 και ξανακοιμηθηκε ενα διωρο ξαναφαγε και μετα παλι ενα διωρο. Τα τελευταια δυο διωρα κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα στο κρεββατι... χιχι. Εμενα μου κανει τη χαρη και το τετραωρο το κοιμαται στο κουνακι της αλλα μετα αγκαλιτσα.. βεβαια παιζει ρολο οτι βαριεμαι και να τη μεταφερω γιατι γενικα ετσι κανουμε κοιμαται βαρια διπλα μου η στα χερια κ μετα τη μεταφερουμε, αλλα δαφνη μην εχεις αγχος για το μαζι στο κρεββατι αρκει που κοιμομαστε!! χχαχα δοκιμασε μολις κοιμηθει βαρια να τον μεταφερεις κ να κοιμηθεις με τον αντρα σου με ενδοεπικοινωνια, εμεις οταν κοιμαται στο κρεββατι μας κοιμομαστε κ οι τρεις μαζι αλλα αυτο συμβαινει τα ξημερωματα

. Εμεις ειμαστε 37 ημερων και 4035! ειμαστε ψηλολιγνες! Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο ας ελπισουμε οτι δε θα μειωθουν παλι τα γραμμαρια αυτη την εβδομαδα πηραμε λιγο λιγοτερα απο την προηγουμενη! δεν αντεχω θελω να πεταξω τη ζυγαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου κ πατερουλη μας!!!!

πηγαμε το πρωι για σοπινγκ θεραπυ :lol::lol::lol: πηρα ενα δωρακι στην ανιψουλα μας κ εμφανισα φωτογραφιες της μπεμπουλας!!!θα κανω ενα αλμπουμ κ θα βαζω φωτογραφιες της καθε μηνα ξεκινωντας με την πρωτη φωτογραφια νεογεννητο μετα 1 μηνων 2 μηνων κ παει λεγοντας αυτο θα γινετε μεχρι τα πρωτα της γεννεθεια κ μετα θα βαζω μια φωτογραφια απο καθε χρονο που θα γινει!!!!ωραιο δεν θα ειναι???μακαρι να το συνεχισει κ η ιδια μετα αυτο μεχρι να γινει γιαγιουλα να το βλεπουν τα εγγονακια της...τεον πολυ μακρυα το πηγα τωρα ε??? :lol::lol::lol: σημερα εχουμε φακες γιαμ γιαμ!!!!

γλυκερια πολυ γελασα με την κουκλιτσα σου!!!!μου αρεσε πολυ αυτο που ειπε!!!!οσο για τους ξενους ναι ειναι πιο ανετοι σε αυτο τους μιμουμε,απο λιγν ημερων εβγαζα το μωρο εξω κανονικοτατα κ την επομενη εβδομαδα που θα παμε θαλασσα θα την παρω μαζι μου δεν θα κολυμπηση αλλα θα πιουμε παρεουλα φραπεδακι VS γαλατακι στην ξαπλωστρα :D:D:D δεν θυμαμαι σε πιοα χωρα αλλα μου ειπαν πως μολις τα παιδια κλεισουν τα 18 τα διωχνουν απο το σπιτι να ανεξαρτοποιηθουν...

αλλαξα γαλα στην μπεμπα κ τωρα κανουμε αβερτα κακακια γιουπι!!!!!πηραμε το ΝΑΝ1

γιωργο το s26 δε μου ειπες ποσο το αγοραζετε???

γεωργιαννα μου μακαρι να πας με το αυτοκινητο σου κ να περασεις αξεχαστα!!!να γεμισουν οι μπαταριες σου!!!!!!

εμεις να δω που θα φορτωσουμε τοσα πραγματα...το καροτσι μονο πιανει ολο το πορτ μπαγκαζ...δεν θα παρω μαζι μου αποστειρωτη κ βραστηρα θα τα βραζω σε κατσαρολα,θελουμε να κανουμε κ ψωνια...το αυτοκινητο μας ειναι μικρο εχουμε seat ibiza παμπαλαιο :lol::lol::lol:

αντρια μου η μπεμπα ειναι ιδια εσυ!!!καρμον την εβγαλες!!!!αχ αυτη η αποτριχωση μονο που το σκεφτομε ποναω :shock::?

δαφνη μου ευχαριστουμε!!!!καλα να περασεις με την πεθερα...χμ... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ.. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;; ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΟ ΙΚΑ.. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ''ΑΠΑΠΑΠΑ'' ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο ευχαριστω πολυ!!!

Αφρο μου και εγω το ιδιο εχω το μικρο. Μεχρι τις 4 στην καλαθουνα και μετα τις περισσοτερες φορες διπλα μου. Σημερα το πρωι τον αφησα στην καλαθουνα και απο τις 5 παρα τεταρτο μεχρι τις 5.30 χτυπιοταν αλλα δεν εκλαιγε και μετα κοιμηθηκε. ξυπνησε στις 7παρα 10 για να φαει.

Ιωαννα εγω τα εκανα στον Αλεξανδρο και η Γωγω τα εκανε στο Ικα. Τωρα δεν προλαβα να κλεισω ραντεβου. Φαντασου σημερα κλεινανε για 4.08. Μια χαρα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωτο ειναι ενα πενταπλο, αλλα γτ τοσο ακριβο; εδω κοστιζει 31ε στο φαρμακειο. Τον αλλο μηνα ειναι πιο ακριβο. Ο δικος μουειχε γρινια λιγες μερουλες. Μπορει να μην εχει και τπτ, οπως ο Αλεξανδρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...